Ahmad6644

تحلیل و پیگیری تحولات افغانستان ( از اوت 2007 )

Recommended Posts

امام صادق(ع) میفرماید: "پیروزی به دست نمیآید مگر در غرقاب خون و عرق

این جمله ی امام صادق نشان می دهد جنگ یاران امام زمان که خداوند متعال الله می دونه کی هستند با کفار و مشرکان چقدر سخته

شمشير مهدی ، سيف الله و سيف الله المنتقم است ، شمشيری است انتقام گيرنده از ستمگران و مستکبران . شمشير مهدی شمشير انتقام از همه جانيان در طول تاريخ است . درندگان متمدن آدمکش را مي کشد ، اما بر سر ضعيفان و مستضعفان رحمت مي بارد و آنها را مي نوازد . روزگار موعظه و نصيحت در زمان او ديگر نيست . پيامبران و امامان و اولياء حق آمدند و آنچه لازمه پند دادن بود بجای آوردند . بسياری از مردم نشنيدند و راه باطل خود را رفتند و حتی اولياء حق را زهر خوراندند و کشتند . اما در زمان حضرت مهدی بايد از آنها انتقام گرفته شود . مهدی ( ع ) آن قدر از ستمگران را بکشد که بعضی گويند : اين مرد از آل محمد ( ص ) نيست . اما او از آل محمد ( ص ) است يعنی از آل حق ، آل عدالت ، آل عصمت و آل انسانيت است . از روايات شگفت انگيزی که در مورد حضرت مهدی ( ع ) آمده است ، خبری است که از حضرت امام محمد باقر ( ع ) نقل شده و مربوط است به 1290سال قبل . در اين روايت حضرت باقر ( ع ) مي گويند : " مهدی ، بر مرکبهای پر صدايی ، که آتش و نور در آنها تعبيه شده است ، سوار مي شود و به آسمانها ، همه آسمانها سفر مي کند " . و نيز در روايت امام محمد باقر ( ع ) گفته شده است که بيشتر آسمانها ، آباد و محل سکونت است . البته اين آسمان شناسی اسلامی ، که از مکتب ائمه طاهرين ( ع ) استفاده مي شود ، ربطی به آسمان شناسی يونانی و هيئت بطلميوسی ندارد ... و هر چه در آسمان شناسی يونانی ، محدود بودن فلک ها و آسمانها و ستارگان مطرح است ، در آسمان شناسی اسلامی ، سخن از وسعت و ابعاد بزرگ است و ستارگان بيشمار و قمرها و منظومه های فراوان . و گفتن چنين مطالبی از طرف پيامبر اکرم ( ص ) و امام باقر ( ع ) جز از راه ارتباط با عالم غيب و علم خدائی امکان نداشته است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت در نکنه امین جان.به نکات خوبی اشاره کردید. مخصوصاً این بخش
[quote]در اين روايت حضرت باقر ( ع ) مي گويند : " مهدی ، بر مرکبهای پر صدايی ، که آتش و نور در آنها تعبيه شده است ، سوار مي شود و به آسمانها ، همه آسمانها سفر مي کند "[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این حرفت درسته
اما تا حالا این رو نگفتم یک نفر سربازی در کیش می کرد گفت یک روز دیدم پادگان شروع کرد به لرزیدن رفتیم بیرون دیدیم یک ناو هواپیمابر آمریکا داره از نزدیک جزیره رد می شه و بالگردهای مسلحشون خیلی راحت رو سر جزیره مانور می دن بلافاصله مرکز فرماندهی تماس گرفت گفت حتی یک تیر هم به طرفشون شلیک نکنید که جزیره رو...........
بماند برادر تازه یک متخصص الکترونیک هم یک چیزی همین ردشدنها گفت که خیلی دلم به حال کشورم سوخت این یکی رو که اصلا نخواهم گفت ولی روی سخنم با شما داش امین این هست
من کاری با آدمهای فدایی حزب شون که حزبشون رو می پرستند ندارم
من به عنوان یک مسلمان این رو به شما می گم من می تونم پشت کامپیوترم ده ناو آمریکا رو با غرور بی جام غرق کنم ولی تو میدان جنگ معلوم نیست چی بشه مسلم بدون آمریکا و همه ی ظالم ها با ظهور امام زمان نابود می شن اما تا اون زمان به جای این حرف ها می شه کار کرد

