ops

برنامه ريزي كره جنوبي براي ديجيتال كردن كتاب هاي درسي.تبلت بجاي كوله پشتي!!!!

Recommended Posts

تبلت ها، کتاب خوان های الکترونیکی و سایر دستگاه های دیجیتال امروزی ما، آنقدر جذاب و کار آمد شده اند که بتوانند جای برخی از وسایل سنتی را پر کنند. در این راستا شرکت های زیادی تلاش کرده اند تا به رواج بیشتر دستگاه های دیجیتال به ویژه در سیستم آموزشی کمک کنند. اما تاکنون ندیده بودیم که یک کشور به طور جدی برای این کار سرمایه گذاری انجام دهد.

کیندل آمازون برنامه ریزی کرده بود که تمام کتاب های درسی را بکشد. اما نتوانست. ولی حداقل یک کشور دارد به سمت سبک کردن بار دانش آموزان قدم بر می دارد. آن هم به کمک نسل های بعدی دستگاه های سامسونگ. این هفته کره جنوبی اعلام کرد که می خواهد بیش از دو میلیارد دلار برای توسعه کتاب های درسی دیجیتال سرمایه گذاری کند و تا سال 2015 آن ها را جایگزین کاغذی کند که امروزه در مدارس استفاده می شود.

دانش آموزان به روش های آموزشی بی نیاز به کاغذ دست پیدا خواهند کرد. آن هم از طریق یک سیستم تحت کلود (ابری). از این به بعد با به کار گیری محتوای مولتی مدیا در مدارس، بالاخره مکملی مناسب برای محتوای کتاب ها پیدا خواهد شد. این سیستم همچنین به دانش آموزانی که به هر دلیلی در خانه محصور شده اند؛ کمک خواهد کرد که بتوانند درس ها را یاد بگیرند و کار هایشان را از راه دور انجام دهند. برای مثال: فناوری کلود به آن ها در ریاضی یا خواندن درس ها بدون آمدن به مدرس کمک خواهد کرد. این برنامه ها می توانند تاثیر قابل توجهی در سیستم آموزشی یک کشور بگذارند.

به نظر شما کشور هاي دیگر تا چه اندازه از اين موضوع استقبال خواهند کرد و اقداماتي مشابه را انجام خواهند داد؟ اگر خودتان دانش آموز بودید، چه نظری راجع به اين تصمیم کره جنوبی مي دادید؟

[url=http://www.engadget.com/2011/07/03/south-korea-plans-to-convert-all-textbooks-to-digital-swap-back/]منبع اصلی[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عالیه دیگه از هدر رفت کاغذ و این جور چیزا خبری نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا طرح عالیی هست
میدونید در دراز مدت چقدر هزینه های دولت کاهش خواهد یافت انگار هر لحظه دبیر داره درس رو تکرار میکنه
ولی از طرفی یه فکری هم باید به حال دانش اموزان ابتدایی کرد i icon_twisted icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوندن متن روی تبلت برای چشم مضره
بخصوص اگر قرار باشه سالها این کارو بکنن
اگرم از ای بوک ریدر استفاده کنن دیگه امکان پخش تصویر و اموزش الکترونیکی رو نخواهند داشت ضمنا من ارتباط این کاری که می خوان بکنن با تکنولوژی ابری رو نفهمیدم
تکنولوژی ابری برای دسترسی سریع به منابع بزرگ هست که هر لجظه کاربرش تغییر کنه
اصلا ربطی به یه بچه راهنمایی نداره icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوندن متن روی تبلت برای چشم مضره
اگرم از ای بوک ریدر استفاده کنن دیگه امکان پخش تصویر و اموزش الکترونیکی رو نخواهند داشت ضمنا من ارتباط این کاری که می خوان بکنن با تکنولوژی ابری رو نفهمیدم
اصلا ربطی به یه بچه راهنمایی نداره icon_twisted[/quote]

اولا مطمعن باشيد اونها به اولين چيزي كه فكر كردند همين[color=red] مضر نبودن [/color]براي چشم مي باشد .از كي تابحال تبلت براي چشم مضر شده دوسته عزيز؟؟؟؟اصلا كدوم مدلش؟؟
دوما Cloud Computing بسيار ميتونه در اين مورد به دانش آموزان كمك كنه.مگه قراره تمامه اپليكيشن ها بر روي تبلت باشه و كامپايل بشه؟؟خير .اونها ميتونن توسط اين فناوري به اپليكيشن هايي كه مايكروسافت و ده ها شركت ديگه تحت وب در اختيارشون قرار دادن دسترسي پيدا كنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوندن متن روی تبلت برای چشم مضره

فکر کنم دریافت دروس و تحویل تکالیف از طریق سرور های ابری انجام می شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خوندن متن روی تبلت برای چشم مضره

اولا مطمعن باشيد اونها به اولين چيزي كه فكر كردند همين[color=red] مضر نبودن [/color]براي چشم مي باشد .از كي تابحال تبلت براي چشم مضر شده دوسته عزيز؟؟؟؟اصلا كدوم مدلش؟؟
دوما Cloud Computing بسيار ميتونه در اين مورد به دانش آموزان كمك كنه.مگه قراره تمامه اپليكيشن ها بر روي تبلت باشه و كامپايل بشه؟؟خير .اونها ميتونن توسط اين فناوري به اپليكيشن هايي كه مايكروسافت و ده ها شركت ديگه تحت وب در اختيارشون قرار دادن دسترسي پيدا كنن.[/quote]
مطمئن*

