Dezchilds

Members
 • تعداد محتوا

  717
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1,269 نشان لیاقت

درباره Dezchilds

 • رتبه حساب کاربری
  02- ?????? ???

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ????????????

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

2,998 نمایش های پروفایل
 1. انتظار چنین پاسخ احساسی نداشتم ، البته کلاً از کسانی که از گروه بدنام طالبان دفاع می کنند انتظار چه پاسخ منطقی می‌توان داشت ؟ خدا را شکر هنوز آنقدر زوال عقل نگرفته ایم که یادمان برود هیئات طالبان در تهران آمد و شد داشت و اخبار تایید شده زیادی از حضور افراد این گروه در تهران و اسکان آنها در تهران موجود است که کافی است زحمت جست‌وجو در اینترنت را متقبل بشوید ، و این اگر مشروعیت بخشیدن به چنین حیواناتی نیست پس چیست ؟ بله امروز پنجشیر و مردم پنجشیر همان مظلومیتی را دارند که 1400 سال ما برایش بر سر و سینه می‌کوبیم ، مردمی که آنقدر مقاومت کرده اند که طالبان برای نفوذ به خاکشان آب و برق را هم از روی آنها بسته و جلوی ورود غذا را به آنجا گرفته ، برای ورود به خاکشان از پهپاد های پاکستانی و... کمک گرفته ، بعد شما این طالبان را تطهیر می‌کنید ، من این را چیزی جز سقوط اخلاقی نمی‌بینم.
 2. نکنه انتظار دارید احمد مسعود دست کمک به سمت جمهوری اسلامی دراز میکرد ؟ اون هم زمانی که جمهوری اسلامی خودش یکی از متهمین وضع امروز افغانستان است ؟ زمانی که جمهوری اسلامی متهم پناه دادن به سران طالبان و القاعده است ... ؟ این حرفتون مثل این است که در کودتای 28 مرداد حکومت ایران باید از آمریکا انتظار کمک می‌داشت . رئیس جمهور ما میگه که ما طرفدار مردم افغانستان هستیم و به خواسته مردم افغانستان احترام می‌گذاریم ، آیا واقعاً با وجود چنین حکومتی(طالبان) مردم محلی از اعراب دارند ؟ از این به بعد آیا مردم جرات مخالفت کردن و ابراز مخالفت با این حکومت را خواهند داشت ؟ به نظر شما در چنین شرایط رعب و وحشتی که طالبان ایجاد کرده آیا حتی اگر مخالف طالبان هم باشند جرات ابراز وجود دارند ؟ پس درنتیجه سکوت مردم افغانستان به معنی رضایت بر حضور طالبان است ؟ صرف چند عکسی که با مکرون گرفته شده آیا باید وجهه این شخص تخریب بشود ؟ لازم است بگم که ارکان انقلاب ما همشون تحصیلکرده خارج کشور(بخصوص آمریکا) بودند ؟ یادتون رفته امام خمینی(ره) در کدام کشور ساکن بود (فرانسه) ؟ شریعتی تحصیلکرده کجا بود ؟ صحابی و یزدی و ... چه ؟ پس صرف ارتباطات اینچنینی باعث میشه چشمتون را بر این همه جنایت ببندید؟ جمهوری اسلامی تکنیکی را به خرج داد و در برهه ای برای ضربه زدن با آمریکا و اشغالگران ، کمک هایی به طالبان کرد و باعث قدرت گرفتن طالبان شد ، اما حواسش به توازن قوا نبود ، حواسش نبود که نباید این گرگ وحشی را انقدر پروار کنه که امروز کل قدرت افغانستان را در دست بگیرد و به زودی و بعد از تثبیت شدن مطمئناً با تهدیدات متعدد سازمان یافته در مرزهای شرقی روبرو خواهیم بود . مخصوصاً الان که مشخص شد حمایت تمام قد و سیستماتیک پاکستان از این گروه وجود دارد و تعلق خاطری دو طرفه بین پاکستان و طالبان وجود دارد. لازم است یادآوری کنم اقدامات پاکستان را در خصوص سایر گروهک های منطقه ؟ پاکستان برای نا امن کردن ایران حداقل اگر حمایت اطلاعاتی و تسلیحاتی (در ظاهر) از جیش العد و جندالله و ... نمیکرد اما خاک پاکستان مامن و خانه امن این گروه ها بود که انگشت کوچک طالبان هم حساب نمی‌شدند ؟ پس خیلی خوش خیالی است اگر فکر کنیم این گروه که الان دیگه یک حکومت شده است به همین سادگی با ما کنار خواهد آمد .
