Ghalam

Members
 • تعداد محتوا

  85
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  6

Ghalam آخرین امتیاز شما در روز 28 مهر

Ghalam شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

207 Good

درباره Ghalam

 • رتبه حساب کاربری
  1st Sergeant

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

125 نمایش های پروفایل
 1. روس ها ، سرمایه لازم برای اینکار رو ندارند و دچار مشکلات شدید اقتصادی هستند ، به همین جهت نمی توانند پروژه رو به پیش ببرند.
 2. از اساس ، « شهادت » یک مسئله ی شخصی هست و به صورت معمول فقط خود شهید از شهادتش پاداش اخروی می گیره ولی از لحاظ ملی ، هر شهید یعنی یک کشته و از دست رفتن سرمایه ی مادی و معنوی یک ملت یا گروه . هدف از جنگ هم پیروزی هست و شهادت نیروها در اینجا از لحاظ دینوی یعنی از دست دادن داشته ها که پسندیده نیست و نکوهش شده هست . متاسفانه طرز تفکر شما با اینکه از لحاظ اخلاقی بسیار خوبه ولی ازش سوء استفاده می شه و با تحریف اون این می شه که تمام سهل انگاری ها و اشتباهات رو باهاش می پوشونند و طوری رفتار می کنند که انگار وظیفه و هدف غایی نیروها« شهید شدن » هست . هدف « پیروزی در جنگ » و « دفاع از ارزش هاست » نه « شهید شدن » یا « مرگ با افتخار » .
 3. نه « کشته شدن در جنگ » ، « نه شهید شدن » ، هنر و وظیفه ی نیروهای جنگی نیست . این طرز تفکر غلطه .
 4. این استراتژیست ما و فرماندهان ما ، برای جان نیروهای عملیاتی خودشون ارزش قائل نیستند ، و حتی حاضر نمی شوند خودروی رزمی محافظت شده که جزء ساده ترین و پر کاربردترین وسایل نقلیه ی این روزهای ارتش های جهان هست رو برای نیروها و حتی فرماندهان ارشد نظامی کشور فراهم کنند !!! کجای دنیا دیگه فرماندهان ارشد یک نیروی منطقه ای به خاطر بمب کنار جاده ای کور و یا چپ کردن خودرو کشته می شند !؟ این روزها حتی سربازان افغانی و عراقی هم به علت رفتن روی مین های کور کنار جاده ای به لطف وجود خودروهای زرهی مخصوص ، تلفات بسیار کمی می دهند . این ها خودروی زرهی برای نیروها فراهم نمی کنند ، اونوقت شما انتظار دارید بروند نیروی هوایی رو به روز کنند !؟ اگه شما به یک درخت امید ببنید ، احتمال اینکه آن درخت کار مفیدی انجام دهد ، بیشتر از بعضی از افراد است .
 5. متاسفانه به یاد می آرم که شهید همدانی هم به خاطر چپ کردن خودروشون در سوریه شهید شدند . دو ژنرال بزرگ نیروهای متحد به خاطر نبود خودروی مناسب شهید شدند . من به نیروهای مسلح و وزارت دفاع و سپاه توصیه می کنم که اگه توان مدیریتی کافی برای ساخت خودروهای خضمون و یا حفاظت شده رو ندارند ، تعدادی رو از روسیه یا ترکیه و یا کشورهای اروپای شرقی و یا چین خرید کنند .
 6. ایشان از محدود فرماندهانی بودن که مسائل امنیتی رو به درستی رعایت می کردند . نام ایشان به تنهایی ارزشش بیشتر از یک گردان نیرو بود و باعث روحیه دادن به کل ارتش سوریه بود . ارزش خودروهای خضموک ( امرپ ) در اینجا مشخص می شه .
 7. این منبع ادعا می کنه که یک اف 35 اسرائیلی توسط اس 200 مورد هدف قرار داده شده!!!!!؟؟؟ مگه آمریکا ، اف 35 رو به اسرائیل تحویل داده !؟ https://southfront.org/israel-hiding-state-art-f-35-warplane-hit-syrian-s-200-missile-reports/
 8. انالله و انا الیه راجعون ... آیا شهادت ایشان در اثر حمله ی نیروهای مسلح بوده یا در اثر حمله ی نیروهای آمریکایی !؟
 9. این منبع ادعا می کنه که یک اف 35 اسرائیلی توسط اس 200 مورد هدف قرار داده شده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه آمریکا ، اف 35 رو به اسرائیل تحویل داده !؟ https://southfront.org/israel-hiding-state-art-f-35-warplane-hit-syrian-s-200-missile-reports/
