militaryfactory

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  107
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

324 نشان افتخار

9 دنبال کنندگان

درباره militaryfactory

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,473 نمایش های پروفایل
 1. سلام وقت بخیر خداقوت، با اجازه از مدیریت سایت بهتر بود که همون پست قبلی رو ویرایش میکردید تا پست جدید ایجاد کنید به خلوت بودن و دسترسی بهتر به اطلاعات کمک میکنه ممنونم از شما در این پاکسازی و دور ریختن نشانه هایی است برای اون دسته از مخالفانی که می اندیشند
 2. سلام با توجه به این نکته که ممکنه ما شاهد سامانه های دفاع فعالی باشیم در آینده که حتی موشک های هوا به زمین رو رهگیری و منهدم کنن: ایده اول: ایجاد یک حالت نرم افزاری در بالگرد های تهاجمی سری طوفان و کبرا به دین صورت که با فعال سازی اون توپ روی تانک قفل کنه و شروع کنه به شلیک کردن و بعد چند ثانیه یک موشک هوا به زمین برای مثال از خانواده سدید شلیک کنه ایده دوم: در راستای همین ایده اول در صورت استفاده از بالگرد های غیر تهاجمی مسلح شده یا بدون سرنشین، میشه زیر هر بال تعدادی راکت و یک موشک ضد زره حمل کرد که در این صورت وظیفه از بین بردن تجهیزات دفاع فعال نه توسط توپ بلکه توسط راکت های هدایت شونده صورت می گیرد تا پس از 2ثانیه از شلیک راکت ها موشک ضد زره پشت آن به سمت هدف شلیک شود. بحث دوم: ما به تسلیحات ضد ماهواره نیازمندیم، این نیاز رو میشه از طریق سامانه های لیزری روی زمین براورده کرد که بسیار سخت اما غیر ممکن نیست (بیشتر بحث قفل کردن روی اهداف مهم که قفل کردن از فاصله چند کیلومتری اونم روی جسمی که سرعت چند کیلومتر بر ثانیه داره سخت)، مورد دوم استفاده از موشک، خب این موشک رو یا جنگنده باید حمل کنه یا پرتابگر، در صورت استفاده از پرتابگر میشه مثل اسپیس ایکس از پرتابگر های قابل بازیافت استفاده کرد اینجوری با داشتن چند ایستگاه از ان ها میشه هربار با هزینه کمتر موشک هارو به سمت فضا پرتاب کرد. نقطه ضعف این کار هم تمرکز روی اون ایستگاه های پرتابگر ثابت که اگر نابود بشن کلا قضه منتفی میشه.
 3. سلام خدا وقت، اگر بشه بر اساس تاریخ مرتب کنید خیلی خوب میشه.
 4. سلام خدا وقت، اگر بشه بر اساس تاریخ مرتب کنید خیلی خوب میشه.
 5. پروپاگاندای عراقی ها با اشاره به امام علی (ع) در جنگ ایران و عراق: منبع
 6. خداقوت، ممنونم از وقتی که میزارید و این تاپیک عالی را برای مطالعه ایجاد کردید. فکر کنم این ترجمه بهتر باشه البته شما بهتر میدونید: "همه میپرسن که دفاع هوایی چیکار میکنه ولی هیچکس نمیپرسه که حال (حال دل) دفاع هوایی چطورِ"
 7. در صورت گسترش خطوط ریلی جنوب به شمال و در صورت اقتصادی بودن اون، بسیاری از مبادلات اقتصادی از درون سرزمین ما صورت خواهد گرفت که عملا برگ برهم زننده ی تمام فشار های اقتصادی علیه ما خواهد شد. جایی که پول و منافع بشه مناسبات اقتصادی و سیاسی جای خودشون رو باز خواهند کرد. خبر خوشحال کننده ای، امیدوارم که به صورت جدی پیگیری بشه تا به هاب ترانزیت تبدیل بشیم.
 8. با سلام و عرض ادب دوست عزیز در این انجمن برای همه ی ما فارغ از هر رنگ و بویی ملی گرایی یک آرمان اصلی به حساب می آید. در این جا ما همگی خودمان رو ایرانی می دانیم و بدین ترتیب گذشته و مفاهیم ملیتی آن را به خود نسبت می دهیم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنیم. به شخصه بر این باورم که مسائل فرهنگی پایین سطح تر همچون نژاد، استان، قومیت و سایر موارد در برابر ملی گرایی معنایی ندارد. شما هم از همین ملت و همین تاریخ هستید. اجازه ندید خشم شما نسبت به موضوعات گوناگون هویت شما را تحت تاثیر قرار دهد.
