امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
اقا ترو به خدا اينقدر نگيد س300 نداريم. اينو كه ديگه همه فهميدن. اگه بگي سند بيار كه ديگه خودمو ميكشم[/quote]

من در مورد این سامانه موشکی و وجودش در ایران خیلی تحقیق کردم (در حد توان در اینترنت) ولی هیچ دلیلی قاطع مبنی بر وجود اون در ایران نیست. ولی شایعات خیلی قوی هست و احتمال وجودش قویه و من خودم به این نتیجه رسیدم که احتمال وجودش قویتر از عدم وجودشه.

یه ویدئو منتسب به المنار و یه عکس که از اون ویدئو تهیه شده رو به عنوان تائید صد در صد وجود این سامانه در ایران ارائه میکنن که درست نیست. اون عکس یاد شده مربوط به این ویدئو هست:

http://www.youtube.com/watch?v=0etQsAA1Gak&feature=related

اگر به ثانیه 28 و 29 توجه کنید همون تصویر ارائه شده از روی ویدئو المنار هست دال بر وجود قطعی این سامانه در ایران.
همانطور که میبینید این ویدئو مربوط به ارتش روسیه هست.

[/quote]افراط يعني همينطور هر چيزي كه فرمانده نيرو هوايي گفت و تبليغات بود باور كنيم و پياز داغ آن را زياد كنيم [quote]

دوست گرامی تبلیغات (پروپاگاندا) قسمتی از برنامه دفاعی هر کشوری هست. نمیشه به فرمانده نیروی هوایی ایراد گرفت که چرا توان نیروی هوایی رو احتمالا بیشتر از چیزی که هست نشون داده.

بطور معمول بین اولین پرواز آزمایشی و تولید انبوه یک هواپیما (اگر قبل از اون طرح رو رها نکنن) چیزی حدود ده سال طول میکشه.
انتظار اینکه ایران در این مدت کوتاه بعد از اولین پرواز آزمایشی بخواد صاعقه رو به تولید انبوه برسونه فکر کنم انتظار بیجایی باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگما حالا چرا دو باره این پست قدیمی رو اوردین بالا؟؟؟ بابا من یه نظری دارم بابا بشینین به جای اینکه این همه تو سر و کله ی هم بزنین که ایران فلان و بهمان بیاین یه راه حل عملی پیدا کنین که بابا اگه یه مسئولی چیزی از این طرفا رد شد دید به درد می خوره ببره اجرا کنه !! :!:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده هم با جناب hexman موافقم پنهان ایران در مورد سلاح های استراتژیک خود دیگه برای هر کسی روشنه

اما در مورد «اس 300 مشهور»:
آخه عزیز من تا کی می خوای بگی اس 300 پنج سال دیگه ده سال دیگه یا شاید.... :!:

این اس300 اونقدرا که می گن بدرد نمی خوره چون با لو رفتن اطلاعات کلیدی اون توسط جاسوسان اسرائیلی و امریکایی دیگه خیلی زیاد بدرد نمی خوره حالا چه ما داشته باشیم چه نداشته باشیم بهتره با ساخت یک سامانه دفاعی داخلی در حد اس 300 یا حتی بالاتر هم پولمون رو هدر ندیم و هم با تولید انبوه آن همه مناطق مهم کشور را پوشش دهیم
شایدم ساخته باشیم کی میدونه!

افزایش برد جنگنده ها به 3000 کیلومتر نشان از پیشرفتهای بزرگی در این بخشه دست دانشمندان و متخصصین ارتش و وزارت دفاع و..درد نکنه
به امید پیشرفت های بزرگتر در آینده نزدیک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پایه نیروی هوایی ایران متشكل از هواپیماهای آمریكایی هست كه عمدتا" بین 35 تا 45 سال عمر كرده اند و علاوه بر عمر بالا میزان ساعات كاركرد بالایی هم در دوران جنگ داشته اند و همانطور كه می دانید هر قدر هم بهینه سازی بر روی یك هواپیمای نسل قدیمی صورت بگیرد خیلی نمیتواند ماهیت خستگی سازه ای را تغییر دهد. از طرفی خریدهای بعد از جنگ ایران كه از روسیه و چین هم خیلی موفق نبوده است. خرید اف 7 چینی كه تقریبا" بی فایده هستند و با موشكهای مادون قرمز چینی فقط به درد پیاده روی می خورند تا جنگ!!!
خرید میگ 29 با توجه به كارایی پایین میگ مدل A متوقف شد و نیروی هوایی هیچگاه خرید بیشتر از 35 فروند اولیه را تایید نكرد زیرا معادل اف 4 هم ارزیابی نشدند در حالیكه برای رهگیری خرید شده بودند!!! ایرانیهای تام كت دیده نتوانستند میگ 29 را به عنوان جانشین این غول افسانه ای تحمل كنند.
عدم ارتقای میگهای ایرانی هم نشان دهنده این هست كه خیلی روی قدرت رهگیری این جنگنده رهگیر حساب نمیشه و یا حداقل در برابر هواپیماهی آمریكایی و اسراییلی و اعراب حاشیه خلیج همیشه فارس نمیشه روی آن تكیه كرد.
خرید سوخوی 24 انصافا" خرید به موقع و درست ایران بعد از جنگ بود و روی ارتقای آنها هم خیلی هزینه شده است كه نشان از تكیه نیروی هوایی روی برد و تخریب آنها دارد.
میراژهای عراقی راه اندازی شده هم وزنه ایران را سنگین نخواهند كرد.
شایعات وجود سوخوی 27 و سوخوی 30 و میگ 31 هم كه هنوز رسما" تایید نشده است.

