zed

Members
 • تعداد محتوا

  1,436
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

zed آخرین امتیاز شما در روز 23 اردیبهشت 1392

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

3,222 Excellent

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی اینها پیش بینی های دانشمندان و علما عادی نیست و ضمنا علم ما هم با همه پیشرفتها هنوز جای کار دارد و قابل اتکا برای حال ما هم نیست چه برسد به آینده . آنچه از 1000 و 2000 سال پیش خبر داده شده از منبعی است که ورای زمان و مکان است و آنچه ما پیش بینی می دانیم او دیده است ! البته باور این امر به میزان اعتقاد به وجود آن منبع و راستی و درستی اخبار رسیده از او است و اصراری هم بر باور آن وجود ندارد . قواعد علمی جهت پیشبرد زندگی روزمره مفید است ولی بعضی جاها هم خرق عادت هایی صورت می گیرد که حتی علم هم جوابی برای آن ندارد . مشهور است که نیچه گفته است: " از زمانی که بشر توانست وقایع را ثبت و ضبط کند، دیگر نه عصا مارشد ، نه دریا شکافت ، نه کودکی بی پدر متولد شد، نه مرده ایی زنده شد ، نه انسانی در دل ماه رفت ، نه انسانی با حیوان سخن گفت ، نه انسانی سوار بر قالیچه پرواز کرد ،نه آتشی گلستان شد ، نه پیامبری ظهور کرد!..." که البته این حرف باطل است در زمان ابراهیم و موسی و عیسی علیهم السلام هم خط بود و هم کتابت و هم ثبت وقایع . کافی است به تاریخ ثبت نوشته های هرودوت و گزنفون رجوع کنیم و عصری که آنها در آن زیسته اند را با عصر پیامبران معاصرشان مقایسه کنیم . معجزه این بود که یک بی سواد در سرزمینی که 17 با سواد بیشتر نداشت کتابی آورد که تا به امروز بشر مثل و مانند آن را نتوانسته بیاورد . همان کس که چنین کتابی فرستاد اخبار آینده را نیز فرستاد تا مومنان با مقایسه آن اخبار با رویدادهای زمان در فضای غبار آلود مسیر را گم نکنند و امید را از دست ندهند . اما اینکه هر حادثه ای را بخواهیم با آن وقایع منطبق کنیم نیز صحیح نیست . حوادث ممکن است وجوه مشابهی داشته باشد که انسان را نیز در تطبیق وقایع به خطا اندازد . برای همین هم تعیین کنندگان وقت در این زمینه دروغگو شمرده شده است و روز و ساعت و ماه و سال تعیین نشده و تنها شمایی از وقایع بیان شده است حال اینکه انصار الله فعلی قیام سید یمانی باشد یا جمهوری اسلامی مربوط به سید خراسانی یا مثلا فلان پادشاه سفیانی باشد و غیره هنوز مشخص نیست و ممکن است درست یا غلط باشد . نیچه گفته است: « از زمانی که بشر توانست وقایع را ثبت و ضبط کند، دیگر نه عصا مارشد ، نه دریا شکافت ، نه کودکی بی پدر متولد شد، نه مرده ایی زنده شد ، نه انسانی در دل ماه رفت ، نه انسانی با حیوان سخن گفت ، نه انسانی سوار بر قالیچه پرواز کرد ،نه آتشی گلستان شد ، نه پیامبری ظهور کرد!
