zed

VIP
 • تعداد محتوا

  1,490
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

zed آخرین امتیاز شما در روز 23 اردیبهشت 1392

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

3,418 نشان شجاعت

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی او بی گدار به آب نخواهد زد . قطعا مشاورین نظامی اردوغان تمام احتمالات را لحاظ کرده اند . اگر همراه با نیروی زمینی نیروی هوایی را هم وارد معرکه کند چه خواهد شد ؟ آیا روسها ریسک درگیری با ترکیه را خواهند پذیرفت یا به یکباره حضور خود را کمرنگ می کنند ؟
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فراموش نکنید که ما نزدیک مراسم 22 بهمن و انتخابات مجلس هستیم که هر دو اهمیت ویژه ای در کشور ما دارد .پس اگر در این مدت حرفها عوض شد خیلی تعجب نکنید
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی بعید می دانم مجموعه دیپلماسی کشور ما این موارد را متوجه نباشند . سری پیش سر وعده پانزده میلیارد دلاری مکرون و تمایل رئیس جمهور به مذاکره با آمریکا پس از زدن بی سرنشین آمریکا توسط پدافند نوشتم که ما با این کار تنها به دنیا اعلام کردیم که چقدر به این پانزده میلیارد دلار نیاز داریم که حاضریم با کشوری که آن را شیطان بزرگ می دانیم وارد مذاکره شویم و آنچه را رشته بودیم با دست خود پنبه کردیم . الان هم صحبتهای رئیس جمهور در خصوص بلد نبودن چرخاندن اقتصاد بدون تعامل با دنیا را کنار صحبت وزیر امور خارجه بگذارید و ببینید به چه نتایجی خواهید رسید . تازه آن موقع حاج قاسمی هنوز بود و هواپیمای مسافربری را هم نزده بودیم .
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی مگر آنکه ما برگهای برنده ای داشته باشیم که به موقع رو شود . اعتراف قطره چکانی آمریکا به تلفات در عین الاسد با یک برنامه ریزی و اجرای صحیح از جانب ما تبدیل به چشم اسفندیار ترامپ و دارو دسته اش خواهد شد .
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی مشکل قضیه در شورای امنیت این است که ظاهرا در مسئله بازگشت تحریم های سازمان ملل در مکانیزم ماشه حق وتو در نظر گرفته نشده و با این حساب عملا از چین و روسیه کاری ساخته نیست . اینجا مهم نیست طرف مقابل چه نکرده مهم آن است که ما چه کرده ایم .
 6. با سلام خدمت همه دوستان گرامی قطعا داوری به ضرر ما خواهد بود در غیر این صورت ما زمان خروج از آمریکا به این مکانیزم مراجعه می کردیم و این تحریم ها را تحمل نمی کردیم . اروپایی ها بیهوده مکانیزم را فعال نکرده اند .
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی با کمال تاسف ما خود را برای چنین شرایطی آماده نکرده ایم و چه به خواهیم و چه نخواهیم تبدیل به عراق یا افغانستان خواهیم شد . زمانی که کشوری در غذا و دارو و پوشاک و نیاز های اولیه زندگی وابسته باشد انتظار مقاومت و پیشرفت و توسعه در شرایط تحریم انتظار بیجایی است پس ما همان مسیر تعیین شده تا زوال را طی خواهیم کرد مگر آنکه اتفاق خاصی بیافتد . مثلی هست که می گوید زانوی اشتر را ببند و توکل بر خدا کن .
 8. با سلام و احترام هواپیما در وضعیت اوجگیری و 5 دقیقه پس از شروع پرواز هدف قرار گرفته شده . در این حالت هنوز مسافرین با کمربند ایمنی سرجایشان نشسته اند و امکان هواپیما ربایی نیست . ضمن اینکه با فرض ربوده شدن هواپیما و حتی تهدید پایتخت باز هم روش های دیگری نظیر اقداماتی که برای بدام انداختن ریگی توسط نیروی هوایی انجام شد می توانست انجام شود که هزینه کمتری داشت .
 9. با سلام خدمت همه دوستان گرامی ترامپ مطمئن است انتقام سختی در کار خواهد بود . اما باز هم اطلاعات ناقص آمریکا از ایران و محور مقاومت باعث شد تا به گفته امام جمعه تهران پیام عجیبی را به ایران برساند که هماهنگونه انتقام بگیرید که ما عمل کردیم (اگر نه پالایشگاههای ایران را میزنیم) «به گفته یک سناتور آمریکایی» این پیام دو پیام دارد یکی پنهان و دیگری آشکار پیام آشکار این است که ترامپ ترجیح می‌دهد در این قمار یک ژنرال یا یک وزیرش مورد انتقام محور مقاومت قرار بگیرند اما درگیری گسترده نشود که از ترس این موضوع، تهدید هم میکند (البته تجربه سرنگونی پهپادشان را بد نیست مرور کند)... پیام پنهان این نامه این است که ترامپ که در حالت غیر طبیعی تصمیمی را گرفت تا شاید بدین وسیله بتواند رای بیاورد حالا نگران این است که اگر تلفات سربازان آمریکایی زیاد شود قطعا در آمریکا و مردم کشورش نیز مورد بازخواست قرار می‌گیرد که با این حماقت سربازان آمریکایی را روانه تابوت خواهد کرد. https://www.mashreghnews.ir/news/1026733/خودکشی-ترامپ-از-ترس-انتقام همچنین تهدید به هدف قرار دادن 52 نقطه از جمله مراکز فرهنگی مهم ایران که صدای دموکراتها را درآورد . هنوز در حال حمله به حشدالشعبی در عراق و سوریه هستند و سعی می کنند با مشت های پیاپی قدرت تمرکز و تفکر را از حریف بگیرند و اراده او را برای پاسخ محکم بشکنند و از آن سو مرتب واسطه می فرستند تا اینجا 16 کشور .