یک روایتی از پیغمبرم خواندم گفته بودند جنگ آخروالزمان هفت سال اگر اشتباه نکنم طول می کشه اونهم امام زمان که با ظهورش چقدر علم شکوفا می شه چه امدادهای غیبی به این حضرت می رسه چه قدرت تفکری و درایتی امام زمان داره
حالا چه طور بعضی ها می خواهید یک شبه ارتش امریکا رو فلج کنند ببخشید ولی چند تا دسته هستند یا خالی بندند یا قدرت طلبند یا اسیر تبلیغات شدند من نظرم اینه اینها فکر می کنند موشکهاشون می خوره موشک های اونها نمی خوره
مسلما آمریکا خسارت زیادی می بینه اما یک طرف جنگ هم ما هستیم برادر
انشاء الله نه دچار خود برتر بینی بشیم نه به حال روز برخی ها و

انشاء الله فدای خدای متعال الله بشیم[/quote]

میگم برادر امین جسارت نشه اما سوالی پیش اومده که اولا شما چه تعداد عزیز خاطره گو دارید؟ ثانیا باز جسارت نشه اما وقتی میخایم یک چیزی از خودمون بسازیم (منظور شما نیستی یک موقع) بهتره به شعور طرف مقابل توهین نکنیم. این حرف که عبور ناوهواپیمابر از کنار جزیره باعث لرزش زمین شد با کدام ادله علمی قابل پذیرش هست؟ برادر من مگر بچه اول دبستان گیر آورده این دوست شما که اینطور به شما خاطره تعریف میکنه و غافل از اینکه کشتی در محیط سیال آب هست و این حرکت جز نزدیکی کشتی که جریانی در جهت شکافت آب ایجاد میکند تاثیری بر محیط خشکی ندارد. حتی اگر این جزیره به اندازه یک جزیره کوچک از جزایر هوایی باشد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود!

[quote]سلام برادر لیچ عزیز چطوری برادر؟
ببین باهات موافق نیستم مگر الان طالبان چیکار می کنه رفته تو سوراخ موش قایم شده هر چند وقت یکبار می آد یک بمبی چیزی منفجر می کنه همین امروز داشتم تو خبرها می خوندم چند نفر دیگشون تو بمباران هوایی کشته شدند البته ارتش پاکستان زده اصلا کی اینها رو حمایت مالی می کنه
این طالبان هنوز هم مهره هست که کم به خودمون هم خسارت نزده [/quote]

برادر امين خوبي؟

خوب برادر انتظار نداري كه طالبان بيان جلوي نظاميان تا دندان مسلح ناتو عمليات انجام بدن؟ icon_wink چون مسلماْ كشته مي شند! در كثيف بودن طالبان هيچ شكي نيست!‌ ولي فعلا كه اين گروه داره آمريكايي ها رو قتل عام مي كنه پس فعلا به ما ربطي نداره!‌ :oops: چون امنيت مارو تهديد نمي كنه! (البته در حال حاضر!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول و لاخر

[quote]
ثانیا باز جسارت نشه اما وقتی میخایم یک چیزی از خودمون بسازیم (منظور شما نیستی یک موقع) بهتره به شعور طرف مقابل توهین نکنیم. این حرف که عبور ناوهواپیمابر از کنار جزیره باعث لرزش زمین شد با کدام ادله علمی قابل پذیرش هست؟ [/quote]

اون لرزش زمین نبوده ، رعشه بر قلب سست عناصران بوده، :oops: تو قران ادلش در باره قلب منافق و ضعیف الا یمان هست
من به کسی توهین نکردم حواستون که هست ؟! :cry:

[quote]

البته به نظرم سیاست گفتن حرف مخالف عقل و شرع و بعد در ادامه دم از اسلام زدن قدیمی شده![/quote]

