zed

VIP
 • تعداد محتوا

  1,554
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

zed آخرین امتیاز شما در روز 23 اردیبهشت 1392

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

3,654 نشان شجاعت

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی یعنی واقعا ما باور کنیم وقتی شدت انفجار چنان بوده که افراد خوابیده روی زمین را به بالا بلند کرده از زمین فاصله داده و 134 نفر ضربه مغزی ملایم !!! می شوند که اثرات آن تا همین حالا هم باقی است و 16 نفر هم نشان قلب بنفش ( به قول خودمان جانبازی و از کار افتادگی ) می گیرند ، کسی نمرده باشد ؟
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آن 50000 کارگر مهندس بعد از جنگ چه شدند ؟ مطمئنا بیکار نمانده اند . ضمن اینکه آمریکا پس از جنگ جهانی دوم جنگ های دیگری نیز داشت و صنایع نظامی خود را توسعه داد . ولی شرایط صنعتی و اقتصادی و سیاسی ایران با آمریکا متفاوت است . شاید چنین طرحی برای دوره جنگ جوابگو باشد ولی آیا برای دوران صلح نیز جواب می دهد ؟
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی هواپیماهای عراقی کجا بودند ؟ 26 بالگرد با سرنشین های آن طی یک روز !!!
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی البته آمریکایی ها سابقه پنهان کردن تلفات را دارند . به عنوان مثال کشته شدن 37 نفر از نظامیان خود در حملات موشکی مستقیم عراقی‌ها در منطقه «عنابر النوم» در جنگ اول خلیج فارس https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/10/18/2177504/سابقه-آمریکا-در-مخفی-کردن-تلفات-نیروهای-خود
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی اگر ثمره بیش از 4 دهه که از انقلاب می گذرد ، جا افتادن همین معنی باشد ، انقلاب اسلامی رسالتش را انجام داده است : " باید به این بلوغ برسیم که نباید دیده شویم . آنکس که باید ببیند ، می بیند .... ! " شهید قاسم سلیمانی اگر بدانیم آن کس که باید ببیند می بیند ، نه در پی ریا می رویم و نه در پی دروغ و نه در پی دزدی و ریخت و پاش و آن دردهایی که امروز دامن گیر جامعه ما شده است و به همین ترتیب اگر از عهده کاری بر نمی آییم آن را قبول نمی کنیم و اگر لیاقت پست و مقامی را نداریم و بالیاقت تر از خود سراغ داریم آن را قبول نمی کنیم . انقلاب و جمهوری اسلامی را سفره پهن شده در نظر نمی گیریم که هر کس باید سهم خود را از آن ببرد و هر کس بیشتر توانست سهم ببرد برنده تر و موفق تر است . بفهمیم که برای هر پست در نظام اسلامی قریب هفتاد و دو نفر خون خویش را نثار کرده و جان خویش را فدا کرده اند . پس همان کس که می بیند در روز داوری بابت آنچه کرده ایم ما را قضاوت خواهد کرد . شهدا گواهان روز جزا هستند . آنها را مرده نپندارید بلکه زنده هستند و نزد پروردگار خویش روزی می گیرند . اگر این معنی را بدانیم هر لقمه ای از گلویمان پایین نمی رود و هر کاری از سوی ما انجام نخواهد شد . آن کس که بابت خطا زدن دو گلوله آر پی جی در عملیات تقاضای کسر قیمت آن از حقوقش را داشت و آن کس که هنگام رفتن روی مین ، پوتین های نو تازه از تدارکات گرفته را در می آورد و با پای برهنه به شهادت می رسد تا بیت المال مسلمین متضرر نشود و سایر شهدایی که پست و مقام و جایزه را کار گذاشتند و به سوی خدا رفتند همه و همه شاهد و ناظرند و باید خویشتن را پاسخگوی خون ایشان بدانیم .
 6. با سلام خدمت همه دوستان گرامی البته ترکیه عضو ناتو است و هنگام نبردبا ایران قطعا پشتیبانی ناتو را خواهد داشت . به نظر من این کار ترکیه فقط این دلیل را ندارد . عملا ترکها سالها است که پشت دروازه اتحادیه اروپا مانده اند و با این حرکت می خواستند نشان بدهند می توانند سمت روسها بروند و عطای ناتو و اتحادیه اروپا را به لقایش ببخشند . حالا هم با همین برگ برای بایدن خط و نشان خواهند کشید . نکته ای که رفتار ترکها مشخص می کند آن است که اف 35 علی رغم همه تبلیغات آن نقش کمتری نسبت به موشکها در تغییر معادلات دارد . ترکها همین حالا هم برتری هوایی مشخصی در منطقه دارند و اف 35 تغییر خاصی ایجاد نمی کند . دیگر شرایط بدتر از صهیونستها با حزب الله و حماس نیست .
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی چرا بی 52 ؟ شاید این برای کشورهایی نظیر عراق یا افغانستان ترسناک باشد ولی کشوری که ترایتون می زند و جانور قندهار می نشاند آیا بی 52 گزینه خوبی برای نمایش اقتدار در برابر آن است؟
 8. با سلام خدمت همه دوستان گرامی "دانشمندان اتمی ایران از ترس ترور خواب راحت ندارند " این را چه کسی گفته ؟ یک صهیونیست . او می داند که ادامه یک راه ، نیاز به تامین امنیت مسیر دارد . هزاری هم که شهادت طلب باشیم و شجاع ، اگر مسیر امن نشده باشد ، تلاش ها برای ادامه راه بیهوده است . سالن تست و مونتاژ سانتریفیوژهای ما با یک انفجار نابود می شود و برآورد شده حداقل دوسال برنامه ما به عقب افتاده است . ادامه راه یعنی دید همه جانبه به قضیه داشتن . اگر سرمایه گذاری اقتصادی می خواهید اول باید امنیت و عدالت سرمایه گذاری را فراهم کنید . در سایه نا امنی هر سرمایه ای حتی سرمایه فکری و دانش گریزان خواهد بود .
 9. با سلام خدمت همه دوستان گرامی هر چیز به جای خود . اگر دیروز در انتقام شهید سلیمانی کوتاهی نمی شد و دشمن می دانست هر غلطی بخواهد نمی تواند بکند ، امروز پیکر آبکش شده شهید فخری زاده روی دستمان نبود . ترامپ و سایر عوامل باید تاوان بدهند نه به این خاطر که ارزششان برابر شهدای ما است بلکه به خاطر آنکه فردا روزی کسی جرات نکند به ترور عزیزی دیگر از ملت ایران فکر کند و بداند قبل از فکر تهدید ما هم باید فکر کند چه رسد به اجرای تهدید . در عراق پس از صدام 350 دانشمند ترور شدند بدون آنکه آب از آب تکان بخورد . الان فرق عراق اشغال شده جنگ زده بی ثبات با ایران چیست ؟ ما هم راه آن شهدا را باید ادامه دهیم تا حسابهای معنوی خود را با مستکبران صاف کنیم و هم سایه تهدید را بر سر آنها باید حفظ کنیم و پاسخ ترورهای آنها را بدهیم . این دو مقابل هم نیستند بلکه مکمل هم هستند .
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی اگر هدف این روایت های رسمی و غیر رسمی اقناع افکار عمومی بوده بیشتر ابهام ایجاد کرده تا اقناع . متاسفانه به نظر می رسد این ترور ساده تر از آن چیزی که بیان می شود انجام شده است و بیشتر از آنکه قوت طرف مقابل را برساند ضعف ما را نمایان می سازد . ضعف آموزش ، ضعف ارزیابی و تحلیل توان دشمن ، ضعف شناسایی حفره های اطلاعاتی موجود و غیره .
 11. با سلام خدمت همه دوستان گرامی انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در تل آویو https://www.mashreghnews.ir/news/1150805/فیلم-انفجار-خودروی-بمب-گذاری-شده-در-تل-آویو
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی رئیس جمهور فرمودند ما در دام رژیم صهیونیستی نخواهیم افتاد . به نظر من کار از افتادن گذشته ما وسط دام هستیم . با این پالس ها عوامل تروریست موساد و دوستان کاملا خیالشان راحت است هر چقدر دوست دارند بزنند . خوردنی در کار نیست .
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی عرض تسلیت به خاطر شهادت این دانشمند بزرگ ایران اسلامی . جالب اینجاست که دو روز پیش ما یک جاسوس صهیونیستها را مبادله کردیم و فیلمی هم حاوی عکسها و اطلاعات مربوط به سوابق و فعالیتهای این جاسوس پخش شد . از جمله عکسی از او با لباس نظامی ارتش اشغالگر قدس به همراه چند نظامی زن دیگر آن رژیم در پایگاه آموزشی داخل سرزمین های اشغالی و به نوعی می خواستیم اشراف اطلاعاتی خود را به نمایش بگذاریم . این ترور در واقع پاسخ آن رژیم به ما محسوب می شد . درست زمانی که احساس می کنید قوی هستید ضربه را دریافت می کنید . بحث هفته گذشته در خصوص تبعات پاسخ ما به ترور شهید سلیمانی اینجا نمود پیدا می کند . به طور کاملا مشخص نفوذ در سرتاسر ارکان اطلاعاتی نظام به شکل فراگیر اتفاق افتاده به صورتی که پاکسازی و جبران خسارتهای وارد شده سالیان درازی زمان می برد و تازه تضمینی هم ندارد . شرایط فعلی دولت هم مانع از پاسخ قوی ما خواهد بود . چند ماه دیگر انتخابات ریاست جمهوری است . دولت فعلی دنبال دردسر نمی گردد . از دولت جدید هم حتی اگر هم سو با دولت فعلی نباشد تا زمانی که به طور کامل مستقر نشده باشد و از فضای انتخابات و تغییر جدا نشده باشد انتظار عملی نمی توان داشت . کل نظام هم دست به عصاتر از همیشه خواهد بود.
