zed

VIP
 • تعداد محتوا

  1,612
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  4

zed آخرین امتیاز شما در روز 19 دی 1400

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

4,025 نشان حکمت

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی حالا با توجه به اینکه روسیه درگیر اوکراین شده آیا کماکان می تواند از حضور آمریکایی ها جلوگیری کند ؟ و آیا ارمنستان تمایل دارد که این نقش را کماکان روسها بر عهده داشته باشند ؟
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی رنگ و لعاب شرعی زدن به استاندارد دوگانه به هیچ عنوان صحیح نیست . تا جایی که من می دانم موضع جمهوری اسلامی هم در این مورد اعلام شده است . نه تایید حمله روسیه و نه تایید حق اوکراین برای بوجود آمدن نگرانی برای روسها . نمی توان از رفتار روسها انتقاد کرد ، بعد آمریکایی ها را با بیست سال سابقه حمله پیش دستانه به عراق و افغانستان ندید . اگر آنها خود زنی 11 سپتامبری را بوجود آوردند که به بهانه آن به عراق و افغانستان حمله کنند ، این بار اوکراین را طعمه روسها کردند تا سیاستهای خود را پیش ببرند . همانطور که تایوان را قربانی می کنند تا خدمت چینی ها برسند . همانطور که خاک ارمنستان را به آذربایجان خواهند بخشید تا مقاصد سیاسی خود را پیش ببرند . بنابراین تا وقتی دست شیطان بزرگ را در آتش جنگهای دنیا نادیده بگیرید ، مشخص است که در قید و بند شرعی بودن یا نبودن گیر می کنید . اوکراین بخشی از یک پازل بزرگ و کابوس خوفناکی است که برای جهان دیده شده . وقتی زلینسکی یهودی دلقک رسما رژیم صهیونیستی را الگوی خود می داند و مردم اوکراین هم او را به ریاست جمهوری می رسانند و گردان های نازی آزف را آمریکایی ها اعتراف می کنند که آموزش دیده آنها هستند ، مشخص است که حکم شرع مقدس اسلام در این خصوص چه خواهد بود . الَّذِينَ يَتَرَبَّصُونَ بِكُمْ فَإِنْ كَانَ لَكُمْ فَتْحٌ مِنَ اللَّهِ قَالُوا أَلَمْ نَكُنْ مَعَكُمْ وَإِنْ كَانَ لِلْكَافِرِينَ نَصِيبٌ قَالُوا أَلَمْ نَسْتَحْوِذْ عَلَيْكُمْ وَنَمْنَعْكُمْ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ ۚ فَاللَّهُ يَحْكُمُ بَيْنَكُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ ۗ وَلَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكَافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا منافقان آنانی هستند که نگران و مراقب حال شمایند، چنانچه برای شما فتح و ظفری پیش آید (برای اخذ غنیمت) گویند: نه آخر ما با شما بودیم؟! و اگر کافران را فتح و بهره‌ای رسد به آنها گویند: نه ما شما را به اسرار مسلمانان آگاه کردیم و شما را از آسیب مؤمنان نگهداری نمودیم؟! پس خدا فردای قیامت میان شما و آنان حکم کند، و خداوند هیچ گاه برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلّط باز نخواهد نمود. سوره نسا آیه 141
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفر گاهی و دوزخ انتقامی بازگشت می‌کنند. سوره شعرا آیه 227 بـاش تــا صـبـح دولـتـت بـدمـد / کـایـن هـنـوز از نـتــایـج سـحر است
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی ادعا شده یک سپهبد روسی به اسارت اوکراین در آمده که از جنگ جهانی دوم تا به حال سابقه نداشته است . "در سوی مقابل اما روسها از آنچه که در اختیار دارند استفاده درستی نمی‌کنند؛ چنین تجمع بزرگی از نیرو و تجهیزات اوکراینی طبیعتا بایستی به سادگی توسط ماهواره های شناسایی یا پهپاد و آواکس های روسی رصد می‌شدند تا چنین فاجعه ای در خطوط دفاعی رقم نخورد؛ عقب نشینی دسته جمعی نیروهایی که انتظار حمله ای در این سطح را نداشته و حتی فرمانده کل قوای روسی حاضر در استان خارکیف یعنی سپهبد Andrei Sychevoi نیز به اسارت ارتش اوکراین درآمد." https://www.mashreghnews.ir/news/1416541/آخرین-وضعیت-ضد-حمله-بزرگ-ارتش-اوکراین-در-خارکیف-بسته-جدید-تسلیحاتی
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی با این حساب روسها عملا به هدف خود رسیده اند . تنها اودسا مانده است . سری پیش هم اوکراینی ها در همان منطقه خارکف دست به حمله زدند و تا مرز روسیه هم پیشروی کردند . حال اگر روسها توانسته باشند واحدهای خود را تقریبا سالم به عقب بازگردانند ، با یک بازسازی و سازماندهی دوباره توان تهاجمی پیدا خواهند کرد و یا حداقل در نواحی ذکر شده نیروی بیشتری برای تثبیت و تحکیم مواضع خواهند داشت . تنها بحث این قضیه افت روحی روسها و افزایش روحیه اوکراینی ها است که می تواند ورق جنگ را برگرداند . هنوز هم جای پرسش است چرا روسها با تمام قوا وارد جنگ نمی شوند ؟ مدت زیادی از جنگ گذشته و اگر نیاز به آموزش و بسیج نیرو و سازماندهی و توسعه واحدهای رزمی جدید یا ساخت تسلیحات جدید و بیشتر بود با توجه به اینکه هنوز توان و منابع کافی را دارند باید انجام می شد . حتی اگر ناتو را تمام عیار پای کار فرض کنیم هم باز نتیجه باید غیر از این بود .
 6. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فکر می کنم ما هم باید برای ماجرای اسارت بدون مقاومت تفنگداران دریایی آنها چند تا فیلم بسازیم و به آنها یادآوری کنیم قهرمان بودن در فیلم خودتان شرط نیست . قهرمانان ما شهیدان نادر مهدوی و بیژن گرد و یاران آنها هستند که با چند قایق تندرو جلو ناوگان شما ایستادگی کردند و قبل از اسارت و شهادت حداقل یک بالگرد شما را زدند . شمایی که سال گذشته در همین روزها افغانستان را پس از بیست سال دو دستی تقدیم طالبانی کردید که به بهانه شکست آنها و ریشه کنی تروریسم وارد آن شده بودید .
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی به همین دلیل هم باید خیلی مراقب بود . دست طرف مقابل با انواع موشکهای ضد ماهواره و تکنولوژی های مشابه ضد ماهواره پر هست و اگر قرار بر حمله باشد اول چشم هایمان را کور می کنند و بعد حمله خواهند کرد . یک ماهواره و حتی جمعی از ماهواره ها که در مقابل چشمان آنها قرار دارد تهدیدی محسوب نمی شود . آنچه تهدید برای آنها است چیزی است که نتوانند تشخیص دهند و جایش را ندانند .
 8. با سلام خدمت همه دوستان گرامی در زمان انجام انتخابات و پیروزی صدر بیشتر تحلیلگران سیاسی این انتخابات را یک شکست برای ایران و گروه های حامی مقاومت تلقی کردند . اکنون روشن شد استراتژی و سیاست درستی که پس از این انتخابات در نظر گرفته شد چگونه یک تهدید را به فرصت تبدیل کرد . صدر آمده بود تا تحت پوشش قانون و با حمایت همه جانبه داخلی و خارجی قدرت را کسب کند . اکنون مجبور شده است زیر میز بازی بزند و با بی قانونی و اغتشاش تلاش کند کار خود را پیش ببرد . آن هم در عراقی که تلاش می کند روی آرامش را به خود ببیند . فرضا که صدر شرط و شروط بگذارد ، دست طرف مقابل را هم برای شرط و شروط گذاشتن باز می کند .
 9. با سلام خدمت همه دوستان گرامی به نظر می رسد آمریکایی ها سناریو تحریم تسلیحاتی جدیدی را در نظر دارند .
