امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

شنيده بودم ايران قرارداد همكاري با روسيه براي ساخت تانك تي-90 بسته
راست يا دروغ نميدونم اما بد نديدم كه در مورد مشخصاتش اطلاعاتي بدم
اين تانك در سال 1990 به خدمت ارتش روسيه درومده
اما مدل جديدتر اون به نام تي90 اس تازه وارد خدمت شده
مشخصاتش به ان شرحه
طول:9.53متر
عرض :3.78 متر
ارتفاع :2.225 متر
وزن: 46.5تن
حداكثر سرعت در جاده: 70 ك بر س
حداكثر سرعت در صحرا و كوير : 45 ك بر س
شعاع عملياتي: 550 كيلومتر
مقدورات: 125-mm smoothbore gun - موشك 9K119M - سيستم رفلكس atgm - نارنجك انداز دودزاي apfsds
ديگر مقدورات:2 000 x 7.62-mm, 300 x 12.7-mm cartridges
خدمه:3
قدرت موتور : 840 اسب
تي 90اس داراي يك موتور v-84ms است كه با روغن خنك ميشود اين موتور 12 سيلندر قادر است نيروي 18.06 اسب بر هر تن
توليد كند كه براي اين تانك كمي ضعيف به نظر ميرسد
اين تانك قابليت عبور از درياچه ها يا رودخانه هاي تا 5 متر عمق را دارد
همانند اكثر تانكها اين تانك هم مجهز به سيستم پرتاب دودزا برا جمينگ ليزر دشمن است
توپ اين تانك از نوع 125 م م 2a46m ميباشد
از ويژگي اين تانك به سبكي و سرعت خوب ان ميتوان اشاره كرد كه با توجه به وزنش گزينه مناسبي براي
يگانهاي ايربورن است

تصویر
تصویر
تصویر

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][b]ايران به تجهيزات انحراف کننده موشک هاي ضدتانک دست يافت [/b]

شهرکرد- معاون هماهنگ کننده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران، از دستيابي متخصصان ايراني به سيستم تجهيزات دفاعي انحراف کننده موشکهاي ضد تانک خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، امير"محمدحسين باقري" در سفر به شهرکرد در گفت وگوي اختصاصي با ايرنا افزود: اين تجهيزات رادار گريز توان آن را دارد که موشکهاي ضد تانک را منحرف کند.
وي اضافه کرد: اين سيستم بر روي تجهيزات وادوات زرهي نصب مي شود.
معاون هماهنگ کننده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: اين تجهيزات هم اکنون در سامانه دفاعي کشور به کار گرفته شده است.
باقري اظهارنظر درباره "دکترين دفاعي ايران" در خصوص تهديدات دشمنان را به زمان ديگري موکول کرد
ايرنا[/quote]

خبر بسیار خوبیه، این سیستمها که به کشنده نرم هم شهرت دارن (به علت اینکه موشکها رو از طریق منحرف کردن از بین میبرن) بخصوص هنگامی که در کنار سیستمهای کشنده سخت (که موشکها رو از طریق هدف قرار دادن از بین میبرن) قرار بگیرن احتمال هدف قرار گرفتن تانک رو به نحو قابل توجهی پایین میارن.

معادل روسی این سیستم اشتورا (Shtora ) هست، که روسها بر روی تی-90 و تی-80 های خودشون نصب میکنن.
تا اونجا که من میدونم روسیه قبلا این سیستم رو به ایران نداده بود، , و این سیستم کلا بر روی تی-72 ها نصب نمیشده،
البته گفته میشد بعضی از قطعات الکترونیک این سیستم فرانسوی بوده و به همین دلیل روسیه اونو در اختیار ایران نمیذاشته.

