MRG

کشورهای حامی عراق در جنگ تحمیلی علیه ایران (جنگ جهانی سوم)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سرلشگر وفيق السامرايي(مسىول اسبق استخبارات عراق)
كمك ها ي خارجي فرانسه به عراق بجايي رسيد كه فرستاده ي آنها به بغداد آمد و با وزير دفاع وقت عدنان خيرا... ملاقات نموده و به او گفت:
(فرانسه بطور جدي زمينه ي اعطاي يك بمب اتمي به عراق را بررسي مي نمايد. مي توان براي مجبور كردن ايران به توقف جنگ اين بمب را به هدفي مشخص پرتاب نمود)من(وفيق السامرايي)تا سال 1984 نسخه اي از اين گزارش را كه با امضاي وزير دفاع براي صدام ارسال شده بود در يك صندوق ويژه نگهداري مي كردم .
حسين كامل(رىيس صنايع دفاع عراق):
واقعيت اين است كه تلاش ما ساختن بمب اتم بود. منتها با قدرت كم به اين خاطر كه اگر موفق به پيروزي در جنگ نشديم آن را عليه ايران بكار ببريم :mrgreen: خودشونم مي دونستن بازندن :evil: :mrgreen: صدام سال 1990 را براي استفاده از بمب اتم در منطقه ي جنوبي جنگ تعيين كرده بود. آن روز تنها چيزي كه براي صدام اهميت داشت به پايان رساندن ساختن بمب اتم و استفاده از آن عليه ايران بود.

منبع:روزنامه ي السفير لبنان 29/1/1996 و ويرانه ي دروازه ي شرق / وفيق السامرايي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]{سودان در اواسط دي ماه 1361 صدها تن از سربازان ارتش خود را به جبهه هاي جنگ عليه ايران فرستاد همچنين بدستور جعفر نميري رىس جمهور سودان در شهر خارطوم پايتخت اين كشور و پاره اي از شهرهاي ديگر دفاتري جهت ثبت نام نيرو براي اعزام به جبهه هاي جنگ عليه ايران داير گرديده است.جعفر نميري در مساحبه با مجله ي اليوسف چاپ قاهره اذعان كرد: اعزام نيرو به عراق طبق تصميمات كنفرانس سران عرب صورت گرفته است.}
سرلشگر وفيق السامرايي:
در جهت كمك به عراق يمن تيپ پياده العروبه را به عراق گسيل كرده بود.اردن نيز نيروي اليرموك را به عراق فرستاده بود و سودان داوطلباني را اعزام داشت كه در جبهي شرقي رودخانه ي ميسان در خط مقدم جبهه فعاليت مي كردند!
بي همه چيزاي عرب نه براي هم خوناشون بلكه براي خوش آمد آمريكا و اسراىيل و غربي ها اين كارا رو كردن
.[/color]
منبع:جنگ از نگاهي ديگر/ احمد سوداگر و ويرانه ي دروازه ي شرق/ وفيق السامرايي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[color=darkblue]{سودان در اواسط دي ماه 1361 صدها تن از سربازان ارتش خود را به جبهه هاي جنگ عليه ايران فرستاد همچنين بدستور جعفر نميري رىس جمهور سودان در شهر خارطوم پايتخت اين كشور و پاره اي از شهرهاي ديگر دفاتري جهت ثبت نام نيرو براي اعزام به جبهه هاي جنگ عليه ايران داير گرديده است.جعفر نميري در مساحبه با مجله ي اليوسف چاپ قاهره اذعان كرد: اعزام نيرو به عراق طبق تصميمات كنفرانس سران عرب صورت گرفته است.}
سرلشگر وفيق السامرايي:
در جهت كمك به عراق يمن تيپ پياده العروبه را به عراق گسيل كرده بود.اردن نيز نيروي اليرموك را به عراق فرستاده بود و سودان داوطلباني را اعزام داشت كه در جبهي شرقي رودخانه ي ميسان در خط مقدم جبهه فعاليت مي كردند!
بي همه چيزاي عرب نه براي هم خوناشون بلكه براي خوش آمد آمريكا و اسراىيل و غربي ها اين كارا رو كردن
.[/color]
منبع:جنگ از نگاهي ديگر/ احمد سوداگر و ويرانه ي دروازه ي شرق/ وفيق السامرايي

دوست من پیشنهاد میکنم این تاپیک رو در همین سایت ببینی

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1982

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سرلشگر وفيق السامرايي(مسىول اسبق استخبارات عراق)
كمك ها ي خارجي فرانسه به عراق بجايي رسيد كه فرستاده ي آنها به بغداد آمد و با وزير دفاع وقت عدنان خيرا... ملاقات نموده و به او گفت:
(فرانسه بطور جدي زمينه ي اعطاي يك بمب اتمي به عراق را بررسي مي نمايد. مي توان براي مجبور كردن ايران به توقف جنگ اين بمب را به هدفي مشخص پرتاب نمود)من(وفيق السامرايي)تا سال 1984 نسخه اي از اين گزارش را كه با امضاي وزير دفاع براي صدام ارسال شده بود در يك صندوق ويژه نگهداري مي كردم .
حسين كامل(رىيس صنايع دفاع عراق):
واقعيت اين است كه تلاش ما ساختن بمب اتم بود. منتها با قدرت كم به اين خاطر كه اگر موفق به پيروزي در جنگ نشديم آن را عليه ايران بكار ببريم :mrgreen: خودشونم مي دونستن بازندن :evil: :mrgreen: صدام سال 1990 را براي استفاده از بمب اتم در منطقه ي جنوبي جنگ تعيين كرده بود. آن روز تنها چيزي كه براي صدام اهميت داشت به پايان رساندن ساختن بمب اتم و استفاده از آن عليه ايران بود.

منبع:روزنامه ي السفير لبنان 29/1/1996 و ويرانه ي دروازه ي شرق / وفيق السامرايي

بازم پیشنهاد میکنم این تاپیک رو ببینی و در صورت امکان اگه مطلب جدیدی داشتی اونجا پست بزن تا منابع 1 جا جمه بشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نمی دونستم این تایپیک وجود داره. البته مقاله ی من یه گم زیاد بود. به نظرم این تایپیک برای جاییست که اخباری تک و توک از کوشه کنار جمع شه و اینجا قرارداده بشه تا یه منبعی شه. این لینک مقاله ام: http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=38430#38430 luftwaffe icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.