این چیزا رو اگه صداش رو در نیاری مفید تره، فرو برو در خوش گمانی!!! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]میگم برادر امین جسارت نشه اما سوالی پیش اومده که اولا شما چه تعداد عزیز خاطره گو دارید؟ ثانیا باز جسارت نشه اما وقتی میخایم یک چیزی از خودمون بسازیم (منظور شما نیستی یک موقع) بهتره به شعور طرف مقابل توهین نکنیم. این حرف که عبور ناوهواپیمابر از کنار جزیره باعث لرزش زمین شد با کدام ادله علمی قابل پذیرش هست؟ برادر من مگر بچه اول دبستان گیر آورده این دوست شما که اینطور به شما خاطره تعریف میکنه و غافل از اینکه کشتی در محیط سیال آب هست و این حرکت جز نزدیکی کشتی که جریانی در جهت شکافت آب ایجاد میکند تاثیری بر محیط خشکی ندارد. حتی اگر این جزیره به اندازه یک جزیره کوچک از جزایر هوایی باشد؟ [/quote]
متاسفانه نظامی زیاد می شناسم خوب چوب که نیستند می بینند تازه کجاش برای شما گفتم اینها نمونه هایی کوچکی
در مورد سوال دوم من فقط یک کلمه ی شیشه که اونهم احتمالا به خاطر پرواز بالگردهای محافظ بوده رو جا انداختم که اون بنده خدا گفت تو خوابگاه بودن که متوجه این موضوع شدن که مقصر من هستم البته این موضوع حقیقت حال هرکسی می خواد باور کنه می خواد نکنه بعد یک موضوعی انتظار این نیست که هر اتفاق نظامی در کشور می افته بیان بگن مثلا یک مورد دیگه قبل از جنگ آمریکا و در مرزهای شرقی افغانستان ما افتاده نفوذ چند ده کیلومتری کماندوهای ارتش به خاک کشور همسایه افغانستان برای پس گرفتن تعدادی از مردم ربوده شده انجام افتاده که کار به سر بریدن دشمن هم گویا کشیده این هم یک نمونه دلاوری
مگر در نزدیکی مرزهای غربی سالی چند نفر از نیروهای سپاه رو می کشند لابد این رو هم می خواید تکذیب کنید
این برخوردهای نظامی همیشه در حال اتفاق افتادن حالا من شما نمی دونیم دلیل بر نبودنش نیست
از این به بعد مطلبی رو که نوشتم می خونم در هر سایتی که از این کشف های علمی اتفاق نیفته
[quote]
خوب برادر انتظار نداري كه طالبان بيان جلوي نظاميان تا دندان مسلح ناتو عمليات انجام بدن؟ Mr. Green چون مسلماْ كشته مي شند! در كثيف بودن طالبان هيچ شكي نيست!‌ ولي فعلا كه اين گروه داره آمريكايي ها رو قتل عام مي كنه پس فعلا به ما ربطي نداره!‌ Mr. Green چون امنيت مارو تهديد نمي كنه! (البته در حال حاضر!)
[/quote]
خوبم برادر
نه انتظار ندارم ولی یک موردی هست که این طالبان پول از کجا می اره ؟
من منظور این بود توان خسارت سنگین زدن رو ندارن دیگه نهایتش همون بلایی رو سرشون می آرن که سر سربازهای عراقی فرودگاه بغداد آوردن ولی یک مسائلی اینجا خیلی مشکوک هست
[quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان وقتی میخوان "ببندن" سعی کنن یه "چیزی" بگن که بگنجه تا بعداً مجبور به ماله کشی نشن ... خلاصه از ما گفتن بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]مثلا یک مورد دیگه قبل از جنگ آمریکا و در مرزهای شرقی افغانستان ما افتاده نفوذ چند ده کیلومتری کماندوهای ارتش به خاک کشور همسایه افغانستان برای پس گرفتن تعدادی از مردم ربوده شده انجام افتاده که کار به سر بریدن دشمن هم گویا کشیده این هم یک نمونه دلاوری [quote]

