zed

VIP
 • تعداد محتوا

  1,448
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

zed آخرین امتیاز شما در روز 23 اردیبهشت 1392

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

3,264 نشان شجاعت

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. افشاگری یک تحلیل‌گر مسائل غرب آسیا؛ پیشنهاد 250 هزار دلاری به مهندس ایرانی برای از کار انداختن شبکه برق تهران https://www.farsnews.com/news/13971224000377/پیشنهاد-250-هزار-دلاری-به-مهندس-ایرانی-برای-از-کار-انداختن-شبکه-برق
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی با توضیح شما این ارتباط یک طرفه خواهد بود . مگر اینکه مبدا و مقصد هر دو مکان ثابت داشته باشند .
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آیا صرفا حمل پرنده از مبدا به مقصد برای پیام رسانی در مسیر عکس کفایت می کند ؟ در زمانی که مثلا کاروان یا لشکر در حال تحرک بود و جای ثابتی نداشت این شیوه پاسخگو بوده است و پرنده برای برگرداندن پاسخ دچار مشکل نمی شده است ؟
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی قرار نبوده و نیست که ما تا ابد در سوریه بمانیم و تجربه نیز ثابت کرده که اتفاقا در این مورد بخصوص پای منافع ملی در میان است . فراموش نکرده ایم داعش تا کجا آمده بود و کدام مرزهای ما تهدید شد . توقع دارید در برابر دشمنی که معتقد است اگر هفت شیعه را بکشد بهشت بر او واجب می شود چه کنیم ؟ یادتان رفته روزی که داعش در حرم امام و مجلس عملیات کرد و هفده هموطن بیگناه ما را کشت ؟ یادتان رفته صف سربازان رژه رونده در اهواز را که به خون کشیده شد ؟ یادتان رفته اتوبوس سربازان ما را منفجر کردند ؟ این همه شهید دور اطراف را نمی بینید ؟ چرا اینقدر اصرار دارند هر طور شده ما را از سوریه بیرون بیاندازند ؟ که نمی توانند و هفته پیش هم بشار اسد ثابت کرد که نمی توانند . حال هر بنگاه خبری دوست دارد تحلیل ببافد مختار است . بزرگترین منفعت ملی ما نابود کردن داعش بود که تا حدود زیادی محقق شد و این ترامپ است که هفت هزار میلیارد دلار خرج کرده و باید هواپیمایش چراغ خاموش در منطقه فرود بیاید و این ما هستیم که هرسال چند میلیون نفر از مرز زمینی روز روشن زیارت اربعین می رویم و بر می گردیم آن هم در کشوری که هشت سال با آن جنگیده بودیم. مشکلات اقتصادی اخیر نیز عمدی است . کشوری که جنگ هشت ساله را گذرانده و اقتصاد را زیر بمب و موشک و تحریم اداره کرده به این مفتی ها بدون جنگ بازارش نابود نمی شود مگر آنکه خائنین و ستون پنجمی وجود داشته باشند که با عملکرد خود در کنار بی لیاقتی و بی عرضگی و سو مدیریت داخلی و سهم خواهی های جناحی عرصه را بر ملت تنگ کنند تا به اهداف خود برسند . این شرایط هم گذرا است و باید پیش می آمد تا چشمان خواب بعضی مسئولین و مردم باز شود و بفهمند شرایط چیست و کجای کار هستیم . بدانند که با شعار دادن و اعتماد بیجا نمی توان زیر معاهده و پیمان امضا کرد. نمی توان امضای فلان کس را تضمین دانست . بدانند منافع ملی در این نیست که فقط رای انتخابات و جناح خویش را ببینند و پای هر چیزی را امضا کنند و مردمی که اینقدر ساده نباشند که گول هر شعاری را بخورند و قبل از تصمیم تعقل کنند . حال آزمونهای سخت تر از این در پیش داریم .
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی جالبه که هفته پیش بشار اسد خودش اینجا آمد و با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور دیدار کرد . مسئله هم اینقدر مهم بود که نبودن آقای ظریف در ملاقات موجب ناراحتی و استعفای ایشان شود . فقط کافی است به این پرسش پاسخ دهید که در متن بالا روسها چطور می خواهند قرارداد نیروهای طرف ایران را فسخ کنند آن هم نیروهای ماهر اسد برادر رئیس جمهور سوریه ؟ مگر طرف قرارداد روسها بودند که حالا فسخ کنند ؟ منبع خبر تابناک وبگاه دیده بان سوریه است این دیده بان به کجا وابسته است و خط فکریش چیست ؟ الان که نوشته درگیری یعنی دو طرف دست به سلاح شده اند و همدیگر را زده اند ؟
 6. با سلام خدمت همه دوستان گامی ظاهرا هنوز هم اصرار داریم در غلتان بدهیم و آب نبات بگیریم . البته اخیرا یاد گرفته اند همان آب نبات را هم به ما ندهند . آقای رئیس جمهور معتقد بود تا دو سال دیگر اگر در برجام بمانیم تحریم تسلیحاتی برطرف می شود . با این تیم دیپلماسی و کار رسانه ای و اوضاع داخلی بعید بدانید از این ترفندها آبی گرم شود . در این شرایط باید قاچ زین را چسبید اسب سواری پیشکش !
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی در همان سوریه هم همه مسلمان عاشق شهادت نبودند و خیلی ها به دلیل سیر شدن از زندگی و خیلی های دیگر به دلیل طمع سهیم شدن در نتایج وارد متن وقایع شدند . به عقب نشینی های مکرر ارتش سوریه و رسیدن معارضین تا هفتصد متری کاخ بشار اسد و برآورد دو هفته ای توان حفظ نظام سوریه در آن زمان توجه کنید . در آن سو هم تا داعش و النصره وارد کارزار نشدند خبری از انتحاری و حوری و این حرف ها نبود و مثلا فرودگاه منغ یک سال مقاومت کرد و با اولین انتحاری ها توان مقاومتش را از دست داد و سقوط کرد . اصلا نیازی به این انگیزه ها نیست . مثلا کامیکازه های ژاپنی در جنگ جهانی دوم مسلمان نبودند که عشق شهادت داشته باشند یا قیام بلشویکها و سرنگونی حکومت تزارها کلا از انگیزه های دینی فارغ بود . انگیزه می تواند مادی باشد یا معنوی باشد و انسان ها بر اساس درک خود از شرایط و اعتقاداتشان عمل خواهند کرد . وضع زندگی مردم و فشارهای متعدد می تواند انگیزه قیام برای تغییر وضع موجود را بدهد و صد البته کاتالیزور این وضع تفاوت سطح زندگی مردم و مسئولین یک کشور است . منتهی ما اکنون مرحله به مرحله همان اتفاقات بحران سوریه را شاهد هستیم و باید ببینیم جهان چقدر از آن بحران درس گرفته است . ضمنا همین روال به گونه ای دیگر در خصوص ما در حال تکرار است دیماه پارسال را به خاطر بیاورید . چقدر از هموطنان ما در آن آشوب ها صدمه دیده و حتی جان خود را از دست دادند . در ونزوئلا هم همین است . در مصر هم همین بود . در تونس هم همین بود . در لیبی هم همین بود . به همین دلیل هم یک الگو در حال تکرار است . اینجا مخالفان رهبری واحد دارند و یک نفر برند این اعتراضات شده است و از سوی قدرت های خارجی حمایت می شود . تلاش برای شکاف در ارتش و بدنه بروکراتیک دولت در حال انجام است . عملیات روانی و رسانه ای انجام می شود . صف بندی ها و درگیری ها شروع شده است . تهدید مرزی در حال پیگیری است و تمام چیزهایی که بهتر از من می دانید . تفاوت این است که سوریه قبیله ای و مذهبی بود و اینجا چپ و راست داریم و هوادارانشان و البته این وسط شکم که دین و ایمان نمی شناسد . ایران و روسیه و چین و بقیه هم اینقدر دور هستند که دخالت نکنند .
 8. با سلام خدمت همه دوستان گرامی تاریخ تکرار می شود . در حال مشاهده وقایع چند سال پیش سوریه اینبار در ونزوئلا هستیم . البته در خصوص تکرار تاریخ گفته شده یک بار به صورت کمدی خواهد بود و یک بار به صورت تراژدی . آنچه در سوریه دیدیم که تراژدی محض بود امیدوارم این بار شاهد کمدی آن باشیم !!!
 9. با سلام خدمت همه دوستان گرامی بعید است طرحی داشته باشند چون گزینه دیگری موجود نیست . انتخابات هم با ناظران خارجی برگزار خواهد شد و در صورت پیروزی مادورو همان ناظران گزارشات گسترده تقلب را منتشر خواهند کرد و در صورت پیروزی رقیب خوب صدای مردم شنیده شده است !!! راه دیگر هم اعلام حکومت نظامی و دستگیری مخالفان است که مثل بنزین روی آتش عمل خواهد کرد . البته خود ارتش هم می تواند کودتا کند که سابقه آن در آمریکای لاتین زیاد است
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آیا از این نوع تسلیحات به صورت هوا به هوا هم می توان استفاده کرد ؟ یا نوعی پدافند که محدوده حضور هواگردهای دشمن را هدف قرار دهد ؟
 11. zed