 3. این حجم از مظلومیت من را به یاد واقعه کربلا می اندازد . پنجشیر تنها در مقابل چند سیستم اطلاعاتی و یک لشکر سیاهی تا دندان مسلح ایستاده است . اف بر سردمداران حکومت ما که طبق معمول جای نادرست ایستاده اند . موضوع پنجشیر نشان داد در این دنیا برای استقلال خواهی و آزادگی کسی تره هم خرد نمیکنه ، هر جنبش و حرکتی که میخواهد به موفقیت برسد باید سرسپرده یکی از قدرت‌ها باشد ، باید باج بدهد و باید ساپورت اطلاعاتی توسط یک دستگاه امنیتی خارجی بشود و گرنه له و نابودش میکنند ، حتی مدعیان دروغین استقلال و آزادی و مردانگی و شرف .
 4. چخبر از پسر احمدشاه مسعود ؟ چرا جمهوری اسلامی هیچ خبرش را پوشش نمیده ؟ شنیدم پنجشیری ها دارن آماده میشن برای درگیری با طالبان ،
 5. و اکنون با طالبانی روبرو خواهیم بود که مجهز به سلاح های پیشرفته آمریکایی و دارای لجستیک بروز است با طالبانی که به منابع قدرت و ثروت دسترسی پیدا کرده این طالبان خطرناک و ترسناک بنظر می‌آید . امیدوارم که مسئولین چاره ای اندیشیده باشند .البته نه از جنس چاره اندیشی هایی که برای مهار کرونا کردند ...
 6. قطعاً تصمیم آمریکا برای خروج از افغانستان از روی نا آگاهی و ... نبوده و به نظر بنده اتفاقاً خیلی خوب از اتفاقات امروز افغانستان خبر داشتند به نظر دوستان ، آمریکا با این اقدامش قصد نداره تا آرامش چین و روسیه را بهم بریزد ؟ به نظر می‌رسد که آمریکا به این نتیجه رسیده که با خروجش از افغانستان با یک تیر چند هدف را نشانه میره جلوگیری از هزینه بیشتر در افغانستان نا امنی در مرزهای شرقی ایران و ایجاد دغدغه جدید برای جمهوری اسلامی تمرکز چین و روسیه بر رخدادهای افغانستان و از بعد روانی هم شاید منجی نشان دادن خودش ، که آی تا زمانی که ما بودیم افغانستان مشکلی نداشت و ... و باتوجه به اینکه چندین سال است که آمریکا درگیر مسئله ایران شده و میشود گفت از موضوع چین و پیشرفت های تکنولوژیکی و اقتصادی چین غفلت کرده ، شاید به عرایض بنده در بالا بی ارتباط نباشد و چین هم به همین خاطر سریعاً اعلام کرده که دولت طالبان را به رسمیت خواهد شناخت ؟ https://www.tasnimnews.com/fa/news/1400/01/22/2482695/آمریکا-به-دنبال-عقب-نشینی-تاکتیکی-از-خاورمیانه-با-هدف-تمرکز-بر-چین https://www.isna.ir/news/1400052215548/چین-آماده-است-تا-در-صورت-سقوط-کابل-طالبان-را-به-رسمیت-بشناسد اینها تئوری هایی بود که به ذهن بنده میاد .
