MR9

تاپیک جامع بررسی شهادت فرماندهی سپاه قدس ، سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی

Recommended Posts

نقل قول

من خاطرم هست فکر می‌کنم به کسی گفتم که حاج قاسم به نماد امنیت ملی ما تبدیل شده است که اگر او را بزنند ما باید بابت او وارد جنگ شویم. آن انتقام سخت که آقا فرمودند، واقعاً همین است؛ به این راحتی نمی‌شود از حاج قاسم عبور کرد که حالا یک فرمانده بود که شهید شد. حالا پیش خدا که جایگاه خودش را دارد و ملت هم سپاسگذار و قدرشناسند. آیا این تمام می‌شود؟ خب یک مردکی یک جایی نشسته است و یک فرمانده را در یک سفر رسمی و در یک مأموریت کاملاً مشخص، بزند و بعد هم در خانه‌اش بنشیند؟ تمام نمی‌شود که.

سردار دهقان

واقعا گاهی به این فکر می کنی که از جهان حالا فقط همین یک چیز را می خواهی. شاید درست نباشه ولی گویا قبل از پایان زندگیت دوست داری این اتفاق را ببینی و بعد بمیری

بعد از دی ماه 98 گویا یک چیزی برای همیشه سنگینی میکنه روی ذهن و روح آدم و گویا باری هست بر دوش که زمین گذاشته نشده

شبیه وظیفه ای که بابت یک مسئله به سرانجام نرسیده

و انگار این کارناتمام همیشه باهاته

• Like 4
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 hours قبل , alala گفت:

سردار دهقان

واقعا گاهی به این فکر می کنی که از جهان حالا فقط همین یک چیز را می خواهی. شاید درست نباشه ولی گویا قبل از پایان زندگیت دوست داری این اتفاق را ببینی و بعد بمیری

بعد از دی ماه 98 گویا یک چیزی برای همیشه سنگینی میکنه روی ذهن و روح آدم و گویا باری هست بر دوش که زمین گذاشته نشده

شبیه وظیفه ای که بابت یک مسئله به سرانجام نرسیده

و انگار این کارناتمام همیشه باهاته

همون سال هم گفتم اون روز باید نسخه اسراییل را می پیچیدیم .شاید باور نکنید من دوستی داشتم در شبکه لینکداین در اون روز شوم بعد از تایید خبر دوست من که بنگلادشی بود در واتس اپ به من پیام داد که هر وقت خواستید انتقام بگیرید به ما هم خبر دهید ما هم می اییم.ما چه کردیم ؟قبول کنید ما همه ترسیدیم و به میز هایمان محکم چسبیدیم اگر ان روز نسخه اسراییل را می پیچاندیم الان کسی جرات داشت به ما چپ نگاه کند .مرگ یه بار شیون یک بار یا می زدیم و می بردیم یا می خوردیم و شهید می شدیم حداقل از این برزخ لعنتی نجات پیدا می کردیم.ایا اگر احمد متوسلیان هم بود منتظر دستور اون شورای لعنتی عالی امنیت ملی می موند؟

• Like 3
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , unstopable گفت:

همون سال هم گفتم اون روز باید نسخه اسراییل را می پیچیدیم .شاید باور نکنید من دوستی داشتم در شبکه لینکداین در اون روز شوم بعد از تایید خبر دوست من که بنگلادشی بود در واتس اپ به من پیام داد که هر وقت خواستید انتقام بگیرید به ما هم خبر دهید ما هم می اییم.ما چه کردیم ؟قبول کنید ما همه ترسیدیم و به میز هایمان محکم چسبیدیم اگر ان روز نسخه اسراییل را می پیچاندیم الان کسی جرات داشت به ما چپ نگاه کند .مرگ یه بار شیون یک بار یا می زدیم و می بردیم یا می خوردیم و شهید می شدیم حداقل از این برزخ لعنتی نجات پیدا می کردیم.ایا اگر احمد متوسلیان هم بود منتظر دستور اون شورای لعنتی عالی امنیت ملی می موند؟

