zed

VIP
 • تعداد محتوا

  1,641
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  4

zed آخرین امتیاز شما در روز 19 دی 1400

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

4,278 نشان حکمت

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی گویا نوبت شاخ و شانه کشیدن ما فرا رسیده است . حالا قیافه الهام دیدنی است . ترکیه درگیر زلزله و رژیم صهیونیستی درگیر آشوب داخلی و ایران در حال توسعه روابط با همسایگان . هر چند این صحنه بازی تغییرات دیگری هم به خود خواهد دید .
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آیا نوع سوخت هر دو یکی است ؟ ممکن است این برد کمتر بخاطر نوع سوخت استفاده شده باشد ؟
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی در واقع چیزی را به آنها می دهند که این استخوان لای زخم باقی بماند . نه روسها بتوانند اعلام پیروزی کنند و نه اوکراینی ها بتوانند بر حریف به طور کامل غلبه کنند . به هر حال در شرق اروپا مردانی هستند که هنوز هم بتوان به میدان فرستاد .
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی باید دید داخل جمهوری آذربایجان چه خبر است که مجبور به دشمن تراشی مجازی است . این حجم از حماقت صرفا به دلیل دستور و وعده نیست . ترس عجیبی دارند که راهکار را در داد و فریاد و عربده کشی می بینند .
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی ما جواب حمله به اصفهان را در خاک سرزمین های اشغالی دادیم و آنها پاسخ را در سوریه دادند و ظاهرا پاسخ را در دریا گرفتند . این پینگ پونگ تا خوابیدن توپ در زمین حریف ادامه خواهد داشت . فعلا هنوز توپ نخوابیده است .
 6. با سلام خدمت همه دوستان گرامی هر چند مقایسه جنگهای جهانی و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به لحاظ ابعاد مختلف ممکن نیست ولی اسکورت کاروانی کشتی ها در جنگ تحمیلی 8 ساله ما هم اتفاق افتاد و بخشی از توان نظامی دریایی و هوایی نیروهای مسلح ایران صرف اسکورت نفتکشها و کشتی های حامل کالاهای ضروری به داخل و خارج تنگه هرمز می شد . در واقع اهمیت ترانزیت دریایی این منطقه به حدی بود که آمریکایی ها هم به بهانه اسکورت نفت کش های کویتی بخشی از توان نظامی خود را به خلیج فارس منتقل کرده و ماندگار شدند . حفظ امنیت بنادر و مسیرهای کشتیرانی بخشی از توان دفاعی و تهاجمی هر دو کشور ایران و عراق را در این منطقه مشغول کرد با این تفاوت که نابودی تقریبی نیروی دریایی عراق در ابتدای جنگ فرصت را در اختیار نیروی دریایی ایران قرار داد و عراق پس از دریافت تجهیزات هوایی مدرن حتی به صورت اجاره ای و با خلبان های خارجی ( سوپر اتاندارد و موشک های اگزوست ) تلاش کرد برتری ایران را به چالش بکشد که در نهایت نیز جنگ با حضور نیروی دریایی آمریکا و انهدام بخشی از توان رزمی ایران در آن نقطه به پایان رسید . به نظر می رسد تاکتیکهای مرتبط به اسکورت کاروانی از تجربیات جنگ های جهانی اقتباس شده باشد و البته در اجرای آنها با توجه به برتری فن آوری طرف مقابل و حمایت های مختلف کشورهای منطقه از آن ناچار چند کشتی هم فدا می شدند تا محموله های حیاتی به بنادر ایران برسد یا صادرات انجام شود . در آن روزها یگان های زیر سطحی در اختیار ایران نبود و باید دید اگر چنین منازعه ای در آینده اتفاق بیافتد چه تاثیری در روند درگیری ها خواهند داشت . ناگفته نماند که برتری پیشرفتهای فن آوری در هر دو سوی این منازعه تعیین کننده خواهد بود .
