وقتی خودم را جای طرف مقابل میذارم و برنامه یک جنگ میچینم  در گام اول نیروهایم رو ازمراکز متداول خارج ویا در پایگاه های دور مستقر می کنم که در موج اول تلفات ندم بویژه ناوهای دریایی و هواپیماهای مستقر در خلیج فارس  در گام دوم اقدام به حمله به مراکز و نیروهای دریایی و ساحلی می کردم  و جنگ رو در بندرعباس، بوشهر و جزایر جلو می بردم  عسلویه، ماهشهر و نیروگاه اتمی و بنادر جنوبی به تنهایی لقمه هایی بزرگ هستن و طرف مقابل تاسیساتی دریایی کشورهای عربی را دارد که خودش دوست داره دوباره بسازه    در گام سوم اقدام به زدن مراکز برق، آب و گاز و بنزین می کردم و کشور رو تو بحران می بردم، و کاری می کردم مردم تو سختی بدی بیفتن    در گام چهارم ساحل و خلیج فارس رو برای نیروهام امن می کردم  و سعی در اشغال ساحل یا جزایر می کردم مشخصا شهر بوشهر و جزایر سه گانه ایران    و این وضعیت را تا آنجا نگه می داشتم تا ایران تسلیم بشه  اینجوری با بیشترین ضربه و کمترین تلفات خود را فاتح می نامیدم  دقیقا مطابق با حلقه واردن    حال سوال این است که در این روش ما بجز اسرائیل چه هدف دیگری داریم که با آن از دشمن تلفات بگیریم  آیا بحث پدافند غیرعامل را اجرا کرده ایم؟ آیا امکان ضربه به خاک آمریکا را داریم؟  آیا می تونیم در اقیانوس هند و دریایی سرخ درگیر بشیم ؟  آیا توان تامین شرایط مردم در شرایط طولانی جنگ را داریم ؟  آیا ما میتونیم نبرد رو در زمین دشمن تغییر شکل بدیم ؟ حقیقت اینه که ما تعداد گلوگاه های کمی برای فشار دادن گلوی دشمن داریم ولی دشمن تا دلتون بخواد ساده ترینش عسلویه و ماهشهر و بوشهر هست   گلوگاه های دشمن در دست ما:  نیروهای آمریکا حاضر در خلیج فارس در موج اول اسرائیل  ماهواره های موجود در فضا  قیمت نفت   
    • Upvote
    • Like
    6