مطالعه از طریق صفحات ال سی دی و ال ای دی برای چشم مضره ( این نوع صفحات از خودشون نور ساطع می کنن)
مطالعه باید از طریق جوهر الکترونیک که بسیار گرون تر هست انجام بشه( نور محیط رو منعکس می کند)
چون میزان فریم بر ثانیه پخش تصویر جوهر الکترونیک خیلی کمه پس تصاویر متحرک رو نشون نمیده(پس میشه فقط مطالعه نه اموزش تصویری) ضمنا معمولا جوهر الکترونیک سیاه سفیده که مدل های رنگی( گرونتر ) تازگی اومدن
سیستم محاسبات ابری برای چند تا بچه هیچ کاربردی نداره تمامی اپلیکیشن هایی که بچه ها می خوان اجرا کنن روی همین پردازش گرایی که روی گجت هایی معمولی هست قابل اجراست
خیلی از حرف ها بلوف هایی هست که باعث میشه که اسم کشورا رو به پیشرفتگی در جهان بپیچونه
یکی از پیش تازان این بلوف ها همین کره هست درسته که پیشرفتس ولی بلوف ها برای تبلیغ محصولات این کشور هست
به خوبی هم جواب داده همونطور که می بینید توی یه فروم نظامی یه کشور 6 هزار کیلومتر اون ور تر داره در مورد کره ی پیشرفته صحبت میشه
چند وقت پیش صحبت از این بود که هند با کمک ام ای تی یک لپ تاپ بسازه و به همه دانش اموزاش بده
خوب سوال اینجاس که تو کشوری که همه دارن از گرسنگی می میرن این خبر چه معنی ای داره؟( این که به همه دنیا بگه هند داره پیشرفت می کنه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خوندن متن روی تبلت برای چشم مضره

فکر کنم دریافت دروس و تحویل تکالیف از طریق سرور های ابری انجام می شه[/quote]

دریافت و ارسال این اطلاعات جزء شیر کردن اطلاعات هست و ربطی به پردازش ابری نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشيد جناب hadi222 من واقعا مشتاق شدم بيشتر بدونم.ميشه يك منبع در مورد مضرات تبلت براي چشم بدين و همچنين صفحات او ام ال اي دي.
همچنين ادعا بودن اين حرف؟؟
همچنين نوع تبلتي كه اونها براي اين كار در نظر گرفتن؟
همچنين عدم استفاده از سيستم كامپايله ابري؟
اصلا وقتي ميشه به دنيايي از فيلمها و اپليكيشن هاي آموزشي دسترسي داشت چه دليلي داره كه از اين سيستم استفاده نشه؟
شما كره جنوبي رو انقدري!!!! پيشرفته نميدونيد؟؟؟ icon_smile icon_eek
جدا يكي از تعجب برانگيز ترين پستهاي اين سايت رو خوندم كه اميدوارم ما رو هم روشن كنيد كه ببينيم داستان چيه كه از لحاظ ميكرو الكترونيك اين كشور صادر كننده فناوريه اما زياد به دله شما نميشينه؟؟ icon_twisted
يا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببخشيد جناب hadi222 من واقعا مشتاق شدم بيشتر بدونم.ميشه يك منبع در مورد مضرات تبلت براي چشم بدين و همچنين صفحات او ام ال اي دي.
همچنين ادعا بودن اين حرف؟؟
همچنين نوع تبلتي كه اونها براي اين كار در نظر گرفتن؟
همچنين عدم استفاده از سيستم كامپايله ابري؟
اصلا وقتي ميشه به دنيايي از فيلمها و اپليكيشن هاي آموزشي دسترسي داشت چه دليلي داره كه از اين سيستم استفاده نشه؟
شما كره جنوبي رو انقدري!!!! پيشرفته نميدونيد؟؟؟ icon_smile icon_eek
جدا يكي از تعجب برانگيز ترين پستهاي اين سايت رو خوندم كه اميدوارم ما رو هم روشن كنيد كه ببينيم داستان چيه كه از لحاظ ميكرو الكترونيك اين كشور صادر كننده فناوريه اما زياد به دله شما نميشينه؟؟ icon_twisted
يا حق[/quote]
1_ جستجو کنید پیدا کنید اگر مشتاقید که یاد بگیرید
2_ نوع تبلت که مشخص نشده ولی اگر ال سی دی باشه نمیشه مطالعه مستمر کرد و اگر جوهر الکترونیکی باشه نمیشه اموزش تصویری ارائه داد
3_ نیازی به پردازش ابری نیست مگه چند تا دانش اموز چه سطحی از پردازش رو نیاز دارن که خود گجتی که در دست دارن از پسش بر نیاد و از پردازش ابری استفاده بشه
4_ من نگفتم نمی شه استفاده کرد گفتم نمیشه با این هم کتاب رو حذف کرد(مطالعه الکترونیکی) و هم اموزش از راه دور داد
5_ بنده در کدوم قسمت صحبت هام عرض کردم کره پیشرفته نیست؟
6_ حالا منم می تونم یه سوال از تون بپرسم؟ شما چند سالتونه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب ديگه اين بحث نميتونه سازنده باشه .من واقعا فكر ميكردم شما اطلاعاتي در مورده نوع و صفحه اين تبلت داريد.
در ضمن ميتونيد به اطلاعات موجود من در سايت مراجعه كنيد.
يا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.