IR-Craft

آموزش ساخت هلی کوپتر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

راستی من ساختم خوب نیست ولی می خوام یکی بخرم!
میشه یه مدل ارزون رو بهم معرفی کنیم که واسه تازه کاری مثل من خوب باشه؟؟؟
ممنون
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نكنه داداش..

حتي اگه نتونم نمونشو بسازم بازهم از زحمتي كه ميكشي و مطلبي رو كه اموزش ميدي تشكر ميكنم..
ممنون و خدا قوت
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگی
[quote]عالی بود داداش ولی کاش میزدی تو کار تک سرنشین اخه من تا یه جاهایی رفتم ولی بعد به خاطر جیب خالی بیخیال شدم[/quote]
بابا خودمونو به کشتن ندیم جیب خالی جهنم.بیخیال. icon_eek

[quote]با تشکر خیلی جالبه لطفا ادامه بدید
میشه یه براوردم از هزینش بکنی[/quote]
والا هزینش مونده به سازنده.که بالگرد رو کوچیک بسازه یا بزرگ یا از مواد خوب بسازه یا نه؟
چون مثلا بال هلی کوپتر کوچیک را با قوطی های پلاستیکی مواد شوینده هم میشه ساخت از آلیاژ آلومینیوم هم میشه ساخت.
تنها قسمتی که یکم شاید اذیت کنه موتور هست دلیلش را هم میفهمید.

[quote]راستی من ساختم خوب نیست ولی می خوام یکی بخرم!
میشه یه مدل ارزون رو بهم معرفی کنیم که واسه تازه کاری مثل من خوب باشه؟؟؟
ممنون[/quote]

با این که نمونه های الکتریکیش ارزش خرید نداره میتونی تو سایت زیر ارزونش را هم پیدا کنی
www.modeliran.com

[quote]دستت درد نكنه داداش..

حتي اگه نتونم نمونشو بسازم بازهم از زحمتي كه ميكشي و مطلبي رو كه اموزش ميدي تشكر ميكنم..
ممنون و خدا قوت[/quote]
خیلی ممنون.قربانت.

خب حالا که ملخ های بالایی هلی کوپتر را ساختیم باید به موتور وصل بشه.و اما موتور:

برای هلیکوپتر دو نوع موتور وجود داره که [color=green]الکتریکی[/color] و [color=green]سوختی[/color] هست.

این موتور ما باید خودشو همراه کلی سیم و پلاستیک و میله و بال بکشه بالا پس در مورد موتوری متفاوت حرف میزنیم.

خب ما دوتا ملخ روی هلی کوپتر داریم.اگه قرار باشه از موتور سوختی استفاده کنیم.با چرخ دنده دوتا جهت ایجاد میکنیم.چون بحث ما در مورد موتور سوختی نیست به همین مطلب بسنده میکنیم.

خب چون موتور ما الکتریکی هست باید از دو موتور استفاده کرد.

اول یه سر به ساختار داخلی موتور الکتریکی بزنیم:

[img]http://s1.picofile.com/file/7309002682/f1.png[/img]

سمت چپ بالا تصویر هسته موتور هست.قسمت سیاه رنگ آهن.و نارنجی رنگ سیم پیچ مسی هست.
یعنی دور 4 قسمت آهنی سیم مسی پیچوندن.
به این شکل با اعمال جریان به سیم آهن تبدیل به آهنربا میشه.تو تصویر سمت راست پایین هم اون دوتا قسمت خاکستری رنگ هم آهنربای معمولی هست.این 4 قسمت فلزی همشون باهم آهنربا نمیشن بلکه یکی یکی و باعث دافعه با آهن ربای ثابت کناری میشن و کل هست هل میخوره به سمت راست و ... به این ترتیب موتور به کار میفته.

حالا ما موتوری نیاز داریم که قدرت زیاد داشته باشه.برای اینکار باید جریان بیشتری به موتور بدیم اما سیم های مسی ما توان جریان بالا را ندارن پس باید سیم ها رو کلفتتر کنیم که با این کار تعداد دورها ی سیم میاد پایین و سرعت کاهش پیدا میکنه اما ما به سرعت بالا هم نیاز داریم که باید تعداد دورهای سیم را بالا ببریم برای این کار باید سیم نازکتر بشه که باعث میشه مقاومتش بیاد پایین و قدرتش کم بشه.بنابراین گیر افتادیم.بهترین راه حل اینه که از آلیاژ مخصوصی برای سیم استفاده کنیم و تعداد 4 قسمت آهنی را افزایش بدیم که از عهده ما خارج هست بنابراین مجبوریم موتوری را که برای این منظور طراحی شده را خریداری کنینم.
سایت های زیادی اقدام به فروش چنین موتور هایی می کنن نمونش سایتی که تو اول پست معرفی کردم.

[color=red]ادامه دارد...[/color]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
IR-Craft
بسیار مقاله خوبی هستش! لطفا ادامش رو بزار! فردا 3 مثبت نثارت می کنم :ph34r: :huh:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چشم حتما ادامه مقاله را باید بنویسم چون از جایی برنداشتم.
وقتی نظرات کم میشه خود به خود اشتیاق برای ادامه مطلب میاد پایین. :ph34r:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.