احسنت ! کار درست هم همنیه اخه - اگر سر چند تا ادم ربا بریده بشه میشه ایینه عبرت !!!! نمی دونم چرا دوستان شدن مسئول اجرای غم نامه های دشمن ؟ اقا دشمنه ! می خواد ما رو از بین ببره - می یاد مال و ناموس مردم رو گروگان می گیره ! باید پدرش رو در اورد - نمیشه که اودرش باهاش صحبت کرد نازش کرد لالایی گفت که اقا اشتباه کردی حالا بیا این زهرو بخور تا بمیری !!!!! اقا باید از بیخ برید فقط !!! دنیای امروز اگر سر دشمنتو نبری و تو نطفه خفش نکنی سرتو می برن !!!!!

خوب از ببر ببر و لرزه و کیش لرزونک و اینها بکشیم بیرون بریم تو کاره موضوع اصلی تاپیک . . . . . کسی از میزان زره این پرنده اطلاعاتی داره ؟ به نظر من هدف داغ و خوبیه برای موشکهای دوش پرتاب !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا اين همه ملت ميرن كيش..كي تا حالا با چشم غير مسلح ناو امريكايي ديده اونجا؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]احسنت ! کار درست هم همنیه اخه - اگر سر چند تا ادم ربا بریده بشه میشه ایینه عبرت !!!! نمی دونم چرا دوستان شدن مسئول اجرای غم نامه های دشمن ؟ اقا دشمنه ! می خواد ما رو از بین ببره - می یاد مال و ناموس مردم رو گروگان می گیره ! باید پدرش رو در اورد - نمیشه که اودرش باهاش صحبت کرد نازش کرد لالایی گفت که اقا اشتباه کردی حالا بیا این زهرو بخور تا بمیری !!!!! اقا باید از بیخ برید فقط !!! دنیای امروز اگر سر دشمنتو نبری و تو نطفه خفش نکنی سرتو می برن !!!!!

خوب از ببر ببر و لرزه و کیش لرزونک و اینها بکشیم بیرون بریم تو کاره موضوع اصلی تاپیک . . . . . کسی از میزان زره این پرنده اطلاعاتی داره ؟ به نظر من هدف داغ و خوبیه برای موشکهای دوش پرتاب ![/quote]
اول یک موضوعی به شما بگم برادر اگر انسان بخواد مجاهدت بکنه با جنگیدن فرق داره یک موقع شما از روی کینه یک نفر می کشید یک موقع به خاطر جهاد مثل همان کاری که امام علی با اون کافر در جنگ فکر کنم خندق بود هر گز از روی کینه ای شخصی نکشت بلکه به خاطر خدا کشت
اما در مورد اینکه می گی با دشمن باید محکم برخورد کرد باهات موافقم

[quote]اقا اين همه ملت ميرن كيش..كي تا حالا با چشم غير مسلح ناو امريكايي ديده اونجا؟[/quote]

خدا خودش شاهد رفیق من دروغ نگفتم
این موضوع هم تقصیر سعید هست خیلی راحت می گفت با عقل جور درنمی آید تا من توضیح بدم
اما برادر ناو هواپیمابر اتوبوس تهران قم که هی بره بیاد این موضوع برای چندین سال پیش هست
خیر سرم انقدری نمونده مهندسی مون رو بگیریم کم فیزیک نخوندیم که بشیم ....... ولش کن
اما یک موضوعی یک زیردریایی ارتش از زیر ناو هواپیمابر آمریکا عبور کرد باور می کنی؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما جماعت میلیتار استعداد عجیبی داریم در منحرف کردن تواپیک!(جمع تاپیک)

[quote]بماند برادر تازه یک متخصص الکترونیک هم یک چیزی همین ردشدنها گفت که خیلی دلم به حال کشورم سوخت این یکی رو که اصلا نخواهم گفت [/quote]

قبلا یه بار گفته بودید جناب امین که صفحه رادار سفید شد و . . . و البته این رو هم بگم که این قضیه مال حدود 10 - 15 سال پیش بوده که با پیشرفتهای حال حاضر قابل مقایسه نیست(به فرض درست بودن اون خاطره)

حالا یه دونه آسپری سقوط کرده به جای تحلیل های منطقی و درست هی بپرید به هم.

