Lord-Soldier

Members
 • تعداد محتوا

  900
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1,605 Excellent

درباره Lord-Soldier

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. به نظرم زمان این کار گذشته هم از لحاظ فرصت ، دیگر فرصتی برای کارهای بلند مدت زیرساختی نداریم ( برای مقابله با تهدیدهایی که دارند بالفعل می شوند) و هم دوره کارهای دیربازده گذشته است. با شرایط پرشتاب تمدن بشر فعلی - به عنوان مثال تقریبا هرسال حجم دانش بشری دو برابر می شود - نمی توان از روشهای کلاسیک اصلاحی استفاده کرد. به عنوان مثال مدیریت پروژه در صنعت نرم افزار رو نگاه کنیم، کلی متدولوژیهای جدید «نمونه سازی» و «توسعه برش مقطعی» و «حلزونی» و امثالهم اومده که با شرایط پرشتاب فعلی سازگار بشوند. از لحاظ عقیدتی هم : می فرماید «الیه یصعد الکلم الطیب، و العمل الصالح یرفعه» لذا می توان بر این اساس یک متدلوژی شبیه حلزونی توسعه داد. یعنی علم و عمل به صورت حلزونی. از لحاظ خنده : طرف میره پیش دکتر. دکتره میگه، سرطانت خیلی پیشرفت کرده! دیگه نمی تونیم جراحی کنیم در بیاریمش. همه بدنت رو گرفته. طرف میگه دکتر اون رو ولش کن، من رو در بیار! لذا به نظر من ما هم باید به ساختارهای توزیع شده ( Distributed ) مردمی فکر کنیم. نتیجه عملگرایانه : همین میلیتاری رو اصلاح کنیم شاید خداوند برکاتی بدهد که فراتر از تصور ما باشد.
 2. دقیقا هدف آمریکا هم همینه که آسیای جنوب غربی پر بشه از این واحدهای سیاسی ناقص الخلقه که مدام تو سر و کله هم می زنند و برای رقابت و دشمنی با همدیگه، حاضرند هر امتیازی رو به بیگانه بدهند. این شاهدیه که نشون میده احتملا تشکیل کشور مستقل جدی خواهد بود تا منطقه صحنه کشمکشها بشه.
 3. صبح به خیر داداش! این همه صحبت شده سر اینکه قسمتهای مختلف کرار چه شباهتها و تفاوتهایی با تی 90 داره، شما الان اومدی میگی همون تی 90 ه؟ اصلا این 25 صفحه رو نگاهی هم انداختی؟ ذوالفقار؟ اتفاقا شباهتهای ذوالفقار به زرهی عراق بیشتره تا این تانک ... یک علت اینکه تولید ذوالفقار زیاد نیست همینه که عملکرد خوبی نداشته. علاوه بر اینکه زیرسیستمهای مورد نیاز برای این تانک رو نداشتیم. یعنی نه می تونستیم بسازیم و نه میتونستیم بخریم. چیزهایی مثل تعلیق و موتور و غیره. البته در مورد اینکه کرار فقط بسته ارتقا هست هم بحث شده و زیر سواله. چون شاسی های نوی هم در خط تولید دیده شده . به احتمال زیاد هم بسته ارتقا هست هم تولید جدید
 4. به نظر میاد که عملیاتی نیستند. حداقل اینها که عکس عملیاتی نیست. در اتاقهای تر و تمیز و خوشگل موشگل! در ضمن، بعد از یک گلوله چنان دوربین میلرزه که دیگه چیزی دیده نمیشه تا دقایقی بعد که نوسانها میرا شود. تازه اگر دوربین مربوطه و الکترونیک آن لرزشها را دوام بیاورد.
 5. سلام بر شما دوست گرامی البته من نامی از کسی نبردم. امیدوارم که شما جزو آن دسته که با کمترین مطالعه خود را از همه فرماندهان برتر میدانند نباشید. و انصافا اساتید سایت که قویترین نقدها را نیز دارند بیشتر در قبای تواضع می بینیم. امیر صالحی تنزل نیافتند بلکه از سمت فرماندهی ارتش به سمت جانشین ستاد کل نیروهای مسلح ارتقا یافتند.
 6. یعنی شاهد پدیده هایی هستیمکه نمی دونند ستاد کل بالاتره یا ارتش!!! بعد ادعاشون گوش دنیا رو کرد کرده که ما می فهمیم مسئولین نیروهای مسلح نمی فهمند! ای خدا مار را بکش!
 7. دوست عزیز کنترل نیروهای نظامی دست دولت است نه مردم! حال شما خوبه؟ بفرما سر ما رو ببر! چرا اینقدر تهاجمی موضع میگیرید؟ بله هم دولتها علیه هم توطئه می کنند و هرکدام توان بیشتری داشته باشد بیشتر توطئه می کند. همچنین بسته به میزان دشمنی و اولویت بندی اش میزان توطئه را تعیین میکند. سوال این است که آیا حجم توطئه های آمریکا در برابر کره شمالی واقعا کمتر از بقیه کشورهای ذکر شده است؟ نمی دونم این به کجای شما برخورده ...
