Lord-Soldier

Members
 • تعداد محتوا

  907
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1,644 Excellent

درباره Lord-Soldier

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. عزیز دل منم همین رو میگم. میگم خدا پسرخاله ما نیست که اختلاس بکنیم، امر به معروف و نهی از منکر هم نکنیم و ... اون وقت بیاد ما رو نگه داره. در زمان پیامبر هم کسانی بودند که فکر می کردند صرفا با «دور پیامبر بودن» و تو تیم مسلمونا بودن میرن بهشت بدون این که ایمان داشته باشند، انگار که خدا کسی رو جز اونها نداره و اگه ما نریم بهشت کی بره و منت گذاشتن که با پیامبر هستند. و قرآن این خیال باطل رو رد میکنه (خصوصا در تقابل با آیات قبلی که اوصاف بهشتیان است این واضحتر است) : وَ الَّذينَ هُمْ عَلي‏ صَلاتِهِمْ يُحافِظُونَ34 أُولئِکَ في‏ جَنَّاتٍ مُکْرَمُونَ35 فَما لِ الَّذينَ کَفَرُوا قِبَلَکَ مُهْطِعينَ36 عَنِ الْيَمينِ وَ عَنِ الشِّمالِ عِزينَ37 أَ يَطْمَعُ کُلُّ امْرِئٍ مِنْهُمْ أَنْ يُدْخَلَ جَنَّةَ نَعيمٍ38 کَلاَّ إِنَّا خَلَقْناهُمْ مِمَّا يَعْلَمُونَ39 فَلا أُقْسِمُ بِرَبِّ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ إِنَّا لَقادِرُونَ40 عَلي‏ أَنْ نُبَدِّلَ خَيْراً مِنْهُمْ وَ ما نَحْنُ بِمَسْبُوقينَ41 گرچه ایشون در مورد جامعه غربی این رو گفته اما به طرز بدی در مورد خود ما هم صادقه!
 2. به نظر من هم بعد از محدود سازی سپاه و تلاش برای نابودی اون، نوبت به آشوب داخلی و دو دستگی و چند دستگی مردم (مثلا طرفداری از سپاه و دشمنی با اون هم میتونه تو ای آشوب مطرح باشه) و بعدش تجزیه ایران میرسه. و تکمیل نقشه خاورمیانه بزرگ یعنی خاورمیانه ای که مثل یه آش بزرگ باشه و همه در حال زدن تو سر و کله هم باشند یعنی مکر کردند که این کار رو بکنند و انشاالله که خداوند مکرشون رو باطل کنه، به شرطی که ما خدا رو یاری کنیم که خدا یاریمون بکنه. وگرنه خدا با کسی پسرخاله نیست.
 3. اگر از منظر واقعیات تاریخی نگاه کنیم، اتفاقا قدرت مردم وقتی زیاد بود که بحث خودی و غیر خودی توجه بیشتری میشد. در ابتدای انقلاب مواظبت بیشتری می شد که کسانی که هیچ پایبندی به مردم و اسلام ندارند به پستهای مهم نرسند. وقتی چنین افرادی موقعیت یافتند و قدرت خود را تقویت کردند قدرت مردم کم شد. البته اگر دنبال فحش سیاسی نیستید و قصد بررسی حقیقت را دارید
 4. دوباره موتور! موتور گریپن تحت لیسانس موتور آمریکایی اف 18 است. البته منکر بحث دیپلماسی دفاعی نیستم، اما موتور یکی از اهرمهای قوی در دیپلماسی دفاعی است.
