SAEID

بررسی توانائیهای نظامی ایران در برابر دشمنان احتمالی بیگانه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

رادار قبله دقيقا در كدام قسمت آذربايجان است؟ فكر ميكنم اولين ارجعيت با نابودي كامل رادارهاي مدرن آذربايجان مي باشد. دوستان اگه فاصله اين رادارها رو با ايران بدهند مي تونيم در مورد چگونگي نابودي اون ها بهتر تصميم بگيريم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
PERSPOLIS,
خوب پس باید یا شما فارسی بنویسید یا یکی از مدیران زحمت برگردان مطالب شما رو بکشد.

ali_64,
پایگاه قبله در مختصات 40° 52′ 14.6″ عرضی و 47° 48′ 9.6″ طولی قرار دارد. دوستانی که گوگل ارث دارن یه عکس از این منطقه تهیه کنن؟ این ایستگاه راداری فوق دوربرد برای اولین بار در سال 1985 توسط غرب شناسایی شد و احتمالا یک سال قبل از آن عملیاتی شده بود. برد شناسایی این رادار در حدود 6000 کیلومتر و تمام خاورمیانه ، هند ، شمال تا جنوب آفریقا و اقیانوس هند را تحت پوشش خود دارد! به دلیل استراتژیک و حیاتی بودن این پایگاه برای شوروی سابق و جدا شدن از سرزمین اصلی در جریان فروپاشی روسیه این رادار را به قیمت 7 میلیون دلار در سال اجاره کرده است و هم اکنون 1000 پرسنل روس در آن مشغول به خدمت هستند. این رادار از نوع Daryal میباشد که نوعی رادار دوربرد آرایه فازی پیش اخطار میباشد. عکسی از رادار قبله نیافتم ولی یه عکس از یه رادار Daryal که مشابه قبله هست قرار میدهم.

تصویر

عکس در اندازه بزرگتر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از آذربایجان اطلاعاتی می تونم بدم که احتیاج یه یکم طمان دارم. در ضمن آقای پرسپولیس شما که فارسی بلدید انقدر کلاس نذارید و به فارسی بنویسید در غیر اینصورت فکر می کنم بهتر باشه اصلا پست ندید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
DeAtH-EaGlE, تصویر خوبی بود و پایگاه شبیه عکسی است که قرار دادم. حالا یه نگاه در گوگل ارث بنداز ببین نزدیکترین پایگاه هوایی و ضد هوایی به این پایگاه کجاست؟ شاید بتونیم با موشکهای تاکتیکی فاتح110 این پایگاه رو هدف قرار بدیم که باید فاصله تا پایگاه از مرز رو هم حساب کرد. گویا برد فاتح110 به 200 الی 250 کیلومتر و دقتش به 10 متر افزایش یافته است. payam, خوب صبر میکنیم ببینم چه اطلاعاتی میدی؟ این کشور از نظر استراتژیک خیلی مهم هست و شاید توان نظامی خودش زیاد نباشه ولی دوستی با آمریکا و ترکیه کار رو پیچیده میکند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

DeAtH-EaGlE,
تصویر خوبی بود و پایگاه شبیه عکسی است که قرار دادم. حالا یه نگاه در گوگل ارث بنداز ببین نزدیکترین پایگاه هوایی و ضد هوایی به این پایگاه کجاست؟
شاید بتونیم با موشکهای تاکتیکی فاتح110 این پایگاه رو هدف قرار بدیم که باید فاصله تا پایگاه از مرز رو هم حساب کرد. گویا برد فاتح110 به 200 الی 250 کیلومتر و دقتش به 10 متر افزایش یافته است.

payam,
خوب صبر میکنیم ببینم چه اطلاعاتی میدی؟ این کشور از نظر استراتژیک خیلی مهم هست و شاید توان نظامی خودش زیاد نباشه ولی دوستی با آمریکا و ترکیه کار رو پیچیده میکند.

من کلی نقشه پیدا کردم و فقط مشکلش اینه که یکم زیادی تخصصیه و در یک فرمت هاص مدیا سیو شده که حتی بوسیله پرینت اسکرین هم نمی شه ازش عکس گرفت...
فلن دارم باهاش کلنجار می رم.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله. به نظر من هم بهترين گزينه فاتح 110 است (اگر بردش برسه) بيبينم مورد حمله قرار دادن جايي كه هزارتا روس توش كار مي كنن بعدا مشكل ساز نمي شه :| :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من هر كشور منطقه براي ما خطر محسوب ميشه چون اگه هر كدوم از كشورهاي همسايه با ما وارد جنگ بشن حتما فرداش سيل تجهيزات غربي وارد اون كشور ميشه و اون كشور مجهز به بهترين ارتش منطقه ميشه مثلجنگ ايران و عراق كه اگر عراق تنها بود 20 روز هم نميتونست جلوي ما وايسه البته هيچ كدوم از كشورهاي منطقه دوست ندارند به سرنوشت عراق دچار بشن ولي با اين كار موافقم چون كشور ما در وضعيت كنوني جهان بايد هميشه آماده باشه و نيروي نظامي همه كشور ها رو آناليز كنه و راه مقابله با اون رو پيدا كنه و ما هم بايد همين كار را در حد توان انجام بديم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من هر كشور منطقه براي ما خطر محسوب ميشه چون اگه هر كدوم از كشورهاي همسايه با ما وارد جنگ بشن حتما فرداش سيل تجهيزات غربي وارد اون كشور ميشه و اون كشور مجهز به بهترين ارتش منطقه ميشه مثلجنگ ايران و عراق كه اگر عراق تنها بود 20 روز هم نميتونست جلوي ما وايسه البته هيچ كدوم از كشورهاي منطقه دوست ندارند به سرنوشت عراق دچار بشن
ولي با اين كار موافقم چون كشور ما در وضعيت كنوني جهان بايد هميشه آماده باشه و نيروي نظامي همه كشور ها رو آناليز كنه و راه مقابله با اون رو پيدا كنه و ما هم بايد همين كار را در حد توان انجام بديم

