worior

Administrators
 • تعداد محتوا

  8,221
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  86

worior آخرین امتیاز شما در روز 5 فروردین

worior شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

21,102 نشان بصیرت

درباره worior

 • رتبه حساب کاربری
  ارتشبد

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  ...،«و در شگفتم از متکبری که دیروز نطفه بود و فردا مردار، امیرالمومنین(ع)»،...

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

75,663 نمایش های پروفایل
 1. من تصویر رو دادم به تنی چند از همسنگران گرامی که اصلاحی بدن چیزی نگفتن، انشالله در موارد بعدی باهاتون هماهنگ میکنم. البته هنوز هم خیلی ها این خطاها رو ندیدند. --- برای سامانه سوم خرداد چند نکته فنی وجود داره، از باب تنویر افکار عمومی: نخست اینکه ارتفاع درگیری 20 کیلومتر ذکر شده و برای برخی از موشکهاست به نظر میرسه موشک صیاد 2سی ارتفاع درگیری 27 کیلومتر داشته باشه. دوم در برخی منابع یا بهتر بگم بسیاری از منابع 4 هدف رو برای کل گردان ذکر کردن که صحیح نیست این 4 هدف برای آتشبار هست، بنابراین کل گردان میتونه تا 16 هدف رو درگیر بشه. سوم اینکه این سامانه انواع موشکی رو که تونسته روی خودش جا بده پرتاب کرده. برخی میگن طائر 2 سی همون طائر 3 هست و موشکی با این نام وجود نداره در حالی که تصاویری از این موشک هست با همچین نوشته ای. چهارم اینکه اپتیک های مختلفی داره این سامانه و چون اسم اون اپتیک ها هم رعد 1 و 2 هست اشتباها با اپتیکی که روی خود تلار رعد قرار داره اختلاط مشخصات دارند و دو سامانه جدا هستند. رعد 1 و 2 بین 75 تا 80 کیلومتر برد کشف دارند، ایضا سامانه مشابه رعد که سپهر 14 باشه حدود 40 کیلومتر اگر اشتباه نکرده باشم، و این اپتیکی که روی خود تلار هست بنابر شنیده ای 50 کیلومتر برد داره.
 2. نگارنده نمیتونه فرق راهبردهای نظامی ملی، راهبردهای امنیتی دست جمعی، منافع امریکا و حوزه ترانس اتلانتیک رو بخوبی تفکیک کنه. یا نکرده. - یک ارتش ملی در چهارچوب اقتصاد نظامی سرمایه داری تعریف میشه، در اقتصاد ملی این کشور و هزینه ای که براش میشه به دنبال تامین منافع ملی اون هست، اما وقتی امنیت به یک نهاد دست جمعی بین المللی سپرده میشه طوری ک تهدیدات رو رفع کنه، کل این چهارچوب عوض میشه. به این شکل که داری برای دیگران هزینه میکنی! و... - راهبرد های امنیت دست جمعی هم مسیر خودش رو میره، مثلا اگر ناتو در بخشی از اروپا اقدام به تقابل کنه یا به جایی توسعه پیدا لزوما نفعی برای انگلستان یا فرانسه و المان نخواهد داشت، اما هزینه چرا. و اگر این توسعه رو نداشته باشه مفهوم وجودی خودش رو از دست میده. مگر اینکه ناتو و ارتشش بتونند واحد اقتصادی و سیاسی مستقلی برای ارائه خدمات متقابل مبتنی بر سهم هر یک از اعضا داشته باشند که قطعا اینگونه نیست و نخواهد بود. در عوض حوزه ترانس آتلانتیک بسیار متفاوت هست. - ابتکار ترانس آتلانتیکی اتحادیه در اختیار هلند و کشورهای مرکزی و سپس حوزه های استقلال یافته از شوروی هست که اتفاقا آمریکا در اونجا منافع بسیار بسیار وسیعی مالی از نظر توسعه نظامی، ایجاد تهدید، اقتصاد نظامی و نفوذ سیاسی داره.
 3. وقتی اسراییل گردن میگیره، یعنی باب مذاکره با آمریکا باز بمونه. همزمان با اینکه باب حملات بعدی هم باز مانده. در صورتی که اسراییل نمیتونه برای کمک به مذاکره حمله کنه و موجودیت خودش رو به خطر بندازه! به همین خاطر نقشه کاملا آمریکایی هست و اصلا اهمیتی نداره کی انجامش داده. همه اونهایی که به نحوی مخالف برنامه اتمی ایران هستند شریک جرم خواهند بود.
 4. تقدیم به روح پاک شهدای علمی کشور.
 5. دوستان از این رادار بشیر هر چه تصویر دارید برام بفرستید، از اون چینیه نه از ایرانیه.
 6. حتی نظامی گری هم حلال مشکلات نیست. تروریست ها، شبه نظامیان و گروه های جدایی طلب و قوم گرا برای ضربه زدن به امنیت مناطق مرزی و امنیت مردم، نه خیلی نیاز به تجهیزات و امکانات خاصی دارند و نه حتی اطلاعات وسیع و منابع مالی. فقط به مقداری جای پا بین مردم احتیاج دارند و بس. که هر چقدر گل این نا امنی بیشتر باشد این جای پا عمیق تر و مستحکم تر خواهد بود. اما بر خلاف این گروه ها، ارتش ها و دولت برای جلوگیری از ناامنی بشدت محتاج هزینه کردن، محتاج اطلاعات و مردمی هستند که این اطلاعات رو بهشون بدن، امکانات بسیار پیچیده ای میخوان که از نظام اداری گرفته تا سیستم های نظارتی، دیوار کشی و حتی همین خودروهای زرهی و امرپ و تانک و هلیکوپتر جزیی از این امکانات هست که در چشم میاد. بخصوص اینکه اگر به زیرساخت نگهداری این امکانات نگاه کنید اوضاع پیچیده تر خواهد شد. هر چقدر بیشتر از این تجهیزات اعمال قانون و خشونت استفاده کنیم مقدار مصرفشون افزایش پیدا میکنه، جای پای معاندین محکم تر میشه و روش های تروریستی هم پیچیده تر میشن. اصل مشکل ناامنی هم پا برجا میماند. بهتره ما در آنسوی مرزهامون فعالانه مشارکت سیاسی و اقتصادی کنیم، مرزها رو امن کنیم و تبدیل کنیم به بازارهای تجاری با همسایه ها، کاهش فقر برابر هست با بالارفتن امنیت. اینکه مردمی پولی در بساط داشته باشند و زندگی ای که حاضر به از دست دادنش بسادگی نباشند خودش مانع بزرگی برای ناامنی هست.گرچه ناامنی مرز افغانستان و عراق محصول بیش از 4 دهه جنگ مداوم هست و به این سادگی ها حل شدنی نیست. ای کاش برای استانهای مرزی افغانستان و ایران برنامه توسعه پایدار بلند مدت میریختیم. سرمایه گذاری در مرزها و حتی آنسوی مرزها برابر با سرمایه گذاری در خود ایران و در تهران،...
 7. اصولا هیچ دلیل موجهی برای بالا رفتن قیمت دلار نیست وقتی همه بازارهای خاورمیانه بسته اند، حتی بسیاری از مرزها بستن، تجارت بسیار محدود هست و تجارت گنده هم با ارز رسمی دولتی داره انجام میشه. مردم امسال مثل سالهای قبل ارز مسافرتی نداشتن. مردم امسال کالای همراه مسافر نداشتن. این رانت های ارزی که به شرکت های مختلف پرداخت شده کاملا قابل رهگیری، اصلا ارزی رو مستقیم دست کسی نمیدن تا ثبت سفارش نکنه! عین همین اتفاقات در دولت هاشمی افتاد و مردم رو به سمت خاتمی هل داد، دوباره در دولت خاتمی باعث رفتن مردم به سمت احمدی نژاد شد و همین گرانی دلار بود که مردم رو به سمت طرفدار مذاکره هل داد و حالا که مذاکره جواب نمیده نتیجه این گران کردن دو قطبی تماشایی دوست مذاکره و دشمن مذاکره رو دم انتخابات شکل میده. حالا بعد از مدتی فشار، سیاست های حمایتی دولت رو دم انتخابات میبینید. فروشنده عمده ارز در بازار تهران، تنظیم کننده بازار ، دولت و بانک مرکزی هستن،..
 8. این بالا رفتن دلار کاملا سیاسی هست. مثل همیشه،. اون خط بنفشه رو نگاه کنید؛ تابع خطی یه نسبت دقیق و ثابت، هنر دولتهای ما این هست که یه مدت ترمزش رو میکشن مردم حال کنند، وقتی میبینند دولت دیگه قرار بیاد رو ترمز رو ول میکنند به امون دولت بعد، بعضی وقت ها هم نمیتونند؛ بین 70 تا 71 هم مذاکره کردیم؟! یا سال 81 که دور دوم هاشمی هست کمپین فشار حداکثری روی ایران بود؟ اصلا اینقدر تحریم بودیم؟! مذاکره و آمریکا لاپوشانی واقعیات اقتصاد ایران هست.
 9. یا از این ور بوم میفتی یا از اون ور بوم،.. سندرم زبون بیقرار.
 10. اینا که میخوره همه هندی یا مکزیکی باشن:
 11. T-72 دو تا آپگرید خوب داره به T-72B و T-80U که دو تغییر در زره هست، COMBINATION K، و RELIKT و Kontakt-5 که این رلیکت مشابه همون کنتاکت هست از نظر عملکرد ولی COMBINATION K یک زره ترکیبی سرد شامل فولاد و سرامیک و ...
 12. ترکیبی از نیرومخصوص ترک+ترک های شمال سوریه+پدرکشتگی هایی با خاندان اسد...
 13. گرچه صهیونیست ها معمولا توان دفاعی ما روبزرگنمایی میکنند. ولی بیا به سبک غربی ها دستاوردهای خودشون رو باز معرفی کنیم؛