alvand90

Members
 • تعداد محتوا

  7
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

10

درباره alvand90

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. بنظر ایران توان ساخت موشک هوا به هوای حرارتی کوتاه برد مثل آرچر رو داره . اونم با تصویر ساز حرارتی که یه نسل جلوتر از آرچرهای فعلی میشه. اینکه چرا نمیسازن واقعا جای سواله برام. نیروی هواییمون واقعا دست و پا بسته ست در برابر رقبا . تا کی میخوان روی سایدوایندر J که همه جا منسوخ شده حساب باز کنن !!
 2. ای کاش از همون اول در نقش ترابری واسه نیروی هوایی میساختنش نه مسافربری !! سقوط هایی که منجر به از دست رفتن ده ها مسافر شد باعث شد پروژه سال ها مسکوت بمونه. اگه ترابری بود تا حالا ایراداشو برطرف کرده بودن و حتما تعداد زیادتری ازش ساخته شده بود حتی در نقش گشت دریایی ! استانداردهای مسافربری خیلی سختگیرانه تره .
 3. چرا با وجود پروژه jf-17 پاکستان بازم داره هواپیمای مولتی رول سبک J-10 رو خریداری میکنه ؟ بلاک 3 همون تاندر رو خب بسازن .
 4. دوستان با توجه به نیت اولیه طراحی این جنگنده به منظور صادرات ، بنظرتون در صورت نهایی شدن قرارداد 25 ساله با چین ، ممکنه این جنگنده رو به ما بفروشن یا خط مونتاژ به ما بدن ؟ مثل مونتاژ فلانکر توی هند !
 5. سلام . دوستان درباره ساخت همزمان کوثر و یاسین نظری دارید ؟ دو تا جت آموزشی ما فوق صوت در یه حد و اندازه . بنظرتون موازی کاری نیست ؟ ساخت و تولید انبوه یکیش کافی نبود ؟؟
 6. alvand90

  قاهر F-313

  امیر خواجه‌فرد: ما باید همیشه واقعیت‌ها را به مردم بگوییم. برخی اوقات احساس می‌کنم که مسئول یک پروژه فراموش می‌کند یک حقیقت را درباره یک محصول بگوید و یا این حقیقت از قلم می‌افتد و در نتیجه یک برداشت غلط ایجاد می‌شود. من در دوران مسئولیت خود با جزئیات هواپیمای قاهر آشنا شدم و پیش از آن در حد یک خبر این کار بزرگ را پیگیری می‌کردم. این یک پروژه بزرگ است، علت آن هم این است که تعدادی از جوانان متخصص ما که سابقه کار طراحی هواپیما داشتند تصمیم گرفتند تا یک هواپیما را از صفر تا صد با رویکرد نسل‌های نوین هواپیما در جهان طراحی کنند. اما در هیچ کشوری حتی کشور‌های پیشرو همه محصولات به خط تولید نمی‌رسند و ما باید همان روز اول این موضوع را تبیین می‌کردیم که در حال توسعه فناوری هستیم. این کار در بسیاری از کشور‌ها رخ می‌دهد، شما می‌توانید انواع نمونه‌های اولیه جنگنده‌ها را در دنیا مشاهده کنید. به طور مثال من در یکی از مطالعات خود یکی از کشور‌های پیشرو در جهان مشاهده کردم که در طول 40 سال، 540 نمونه اولیه ساخته شده بود که 50 یا 60 فروند از آن‌ها به خط تولید رسیده است. حتی برای یک ماموریت 4 شرکت نمونه اولیه ساخته بودند که بعد از آزمایش یک نمونه از آن‌ها انتخاب شد. به پروژه جنگنده قاهر ورود کردیم و این جنگنده حرف‌های خوبی در حوزه فناوری برای ارائه دارد. برخی از قسمت‌های آن طراحی و فناوری خوبی دارد و برخی دیگر از قسمت‌های آن منطبق با نیاز مشتری نبوده است. طبیعی است که اکنون برخی از قسمت‌های آن منطبق با نیاز مشتری نباشد، ولی ما در سازمان صنایع هوایی یک مدت زمان برای آن پیش بینی کرده ایم و فعالیت‌های مربوط به آن در حال پیگیری است. در این مدت زمان قرار است تا آزمایش‌هایی انجام شود و قابلیت‌های این هواپیما را به نیروی کاربر معرفی کنیم. البته ممکن است که یک نیروی کاربر آن را بپسندد و تولید کنیم. در غیر این صورت ما از دانش فنی کسب شده از این محصول توسعه فن آوری در سایر پروژه‌های خودمان استفاده می‌کنیم. این متن از خبرگزاری تسنیم هستش . گویا قرار هم نبوده از اول تولید بشه . رونماییش مربوط به اواخر دوره آقای احمدی نژاده و صرفا بهره برداری سیاسی ازش شده. دوره های بعدی هم همون برخورد و (سو)استفاده رو از این پروژه کردن . تامام .