آمریکایی ها هفته ای نیست که تلفات هوایی در افغانستان ندن. از بلک هاوک بگیر تا آپاچی و آسپری حالا چون اولین آسپری سقوط کرده(یا اولین آسپری که سقوطش اعلام شده!) که نباید اینقدر شلوغش کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته بیاین برگردیم سر موضوع اصلی - تلفات شینوک هم در افغانستان بالای ! من تو چند تا ویدئو دیدم که مثل اب خوردن با ای جی شکارش می کردن !!!!!! الان تلفات بالای طالبان رو بزارین به پای همکاری ارتش پاکستان با امریکایی ها برای از بین بردن این نیرو ! وگرنه طالبان با وضعیت جدیدی که داره ( البته نه به استعداد نیروهای متخصص قبلی ) ولی اگر تجهیزات کافی - جلیغه های ضد گلوله و چند نمونه موشک دوش پرتاب جدید اگر به اونها برسه واقعا توانایی این رو داره که از امریکایی ها نلفات بالایی بگیره !!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام علی من اتبع الهدی
............................

[quote]!!! الان تلفات بالای طالبان رو بزارین به پای همکاری ارتش پاکستان با امریکایی ها برای از بین بردن این نیرو ! وگرنه طالبان با وضعیت جدیدی که داره ( البته نه به استعداد نیروهای متخصص قبلی ) ولی اگر تجهیزات کافی - جلیغه های ضد گلوله و چند نمونه موشک دوش پرتاب جدید اگر به اونها برسه واقعا توانایی این رو داره که از امریکایی ها نلفات بالایی بگیره !!!![/quote]

همین طالبان حداقل تو پاکستان و ایران به درد آمریکا می خوره..!!
پول هم همون طوری که قاچاقچیا(خرید-فروش-ترانزین-آدم ربایی و ..) و طرفداران آل سعود بهتر بگم دشمنان ما شیعیان بدست میارن بدستشون یه کوچولو!! می رسه..

زدن یه هواپیما هم ساده نیست! ولی نمی دونم چرا این حاج آقاهای طراح امریکایی به جز یکی دو مورد (Ufoهای نظامی-جاسوسی که نتونستیم!! تا حالا شکارشون کنیم!) ندیدم چاره ای اساسی برای سلاح های غیر هدایت شونده ی پیشرفته ی .. بسنجن..؟

ولی ما باید تو طراحیامون این مشکلو حل کنیم(هم زدن اون چند موردو هم هدف قرار نگرفتن ..حداقلش با محافظت نیروی زمینی که آمریکا جراتشو واقعا نداره..) چون جنگ ما دیگه جنگ با خوارج+صهیونها و امریکاست.. یعنی مقابل ارتش کلاسیک-چریکی (مثل خودمون)