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی منظور از لجاجت احتمالی چیست ؟ به طور کلی در حال حاضر دو راه در پیش روی ما است : 1 - زودتر مذاکرات برجام 2 و 3 و غیره را آغاز کرده و تمامی شروط آنها را بپذیریم و در حوالی 22 بهمن هم یک رفراندوم برای تعیین نظام جدید برگذار کرده و خلاص !!! 2 - زیر برجام و NPT‌ و هر معاهده دیگری که داریم بزنیم و جنگ سراسری و گسترده در تمام مکانهایی که منافع تعریف شده این کشورها واقع شده راه بیاندازیم و تحریم و محاصره اقتصادی و نابودی زیر ساختها و غیره و خلاص !!! در هر دو صورت هم نتیجه معلوم است . راه حل سوم هم همین متد برجام بود که قبلا امتحان شد و جواب نداد . دیپلماسی هم اگر هنری دارد مربوط به ما نیست . گفته هنر نزد ایرانیان و است بس مال زمانی بود که ابر قدرت محسوب می شدیم . همانطور که قبلا هم اشاره شد : الف را که گفتی تا ی می روی
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی عربستان و شرکا تمام خسارات را با کمال میل برای آمریکا جبران خواهند کرد و سر ما بی کلاه خواهد ماند . نمی دانم بحث بر سر چیست ؟ هر کاری که آن بار کردند و به برجام هسته ای منجر شد اینبار خواهند کرد تا به تغییر نظام منجر شود . وقتی که الف را گفتی تا ی خواهی رفت .
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی شاه شطرنج چند حرکت برای پات نیاز دارد ؟
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی بعید می دانم . اگر قرار بود از این کارها بکنیم همان اول که ترامپ شروع کرد وقتش بود .
 6. با سلام خدمت همه دوستان گرامی سیاست ما عین دیانت ما است شهید مدرس مدتها قبل از جمهوری اسلامی جا دارد به مناسبت کشف مومیایی منسوب به رضاخان یادی هم از این شهید شود . و البته ناگفته نماند ایدئولوژی های دینی الهی و در راس آنها اسلام قطعا برای سیاست و اقتصاد و فرهنگ و اجتماع برنامه دارند و قطعا این برنامه ها خوشایند ابر قدرتهای مادی نخواهد بود . حال میزان موفقیت جوامع مسلمان بستگی به میزان اجرای این برنامه ها و قوانین متناسب با آنها دارد . در خصوص خود ما و بعد از چهار دهه مشخص است هر جا پایبند به این قوانین بودیم موفق بودیم و هرجا که پایبند نبودیم موفق نشدیم . مثال بارز آن اقتصاد و شرایط اقتصادی فعلی است که در حاکمیت ربا بر بازارها انتظار معجزه و شق القمر در امور اقتصادی داریم .
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی لوله جای نفت کش را نمی گیرد . طرف مقابل خیلی قبل تر می توانست لوله کشی را انجام دهد ولی ترجیح داد از نفت کش استفاده کند ولی مسئله اصلی منابع نفتی غیر متعارف آمریکا است که در قیمت های بالای نفت اقتصادی می شود . بستن تنگه هرمز با اما و اگر های بسیار حتی تا چهار ماه هم مشکلی جهت ذخایر نفتی مصرف کننده ها پدید نمی آورد و در این چهار ماه هم تکلیف معلوم شده است
 8. با سلام خدمت همه دوستان گرامی الف را که گفتی تا ی خواهی رفت و این سرنوشت محتوم کسی است که می خواهد بزرگی کند ولی اسباب بزرگی را فراهم نکرده است . در شرایط جنگ اقتصادی که هر دلار و یورو حکم یک تیر فشنگ برای ما را دارد چرا با واردات کالاهای لوکس و تجملی مهمات خود را بر باد می دهیم ؟ چرا فاصله طبقاتی را به وجود آورده و می پذیریم و تقویت می کنیم ؟ چرا تولید را نابود و بازار مصرف را به دست واردات می سپاریم ؟ چرا فرهنگ تولید ملی و استفاده از تولید ملی را تخریب می کنیم و فرهنگ وارداتی را تقویت می کنیم ؟ چرا کالای داخلی بی کیفیت تولید می کنیم در حالی که هم دانش و هم نیروی انسانی متخصص و هم بستر تولید با کیفیت بالاتر را دارا هستیم ؟ " الناس علی دین ملوکهم " مردم چه کسی را الگو قرار دهند ؟ مسئولینی که اعتقادی به نظام و انقلاب ندارند چگونه در راس امور قرار می گیرند ؟ افراد دوتابعیتی بر خلاف قانون چگونه پست می گیرند و وقتی در مظان اتهام قرار می گیرند چگونه می گریزند ؟ این حجم فساد و باند بازی و بی بند و باری چگونه در جامعه پدید آمده است ؟ در شرایط جنگ رسانه ای قوی دشمن و ضعیف خودی چگونه می توان با بی اعتمادی و یاس حاکم بر جامعه مقابله کرد ؟ نیرویی که روحیه مبارزه و تحمل فشار را ندارد کجای نامعادله ایستادگی ما تعریف شده است ؟ مگر قرار نبود " ما را از حصر اقتصادی نترسانید که ما فرزند رمضانیم و ما را از مرگ در راه حق نترسانید که ما فرزند محرمیم " ( نقل به مضمون ) آیا این آرمان ها را به نسل جدید انتقال داده ایم ؟ آیا الگوی جوانان ما همت و باکری و چمران و بابایی و آبشناسان و فکوری و نامجو و کلاهدوز و فهمیده و غیره هستند یا مسی و رونالدو و فلان خواننده و بهمان سلیبریتی داخلی یا خارجی ؟ زندگینامه شهدا را می خوانند یا اخبار ازدواج و طلاق و رابطه های خارج از عرف بازیگران و بازیکنان داخلی یا خارجی ؟ چرا فیس بوک و تلگرام و واتس آپ و حضور زنان در ورزشگاه و بد حجابی و بی حجابی مسئله اصلی جامعه شده است در حالی که فاصله طبقاتی و ناعدالتی و حاکمیت اسراف بر مصرف دغدغه نیست ؟ ما به دشمن نباخته ایم . ما به خود باخته ایم .
 9. با سلام خدمت همه دوستان گرامی در اصل موضوع فرقی نمی کند . لایحه ای به خاطر تفاوت ترجمه با محتوی برگشت خورده است و از هر کسی و هر سایتی و هر جناحی و هر مذهبی و ملیتی بپرسید شرم آور و غم انگیز است و توجیه دولت با آن بدنه کارشناسی پر طمطراق هم عذر بدتر از گناه است و چشم بسته و خواب بودن مجلس هم عذر بدتری از عذر قبلی است . حال نظارت استصوابی داریم و این است وای به روزی که همین نظارت نیم بند هم نباشد .
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی این مورد چه راست باشد و چه دروغ نشان دهنده وجود یک نقطه ضعف بزرگ در سیستم است و با کمال تاسف تقریبا از زمان مذاکرات گروگانهای لانه جاسوسی ما این مشکل را داریم متنی که تصویب می شود با متنی که توافق شده تفاوت دارد و بر اساس همان متن ما محکوم می شویم ، تحریم می شویم و تهدید می شویم و توان و اراده اعتراض و اعاده حقمان را نیز نداریم . حال چطور وسط آن همه کارشناس و کار کارشناسی ادعایی همیشه این منافع ملی ما است که قربانی می شود جای پرسش و علامت سئوال و تعجب بزرگ است. از دولت و مجلسی که این حد اراده و توان تطبیق دو متن اصلی و ترجمه را ندارند چه انتظاری باید داشت ؟ اگر قانون مقرر کرده افراد دارای تابعیت غیر ایرانی حتی دوگانه حق تصدی پست و مقام خاص در نظام ندارند باید به آن عمل شود و این جناح چپ و راست و اصولگرا و اصلاح طلب و سلطنت طلب و مارکسیست و لیبرال و غیره نمی شناسد . حال این شخص بالاترین مدارج و مدارک را داشته باشد نیز باز باید به قانون عمل شود و البته اگر چنین مقرر نشده و یا قانون نقص دارد که دیگر هیچ !!! با کمال تاسف و تاثر موضوع واقعیت دارد و با انداختن گردن رقابت های جناحی اصل موضوع از بین نمی رود . به هر دلیلی منافع ملی در حال قربانی شدن است . یک بار اشتباه تایپی ، یک بار دوربین های نصب شده جهت رصد حرکات یوز پلنگ و غیره . نشد یک بار این اشتباه ها به نفع منافع ملی ما اتفاق بیافتد .
