zed

VIP
 • تعداد محتوا

  1,456
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

zed آخرین امتیاز شما در روز 23 اردیبهشت 1392

zed شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

3,293 نشان شجاعت

درباره zed

 • رتبه حساب کاربری
  08- ????? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. با سلام خدمت همه دوستان گرامی شاهراه اقتصادی ما در جنوب زمانی مختل خواهد شد که ما کنترل تنگه را از دست بدهیم و تاسیسات و زیر ساخت های نظامی و اقتصادی ما در جنوب به کلی نابود شده باشد و در چنین تهاجمی صرف حضور نیروی هوایی تکنولوژی محور را شاهد نخواهیم بود بلکه به عنوان مثال در جزایر حتما باید نیروی زمینی پیاده شود و جزایر پاکسازی شوند . علاوه بر این باید امکان پاسخگویی ما در سایر نقاط داخل و خارج از خلیج فارس از بین رفته باشد و سوم اینکه خود تکنولوژی مورد استفاده نقطه ضعف آشکار شده برای طرف مقابل را نداشته باشد . اگر ما امکان هک پهپاد حریف و نشاندن آن یا استفاده از تصاویر آن را داشته باشیم این سلاح کارآیی موثر خود را در نبرد از دست خواهد داد و معلوم نیست ما چه مقدار درباره آنها می دانیم و همینطور آنها چقدر درباره ما می دانند . چون عکس این قضیه با توجه به دست باز آمریکایی ها در تکنولوژی هم صادق است . همچنین اگر ناو یا نیروهای دشمن در برد تسلیحات ما قرار بگیرند حتی اگر بهترین سیستم های پدافندی را داشته باشند باز آسیب پذیر خواهند بود که نمونه آن را در درگیری های حماس و رژیم صهیونیستی شاهد هستیم . هر جور حساب می کنم ( البته شاید حساب من غلط باشد !!! ) حتی فکر تهدید ایران هم بیش از این به نیرو و تجهیزات نیاز دارد چه برسد یه عملی کردن تهدید . ضمن آنکه نمی دانم فاصله دستور به حرکت ناوگروه هواپیمابر تا رسیدن به خلیج فارس چقدر است و آیا این ناوگروه قبلا کجا مستقر بوده و به این سمت آمده است . امروز خواندم در حال عبور از کانال سوئز است .
 2. با سلام خدمت همه دوستان گرامی بله ولی نه با استقرار یک ناوگروه هواپیمابر و تعدادی بی 52 . آن زمان فقط حدود هشتصد هزار سرباز از کشورهای مختلف جمع شده بودند . این استعداد نیروی فعلی بیشتر به پرت کردن حواس و غافلگیر کردن در جای دیگر شبیه است تا حمله تمام عیار یا حتی محدود . حتی اگر قوای کشورهای حاشیه خلیج فارس یا به قولی همان ناتوی عربی را هم لحاظ کنیم که عملکرد چند ساله آنها در جنگ یمن عیار آنها را نشان داد باز هم احتمال حمله در این مقطع زمانی با این میزان نیرو در این منطقه ضعیف است . اما احتمال حمله در جای دیگر و بی سر و صدا وجود دارد .
 3. با سلام خدمت همه دوستان گرامی از اصول جنگ غافلگیری حریف است . کسی که بخواهد بجنگد به حریف اعلام نمی کند آماده جنگ باش مگر آنکه فریبی در کار باشد . در خلیج فارس جنگ نخواهد شد چون ما را در خلیج فارس هوشیار ساخته اند . باید دید کجا نا آماده و غافل هستیم که از همانجا حمله خواهد شد .
 4. با سلام خدمت همه دوستان گرامی فرض را بر بدترین حالت بگذارید . ترامپ با خوش خدمتی که به صهیونیستها و سعودی ها انجام می دهد و البته عملکردش در داخل آمریکا به احتمال بالا دور بعد هم رای می آورد . از آن سو تحرکات ترامپ موجب تضعیف موضع ایران نسبت به قبل خواهد شد . حتی اگر به احتمال کم ترامپ هم رای نیاورد باز دولت بعدی با توجه به وضعیت ما هیچ دلیلی ندارد که راه ترامپ را ادامه ندهد . مسیر مذاکرات برجام آزموده شد و علی رغم تمام بزک شدن ها و تبلیغات و انتظارات به اینجا ختم شد . باید راه دیگری یافت .
 5. با سلام خدمت همه دوستان گرامی هدف اصلی آمریکا تغییر نظام سیاسی ایران است . در این هدف هم بین جمهوری خواه و دموکرات فرقی نیست . ترامپ در داخل آمریکا رای دهندگانش را راضی نگاه داشته است و اصولا برای آنها مهم نیست ایران کجای نقشه جهان قرار دارد و آیا با عراق یکی است یا فرق دارد . بنابراین اکنون باید آن کاری را انجام داد که قرار است یک سال و نیم دیگر به آن برسیم که یک سال نیم دیگر برای کشوری که تمام راه های تنفسش بسته شده دیر است . همانطور که به امید اروپا نشستن اشتباه بود .
 6. با سلام خدمت همه دوستان گرامی اگر بنابر جدیت است این جدیت باید خارج از تنگه هرمز نمایش داده شود . جایی که آمریکایی ها به پشتوانه آن پیچ تحریم ها را سفت می کنند . آن هم نه به صورت رسمی بلکه پیامی که فقط خود آنها بفهمند و بر سیاستشان تاثیرگذار باشد .
 7. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آنها هم از همین سکوت معنا دار و نگاه کردن ابهام برانگیز می ترسند برای همین به هر دری می زنند که با تحریک ایران به درگیری پاسخی بگیرند . ترامپ کازینو دار بوده و به خوبی معنی قمار را می داند . او قماربازی است که از باخت هفت هزار میلیارد دلاری کشورش در قماری بی حاصل ناراحت است و به هر دری می زند تا هر جور شده این باخت حتی به صورت اندک را جبران کند . بر خلاف بقیه دوستان نظر من این است که نوعی عجله و شتاب در برنامه های آمریکا دیده می شود که نشان می دهد پشت این برنامه ریزی تفکر و تعقل کافی وجود ندارد . درست است که در کوتاه مدت ممکن است شاهد موفقیت آمریکا باشیم ولی تبعات دراز مدت تصمیمات او نتایج کوتاه مدت را خنثی می کند . روی دیگر سکه را در خود آمریکا باید جستجو کرد . عربستان حامی و متحد آمریکا است ولی قانونی تصویب می شود که حمایت آمریکا از عربستان در یمن را منع می کند . ترامپ بابت گزارش نتایج انتخابات ریاست جمهوری و نقش روسیه در آن تحت فشار است . در ونزوئلا انقلاب مخملین به راه می اندازد ولی بر خلاف رویه سابق حمایت ارتش ونزوئلا را قبل از شروع حرکت جلب نمی کند و کاری که باید زود به نتیجه می رسید به درازا کشیده می شود . دولت آمریکا بر سر بودجه دیوار مکزیک با کنگره وارد چالش می شود و حدود دوماه دولت را تعطیل می کند و همین دیروز نیز مسئول اجرای دیوار یعنی وزیر امنیت داخلی کنار گذاشته می شود . به یکباره اعلام می کند سوریه نفعی برای آمریکا ندارد و ارتش آمریکا باید از آن خارج شود و در اقدامی دیگر بلندی های جولان سوریه را به نام صهیونیستها سند می زند . از بسیاری از معاهداتی که خود آمریکا بانی آن بوده خارج می شود . با ناتو بر سر تامین هزینه چالش پیدا می کند . با کره شمالی وارد مذاکره می شود ولی نتیجه دلخواهش بدست نمی آید . متحدین فعلی او وارد چالش و درگیری با هم شده اند و در منطقه و حتی خارج از منطقه عملا یکدیگر را خنثی می کنند . او مجبور است کاری انجام دهد و این کار را هم خیلی زود باید انجام دهد . تنها چاره را هم فعلا در دور دادن به افرادی مثل پمپئو و بولتن و نزدیکی بیشتر با نتانیاهو یافته است . امروز را با روزی مقایسه کنید که هفتصد متر به تصرف کاخ اسد و سقوط نظام فعلی سوریه باقی مانده بود و یک سوم خاک عراق در اشغال داعش و یک سوم هم عملا توسط کردها جدا شده بود و ما مجبور بودیم خط قرمز 50 کیلومتری برای مرزهایمان تعیین کنیم و روسیه سر اوکراین با غرب درگیر شده بود و در لاک دفاعی فرو رفته بود . دوستانی عقیده دارند فاصله تکنولوژیک آمریکا با دیگران به حدی رسیده که دیگر لازم نیست مانند گذشته عمل کند . این فاصله خیلی قبل از ترامپ هم وجود داشت ولی آمریکا اینطور عمل نمی کرد . مثلا برای نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در مقابل غزه داشتن اف 15 یا اف 35 خیلی تفاوتی ندارد . ولی آنها مجبور شدند غزه را تخلیه کنند و به حماس میدان بدهند و با وجود چند جنگ و درگیری که آخری آن تنها یک روز و نیم طول کشید و منجر به استعفای وزیر جنگشان شد هنوز موی دماغی به اسم حماس را تحمل کنند . قمارباز قصه ما امروز به سیم آخر زده . باید صبر کردی دید آخر قصه چه می شود .
 8. با سلام خدمت همه دوستان گرامی با وجود همه این پلن ها ما با چند پرسش مواجه هستیم : 1 - ترامپ فقط از برجام خارج نشد بلکه از چند معاهده دیگر از جمله معاهده موشکی با روسیه نیز خارج شد . چرا ؟ 2 - ترامپ اعلام کرد نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می کند . البته بعد زمان خروج را توسط خود و دیگر مقامات تغییر داد و اعلام کرد که اولویت تمرکز را در عراق قرار می دهد و ناگهان جولان را به صهیونیستها بخشید چرا ؟ 3 - هنوز قضیه ونزوئلا حل نشده است و تکلیف جایگزینی نفت آن روشن نشده که این سمت در کشور نفت خیز لیبی هم شاهد جنگ بر سر تصرف طرابلس هستیم . متحدین آمریکا یعنی عربستان و امارات با پشتیبانی از ژنرال حفتر به دولت نزدیک به متحدین دیگر آمریکا یعنی قطر و ترکیه ( اخوانی ها ) حمله می کنند چرا ؟ محاصره قطر متحد آمریکا هنوز توسط عربستان متحد دیگر آمریکا رفع نشده چرا ؟ ترکیه متحد آمریکا سر جریان نزدیکی به روسیه در ماجرای اس 400 از تحویل گرفتن هواپیمای اف 35 محروم می شود چرا ؟ 4 - آیا راهبرد ترامپ در مهار ایران امتداد راهبرد اوباما است ؟ آیا راهبرد ترامپ متفاوت از راهبرد اوباما است ؟ چه تغییر در شرایط آمریکا در منطقه و جهان رخ داده که مجبور به خروج از نه تنها برجام بلکه تعدادی دیگر از قرارداها و معاهدات بین المللی است ؟ آیا آمریکا همان آمریکای زمان اوباما است یا آمریکای جدیدی شده است ؟ 5 - در تمام پلن های ذکر شده واکنش ایران لحاظ نشده است . ما در بعد اقتصادی ضعیف هستیم و حلقه محاصره روز به روز تنگ تر می شود . اگر به نقطه ای برسیم که چیزی برای از دست دادن نباشد چه خواهد شد ؟ تسلیم ؟ جنگ ؟ فروپاشی ؟
 9. افشاگری یک تحلیل‌گر مسائل غرب آسیا؛ پیشنهاد 250 هزار دلاری به مهندس ایرانی برای از کار انداختن شبکه برق تهران https://www.farsnews.com/news/13971224000377/پیشنهاد-250-هزار-دلاری-به-مهندس-ایرانی-برای-از-کار-انداختن-شبکه-برق
 10. با سلام خدمت همه دوستان گرامی با توضیح شما این ارتباط یک طرفه خواهد بود . مگر اینکه مبدا و مقصد هر دو مکان ثابت داشته باشند .
 11. با سلام خدمت همه دوستان گرامی آیا صرفا حمل پرنده از مبدا به مقصد برای پیام رسانی در مسیر عکس کفایت می کند ؟ در زمانی که مثلا کاروان یا لشکر در حال تحرک بود و جای ثابتی نداشت این شیوه پاسخگو بوده است و پرنده برای برگرداندن پاسخ دچار مشکل نمی شده است ؟
 12. با سلام خدمت همه دوستان گرامی قرار نبوده و نیست که ما تا ابد در سوریه بمانیم و تجربه نیز ثابت کرده که اتفاقا در این مورد بخصوص پای منافع ملی در میان است . فراموش نکرده ایم داعش تا کجا آمده بود و کدام مرزهای ما تهدید شد . توقع دارید در برابر دشمنی که معتقد است اگر هفت شیعه را بکشد بهشت بر او واجب می شود چه کنیم ؟ یادتان رفته روزی که داعش در حرم امام و مجلس عملیات کرد و هفده هموطن بیگناه ما را کشت ؟ یادتان رفته صف سربازان رژه رونده در اهواز را که به خون کشیده شد ؟ یادتان رفته اتوبوس سربازان ما را منفجر کردند ؟ این همه شهید دور اطراف را نمی بینید ؟ چرا اینقدر اصرار دارند هر طور شده ما را از سوریه بیرون بیاندازند ؟ که نمی توانند و هفته پیش هم بشار اسد ثابت کرد که نمی توانند . حال هر بنگاه خبری دوست دارد تحلیل ببافد مختار است . بزرگترین منفعت ملی ما نابود کردن داعش بود که تا حدود زیادی محقق شد و این ترامپ است که هفت هزار میلیارد دلار خرج کرده و باید هواپیمایش چراغ خاموش در منطقه فرود بیاید و این ما هستیم که هرسال چند میلیون نفر از مرز زمینی روز روشن زیارت اربعین می رویم و بر می گردیم آن هم در کشوری که هشت سال با آن جنگیده بودیم. مشکلات اقتصادی اخیر نیز عمدی است . کشوری که جنگ هشت ساله را گذرانده و اقتصاد را زیر بمب و موشک و تحریم اداره کرده به این مفتی ها بدون جنگ بازارش نابود نمی شود مگر آنکه خائنین و ستون پنجمی وجود داشته باشند که با عملکرد خود در کنار بی لیاقتی و بی عرضگی و سو مدیریت داخلی و سهم خواهی های جناحی عرصه را بر ملت تنگ کنند تا به اهداف خود برسند . این شرایط هم گذرا است و باید پیش می آمد تا چشمان خواب بعضی مسئولین و مردم باز شود و بفهمند شرایط چیست و کجای کار هستیم . بدانند که با شعار دادن و اعتماد بیجا نمی توان زیر معاهده و پیمان امضا کرد. نمی توان امضای فلان کس را تضمین دانست . بدانند منافع ملی در این نیست که فقط رای انتخابات و جناح خویش را ببینند و پای هر چیزی را امضا کنند و مردمی که اینقدر ساده نباشند که گول هر شعاری را بخورند و قبل از تصمیم تعقل کنند . حال آزمونهای سخت تر از این در پیش داریم .
 13. با سلام خدمت همه دوستان گرامی جالبه که هفته پیش بشار اسد خودش اینجا آمد و با مقام معظم رهبری و رئیس جمهور دیدار کرد . مسئله هم اینقدر مهم بود که نبودن آقای ظریف در ملاقات موجب ناراحتی و استعفای ایشان شود . فقط کافی است به این پرسش پاسخ دهید که در متن بالا روسها چطور می خواهند قرارداد نیروهای طرف ایران را فسخ کنند آن هم نیروهای ماهر اسد برادر رئیس جمهور سوریه ؟ مگر طرف قرارداد روسها بودند که حالا فسخ کنند ؟ منبع خبر تابناک وبگاه دیده بان سوریه است این دیده بان به کجا وابسته است و خط فکریش چیست ؟ الان که نوشته درگیری یعنی دو طرف دست به سلاح شده اند و همدیگر را زده اند ؟
 14. با سلام خدمت همه دوستان گامی ظاهرا هنوز هم اصرار داریم در غلتان بدهیم و آب نبات بگیریم . البته اخیرا یاد گرفته اند همان آب نبات را هم به ما ندهند . آقای رئیس جمهور معتقد بود تا دو سال دیگر اگر در برجام بمانیم تحریم تسلیحاتی برطرف می شود . با این تیم دیپلماسی و کار رسانه ای و اوضاع داخلی بعید بدانید از این ترفندها آبی گرم شود . در این شرایط باید قاچ زین را چسبید اسب سواری پیشکش !
 15. با سلام خدمت همه دوستان گرامی در همان سوریه هم همه مسلمان عاشق شهادت نبودند و خیلی ها به دلیل سیر شدن از زندگی و خیلی های دیگر به دلیل طمع سهیم شدن در نتایج وارد متن وقایع شدند . به عقب نشینی های مکرر ارتش سوریه و رسیدن معارضین تا هفتصد متری کاخ بشار اسد و برآورد دو هفته ای توان حفظ نظام سوریه در آن زمان توجه کنید . در آن سو هم تا داعش و النصره وارد کارزار نشدند خبری از انتحاری و حوری و این حرف ها نبود و مثلا فرودگاه منغ یک سال مقاومت کرد و با اولین انتحاری ها توان مقاومتش را از دست داد و سقوط کرد . اصلا نیازی به این انگیزه ها نیست . مثلا کامیکازه های ژاپنی در جنگ جهانی دوم مسلمان نبودند که عشق شهادت داشته باشند یا قیام بلشویکها و سرنگونی حکومت تزارها کلا از انگیزه های دینی فارغ بود . انگیزه می تواند مادی باشد یا معنوی باشد و انسان ها بر اساس درک خود از شرایط و اعتقاداتشان عمل خواهند کرد . وضع زندگی مردم و فشارهای متعدد می تواند انگیزه قیام برای تغییر وضع موجود را بدهد و صد البته کاتالیزور این وضع تفاوت سطح زندگی مردم و مسئولین یک کشور است . منتهی ما اکنون مرحله به مرحله همان اتفاقات بحران سوریه را شاهد هستیم و باید ببینیم جهان چقدر از آن بحران درس گرفته است . ضمنا همین روال به گونه ای دیگر در خصوص ما در حال تکرار است دیماه پارسال را به خاطر بیاورید . چقدر از هموطنان ما در آن آشوب ها صدمه دیده و حتی جان خود را از دست دادند . در ونزوئلا هم همین است . در مصر هم همین بود . در تونس هم همین بود . در لیبی هم همین بود . به همین دلیل هم یک الگو در حال تکرار است . اینجا مخالفان رهبری واحد دارند و یک نفر برند این اعتراضات شده است و از سوی قدرت های خارجی حمایت می شود . تلاش برای شکاف در ارتش و بدنه بروکراتیک دولت در حال انجام است . عملیات روانی و رسانه ای انجام می شود . صف بندی ها و درگیری ها شروع شده است . تهدید مرزی در حال پیگیری است و تمام چیزهایی که بهتر از من می دانید . تفاوت این است که سوریه قبیله ای و مذهبی بود و اینجا چپ و راست داریم و هوادارانشان و البته این وسط شکم که دین و ایمان نمی شناسد . ایران و روسیه و چین و بقیه هم اینقدر دور هستند که دخالت نکنند .