[b]جنگ آخر الزمان هم بین دوله نه ملل! چون باید با حداقل خسارت انجام بشه مشکله.. راحش هم اینه که براش شبانه روز کار نکنیم ( همت مضاعف و کار مضاعف- از علائم..)[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]میگم برادر امین جسارت نشه اما سوالی پیش اومده که اولا شما چه تعداد عزیز خاطره گو دارید؟ ثانیا باز جسارت نشه اما وقتی میخایم یک چیزی از خودمون بسازیم (منظور شما نیستی یک موقع) بهتره به شعور طرف مقابل توهین نکنیم. این حرف که عبور ناوهواپیمابر از کنار جزیره باعث لرزش زمین شد با کدام ادله علمی قابل پذیرش هست؟ برادر من مگر بچه اول دبستان گیر آورده این دوست شما که اینطور به شما خاطره تعریف میکنه و غافل از اینکه کشتی در محیط سیال آب هست و این حرکت جز نزدیکی کشتی که جریانی در جهت شکافت آب ایجاد میکند تاثیری بر محیط خشکی ندارد. حتی اگر این جزیره به اندازه یک جزیره کوچک از جزایر هوایی باشد؟ [/quote]
متاسفانه نظامی زیاد می شناسم خوب چوب که نیستند می بینند تازه کجاش برای شما گفتم اینها نمونه هایی کوچکی
در مورد سوال دوم من فقط یک کلمه ی شیشه که اونهم احتمالا به خاطر پرواز بالگردهای محافظ بوده رو جا انداختم که اون بنده خدا گفت تو خوابگاه بودن که متوجه این موضوع شدن که مقصر من هستم البته این موضوع حقیقت حال هرکسی می خواد باور کنه می خواد نکنه بعد یک موضوعی انتظار این نیست که هر اتفاق نظامی در کشور می افته بیان بگن مثلا یک مورد دیگه قبل از جنگ آمریکا و در مرزهای شرقی افغانستان ما افتاده نفوذ چند ده کیلومتری کماندوهای ارتش به خاک کشور همسایه افغانستان برای پس گرفتن تعدادی از مردم ربوده شده انجام افتاده که کار به سر بریدن دشمن هم گویا کشیده این هم یک نمونه دلاوری
مگر در نزدیکی مرزهای غربی سالی چند نفر از نیروهای سپاه رو می کشند لابد این رو هم می خواید تکذیب کنید
این برخوردهای نظامی همیشه در حال اتفاق افتادن حالا من شما نمی دونیم دلیل بر نبودنش نیست
از این به بعد مطلبی رو که نوشتم می خونم در هر سایتی که از این کشف های علمی اتفاق نیفته[/quote]

چرا متاسفانه؟ اگر باعث تاسف بود که نباید نقل قول میکردید!

ببین امین جان این دوست سرباز شما یا خودش خیلی سطح پائین بود که به فرض صحت ماجرا اون رو ضرب در ده کرده یا شما رو سطح پائین تصور کرده.

اینکه ناوهواپیمابر آمریکایی از کنار سواحل ما عبور کرده که میشه حدس زد یکی از سواحل تنب بزرگ و کوچک و فرور بزرگ و کوچک باشه که هر دو مسیر کشتیرانی ورودی خروجی از تنگه هرمز هر کدام به پهنای سه کیلومتر و عمق پنجاه متر از آبهای ساحلی ایران و کنار این جزایر رد میشود و نه تنها ناوهواپیمابر بلکه یک کشتی تفریحی نیز باید از این مسیر و از سواحل ایران عبور کند. پس اینکه از این موضوع قدرت تراشی کنیم برای آمریکا که ناوشون از کنار جزیره ایران رد شد و ما هیچ کاری نکردیم یکم کوته فکرانه هست.

درباره عبور بالگرد و به لرزش افتادن زمین و شیشه های ساختمان باز به نظر میرسه این فرد گوینده ماجرا رو ضرب در یک عدد رویایی کرده باشه! چرا که بنده دیدم بالگرد 214 از بالا سرم رد بشه و زیر پام نلرزیده باشه! چند سال قبل هنگام سفر هیات دولت بالگرد رئیس جمهوری با دو اسکورت از پنجاه متری ساختمونی که درش بودم رد شد و شیشه ها نلرزید!

در ثانی عبور کشتیهای دیگر کشورها از آبهای ایران که در حکم [b]عبور[/b] هست یک مساله و اینکه بالگرد بیگانه بخاد از این منطقه عبور کند این در حکم تجاوز محسوب میشود چرا که ما با هیچ کشوری در خصوص عبور هوایی از این کریدور نداریم. چه رسد به اینکه بالگردی بخواهد از روی جزیره و در ارتفاع زیر پنجاه متر (که باعث لرزیدن شیشه بشه) پرواز کند که در اینصورت طبق قوانین بین المللی مجاز به ساقط کردن آن هستیم.

* البته توهینی که به برادر گریپن کردید به نظرم در شان شما نبود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.