به هر حال خبر بسیار خوبیه، و گام بزرگی در جهت ارتقای تی-72 ها برداشته شده. (البته منظور از رادار گریز بودن این تجهیزات رو نمیفهمم یعنی چی.)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کارشناسان نزاجا برای خرید T-90 به روسیه می روند+عکس
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: روابط ما با روسیه در زمینه برقراری تجهیزات برقرار است و در این راستا خرید تانک تی‌۹۰ را در دستور کار داریم و انشاءالله کارشناسان ما نیز در این راستا به این کشور سفر خواهند کرد و قراردادهای مربوطه نیز منعقد خواهد شد.

به گزارش مشرق، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش عصر امروز در مراسم اهدای احکام روسای هیئت‌های ورزشی این نیرو در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری رزمایش‌های ارتش گفت: پایان این ماه یا ماه آینده یک رزمایش ضدتروریستی و رهایی گروگان را خواهیم داشت.

وی افزود: این رزمایش مرتبط با تهدیدهای داعش و هر گروهک تروریستی دیگری است که بخواهند در مرزهای ما و یا در داخل کشور اخلال ایجاد کنند.

فرمانده نزاجا تصریح کرد: داعش و هر گروهک تروریستی در حدی نیست که ما بخواهیم عمده برنامه‌های‌مان را روی آن صرف کنیم اما انشاءالله رزمایشی مرتبط با این موضوع در منطقه اطراف تهران برگزار خواهیم کرد.

1371255_1515B15D.jpg

امیر پوردستان در پاسخ به سوال دیگری درباره همکاری ایران و روسیه و خرید تجهیزات از این کشور نیز گفت: ما در حوزه‌های دفاعی و ارتقای توان نظامی کاری به برجام و غیربرجام نداریم و از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد. هر چند خط قرمزهای‌مان در زمینه سلاح‌های هسته‌ای، شیمیایی و میکروبی را مورد توجه قرار داده و خواهیم داد.

وی افزود ما از همه ظرفیت‌های هر کشوری که باشد برای ارتقای توانمندی‌هایمان استفاده خواهیم کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این مطلب که بخشی از تجهیزات‌مان را رونمایی می‌کنیم اما بخش دیگری که ملاحظات امنیتی دارند را اعلام نمی‌کنیم، تصریح کرد: روابط ما با روسیه در زمینه برقراری تجهیزات برقرار است و در این راستا خرید تانک تی‌90 را در دستور کار داریم و انشاءالله کارشناسان ما نیز در این راستا به این کشور سفر خواهند کرد و قراردادهای مربوطه نیز منعقد خواهد شد اما تاکنون قراردادی به امضا نرسیده است.

ویرایش شده در توسط Sami1993
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان همه دارن میرن برای خرید آرماتا ما تازه میخوایم تی 90 بخریم . البته من کلن با خرید اینچنینی مخالفم ولی حالا که دارن سرمایه گزاری میکنن چرا سراغ بهتره نمیرن کیفیتو بچسبن به جا کمیت

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان همه دارن میرن برای خرید آرماتا ما تازه میخوایم تی 90 بخریم . البته من کلن با خرید اینچنینی مخالفم ولی حالا که دارن سرمایه گزاری میکنن چرا سراغ بهتره نمیرن کیفیتو بچسبن به جا کمیت

نظر خودت چیه ؟ من که میگم بریم آبرامز بخریم با زره اورانیومی . یه مثلی هست که میگه : آدم از بی کسی به گربه هم میگه آق دایی .

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر خودت چیه ؟ من که میگم بریم آبرامز بخریم با زره اورانیومی . یه مثلی هست که میگه : آدم از بی کسی به گربه هم میگه آق دایی .

