TANK

تاپیک جامع اخبار سقوط هواگردهای بال ثابت و بالگردها

Recommended Posts

آقا مرغ يك پا داره ديگه؟ :oops:
با با اين هاپيما براي آموزش نيست صبر كنيد تا كامل خبرشو اعلام كنن معلوم ميشه هواپيما چي بوده دليل سقوطشم معلوم ميشه اين قدرم سعي نكنيد محصولات شرقي و داخلي را بكوبيد :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب یعنی روی زمین استال کرده؟!!!!!! این دیگه نوبرشه!! اف-35 جان هواپیمایی که موقع بلند شدن موتورش استال کنه می دونی یعنی چی؟! یعنی حتی روی زمین قابل اطمینان نیست چه برسه در هوا! به هرحال محصول اکراینه و سهامش هم تا حدودی در دست روسیه است کرکس جان! شرقی نیست که بخواییم بکوبیمش این هواپیما برای کشور ما مناسب نیست! باید روی همون سوخو سوپر جت سرمایه گزاری بشه! که محصول پیچیده تر و پیشرفته تری هم هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول منبع بدید بعد حرف بزنید .

بدون منبع حرف زدن یعنی ..... لا الله الا الله

دوست من می شه بگی از مجا فهمیدی اون هواپیمایی که در عکس دیدید داره می سوزه ایران 140 هست . آیا به ستون تسترومی شمار 4 پشتش بقل elevator ها توجه کردی . به هیچ وجه چنین ستون تسترومی در هواپیمای ایران 140 وجود نداره .

لطفا اول منبع بدید بعد حرف از مرحوم شدن خلبان مذکور بدید .

MJMZLA عزیز

باز رفتی سر خونه ی اولت . دوست من از کی تا حالا هواپیمای ترابری شده هواپیمای آموزشی ؟ ما ممکنه نمونه داشته باشیم از هواپیمای آموزشی ایران 140 ولی خبری ازش در دست نیست .

یک هواپیمای آموزشی غول پیکر و مسافربری نیاز به چنین ترکیبی در صندل یهای کاکپیتش داره :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_800px-C-17_cockpit_2007-01-19.jpg[/img]

و در ضمن در این هواپیما فقط 2 نفر پشت ممکنه کار آموز باشند . آیا خبری مبنی بر نمونه آموزشی ایران 140 در دست هست ؟

لطفا اول منبع بدید بعد حرف بزنید و لطفا انقدره م شایعه پراکنی نکنید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
می بخشید: توپولف گفتم آنتونف :oops:

FeldMarshall جان جدی می گی اس300 :oops:

می گم تولید مشترک همین توپلوف 214 و 204 در ایران چطوره؟
[b]جانشين مديرعامل سازمان صنايع هوايي نيروهاي مسلح گفت: 100 هواپيماي پيشرفته مسافربري توپولف با ظرفيت 210 نفر به صورت مشترك با روسيه خواهيم ساخت.[/b]
علي‌اكبر قاضي مرادي جانشين مديرعامل سازمان صنايع هوايي نيروهاي مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با اعلام پروژه ساخت مشترك هواپيماي مسافربري 210 نفره توپولوف با كشور روسيه گفت: پس از بازديد متخصصان روسي از توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي نرم‌افزاري، سخت‌افزاري و نيروي انساني سازمان صنايع هوايي ايران متعلق به وزارت دفاع كشورمان و مناسب بودن شرايط، ساخت جت مسافربري پيشرفته توپولوف 214 و 204 در ايران در دستور كار قرار گرفت.

وي افزود: پس از انجام چندين دوره مذاكره، توافقات كلي در اين باره نهايي شد و در آخرين ديدار سران دو كشور در تهران اين موضوع مورد تاييد و حمايت طرفين (محمود احمدي‌نژاد و ولاديمير پوتين) قرار گرفت تا باب جديدي از همكاري‌هاي جمهوري اسلامي ايران و روسيه باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از یکی از مدیران سازمان هواپیمایی کشوری و ماهان پرسیدم. آنتونف 140 بود که در حال اموزش بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس آنتوف 140 بود!

احتمالا تنها مدل آموزشی بود

آمارش اصلا جالب نیست

حالا چرا می خوان ازش به عنوان هواپیمای مسافربری استفاده کنن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پس آنتوف 140 بود!

احتمالا تنها مدل آموزشی بود

آمارش اصلا جالب نیست

حالا چرا می خوان ازش به عنوان هواپیمای مسافربری استفاده کنن![/quote]

قبلا استفاده کردند! الان ایران ایر تور و یک شرکت هواپیمایی دیگه ازش استفاده می کنند! به نیروی انتظامی هم 3 فروند تحویل داده شده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من نمي دونم پست دادم اما پاك شد .
اتفاقا هواپيما ايران 140 بوده به خلباني آقاي گردان كه در نمايشگاه امسال كيش هم با ايران 140 حضور داشتند . ضمنا حالا كه سقوط كرده . آسمون به زمين كه نرسيده . ان شا الله متخصصين ما كه از عهده اف 14 با اون همه عظمت براومدند از عهده اين هواپيما نيز برمي آن .
اين هواپيما هم براي آموزش كرو اولي شركت ايران اير تور بود كه تعداد زيادي از ايران 140 رو سفارش داده است . هواپيما هم هنگام تاچ اند گو بوده كه موتور سمت راست از دست ميره و دچار استال ميشه و به سمت راست كشيده ميشه . و از باند خارج و به بيرون از محوطه فرودگاه ميره و نهايتا زمين ميخوره و خلبانها و دانشجويان هم قبل از اينكه به بيمارستان برسند فوت كردند .
زمانيكه هواپيما براي پرواز آموزشي بلند ميشه حتما كه نبايد دو يا سه نفر همراه خلبان باشند . اين قانون كه نيست .[/quote]

[quote]عجب یعنی روی زمین استال کرده؟!!!!!! این دیگه نوبرشه!! اف-35 جان هواپیمایی که موقع بلند شدن موتورش استال کنه می دونی یعنی چی؟! یعنی حتی روی زمین قابل اطمینان نیست چه برسه در هوا! به هرحال محصول اکراینه و سهامش هم تا حدودی در دست روسیه است کرکس جان! شرقی نیست که بخواییم بکوبیمش این هواپیما برای کشور ما مناسب نیست! باید روی همون سوخو سوپر جت سرمایه گزاری بشه! که محصول پیچیده تر و پیشرفته تری هم هست![/quote]

دوستان حرفهاي عجيبي ميزنيد !
اون ميگه اين هم باور ميكنه !

يعني چي استال كرده ! عزيزان اصلا معني استال كردن موتور رو ميدونيد ! اصلا ميدونيد كه انتونف 140 برعكس تصورات 3 تا موتور داره ! و بدون يك موتور هم كاملا كار ميكنه !

در مورد استال ميدونم كه اگر ميدونستيد يعني چيه بهش اشاره نميكرديد !
استال يعني برعكس شدن دوران موتور . براي مثال يه جنگنده وقتي به ارتفاع بالا ميره دور موتورش كمي در چنين حالتي اگر بخواد نوك هواپيما رو بالا بكشه و رها كنه هواپيما روي دوم پايين مياد و فشار هوا روي خروجي به سمت ورودي معكوس ميشه همين باعث ميشه تا به اجبار موتور شروع كنه به حركت برعكس با توان توليد نيروي بسيار پايين كه در اين حالت هواپيما از دست ميره تا سقوط كنه ...

