zed

VIP
 • تعداد محتوا

  1,467
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

zed آخرین امتیاز شما در روز 23 اردیبهشت 1392

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

3,331 نشان شجاعت

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی دیگر بدتر !!!‌ گفته شده آن 15 میلیارد دلار اگر به ثمر برسد قرار است دارو و غذا شود و تحویل "ما" یا "آنها" یا هرکس که شما دوست دارید بشود . به هر حال از مریخ که نیامده اند . از صندوق رای درآمده اند و چه بخواهیم و چه نخواهیم " ما " محسوب می شوند . این آزموده را نیز قبلا در چندین مذاکرات قبلی آزموده ایم و نتیجه اش را دیده ایم که امروز چنین می گوییم . ولی چه کسی گوش می دهد ؟ از قدیم هم گفته اند " مار گزیده از ریسمان سیاه و سفید هم می ترسد "
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی پر واضح هست که آنها توقع عمومی شدن ضعف ایران را دارند . مشخص است که مکرون از آقای روحانی خواسته برای اینکه ترامپ از جانب ایران مطمئن شود و به این خط اعتباری 15 میلیارد دلاری رضایت دهد پالس مذاکره دو نفره را به صورت عمومی بدهد تا ترامپ کوتاه بیاید . در حالی که با اینکار تنها تمایل و نیاز ایران مشخص شد و یک بار دیگر آنها توانستند سر ما کلاه بگذارند . اکنون دنیا می بیند برای 15 میلیارد دلار حاضر هستیم کوتاه بیاییم پس می تواند امتیازهای بیشتری را بابت کمتر از این مبلغ از ما بگیرد . ما به دست خودمان آنچه رشته بودیم را پنبه کردیم .
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فراموش نکنید ما الان در کنج ( گوشه رینگ ) قرار گرفته ایم که مجبور به چنگ و دندان نشان دادن و ریسک کردن شدیم . زدن پهپاد و گرفتن نفت کش ریسک های بالایی دارد که شاید در مواقع دیگر سراغ آنها نمی رفتیم . البته تا اینجا ریسک ما جواب داده ولی ممکن است شرایط به گونه ای رقم بخورد که نقاط قوت ما تبدیل به نقاط ضعف شوند . بنابراین دست ما خیلی باز نیست . انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک است و اگر آنها فعلا دست به عصا شده اند دلیلی ندارد پس از گذر از انتخابات باز هم این روند را ادامه دهند . یک پرچم دروغین فاجعه بار و خونین کافی است تا دوباره مهیای تکرار آنچه در زمان جرج بوش پسر اتفاق افتاد شوند . برگ های برنده باید آهسته و پیوسته رو شود تا حریف مجبور به تکرار محاسبات به صورت مکرر گردد .
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی راهی وجود ندارد . وقتی زمین بازی و داور و تماشاگران و قوانین همه طرف یک تیم هستند طبیعی است که تیم مقابل بازنده خواهد بود . در این حالت باید قضیه را خارج از زمین حل کنیم .
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی شاید حرف مسخره ای به نظر بیاید ولی احساس می کنم اشکال کار ما آنجایی است که تلاش می کنیم با دشمنمان در محدوده نقطه قوتش درگیر شویم . نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در آسمان منطقه رقیب ندارد و تمام تلاش ما معطوف به این شده که در آسمان به مقابله بپردازیم . آیا نقطه قوت ما نیز پدافند و نیروی هوایی است که تلاش داریم با هواپیماهای آنها در آسمان طرف شویم ؟ به نظر من باید کاری کنیم که این هواپیماها اصلا بلند نشوند که نیاز به تقابل پدافندی با آنها پیدا کنیم . در جنگ هشت ساله وقتی زرهی عراق قوی بود عملیات ها در جایی انجام می شد که زرهی کارایی زیادی نداشت مثل هور ها .
 6. با سلام و احترام مسئله این است که شانس همیشگی نیست و دشمن ما هم به شدت یاد گیرنده است و با توجه به ظرفیت عظیمی که در ابعاد مختلف دارد می تواند راهبرد خود را عوض کرده و آن را بر ما تحمیل کند . مقابله با چنین وضعیتی نیازمند برنامه ریزی و اتخاذ راهبردهای صحیح می باشد .
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی باید این شبکه های رسانه ای قوی قبلا تشکیل می شدند و ما امروز از نتایج وجود آنها استفاده می کردیم الان دیگر دیر است . البته تلاشهایی شده ولی کافی نیستند . آنها به راحتی با توان رسانه ای خود ورق را بر خواهند گرداند . باید شیوه ای جدید یافت که خارج از بستر یا به قولی زمین بازی آنها و با قواعد آنها باشد .
 8. با سلام خدمت همه دوستان گرامی از پاسخ شما سپاسگزارم . گمان می کنم برای رسیدن قیمت نفت به 120 دلار آمریکا نیازمند یک جنگ یا چند جنگ هم زمان در مناطقی از دنیا است که صدور نفت از آنجا صورت می گیرد تا بتواند با پشتوانه تولید نفت خود و عدم نیاز به نفت در خارج آمریکا جلو واردات نفت چین را بگیرد . با این حساب حضور کشورهایی مثل ما و ونزوئلا و روسیه برای چین حیاتی خواهد شد . البته این یک شمشیر دو لبه خواهد بود چرا که درگیری در خاورمیانه صادرات نفت متحدان آمریکا را هم به خطر خواهد انداخت . از طرفی ادامه وضع تحریم نفتی و بانکی ایران نیز منافع چین را تهدید خواهد کرد و فکر می کنم همین موضوع برای روسها هم صادق باشد . آیا آمریکا می تواند علاوه بر مصرف خود نفت اتحادیه اروپا را هم تامین کند ؟