سلام ..دوست عزیز اولا اسراییل یک کشور دارای سلاح هستی هست دوما بدون سلاح هسته ای هم از نظر نظامی و تجهیزات بسیار از ما جلو تر و مجهز تر هست سوما از طرف تمام ابر قدرت های غربی پشتیبانی میشود بطوری که ما با تمام گروه های مقاومت نمیتونیم اسراییل رو شکست بدیم ما قدرت داریم اما قدرت ما در حد بازدارندگیست نه بیشتر.. چهارما امریکا حاج قاسم رو هدف قرار داد ما اگرم میخواستیم جبران کنیم باید مستقیما به امریکا تلفات وارد میکردیم نه که از قبل به دولت عراق خبر حمله رو اعلام کنیم تا اوناهم به امریکایی ها بگن ... شما یا اسراییل را خیلی ضعیف فرض کردید یا خودمان را خیلی قوی همین پهپاد شاهد انتحاری که ازش به عنوان افتخاری در صنعت نظامیمون صحبت میکنیم در اصل کپی از روی پهپاد اسراییلیست که قبل از ما ساخته اونهم به احتمال زیاد با موتور و تجهیزات پیشرفته تری ار نسخه ایرانیش

• Like 1
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 hours قبل , 00amir گفت:

سلام ..دوست عزیز اولا اسراییل یک کشور دارای سلاح هستی هست دوما بدون سلاح هسته ای هم از نظر نظامی و تجهیزات بسیار از ما جلو تر و مجهز تر هست سوما از طرف تمام ابر قدرت های غربی پشتیبانی میشود بطوری که ما با تمام گروه های مقاومت نمیتونیم اسراییل رو شکست بدیم ما قدرت داریم اما قدرت ما در حد بازدارندگیست نه بیشتر.. چهارما امریکا حاج قاسم رو هدف قرار داد ما اگرم میخواستیم جبران کنیم باید مستقیما به امریکا تلفات وارد میکردیم نه که از قبل به دولت عراق خبر حمله رو اعلام کنیم تا اوناهم به امریکایی ها بگن ... شما یا اسراییل را خیلی ضعیف فرض کردید یا خودمان را خیلی قوی همین پهپاد شاهد انتحاری که ازش به عنوان افتخاری در صنعت نظامیمون صحبت میکنیم در اصل کپی از روی پهپاد اسراییلیست که قبل از ما ساخته اونهم به احتمال زیاد با موتور و تجهیزات پیشرفته تری ار نسخه ایرانیش

پس بهتره دهنامون را ببندیم و به سفیر اسراییل خوش امد بگیم و این همه دردسر برای خودمون درست نکنیم.نظرت چیه؟

ولی یادت باشه همه دنیا گفتن اسد باید بره و ما گفتیم نباید بره.الان اسد کجا است؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
39 minutes قبل , unstopable گفت:

پس بهتره دهنامون را ببندیم و به سفیر اسراییل خوش امد بگیم و این همه دردسر برای خودمون درست نکنیم.نظرت چیه؟

ولی یادت باشه همه دنیا گفتن اسد باید بره و ما گفتیم نباید بره.الان اسد کجا است؟

حرف تون کاملا  بی ربط بود به موضوع من راجع به حمله به اسراییل به صورت مستقیم صحبت کردم شما در مورد مقاومت در سوریه ...در مورد اسد هم نه اسراییل و نه امرییکا به صورت کامل و مستقیم دخالت نکردن پشتیبانی محدود و مقطعی کردند اما درگیری  مستقیم نبود بنظر شما اگه اسراییل یا امریکا مستقیما وارد جنگ میشدند الان دولت اسد پا پرجا بود  ؟ بنظر شما چرا دولت اسد به حملات اسراییل پاسخ نمیده؟ البته اونهاهم وارد نشدند بخاطر همون قدرت بازدارندگی که خدمتتون عرض کردم اما اینکه ما بخواهیم شروع کننده جنگی مستقیم باشیم بحثش فرق میکنه 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, 00amir گفت:

حرف تون کاملا  بی ربط بود به موضوع من راجع به حمله به اسراییل به صورت مستقیم صحبت کردم شما در مورد مقاومت در سوریه ...در مورد اسد هم نه اسراییل و نه امرییکا به صورت کامل و مستقیم دخالت نکردن پشتیبانی محدود و مقطعی کردند اما درگیری  مستقیم نبود بنظر شما اگه اسراییل یا امریکا مستقیما وارد جنگ میشدند الان دولت اسد پا پرجا بود  ؟ بنظر شما چرا دولت اسد به حملات اسراییل پاسخ نمیده؟ البته اونهاهم وارد نشدند بخاطر همون قدرت بازدارندگی که خدمتتون عرض کردم اما اینکه ما بخواهیم شروع کننده جنگی مستقیم باشیم بحثش فرق میکنه 

راه حل مشکل توان اتمی اسرائیل، توان اتمی داشتن ایران هست. 

وقتی ما هم بمب داشته باشیم جرات استفاده از بمب را نخواهند داشت و هنگام شکست اسرائیل همه ی این یهودی ها اسرائیل مجبور میشوند برگردند به کشورهای اجدادیشان در سرتاسر جهان و مشکل حل میشود. 

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, mehdipersian گفت:

وقتی ما هم بمب داشته باشیم جرات استفاده از بمب را نخواهند داشت و هنگام شکست اسرائیل همه ی این یهودی ها اسرائیل مجبور میشوند برگردند به کشورهای اجدادیشان در سرتاسر جهان و مشکل حل میشود. 

ما هیچ وقت نمی تونیم اسراییل را با بمب اتم بزنیم چون اگر بزنیم الودگی هسته ایش به دلیل باد های که سمت غرب میاد مستقیم میاد تو چشم خودمون.حتی اگر دیمونا را بزنیم همین داستان خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, 00amir گفت:

خیلی نامردی که به اون پشتیبانی همه جانبه می گی حمایت مقطعی.

در جنگ 33 روزه اسراییل و امریکا مستقیم وارد شدن و هیچ کاری نکردن شما تاریخ را بخون همین حزب الله اسراییل پیشرفته را از لبنان انداخت بیرون.

در اینکه اسراییل قوی هست شکی نیست من هم می دونم ما نه توان اقتصادی و نه توان نظامی محو کامل اسراییل را نداریم اما اگر در ماجرای حاج قاسم که نماد امنیت و غرور ما بود به امریکا یا اسراییل یه ضرب شصت حسابی نشون می دادیم الان اردوغان و الهام طالب وجود حرف زدن نداشتن .برادر من بنده سالها روی جنگ های امریکا مطالعه کردم می دونم چقدر قدرتمند هستن اما هیچ غولی بی نقطه ضعف نیست.نمونش خلیج فارس خودمون.یه زمانی امریکا می امد و سکو میزد و می رفت الان با دوتا قایق می ریم جلوی چشم ارلی بروک نفتکششون را می بریم.بعدشم برادر من ید الله فوق ایدیهم ما فرزند صلح حسن هستیم اما مرد میدان کربلای حسین هم هستیم.....وسلام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
41 minutes قبل , unstopable گفت:

خیلی نامردی که به اون پشتیبانی همه جانبه می گی حمایت مقطعی.

در جنگ 33 روزه اسراییل و امریکا مستقیم وارد شدن و هیچ کاری نکردن شما تاریخ را بخون همین حزب الله اسراییل پیشرفته را از لبنان انداخت بیرون.

در اینکه اسراییل قوی هست شکی نیست من هم می دونم ما نه توان اقتصادی و نه توان نظامی محو کامل اسراییل را نداریم اما اگر در ماجرای حاج قاسم که نماد امنیت و غرور ما بود به امریکا یا اسراییل یه ضرب شصت حسابی نشون می دادیم الان اردوغان و الهام طالب وجود حرف زدن نداشتن .برادر من بنده سالها روی جنگ های امریکا مطالعه کردم می دونم چقدر قدرتمند هستن اما هیچ غولی بی نقطه ضعف نیست.نمونش خلیج فارس خودمون.یه زمانی امریکا می امد و سکو میزد و می رفت الان با دوتا قایق می ریم جلوی چشم ارلی بروک نفتکششون را می بریم.بعدشم برادر من ید الله فوق ایدیهم ما فرزند صلح حسن هستیم اما مرد میدان کربلای حسین هم هستیم.....وسلام

