Lord-Soldier

Members
 • تعداد محتوا

  892
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1,545 Excellent

درباره Lord-Soldier

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. در این مدلها کلاهک جدا میشه، و لنز زیر کلاهک هست. البته چون محدوده کاری آنها بیرون از اتمسفر است این قضیه قابل قبول است، اما آیا داخل اتمسر هم چنین کاری ممکن است؟ بعید میدانم. این «وسیله های کشنده انرژی جنبشی» طراحی ایرودینامیک ندارند و با ده ها یا صدها میکروراکت در فضا هدایت می شوند و موشکهای بالستیک را در بالای اتمسفر رهگیری می کنند که این کار در اتمسفر قابل اجرا نیست. از طرف دیگه احتمالا رسانه ها اشتباه نکردند چون جند طیفی بودن واقعا از الزامات موشکهای امروزه خصوصا در مقابل حریفان پنهانکار.
 2. آقا اینها رو ول کن... بودجه یگان 8200 کجا صرف میشه؟ خیلی حرکات ضعیفی رو شاهد هستیم! اتفاقا استفاده از چراغ تایگر خیلی کار هوشمندانه ایه. چرا ما باید یه چراغ رو هم دوباره طراحی کنیم، وقتی که جواب کار ما رو میده؟ امکان تهیه اش از بازار هم هست، حتی زنجیره تولید توش شکل گرفته. راستی کی بود میگفت نباید چرخ رو دوباره اختراع کرد و به بومی سازی اشکال وارد میکرد؟
 3. برام جالبه بدونم اباعبدالله بویز هم تو این رقابت انتخابیبودن؟
 4. ببخشید دوربین در کجای این موشک قرار گرفته؟ برای استفاده از مادون قرمز نیازمند یک لنز یا ... هستیم، مگر اینکه به عنوان سنسور مجاورتی از سنسورهای مادون قرمز استفاده کرده باشند، که بعیده
 5. آخه بر اساس یک جت سبک مثل تایگر فکر نمی کنم بشه گونه های مختلفی توسعه داد. همونطور که بارها هم گفته شده، در هواپیما اصل موتوره و برای موتور هواپیما میسازند. ما هم که فعلا جی 90 حداکثر موجودی مونه، حتی چیزی مثل اف 16 هم با این موتور قابل دسترسی نیست. عمده همون تهاجمی سبک رو میشه دنبال کرد
 6. ببخشید، اما شما کشوری میشناسید که اینکار رو نکرده باشه؟ تقریبا هردوطرف همه جنگهای جدی وسط جنگ می فهمند که کمبود تسلیحات دارند، سازمان رزم گسترش می دهند. واقعا پیش بینی با عمل یه چیز دیگه است. ظاهرا شما هم مثل من یه «کمال گرا» هستی...
 7. خب برای اینکه بحث یک مقدار هم برگرده به مباحث فنی به نظر من اتفاقا وقتی که جنگ ادامه پیدا کرد، همه می پرسند اسلحه ات ایرانیه یا آلمانی یا روسی! چطور؟ معروفه که میگن فرمانده جوان به دنبال تاکتیکه و فرمانده باتجربه به فکر آماد و پشتیبانی. وقتی که جنگ شروع شد ممکنه کسی نپرسه اسلحه ات کجاییه... ولی وقتی توی جنگ صد هزار اسلحه از دست دادی، یا نیاز به گسترش سازمان رزم ات داشتی و خواستی چند صدهزار تای دیگه وسط جنگ بخری، اون وقت می فهمی که مهمه اسلحه ات ساخت کجا باشه. همچنین اگر خودت سازنده باشی میتونی بومی سازی های مورد نیازت رو انجام بدی، مثل قضیه هوای گرم و هوای سرد که روی عملکرد خیلی از سلاح ها اثر داشته. یا اگر خواستی یک نسخه مخصوص عملیات ویژه و مثلا برای یک بوم یا کارکرد ویژه برای خودت بسازی میتونی. لذا اگر به پشتیبانی ات مطمئن نیستی، بهتره اسلحه خودت رو بسازی، و قبل از اینکه جنگ شروع بشه کیفیتش رو به حد «قابل قبول» برسونی ولو گزینه های با کیفیت تر هم داشته باشی.