اگر اون تصویر اتش گرفتن هم صحت داشته باشه به احتمال زیاد اتش سوزی موتور و یا شکستن بال ممکنه عامل انحراف به طرفین بوده باشه !
هر چند که اگر با یک هواپیمای ملخی زود از روی باند بلند بشی و به سرعت لازم نرسیده باشی در این لحظه هم بخوای دور بزنی بطور قطع به همون سمت مورد نظر برای دور زدن سقوط میکنید ! فکر میکنم این یکی از مورد قبل محتمل تر باشه !هر چند که به طور مشخص معلوم نیست ایران 140 بوده یا نه ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واالله واریور جان آخرین باری که من معنی استال رو از توی دیکشنری چک کردم به معنی "متوقف شدن یا کند موتور در حین کارکرد بود!" حالا اگر جدیدا تغییر کرده من خبر ندارم برادر! :oops: هرچند که در معنی هواپیمایی هم به معنی متوقف شدن چرخیدن موتور هست...!!!!! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا ديكشنري نفرمودند علت اين استال شدن چيه ! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حالا ديكشنري نفرمودند علت اين استال شدن چيه ! :oops:[/quote]

من با فلایت سیمولیتور وقتی با بوئینگ زیاد اوج می گرفتم موتورش استال می کرد! البته هواپیما عمودی می شد! بعد یک چیز قرمز اون گوشه می اومد نوشته بود! STALL :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا ايني كه گفتي با اون چيزي كه من گفتم چه فرقي داشت !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حالا ايني كه گفتي با اون چيزي كه من گفتم چه فرقي داشت ![/quote]

من که دارم گفته های شما را تایید می کنم برادر! یک زنگی به اون موبایلی که بت دادم بزنی بد نیست! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان لطفا به لینک زیر برید . اگرچه کمی قدیمیه ولی خالی از لطف نیست .

http://www.asianews.ir/main1.asp?a_id=2558

در این لینک شما میتونید ببینید که به هیچ وجه این هواپیما برای مقاصد آموزشی ساخته نخواهد شد .

این دقیقا همون جمله ای هست که معاون شركت هواپیماسازی هسا گفت :

براساس قرارداد ‏میان شركت هسا و شركت آنتونوف، هواپیمایی ایران 140 در سه نوع مسافری، باری و گشت دریایی تولید خواهد شد.

به این جمله بیشتر دقت کنید :

[quote]هواپیمایی ایران 140 در سه نوع مسافری، باری و گشت دریایی تولید خواهد شد.[/quote]

من حالا نمی دونم دیگه اموزشیش از کجا در اومد . اون هم هواپیمایی که تعدادش زیادی نیست و حتی به 20 فروند هم نمی رسه .

لطفا به لینک زیر هم برید و محکم یا بزنید تو سر خودتون یا بخندید یا گریه کنید :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8710281380

اخه مسئولین عزیز و گرامی . اخه من واقعا در تعجبم با هواپیما مسافربری و ترابری مثل ایران 140 خلبان آموزش می دن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :oops: :oops: icon_eek :|

وقتی که هواپیما برای اموزش درست نشده باشه و برای مقاصد دیگه باشه و به عنوان یک هواپیمای اموزشی ازش استفاده بشه خوب معلومه که از این اتفاق ها می افته .

من واقعا از مسئولین انتظار چنین کاری رو نداشتم :|

البته هنوز مشخص نیست که این هواپیما ایران 140 بوده یا خیر ؟ ولی واقعا من باید چی بگم ؟

حالا دوستان من این تظمین رو بهتون بدم که نه مشکل از هواپیما بوده و نه از خلبانان بلکه مشکل از مسئولین محترم بوده که اجازه دادن چنین هواپیمایی برای مصارف آموزشی استفاده بشه و هنوز هم در تعجبم که چگونه 5 نفر در کاکپیت جا شدند در صورتیکه این هواپیما اموزشی نبوده ؟

ولی خوب هنوز هم باید از نوع هواپیما اطمینان حاصل کنیم ؟ :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کرکس جان ممکنه 5 نفر توی کاکپیت نبوده باشند! شاید یک بنده خدایی داخل قسمت مسافرین بوده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.