اقای عزیز مودب صحبت کن  نامرد چیه  اینجا رو با کجا اشتباه گرفتی !!شما میتونی نظر خودت و داشته باشی منم نظر خودم رو ..حمایت همه جانبه ؟؟!! بحث سر تفاوت جنگ مستقیم با جنگ نیابتی ما در سوریست  از این بابت عرض میکنم ایا پشتیبانی کامل هوایی از داعش انجام شد ؟ایا  تانک و پدافند در اختیارشون گذاشته شد ؟؟البته نکه نخوان نمیشد چون از نظر سیاسی و دیدگاه جهانی زیر سوال میرفتن ..بعد عرض کردم اصلا صحبت سر در گیری ما با اسراییل بود نه مقاومت در سوریه  اگه پیام اول من رو کامل میخوندید بنده هم گفتم که ما باید به امریکا تلفات وارد میکردیم (نه اسراییل )حتی اگر کار به درگیری رودرو کشیده میشد چون بنظر من هدف قرار دادن  سردار سلیمانی بصورت مستقیم اعلام جنگ علیه ما بود ماهم باید از طرف مقابل تلفات میگرفتیم چاره دیگه ای هم نداشتیم 

ویرایش شده در توسط 00amir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , mehdipersian گفت:

اتفاقا اگر ماهم به بمب اتم مسلح بشیم احتمال جنگ مستقیم خیلی کمتر میشه بین دو طرف ولی باز هم میگم و نظر من هست بدون استفاده از سلاح هسته ای هم ما توان شکست اسراییل را نداریم مقاومت چرا اما شکست خیر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تعدادی از تصاویر حاج قاسم رو گردآوری و آپلود کردم. تمام این تصاویر از کف اینترنت و شبکه‌های اجتماعی جمع شدن.

https://www.dropbox.com/scl/fo/67ev60j7jgosngso452p2/h?rlkey=yible32jvv7mn8j8cxgvdro9t&dl=0

• Like 2
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

https://fa.alalam.ir/news/6780943/فیلم-دیده-نشده-از-لحظه-ورود-هواپیمای-حاج-قاسم-سلیمانی-به-فرودگاه-

فیلم دیده نشده از لحظه ورود هواپیمای حاج قاسم سلیمانی به فرودگاه بغداد به تازگی منتشر شده است که در آن یک خودرو مشکوک برای یک شرکت انگلیسی در حال تعقیب سردار سلیمانی است.شبکه العهد عراق فیلمی را منتشر کرده که طی آن دوربین های فرودگاه بغداد حرکت خودروی متعلق به شرکت انگلیسی G4S را ثبت کردند که ورود شهیدان سلیمانی و المهندس را رصد کرده و دقایقی قبل از ترور تحرکات آنها را دنبال می‌کرده است.

• Like 2
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 hours قبل , MF44 گفت:

https://fa.alalam.ir/news/6780943/فیلم-دیده-نشده-از-لحظه-ورود-هواپیمای-حاج-قاسم-سلیمانی-به-فرودگاه-

فیلم دیده نشده از لحظه ورود هواپیمای حاج قاسم سلیمانی به فرودگاه بغداد به تازگی منتشر شده است که در آن یک خودرو مشکوک برای یک شرکت انگلیسی در حال تعقیب سردار سلیمانی است.شبکه العهد عراق فیلمی را منتشر کرده که طی آن دوربین های فرودگاه بغداد حرکت خودروی متعلق به شرکت انگلیسی G4S را ثبت کردند که ورود شهیدان سلیمانی و المهندس را رصد کرده و دقایقی قبل از ترور تحرکات آنها را دنبال می‌کرده است.

باز دی ماه پر غصه.....

هر وقت دی ماه میشه باید منتظر یک خبر بد باشیم.