الان برترین زره پوشم بدون دفاع فعال با پراید فرقی نداره اینو دیگه باید خوب فهمیده باشیم از تو سوریهه .به نظر من الان که دروازه شرق به رو ما باز شده به جا خرید تی90 پروژه ذوالفقارو به صورت مشترک با روسا ادامه بدیم یا مشکلات تکنولوژیکیشو به واسطه روسا حل کنیم

• Upvote 11
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حداقل نسخه اخر اگه اشتبان نکنم smبگیریم چون هر چی بگیم اقایون کار خودشون میکنن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این چه وضعش هست که پست های ما پاک می شوند !؟

الآن من باید مطابق میل و در کانالی از پیش تعیین شده پست بدم !؟

در پست هایی که حذف شدن گفتم که حتی گرفتن خط تولید تی 90 هم یک اشتباه فاحش هست ، چه برسه به خرید صرف اون ...

زمانی که ترکیه داره خودش رو به آلتای مجهز می کنه ، عربستان همین حالا آبرامز هایی داره که از تی 90 ها سر تر هستند  و قس علی هاذا ، دیگه خرید تی 90 اونم به صورت انبوه یک اشتباه هست ... همون اشتباه خرید تی 72 در دهه ی 70 شمسی رو می خوایم  با خرید تی 90 در دهه ی 90 شمسی  هم تکرار کنیم !!! ...

نتیجه می شه اینکه همین حالا ما شروع به کار می کنیم ، 7 تا 10 سال دیگه که یگان هامون به تی 90 مجهز شدند ، به این نتیجه می رسیم که تی 90 دیگه تانک اصلی میدان نبرد نیست و نمیشه از اون بیش از یک تانک پشتیبانی استفاده کرد ...

اونوقت رقبای ما با آلتای و لئوپارد 2 آ7 و ... مجهز شدند !!!

یعنی همین یک نسل عقب موندگی از نظر زرهی رو همچنان پابرجا خواهد موند ... البته چون تانک های نسل آینده مثل آلتای به سیستم دفاع فعال مجهز می شند ، این شکاف فناوری بیش از شکاف موجود در زمان حاضر خواهد بود ...

قرار نیست ما اینجا فقط خبر کپی کنیم و برای تصمیمات اشتباه فرماندهان نظامی ، کف و سوت و هورا بکشیم !!!

--------------

اصلا شما همون کنتاکت 5 یا relic رو بیای روی تی 72 ها وصل کنی و سیستم های هدفگیری و نظارتش رو ارتقاء بدی می شه == تی 90 !!!

ویرایش شده در توسط Juicer
  • Upvote 21
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من چند ساله که دارم صنایع نظامی ترکیه رو دنبال می کنم و تو خیلی از فروم هایی که مطمئنا اسمش رو هم نشنیدی عضو بودم(waff و...)، ترکها عادت دارم که دستاوردشان رو خیلی بزرگ نشون بدن و خودشونو سرور همه بدونن ولی حقیقت یه چیز دیگست.
این پروژه ها مثل التای، انکا و ... همگی با استفاده از انتقال تکنولوژی از خارجی ها انجام می شه و تا کنون اکثرشون هم به جایی نرسیده، مثلا همین پهپاد انکا که از سال 2007 شروع شده هنوز به نتیجه نرسیده! همین چند وقت پیش ارتش ترکیه اعلام کرد که انکا دارای ویژگی های مدنظر ارتش نیست و باید طراحیش تغییر کنه و چند سال دیگه طول می کشه که وارد خدمت شه(حدود 2018 تا 2020)، همین اتفاق هم برای پدافندشون hisar افتاد که باید دوباره از اول باز طراحی بشه.
قضیه التای هم شبیه همین موارد بالاست، التای که بر اساس انتقال تکنولوژی k2 کره قراره تولید شه هم از همین ابتدا دچار مشکل اساسی هست، همین الان ترکیه تو تامین موتور این تانک دچار مشکل هست و پس از نا امید شدن از المانیها و ژاپنیها، به یک شرکت ترکیه ای سفارش طراحی موتور ملی دادن که تا سال 2020 قراره تکمیل بشه.
از این تانک تا الان دو تا پروتوتایپ بیشتر تولید نشده و در بهترین شکل سال 2020 تولید انبوه می شه(که به نظر من بعیده).
حالا برگردیم سر تی 90، الان تو بازار هیچ تانکی بهتر از تی 90 ام اس، برای ایران وجود نداره، تنها گزینه بهتر ارماتا هست که هنوز پروتوتایپه و تولید انبوه نشده، در ضمن در صورت تولید انبوه، تا یه مدت فقط برای ارتش روسیه تولید خواهد شد.
حالا برادرم شما به من بگو چه تانکی بهتر از تی 90 ام اس الان تو بازار جهانی برای ایران وجود داره؟

آرماتا ... کافیه همین حالا توی پروژه شریک بشیم و بخشی از هزینه های پروژه رو بدیم تا بتونیم همزمان با روس ها خط تولیدش رو بزنیم ... تانک سلاح استراتژیکی نیست که بخوان زیاد طاقچه بالا بگذارند ...

نبود ، تی 90 ام اس + سیستم دفاع فعال تولید مشترک !!

اینم به شرطی که حداقل مثل تی 72  خط تولیدش در داخل ایجاد بشه و بعد هزینه ها پس از تولید هر یک دستگاه تانک در ایران به طرف روسی داده بشه که نتونه قر و فر بده .

علاوه بر تانک ما به چیزهای دیگه ای نیاز داریم

1- خودرروی سبک زرهی ...

2- نفربرها

3- یک پلتفرم چندکاره

4- هویترز

و قس علی هاذا ...

• Upvote 9
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آرماتا ... کافیه همین حالا توی پروژه شریک بشیم و بخشی از هزینه های پروژه رو بدیم تا بتونیم همزمان با روس ها خط تولیدش رو بزنیم ... تانک سلاح استراتژیکی نیست که بخوان زیاد طاقچه بالا بگذارند ...
نبود ، تی 90 ام اس + سیستم دفاع فعال تولید مشترک !!
اینم به شرطی که حداقل مثل تی 72  خط تولیدش در داخل ایجاد بشه و بعد هزینه ها پس از تولید هر یک دستگاه تانک در ایران به طرف روسی داده بشه که نتونه قر و فر بده .

علاوه بر تانک ما به چیزهای دیگه ای نیاز داریم
1- خودرروی سبک زرهی ...
2- نفربرها
3- یک پلتفرم چندکاره
4- هویترز
و قس علی هاذا ...

چی شد شما که تا الان مخالف خرید و تولید تی 90 بودی؟!
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چی شد شما که تا الان مخالف خرید و تولید تی 90 بودی؟!

دلم به حال اون سربازی می سوزه که منتظر پشتیبانی خودروی زرهی هست ...

باید از روس ها بخوایم سر تی 90 ها نمونه ای از بارگذاری خودکار آرماتا رو قرار بدهند ...

علاوه بر این باید تمامی تی 72 ها رو ارتقاء بدیم .

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/T-90SM_-_RAE2013-04.jpg

نکته : بالاخره دلیل اون رنگ استتار صحرایی T90 ها مشخص شد !

http://sputniknews.com/world/20151208/1031435873/iran-russian-t-90.html

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...

نکته : بالاخره دلیل اون رنگ استتار صحرایی T90 ها مشخص شد !

http://sputniknews.com/world/20151208/1031435873/iran-russian-t-90.html

هند هم در برخی یگانهای تی ۹۰ خودش از استتاری شبیه به این استفاده میکنه، برای قضاوت اینچنینی زوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هند هم در برخی یگانهای تی ۹۰ خودش از استتاری شبیه به این استفاده میکنه، برای قضاوت اینچنینی زوده.

کلا اگه اون تایپیک منحوس « هسته ای » رو پیگیری می کردید ، انگیزه ی روس ها در مذاکرات هسته ای کاملا مشخص بود ، باز شدن فضا برای فروش تسلیحات به ایران و افزایش همکاری های تجاری ...

• Upvote 5
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم