Lord-Soldier

Members
 • تعداد محتوا

  912
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1,671 Excellent

درباره Lord-Soldier

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. جناب یامور شما که اهل تحقیق هستید، این حرف از شما بعیده، حداقل ویدئو ها را باید دیده باشید. حالا چون چندتا عکس در اومده که چند نفر به چند نفر دیگه گل دادند که معلوم نیست کی هستند، کسانی که چندین قتل فقط در یک شب انجام دادند صلح طلب و با اخلاق شدند؟ در ضمن، قطبشون اصلا تو ماجرا نبود، مثل اون جوکی ای که ابی و داریوش رو دستگیر کرده بودند، طرف خودش رو وسط جا زده میگه ما سه تا رو کجا می برید؟ یک ایست و بازرسی معمول در دهه فجر بوده، اینها گفتند چون نزدیک خونه ماست حق ندارید بذارید. یکی نیست بگه بابا کی با تو کار داره؟ تو دهه فجر بشون آسون گرفتند، جری شدند. این دفعه یک نفر ازشون به اتهام سرقت دستگیر شده بود، اومده بودند در بیارندش، که به درگیری منجر شد. درضمن شما از سوابق اینها و قطبشون و بقیه شون چقدر می دونید؟ اصلا چقدر ارتباط داشتید باشون؟
 2. در مورد پهپاد صاعقه قطعا با هلفایر نزدنش چون هلفایر نمیتونه چیزی که با سرعت حدود صد کیلومتر بر ساعت حرکت میکنه رو بزنه. اگر میتونست که دیگه قایقهای تندرو یک کابوس نبودند و نیازی به توسعه موشکی مثل گریفین نبود. همچنین زمان سوزش موتور هلفایر بسیار کوتاهه و مسیرش تقریبا بالستیک هست و در بیشتر مسیر با موتور خاموش حرکت میکنه که نمیتونه مناسب زدن یک هدف پرتحرک باشه. https://www.globalsecurity.org/military/systems/munitions/images/hellfire-trajectory1.gif
 3. بسمه تعالی لاکهید مارتین پیکربندی جدیدی از موشک منیاتوری برخورد مستقیم خود را در 26 ژانویه آزمایش کرد. این تست شامل یک پرواز کنترل شده برای نشان دادن چابکی بهبود یافته رهگیر این موشک مینیاتوری و تأیید عملکرد ایرفریم و الکترونیک آن بود. موشک اکنون برای هردو هدایت فعال و نیمه فعال از یک پیکربندی مشترک استفاده می کند. این موشک اهداف اصلی خود را که شامل راکت، گلوله توپ و خمپاره و هم چنین پهپادها می باشد با برخورد مستقیم و بدون انفجار و ترکش از بین می برد؛ که صدمات جانبی را کاهش میدهد. طول این موشک 72 سانتی متر و قطر آن تنها 4 سانتیمتر می باشد و در هنگام شلیک تنها 2.2 کیلوگرم وزن دارد. فناوری پشت «برخورد مستقیم» یک جستجوگر راداری است که تهدیدها را جستجو می‌کند و مکان دقیق برای رهگیری را معین می کند و اطلاعات حیاتی هدف را اندازی گیری می کند. سیستم هدایت موشک نیز از این اطلاعات استفاده می کند تا MHTK را به هدف بکوبد، و آسیب پذیر ترین نقطه هدف را آماج قرار دهد. لاکهید مارتین از آخرین فناوریهای تجاری استفاده کرده تا بتواند رهگیری کوچک با قدرت یک موشک بزرگ طراحی کند. تیم کاهیل، معاون دفاع یکپارچه موشکی و هوایی شرکت می گوید : « ما اصول توانایی برخورد مستقیم برای نابودی را که شامل دقت سیکر و چابکی موشک می شود، به کلاس جدیدی از مسائل اعمال کردیم» . وی در مورد فناوریهای مورد استفاده گفت « ما با استفاده از فوتونیک، بهره بردن از فناوریهای تصویربرداری پزشکی، و صنعت گوشیهای تلفن همراه در ترکیب با پیشروترین فناوری بسته بندی الکترونیک* موفق به این کوچک سازی موشک شدیم» توضیح : بسته بندی الکترونیک یک صنعت از زیرشاخه الکترونیک است که شامل محافظت از مدارهای الکترونیکی می شود. توضیح بیشتر : protection from mechanical damage, cooling, radio frequency noise emission, protection from electrostatic discharge, maintenance, operator convenience, and cost منبع : http://defense-update.com/20180130_mhtk_test.html این مقاله سایت جنگاوران هم برای آشنایی بیشتر با سامانه MHTK مفید است : http://jangaavaran.ir/سامانه-دفاع-هوایی-mhtk/ تصاویر : ( لطفا منتقل شود. مدیر محترم مربوطه، پسورد اکانت گالری رو چطور میشه ریکاوری کرد؟)
 4. این سوال به صورت طبیعی پیش اومده؟ یا سزارینیه؟ از یه میلیتاریست بعیده ، یعنی شما تاپیک سوریه رو هم نمی خونید؟ کار داعش تو سوریه و عراق تموم شده یعنی مرکزیت و مدیریتشون نابود شده. نه اینکه تک تک نفراتشون کشته شدند.
 5. atv جواب نمیده چون به راحتی با کالیبر 50 امرپها نابود میشه. باید چیزی باشه که حداقل در برابر کالیبر 50 مقاوم باشه. اتفاقا بی ام پی ها اینجا شاید خوب جواب بدن. اما باید در خط عقب باشند که شکار تاو و ضدزره نشوند، اگر امرپها حمله کردند اینها بیان جلو و ضربه بزنند و برگردند و در تمام لحظات هم با حداکثر سرعت حرکت کنند. روی بی ام پی هم میشه موشک ضدزره نصب کرد. البته به دلیل سرعت بالای امرپها شکارش با موشک ضد زره هم سخته... شاید تصادف و تصادم راه بهتری باشه!!!
 6. عزیز دل منم همین رو میگم. میگم خدا پسرخاله ما نیست که اختلاس بکنیم، امر به معروف و نهی از منکر هم نکنیم و ... اون وقت بیاد ما رو نگه داره. در زمان پیامبر هم کسانی بودند که فکر می کردند صرفا با «دور پیامبر بودن» و تو تیم مسلمونا بودن میرن بهشت بدون این که ایمان داشته باشند، انگار که خدا کسی رو جز اونها نداره و اگه ما نریم بهشت کی بره و منت گذاشتن که با پیامبر هستند. و قرآن این خیال باطل رو رد میکنه (خصوصا در تقابل با آیات قبلی که اوصاف بهشتیان است این واضحتر است) : وَ الَّذينَ هُمْ عَلي‏ صَلاتِهِمْ يُحافِظُونَ34 أُولئِکَ في‏ جَنَّاتٍ مُکْرَمُونَ35 فَما لِ الَّذينَ کَفَرُوا قِبَلَکَ مُهْطِعينَ36 عَنِ الْيَمينِ وَ عَنِ الشِّمالِ عِزينَ37 أَ يَطْمَعُ کُلُّ امْرِئٍ مِنْهُمْ أَنْ يُدْخَلَ جَنَّةَ نَعيمٍ38 کَلاَّ إِنَّا خَلَقْناهُمْ مِمَّا يَعْلَمُونَ39 فَلا أُقْسِمُ بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ إِنَّا لَقادِرُونَ40 عَلي‏ أَنْ نُبَدِّلَ خَيْراً مِنْهُمْ وَ ما نَحْنُ بِمَسْبُوقينَ41 گرچه ایشون در مورد جامعه غربی این رو گفته اما به طرز بدی در مورد خود ما هم صادقه!
 7. به نظر من هم بعد از محدود سازی سپاه و تلاش برای نابودی اون، نوبت به آشوب داخلی و دو دستگی و چند دستگی مردم (مثلا طرفداری از سپاه و دشمنی با اون هم میتونه تو ای آشوب مطرح باشه) و بعدش تجزیه ایران میرسه. و تکمیل نقشه خاورمیانه بزرگ یعنی خاورمیانه ای که مثل یه آش بزرگ باشه و همه در حال زدن تو سر و کله هم باشند یعنی مکر کردند که این کار رو بکنند و انشاالله که خداوند مکرشون رو باطل کنه، به شرطی که ما خدا رو یاری کنیم که خدا یاریمون بکنه. وگرنه خدا با کسی پسرخاله نیست.
 8. اگر از منظر واقعیات تاریخی نگاه کنیم، اتفاقا قدرت مردم وقتی زیاد بود که بحث خودی و غیر خودی توجه بیشتری میشد. در ابتدای انقلاب مواظبت بیشتری می شد که کسانی که هیچ پایبندی به مردم و اسلام ندارند به پستهای مهم نرسند. وقتی چنین افرادی موقعیت یافتند و قدرت خود را تقویت کردند قدرت مردم کم شد. البته اگر دنبال فحش سیاسی نیستید و قصد بررسی حقیقت را دارید
 9. دوباره موتور! موتور گریپن تحت لیسانس موتور آمریکایی اف 18 است. البته منکر بحث دیپلماسی دفاعی نیستم، اما موتور یکی از اهرمهای قوی در دیپلماسی دفاعی است.
 10. این طور که از شواهد بر میاد چین هنوز نتونسته این موتور رو به صورت مناسب تولید کنه. حالا یا در فرایند تولید انبوه کردنش مشکل دارند ( و نمونه آزمایشگاهی تونستند بسازند) یا اینکه خود موتور یه مشکلی داره. به میزان تولید شده از این موتور توجه کنید. اگر میتونستند موتور تولید کنند دنیا رو با صادرات جنگنده هاشون میترکوندن! همین که پروژه بعدی رو به این سرعت تعریف کردند یعنی این موتور جواب نداده، وگرنه موتوری که از موتور AL-31 ساترن بهتر باشه یعنی جزو موتورهای برتر دنیا، و حداقل تا 30 سال بلکه بیشتر میتونه تولید و صادرات بشه. بعید میدونم چینی ها به ریخته گری تک کریستال پره های توربین دست یافته باشند؟ یا شاید اشکال موتورشون جای دیگه باشه
 11. موشک «ناوهواپیمابر کش» چینی ها هم با یک مانور در میانه مسیر، سرعتش رو کم میکنه : این نمودار هم جالبه و برد بدون مانور موشک رو با برد مانور دار مقایسه کرده :
 12. مهمترین مشکل خرید از چین موتور است! همین قضیه موتور تقریبا خرید از چین را کنسل می کند چون چین خودش موتور نمی سازد و موتورها را از روسیه وارد می کند. روسیه هم اجازه صادرات نمی دهد. البته چین یک تلاشهایی کرده ولی بعید است زودتر از 5 الی ده سال آینده به موتور مطمئنی برسد. وگرنه j20 که هیچ، خیلی گزینه های دیگری هم وجود داشت. وقتی F7 را خریدیم، مثلا j10 قابل پذیرش نبود؟ مسئله دیگر بحث زمان است. بله خوب بود که کلا وارد پروژه پاکفا می شدیم. اما 5 الی ده سال پیش رو را چه کنیم؟ ( تازه اگر راهمون می دادند!) ما نیاز فوری داریم و میگ 35 که هیچ، میراژ2000 هم بفروشند قاعدتا باید بخریم. مسئله سوم بحث دیپلماسی دفاعی است. خرید هر کدام از این گزینه ها، رایزنی های زیاد و استراتژی دیپلماسی دفاعی میخواهد. من که تقریبا نا امیدم آقایان بتوانند چنین کاری را انجام دهند. ذیل همین موضوع باید بگم احتمال پاکفا با وجود کم بودن، از j20 بیشتر است. این غول چینی سلاحی بسیار تهاجمی است و برای ضربه به پایگاه ها و نیروی دریایی آمریکا دربرد بلند طراحی شده است. بعید است چینی ها آن را به هیچ کسی بدهند.
 13. به نظرم زمان این کار گذشته هم از لحاظ فرصت ، دیگر فرصتی برای کارهای بلند مدت زیرساختی نداریم ( برای مقابله با تهدیدهایی که دارند بالفعل می شوند) و هم دوره کارهای دیربازده گذشته است. با شرایط پرشتاب تمدن بشر فعلی - به عنوان مثال تقریبا هرسال حجم دانش بشری دو برابر می شود - نمی توان از روشهای کلاسیک اصلاحی استفاده کرد. به عنوان مثال مدیریت پروژه در صنعت نرم افزار رو نگاه کنیم، کلی متدولوژیهای جدید «نمونه سازی» و «توسعه برش مقطعی» و «حلزونی» و امثالهم اومده که با شرایط پرشتاب فعلی سازگار بشوند. از لحاظ عقیدتی هم : می فرماید «الیه یصعد الکلم الطیب، و العمل الصالح یرفعه» لذا می توان بر این اساس یک متدلوژی شبیه حلزونی توسعه داد. یعنی علم و عمل به صورت حلزونی. از لحاظ خنده : طرف میره پیش دکتر. دکتره میگه، سرطانت خیلی پیشرفت کرده! دیگه نمی تونیم جراحی کنیم در بیاریمش. همه بدنت رو گرفته. طرف میگه دکتر اون رو ولش کن، من رو در بیار! لذا به نظر من ما هم باید به ساختارهای توزیع شده ( Distributed ) مردمی فکر کنیم. نتیجه عملگرایانه : همین میلیتاری رو اصلاح کنیم شاید خداوند برکاتی بدهد که فراتر از تصور ما باشد.
 14. دقیقا هدف آمریکا هم همینه که آسیای جنوب غربی پر بشه از این واحدهای سیاسی ناقص الخلقه که مدام تو سر و کله هم می زنند و برای رقابت و دشمنی با همدیگه، حاضرند هر امتیازی رو به بیگانه بدهند. این شاهدیه که نشون میده احتملا تشکیل کشور مستقل جدی خواهد بود تا منطقه صحنه کشمکشها بشه.
 15. صبح به خیر داداش! این همه صحبت شده سر اینکه قسمتهای مختلف کرار چه شباهتها و تفاوتهایی با تی 90 داره، شما الان اومدی میگی همون تی 90 ه؟ اصلا این 25 صفحه رو نگاهی هم انداختی؟ ذوالفقار؟ اتفاقا شباهتهای ذوالفقار به زرهی عراق بیشتره تا این تانک ... یک علت اینکه تولید ذوالفقار زیاد نیست همینه که عملکرد خوبی نداشته. علاوه بر اینکه زیرسیستمهای مورد نیاز برای این تانک رو نداشتیم. یعنی نه می تونستیم بسازیم و نه میتونستیم بخریم. چیزهایی مثل تعلیق و موتور و غیره. البته در مورد اینکه کرار فقط بسته ارتقا هست هم بحث شده و زیر سواله. چون شاسی های نوی هم در خط تولید دیده شده . به احتمال زیاد هم بسته ارتقا هست هم تولید جدید