Gorbenareh

کار با کامپیوتر چشمانتان را آزار می‌دهد؟ راه‌حلش اینجاست!

Recommended Posts

[size=18][color=darkblue]اگر هنگام کار کردن با رایانه، بعد از چند ساعت سوزش و آبریزش چشم‌هایتان آزاردهنده می‌شود، بد نیست با برنامه اف.لوکس آشنا شوید. این برنامه رنگ و روشنایی نمایشگر را هوشمندانه تنظیم می‌کند.[/color][/size]

وقتی بیش از 10 ساعت در روز پای رایانه بنشینید و به صفحه نمایشگرش زل بزنید، قاعدتا نباید توقع داشته باشید که اوضاع چشم‌هایتان چندان تعریفی داشته باشد؛ آبریزش و سوزش چشم‌ها کاملا طبیعی است! بنابراین تعجبی هم ندارد اگر به دنبال راه حلی برای خلاصی از این وضعیت باشید. خبر خوب اینکه برنامه‌ای به نام اف.لوکس (F.lux) طراحی شده که می‌تواند کمک زیادی به این معضل کند.

به گزارش [url=http://www.pcworld.com/businesscenter/article/238624/soothe_your_sore_eyes_with_fluxs_timesensitive_lighting.html#tk.hp_new][b]وب‌سایت پی‌سی‌وورلد[/b][/url]، اف.لوکس با توجه به ساعات مختلف شبانه‌روز، رنگ‌های مانیتور رایانه را تغییر می‌دهد. در ساعات روز، که نور محیطی شدید است، اف.لوکس نور صفحه مانیتور را به رنگ روشنایی روز در می‌آورد. شب‌ها، وقتی نور محیطی کم بوده یا تقریبا نوری وجود ندارد، اف.لوکس رنگ‌های گرم‌تر و تداعی‌کننده نور هالوژن را ساطع می‌کند. با غروب آفتاب، دوباره نور مانیتور به تدریج تغییر می‌کند؛ البته هیچ‌کدام از این تغییرات، برای کاربر قابل درک نیست.

اف.لوکس با استفاده از موقعیت جغرافیایی شبکه شما، زمان را شناسایی کرده و نور پیرامون را به خوبی تنظیم می‌کند. تنظیم‌های پیش‌فرض این برنامه واقعا برای ساطع کردن نور کافی، مناسب است.

همچنین این برنامه را می‌توان به‌راحتی از طریق منوی تنظیمات نوار وظیفه (Taskbar) غیر فعال کرد.

شاید اولین روزهایی که با اف.لوکس کار کنید، کمی اوضاع برای‌تان عجیب باشد؛ در اولین بعد‌ازظهر شما شاهد ساطع شدن نوری شبیه به هالوژن خواهید بود که از تمام نورهای اصلی ویندوز قابل تشخیص است. اما بعد از چند روز که با اف.لوکس سر کنید، واقعا حال‌تان بهتر خواهد شد و چشم‌هایتان حین کار کردن، احساس شادابی خود را از دست نمی‌دهند. این برنامه رایگان است؛ بنابراین امتحانش ضرری ندارد. برای دانلود این برنامه[url=http://www.pcworld.com/downloads/file/fid,201584-order,4/description.html] [b]اینجا را کلیک کنید[/b][/url].

[url=http://yjc.ir/portal/NewsDesc.aspx?newsid=2045532]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه اما در حقیقت به نظر من کاربردی نیست!!چونکه نور داخل خونه ها با نور محیط طبیعی خیلی فرق می کنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از دیروز اینو نصب کردم ، فکر کنم یکم تاثیر داشت برام !

لینک سالم برای دانلود : http://stereopsis.com/flux/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جالبه اما در حقیقت به نظر من کاربردی نیست!!چونکه نور داخل خونه ها با نور محیط طبیعی خیلی فرق می کنه![/quote]
آره با این وضع خونه های ما که نورگیر درست و میزونی نداریم، خیلی کاربردی نیست. ولی اگه مثل من شب زنده دارین جواب میده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمی دونم همین نرمافزار بود یا چیز دیگه ای بود ولی همین کرو می کرد ، اوایل که نصب کرده بودم نمی دونستم دقیقا چیکار میکنه و موقع کار کردن مخصوصا کارهای گرافیکی اعصابم و بهم ریخته بود فکر کردم مانیتورم خراب شده که بعدش فهمیدم عیب از کجاست :(

شماهم اگه کارتون گرافیکه نصب نکنید یا حداقل موقع کار از کار بندازینش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه چشم های منو می دیدید زهره ترک میشدید من اینقدر چشم رفته داخل و دورش سایه شده که تو شب به یکی بر بخورم سکته میکنه من برنامه نصب کردم فکر نکنم فائده داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولش طبیعیه اذیت میکنه ولی کم کم عادت میکنین. حدود یک سال قبل نرم افزاری شبیه اینو توی لینوکس داشتم که اوایل اذیت میکرد ولی با گذشت زمان بهش عادت کردم و برعکس اگه غیرفعال میبود اذیت میشدم / واسه ویندوز این اولین باره این نرم افزار رو دیدم که خب از اون روز نصب هست و مدام فعاله و مشکلی باهاش ندارم / در مورد کارهای گرافیکی که دوستمون گفتن درسته رنگها غیر طبیعی میشه و موقع کار با اینجور نرم افزارها باید از کار انداختش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باید از عینک مخصوص کامپیوتر استقاده کرد. بنده رشته هنرستانم کامپیوتر است و 4 رئز در هفته ما در کارگاه های کامپیوتر کار میکنیم و خلاصه با این مانیتور های فَلات جز این کاره دیگه ای نمیشه کرد. برنامه و اینجور چیز ها همه حرفه.
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.