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی عرض خداقوت و خسته نباشید بابت این ترجمه روان . یادآوری اهمیت نقش لجستیک و ترابری در زندگی نظامی و غیر نظامی . به نظر می رسد عامل شکست متحدین در جنگ جهانی دوم و عراق در جنگ خلیج فارس و روسها در جنگ اوکراین ( تا به حال ) همین مسئله لجستیک و ترابری و جابه جایی به موقع و امن نیروها و تجهیزات و تدارکات است . همین مسئله در زندگی روزمره هم نقش مهمی دارد . همین حالا اگر شبکه راه آهن ما پاسخگوی نیاز ترانزیتی به وجود آمده فعلی بود چه منافعی نصیب ما می شد تا اینکه مثلا اتصال راه آهن رشت به آستارا سه سال دیگر به بهره برداری برسد و تا آن موقع هزاران اتفاق سیاسی و اقتصادی و نظامی در دنیا افتاده باشد . اهمیت تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح به خوبی نشان داده می شود .
 8. با سلام خدمت همه دوستان گرامی زمانی که آمریکا از افغانستان فرار می کرد و طالبان افغانستان را می گرفت بخشی از نیروی هوایی افغانستان به ازبکستان پناهنده شد . همانطور که برخی از نظامیان افغان با تجهیزات به ایران آمدند . فکر می کنم همانها تحویل اوکراین شده باشد . این هم خیانت دیگری در حق مردم افغانستان که حتی اختیار تجهیزات خود را هم ندارند . فکر می کنم حتی نظامیان پناهنده هم به اوکراین فرستاده شده باشند .
 9. با سلام خدمت همه دوستان گرامی اگر این ادعا درست باشد به ازای هر شاهد چقدر خرج کرده اند ؟ فکر می کنم با سقوط دو میگ 29 در ازای زدن شاهد ها نه تنها هزینه خرید جبران شده که روسها کلی هم سود کرده اند
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی امکان دارد بیانیه چند روز پیش چین و کشورهای عربی در خصوص جزایر سه گانه به خاطر همان درخواست های در تضاد با قانون اساسی ما باشد ؟
 11. با سلام خدت همه دوستان گرامی همانطور که فرمودید اهل بیت اهل سیاست بازی نبودند ولی اهل سیاست بودند . در سیاست ایشان هدف وسیله را توجیه نمی کند . چرا که ایشان از جانب خدا الگوی انسان ها قرار گرفته اند و سود مادی کوتاه مدت دنیای فانی را به آخرت ابدی ترجیح نمی دهند . به همین دلیل است که در جایی مانند بیت المال در دست برادر خویش آهن گداخته می گذارد تا حرارت آتش جهنم را به او یادآوری کند که درخواست یک صاع گندم اضافه از بیت المال مسلمین نداشته باشد . به همین دلیل است که در شورای شش نفره پس از خلیفه دوم که برای تعیین جانشینی وی تشکیل شده نپذیرفت که بر اساس کتاب خدا و سنت پیامبر و رویه شیخین عمل کند و فرمود بر اساس کتاب خدا و سنت پیامبر و تشخیص خود به عنوان امام و ولی مسلمین عمل می کنم . در حالی که سیاستمداران غیر معصوم می پذیرفتند و خلاف آن عمل می کردند . همان طور که معاویه در خصوص صلحنامه با امام حسن علیه السلام عمل کرد و پس از پیمان صلح تمام مفاد آن را نقض کرد. امام علی علیه السلام فرمودند : به خدا سوگند معاویه از من سیاستمدارتر نیست، ولى او نیرنگ مى زند و مرتکب گناه مى شود، اگر نیرنگ و پیمان شکنى ناپسند و ناشایسته نبود من از سیاستمدار ترین مردم بودم . https://article.tebyan.net/206713/تفاوت-سیاستمداری-معاویه-و-امام-علی-ع-
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی کدام طرح به لحاظ اقتصادی به صرفه تر می باشد . مسیر ایران یا مسیر جدید ؟
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی پیش بینی می شد که به هر حال مشخصات پهپادهای ما روزی به دست دشمن بیافتد . پرسش اول این است که آیا مهاجر 6 به پایان خط رسیده است ؟ پرسش دوم این است که این اتفاق چه تاثیری بر روی روند توسعه صنعت پهپادی ما خواهد گذاشت ؟ پرسش سوم این است که راهکار مقابله ما با وضعیت ایجاد شده در بعد فنی و نظامی چه خواهد بود ؟
 14. با سلام خدمت همه دوستان گرامی تجربه بار چندم !!! متاسفانه قرار نیست از گذشته عبرت بگیریم !!! همان وریه اول را پیش می رفتند بهتر بود . با روسیه همکاری نظامی قبل از جنگ داشتیم و خیلی چیزها هم رد و بدل شده و پهپاد هم یکی از آنها بوده و به ما هم مربوط نیست روس ها از خریدهای قبلی خود چگونه می خواهند استفاده کنند .
 15. با سلام خدمت همه دوستان گرامی نفر اول کشته شد ؟ در فیلم دستگیری که وضعش خیلی وخیم نبود و هوشیار بود .