hosseinvahdat

ارتباط با آمریکا آری یا نه؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آقای biskivit2000 من به کسی اهانت نکردم که شما اینطور برخورد میکنید!رعایت نزاکت در انجمن ها از قوانین اولیه است.
نه من چیزی مصرف نکردم،نمی کنم و نخواهم کرد!!!
من 100% مطمئن نیستم ولی گمان می کنم بر طبق قراردادی که حکومت شاهنشاهی ایران با شوری عقد کرده بود سهم ایران و شوری 50-50 بود و در زمان فروپاشی شوری سهم روسیه کنونی دست نخورده ماند ولی سهم ایران بین کشورهای استقلال یافته به خاطر بی کفایتی مسئولان وقت ابتدا به 23% و سپس به 11%کنونی رسید.
آخرین خبرهای هم بر این قرار است که مسئولان در تلاشند تا سهم ما از خزر را به 13 یا 15% برسانند.
در ضمن این 11% کنونی در بخش های بسیار عمیق خزر قرار دارد که هیچ ازرش خاصی ندارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابت تاپیک مجدد متاسفم،غلط تایپی بنده را ندیده بگیرد که شوروی را شوری نوشتم! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
RaptoR1001 عزیز سهم ایران هیچگاه اون قدر نبوده کل حوزه ساحلی ایران تنها ۸ درصد از کل سواحل دریای خزر هست و اگر بنا باشه دریای خزر بر اساس سهم ساحلی کشورها تقسیم بشه سهم ایران هم همینقدر خواهد بود.
اما چالش ایران با کشورهای ساحلی دیگر این حوزه بر سر این موضوع است که حوزه آبهای آزاد دریای مازندران به اندازه مساوی برای بهره برداری در اختیار کشورهای صاحب اون قرار بگیره.
یعنی مقداری که فراتر از ۴۰ ک م حوزه کشورهای ساحلی دریای مازنداران هست.

هر حرفی رو قبول نکنین و مقداری تحقیق کنین.
اگر بخوایم به مسئله دقت کنیم در اینکه اگر بر اساس حق ساحلی بخواد مناطق آزاد در اختیار کشورها برای بهره برداری قرار بگیره حق با اونها هست و اگر آب های آزاد رو بخوایم بر اساس نظر ایران تقسیم کنیم مساوی خواهد بود.
در ضمن اقدامات ایران در این مورد بسیار قوی و محکم بوده که شاید در تاریخ نمونه های کمی داره به این شکل که ایران با ساخت سکوی حفاری شناور و ارسال اون به مناطقی در دریا کار خودش رو شروع کرده و فرمانده نیروی دریایی ارتش دریا دار سیاری هم با ارسال ناوها در ۲ سال پیش اعلام کردن ما از سهم ۲۰ درصدی خودمون دفاع و بهره برداری کامل می کنیم.
هیچ کدوم از کشورها و حتی روسیه واکنشی نشون ندادن و ایران مشغول کار خودش هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.