 7. نمیخوام متوهمانه فکر کنم ولی به نظرتان این اتفاق و اتفاقی که برای ناو خارک افتاد اونم در فاصله یکی دو روز عجیب نیست ؟ آیا در پشت پرده قدرت های خارجی در حال به رخ کشیدن نفوذ خودشان و نشان دادن ضرب شصت به ایران نیستند ؟
 8. درصورتی که دامنه جنگ گسترش پیدا بکند و پای حزب الله و پایگاه های نیابتی ما در سوریه هم به معرکه باز شود آیا ورود آمریکا و ناتو متصور هست ؟ به نظر بنده که قطعاً آمریکا و کشورهای همپیمان اسرائیل ساکت نخواهند نشست.ولی این دخالت چگونه خواهد بود ؟
 9. این سناریو بیشتر نزدیک به واقعیت است ، با توجه به اینکه گفته شده صدای گلوله اومده ، احتمالا اصابت گلوله به بدنه ماشین بوده و از طرفی چون تک تیر انداز بوده و از فاصله دور شلیک صورت گرفته صدای انفجار گلوله را نه شهید شنیده و نه محافظ ها ، البته یک تک تیر انداز نبوده و احتمالا از جناح روبروی ماشین و جناح بغل بوده یعنی حداقل 2 تک تیر انداز . البته باید بررسی بشه توی اون منطقه جایی برای اختفا و کمین تک تیر انداز هست یا نه ؟
 10. توی خبرها خوندم که از RPG هم استفاده شده دوستان به نظرتون چقدر صحت داره ؟ کلاً داستان خیلی مبهم است به گفته شاهدان محلی ابتدای غروب امروز جمعه یک درگیری در منطقه آبسرد آغاز شده که منجر به تبادل آتش میان دو طرف می شود. در این درگیری خودروی اول با آر پی جی مورد هدف قرار گرفته و به خوردروی دوم هم تیر اندازی شده است. شاهدان محلی می گویند که یک وانت نیسان بمب‌گذاری شده هم در محل حادثه منفجر شده است. https://donya-e-eqtesad.com/بخش-سایت-خوان-62/3715176-جزئیاتی-از-ترور-محسن-فخری-زاده-دانشمند-ایرانی https://www.yjc.ir/fa/news/7574402/جزئیاتی-از-ترور-محسن-فخری-زاده-دانشمند-ایرانی-دانشمند-ایرانی-به-شهادت-رسید-خانواده-شهید-مجروح-شدند
 11. از طرفی 2 تا خودرو اسکورت داشته و از طرفی خودروی حامل شخصیت ضد گلوله نبوده ! این تناقض را کجای دلم بزارم ؟ مطمئن باشید از معمولی بودن و ضد گلوله نبودن خودروی شخصیت اطلاع داشته اند که همچین عملیات پرهزینه و پر ریسکی را اجرا کرده اند ... نشت اطلاعات به این بزرگی ؟
 12. اینکه توان انجام عملیات برون مرزی و ترور برون مرزی را نداریم به نظرم درست نیست از ابتدای انقلاب تا حالا عملیات های مختلفی در کشورهای مختلف انجام شده که خیلی هاش هم موفقیت آمیز بوده ولی نکته اینجاست اکثر این عملیات ها بر علیه اپوزسیون یا مخالفان جدی و بالقوه بوده نمونه آخریش هم انتقال روح الله زم یا حبیب اسیود یا جمشید شارمهد فقط در یک سال ... بماند ضرباتی که منجر به حذف فیزیکی شده اند ... حالا چرا از این توان برای حذف عناصر کلیدی دشمن یا حداقل ضربه به افراد تاثیر گذارشان استفاده نمی شود جای پرسش و ابهام دارد ... حذف این افراد یک نشانه است ، نشانه اینکه دشمن به خوبی از سازوکار فعالیت های کشور آگاهی دارد ، از آنجایی که در کشور ما افراد بر سیستم حاکم هستند و نه سیستم بر افراد بنابراین حذف افراد می تواند ضربه جبران ناپذیری به سیستم وارد کند نمونه اش سردار سلیمانی ، شهید طهرانی مقدم و الان هم که این دانشمند ... در چنین شرایطی کشور باید رویکردی در نظر بگیرد که آسیب پذیری را به حداقل برساند ، تا زمانی که دشمن بداند با حذف افراد می تواند به سیستم ضربه بزند مطمئن باشید شاهد چنین وقایعی خواهیم بود باید هزینه چنین اقداماتی را برای دشمن بالا برد و همچنین با طراحی ساختار مناسب (علی الخصوص برای سازمان ها و ارگان های حیاتی و جاهایی که مستقیماً با عناصر و موئلفه های قدرت کشور سر و کار دارند ) دشمن را از ضربه زدن به این چاکرا ها نا امید کرد اگر دشمن بداند که اقداماتش نه تنها فایده ندارد بلکه باعث ایجاد هزینه هم می شود قطعاً رویکرد دیگری خواهد داشت ...