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی در حال حاضر مسئله اعتبار جمهوری اسلامی مطرح است . حرکتی که با دستور ترامپ انجام شد ،‌ صرفا شهادت یک مهره نظامی محسوب نمی شود بلکه هدف بالاتر آن خدشه دار کردن اعتبار بین المللی ایران است . البته این یک ریسک بود که ترامپ انجام داد و ابعاد مختلفی را می توان برای آن بر شمرد ولی چیزی که مشخص است امید تیم ترامپ برای تغییر فضای عراق به روشهای نرم از دست رفته است . اگر به توئیت ها و مصاحبه ها و تحلیلهای آنها رجوع نمایید می بینید که مهندسی افکار در حال انجام است و انتظار این حجم همدردی را با محور مقاومت نداشته اند . حتی مخالفین جمهوری اسلامی در داخل و خارج نیز یا مجبور به سکوت شده اند یا در حال اعلام همدردی هستند و تنها بخشی که به صورت فعال در حال شادمانی و خط دهی است همان کسانی هستند که به نوعی جیره خوار آنها محسوب می شوند . در عراق و حمله به حشد الشعبی عراقی ها را کشتند که با پاسخ سفارت روبرو شدند و به واسطه ریختن خون عراقی ها مخالفین مقاومت نیز مجبور به سکوت و یا حتی همدردی شدند . همین اتفاق هم در ایران در حال رخ دادن است و در بلند مدت تاثیرات نظامی و سیاسی خود را خواهد گذاشت .
 11. با سلام خدمت همه دوستان گرامی واقعیت های جغرافیایی و قومی و نژادی ربطی به درجه عزت و ذلت ندارند . نحوه تحلیل و استفاده از واقعیت های موجود است که مسیر عزت و ذلت را مشخص می کند . دشمنان ما هم در همین مسیر سرمایه گذاری می کنند تا نتایج مطلوبشان را بدست بیاورند . طرح خاورمیانه بزرگ و تجزیه کشورهای این منطقه را مطالعه بفرمایید .
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آمریکا هر جور که فکر کرده باشد در این حمله عراقی ها را کشته است و حالا در قامت یک اشغالگر که خون عراقی ها را می ریزد در عراق نمود پیدا می کند . در این مورد حتی مخالفین هم مجبور به سکوت و تغییر رویه مقطعی خواهند شد .
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی تجزیه عراق مقدمه تجزیه ایران خواهد بود . به همین دلیل است که این طرح به شدت توسط آمریکایی ها و صهیونیستها دنبال می شود . تجزیه عراق نه تنها تجزیه ایران بلکه تجزیه سایر کشورهای همسایه عراق را نیز در پی خواهد داشت . قطعه اول دومینو که بیافتد خودبخود بقیه قطعات هم ریزش خواهند کرد .
 14. با سلام خدمت همه دوستان گرامی چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ؟ ما هم دوست داریم شرایط همین چیزی باشد که شما می فرمایید . اما شواهد و تجربیات چهل ساله چیز دیگری را نشان می دهد صبر کنید تا زمان ورود تسلیحات مورد نظر ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد . سریال گاندو را بار دیگر ببینید که این روزها قسمتهای تکمیلی آن در واقعیت اتفاق می افتد . جایی که مجرم به جای بیگناه نشسته و اموال ملت ما را به تاراج می برد . اما در خصوص ساده لوحی و ساده انگاری در مورد روسها ، پیامبر اسلام ( صلی الله علیه و آله و سلم ) فرمود : مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود . اگر کسی از یک سوراخ بارها گزیده شود اسمش را چه باید گذاشت ؟
 15. با سلام خدمت همه دوستان گرامی به این موارد اضافه کنید چقدر دولت دوست دارد در رژه نیروهای مسلح تانک ها و هواپیماها و سایر تسلیحات خریداری شده را نمایش بدهد و آن را به عنوان حداقل دستاورد برجام نشان بدهد . حتی به یکی دو نمونه از هر کدام هم راضی خواهد بود . کسانی که با یک هواپیمای مسافر بری عکس کارت پستالی و یادگاری می گیرند ، جلو جایگاه رژه چه خواهند کرد . ضمنا توجه کنید که اگر غیر از این راه را برویم خود روسها مکانیزم ماشه را فعال خواهند کرد . این دیگ تا زمانی که برای آنها منفعت دارد می جوشد .