 5. این طور که از شواهد بر میاد چین هنوز نتونسته این موتور رو به صورت مناسب تولید کنه. حالا یا در فرایند تولید انبوه کردنش مشکل دارند ( و نمونه آزمایشگاهی تونستند بسازند) یا اینکه خود موتور یه مشکلی داره. به میزان تولید شده از این موتور توجه کنید. اگر میتونستند موتور تولید کنند دنیا رو با صادرات جنگنده هاشون میترکوندن! همین که پروژه بعدی رو به این سرعت تعریف کردند یعنی این موتور جواب نداده، وگرنه موتوری که از موتور AL-31 ساترن بهتر باشه یعنی جزو موتورهای برتر دنیا، و حداقل تا 30 سال بلکه بیشتر میتونه تولید و صادرات بشه. بعید میدونم چینی ها به ریخته گری تک کریستال پره های توربین دست یافته باشند؟ یا شاید اشکال موتورشون جای دیگه باشه
 6. موشک «ناوهواپیمابر کش» چینی ها هم با یک مانور در میانه مسیر، سرعتش رو کم میکنه : این نمودار هم جالبه و برد بدون مانور موشک رو با برد مانور دار مقایسه کرده :
 7. مهمترین مشکل خرید از چین موتور است! همین قضیه موتور تقریبا خرید از چین را کنسل می کند چون چین خودش موتور نمی سازد و موتورها را از روسیه وارد می کند. روسیه هم اجازه صادرات نمی دهد. البته چین یک تلاشهایی کرده ولی بعید است زودتر از 5 الی ده سال آینده به موتور مطمئنی برسد. وگرنه j20 که هیچ، خیلی گزینه های دیگری هم وجود داشت. وقتی F7 را خریدیم، مثلا j10 قابل پذیرش نبود؟ مسئله دیگر بحث زمان است. بله خوب بود که کلا وارد پروژه پاکفا می شدیم. اما 5 الی ده سال پیش رو را چه کنیم؟ ( تازه اگر راهمون می دادند!) ما نیاز فوری داریم و میگ 35 که هیچ، میراژ2000 هم بفروشند قاعدتا باید بخریم. مسئله سوم بحث دیپلماسی دفاعی است. خرید هر کدام از این گزینه ها، رایزنی های زیاد و استراتژی دیپلماسی دفاعی میخواهد. من که تقریبا نا امیدم آقایان بتوانند چنین کاری را انجام دهند. ذیل همین موضوع باید بگم احتمال پاکفا با وجود کم بودن، از j20 بیشتر است. این غول چینی سلاحی بسیار تهاجمی است و برای ضربه به پایگاه ها و نیروی دریایی آمریکا دربرد بلند طراحی شده است. بعید است چینی ها آن را به هیچ کسی بدهند.
 8. به نظرم زمان این کار گذشته هم از لحاظ فرصت ، دیگر فرصتی برای کارهای بلند مدت زیرساختی نداریم ( برای مقابله با تهدیدهایی که دارند بالفعل می شوند) و هم دوره کارهای دیربازده گذشته است. با شرایط پرشتاب تمدن بشر فعلی - به عنوان مثال تقریبا هرسال حجم دانش بشری دو برابر می شود - نمی توان از روشهای کلاسیک اصلاحی استفاده کرد. به عنوان مثال مدیریت پروژه در صنعت نرم افزار رو نگاه کنیم، کلی متدولوژیهای جدید «نمونه سازی» و «توسعه برش مقطعی» و «حلزونی» و امثالهم اومده که با شرایط پرشتاب فعلی سازگار بشوند. از لحاظ عقیدتی هم : می فرماید «الیه یصعد الکلم الطیب، و العمل الصالح یرفعه» لذا می توان بر این اساس یک متدلوژی شبیه حلزونی توسعه داد. یعنی علم و عمل به صورت حلزونی. از لحاظ خنده : طرف میره پیش دکتر. دکتره میگه، سرطانت خیلی پیشرفت کرده! دیگه نمی تونیم جراحی کنیم در بیاریمش. همه بدنت رو گرفته. طرف میگه دکتر اون رو ولش کن، من رو در بیار! لذا به نظر من ما هم باید به ساختارهای توزیع شده ( Distributed ) مردمی فکر کنیم. نتیجه عملگرایانه : همین میلیتاری رو اصلاح کنیم شاید خداوند برکاتی بدهد که فراتر از تصور ما باشد.
 9. دقیقا هدف آمریکا هم همینه که آسیای جنوب غربی پر بشه از این واحدهای سیاسی ناقص الخلقه که مدام تو سر و کله هم می زنند و برای رقابت و دشمنی با همدیگه، حاضرند هر امتیازی رو به بیگانه بدهند. این شاهدیه که نشون میده احتملا تشکیل کشور مستقل جدی خواهد بود تا منطقه صحنه کشمکشها بشه.