 10. ه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نخست وزیر عراق درباره اقدامات خراب‌کارانه در کرکوک و مناطق مورد مناقشه هشدار داد. http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960725001865
 11. دوستانی که این کار رو می کردن ، به خاطر مشکلات فنی سایت دیگه کمتر در اینجا فعالیت می کنند و حالا خودشان یک سایت به نام « پیگیری تحولات جهان اسلام » دارند . http://iswnews.com/ اما نکته ای که در اینجا جالب و دارای اهمیت است؛ مقایسه وضع موجود و خروج داعش از رقه با وضعیت خروج داعش از مرز لبنان است. در اوائل شهریور ماه سال جاری و در هنگام معامله خروج داعش از مرزهای لبنان، برت مک گورک نماینده ویژه رییس جمهور آمریکا در مبارزه با داعش در پیامی از عملیات خروج داعش از مرزهای لبنان بشدت انتقاد کرد و این کار را یک اشتباه خواند در صورتی که در همان خبر نیز به گذشته سیاه آمریکا و متحدانش در این ضمینه اشاره کردیم و پوچ بودن ادعای آمریکا با مثالهای فراوان اثبات شد . متن کامل خبر : اعتراض نماینده ترامپ به گذرگاه امن حزب الله به داعش و بررسی پیشینه آمریکا و نیروهای متحدش در این زمینه اما اینبار با گذشت فقط دو ماه از اعتراض آمریکا به این حرکت محور مقاومت، دقیقا همان سناریو اما اینبار برای آمریکا و متحدانش و با تایید آمریکا در حال اجراست و اکنون دواعش با اتوبوس های ایمن در حال خروج از شهر رقه هستند و این هم اثبات یکی دیگر از استانداردهای دوگانه آمریکا در مواجهه با مسائل منطقه ای و قول و قرارهایش میباشد. http://iswnews.com/5195/آخرین-وضعیت-شهر-رقه-؛-کار-رقه-تقریبا-تما/
 12. دستور این قضیه از آمریکا صادر شده . خیلی زود به بهانه ی « کمک و تجهیز حشد الشعبی توسط سپاه » اقدام به تبلیغات سنگین می کنند و از اون سمت هم به صورت مستقیم و غیر مستقیم تمامی گروه های مخالف ( از داعش و النصره بگیر تا پ ک ک و پژاک ) رو تجهیز می کنند. نظر من اینه که یا نباید وارد این قضایای بشیم ، یا اگر وارد شدیم باید تا آخرش بریم و از انجام هیچ کاری و حتی نشان دادن منتهای خشونت هم ترسی نداشته باشیم . شتر سواری دولا دولا نمی شه .
 13. با توجه به راهبرد جدید آمریکا که در آن عملا به چیزی کمتر از نابود کامل ملیت و کشور ایران رضایت نمی دهد ، ما باید فکر خرید تسلیحات خارجی را از سرمان بیرون کنیم ، چون نمی دهند . از این رو به نظر من ، باید برای خرید فرصت ، خود را به سلاح های اتمی مجهز کنیم و با اصلاح اقتصاد و صنعت و کشاوری و نظام اداری و سیاسی کشور بپردازیم و یک قدرت درون زای پایدار ایجاد کنیم . ولی بر اساس شواهد ، حقله ی اول و حاکم بر ایران همین روش کج دار و مریض فعلی را ادامه خواهند داد و سعی می کنند با عافیت طلبی و گفتار درمانی و شعار کشور رو به پیش ببرند . با روند فعلی فقط باید منتظر نابودی کشور و ملیت ایرانی باشیم و کمر شیعه جعفری هم در ایران خواهد شکست.حرفم تلخه ولی با روند فعلی باید « انالله » ایران رو بخونیم . من از بیگانگان هرگز ننالم كه با من هرچه كرد آن آشنا كرد چرا من به استاتوس دسترسی ندارم !؟ این پست جاش توی استاتوس بود نه اینجا .
 14. آقا همون به بحث های نظامی بپردازیم بهتره ، چیزی توی دستمون نیست و خودمون رو اذیت می کنیم و ممکنه برامون مشکل پیش بیاد ( بیارند ) .
 15. با چی یاری کنیم !؟ با جابه جایی رکوردهای اختلاس که به نام خودمون هستند !؟ هیچ وقت دشمن خارجی تا زمینه ی داخلی وجود نداشته باشه بر کشوری مثل ایران ، غلبه نکرده . گفتار درمانی فایده نداره.