با این اوصاف توان نیروی هوایی ایران برای یك جنگ تمام عیار چقدر است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي رويارويي با آمريكا و اسراييل ... فكر نكنم هيچ هواپيمايي مون از باند فرودگاه ها بلند بشه..به صلاحمون و به نفعمون باشه ..چون نتيجه ي درگيري از پيش مشخصه . :!: تعدادي اف 14 هم با موشك هاي محدودمون ..براي يك درگيري هاي جزءي كمكمان خواهد كرد... هركاري انجام داده بشه در بخش پدافند هوايي خواهد بود و بس. شايد اگر كمي ديگر از اين تنش بين غرب و شرق ماندگار بشه.. بتونيم كمي ديگر ناوگانمون رو بهسازي كنيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولي خيلي از اسرار نيروهوايي را ما نميدونيم

این حرف خیلی صحیح است . خیلیاش رو خیلیا نمی دونن اونهایی هم که می دونن میگن :نگفتن بگین!! icon_cheesygrin

بعدشم نباید به این سایت های خارجی اعتماد کرد حالا هر چی اونا گفتن بیاین اینجا بنویسین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چطور از مانور خبری ندارید اینهمه هواپیماهای جدید نسل ۵ تو هوای تهران و غیره. حتمن خوابتون برد. این مانور رو نمیشه جمعه تکرار کرد. مگه فیلمه که دوباره نشون بدند! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اين پنهانكاري مسوولين نميشه نظري داد icon_cheesygrin نه ميدونيم چقدر جنگنده داريم. و يا از چه نوعي داريم. در چه سطح عملياتي هستند. از چه تسليحاتي بهره ميبرند. با اين تفاسير نميشه نظري داد icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با اين پنهانكاري مسوولين نميشه نظري داد icon_cheesygrin
نه ميدونيم چقدر جنگنده داريم.
و يا از چه نوعي داريم.
در چه سطح عملياتي هستند.
از چه تسليحاتي بهره ميبرند.
با اين تفاسير نميشه نظري داد icon_cheesygrin

موافقم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث بسیار جالبی هست ولی ... اول از همه ما باید ببینیم که با چه جنگنده هایی طرف خواهیم شد . مهمترین در این مسئله همین موضوع هست . برای مثال میگ-29 ای که ما ممکنه از پس اف-18 و اف-15 صد درصد بر نیاد ولی حداقل این رو می دونیم که دیگه جلوی میگ-21 کم نمی یاره . ولی مشکل اینه که حریف اصلی الان چیزی فراتر از یک میگ-21 هست . اگر بخوایم به همین جنگنده های تایید شده اکتفا کنیم و واقعا فقط همین جنگنده ها نیروی هوایی ایران رو تشکیل بدن باید بگم که وضعیت خیلی بد هست . میگ های 29 نیروی هوایی تقریبا می شه گفت میگ های ضعیفی هستند . icon_cheesygrin رادار این جنگنده در مقابل سیستم های اخلالگر بسیار ضعیف هستند . در مورد بقیه جنگنده ها باید بگم که اف-14 تنها امید ما هست که متاسفانه اف-14 موقعی در یک جنگ می تونه حرف اول رو بزنه که به موشک فینیکس مجهز باشه . باورش یه خرده سخته که بشه گفت هنوز موشک فینیکسی باقی مونده باشه . در ضمن جنگنده های تامکت بسیار قدیمی هستند ولی خوشبختانه هنوز سرپا ولی فکر نمی کنم بشه ازشون زیاد استفاده کرد . ولی اگر حالا بگیم که واقعا هیچ گونه پنهانکاری وجود نداره و همه اونچیزی که ما می بینیم کل نیروی هوایی است باید گفت که واقعا وضع وخیمی داره . از طرفی دیگه دشمن اصلی ما قدرتمند ترین نیروی هوایی دنیا است که من بهتون قول می دم اگر قراه جنگ باایران باشه حتی اف-22 و اف-35 رو میاره توی منطقه . تنها چیز در نیروی هوایی اینه که اطلاعات کافی در مورد جنگنده ها و ... وجود نداره . البته من هم فکر نمی کنم این کل جنگنده های ایران باشه چون با این وضع و با این همه تهدید فکر نمی کنم مسئولین بی خیال نشسته باشند و حتما اقداماتی رو انجام دادند . ولی در مورد پدافند های ضد هوایی و همچنین سامانه های هوایی خوب داریم عمل می کنیم و اقدامات خوبی در این زمینه ما از مسئولین گرامی کشوری دیدیم . فقط امیدوارم در امر جنگنده هم اقداماتی شده باشه . icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر جنگ قریب الوقوع باشد بله آمادگی نیروی هوایی بسیار ضعیف است . اما اگر جنگ بعد ها اتفاق بیافتد با تلاش متخصصان داخلی آمادگی نیروی هوایی به سطح بالایی می رسد . چون خود بر خود تکیه خواهیم زد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من بعید که f14 های ایران نتوانند کار مفیدی انجام بدن هم قدیمی هستند هم اینکه در آمریکا ساخته شدند و مشکلات دیگری هم دارند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم