AdmiralErfan

Members
 • تعداد محتوا

  247
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

754 نشان لیاقت

درباره AdmiralErfan

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ???? ?????

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,151 نمایش های پروفایل
 1. با سلام سئوالی داشتم مبنی بر اینکه با توجه به پهنا و عرض تونل و عرض بال های پهپادی مانند فطروس امکان حرکت این دسته پهپاد ها در آن راهروها هست؟
 2. سلام وقت بخیر وزن تقریبی اش چقدر هست ؟ اعلام شده است؟ چون یک تیر لود شده است حداقل برای پرنده ای سنگین تر از کبرا انتظار چهار الی هشت تیر میرود.
 3. نظرات شخص بنده در رابطه با اهداف این حمله : اول ) انتقام و ضرب شصت به رژیم کوک کش دوم ) نشان دادن به روسیه که بداند در خاورمیانه و خصوصا سوریه رئیس کیست سوم ) گرفتن دست بالا در مذاکرات وین چهارم ) شلیک از شمال شرق دهن کجی و خط نشان به کسانی است که با رژیم صهیون دست میدهند و خوش و بش میکنند پنج ) ساعت اصابت و نزدیکی به سفارت آمریکا هم کاملا آشکار افزایش فشار به ایالات متحده و سوق دادن آن ها به سمت میز مذاکره است شش ) خلاص شدن از شر پایگاه جاسوسی در نزدیکی مرز هایمان دوستان اگر موردی به نظرتان میرسد خوشحال میشوم نظراتتان را بدانم
 4. حمایت غرب و رسانه ها رو بله کاملا درست می فرمائید. اما قدرت ، ببینید قدرت مولفه های مختلفی دارد که هر دو طرف بعضی از آن ها را دارند رژیم صهیونیستی به هیچ وجه از نظر منابع زیرزمینی ، معادن ، زیرساخت هایی مانند نیروگاه و سد و خیلی موارد دیگر ، عمق استراتژیک ، موقعیت جغرافیایی ، پراکندگی صنایع در کشور، اتحاد قومیتی و بافت جمعیتی ، تولید ناخالص ملی حتی نزدیک به کشور عزیز ما نیست و شاید در حد استان خوزستان ما هم نباشد چه از نظر مساحت و پهناوری چه اقتصادی و موقعیت ژئوپلوتیک در زمینه نظامی بله از کشور ما برتری دارد اما تا چه زمینه کارساز هستند ؟ بجز نیروی هوائی آن ها که توانایی رسیدن به مرز را داشته باشد و موشک های سری جریکو مابقی بازوان قدرت آن ها یا از ما کوتاه و یا خیلی سخت بتوانند به ما فشار بیاورند. این که اون پایگاه محل ابهام هست آیا پایگاه ما در سوریه رسمی بوده است؟؟
 5. سلام اجازه بدید با نظر شما مخالف باشم چه دلیلی دارد وقتی آن ها آزادانه و علنا نیروی های ما را هدف قرار می دهند و اعلام میکنند ما مانند گروهک های چریکی ضعیف کمین بگذاریم؟ در حملات هوایی قبلی آن ها اعلام کردند زیرساخت های نظامی سوریه را هدف قرار داده اند اما این بار گستاخانه گفتند به نیرو های ما حمله کردند وقتی دشمن گستاخ میشود نباید با کواته آمدن اجازه جری تر شدن آن را داد در هرصورت چه کتمان کنند و چه نکنند که آنجا پایگاهی داشته اند فرقی نمی کند مهم اخطاری و اقدام متقابلی بود که فرماندهان نظامی و امنیتی و سیاسی آن رژیم جعلی دریافت کرده اند.
