reza4087

تهاجم ارتجاع عرب ( به رهبری آل سعود ) به یمن / خبر ، گزارش ، تحلیل و ... (1)

Recommended Posts

حوثی ها وارد بندر "زنجبار" در دریای عمان شدند ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Zinjibar

همچنین روز گذشته توانستند منطقه ساحلی و استراتژیک "شقره" رو تصرف کنند ... این منطقه 100 کیلومتر تا عدن فاصله داره

نقشـــه

بنابر این راه امداد مخالفین از المکلا و دیگر مناطق به عدن قطع شد

احتمالا ما کلا بی خیال یمن بشیم !! 

رهبری هنوز هیچ موضع گیری جدی نداشتن در این باب ...

موضع گیری ها تا الان دعوت به صلح و حل یمنی موضوعات بوده .

تا بحال کمکهایی که به عراق سوریه حزب الله و غزه کردیم به این دلیل بوده که اولا نیازمند بودند

ثانیا توانایی مقابله با دشمن رو نداشتند

علارغم بمباران ،حوثی ها به جز مناطقی در عدن، حتی یک وجب هم عقب نشینی نکردن ... در حال حاضر نیازی به کمک ما ندارند

نیروهای هادی هم توان مقابل با ارتش و انصارلله رو ندارن!!

مگر اینکه حمله زمینی ائتلاف انجام بشه ...

Houthi.jpg

ویرایش شده در توسط IRGCC
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
^^ در زنجبار هم طرفدارن هادی حضور داشتن و هم القاعده، در صورت تصرف پیروزی بزرگی برای حوثی هاست. ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا بحال کمکهایی که به عراق سوریه حزب الله و غزه کردیم به این دلیل بوده که اولا نیازمند بودند

ثانیا توانایی مقابله با دشمن رو نداشتند

علارغم بمباران ،حوثی ها به جز مناطقی در عدن، حتی یک وجب هم عقب نشینی نکردن ... در حال حاضر نیازی به کمک ما ندارند

نیروهای هادی هم توان مقابل با ارتش و انصارلله رو ندارن!!

مگر اینکه حمله زمینی ائتلاف انجام بشه ...

Houthi.jpg

ائتلاف حمله زمینی هم بکند کمک مشخصی نخواهیم کرد.

دلیلش علاوه بر موردی که فرمودید (عدم نیاز) بیشتر مسائل سیاسی هست . عربستان رو انداختیم در تله یمن تا با قوی ترین مانور تبلیغاتی که راه انداختن ما رو تطهیر کنند .!

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به به طوفان واقعی

سخنرانی سید حسن نصر الله بود

امام خامنه ای ولی امر تمامی مسلمین است

چیزی که خیلی ها باید بدونن

واقعا از صحبت هاش لذت بردم...

ارادتمند شما

یا مهدی

سلام

فدای سید بشم ان شا الله

دارن قلبها را اماده میکنند

صبح نزدیکه

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عربستان با دست خودش داره برای آینده خودش آش می پزه ،منتها الان توانایی فهم این موضوع رو نداره!  این حملات باعث نابودی گروه های یمنی نمیشه ، فقط کمک میکنه اتحاد یمنی ها قوی تر بشه!

پی نوشت: 

یادمون نره که اگه در دهه 80 جنوب لبنان تحت اشغال اسرائیل نبود، شاید الان حزب الله لبنانی وجود نداشت!

یادمون نره که اگه تهاجمی توسط آمریکا و متحدانش و البته با کمک همین صعودی ها به عراق صورت نمی گرفت ما الان شاید گروه های قدرت مند شیعه در عراق رو نداشتیم!

سلام

احسنت دوست عزیز نکته خوبی رو اشاره کردی یکی از تفاوتهای جبهه شر و خیری همینه خدا میفرماید مکر شیطان ضعیفه و در جای دیگر میفرماید آنها مکر میکنند خدا هم مکر میکند آخرش همه چیز به نفع جبهه خیر خواهد بود

فقط دوستان یه پیش بینی میکنم بر اساس برداشت شخصیم از روایاتمون ما سوریه رو دیر یا زود از دست خواهیم داد و جاشو دشمنانمون میگیرن ولی بجاش یمن متحدی وفادار خواهد شد در آخر زمان که امیدوارم همین موقع ها باشه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حاج محسن رضایی رو عشق است

موضع واقعی ایران همین نامه بود ، همه چیز در اختیار خود یمنی هاست .

abnak.ir/fa/news/486294/نامه-مهم-محسن-رضایی-به-رهبر-انصارالله

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رویترز : حوثی ها موشک های اسکاد را در شمال یمن مستقر کردند

یکی از منابع خلیج فارس به خبرگزاری رویترز اعلام کرد بر اساس تصاویر ماهواره ای مبارزان حوثی موشک های بالستیک اسکاد را در شمال یمن و نزدیک مرز یمن-عربستان مستقر کرده اند

در این باره یک مقام یمنی دیگر ادعا کرد ایران در حال تامین قطعات موشک های بالستیک به یمن است

http://www.reuters.com/article/2015/03/28/us-yemen-security-idUSKBN0ML0YC20150328

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بهترین کار زدن زیر ساخت های عربستان و ایجاد هرج و مرج در این کشور هست...بقیه کارها رو قطر انجام میده :mrgreen:

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این که کی کله مبارک شما به کار بیفتد و بفهمید که انسان می تواند یک ناظر بی طرف و بدون جانب گیری باشد و دنیا را سیاه و سفید نبیند الله اعلم ...

آقایان محترم ، الان مثلا من می گویم حوثی ها خودشان را بین مردم غیرنظامی پنهان کرده اند و تقصیر خودشان است ؟ می گویم خودشان خانه ها را بمب گذاری کرده اند و می ترکانند که مظلوم نمایی کنند؟ می گویم اهل سنت این رافضی های مشرک !! را باید با هرچه که دارند بزنند؟!!  می گویم این  ( توطئه خارجی ) است که در یمن برپا شده ؟ می گویم حکومت های دیکتاتوری عرب درگیر این عملیات دموکراتیک هستند ؟ دست به دامان احادیث و روایاتی که 1300 سال پیش داعیان عباسی ساخته اند و الآن شده چوب دست شما می شوم ؟ خون مردم یمن را ارزان می شمارم ؟ نام خدا و پیامبر و بزرگان دین را برای امیال سیاسی ملوث می کنم؟  ولی خودتان را ببینید...

بشار شیمیایی نزده...مخالفان خودشان به خودشان تیراندازی کردند...موشک بالستیک و بمب بشکه ای و سربه نیست کردن ده ها هزار نفر در بازداشت گاه ها و تجاوز به زنان و کودکان کار بشار نیست...کشتارهای دسته جمعی کار خود مخالفان است ...این توطئه خارجی است ...این ها همه وهابی و ناصبی هستند....بزنید با خاک یکسان کنید...

یک کم مطالعه و تحقیق بد نیست به خدا ...تا یک هفته پیش خیلی ها اصلا نمی دانستند یمن کجاست و چقدر جمعیت دارد و چه تاریخی دارد...حالا به لطف فارس نیوز و صدا و سیما شده اند کارشناس امور یمن !!!

هر روز هم به لطف این کارشناسان چند فروند جنگنده ساقط می شود ( البته در دنیای مجازی )....اگر هم کسی انتقاد کرد جوابش حملات گنگستری فحاشی و منفی باران است ...

بحث من این بوده است که دین و اخلاق را قربانی سیاست نکنید ...دیگر خود دانید. 

توصیه می کنم به تاریخ یمن ، خصوصا جنگ های داخلی دهه 1960 و 1990 ، بافت جمعیتی کنونی ، سهم هر کدام از قوای سیاسی آن در این ماجرا اعم از خاندان صالح ، خاندان الاحمر ، جنبش جنوب ، فرماندهان و رهبران سابق جنوبی مثل منصور هادی ، حوثی ها و القاعده یمن توجه بیشتری بفرمایید ...روی مسائل فنی و نظامی تمرکز کنید تا درس های خوبی از ماجرا بگیرید.

اگر مایل به بحث دوستانه و منطقی و علمی هستید حاضرم در فرصت های مناسب و با تحلیل هایی همراه با زمینه تاریخی و نظامی شرکت کنم ...اما اگر قرار است با شعار و فحاشی و برچسب زنی و لعن و نفرین روبه رو شوم ...وقت کافی برای خواندن و جواب دادن به افاضات فاضلانه برخی کاربران ندارم ...ما را به خیر و چنین افرادی را به سلامت  . خصوصا بعضی ها که یحتمل  تازه تایپ کردن را یاد گرفته اند ...

حرف چندانی هم در این مدت نزده ام ...چند تاپیک تاریخی بوده و دادن چند مدرک در باره ماجرای حمله شیمیایی 21 آگوست 2013...

یعنی مولتکه جان یه پستی دادی که چنان ضربه ای به وجدان این آقایان زدید که خودشون هم در افکار خودشون دارن درباره خودشون تامل میکنن.

دقیقاً الان باید بفهمن که تعصب و جانبداری کورکورانه رو باید کنار بزارن یا اینکه شامل آیه شریف زیر شوند:

و آنانکه چشمهایشان کور و گوشهایشان کر گشته است!

الان اگر اون اعراب از کشته شدن حوثی ها لذت ببرن و بگن که این حوثی ها دارن میرن جهنم فرقش با مایی که از کشته شدن مردم سوریه لذت میبریم به اسم مخالفین چیه؟!

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 3
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کسی از تعداد سورتی پروازهای روزانه بر فراز یمن اطلاعی داره ؟،...

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نقشه آخرین وضعیت تحولات میدانی یمن (واقعا در این چند روزه پیشروی خیلی خوبی داشتن!من خودم که خیلی تعجب کردم)

http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Yemen_Insurgency_detailed_map

Yemen_war_detailed_map.png

ویرایش شده در توسط irfateh
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

احسنت دوست عزیز نکته خوبی رو اشاره کردی یکی از تفاوتهای جبهه شر و خیری همینه خدا میفرماید مکر شیطان ضعیفه و در جای دیگر میفرماید آنها مکر میکنند خدا هم مکر میکند آخرش همه چیز به نفع جبهه خیر خواهد بود

فقط دوستان یه پیش بینی میکنم بر اساس برداشت شخصیم از روایاتمون ما سوریه رو دیر یا زود از دست خواهیم داد و جاشو دشمنانمون میگیرن ولی بجاش یمن متحدی وفادار خواهد شد در آخر زمان که امیدوارم همین موقع ها باشه

بله اما شش ماه قبل از ظهور نه الان..آن هم نه بخاطر شکست ارتش سوریه..بخاطر وقوع زلزله در یکی از روستاهای دمشق (حرستا).. دولت مرکزی ضعیف خواهد شد و باعث ایجاد هرج و مرج برای بدست آوردن قدرت میشود..

منتهی قبل از همه اینها اتفاقاتی در مصر خواهد افتاد و همزمان  شما سقوط سعودی ها و هرج و مرج درعربستان را شاهد خواهید بود ، یمنی ها وارد حجاز خواهند شد وهمین ها شرایط رو برای ظهور حضرت صاحب الامر(عج) در مکه(کعبه) آماده خواهند کرد..

نقشه آخرین وضعیت تحولات میدانی یمن (واقعا در این چند روزه پیشروی خیلی خوبی داشتن!من خودم که خیلی تعجب کردم)

http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Yemen_Insurgency_detailed_map

Yemen_war_detailed_map.png?uselang=fa

بله..خیلی سریع پیشروی میکنند..نیروی زمینی ائتلاف هم کاری از پیش نخواهد برد..حداقل در دراز مدت..

ویرایش شده در توسط ProphecyUpdate
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این سودان مگه  طرف ایران نبود؟ چی شده داره به یمن حمله میکنه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این سودان مگه  طرف ایران نبود؟ چی شده داره به یمن حمله میکنه ؟

مراکش و سودان هر دو متحد ایران بودند..عربستان با کمک های میلیاردی اونها رو وارد جبهه خودش کرد..

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم