HRA

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  344
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  10

HRA آخرین امتیاز شما در روز 14 دی

HRA شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

2,569 نشان شجاعت

7 دنبال کنندگان

درباره HRA

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

2,451 نمایش های پروفایل
 1. سلام به دلیل کمتر بودن تکذیبیه ها ترجیحم به این گزینه است . شایعات بعضی وقت ها آنقدر متنوع و گسترده می شوند که نمی شود معیارشان قرار داد (حتی معیار خیلی حداقلی) . سوال مهم این است که اینجا تعریف یقینی چیست و ملاک ایجاد یقین چه می باشد ؟
 2. گر پسوندی هستش که عمل یا وظیفه را نشان می دهد که در اینجا می شود وسیله ای که وظیفه اش رساندن چیزی است (مثل نامه رسان) .
 3. سلام با این دیدگاه می توان از ترکیبی دیگر برای ایجاد سرواژه هم استفاده کرد . یعنی به جای آب نورد از ترکیب رسانگر آبی استفاده کنیم و نتیجه بشود راهپاد ، البته شهپاد که فرمودید از تمامی این موارد بهتر می باشد ، اما جستجویی که کردم این سرواژه برای شبكه هوشمند پوشش امنيت دفاعي در دفاع سایبری هم استفاده شده است اما با این حال اگر راه دارد از شهپاد بهره ببرید بهتر است . در مورد آنهپاد مشکلی که وجود دارد تلفظ خشک آن می باشد .
 4. سلام به عنوان یک پیشنهاد که البته از قبل هم موجود بود می توان از سرواژه زهپاد برای زیر دریایی هدایت پذیر از دور بهره برد .
 5. سلام فکر کنم ذکر چند تا نکته درباره صحبت های جناب آذربرزین و جنگنده های اف 14 و اف 15 مفید باشد : صحبت های مطرح شده در فیلم را باید در بستر همان زمان ، اهداف ، استراتژی ها و امکانات موجود آن مقطع بررسی کرد . درسی که از تاریخ و صحبت های بیان شده می شود گرفت این است که همیشه نیم نگاهی به آینده و تهدیدات پیشرو و روند های تکنولوژیک و پیش بینی های وقایع آینده برای اتخاذ تصمیمات باید داشت . درباره جنگ هم باید توجه کرد که بخشی از تاکتیک ها و استراتژی ها را باید با توجه به امکانات اتخاذ کرد . یعنی اگر ما به جای اف 14 ، اف 15 داشتیم مطمئنا نحوه جنگیدنمان متفاوت میشد .
 6. سلام بخشی از گفتگوی سپهبد خلبان شاپور آذربرزین جانشین فرمانده نیروی هوایی شاهنشاهی درمورد خرید F14 و عدم خرید F15 !
 7. سلام عقب جلو نیست . شما از نرم افزاری استفاده می کنید که برای زبان هایی که از راست به چپ هستند بهینه نشده و ترتیب صفحات را به صورت زبان های از چپ به راست نشان می دهد .
 8. سلام به نظرم اگر قرار به انتخاب نام از روی نام اصلی باشد به جای همبال ، همپرش بهتر مفهوم را منتقل می کند .
 9. برای ثبت در تاپیک تحولات عراق برای آینده تظاهرات جمعه حاکمیت عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور پی نوشت - به دلیل اینکه بعضی از رسانه های خاص روی این موضوع مانوری نداشتند ، در این تاپیک و همچنین بروزرسانی کمترین بحث در این مورد شده است . این برای یک محیط علمی یک نقطه ضعف است که مسیر بحث ها و توجه هاتش منشا گرفته از جریانات رسانه ای باشد تا وقایع در جریان .
 10. سلام آیا اطلاع دارید کدام بخش های این تانک تولید خود کره است و تکنولوژی کدام قسمت ها را از کشور های دیگر گرفته است ؟
 11. سلام این هم خودش بحث مطالبه گری هستش . اگر قانون درست عمل نشده باید مطالبه کرد تا عمل شود . اصلا نقش وزیر دفاع این وسط در دولت چه می باشد ! این جایگاه هم یک جایگاه نظامی است . سوال این است که چرا مطالبه گری برای روشن شدن نحوه عمل به روند های قانونی ، سیاسی کاری می شود اما نگاه بخشی به ماجرا تلاش برای یافتن حقیقت . خود بنده هم از این دولت دل خوشی ندارم اما الان اصلا بحث بنده دولت نیست ، اینجا کلیت یک ساختار مورد اتهام قرار گرفته . باید مشخص شود که اهمال کاری و اشتباهات در چه سطوحی و چگونه ایجاد شده و تا چه حد در ماجرا نقش داشته و بعد دست به اصلاح زده شود . در مورد ماجرای تاریخی مفروض هم به همین شکل است .آن بیان بیشتر از ماجرای تاریخی ، سیاسی کاری بود .
 12. سلام درباره موضوع پرواز ممنوع کردن روزنامه آرمان ملی مطلبی قرار داده بود که قرار گرفتن بخشی از آن در اینجا به بحث دوستان کمک می کند : البته این روزنامه در ادامه بیان می کند احتمالا دولت از جزئیات و زمان عملیات خبر نداشته است تا اقدام به این کار کند . البته ساعات بعد از انجام عملیات فکر کنم مساله متفاوت باشد .
 13. سلام چه اشکالی دارد برادر . بروزرسانی جای خوبی برای گشودن گره های درونی است . هر جا هم که بحث علمی شد ما استفاده می کنیم و اگر به نظرمان آن بحث علمی ایراد داشت دلایلمان را بیان خواهیم کرد .
 14. سلام من واقعا اندک اطلاعاتی در این زمینه ها دارم و آنها را هم در همین انجمن یاد گرفته ام پس اگر سوال و نظرم ساده هستش من باب همین مساله می باشد و بیشتر برای یادگیری است و نه یک نظر جدی . مساله ای که در همین یک خط نقل قول شده وجود دارد این است که قاعدتا اگر پدافند در تشخیص هواپیما دچار خطا شده و آن را کروز فرض کرده باشد نباید اجازه عبور آن از خود را بدهد . پس می شود گفت 3 دقیقه و 39 ثانیه فرصت نداشته اند و فرصتشان همان یک دقیقه و 53 ثانیه بوده است . از طرفی باید دید که هواپیما چه زمانی در رادار پدافند آشکار شده و چه زمانی آن را به عنوان یک تهدید شناسایی کرده است و با توجه به جمله زیر که در ویکی پدیا درباره رنج درگیری سامانه آمده (البته نمی دانم چقدر ویکی پدیا دقیق باشد) : قاعدتا زمان برای تصمیم گیری بسیار کمتر از 113 ثانیه مفروض بوده و اگر سعی در تماس و کسب تکلیف را هم از آن کم کنیم ، اپراتور ها برای تصمیم گیری زمان بسیار کمتری داشته اند (البته اگر فیلم پخش شده از لحظه شلیک درست باشد از روی زاویه موشک فکر کنم بشود تخمین زد که اپراتور در چه فاصله ای از هواپیما شلیک را صورت داده است) . سوال هم این است به نظر دوستان متخصص تر ، با توجه به برخواستن هواپیما از روی باند فرودگاه چه زمانی و در چه فاصله ای رادار سامانه هواپیما را آشکار کرده است ؟
 15. به نظر 2 تا از تصاویر برای انفجار در ریاض هستش . https://www.almuraba.net/news_view_4924.html/comment-page-2?cp=2 و به این ترتیب اصالت بقیه هم زیر سوال می رود .