 14. با سلام خدمت همه دوستان گرامی اگر وقایعی که منجر به ترور شهید سلیمانی شد را بررسی کنیم به این نتیجه می رسیم که نوعی بی محابایی و جسارت در رفتار ایران پیدا شده بود که در نهایت به دستکم گرفته شدن آمریکا رسید . به نظر می رسد به خصوص پس از شکار پهپاد ترایتون و واکنش ترامپ نظام به این نتیجه رسیده بود که ترامپ علی رغم سر و صدای زیاد اهل گزینه های نظامی نیست به همین دلیل عملیات هایی نظیر توقیف نفت کش انگلیسی در برابر توقیف گریس وان و عملیات های علیه مواضع نیروهای آمریکایی در عراق انجام شد که در نهایت به پاسخ آمریکایی ها علیه مواضع حشد الشعبی رسید که پس از آن شاهد اشغال سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد و انتشار فیلم دیوار نوشته های قاسم سلیمانی توسط افراد حشد الشعبی بودیم . ترور سردار سلیمانی در واقع نظام را با وضعیتی روبرو کرد که پیش بینی نکرده بود و خلاف تحلیل های جاری در نظام بود و وضعیتی را ایجاد کرد که برای نظام پیش بینی نشده بود و راهبرد و پلنی برای آن در نظر نداشتیم . تازه آن موقع بود که مثلا آقای محسن رضایی با لباس سپاه در گفتگوی ویژه خبری حضور یافت و از مردم خواست برای انتقام عجله نکنند زیرا مقدمات کار باید فراهم شود و بانک های اهداف به روز شود و غیره که فیلم آن نیز از صدا و سیما پخش شد . در صورتی چنانچه نظام قصد بالا بردن سطح تنش با آمریکایی ها را داشت باید خود را برای هر وضعیتی آماده می کرد . علی رغم تبلیغات انجام شده در تمام مانورها و رزمایشها در خصوص انجام عملیاتهای آفندی و پدافندی در فضای اخلال راداری و مخابراتی سنگین و راهبردهای اعلام شده مهلک ترین اشتباه توسط واحدی انجام شد که اتفاقا باید آماده ترین و با تجربه ترین پرسنل در آن حضور داشته باشند و از بیشترین میزان تمرین و آمادگی روانی برخوردار باشند . البته تا خود انسان در معرکه حضور نداشته باشد نمی تواند قضاوت صحیحی در مورد شرایط داشته باشد . به هر حال خلاصه مطلب اینکه ما به نوعی در بازی آمریکایی ها گرفتار شدیم که اثرات آن تا به امروز ادامه دارد . خواسته یا ناخواسته بسیاری از تحلیل ها و پیش فرضهای ما غلط از آب در آمد و همین دست به عصا شدن ما منجر به وقایعی شد که امروز در مرزهای شمالی و شمال غربی کشور شاهد هستیم . این وقایع و خسارت سنگین آن مانند خیلی وقایع دیگر گذشت و تنها عبرتهای آن می تواند چراغ راه آینده باشد .
 15. با سلام خدمت همه دوستان گرامی البته با کمال تاسف وقایع هم زمان با این عملیات نتیجه دیگری را برای ما رقم زد . ساقط شدن هواپیمای اوکراینی به وسیله پدافند خودی و نزدیکی زمان آن با عملیات عین الاسد و راهبرد رسانه ای اشتباه ما در این مورد موجب شد تا از همان هفته اول دستاوردهای این عملیات با شوک حاصل از این واقعه خنثی شود به گونه ای که حتی معتقدین به عملیات نظامی انتقامی هم حالت انفعال به خود بگیرند . اشتباهات پیاپی آن مقطع و عدم توانایی توجیه افکار عمومی به صورت روانی و رسانه ای نشان داد بیش از آنکه عملیات روانی و مهندسی افکار رسانه های بیگانه تاثیر گذار باشد ، ضعف مفرط قدرت رسانه ای ما در این قضیه بیش از پیش عیان شد هم زمان با آن به صورت دومینو وار اشتباهات بعدی نیز مزید بر علت شد . هدف قرار گرفتن ناو ارتش توسط موشک خودی و نقطه اوج آن رونمایی شتاب زده و بی مورد دستگاه ویروس یاب مستعان 110 و عدم توانایی در توجیه افکار عمومی که تا حال حاضر هم ادامه دارد ، موجب سکوت توام با انفعال جبهه خودی در خصوص مطالبه انتقام سخت شده است . ناگفته نماند اگر در حمله عین الاسد شاهد کشته های ارتش آمریکا بودیم شاید امروز دو قطبی ایجاد شده در جامعه و سطوح حاکمیتی آمریکا را شاهد نبودیم .