 9. با سلام خدمت همه دوستان گرامی من از اقتصاد چیز زیادی نمی دانم برای همین هم این پرسش را مطرح می کنم . علت کسری تجاری که اتفاق افتاده چیست و چرا باید به این روش این کسری برطرف شود که منجر به جنگ تجاری شود ؟
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی با این حساب مهم است که تا قبل از رسیدن روز موعود هم خودش و هم تیم ب از اشتباه خارج شوند و این یعنی ضرب شستی در جایی که تصورش را هم نمی کنند . چون پس از آن که گلوله برف در سرازیری افتاد معلوم نیست چه بهمنی ایجاد می کند و چه کسانی زیر آن خواهند رفت . البته لزوما این ضرب شست نیاز نیست فیزیکی و نظامی و به صورت سخت باشد . کاری که کمی گوشی را دستشان بدهد کفایت می کند .
 11. با سلام خدمت همه دوستان گرامی پرسشی که مطرح می شود این است که آیا آمریکا ریسک جنگ را نزدیک انتخابات خواهد پذیرفت ؟ اگر اوضاع آن طور که آنها انتظارش را داشتندپیش نرفت چه می کنند ؟
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی شاهراه اقتصادی ما در جنوب زمانی مختل خواهد شد که ما کنترل تنگه را از دست بدهیم و تاسیسات و زیر ساخت های نظامی و اقتصادی ما در جنوب به کلی نابود شده باشد و در چنین تهاجمی صرف حضور نیروی هوایی تکنولوژی محور را شاهد نخواهیم بود بلکه به عنوان مثال در جزایر حتما باید نیروی زمینی پیاده شود و جزایر پاکسازی شوند . علاوه بر این باید امکان پاسخگویی ما در سایر نقاط داخل و خارج از خلیج فارس از بین رفته باشد و سوم اینکه خود تکنولوژی مورد استفاده نقطه ضعف آشکار شده برای طرف مقابل را نداشته باشد . اگر ما امکان هک پهپاد حریف و نشاندن آن یا استفاده از تصاویر آن را داشته باشیم این سلاح کارآیی موثر خود را در نبرد از دست خواهد داد و معلوم نیست ما چه مقدار درباره آنها می دانیم و همینطور آنها چقدر درباره ما می دانند . چون عکس این قضیه با توجه به دست باز آمریکایی ها در تکنولوژی هم صادق است . همچنین اگر ناو یا نیروهای دشمن در برد تسلیحات ما قرار بگیرند حتی اگر بهترین سیستم های پدافندی را داشته باشند باز آسیب پذیر خواهند بود که نمونه آن را در درگیری های حماس و رژیم صهیونیستی شاهد هستیم . هر جور حساب می کنم ( البته شاید حساب من غلط باشد !!! ) حتی فکر تهدید ایران هم بیش از این به نیرو و تجهیزات نیاز دارد چه برسد یه عملی کردن تهدید . ضمن آنکه نمی دانم فاصله دستور به حرکت ناوگروه هواپیمابر تا رسیدن به خلیج فارس چقدر است و آیا این ناوگروه قبلا کجا مستقر بوده و به این سمت آمده است . امروز خواندم در حال عبور از کانال سوئز است .
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی بله ولی نه با استقرار یک ناوگروه هواپیمابر و تعدادی بی 52 . آن زمان فقط حدود هشتصد هزار سرباز از کشورهای مختلف جمع شده بودند . این استعداد نیروی فعلی بیشتر به پرت کردن حواس و غافلگیر کردن در جای دیگر شبیه است تا حمله تمام عیار یا حتی محدود . حتی اگر قوای کشورهای حاشیه خلیج فارس یا به قولی همان ناتوی عربی را هم لحاظ کنیم که عملکرد چند ساله آنها در جنگ یمن عیار آنها را نشان داد باز هم احتمال حمله در این مقطع زمانی با این میزان نیرو در این منطقه ضعیف است . اما احتمال حمله در جای دیگر و بی سر و صدا وجود دارد .
 14. با سلام خدمت همه دوستان گرامی از اصول جنگ غافلگیری حریف است . کسی که بخواهد بجنگد به حریف اعلام نمی کند آماده جنگ باش مگر آنکه فریبی در کار باشد . در خلیج فارس جنگ نخواهد شد چون ما را در خلیج فارس هوشیار ساخته اند . باید دید کجا نا آماده و غافل هستیم که از همانجا حمله خواهد شد .
 15. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فرض را بر بدترین حالت بگذارید . ترامپ با خوش خدمتی که به صهیونیستها و سعودی ها انجام می دهد و البته عملکردش در داخل آمریکا به احتمال بالا دور بعد هم رای می آورد . از آن سو تحرکات ترامپ موجب تضعیف موضع ایران نسبت به قبل خواهد شد . حتی اگر به احتمال کم ترامپ هم رای نیاورد باز دولت بعدی با توجه به وضعیت ما هیچ دلیلی ندارد که راه ترامپ را ادامه ندهد . مسیر مذاکرات برجام آزموده شد و علی رغم تمام بزک شدن ها و تبلیغات و انتظارات به اینجا ختم شد . باید راه دیگری یافت .