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی همانطور که غرب همه تجربه تحریم ایران را روی سر روسیه ریخت ، روس ها هم با همه تجربه تحریم ایران جنگ را شروع کردند . فعلا آمریکا بابت بنزین سراغ ونزوئلا رفته و کانادا در حال تعمیر خط لوله روسها است و بایدن هم به آمریکایی ها گفته تا جنگ اکراین هست باید بنزین را گران بخرید و به منطقه سفر کرده تا از کف دست عربستان بتواند مویی بکند و افزایش ظرفیت تولیدی ایجاد کند و پیش بینی شده امسال درآمد روسها از فروش نفت و گاز بیش از سال گذشته باشد . این وسط هم فعلا به ما فشار می آورند برجام را بپذیرید تا نفت شما وارد بازار شود . اگر قدرتهای اتمی با هزاران بمب اتمی توانستند یکدیگر را تحمل کنند و بی خیال هند و پاکستان مسلح به سلاح هسته ای شوند ، ایران بی سلاح هسته ای را هم می توانند بپذیرند . همین چند ماه را ببینید از تحریم های حقوق بشری و داد و بیداد برای چشم آبی های موطلایی که مثل سوری ها نیستند رسیده اند به توصیه به اکراین که خاک بده و صلح را بپذیر که زمستان نزدیک است . ضمنا بلژیک و ایران قانونی مبنی بر تبادل زندانی با یکدیگر نداشتند و آقای اسدالهی ما آنجا زندانی بود . شرایط طوری شده که پارلمان آنها در حال تصویب چنین قانونی است . ان شا الله در خصوص آقای نوری هم همین اتفاق خواهد افتاد .
 11. با سلام خدمت همه دوستان گرامی به نظر من خبر تحویل پهپاد به روسیه ساختگی و شایعه ای برای تحت الشعاع قراردادن اصل سفر پوتین به تهران است . به خصوص که ظاهرا اردوغان هم به صورت هم زمان در تهران حضور خواهد یافت و احتمالا موضوع سفر به سوریه و منطقه مرتبط خواهد شد . حتی اگر این خبر درست باشد روزی شهید سلیمانی هم به مسکو رفت تا پوتین را متقاعد کند تا جنگنده های روسی در عملیات ضد داعش در سوریه شرکت کنند . علی رغم اینکه همان موقع هم سوریه نیروی هوایی داشت ولی آنچه ورق را برگرداند حضور نیروی هوایی روسیه بود . شاید اینجا هم به نوعی تاریخ به گونه دیگری تکرار شود . به هر حال هنوز حضور انبوه پهپادهای ایرانی در یک جنگ واقعی تجربه نشده و حداقل دستاورد چنین حرکتی برای ما ارزیابی میزان کیفیت پرنده ها و تاکتیک ها و آموزشها و سایر موارد جانبی خواهد بود . علی رغم آنکه خطر لو رفتن اطلاعات این نوع تسلیحات نیز وجود دارد ولی تا به آب نزنی و خیس نشوی شنا هم یاد نمی گیری .
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فکر می کنم این صحبت ها را باید زمینه سازی برای تحریم های جدید در حوزه پهپادی و نظامی در نظر گرفت . آمریکا از برنامه خود کوتاه نیامده است و همچنان برجام های دیگری را در حوزه های موشکی و پهپادی و محور مقاومت مد نظر دارد .
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فقط پوتین نیست اردوغان هم قرار است بیاید . احتمالا موضوع عملیات ترکها در سوریه است .
 14. با سلام خدمت همه دوستان گرامی بسیار عالی بود . البته فکر می کنم هدف غرب نه از بین بردن جریان تکفیری بلکه تقویت و هدایت آن در جهت منافع خود است .اینکه اکثر افراد درگیر در وقایع یازده سپتامبر تبعه عربستان سعودی بودند بعد افغانستان و عراق هدف قرار می گیرند در نوع خود بسیار جالب توجه است .
 15. با سلام خدمت همه دوستان گرامی نردبان پله پله . اکنون که در ساخت همین کلاس تانکرها موفق شدیم می توان امید داشت تانکرهایی با ظرفیت بالاتر یا حتی در بعد نظامی ناوهایی با کاربری و تناژ بالاتر از ساخته های فعلی را تولید کنیم . مهم ایجاد دانش و زیرساخت تولید است و البته زمان می برد تا با کسب تجربه به مدارج بالاتر برسیم دانشی که تحریم نمی شود و با حمله نظامی از بین نمی رود .