این ماجرا هم اینقدر به بهونه های دروغ موشکافی نمیشه تا 20 سال دیگه امریکای ها ازش یه فیلم بسازن و بعد از نشون دادن حاجی به عنوان یک تروریست کشتنش را برای خودشون یه افتخار نشون بدن و به دنیا بگن که همتون مدیون ما هستید.....

می دونی امروز می فهمم چرا حسین (ع) تنها بود....

• Like 3
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چهارمین سالگرد شهادت و به شهادت رسیدن مردم بیگناه توسط دشمنی پلید به جرم دوست داشتنت... 

IMG_20240103_204047_329.jpg

IMG_20240103_204033_209.jpg

"سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مُنقَلَبٍ ینقَلِبونَ" 

" و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاهی باز می گردند." 

ویرایش شده در توسط mehdipersian
  • Like 2
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
20 hours قبل , unstopable گفت:

باز دی ماه پر غصه.....

هر وقت دی ماه میشه باید منتظر یک خبر بد باشیم.

این ماجرا هم اینقدر به بهونه های دروغ موشکافی نمیشه تا 20 سال دیگه امریکای ها ازش یه فیلم بسازن و بعد از نشون دادن حاجی به عنوان یک تروریست کشتنش را برای خودشون یه افتخار نشون بدن و به دنیا بگن که همتون مدیون ما هستید.....

می دونی امروز می فهمم چرا حسین (ع) تنها بود....

هر وقت دی ماه میشه باید منتظر یک خبر بد بود........

سینه مالا مال درد است ....دریغا مرهمی

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط HRA
      دیدگاه های کوتاه کارشناسان اندیشکده Rand

دالیا داسا کای - مدیر سیاست های عمومی خاور میانه
      تهران احتمالاً حمله ایالات متحده را به عنوان یک اقدام جنگی تلقی می کند. احتمال تشدید تنش بین دو کشور از قبل زیاد بود ، اما پس از حمله شب گذشته ، تقریباً مسلم است. کای افزود : اکنون ما در یک لحظه بسیار خطرناک قرار داریم .

کالین کلارک - محقق تروریسم
      واکنش ایران می تواند از نظر ماهیت نامتقارن باشد و این  بدین معنا است که ارزش دارد حزب الله ، گروه وابسته به ایران را در لبنان و سراسر جهان تحت نظر بگیرید .
      کلارک همچنین خاطر نشان کرد که این وضعیت اساسا متفاوت از عواقب عملیات‌های آمریکا در ترور اسامه بن‌ لادن رهبر القاعده یا ابوبکر البغدادی رهبر داعش می باشد . در هر صورت ، ایران کشوری بسیار توانایی است ، کشوری که منابع لازم برای مقابله با حمله آمریکا با اقدامات نظامی مخرب خود را دارد.

بكا واسر - تحلیلگر سیاسی و متخصص بازی جنگ  
       ایران می تواند با حمله به اهداف نظامی آمریكایی در منطقه پاسخ دهد. وی افزود : عامل جغرافیا با استقرار ارتش آمریكا در خلیج فارس همراه  نیست ، حتی اگر تمام اقدامات لازم برای محافظت از نیروها صورت گرفته باشد .

جیمز دابینز - سفیر سابق ایالات متحده در اتحادیه اروپا
      پاسخ ایران به شهادت حاج قاسم سلیمانی تنها ایستادن و تماشا کردن نیست ، همچنین چگونگی واكنش عراق نیز بسیار مهم است. وی افزود : دشوار است كه باور كنید كه دولت عراق همچنان به استقبال نیروهای آمریكایی رفته و به اعطای مصونیت به آنها ادامه خواهد داد.

ترجمه شده صرفا برای میلیتاری - بن پایه : اندیشکده Rand

پی نوشت - از دوستان خواهشمندم از تکرار صحبت هایی که بارها در این موضوع بیان شده اجتناب کرده ، تا فرصت برای ارائه مطالب و تحلیل های جدید توسط دیگر کاربران فراهم شود . 
      با تشکر
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.