 8. دوست عزیز خود همین فرض چراغ سبز چین فرض اشتباهی است. چین این چراغ سبز را نشان نخواهد داد. و اگر تنها یکی از موشکهای اتمی کره شمالی ( از ده ها یا صدها) روی نیویورک یا لس آنجلس منفجر شود و عمل کند، آمریکا قطعا از ابرقدرتی و رقابت با چین و روسیه و اروپا بازخواهد ماند و آمریکا هرگز چنین ریسکی نخواهد کرد. کره شمالی چیزی برای از دست دادن ندارد و چیکن استراتژی را به خوبی اجرا کرده است. این از نظر نظامی. اما برای من عجیب است که حجم زیاد توطئه های آمریکا علیه کره شمالی را نمی بینیم. البته این می تواند به دلیل نبود اخبار از این کشور باشد. ولی موضوع قابل بررسی است. آیا آمریکا همانطور که علیه شوروی و کوبا و ایران توطئه می کرد و می کند، علیه کره هم کرده است؟
 9. در این مدلها کلاهک جدا میشه، و لنز زیر کلاهک هست. البته چون محدوده کاری آنها بیرون از اتمسفر است این قضیه قابل قبول است، اما آیا داخل اتمسر هم چنین کاری ممکن است؟ بعید میدانم. این «وسیله های کشنده انرژی جنبشی» طراحی ایرودینامیک ندارند و با ده ها یا صدها میکروراکت در فضا هدایت می شوند و موشکهای بالستیک را در بالای اتمسفر رهگیری می کنند که این کار در اتمسفر قابل اجرا نیست. از طرف دیگه احتمالا رسانه ها اشتباه نکردند چون جند طیفی بودن واقعا از الزامات موشکهای امروزه خصوصا در مقابل حریفان پنهانکار.
 10. آقا اینها رو ول کن... بودجه یگان 8200 کجا صرف میشه؟ خیلی حرکات ضعیفی رو شاهد هستیم! اتفاقا استفاده از چراغ تایگر خیلی کار هوشمندانه ایه. چرا ما باید یه چراغ رو هم دوباره طراحی کنیم، وقتی که جواب کار ما رو میده؟ امکان تهیه اش از بازار هم هست، حتی زنجیره تولید توش شکل گرفته. راستی کی بود میگفت نباید چرخ رو دوباره اختراع کرد و به بومی سازی اشکال وارد میکرد؟
 11. برام جالبه بدونم اباعبدالله بویز هم تو این رقابت انتخابیبودن؟
 12. ببخشید دوربین در کجای این موشک قرار گرفته؟ برای استفاده از مادون قرمز نیازمند یک لنز یا ... هستیم، مگر اینکه به عنوان سنسور مجاورتی از سنسورهای مادون قرمز استفاده کرده باشند، که بعیده
 13. آخه بر اساس یک جت سبک مثل تایگر فکر نمی کنم بشه گونه های مختلفی توسعه داد. همونطور که بارها هم گفته شده، در هواپیما اصل موتوره و برای موتور هواپیما میسازند. ما هم که فعلا جی 90 حداکثر موجودی مونه، حتی چیزی مثل اف 16 هم با این موتور قابل دسترسی نیست. عمده همون تهاجمی سبک رو میشه دنبال کرد
 14. ببخشید، اما شما کشوری میشناسید که اینکار رو نکرده باشه؟ تقریبا هردوطرف همه جنگهای جدی وسط جنگ می فهمند که کمبود تسلیحات دارند، سازمان رزم گسترش می دهند. واقعا پیش بینی با عمل یه چیز دیگه است. ظاهرا شما هم مثل من یه «کمال گرا» هستی...
 15. خب برای اینکه بحث یک مقدار هم برگرده به مباحث فنی به نظر من اتفاقا وقتی که جنگ ادامه پیدا کرد، همه می پرسند اسلحه ات ایرانیه یا آلمانی یا روسی! چطور؟ معروفه که میگن فرمانده جوان به دنبال تاکتیکه و فرمانده باتجربه به فکر آماد و پشتیبانی. وقتی که جنگ شروع شد ممکنه کسی نپرسه اسلحه ات کجاییه... ولی وقتی توی جنگ صد هزار اسلحه از دست دادی، یا نیاز به گسترش سازمان رزم ات داشتی و خواستی چند صدهزار تای دیگه وسط جنگ بخری، اون وقت می فهمی که مهمه اسلحه ات ساخت کجا باشه. همچنین اگر خودت سازنده باشی میتونی بومی سازی های مورد نیازت رو انجام بدی، مثل قضیه هوای گرم و هوای سرد که روی عملکرد خیلی از سلاح ها اثر داشته. یا اگر خواستی یک نسخه مخصوص عملیات ویژه و مثلا برای یک بوم یا کارکرد ویژه برای خودت بسازی میتونی. لذا اگر به پشتیبانی ات مطمئن نیستی، بهتره اسلحه خودت رو بسازی، و قبل از اینکه جنگ شروع بشه کیفیتش رو به حد «قابل قبول» برسونی ولو گزینه های با کیفیت تر هم داشته باشی.