worior

Administrators
 • تعداد محتوا

  7,998
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  70

worior آخرین امتیاز شما در روز 18 تیر

worior شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

18,245 نشان بصیرت

درباره worior

 • رتبه حساب کاربری
  سپهبد

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  ...،«و در شگفتم از متکبری که دیروز نطفه بود و فردا مردار، امیرالمومنین(ع)»،...

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

72,669 نمایش های پروفایل
 1. این حرکت یک تاکتیک قدیمی و تمرین شده است و اگر اشتباه نکنم در جنگ کریمه(1853) هم به همین شکل در همین مناطق توسط روسها انجام شد. مورد دیگر در تکرار این روش در این اواخر کارهایی هست که داعش در الانبار و موصل انجام داد. نیروهای ویژه ناتو و آمریکا هم در منطقه کردستان و بخش های از سوریه بارها این روش رو به اجرا گذاشتند+رامبو در افغانستان البته... شروطی که داره اینه که: در همین منطقه خاکستری که فرمودید، در میانه صلح و جنگ انجام بشه. توسط نیروهای آموزش دیده، مورد پذیرش و آشنا به زبان محلی انجام بشه. قبلش اقداماتی صورت داد که حواس ها از این مناطق پرت بشه، مثل همین اخلال و اظطراب(مانور نظامی و پروپگاندای خبری) ولی این روزها لاجرم از اونجایی که همه فعالیت های بشر جلوی دوربین های موبایل و شبکه های اجتماعی هست، قبلش کمپینگ های خبری انحرافی بسیاری برای خر تو خر کردن اوضاع باید راه بندازن...
 2. در مورد درصد های غنی سازی اورانیوم: در واقع 90 درصد زمان و انرژی لازم مربوط به رسوندن غنای اورانیوم طبیعی از 0.7 درصد تا 4 درصد هست. بعبارتی برای بدست آوردن اورانیوم 4 درصد نیاز به 5000 سانتریفیوژ دارید. و اگر 4 درصد رو داشته باشید، برای رسیدن به 20درصد که گفته میشود مرز آغاز غنی سازی برای اورانیوم با غنای لازم جهت بمب اتمی ست، تنها به 1500 سانتریفیوژ نیاز است تا به غنای لازم دست پیدا کنید. بعبارتی اگر یک مجموعه 4500 سانتریفیوژی داشته باشیم،و حدود 4500 کیلوگرم اورانیوم 4 درصد، میتوان در زمان سپری شده قبلی برای رسیدن از 0.7 به 4 درصد، سه بمب ساخت، و یا اینکه با یک سوم زمان مذکور یک بمب ساخت. بنابر گفته ای، به 1500 کیلو اورانیوم 3.5 درصد برای بمب نیاز است، و اگر 20درصد داشته باشید، تنها 400 کیلوگرم کفایت میکند، و اگر غنی سازی را به بالای 90درصد خلوص تداوم دهید، به تنها 28 کیلوگرم اورانیوم نیاز است تا بنابر سایز بمبی که طراحی میشود اورانیوم غنی شده داشته باشید. اینا برآورد هایی هست که گاردین از امکان تولید بمب اتمی منتشر کرده: https://www.theguardian.com/world/2019/jul/07/iran-uranium-enrichment-programme-the-science-explained
 3. فرصت برای اینکارها سالهاست که گذشته، در باب مسائل پیش روی کشور بیشتر با معضلات اجتماعی و فرهنگی روبرو هستیم که تبعات تصمیمات پیشین است، و با بهینه سازی و پیشرفت تکنولوژیک به لغت کلی تکنوکراسی نه تنها حل نمیشن بلکه تعمیق میشن،... باید صورت بندی ها و استراتژی های اداره همراه با ایدولوژی های ما برای حیات باید بطور کل متحول بشن، البته نه اینکه مثل میمون ها از یه جای دیگه کپی کنیم و ... بلکه تصورات توسعه ای/مصرفی/اشتغالزایی/حقوق و دستمزد/بازنشستگی/مدیریت منابع/بانکی/پولی مالی و... برای 50 سال بعد متناسب با مسائل اون دوره مجدد تنظیم بشن نه بر اساس تئوری هایی که یه عده اقتصاد دان یا سیاستمدار حزبی به تقلید از اسلاف برای آینده و کیفیت های زندگی خودشون در اون دوره! طرح میکنند. نفهمیم از حیات چی میخواهیم، میشیم همون چیزی که تا الان بودیم، قابلیت استفاده از هیچ امکانی نخواهیم داشت، فقط با یک سری سوال و خواسته مواجه میشیم و سرسری پاسخی پیدا میکنیم و حل مسئلهٔ موقت انجام میدیم. آثار چنین شیوه فکری از شیوه لباس پوشیدن تا مدیریت شهری و در آخر مدیریت کشور بسادگی قابل مشاهده است.
 4. مطابق با این منبع که آرشیوی از اسناد پنتاگون هست: RQ-4B که بلاک 30 باشد از نظر سامانه های حفاظتی در سطح پایین تری نسبت به گونه اولیه خود R4-A بلاک 10 قرار دارد. مطابق با متن، سامانه های خودکار هشیاری وضعیت و اقدام متقابل که در بلاک 10 بوده اند در نمونه بلاک 30 حذف شده اند. Lack of a similar automated situational awareness display in the RQ-4B Global Hawk Block 30 MCE represents a step backward in operational capability versus the RQ-4A Global Hawk Block 10 system. https://archive.org/stream/202566-pentagon-ot-and-e-eval-rq-4b-global-hawk-20110526/202566-pentagon-ot-and-e-eval-rq-4b-global-hawk-20110526_djvu.txt
 5. یه نکته در مورد سطح مقطع : سامانه های پدافندی مدرن بر اساس برآمدگی سیگنال(مقایسه ساده بازتاب بیشتر یا همون نسبت سیگنال به نویز) به کشف هدف نمیپردازند، این مربوط به رادارهای دهه 70 و قبلتر بود. روش پردازش سیگنال بصورت قیاسی و کشف بازتاب های تکرار شونده ضعیف از میان انبوه نویزهاست. بعبارتی اگر یک هواگرد در برابر رادار در حال پرواز باشد، و بازتاب راداری بسیار بسیار کمی هم داشته باشد، قابل رهگیریست، چرا که این بازتاب ها از الگوی حرکتی مشخصی (اصطلاح راداری stroke) پیروی میکنند و بصورت نویز پراکنده نیستند، . وقتی واحدپردازش سیگنال با چنین بازتاب هایی روبرو شود، اقدام به تقویت و تمرکز سیگنال در ناحیه و سنجش میزان تغییر در سیگنالهای بازگشتی از آن محدوده میکند. بنابراین قادر خواهد بود اهداف با سطح مقطع بسیار کم را آشکار سازی کند. قبلا این کار به پردازنده های قوی نیاز داشت، بصورت زنده(Realtime) قابل اجرا نبود، اما مدرنیزه سازی رادارها، افزایش رزولوشن رادارهای فازی، این امکان رو فراهم کرده. بخصوص اینکه اگر رادار قادر به کشف گونه پرنده بر اساس الگوهای یادگیرنده(شبیه سازی های قبلی و ...) باشد، یه کره از تمام قدرت مانورپذیری هواگرد محاسبه کرده و موشک را در محدوده فرضی قابل کشف در آن کره قرار میدهد. با تشکر از اسکای هاوک بابت این تصویر: البته صرفا برای آشنایی با سطح تکنولوژی موجود، که برخی مدعی هستند اینا رادارهای قدیمی و تکنولوژی دهه 60 آمریکاست که به ایران داده!
 6. تصاویر بهتر، همراه به توضیحات: - لایه اول فیبر شیشه - لایه دوم کامپوزیت کربن اکتیو کندویی - لایه سوم کاغذ آرامید لایه چهارم الیاف کربن پنل قرمز رنگ هم عایق فرم دهنده کندویی امواج آنتن SAR هست که برای ممانعت از پاشش بیم به اطراف و در نتیجه دیده نشدن آنتن در مکانهایی که امواج به آنجا تابیده نمیشود.
 7. بدنه گلوبال هاوک جاذب امواج رادار بود؟ بررسی شواهد: جنس بدنه، چند لایه کولار و کامپوزیت کندویی؛ مواد مقالات در مورد این نوع پوشش: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0266353817323084 https://www.researchgate.net/figure/fig3_261613736 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1359835X19300144 https://ieeexplore.ieee.org/document/8239868 http://arc-tech.com/structural-composites/ بدنه S شکل و قابلیت دیدن موتور؟ اصولا نیازی هست هواپیمایی که برای سقف ماموریتی 60هزار پا طراحی و موتورش از دید رادار زمینی قابل مشاهده نیست S شکل شود؟! گرچه از روبر همینطور هست. تنها سطحی که برای اهداف زمینی قابل مشاهده است سطح تخت قسمت زیرین بدنه است. بعبارتی حتی رادوم هم در دید نیست. و اما طراحی با لبه های تیز، خاص جنگنده های اف 22 و اف 35 ؛ همونطور که میدونید آن شکل از طراحی در برابر رادارهای هوابرد کاربردی هست، به این دلیل که از روبرو به کشف هواگرد میپردازند. آنهم در لبه های تهاجم در بدنه.
 8. بعنوان یک طرح مسئله برای بحث، آمریکا چطور میتونه ایران رو به یک جنگ محدود سوق بده و حدود جنگ رو کنترل کنه؟ چند گزینه بدیهی و پیشتر آزمون شده وجود دارد، که تا الان بکار گرفته شده: - نخست تحریم و بحران شدید اقتصادی که مانع از طول دادن جنگ توسط ایران بشود. درگیری برای ایجاد توافق بعدی در مذاکره باید بسیار سریع، تمیز و منکوب کننده باشد، مثال عملیات روباه صحرا در پاسخ به بیرون انداختن بازرسان سازمان ملل. - دوم بازیگران مختلف منطقه ای و فرامنطقه ای که مانع ادامه جنگ و التماس خویشتنداری صرفا توسط ایران شوند. - سوم استفاده منکوب کننده از تسلیحات خاص، مثلا یکدفعه بصورت غافلگیرانه عملیاتی نظامی موفق و عمقی انجام بدن و خیلی هم سر و صدا بپا نکنند تا در عوض باب مذاکره باز باشد. - چهارم حملات بسیار سبک و پراکنده، خرابکارانه اما فلج کننده با روشهای تروریستی یا نظامی. - پنجم حمله به منافع ایران در سایر کشورها.(از این جهت ما سالهاست که در جنگ محدود صرفا از نظر اندازه هستیم و نه زمان!) - ششم ایجاد موافقت عمومی گسترده در میان سیاستمداران و مردم پس از حمله، در جهت مخالفت با پاسخ نظامی به آمریکا. و اما راهکار تقابلی ساده ایران در برابر تمام موارد فوق: پاسخ بدون وقفه و گسترده به ائتلاف در همان لحاظ ابتدایی شروع درگیری و عدم انتظار برای تعیین تکلیف های بعدی. دو راه باقی میماند. - تهدید اتمی جدی و حتی اقدام پیش از شروع جنگ. - تحمل تلفات.(البته به میزانی مشخص)
 9. بر اساس اطلاعات این منابع، زیرسیستم هایی که قبلا گفتم متعلق به نسخه RQ-4 بوده و از سال 2007 استفاده شده اند و این نمونه اختصاصا برای گلوبال هاوک ساخته شده: AN/ALR-89 Integrated Self-Protection System; manufactured by Raytheon; uses AN/ALR-90, AN/APR-49, AN/AVR-3; used in RQ-4 http://www.designation-systems.net/usmilav/jetds/an-alq2aly.html Aerotech News and Review, vol 21, issue 27, 4 August 2006 متعلقات RQ-4A برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.
 10. بالاخره سومار بوده ، هویزه و یا یاعلی؟ در هر صورت موثر تر از موشک های بالستیک نشون داده.
 11. از سوریه درس گرفتیم و بارها هم در سایت گفتیم که روی این کشنده های پدافندی حتما لازم است سامانه های دودزا و هشدار لیزری نصب شود، مثل همون چیزهایی که روی چیفتن نصب کردند، برای تجهیزات پدافندی حساس تر به نظر میان. بخصوص در برابر sdb 2 و دلایلا، پرده دود و آتش و حرکت بسیار میتونه کارساز باشه.
 12. گفتیم آقا، اصولا رعایت حق مولف ارتباطی با مشرق و فارس و تسنیم نداره، به نون بدون شبه ای ربط داره که اون تیم خبری باس در بیاره. ... بر خلاف میل شخصی: از این به بعد قرار دادن خبر از سایت مشرق نیوز ممنوع.