 9. با سلام ایده ی اول که همین حالا هم دارد انجام میشود متحرک کردن بخش زیادی از سامانه های پدافندی هست تا موشک های هدایت ماهواره ای به رتحتی نتونند اون ها را هدف قرار دهند. ایده ی دوم ساخت چیزی شبیه به سیستم دفاع فعال برای رادار ها و مناطق حساس هست که در دفاع نزدیک بتوانند با ایجاد یک دیوار آتش با مهمات شدید الانفجار اون موشک رو بدام بیاندازند نیاز به موشک هدایت شونده نیست فقط شلیک راکت با قابلیت تنظیم زمان انفجار اینم باید در نظر گرفت که ممکنه موشک های کروز دشمن برای عبور از این سامانه سرعت متغیر استفاده کنند ولی بازهم دیوار آتش در حجم بسیار زیاد آخرین دفاع ما خواهد بود و هرچقدر حجم آتش بلاتر احتمال موفقیت بیشتر ایده ی سوم شلیک 5 موشک در برد کوتاه یه متوسط برای هر هدف هرچند که هزینه رو بالا میبره ولی 5 موشک از یک نقطی شلیک شوند یک موشک برای مثال 30 کیلومتری راست هدف یکی چپ یکی بالا یکی پایین و یکی هم خود موشک رو به طور مستقیم هدف قرار بده در فاز پایانی کم کم موشک های برای انفجار کنار هم میاند و با انفجار زیاد موشک یا جنگنده رو نابود میکنند در صورت تغییر مسیر اون موشک برای مثال به سمت راست موشکی که به سمت راست قرار دارد می تواد با زاویه ای مایل از رو به رو آن را مورد هدف قرار دهد شاید گران باشد ولی هیچوقت نمیشه با اطمینان برای جنگ برنامه ریزی کرد اما و اگر ها هم باید در نظر گرفت و حتی برای اون ها به طور محدود تسلیحات ساخت اگر با موشک پر سرعت و قابلیت تغییر مسیر و سرعت رو به رو شدیم به نظرم ترکیب ایده اول و دوم مناسب هست . ایده ی چهارم ما نمیتونیم فقط در فاز دفاعی بمونیم حتی در فاز دفاعی هم به طور کامل قرار نیست موفق بشیم م امیتونیم ماهواره های ثابت دشمن رو مورد هدف قرار بدیم این کار از شدت حملات هرچند هم کم مدت کم میکنه و فرصت رو برای هنرنمایی بیشتر موشکی ما باز میکنه میشه با استفاده از یک موشک ماهواره بر همزمان چندین موشک ضد ماهواره رو به فضا ارسال کنیم البته بازهم با امام و اگر باید باشه چون زمان جنگ نمیتونیم تسلیحات جدید رو توسعه بدیم از همین حالا باید فکر موشک های ضد ماهواره ای مقاوم در برابر لیزر کنیم. ایده ی پنجم خارج از بحث ما حقیقتا یک سلاح نهایی در اختیار داریم اگر بخواهند اسفاده کنند کاری که منجر به یک آشوب واقعی در جهان میشه اون هم تحدید به منتشر کردن تمامی حقایق و علوم فراطبیعی در بین مردم عادی هست سال ها برای رسیدن به این آرامش و برده داری نوین انسان ها تلاش شده این موضوع یک شمشیر دولبه هست و یک تحدید جدی علیه نظم نوین جهانی و حتی پایانی بر اون البته همچین علومی از کنترل خارجند ولی مدارکی همچون پروژه استار گیت بیان میکنه که خود دمشنان کاملا از این موارد اطلاع دارند پس فکر کنم بتونند بدتر از هر سلاح اتمی تحدید اون رو احساس کنند.
 10. داشتن سلاح اتمی سایر کشور های منطقه رو هم به داشتن اون سلاح ها تشویق میکنه مشکل دیگه این که مارو با تحریم هایی بسیار سنگین تر حتی از سوی چین و روسیه همراه میکنه تا زمانی که در بحث اقتصادی به جای درستی نرسیده باشیم حرف زدن از سلاح اتمی بی معنیه لطفا بعدا این پست پاک شود به دلیل نبود بار علمی
 11. البته طبق گفته ی شما نتیجه گیری کردم که این دیوار نه تنها قفل راداری رو میشکنه حتی میتونه تو ی رادار خودی هم اختلال ایجاد کنه از قفل راداری کاذب میشه برای اختلال در رادارشون له وسیله این دیوار های آبی استفاده کرد درسته؟
 12. یک سوال پس میدان الکتریکی ماهی ها چی میشه؟ مثل مارماهی؟ نمیشه یک میدان مغناطیسی همچون مارماهی برای زیردریایی ها ساخت؟ اینجوری به صورت سه بعدی میتونن اژدر ها رو شناسایی کننید و حتی برای مقابله باهاشون اژدر شلیک بشه
 13. عجیبه اگر میخواستن این کارو کنن باید اول ب پدافند کوتاه برد یک پوشش برای حمایت از نیروها و فرودگاه ها و سایر پدافند ها درست میکردن نه این که در جا پدافند بردبلند بفرستن سوریه نباید کارتای حیاتیمون رو توی سوریه بسوزونیم بجز باور سامانه ی دیگه ای خودمون با این برد که بومی باشه نداریم بهتره توی همین مرز های ایران بمونه