 10. صبح به خیر داداش! این همه صحبت شده سر اینکه قسمتهای مختلف کرار چه شباهتها و تفاوتهایی با تی 90 داره، شما الان اومدی میگی همون تی 90 ه؟ اصلا این 25 صفحه رو نگاهی هم انداختی؟ ذوالفقار؟ اتفاقا شباهتهای ذوالفقار به زرهی عراق بیشتره تا این تانک ... یک علت اینکه تولید ذوالفقار زیاد نیست همینه که عملکرد خوبی نداشته. علاوه بر اینکه زیرسیستمهای مورد نیاز برای این تانک رو نداشتیم. یعنی نه می تونستیم بسازیم و نه میتونستیم بخریم. چیزهایی مثل تعلیق و موتور و غیره. البته در مورد اینکه کرار فقط بسته ارتقا هست هم بحث شده و زیر سواله. چون شاسی های نوی هم در خط تولید دیده شده . به احتمال زیاد هم بسته ارتقا هست هم تولید جدید
 11. به نظر میاد که عملیاتی نیستند. حداقل اینها که عکس عملیاتی نیست. در اتاقهای تر و تمیز و خوشگل موشگل! در ضمن، بعد از یک گلوله چنان دوربین میلرزه که دیگه چیزی دیده نمیشه تا دقایقی بعد که نوسانها میرا شود. تازه اگر دوربین مربوطه و الکترونیک آن لرزشها را دوام بیاورد.
 12. سلام بر شما دوست گرامی البته من نامی از کسی نبردم. امیدوارم که شما جزو آن دسته که با کمترین مطالعه خود را از همه فرماندهان برتر میدانند نباشید. و انصافا اساتید سایت که قویترین نقدها را نیز دارند بیشتر در قبای تواضع می بینیم. امیر صالحی تنزل نیافتند بلکه از سمت فرماندهی ارتش به سمت جانشین ستاد کل نیروهای مسلح ارتقا یافتند.
 13. یعنی شاهد پدیده هایی هستیمکه نمی دونند ستاد کل بالاتره یا ارتش!!! بعد ادعاشون گوش دنیا رو کرد کرده که ما می فهمیم مسئولین نیروهای مسلح نمی فهمند! ای خدا مار را بکش!
 14. دوست عزیز کنترل نیروهای نظامی دست دولت است نه مردم! حال شما خوبه؟ بفرما سر ما رو ببر! چرا اینقدر تهاجمی موضع میگیرید؟ بله هم دولتها علیه هم توطئه می کنند و هرکدام توان بیشتری داشته باشد بیشتر توطئه می کند. همچنین بسته به میزان دشمنی و اولویت بندی اش میزان توطئه را تعیین میکند. سوال این است که آیا حجم توطئه های آمریکا در برابر کره شمالی واقعا کمتر از بقیه کشورهای ذکر شده است؟ نمی دونم این به کجای شما برخورده ...
 15. دوست عزیز خود همین فرض چراغ سبز چین فرض اشتباهی است. چین این چراغ سبز را نشان نخواهد داد. و اگر تنها یکی از موشکهای اتمی کره شمالی ( از ده ها یا صدها) روی نیویورک یا لس آنجلس منفجر شود و عمل کند، آمریکا قطعا از ابرقدرتی و رقابت با چین و روسیه و اروپا بازخواهد ماند و آمریکا هرگز چنین ریسکی نخواهد کرد. کره شمالی چیزی برای از دست دادن ندارد و چیکن استراتژی را به خوبی اجرا کرده است. این از نظر نظامی. اما برای من عجیب است که حجم زیاد توطئه های آمریکا علیه کره شمالی را نمی بینیم. البته این می تواند به دلیل نبود اخبار از این کشور باشد. ولی موضوع قابل بررسی است. آیا آمریکا همانطور که علیه شوروی و کوبا و ایران توطئه می کرد و می کند، علیه کره هم کرده است؟