 11. با سلام خدمت همه دوستان گرامی نمی دانستم این مطلب را کجا بگذارم . به نظر می رسد با یک تهدید جدید و البته مسبوق به سابقه مواجه هستیم و آن تروریسم تایپی است : https://www.mashreghnews.ir/news/850952/یک-غلط-تایپی-تاریخی توجه دوستانی که دشمن داخلی و خارجی را مجزا تصور می کنند و گمان می کنند دشمن خارجی توهم است و بهانه ای برای توجیه دشمنان داخلی است را به این مطلب جلب می کنم . دشمن داخلی و خارجی لبه های یک قیچی هستند که در کمال هماهنگی با یکدیگر ریشه های منافع ملی را هدف قرار داده اند . این مطلب چه جناحی باشد و چه غیر جناحی بسیار غم انگیز است .
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی دشمن خارجی قطعا جایگاه خود را را دارد . حضور جاسوس در تیم مذاکرات هسته ای کار کیست ؟ ترورهای دانشمندان هسته ای کار چه کسی است ؟ قطعنامه ها و تحریم ها کار چه کسی است ؟ تلاش ها کشورهایی نظیر عربستان و رژیم صهیونیستی علیه ما را به پای چه کسی باید گذاشت ؟ دشمن خارجی قطعا جای خود را دارد و نقطه ضعفهای ما هم جایگاه خود را دارد . اگر وزیر یک مملکت اعلام کرد مدیر دوتابعیتی نداریم و بعدا سخنگوی دولت اعلام کرد تقریبا نداریم و بعد معاونت دوتابعیتی یک سازمان که در مضان اتهام جاسوسی قراردارد به راحتی از کشور خارج می شود باید این را پای چه چیزی نوشت ؟ حال اگر همین افرادی که تعلق خاطر به جای دیگری دارند عمدا یا سهوا مصدر اموری قرار گرفتند چه توقعی باید داشت ؟ مشکل داخلی زیاد داریم و ریشه اصلی آن دور شدن از تقوا و تعهد و میهن دوستی است و اینکه منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح می دهیم . نگران هم نباشید به لطف خدا آینده روشن خواهد بود . ملت ما روزهایی سخت تر و پر بلا تر را گذارنده و از فتنه هایی گرانسنگ تر با موفقیت عبور کرده است .
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی منظور سوریه است که فشار های فعلی برای تغییر سیاست ما در آنجا است . خوب من بخشی از فشارهای بیرونی را در بازه فعلی بیان کردم . فعال شدن عربستان و همپیمانان آن به این شدت علیه ما و کنار گذاشتن سیاست های قبلی و نزدیکی بیش از پیش به رژیم صهیونیستی به صورت علنی را باید در واکنش به چه چیزی ارزیابی کنیم ؟ وجود اختلاس و گرانی و فقر و مدیریت فاجعه آمیز در ایران ؟ یا احساس عقب افتادن در بازی منطقه و تلاش برای عوض کردن بازی ؟ چرا اکنون صحبت از برجام موشکی و منطقه ای است ؟ بله خیلی از مسائل مستقیم به خود ما بر می گردد . حضور مدیران دو تابعیتی و پذیرش نفوذ و حمایت از جاسوس در سطوح بالا و حساس ترین نقطه مذاکرات و انتظار شق القمر در منافع ملی یکی از همین مشکلات است . خوب است که به لطف تابعیت دوگانه هر کدام هم که نزدیک گیر افتادنشان می شود سریع از کشور خارج می شود و به ریش ملت می خندد واقعا در مملکتی که امثال شهید تهرانی مقدم یا شهید ستاری یا جناب دریادار سیاری و دیگرانی که با مدیریت مثال زدنی خود در میان انبوه تحریم ها موجبات رشد و بالندگی یگان محل ماموریت خود را فراهم آوردند آیا این امکان نیست که در سایر حوزه ها به پیشرفت و تعالی نائل آییم ؟ ایراد کجاست ؟
 14. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فشار بیش از حد و پای کار آوردن همه ظرفیت ها یعنی نزدیک بودن ما به جایی که مطلوب آنها نیست . ماموریت برجام از دید آنها هم همین بود که ما به آنجا نرسیم . یک نگاه به برخی از کارت های رو شده جهت یادآوری نتایج آنها : علی عبدالله صالح - سعد حریری - اغتشاشات دیماه - دختران خیابان انقلاب - شیرازی و تعرض به سفارت ایران در لندن و چند سفارتخانه دیگر - سوخت ندادن به هواپیمای وزیر امور خارجه در آلمان - تلاش چند باره برای گرفتن قطعنامه شورای امنیت علیه ایران در موضوع سوریه و یمن - دراویش در خیابان پاسداران - حمله به پهپاد ایران در سرزمین های اشغالی و متعاقب آن سقوط اف شانزده رژیم صهیونیستی - حمله به پایگاه T4 و شهادت نیروهای ما - بمباران نیروهای ما و هم پیمانان ما در سوریه در مقاطع مختلف - به هم ریختن بازار ارز و سکه و یک پیام دو پهلو با مضمون " ساعت پایتخت به وقت شام نمی چرخد ! " - حملات دو پهلو به سپاه و حملات به نیروهای مرزبانی وغیره
 15. با سلام خدمت همه دوستان گرامی من این مطلب را خواندم . کلیت آن به نقد صحبت وزیر امور خارجه در سال 92 بر می گردد : او در آن جلسه طی اظهاراتی گفته بود: «آیا فکر کردید آمریکا که می‌تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیاندازد از سیستم دفاعی ما می‌ترسد؟ آیا واقعا به خاطر قدرت نظامی، آمریکا جلو نمی‌آید!؟» و پاسخ مقام معظم رهبری : «یک وقتی یکی از مسئولین کشور درباره‌ی مسائل نظامی یک نظری داده بود که خب مطابق واقع نبود؛ بنده گفتم یک «تور نظامی» برای مسئولین کشور قرار بدهید؛ بیایند یک خرده‌ای در محیطهای نظامی گردش کنند، حقایقی را، واقعیّاتی را ببینند، معلوماتشان نسبت به موجودیِ نظامی کشور بالا برود.» https://www.mashreghnews.ir/news/847045/درس-بشار-اسد-به-محمدجواد-ظریف-افزایش-نرخ-ارز-کار-کسانی-در-مشهد حکایت ما ، حکایت ملا نصر الدین است : روزی بچه ها ملا را در کوچه اذیت می کردند . ملا که کلافه شده بود به دروغ گفت در خانه فلان کس آش می دهند . خبر در محل پیچید و همه در خانه شخص مورد نظر جمع شدند . ملا که دید چه صف طولانی تشکیل شده ، خودش هم باورش شد و کاسه به دست داخل صف ایستاد که نکند واقعا آش می دهند !!! ما هیچ مشکلی با کانالیزه کردن مخاطب و پیاده سازی انواع و اقسام جنگ ها و عملیات روانی و رسانه ای نداریم چرا که این رسانه ها اصلا با همین هدف ایجاد شده اند . تنها نگرانی ما این است که خودشان و به دنبال آنها مخاطبین رده بالای مسئول مطالب خودشان را باور کنند و کانالیزه شوند !!!