 8. ظاهرا سوتفاهم شده جناب ناصر گفتند که ترکیه اعلام کرده IFF نصب نمی کنیم . همچنین گفتند که از قبل قرارداد نسخه پیشرفته ای از پاتریوت بسته شده ( و شاید تکمیل هم شده باشه تا حالا) و ترکیه نیاز به پدافند هوایی دیگری نداشته، بلکه این اس 400 ها بیشتر یک حرکت سیاسی ترکها و روسها بوده. بدین معنی که یک زاپاس هم برای شبکه دفاع هوایی داریم که اصلا دوست و دشمن هم نمیشناسه! یک جور تهدید اروپایی ها.
 9. در ساخت و طراحی سلاح، قسمتی که مهمه «طراحی» و «در نظر گرفتن امکانات مختلف» .... نیست! بله درسته، طراحی سلاح انفرادی یکی از زمینه های پیشرفته و سخت رشته های نظامی است اما نه به علت اینکه امکانات و فیچر های مختلف رو سخته کنار هم گذاشتن، حتی ارگونومی هم مشکل ترین قسمت طراحی سلاح انفرادی نیست. حتی نرم افزارها و سایتهای رایگان طراحی سلاح انفرادی هم وجود داره که تو انون میشه انواع مکانیسمها و رسیورها و قبضه ها و قنداقها رو ترکیب کرد و در کمتر از یک ساعت طراحی کرد و با مدل سازی داد پرینتر سه بعدی ماکتش رو بسازه. خب پس چی مهمه؟ چرا شرکتهای بزرگ ده سال و بلکه ده ها سال طول میکشه تا یک مدل جدید بدن بیرون؟ پ.ن. اینجا که زمین به قول دوستان سفته، چه فایده ای داره این همه احساس خرج کردن در نقد شخصیت و ماهیت و ذات و ... یک نفر؟ کاری که کرده رو نقد می کنیم، بقیه اش چه فایده ای داره جز ایجاد احساسات متقابل؟ خود محمد سالم که باید بیشتر از بقیه شاکی باشه خیلی آروم و منطقی حرف رو زد و کارش رو کرد.
 10. مگه در 2003 در عراق استفاده نشده بود؟
 11. آینده زمین مسلح این رباتها هستند   باید ما هم تاکتیک زمین مسلحمون رو ارتقا بدیم وگرنه به زودی اثربخشی اش رو از دست میده
 12. فقط قضیه فرود دقیق نیست. قضیه اقتصادی چیزیه که بیش از حد سبک گرفته میشه.  یکی از مهمترین موانع سفر به کرات دیگر بعد اقتصادی این قضیه است.
 13. راکت ترموباریک در مقایسه با گلوله به نظر ارزان نمی اید!
 14. یک از موفق ترین استفاده ها از تانک رو آلمان ها در جنگ دوم جهانی انجام دادند.   و یکی از موفقترین این کاربردها هم در تصرف 6 هفته ای فرانسه، بزرگترین کشور اروپا بود. جالب است بدانید که تانکهای آلمانی در این نبردها از تانکهای فرانسوی ضعیف تر بودند و عموما تانکهای آلمان تانکهای سبک بودند در حالی که فرانسوی ها از تانکهای متوسط استفاده می کرندد. چیزی که موجب برتری آلمان ها شد «تاکتیک» و «استراتژی» برتر بود نه سخت افزار برتر.   در قرن بيستم همه فرانسه را به عنوان قدرت اول زمينى در اروپا مى شناختند اما اتكاى ژنرالهاى اين كشور به دستاوردها و تجربيات جنگ اول جهانى سبب شد سران ارتش از تغييرات ايجاد شده در دانش نظامى بى بهره بمانند.   امیدوارم قبل از به روز رسانی سخت افزار - که کاملا لازم و خوب است - نرم افزار یعنی تاکتیکها و استراتژیها و آموزه های زرهی خودمان را ارتقا داده باشیم یا بدهیم.       مازل رفرنس به تنهایی فایده ای ندارد. بلکه یک قسمت در سیستم کنترل آتش است که بر اساس فیدبک آن سیستم آتش دقیقتری ارائه می دهد. وقتی سیستم کنترل آتش از آن استفاده نکند وجود آن فایده ای ندارد.    پی نوشت : بحث سر T90 یا T72 ارتقا یافته کاملا بی فایده است. اصلا خود تی 90 به عنوان یک ارتقای تی 72 مطرح شد و ارتقای B4 روسها روی تی 72 نیز مشابهت زیادی با برادر بزرگتر خود دارد.
 15. رها سازی دارتهای تثبیت شده (flechette) از پهپاد هم می تواند رقیب خوبی برای گلوله باشد. البته به کارآیی گلوله نیست اما مشکلات فنی خیلی کمتری دارد به طوری که هم اکنون هم قابل بکارگیری است.