 6. باسلام ابتدا به ساکن چقدر میتواند این مذاکرات موثر باشد؟ شاید هیچ با دلیل خدمتتون عرض میکنم بیشترین میزان فروش نفت رو در این مدت داشتیم بیشترین میزان صادرات کمترین استقراض دولت از بانک مرکزی و ... تبادلات اقتصادی حجیم با چین و روسیه طی تفاهنامه بلند مدت ، توافق برای اتصال کریدور آذربایجان و ارمنستان از طریق ایران ( که به نوعی پیروزی بدون جنگ از نظر بنده تلقی میشود ) این ها همه نشان دهنده این هست که بدون تفاهم میتوان درآمد سرشاری داشت و به سویفت و اف ای تی اف و تفاهم و غیره رسید نباید در زمینه مذاکرات تعجیل کرد و هول بود رهبری هم فرمودند باید از طرف مقابل تضمین گرفت تضمین کتبی ، در حال حاضر ما دست بالا را داریم به نحوی ملموس در مذاکرات اما بعد از موضوع دور نشویم به نظر بنده کمی احتیاط در کلیه عملیات های ما دیده میشود به طور مثال میشد از با 40 الی 50 راکت فجر C از خاک سوریه پایگاه های مستقر در اطراف بلندی های جولان را در هم کوبید. اما به نظر نیروهای نظامی ما می خواستند از خاک خود شلیک کنند و به نوعی بگویند عبایی نداشته و نداریم برای انتقام و ضربه متقابل. اینکه چرا پایگاه اربیل شاید به نحوی دو منظوره اقدام کرده اند هم انتقامی گرفته و زهر چشمی از دشمن گرفته شود و هم اینکه یکبار برای همیشه از شر این لانه جاسوسی نزدیک مرز هامون خلاص شویم.
 7. سلام خدمت شما چرا از پایگاه های نزدیک تر ( مانند خوزستان و لرستان ) و با موشک های برد کوتاه تر مانند خانواده فاتح استفاده نشده است؟ دلیل خاصی دارد؟ حتی به نظر بنده چون دفعه قبل از بالستیک استفاده کردیم میشد از کروز هایی مانند یاعلی استفاده کرد یا از پهباد های شاهد 136 به عنوان انتحاری استفاده کرد به شکل سوارم و یا اگر میخواستیم کمی آشکارتر عمل کنیم میتوانستیم سه چهار فیتر بفرستیم ترتیب پایگاه را بدهند به نظرم کمی در پاسخ باید تنوع به خرج داد تا دشمنان حساب کار دستشان بیاید کامل که ما فقط به موشک های برد متوسطمان متکی نیستیم.
 8. با سلام تقریبا پاسخ به حمله سوریه مشخص و قطعی بوده است ، از یک طرف بحث پاسخ متقابل به اقدام صهیونیست ها بوده است از طرف دیگر باید به روس ها نشان داد که در سوریه رئیس کیست؟ به هرحال حرکت مناسب و به جایی بوده تبریک عرض میکنم
 9. با سلام و ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت دو پاسدار رشید اسلام منابع خبری از شنیده شدن دو انفجار مهیب در سرزمین های اشغالی و شهر تل آویو خبر می دهند طبق اعلام خبرگزاری های داخلی و خارجی نیروهای مسلح و امنیتی رژیم صهیونیستی از منشا و علت انفجار ها و همچنین میزان تلفات جانی و مادی اعلام بی خبری نموده اند و از اظهار نظر در این زمینه خودداری کردند به امید نابودی این رژیم کودک کش یا مهدی
 10. سلام اتفاقا این درخواست ها به زبان فارسی میزان اثر گذاری و کیفیت پهپاد های ساخت ما رو نشون میدهد این کلیپ شاید کار تبلیغاتی پیرهای فرتوت آلبانی باشد اما برای اثبات صحبت های بنده میتوانید به اکانت رسمی شورشیان تیگرای که به فارسی منتشر کردند مراجعه کنید.
