kakarostam

Members
 • تعداد محتوا

  11
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

پست ها ارسال شده توسط kakarostam


 1. حقیقتا از سمت روسیه خیلی می ترسم 
  هر لحظه ممکن است پشت پرده معامله ای کند و بچه های ما را بفروشد 
  امیدوارم سردار برای آدم فروشی و خیانت های روس ها فکری اندیشیده باشد

  وزارت خارجه روسیه تکذیب کرد

 2. رویترز : ایران از برنامه 6 ماهه انتقال قدرت از اسد حمایت کرد / امیرعبدالهیان : قویا تکذیب میکنم

  http://www.reuters.com/article/2015/10/30/us-mideast-crisis-syria-iran-idUSKCN0SN2Z620151030
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940808000233

  مثل اینکه فرمول برد برد این بار برای سوریه قراره اجرا شه !

  روسها که به هیچ وجه از اسد نخواهند گذشت البته با شناخت که من از روسها دارم تمام استراتژی روسها نگهداری اسد در راستایی قدرت است. البته به دلیل دو گانه بودن قدرت در روسیه میان لابی لیبیرالها و ملی گراها یا به عبارتی میان الیگارشی و ارتش موضوع ثبات ندارد فعلا نفوذ ارتش بیشتر از الیگارشی است، در کنار حمایت اکثریت مردم و گرایش ولادیمیر پوتین به نظامیها در این میان نبایید نقش راتشلدها را نا دیده بگریم حمایت انها از مواضع ارتش به دلیل نزدیکی مواضع ارتش روسیه با چین که در برنامه راتشلدها بایید جایگزین امریکا شود ، بی دلیل نیست که به اقای شایگو وزیر دفاع روسیه نشان مالت را دادن و دست نشانده راتشلدها باراک اوباما سکوت اختیار کرده.

 3. [quote name="HosseinBrusli" post="474416" timestamp="1445861238"]اون 6 نفری که منفی دادن لازمه بهشون بگم ما اصلا به دولت سوریه و روسیه از اولم مشکلی نداشتیم! جو ندید! ائتلاف با روسیه کبیر میتونه سد محکمی برای جلوگیری از نفوذ غرب در خاورمیانه باشه. کاری به گذشته روسیه ندارم، ملاک رفتار و زمان فعلیشونه، زمانی که پدر ایران و درآوردن، زمان شوروی بوده نه الان که عمو پوتین حکومت و تو چنگش گرفته  big_grin
   
  چرا منفی میدین خوب  big_grin[/quote شیش نفر ؟؟؟ بر اساس تازه ترین تحولات میدانی از صحنه نبرد خونین تایپک تحولات سوریه تعداد تلفات به 24 نفر رسیده بیبینم در روزهای آتی ارقام تلفات طرفین چقدر خواهد بود از. برادر خارج از درست یا نادرست بودن حرفایتان لحن بیان شما درست نیست مثلا روسیه کبیر شما روسیه را ستایش میکنید یا تمسخر در هر دو مورد درست نیست ، اگر قصد تحلیل دارید بایید خارج از احساسات باشد .
  • Upvote 2
  • Downvote 2

 4. تحلیلی بود بر اهداف احتمالی دولت ترکیه ، که ممکن است محقق بشود یا نشود .

  توان مانور ترکیه را قدرت نظامی و اقتصادی و روابط بین الملی اش تعیین می کند که در این مورد از دیدگاه من هست .

   

  هیچ نیروی نظامی که توان نیروهای مسلح ترکیه را در شمال سوریه به چالش بکشد وجود ندارد ، سوای این که پس از بیرون رانده شدن داعش از منطقه مورد بحث در صورت انجام چنین عملیاتی ، صرف استقرار سیستم های پدافند هوایی در مناطق نزدیک مرز ترکیه به علاوه چند یگان توپخانه سنگین جهت ایجاد آتش پشتیبانی کفایت می کند .

  مابقی کار بر عهده نیروهای شورشی سوری خواهد بود . داشتن منطقه امن بدون مزاحمت نیروی هوایی حکومت سوریه امتیاز کمی نیست و در صورت تصرف کامل حلب بعید نیست منطقه پرواز ممنوع به آن هم گسترش نیابد و این خود به معنی کسب ظرفیت کافی برای ایجاد حکومت انتقالی هم هست .

  این دمشق نیست که قدرت مانور ترکیه را کاهش میدهد بلکی بازیگرهای بزرگ منطقه و جهان

  • Downvote 2

 5. همان طور که پیش بینی می شد ، حزب عدالت و توسعه تصمیم خود برای دخالت مستقیم در سوریه را پس از برگزاری انتخابات پارلمانی به صورت مرحله به مرحله اجرا می کند .
   
  از نظر من ، این طرح جهت رسیدن به یک سری اهداف برنامه ریزی شده که سعی می کنم به صورت خلاصه شرح بدهم :
   
  در نظر مسئولان سیاست خارجی این حزب ، شمال سوریه باید به حیات خلوت ترکیه تبدیل شود . در کوتاه مدت حلب و ادلب و نوار شمالی لاذقیه مورد نظر است و در آینده حماه و رقه نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت .
  در صورت موفقیت طرح ، یک بازار بزرگ و تقریبا انحصاری برای کالاهای ترکیه فراهم خواهد شد . در صورت تجزیه سوریه ، منابع گازی و نفتی مدیترانه که میان ترکیه و سوریه قرار دارد برای ترکیه لقمه آسانی خواهد بود .
  در کنار این ها ، ترکیه می تواند با کمک مستقیم به متحدان اصلی خود در سوریه که همان گروه های با تفکر اخوانی و اسلام گرایی عمل گرا هستند ، از جمله جبهه اسلامی و فیلق الشام و برخی جناح های ارتش آزاد ، از یک طرف نفوذ گروه های رادیکال تر مثل النصره و داعش را به شدت کاهش دهد و از سوی دیگر اهرم فشار مناسبی برای تعدیل خواسته های حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) که همان شاخه سوریه حزب کارگان کردستان (PKK) در دست داشته باشد .
   
  در هر حال ، دولت ترکیه اگر به دنبال موفقیت این طرح است ، باید حلب را مهم ترین هدف خود قرار بدهد . با اجرای طرح منطقه امن که رویش بحث می شود ، بخش های مورد تسلط حکومت دمشق از سه جهت ( از غرب و ادلب ، از شرق و منطقه مارع و الباب و از شمال ( اعزاز)  تحت فشار قرار می گیرد و مخالفان می توانند با استفاده از موقعیت امن و نزدیک به منطقه عملیات ، انبارهای بزرگ سلاح ، مراکز کنترل و فرماندهی و نیز مراکز جدید آموزش نیرو را در این منطقه ایجاد کنند و از طریق گذرگاه های مرزی جدید از جمله جرابلس از نگرانیشان در مورد خطوط تدارکات و نیروی لازم برای حفاظت از آن کاسته خواهد شد .
   
  سقوط حلب میخ آخر بر تابوت سوریه متحد است و تجزیه کشور را در کوتاه مدت اجتناب ناپذیر می کند . به مخالفان بزرگترین شهر سوریه را هدیه می دهد و به پایگاهی برای پیشروی به سوی جنوب ( حمص و حماه %u

  این تحلیل بود یا بیان ارزوها ، در حقیقت توان مانور ترکیه خیلی محدودتر از ان است.
  • Upvote 2
  • Downvote 2