امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

وای وای ترکوندن ایول
به همه تبریمک عرض میکنم امیدوارم فقط تولید النبوهش به زودی شروع بشه

رسما شدیم جز 4 کشور سازندهع جنگنده رادار گریز!!!!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینو ایران ساخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek جل الخالق!!!!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به همه تبریمک عرض میکنم امیدوارم فقط تولید النبوهش به زودی شروع بشه[/quote]

فکنر نکم هنوز خيلي داره تقريبا ايويونيکي نداره!

تلويزيون تا الان فيلمي نشون نداده شما چيزي ديديد?
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشخصا نسل پنجمی به نظر می رسد!
بنده هم تبریک عرض می کنم. big%20hug.gif :angel:

حق با شماست، ولیکن این صرفا یک طرح اولیه است.

همینکه آقایان بالاخره فهمیدند که باید به سراغ رادارگریزی بروند، جای شکر دارد.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا تک موتوره؟
چرا بدون محفظه ی حمل سلاح؟
اصلا قلاف و ریل های حمل سلاحش کجاست؟
اگر کسی می دونه حکمت اون شکستگی ته بال به سمت پایین را بگه ممنون میشم.

توپش کو؟

درود
یکی از علتهای اون شکستگی پایداری بیشتر هنگام شیرجه هست.
خیلی هواپیمای جمع و جوری است
رادار اگر داشته باشه نباید خیلی بزرگتر از رادار موشکهای نور باشه. البته فعلا این جیزا مهم نیست. مهم اینه که پلتفرم خوب جواب بده بعدا کم کم این موارد تک تک بهینه خواهد شد.
فکر کنم بتواند 4 تن مهمات هم حمل کند که برای جنگهای امروزی تقریبا کافی است.
به دوستان نیروی هوایی و صنایع دفاع تبریک می گویم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از بالش به نظر میرسه که قرار نیست در قسمت بال آویزگاه مخصوص حمل سلاح نصب بشه و احتمالا تسلیحات در قسمت زیر بدنه نصب میشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

نکته ی جالبش اینه که تقریبا تنها و تنها جنگنده ی رادارگریزی هست ( اگه واقعا بتونه پرواز کنه و مانور بده و اونیک داشته باشه ) که از اف 22 الگو برداری نکرده ...

.........

یادم یک بار آقا نجف اومده بود و گفته بود که جنگنده ی نسل 5 ایران در دست ساخت هست و نمونه ی اولیه ش هم ساخته شده ولی به خاطر اینکه ورودی هوا بالا بود ، به خوبی نمی تونست هوا رو برای موتور تامین کنه ....

انگار بالاخره مشکل ورودی هوا رو حل کردند .....

چقدر با این ورودی های هواش حال می کنم .... عملا از زیر جنگنده ، رادار گریزی بسیار بالایی داره ( البته به جز اون زائده های بال های عقبی که دقیقا تاثیرش رو نمی دونم )

البته تا فیلم پروازش رو نبینم دلم راحت نمی شه ...
.............

حالا نوبت ذوالفقار بید .... ویرایش شده در توسط 100
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

101309_772.jpg

باز هم موازی کاری در تولید محصولات؟ یا این محصولی متفاوت است...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی از دوستان گرامی بازم شروع کردن تشکیک در قضیه . مثل قضیه ار کیو 170 . شک ندارم هیچ کس انتظار اینو نداشته . یکم صبر کنید تا فیلم پروازش هم بیاد . . وزیر دفاع هم اعلام کرده قابلیت حمل انواع صلاح های پیشرفته رو هم داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

احمدی‌نژاد: قاهر 313 چندهزار ساعت پرواز کرده است
حمدی‌نژاد گفت: این هواپیما دست کم چندهزار ساعت پرواز کرده است و خلبان آزمایشی این هواپیما که با تمام ابعاد آن آشناست به عنوان یک متخصص از عملکرد آن بسیار راضی است.

• Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وزیر دفاع همچنین با بیان اینکه "فرم این هواپیمای جنگنده، فرمی بدیعی و شکل آن تازه است"، تاکید کرد: این جنگنده با جنگنده‌های پیشرفته دنیا از نظر فرم و شکل رقابت می‌کند.

وی با بیان اینکه "ما قدرت تولید سریع این جنگنده را داریم و می‌توانیم به اندازه کافی و در زمان‌های کوتاه و در صورت نیاز آن را تولید کنیم"، گفت: مدت کمی برای طراحی و ساخت این جنگنده به کار گرفته شد و این نشان از توان بالای متخصصان و دانشمندان ایران زمین دارد.

وزیر دفاع در ادامه سخنان خود به زمان صرف شده برای طراحی و ساخت جنگنده قاهر 313 اشاره کرد و افزود: مدت کمی برای طراحی این جنگنده به کار گرفته شده است و این نشان از توان بالای متخصصان ملت ایران دارد.

وحیدی در پاسخ به این پرسش که "پیام تولید این هواپیمای جنگنده برای دشمنان و دوستان چیست؟"، گفت: برای دشمنان ما موجب کینه، ناراحتی و دغدغه‌ خاطر آنها می‌شود، چراکه جمهوری اسلامی ایران با قدرت از منافع خود دفاع می‌کند و در جای لازم، برای دفاع از خاک و منافع خود از توان تسلیحاتی‌اش استفاده می‌کند؛ البته دوستان جمهوری اسلامی ایران از پیشرفت‌های جمهوری اسلامی خوشحال می‌شوند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که "آیا جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ای برای صادرات این هواپیمای جنگنده دارد؟"، اظهار کرد: این جزو برنامه‌های بعدی خواهد بود.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]آی آی آی!!! سهیل خان حالا ما رو میزاره سرکار! icon_cheesygrin این که واقعا فوق پیشرفته است... :rose: اف-5 ارتقاء یافته کجا بود. یکی طلبت![/font][/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بعضی از دوستان گرامی بازم شروع کردن تشکیک در قضیه . مثل قضیه ار کیو 170 . شک ندارم هیچ کس انتظار اینو نداشته . یکم صبر کنید تا فیلم پروازش هم بیاد . . وزیر دفاع هم اعلام کرده قابلیت حمل انواع صلاح های پیشرفته رو هم داره

بحث تشکیک نیست برادر،
هر چیز عجیبی که شما ببینید در ذهنتون سوالات زیادی شکل می گیره و تردید براتون ایجاد خواهد شد.
وگرنه همون صاعقه هم ساختش هزاران بار تشکر داشت چه برسه به این یکی. البته به شرط این که پروازشو نشون بدن.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رییس‌جمهور در ادامه اظهار کرد:‌ خلبان این جنگنده که دارای تجربیات فراوان است به من گفت که این جنگنده عالی و دارای توانمندی‌های بسیار بالایی است.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1359784459' post='297171']
از بالش به نظر میرسه که قرار نیست در قسمت بال آویزگاه مخصوص حمل سلاح نصب بشه و احتمالا تسلیحات در قسمت زیر بدنه نصب میشه .
[/quote]

سلام
البته با توجه به تک موتور بودنش احتمالا بیش از اونچه در محفظه ی داخل می تونه حمل کنه ، توان بیشتری نداره .........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم