worior

Administrators
 • تعداد محتوا

  7,710
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  50

worior آخرین امتیاز شما در روز 15 مهر 1395

worior شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

16,168 Excellent

درباره worior

 • رتبه حساب کاربری
  General

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  ???? ??? ???? ?????? ??? .
  ???? ??? (?)
 1.   در واقع تقویت اطمینان پذیری آمریکا در اثر بخش بودن اقدامات ابرقدرتیش! اونم دمشق،... به مدد دخالت بیشتر آمریکا در سوریه، ایران و سوریه بیشتر محتاج روسیه خواهند شد تا در نهایت تصمیم گیر اصلی  و نهایی این میدان روسها باشن. اون موقع است که هرگونه معامله امکان پذیر خواهد بود. روسها و آمریکایی ها هم به دو طرف بیشترین قیمت ها رو پیشنهاد خواهند داد،...
 2. در مدت زمان های خاصی: سوخت جامد خشک ترک برمیداره، ژله ای خشک میشه، فشار کپسولهای سوخت های مایع کاهش پیدا میکنه، مواد منفجره روغن میدن، برخی اتصالات تحت فشار یکبار مصرف هستند، و ... . موارد اینچنینی باعث میشن که تجهیزات وارد چک های دوره ای بشن و الزاما نیازی نیست که مصرف بشن. این مصرف شدن تنها شامل حال برخی مهمات قدیمی غیر قابل بازیافت میشه.
 3. در خصوص این حمله گفته شده؛   1- 55 میلیون دلار بودن ارزش موشک ها؛ به سال مالی 2017 ارزش هر موشک تاماهاوک بلاک 4 در حدود 1.87 میلیون دلار هست که 59 موشک میشود معادل 110 میلیون دلار   2- ارتش آمریکا ادعا کرده از 59 موشک 58 تا به هدف خوردند! وزارت دفاع روسیه هم اعلام کرده 23 از 59 تا به نظر هیچ کدام درست نیست. رقم 44 اصابت هم صحیح نیست، دست کم در تصاویر ماهواره ایی موجود در این پست، و لینک بعدی، من نمیتونم بیشتر از 19 اصابت  رو بشمارم، ممکنه اشتباه کنم اما در نهایت تعدادی بیشتر از آنچه که روسها گفتن به این رقم اضافه نخواهد شد؛ http://www.military.ir/forums/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=reply_post&f=65&t=29988&qpid=509462 http://www.dailymail.co.uk/news/article-4392962/Satellite-images-destruction-Assad-s-air-base.html   --- برای بحث، البته در تاپیکی دیگر؛ - ایران، در حدود 17 پایگاه شکاری فعال دارد، برای هر کدام 70 موشک کروز ارسال بشود، رقمی بیش از 1100 اصابت موفق مورد نیاز خواهد بود، این سوای نقاط پدافندی، پادگان ها و ... است. و البته با پذیرش رقم 70 درصدی موفقیت در اصابت بدون اقدامات متقابل پدافندی، رقمی در حدود 1870 موشک لازم است. - نیروی دریایی آمریکا در کلاس Arleigh Burke که هر کدام قادر به حمل 90 موشک کروز هستند، 62 ناو فعال دارد، در حدود 5580 موشک کروز.(روی کاغذ)... - هیچ عملکردی از پدافند هوایی سوریه  شاهد نبودیم ! حتی زو 23 ها، آیا این فرودگاه هبچ رادار یا سامانه هشداری نداشت ؟!... بقول سیدمحمد، اگر مقایسه ای داشته باشیم با موشک های بالستیک؛ (از نظر زمان لازم برای آماده سازی،  دقت در اصابت،  قیمت،  سر جنگی تقریبا مشابه با کروز) زمان اون رسیده که یک تجدید نظر اساسی در استراتژی بازدارندگی موشکی ایران کرد.
 4. سلام .   این احتمال به خطا رفتن بعید نیست، به این دلایل - اگر تعداد اهدافی که معین شدند، با شلیک های اولیه تحقق نیابند شلیک ادامه پیدا میکنه، بنابراین احتمالا پرتابهای اولی بودند که عمدتا به خطا رفتن. - چون جنبه تبلیغاتی حمله مهم تر از جنبه عملیاتی بوده، شلیک در تعداد زیاد فاقد از به صرفه بودن اقدام از لحاظ نظامی مد نظر بوده.
 5. سلام اینکه چرا این تغییرات اتفاق میفتن مرتبط هست با ناکارامدی سیستم موجود در پاسخگویی به شرایط پیش رو و در دست بودن (اقتصادی و انبوه) تکنولوژی هایی برای حل مشکل. مسئله اساسی بهینه بودن و با کیفیت تر بودن زیر سیستم هاست، ولی این بهینه سازی تا اونجایی ادامه پیدا میکنه که  یک وسیله نظامی مثل تانک یا حتی هواپیما  به محدودیت هایی در پذیرش این تغییرات میرسه، به نحوی که برای اجرا باید تغییرات اساسی در طراحی قبلی داد، در این شرایط هست که نسخه جدید از تانک مطرح میشه. مثلا امکان نصب رلیکت و کنتاکت های جدید نیست مگر اینکه سیستم موجود با این افزونه ها یکپارچه بشه.بیشترین تغییرات در تی 90 نسبت به 72 افزایش  قابلیت زرهی هست، سپس بهینه تر شدن کیفیت زیر سیستم ها و رفع نواقصی که بعد از استفاده عملیاتی از تی 72 مشخص شده اند، تغییرات دیگری هم هستند که مربوط به لبه تکنولوژی هستن، مثل اینفرارد، رادار و ...     اما از دید من؛ واقعیت اینه که نباید اجازداد تا ضد زره به بدنه برخورد کنه،  اگر برخورد کرد بخصوص در قسمت تورت، وجود لایه های محافظتی شاید بتونه جان خدمه رو نجات بده. اما شدت انفجار، تنش وارد شده به تانک، تجهیزات بیرونی مثل؛ تیربار ریموت، اوپتیک ها و پریسکوپ، و... رو از کار میندازه، اگر سیستم هیدرولیک تورت از کار بیفته که کلا تورت با وجود اینکه خدمه سالم هستن غیر قابل استفاده میشه. تانک تنها این کاربرد رو پیدا میکنه که مهلت فرار از مهلکه رو برای خدمه تامین کنه در صورتی که شنی ها سالم باشند یا ریکاوری در دسترس.همین حد هم توانمندی قابلی هست. بخصوص در جنگ های شهری و نیمه شهری با شرایط امروزی زرهی ما. منتهی برای تهدیدات آینده بهترین راه عملی این هست که راکت ضد زره رو قبل از رسیدن به بدنه منهدم کرد. در صورت داشتن چنین توانمندی، بروزرسانی ام 48 هم در حدی که بتونه مقابل efp و مین دوام بیاره، اما aps داشته باشه از نظر نظامی برای ماموریت معمول تانک کفایت میکنه!. این حرف به این مضمون نیست که بتونیم همه تجهیزات زرهی قدیمی و استفاده نشده رو با این راهکارها کاربردی نگهداریم. بلکه به این مضمون هست که وظیفه اصلی چیزی به نام تانک تا حدودی زیر سوال هست.
 6.   https://ir.sputniknews.com/iran/201604281443429/   روسها برای واگذاری امتیاز از ما مشتاق تر بودند،.. شما دوستان فرض رو بر این بگذارید که ایران و روسیه راهی برای کاهش فشار و چانه زنی بین المللی روی همدیگر پیدا کردند. اگر یادتون باشه اونچیزی که قرار اس 300 به تعویق انداخته بود، تنها قطعنامه نبود بلکه فشار توام با تطمیع بود، عربستان پیشنهاد خرید سامانه و جبران ضرر رو داده بود، اسراییل پیشنهاد دادن تکنولوژی پهپاد رو داده بود و ... چین و هند دارن در حوزه زرهی از روسیه مستقل میشن و سامانه های خودشون رو توسعه میدن، اعراب گزینه های به مراتب بهتری دارند، کشورهایی مثل ترکیه و پاکستان روی نمونه های وطنی دارن کار میکنند و موفقیت های جدی بدست آوردن، متحدین سابق روسیه مثل عراق و یمن و مصر تقریبا دیگر مشتری خاصی در کوتاه مدت به حساب نمیان و عراق هم گزینه های بهتری داره. تنها مشتری واقعی تی 90 سوریه است که پولی برای خرید ندارد جز کمک هایی که ایران و روسیه بهش میکنند، ایران اگر واقعا تانک ساز بود الان دست کم 100 تا که نه 10 تا ذالفقار رو کنار هم می دیدیم،... نکته آخر اینکه؛ ایران و روسیه دارن به حدود 45 میلیارد دلار تهاتر نفت ایران در برابر کالای روسی میرسن!
 7. سلام   تی 90 ببخشید کرار، تانک امروزی هست و برای نبردهای امروزی کفایت میکنه، اما در یک کلام " تانک آینده نیست ".     نکات امیدوار کننده؛ - اینفرارد !! که قبلا هیچ یک از تانکهای ما نداشت. - حفاظ EFP-RPG بغل. - زره مناسب برای تورت(اگر مثل سایر تی 72 هایی که از نزدیک دیدم خالی نباشند!) - پوشش کاهش دهنده علایم حرارتی. -  نارنجک های دود زا (که احتمالا به هشداردهنده لیزری و بعدها موشکی متصل هست و خودکار پرتاب میشه) - دوربین راننده - تیربار ریموت - کنترل فرمان از داخل دهلیز همزمان با راننده (سطح مطلوبی از امکانات تقابل نرم) و ... زمانی تانک آینده خواهد شد که مجهز باشد به ؛ - APS - پدافند هوایی سبک (لیزر کور کننده و یا موشک) - زره مقاوم تر در برابر وزن کمتر - کاهش نویز - کاهش خدمه - یونیک یا متحد الشکل شدن بدنه ---- اصالت تانک: من از اون دسته افرادی هستم که هیچ اعتقادی به بومی بودن این تانک ندارم، داشتن این اعتقاد بواسطه مقایسه کیفیت ساخت و طراحی و شباهت ها و تفاوت با نمونه روسی نیست، بلکه ورود این تانک به سوریه،(قرار گرفتن در تجربه عملیاتی نیروی های مسلح ایران) و همچنین رد و بدل شدن تماس های بسیار بین ایران و روسیه در مورد تی 90 هست. با این توجیح که اگر ما به دنبال تانک بومی واقعی بودیم چرا ذوالفقاری که دهها سال هست داره رونمایی میشه  و ادعای تولید شدن داره به هیچ نتیجه ای نرسیده بود! ولی این کرار در عرض کمتر از 3 سال از مشاهده شدن در سوریه و مذاکرات ایران و روسیه در مورد خرید، یهو بصورت کامل در ایران رونمایی میشه ؟! اما در پاسخ به این سوال که تفاوت های ظاهری با نمونه روسی رو چطور میشود توجیح کرد باید گفت ؛ احتمالا روسها با ورود به پلتفرم آرماتا "طراحی کامل"، تکنولوژی تولید برخی از پلاگین های مصرفی مثل "پنل های زره" به همراه خط مونتاژ این تانک رو به ایران داده اند، و احتمالا دستکاریهایی در کشور صورت گرفته چرا که ما خط تولید بدنه که بسیار پیچیده هست رو نمیبینیم و صرفا یک سالن مونتاژ در تصاویر موجود هست،...     ---- از دوستی که نسبت به کابل ایراد گرفت خرده نگیرید، این یک اشکال واقعی در طراحی و تولید هست. حتی اگر در ابرامز یا مرکاوا هم وجود داشته باشه. محض یادآوری ؛ http://www.axgig.com/images/41458008998894269818.jpg
 8. تجهیزات رو رنگ نمیکنند، چون هم با رادار قابل مشاهده هستن، هم با FLIR و هم اینکه در هر بستر جغرافیایی رنگ کاراییش رو از دست میده، در شرایط جنگی عاقلانه این هست که از پوشش چند طیفی استفاده بشه ،..:  
 9. در حدود 400 شهرستان داریم، که اگر به شکل موزاییکی هر شهرستان بخواد بصورت خود بنیاد حوزه استحفاظی اطرافش(اشرافش به جاده ها و دشت ها) رو بدون نیاز به درخواست پشتیبانی هوایی پوشش اولیه بده، به دست کم؛ 400 لانچر! و 800 موشک فجر 5 هدایت شونده نیاز هست./ برای مراکز 31 استان، دست کم به 4 لانچر در هر مرکز استان و هر لانچر 4 لود معادل 16 راکت، به عدد تقریبی 124 لانچر و حدود 2000 موشک نیاز هست. .. در صورت وجود چنین برنامه ای در کنار لانچرهای 122،240،107 و سایر واحد های توپخانه ای(هویتزر و خمپاره اندازها)، شهرهای کشور برای نیروی زمینی دشمن غیر قابل نفوذ خواهند شد. یادمون نره که اسراییل زمانی در 2004 مدعی شده بود ایران 500 موشک فجر 3و5 در اختیار حزب الله قرارداده، بنابراین ارقام فوق برای ایران براحتی دستیافتنی بوده طی این سالها، و پروژه هدایت پذیر کردن این موشک ها اگر با موفقیت به اجرا دربیاد میتونه نهایت اثربخشی این سامانه رو تضمین کنه،.. با این وجود چون در هجوم های زرهی از حجم انبوهی تانک و نفربر استفاده میشه، بهتره ارتقاها به سمت گونه های ضد تانک(لیزری و efp) مانند اسمرچ تداوم پیدا کنه. ...  
 10. هیچ بروزرسانی روی کبری ها انجام شده؟.خبری از چیزهای جزیی مثل فلیر و فلر؟،..
 11. درسته که عربستان رقمی در حدود 12هزار تاو در زمانی خریده بود، امروز هم امارات قراره 5هزار موشک ضد زره روسی بخره و در جنگ سوریه شاهد بودیم که بواسطه سرازیر شدن موشک های تاو در اختیار تروریست ها، فاصله درگیری ها بیشتر و دقیق تر شد (اما آنچنان اثر بخشی لازم بر علیه تجمعات بر خلاف زرهی ها رو نمیتونست داشته باشه  و یک حمله گرانقیمت محسوب میشه) این اواخر بیشتر اقدامات ارتش سوریه کمتر معطوف به زرهی بود، بیشتر پشتیبانی هوایی و حمله زمینی نفرات، مشابه این هم در عراق بخاطر محدودیت تجهیزات زرهی و ضعف اونها در مقابله با تجهیزات ضد زرهی تروریستها کما بیش شاهد هستیم،(شاید برداشت من اشتباه باشد) موشک های ضد زره تا زمانی که ضد زره هستند بر علیه اجتماعات موثر واقع نمیشن، به همین دلیل هست که گونه های  ضد نفر دارند، به نظرم نیروهای مسلح ما نیاز مبرمی به نوعی جدید از موشک های هدایت شونده " نیمه دقیق "، با سر جنگ ترکش شونده مجاورتی(ارتفاع انفجار 10متر و دایره آسیب کشندگی 30 متر معادل یک خمپاره 81mm اما با سرجنگی موثر تر)  و بصورت حمله از بالا که بشود  باقیمتی ارزان و گسترده استفاده کرد نیاز دارند، برای رقمی در حدود 20،000 موشک که بسادگی قابل جایگزین شدن داشته باشد، قیمت متوسط هر موشک 8 میلیون تومان ! ؛   نیازمندی های عملیاتی : 1- این سلاح ارزان باشد، 2- تنها بوسیله یک نفر هدایت شود، 3- تجمعات را دقیق بزند(خطای 5 تا 10 متر اما دایره آسیب زایی گسترده) 4- کمترین میزان آمادگی قبلی برای شلیک نیاز باشد 5- نیاز به توپخانه ثابت و یا موقت را رفع کند 6- در اختیار تنها یک فرد باشد 7- در اختیار واحد های گشت و انهدام قرار گیرد 8- تکنیکال ها را با سرعت متوسط 100 کیلومتر از ببرد 9- علیه سنگر های محافظ شده از اطراف مانند HESCO و چادر ها قابل استفاده باشد 10- علیه ارتفاعات کمین های کوهستانی باز (سقف ها و نقاط برتری) قابل بهره گیری باشد. 11- از جنگ شهری به صحرایی تغییر وضعیت دهد. 12- متکی به تجهیزات فوق پیشرفته واسط نباشد. 13- نیازمند آموزش فراوان نباشد. 14- امکان تولید و استفاده گسترده آن وجود داشته باشد 15- ... برای این منظور لازم است تا مشخصات فنی ذیل را نیز دارا باشد: خصوصیات فنی: 1-حمله بسیار سریع به فاصله تا 1.5 کیلومتر، بدون هدایت دقیق، بالستیک اصلاح شونده(حافظه) تا هدف (رسیدن به مقصد کمتر 3 ثانیه و خطای متوسط 5 متر) 2- حمله آرام و هدایت پذیر به فاصله از 1.5 کیلومتر تا 8 و یا 10 کیلومتر(گلاید با بالچه) داشته باشند،... 3- بصورت پیش فرض با حالت 1، بصورت ماژولار(افزودنی) با حالت 2 4- هدایت صرفا تلویزیونی برای حالت 3 (افزودن کیت لیزری برای شب و اینفرارد اوپراتور)(آپشن قیمت رو تغییر میده، اما بصورت محدود ساخته خواهد شد) ---   این موشک براحتی با قیمت مذکور قابل ساخت میباشد،...! نپرسید چگونه،..
 12. پدافند بیانیه داده؛   http://www.defapress.ir/fa/news/228240/%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9-%D9%85%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D8%A8%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
 13. این مورد یوفو که در چند شهر ایران دیده شد، یه وجه تشابهی با این یوفو داره : که رها کردن همون گاز مورد بحث هست.  
 14. همه این گمانه زنی ها که میکنید درست هست، منتهی ؛   سپاه زیر نظر فرمانده کل قواست. صدا و سیما هم چندان با دولت نیست و تابع نظر رهبری هست (فرمانده کل قوا). - روز اول امضای برجام همین سپاه؛ تفنگداران آمریکایی رو بازداشت کردن و کلی هم پوشش رسانه ای دادن در همین دولت. شما اینطور تفسیر کن؛    یا خیلی آب قطع که رهبری و سپاه گوش به فرمان  دولت روحانی و دول غربی شدن ! و هر کاری که بگن میکنن تا مبادا قرار و مدارهای بین المللیشون لغو نشه،  یا واقعا رزمایش خاص و موفقیت آمیزی نبوده .   نظر من؛ هم هر دو گزینه است، (هزینه فایده) هم نخواستن سر و صدا کنن، که مبادا بدون اینکه مسئله خاصی رو حل کرده باشن کلی هم خسارت به خودشون زده باشند و هم اینکه واقعا این رزمایش چیز خاصی نبوده،...   ---------------------------
 15.       قایق هست اما معمولی نیست، بسیار پرسرعت، احتمالا ضد رادار، چون کشتی ظاهر دیر متوجه میشه و داره به سرعت از مسیر مستقیم فرار میکنه که قایق به پاشنه میخوره،.. ریموت هست و جایگاه خدمه نداره. به همین خاطر نمیتونیم تشخیص بدیم چی هست،...