 11. با سلام نکته بسیار کلیدی رو فرمودید به طور مثال بعد از امضای برجام ایران اقدام به کنار گذاشتن شرکت های حفاری و نفتی چینی به نفع شرکت های فرانسوی کرد و وقتی دوباره تحریم شدیم دستمان در پوست گردو ماند. و این پیش زمینه ذهنی که ایجاد کردند باید هم با تردید به ما نگاه کنند که آیا ما جز ومتحدین اون ها به حساب می آییم یا خیر؟ آیا ما دید مناسبی به بعضی از گروه های فلسطینی که به ما پشت کردند داریم؟ باید به اون ها هم حق داد سیاست های نادرست بعضی دولت باعث تیره و تار شدن روابط دو کشور میشود. اتفاقا خرید از چین بسیار ساده تر و شاید با پشتیبانی بهتری هم همراه باشه اما باید در خرید دقت کرد که ابتدا به ساکن ما با دید باز و آگاهانه بریم به سمت خرید یعنی اینکه بدونیم چی میخوایم نه اینکه فروشنده حاضر باشد و هیئت ما سه روز وقت بخواهند تا ببینند چه بخرند، به طور مثال ما شدیدا به شکاری بمب افکن ، شکاری جنگ الکترونیک و سرکوب پدافند ، اواکس ، ترابری و سوخت رسان نیاز داریم با توجه به سرحال بودن اسکادران های تامکت و تقریبا سن پایین تر فالکروم شاید رهگیر در اولویت بعدی باشد فالکروم جنگنده خوبی است کافی است همین تعداد موجود به استاندارد اس ام تی ارتقا پیدا کنند و در چتر حمایت رادار زمین پایه و اواکس و با تسلیحات مناسب باشند به شما اطمینان خواهم داد برای 90% جنگنده های کشور های حاشیه خلیج فارس میتوانند تهدید جدی ایجاد کنند. مورد بعدی انتقال فناوری هست که طبیعتا باز هم چین راحت تر حاضر به ایجاد خط مونتاژ خواهد شد کافیست کمی امتیازات نفتی بدهیم مانند مشارکت در پارس جنوبی و یا استفاده از کریدور چابهار و خیلی از موارد دیگر مورد دیگر که شاید به آن پرداخته نشده سرعت بالای تولیدات محصولات چینی هست که با توجه به تولید صنعتی اون ها بهتر می تونه کمک حال ما باشه.
 12. سلام خدمت شما کشورهای ثالث زیادی هستند که میشه از طریق اون ها به سلاح های اصلی این جنگنده دست پیدا کرد ( ماژیک ، اگزوسه و ... ) و یا حتی از بازار سیاه به راحتی و وفور پیدا کرد و روی اون ها کار مهندسی معکوس رو انجام داد اما خب به هردلایلی انجام نشده این مهم چرا؟ یا تعداد به حدی نیست که واسشون اقدام بشه که با توجه به تعداد فراری به ایران این مورد نقض میشه یا هزینه بر هست و تکنولوژی روزی ندارد یا این جنگنده صرفا موقت در نظر گرفته شده است و یا مسائل دیگر جناب حیدری به نظر شما دلیل چیست؟
 13. با سلام اینجور نیست که مسلح نباشند ، به هرحال نصب سلاح روی این پرنده طی چندین مرحله حتی دیده شده است. ضمنا تهیه سلاح های اصلی مانند ماترا و ماژیک و اگزوسه و ... این جنگنده از بازار سیاه فکر نمیکنم زیاد سخت باشه به راحتی بشه به وفور پیدا کرد. اینکه چرا نیروی هوایی اصرار داره اون ها رو غیر مسلح نشون بده الله و اعلم...
 14. باسلام و احترام بله حرف شما کاملا صحیح هستش ، این تحرکات بیشتر برای تفهیم اراده کشور و حاکمیت بر سر منافع ملی هست وگرنه این حجم از آتش برای کشوری چون آذربایجان خیلی بیشتر از استعدادشونه و زیاد هست. هیچوقت نباید طرف مقابل رو دست کم گرفت امابا 15 سیستم گراد ، 10 کبرا ، 5 الی 10 سورتی فنسر و فانتوم ، 20 سورتی پهباد ، 40-50 تانک و نفربر ، راکت انداز فلق و فجر 5 یک تیپ نیروی زبده تکاور و شکارچی زرهی همین ها واسه فرستادن این الی اف به زباله دان تاریخ کافی هست.