worior

Administrators
 • تعداد محتوا

  8,053
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  79

worior آخرین امتیاز شما در روز 16 آبان

worior شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

18,984 نشان بصیرت

درباره worior

 • رتبه حساب کاربری
  ارتشبد

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  ...،«و در شگفتم از متکبری که دیروز نطفه بود و فردا مردار، امیرالمومنین(ع)»،...

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

74,291 نمایش های پروفایل
 1. اصولا اگر مرگ بر آمریکا نگید، روان خدادایتون هم آمریکایی میشه، طوری که با حج هم پاک نشه،... من یکی البته به آمریکا اکتفا نمیکنم، وقت کنم روزی چهارصد مرتبه به کل سلاطین عالم فحش نثار میکنم؛ چون لا اله الا الله به تنهایی کافی نیست و برائت هم لازمه.
 2. تیتروار میگم خودتون جمع بندی کنید: - کل ظرفیت غنی سازی کنونی ما 9500 سو هست. - قبل از برجام حدود 11000 تا بود، تقریبا به همون اندازه و در مدتی بسیار کوتاه رسیدیم. - بعد از 6 سال تحقیقات به ثمر نشسته و الان سانتریفیوژ 20 و 50 سویی داریم. - ظرفیت تولید ماشین های جدید 60عدد در روز هست. - انشالله در یک بازه 6 ماهه دست کم برای 20هزار سو سانتریفیوژ خواهیم داشت. - 25تن گاز هگزافلوراید بازیافتی داریم که حدود 1750 کیلو اورانیوم 4.5درصد میده. (صرفا از بازیافتی ها) - بازرس آژانس رو هم ممنوع الورود کردیم که حساب کار دستشون بیاد، این رو باید در راستای خروج از npt فرض کنید. - و اینکه آماده ایم که اروپا در راستای آمریکا رو به تحریم و نزاع بیاره تا احمدی نژاد بازی رو با نصب 10هزار سانتریفیوژ شروع کنیم. حکومت باید یه تعادلی میان بودجه کشور، امنیت کشور، برنامه هسته ای و سایر برنامه های توسعه و اولویت های ملی همچنین در روابط با سایر رقبا و شرکای بین المللی برقرار کنه. وگرنه ساخت و آزمایش بمب بسیار بسیار ساده تر از اونچیزی هست که فکرش رو بکنید. صدها مکان مثل فردو در ایران وجود داره...
 3. همه مسائل سیاسی، برجامی، تحریمی و حزبی رو باید گذاشت کنار و یه دستمریزاد اساسی به دانشمندای هسته ای کشور گفت، خدا حقشون رو حلال کنه که زحمت کشیدن،... با قدرت ادامه بدید که ملت پشتیبان شماست.
 4. مقایسه این با فانتوم و a10 ?! حداقل یه نگاه سطحی به ابعاد، ارتفاع و توانایی ارابه فرود فانتوم و تاندربولت بندازید، ارابه فرود یاسین در حد uav هست.
 5. به نظر میاد ترکیه وسط دعوا دنبال چند نفر میگرده جلوشو بگیرن تا نکشتش. عاخه وقتی برنامه مشخصی برای پیشروی و عقب نشینی نداری میخوای بعدش چکار کنی؟! ، کرد ها زرنگی جالب به خرج دادن و بر خلاف انتظار ترکیه به سرعت عقب نشستن و مواضع رو خالی کردند، در حالی که به نظر میرسه ترکها انتظار مقاومت شدید و حتی حملات تروریستی و بمب گذاری در ترکیه داشتن تا آتش معرکه روشنتر کنند، الان ترکیه متجاوز هست، هم به دولت سوریه و هم به کردستانی که بخوبی با خنجری در کمر مظلوم نمایی رو بلده. الان سوال اینه که جناب اردوغان که شب میخوابی صبح بلند میشی و بر اساس معده و چیزهات تصمیم میگیری، برنامه ات چیه؟! میخوای نقش صدام رو بازی کنی وکل سوریه رو با عبور از سد ایران و روسیه و آمریکا و سازمان ملل اشغال کنی؟ میخوای تا ابد در مناطق شمال سوریه باقی بمونی و نقش یک تجاوز کاری که مستحق هر گونه اقدامی تروریستی که چه عرض کنم! شهادت طلبانه هست رو طوری بازی کنی که دولت سوریه به تمام اهداف در متحد ساختن مجدد سوریه برسه ؟! یا اینکه تصور اردوغان این هست که به مرز مشترکی با اسراییل دست پیدا کنه...
 6. نکات: - طراحی بدنه بسیار ابتدایی و پر اعوجاج. - کابین بیش از نیاز خدمه.(احتمالا میخواستن نزدیک به اف 5 باشد) - جنگنده بال پایین هست و احتمالا قابلیت خاصی در استفاده از پایلون و حمل مهمات و سوخت اضافی نداشته باشد، برخلاف نمونه ای مثل یاک 130:
 7. ممکنه چیزی به سنسور چسبیده باشه. یا یه چیزی مثل پیکسل سوختگی.
 8. از نظر شکلی، چه فرقی بین یمنی ها و کردها هست؟!... ترکها از اعراب باهوش تر هستن، احتمالا زود پا پس بکشن و به حملات هوایی اکتفا کنن. به نظر میاد آمریکا میخواد برای ترکها در سوریه منجلاب درست کنه و البته تا الان هم موفق بوده. شیوه برخورد دنیا با کردها هم همیشه به این صورت بوده که اجازه میدادن تا توسط یک نیروی خارجی ابتدا له بشن و بعد به کمکشون برسن! در دوره صدام، در برابر داعش و اکنون در برابر ترکیه. پر واضحه که حمله ترکیه به مرزهای خودش به مخاصمه و تروریسم پایان نمیده بلکه اون رو نهادینه و دایمی میکنه و جای پایی برای عربستان و اسراییل تو اون منطقه باز خواهد کرد.
 9. بحث موجود، مطابق با سناریوی پدافندی در ابتدای تاپیک طرح شده. وگرنه تقریبا همگی با شما هم نظر هستیم.
 10. بخشی از گفتگوی نسیم با امیر پوردستان و اشاره ایشان به جنگ هیبریدی تهدید آینده کشور در حوزه نظامی را در چه حوزه های ارزیابی می کنید و چه تدابیری برای مقابله با این تهدیدات اندیشیده شده است؟ در سال های اخیر ما با تهدیداتی روبرو هستیم که به آن تهدیدات هیبریدی یا تهدیدات ترکیبی می گویند. تهدیدات ترکیبی به این شکل است که امریکایی ها بعد از جنگ عراق به این باور رسیدند که ما در جنگ فرسایشی نمی توانیم شرکت کنیم، ما وقتی می خواهیم عملیات انجام دهیم باید در کوتاه ترین زمان ممکن کشور هدف را بگیریم. سپس راهبردی به اسم عملیات قاطع سریع را تعریف کردند. چه زمانی می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن کشور هدف را بگیرند؟ زمانی که از همه اهرم ها همزمان استفاده کنند. یعنی جنگ نظامی، جنگ سیاسی، جنگ فرهنگی، جنگ اقتصادی، در همه حوزه ها یکدفعه تمام سیستم های مخابراتی از کار بیفتد، رسانه ها شروع کنند به بمباران و مردم را بترسانند، هواپیماها بالای سر حاضر شوند، اقتصاد مشکل پیدا کند. این را می­‌گویند جنگ ترکیبی یا جنگ هیبریدی. امروز ما با چنین جنگی با آمریکا درگیر هستیم، یعنی در همه حوزه ها، در حوزه نظامی، اقتصادی، فرهنگی و سایبری درگیر هستیم. قطعا نیروهای مسلح متناسب با این حوزه باید خودشان را آماده کنند، ولی بعضی از حوزه ها مثلا جنگ نظامی یا جنگ سخت ذات نیروهای مسلح است. در جنگ اقتصادی وظایفی بر عهده نیروهای مسلح است، در نیروهای مسلح متناسب با هر حوزه ظرفیت های لازم اتخاذ می شود. امروز ما در حوزه جنگ هیبریدی و ترکیبی در حوزه جنگ سخت، جنگ های نیابتی را داریم که بازیگران آن گروهک های تروریستی و تکفیری هستند. زمانی داعش از غرب کشور می خواست به ما نزدیک شود، الان طومارش پیچیده شد، یک بخشی از آن در حال حاضر به افغانستان آمده، البته این موضوع هم رصد می شود، یعنی ما در این حوزه اشراف اطلاعاتی کامل داریم و می دانیم داستان به چه شکل است. در حوزه جنگ های سایبری به حمدالله امروز ظرفیت های خوبی در مجموعه نیروهای مسلح وجود دارد و یکی از مسئولیت های اصلی ستاد کل نیروهای مسلح همین حوزه سایبر و کنترل فضای سایبری نیروهای مسلح است که به حمدالله با قدرت و قوت دارد مدیریت می شود و هم در حوزه آفند، هم در حوزه پدافند کار شده است. در حوزه فضای ترکیبی که امروز در مقابل ما جبهه اش گشوده شده، نیروهای مسلح ظرفیت های دفاعی لازم را اتخاذ کرده اند و هوشیاری و توانمندی لازم را برای مقابله و پاسخ دارند.
 11. روی صحبت من با رسانه ها و خواص بود، هم وطنی و هم عراقی. یه بازی وقتی زیاد تکرار بشه، مثل تاکتیک های ورزشی یا رزمی، لو میره و در دوره حاضر در زمان کوتاه تری اثرش رو از دست میده. حالا نخبگان زرنگ در دنیا! باید حواسشون باشه که نمیشه تا ابد صورت مسئله رو تغییر داد و یا پاک کرد. انشالله به نقطه ای برسیم که هیچ راهی برای لاپوشانی فساد به بهانه های مختلف نباشد. بخصوص این بهانه همیشه تکرار شده در تاریخ که از پیوند زدن فساد با امنیت مردم بدست میاد؛ "ما دشمن داریم! اگر به فساد من رسیدگی کنید، امنیتتون به خطر میفته و دشمن شاد میشید." مثل این متهمان فساد های اقتصادی که هر کدومشون یه بهانه میارن: - اگر به من گیر بدید، این همه کارگر بیکار میشه - اگر منو بازداشت کنید، صنعت میخوابه، اقتصاد میخوابه - و یا اینکه اگر به من دست بزنید، بگم؟! فساد همیشه به بهانه های فوق تداوم یافته و حل نشده و بعضا نهادینه و پذیرفته شده.
 12. نه داداش خدا نکنه. با ما تفاوت بسیار دارند، کافیه یه مدت تشریف ببری باهاشون زندگی کنی، حتی با اعراب خوزستان هم بسیار متفاوتند. --- دقت کرده باشید متوجه یه قصه تکراری رسانه های دولتی و خود خواص میشد: اول انکار میکنند، بعد میگن ظاهرا خبرایی هست اما مهم نیست، در مرحله بعد تایید میکنند اما به فتنه و خیانت و نفوذ ارتباطش میدن کلی هم رگ و ریشه واسش پیدا میشه که اتفاقا درست هست!، در ادامه که دیگه واقعا نمیشه شورش رو کاریش کرد، یه بخشی از "سیستم هماهنگ نخبگی" میاد و با جنبش هم نوا میشه، دست آخر هم سوار حرکت میشن و میگن اصلا ما بودیم!، بعد قضیه از یه حرکت مردمی تبدیل میشه به جنگ احزاب که توسط همون سیستم نخبگی هماهنگ اداره میشه، اونقدری هم تند هست که جنبش سابق نیست!، منتهی با یه تفاوت، اونم اینکه هیچ اتفاق موثری در نتیجه این تندی نمیفته جز اینکه یک سری از این نخبگان که بازی رو خراب میکنن یا حواسشون نیست قربانی میشن!. اینقدر این داستان تکراری رو مشاهده کردیم که میشه در یه کلمه خلاصه اش کرد: Replay