  مسابقات نظامی روسیه

  با سلام خدمت همه دوستان گرامی از مسابقات امسال 1397 خبری نیست ؟
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی اینها پیش بینی های دانشمندان و علما عادی نیست و ضمنا علم ما هم با همه پیشرفتها هنوز جای کار دارد و قابل اتکا برای حال ما هم نیست چه برسد به آینده . آنچه از 1000 و 2000 سال پیش خبر داده شده از منبعی است که ورای زمان و مکان است و آنچه ما پیش بینی می دانیم او دیده است ! البته باور این امر به میزان اعتقاد به وجود آن منبع و راستی و درستی اخبار رسیده از او است و اصراری هم بر باور آن وجود ندارد . قواعد علمی جهت پیشبرد زندگی روزمره مفید است ولی بعضی جاها هم خرق عادت هایی صورت می گیرد که حتی علم هم جوابی برای آن ندارد . مشهور است که نیچه گفته است: " از زمانی که بشر توانست وقایع را ثبت و ضبط کند، دیگر نه عصا مارشد ، نه دریا شکافت ، نه کودکی بی پدر متولد شد، نه مرده ایی زنده شد ، نه انسانی در دل ماه رفت ، نه انسانی با حیوان سخن گفت ، نه انسانی سوار بر قالیچه پرواز کرد ،نه آتشی گلستان شد ، نه پیامبری ظهور کرد!..." که البته این حرف باطل است در زمان ابراهیم و موسی و عیسی علیهم السلام هم خط بود و هم کتابت و هم ثبت وقایع . کافی است به تاریخ ثبت نوشته های هرودوت و گزنفون رجوع کنیم و عصری که آنها در آن زیسته اند را با عصر پیامبران معاصرشان مقایسه کنیم . معجزه این بود که یک بی سواد در سرزمینی که 17 با سواد بیشتر نداشت کتابی آورد که تا به امروز بشر مثل و مانند آن را نتوانسته بیاورد . همان کس که چنین کتابی فرستاد اخبار آینده را نیز فرستاد تا مومنان با مقایسه آن اخبار با رویدادهای زمان در فضای غبار آلود مسیر را گم نکنند و امید را از دست ندهند . اما اینکه هر حادثه ای را بخواهیم با آن وقایع منطبق کنیم نیز صحیح نیست . حوادث ممکن است وجوه مشابهی داشته باشد که انسان را نیز در تطبیق وقایع به خطا اندازد . برای همین هم تعیین کنندگان وقت در این زمینه دروغگو شمرده شده است و روز و ساعت و ماه و سال تعیین نشده و تنها شمایی از وقایع بیان شده است حال اینکه انصار الله فعلی قیام سید یمانی باشد یا جمهوری اسلامی مربوط به سید خراسانی یا مثلا فلان پادشاه سفیانی باشد و غیره هنوز مشخص نیست و ممکن است درست یا غلط باشد . نیچه گفته است: « از زمانی که بشر توانست وقایع را ثبت و ضبط کند، دیگر نه عصا مارشد ، نه دریا شکافت ، نه کودکی بی پدر متولد شد، نه مرده ایی زنده شد ، نه انسانی در دل ماه رفت ، نه انسانی با حیوان سخن گفت ، نه انسانی سوار بر قالیچه پرواز کرد ،نه آتشی گلستان شد ، نه پیامبری ظهور کرد!
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی منظور از لجاجت احتمالی چیست ؟ به طور کلی در حال حاضر دو راه در پیش روی ما است : 1 - زودتر مذاکرات برجام 2 و 3 و غیره را آغاز کرده و تمامی شروط آنها را بپذیریم و در حوالی 22 بهمن هم یک رفراندوم برای تعیین نظام جدید برگذار کرده و خلاص !!! 2 - زیر برجام و NPT‌ و هر معاهده دیگری که داریم بزنیم و جنگ سراسری و گسترده در تمام مکانهایی که منافع تعریف شده این کشورها واقع شده راه بیاندازیم و تحریم و محاصره اقتصادی و نابودی زیر ساختها و غیره و خلاص !!! در هر دو صورت هم نتیجه معلوم است . راه حل سوم هم همین متد برجام بود که قبلا امتحان شد و جواب نداد . دیپلماسی هم اگر هنری دارد مربوط به ما نیست . گفته هنر نزد ایرانیان و است بس مال زمانی بود که ابر قدرت محسوب می شدیم . همانطور که قبلا هم اشاره شد : الف را که گفتی تا ی می روی
 14. با سلام خدمت همه دوستان گرامی عربستان و شرکا تمام خسارات را با کمال میل برای آمریکا جبران خواهند کرد و سر ما بی کلاه خواهد ماند . نمی دانم بحث بر سر چیست ؟ هر کاری که آن بار کردند و به برجام هسته ای منجر شد اینبار خواهند کرد تا به تغییر نظام منجر شود . وقتی که الف را گفتی تا ی خواهی رفت .
 15. با سلام خدمت همه دوستان گرامی شاه شطرنج چند حرکت برای پات نیاز دارد ؟