البته يه مقدار بي‌انصافي كردين! يادمون نره ارتش عراق، يكي از نيرومندترين نيروهاي زميني جهان رو در اختيار داشت و ما تا ما‌ه‌ها، در برابر يگان‌هاي زرهي عراق، كاري از دستمون ساخته نبود!
ولي مسلماً درصورت وقوع جنگ ايران با يكي از همسايه‌ها، در خوشبينانه‌ترين حالت ممكن، يعني عدم دخالت مستقيم ايالات متحده، موج تسليحات به سمت كشور مذكر روانه مي‌شه! اما خوب براي جنگيدن، فقط داشتن سلاح، كافي نيست. همون‌طور كه بزرگترين ترس ايالات متحده، حمله‌ي ايران به كشورهاي حوزه خليج فارس و اشغال اون‌ها هست كه در اون صورت، مي‌شه از تسليحاتي كه اعراب، حتي جرأت دست زدن بهشون رو هم نداشتن، به ضرر امريكا استفاده كنن! براي بكار بردن F-16 ها و تانك‌هاي فوق مدرن امريكايي، يه چيز اصل كاريه كه فكر كنم بچه‌ها بهش بگن جيگر :| !!!

-----------------------------------------

آقا سعيد! داشتن خلبان ماهر و زبده، اگه نگيم مهمتر، ولي حداقل به اندازه‌ي داشتن جنگنده‌هاي به روز و پرقدرت، اهميت دارن. آيا خلبان‌هاي آذربايجاني رو مي‌شه به عنوان خلبان زبده در نظر گرفت؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

PERSPOLIS,
خوب پس باید یا شما فارسی بنویسید یا یکی از مدیران زحمت برگردان مطالب شما رو بکشد.

ali_64,
پایگاه قبله در مختصات 40° 52′ 14.6″ عرضی و 47° 48′ 9.6″ طولی قرار دارد. دوستانی که گوگل ارث دارن یه عکس از این منطقه تهیه کنن؟ این ایستگاه راداری فوق دوربرد برای اولین بار در سال 1985 توسط غرب شناسایی شد و احتمالا یک سال قبل از آن عملیاتی شده بود. برد شناسایی این رادار در حدود 6000 کیلومتر و تمام خاورمیانه ، هند ، شمال تا جنوب آفریقا و اقیانوس هند را تحت پوشش خود دارد! به دلیل استراتژیک و حیاتی بودن این پایگاه برای شوروی سابق و جدا شدن از سرزمین اصلی در جریان فروپاشی روسیه این رادار را به قیمت 7 میلیون دلار در سال اجاره کرده است و هم اکنون 1000 پرسنل روس در آن مشغول به خدمت هستند. این رادار از نوع Daryal میباشد که نوعی رادار دوربرد آرایه فازی پیش اخطار میباشد. عکسی از رادار قبله نیافتم ولی یه عکس از یه رادار Daryal که مشابه قبله هست قرار میدهم.

تصویر
عکس در اندازه بزرگتر

I will be very thankful and I will keep my lines to 1 or 2 lines.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
دوستان وقتی دیدم این تاپیک بر خلاف بعضی دیگه داره علمی توش بحث می شه منم به خودم اجازه دادم وارد بحث بشم و برای شروع چنتا عکس از موقعیت رادار قبله آذز بایجان بزارم
سعی کردم به تونم از منطقه مورد نظر و فاصلش تا ایران چنتاییی عکس بدرد به خور بزارم

تصویر

برای دیدن عکسها در اندازه واقعی اینجا کلیک کنید

تصویر

تصویر

به نظر می یاد برد موشک فاتح به خوبی برسه

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب با توجه به تصوير اول و آخري كه دوستمون گذشته. چون در تصوير آخر يك موشك با برد 150 كيلومتر بخش اعظم آذربايجان رو پوشش داده بايد برد فاتح110 هم بدون هيچ مشكلي به پايگاه قبله برسه. اما با توجه به وسيع بودن اين پايگاه واينكه فاتح ميتونه 500كيلوگرم مواد منفجره حمل كنه به نظرتون نبايد تعداد موشك ها رو افزايش داد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب اينم يكسري عكس جديد!

[نماي كلي از پايگاه هاي استرتژيك تبريز، رادار قبله و پايگاه ضد هوايي سام-4 كه اتفاقي پيداش كردم!]
تصویر

[فاصله پايگاه دوم شكاري تبريز تا هدف 205.92 مايل]
تصویر

[فاصله پايگاه موشكي تبريز تا هدف 217.97 مايل]
تصویر

[پايگاه موشكي تبريز]
تصویر

[پايگاه سام-4 آذربايجان]
تصویر

[رادار تبريز]
تصویر

[پايگاه هاوك تبريز]
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.