zed

VIP
 • تعداد محتوا

  1,501
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

zed آخرین امتیاز شما در روز 23 اردیبهشت 1392

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

3,453 نشان شجاعت

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آیا می توان این تهدید را به فرصت تبدیل کرد ؟ به نظر می اید لبنان نیازمند کمک عاجل است و تحلیل های نوشته شده بر این نظرند که در قبال این کمک ها باج های سنگینی هم باید پرداخت شود .
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی باید دید هدف و استراتژی آنها از این رفتار چیست و به گونه ای رفتار نکنیم که در نهایت خواسته آنها برآورده شود . البته عمل آنها نباید بی پاسخ بماند منتها پاسخ در خور و در شرایط مناسب باید به آنها داده شود .
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی احساس نیاز به روز رسانی سواد رسانه ای در مطبوعات زمانی برای اصحاب رسانه ایجاد می شود که مخاطب رسانه به سطحی از درک برسد که هر چیزی را از رسانه نپذیرد و البته رسانه هم به جایی برسد که نیاز به مخاطب را احساس کند و این مورد تنها به حوزه نظامی اختصاص ندارد و در حوزه اقتصاد و فرهنگ و سایر حوزه ها هم احساس می شود . در کشور ما برای مردم عادی خیلی تفاوت نمی کند که یک ناوشکن آتش گرفت یا یک ناو بالگرد بر ولی برای یک متخصص امور نظامی کاملا تفاوت احساس می شود و تا زمانی که رسانه هایی داریم که با رانت و به صورت سفارشی مطالب را می گذارند و بود و نبود مخاطب برایشان فرقی ندارد داستان همین است . گاهی هم خود نظامیان باید پیش قدم شوند و با ایجاد فضای رسانه ای متناسب سطح آگاهی جامعه را بالاببرند البته به شرط رعایت موارد حفاظتی . کاری که میلیتاری انجام می دهد ولی باز هم جای خالی حضور این دوستان به شدت احساس می شود .
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی هر چند تجربه امور سیاسی کشور در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نشان می دهد تا متن انگلیسی ( در اینجا چینی ) معاهدات منتشر نشده و از کلیه پیوست های آنها رونمایی نشده نمی توان در خصوص فایده و ضرر آنها اظهار نظر کرد ولی به نظر می رسد این توافق برای هر دوطرف مزایای زیادی دارد . هر دو کشور در معرض تحریم های آمریکا قرار داشته و آمریکا در حال محدود ساختن و محاصره آنها است . طبیعی است که چنین توافقی خیال چین را از بابت نفت خلیج فارس راحت می کند و از سوی دیگر برای ایران امکان مقابله با تحریم های اقتصادی را فراهم می کند و از طرفی با تلاش های سیاسی بین المللی آمریکا و متحدینش به خصوص در شورای امنیت مقابل خواهد شد ولی خطر ایجاد امتیاز برای چین جهت معامله با آمریکا وجود دارد و همچنین اگر در متن توافق مانند سایر توافقهای این چهار دهه دقت نشود ،‌همین توافق می تواند علیه ما عمل کند . به هر حال از برجام با 6 کشور به جایی نرسیدیم باید منتظر ماند و دید از توافق با یکی از آنها به کجا می رسیم .
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فارغ از اینکه در نهایت ترامپ ریسک درگیری با ایران به واسطه به شهادت رساندن سردار سلیمانی را پذیرفت ، این نکته جالب است که به محض اینکه احساس کردند می توانند پای انگلیس را هم وسط بکشند در تصمیم خود تجدید نظر کردند . این کار هزینه را تقسیم و نتیجه را افزایش می داد و ما مجبور بودیم هم به آمریکا و هم به انگلیس حمله کنیم و در نهایت کار از یک خودسری شخصی آمریکا به وسط کشیدن پای ناتو ختم می شد و هزینه سیاسی این کار برای ما بسیار بالاتر می رفت . البته نقشه آنها منجر به توقیف کشتی گریس 1 ما در جبل اطارق شد که با مقابله به مثل ما روبرو شدند و در نهایت از همراهی انگلیس هم نتیجه خاصی عایدشان نشد . این مسئله سبب بالا رفتن جسارت ما شد و همین مسئله گارد دفاعی ما را پایین آورد و حالت تهاجمی ما موجب کاهش احتیاط در تصمیم گیری ها شد و سرانجام به وقایع ترور شهید سلیمانی و حمله به عین الاسد و البته شلیک به هواپیمای اوکراینی شد .
 6. با سلام خدمت همه دوستان گرامی به نظر شما آیا لیبی محل تسویه حساب هواداران اخوان المسلمین با موافقان اخوان المسلمین شده است ؟ اگر کار به درگیری مصر و ترکیه در لیبی بکشد ، اخوان المسلمین داخل مصر چه خواهند کرد ؟
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی این اشتراک و تضاد منافع سیال کشورها در نقاط مختلف جهان در حقیقت صحنه های جالبی را ایجاد می کند . کشورهایی که در یک کشور در کنار هم قرار می گیرند در کشور دیگری روبروی هم می ایستند .
 8. با سلام خدمت همه دوستان گرامی در خصوص ما راه مذاکره را قبلا طی کرده اند و با توجه به شناخت و اطلاعاتی که از ما پیدا کرده اند و مکانیزم ماشه ای که می خواهند فعال کنند گزینه نظامی اولین گزینه خواهد بود . یعنی خروج از ان پی تی به عنوان آخرین راه برای هر دو طرف به معنی پایان مسیر دیپلماسی است . همین حالا هم فقط آمریکا از برجام خارج شده و بقیه هم بخاطر آمریکا کاری نمی توانند از پیش ببرند . در آن شرایط ما حتی اگر سلاح هسته ای آماده هم داشته باشیم فرصت استفاده را نخواهیم یافت . پروپاگاندا در جهان کار خود را خواهد کرد و کشورهایی که در حمایت یا تقابل ما در حاشیه بودند کاملا وارد متن شده و از طرف مقابل ما حمایت خواهند کرد . قطعنامه 598 مثالی گویا در این زمینه است . جنگ یک سال و نیم دیرتر به پایان رسید ولی عدم پذیرش آن در وقت مناسب و نه حتی رد کردن آن ایران را در جایگاه مخالف صلح قرار داد و در نتیجه حتی حمله شیمیایی به حلبچه و زدن هواپیمای مسافربری ما برای دنیا اهمیتی نداشت . البته به آن معنی نیست که کلا این مسائل برای طرف مقابل مهم باشد ولی توجیه ملت خودشان برای پذیرش هزینه مهم خواهد بود .12 سال فاصله بین جنگ اول و دوم خلیج فارس هم عراق زمان صدام را ضعیف تر کرد و هم فرصت عملیات روانی روی دنیا را به غربیها داد و در نتیجه حتی مخالفت شورای امنیت هم جلودار حمله به عراق نشد و آمریکا و انگلیس خیلی قشنگ بقیه را دور زدند و صدام را ساقط کردند و کیک را تقسیم کردند و سر بقیه بی کلاه ماند .
 9. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آمریکا و حتی رژیم صهیونیستی هیچ ترسی از بابت رفتن ما به سمت تولید سلاح هسته ای ندارند . آنها در مجموع طبق آمار رسمی حدود حداقل 6000 کلاهک و بمب هسته ای منهای تسلیحات مینیاتوری هسته ای از ما جلوترند . پس حتی اگر ما اولین کلاهک را تولید و ازمایش کنیم ککشان هم نمی گزد . خروج از NPT هم فقط کار ما را سخت تر می کند . راهی که کره شمالی رفت . در آن صورت حتما باید بمب را بسازیم و وارد راه بی بازگشت شویم . بعد از تحریم جانانه با توجه به اینکه دیکتاتوری کره را هم نداریم تسلیم خواهیم شد . به نظر من راه دیگری را باید یافت . تنها راه که در حال حاضر هم در حال طی شدن است افزایش متحدین ما در منطقه است .
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی اقتصاد دنیا هر چه بیشتر به سمت دولتی شدن و حمایتهای دولتی پیش خواهد رفت و جهانی شدن جای خود را به ناسیونالیسم خواهد داد و تقابل منافع ملی کشورها بیشتر خواهد شد . هر چند ترامپ پیش از این جریان این راه را آغاز کرده بود . ضمن اینکه اگر موج اول همه گیری کرونا را چین و موج دوم را ایران بدانیم همه گیری آمریکا جزو آخرین موج ها بود و برای خود آمریکایی ها که انتظار اول بودن آمریکا در همه زمینه ها در جهان را داشتند و باید به راحتی بحران را مدیریت و کنترل شده با آمادگی کامل می دیدند ،‌ این وضعیت شوک آور بوده و قطعا بر روند آینده آمریکا در عرصه های مختلف تاثیر گذار خواهد بود . دیگر در مورد کشوری مثل آمریکا انتظار نمی رفت کسی از کمبود ماسک و وسایل بهداشتی و مواد غذایی و صف و خالی شدن فروشگاه ها و دعوا بر سر این اقلام این حرفها چیزی ببیند یا بشنود .
 11. با سلام خدمت همه دوستان گرامی او بی گدار به آب نخواهد زد . قطعا مشاورین نظامی اردوغان تمام احتمالات را لحاظ کرده اند . اگر همراه با نیروی زمینی نیروی هوایی را هم وارد معرکه کند چه خواهد شد ؟ آیا روسها ریسک درگیری با ترکیه را خواهند پذیرفت یا به یکباره حضور خود را کمرنگ می کنند ؟
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فراموش نکنید که ما نزدیک مراسم 22 بهمن و انتخابات مجلس هستیم که هر دو اهمیت ویژه ای در کشور ما دارد .پس اگر در این مدت حرفها عوض شد خیلی تعجب نکنید
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی بعید می دانم مجموعه دیپلماسی کشور ما این موارد را متوجه نباشند . سری پیش سر وعده پانزده میلیارد دلاری مکرون و تمایل رئیس جمهور به مذاکره با آمریکا پس از زدن بی سرنشین آمریکا توسط پدافند نوشتم که ما با این کار تنها به دنیا اعلام کردیم که چقدر به این پانزده میلیارد دلار نیاز داریم که حاضریم با کشوری که آن را شیطان بزرگ می دانیم وارد مذاکره شویم و آنچه را رشته بودیم با دست خود پنبه کردیم . الان هم صحبتهای رئیس جمهور در خصوص بلد نبودن چرخاندن اقتصاد بدون تعامل با دنیا را کنار صحبت وزیر امور خارجه بگذارید و ببینید به چه نتایجی خواهید رسید . تازه آن موقع حاج قاسمی هنوز بود و هواپیمای مسافربری را هم نزده بودیم .
 14. با سلام خدمت همه دوستان گرامی مگر آنکه ما برگهای برنده ای داشته باشیم که به موقع رو شود . اعتراف قطره چکانی آمریکا به تلفات در عین الاسد با یک برنامه ریزی و اجرای صحیح از جانب ما تبدیل به چشم اسفندیار ترامپ و دارو دسته اش خواهد شد .