 13. برادر من ممنون از پاسخ مبسوطتون بنده قصد باز کردن و ادامه دادن بیشتر بحث را ندارم چون این بحث از قدیم الایام در این انجمن مطرح بوده و هیچ گاه تمام نشده و هیچ گاه به نتیجه هم نرسیده است که اگر رسیده بود من و شما امروز دوباره نبش قبر نمی کردیم . اختلاف نظر ما بر سر 2 دیدگاه متفاوت هست ، شما دیدگاه خودتان را دارید ، دیدگاهی که قائل به پیشرو بودن نیروهای مسلح در کشور است و کشور را در خدمت نیروهای مسلح می داند و از آن با عنوان مختصات جمهوری اسلامی نام می برید ، دیدگاهی که محور را نیروهای مسلح می داند و همه چیز باید در خدمت اهداف و شعارهای این ارگان ها بوده ،حتی اگر الان هم تکذیب کنید ولی در عمل شاهد چنین اتفاقی هستیم ، اهداف و شعارهایی که تولید خودشان است و در دستگاه تبلیغاتی خودشان پر وبال می دهند و نهایتاً به کالبد نظام حقنه می شود . دیدگاه دیگر دیدگاه بنده است که قائل به این هستم همه نیروهای مسلح و امنیتی و نظامی باید در اختیار قانون بوده و در چهارچوب قانون حرکت کنند ، طبیعتاً نیروهای مسلح چنین دیدگاهی را نمی پسندد چون در تضاد با منافع است ، دیدگاهی که کار سیاسی و اقتصادی را با توسل به قانون مقدس جمهوری اسلامی برای نیروهای مسلح منع یا محدود کرده و اگر از 41 سال پیش تا کنون اجرا شده بود چه بسا هم محبوبیت و هم مقبولیت این ارگان ها دست نخورده و مثل سابق باقی می ماند و هم ساختار مدیریت کشور را دچار بحران چند دولتی و دولت مخفی و دولت در سایه و ... نمی کرد .
 14. منظور بنده این بود اگر ترکیه الان داره خرج های آن چنانی می کند و به قول شما سرمایه گذاری های عجیب و غریب می کند دلیل اش پشتوانه قوی اقتصادی است که در این کشور وجود داره ، طبیعتاً زمانی که کشوری از نظر اقتصادی شکوفا باشد میوه این اقتصاد پربار و شفاف را در صنایعی مثل موشکی و نظامی و علمی و سرمایه گذاری بر روی های تکنولوژی ها و ... خواهد چید اینکه به دلیل کاهش ارزش پول ملی ترکیه (8 لیر به ازای 1 دلار) وزیر دارایی اش استعفا می کند نشان ضعف نیست بلکه نشان اصلاح خواهی و زنده بودن دولت و پویا بودن جامعه است ، اتفاقاً نشانه ضعف اقتصادی کشور این است که ارزش پول ملی ما 30 هزارتومان به ازای هر دلار بشود ، بورس ریزش کند و عده کثیری از مردم بیچاره تر از دیروز بشوند، سکه و بازارهای موازی سر به فلک بکشد و آب از آب تکان نخورد ، نه استعفایی نه عزلی و نه ...خودتان قضاوت کنید کدام یک نشان قدرت و کدام یک نشان ضعف است ؟ اتفاقاً هروقت چنین مباحثی مطرح می شود شاهد چنین کامنت هایی هستیم که آقا موشکی و نظامی چه ربطی به اقتصاد دارد ؟ نظامی ها کار خودشان را می کنند و اقتصادی ها و دولت هم کار خودش را بکند! ضمن تایید چنین جملاتی که فقط بر روی کاغذ و مانیتور کامپیوتر درست هستند جسارتاً باید عرض کنم که چنین مناسباتی در یک کشور نرمال که هرچیزی سر جای خودش است درست است نه در کشوری که نظامی کار سیاسی می کند ، کار پزشکی می کند ، کار اطلاعاتی می کند ، شبکه تلوزیونی و رسانه های متعدد خبری دارد ، صاحب منسبان نظامی هستند و دیدگاه های نظامی در جای جای بدنه حاکمیت نفوذ و رسوخ کرده است ولی از آن طرف هم به هیچ کس و هیچ چیز پاسخگو نیستند و لاک مظلومیتشان همیشه آماده پنهان شدن است ! اگر قبول ندارید یک نگاهی به مسئولین کشور و سبقه آنها بیندازید ... وقتی به هر کجا سرک می کشیم ردپای نظامیان و ارگان های وابسته به آنها را می بینیم اجازه بدهید کمی هم سوزنی به آنها بزنیم ... اصولاً وقتی همه مسائل درهم تنیده شده چگونه تفکیک کردن نظامی و دولتی را انجام می دهید ؟ نمی دانم ! اصلاً ممکن نیست شدنی باشد ، مثلاً وقتی بنگاه های اقتصادی نظامی ها برای پروژه هایشان به دولت نیازمند هستند آیا می توانیم از تاثیرات اقتصادی آنها بر کشور چشم پوشی کنیم ؟ و یا از بده بستانی که احتمالاً دولت با نظامی ها برای واگذاری پروژه ها دارد ؟ بله ما هم خیلی دوست داریم نظامی وظیفه خودش را که به قول شما " تولید سلاح و حفظ قوای کشور هست " را انجام بدهد و به سایر حوزه ها کاری نداشته باشد اما آیا در حال حاضر این چنین است ؟ هرچقدر هم که جلوتر می رویم دخالت نظامی ها بیشتر هم می شود ضمن اینکه بحث بنده دولت و یا غیر دولت نبود و نیست ، بنده منظورم از همه این حرف ها اهتمام به امنیت بود ، ظاهراً در بدنه حاکمیت بحث امنیت فقط معطوف به سلاح است در حالی که امروز با اینکه زرادخانه های موشکی مان مملوء از سلاح است(به گفته فرماندهان نظامی) اما مباحث اقتصادی و سایر مباحثی که عرض کردم پاشنه آشیل کشور شده و سبب ایجاد بسیاری از نارضایتی ها و نا امنی ها شده . اینکه به دلیل مشکلاتی که وجود داره نخبگان کشور از کشور مهاجرت کنند و سرمایه های ژنتیکی کشور رو به نابودی برود خطر امنیتی است اینکه زمینه بروز و ظهور اعتراضات خیابانی و پیامدهای آن بوجود بیاید خطر امنیتی است اینکه برای تولید سلاح مشکلات مالی داشته باشیم و توانایی تولید سلاح های بروز و تاثیر گذار را نداشته باشیم خطر امنیتی است و... برادر عزیز یک بار برای همیشه باید این مشکلات به صورت ریشه ای حل بشود ، یک بار برای همیشه مشخص بشود مردم چه جایگاهی در این کشور دارند و آیا به عنوان یکی از موئلفه های قدرت مطرح هستند یا خیر ؟ اگر هستند که چرا این موئلفه را توانمند نمی کنیم ؟ آیا اگر همین مردم نبودند شانسی برای حفظ سرزمینمان در جنگ 8 ساله داشتیم ؟ ولو که سلاح های پیشرفته داشته باشیم ، اینکه عراق با داشتن پیشرفته ترین سلاح ها و پشتیبانی کل دنیا نتوانست یک وجب از خاک مان را بگیرد چه دلیلی داشت ؟ از نظر بنده قانون جمهوری اسلامی مختصات جمهوری اسلامی است نه شعارهایی که برخی ذینفعان به آن نسبت داده اند ، حالا بیایید در چهارچوب قانون اساسی رفتار نظامی ها را بررسی کنید ، برخی شعارها را بررسی کنید ، چند درصد از رفتارها و اهداف در چهارچوب قانون می گنجد ؟