saeghe_1

انهدام تانک سوری توسط تروریستها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

مشکوک بود...یه تانک تنها و بدون پشتیبانی و همینجوری هرتکی زرتکی وسط میدان نبرد؟ کالا ماجرا بوداره...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1367183746' post='309707']
[quote name='cheka' timestamp='1367182253' post='309705']
تانک های T-72 مدل B به بعد مجهز به واحد قدرت کمکی (APU) هستند که مستقل از موتور میتونه برق مورد نیاز رو تامین کنه ، T-72 ها در تمام مدلها مجهز به اتولودر هستند که در مدت زمان حدود 6 ثانیه در مدل پایه ریلود رو انجام میده
[/quote]

تشکر از شما جناب چکا

راستی در تی 72 های ما که مدل اس هستند از چه نوع واحد قدرت کمکی استفاده شده ؟
[/quote]

تا جایی که بنده میدونم T-72 های استاندارد روسیه از APU مدل EA-10 با توان 10 کیلووات استفاده میکنند

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10210/otvaga2004_t72085B15D.jpg[/img]

البته این توان برای حرکت کردن تانک اصلا کافی نیست اما برای مواقعی که در اثر خاموش شدن موتور نیاز به شلیک یا حرکت برجک باشه یا برای بکار انداختن pre starter موتور (برای استارت در سرمای شدید) فکر کنم کافی هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='saeghe_1' timestamp='1367178769' post='309698']
گفتم تحلیل با دوستا ن خراب کردین که
با شه خودم میگم

اگه اوایل کلیپ دیده باشین هم ارپی جی 7 شلیک میکنن تروریستها هم ار پی جی 29
بعد از برخورد یکی از اون راکتها به تانک موتور تانک و سیستمی که باهاش برجک رو میچرخونن از کار میوفته
[color=#b22222]بعد ترو ریستها اولین نارنجک رو میدازن تو لوله که خدمه تانک بلا فاصله گلوله اماده به شلیک رو که داشتن شلیک میکنند تا نارنجک رو پرت کنه بیرون
موفق هم میشن[/color] اما تروریستها نارنجک دوم رو میندازن و بوم
زمان انداختن وشلیک اولی
با زمان انداختن و اتش گرفتن تانک فرق میکنه
همچنین لگد توپ تانک تو نارنجک انداختن اولی
اینها دلایل من بود برای اینکه اولین نارنجک رو با گلوله از تانک پرتاب میکنند بیرون و اون انفجار از شلیک بود نه از نارنجک
همچنین یه چیز تعجب بر انگیز اونهم اتش گرفتن سریع تانک که حاصل از سوختن باروت بود
فکر کنم دقیقا تو اون لحظه ای که کاربر تانک داشته گلوله میزاشته نارنک منفجر شده
اگر سرعت عمل داشت و گلوله رو زودتر میزاشت امکان داشت چند لحظه بیشتر زنده بمونه
[/quote]

با سلام

سؤال : اين بلافاصله كه در قسمت قرمز رنگ فرموديد ، چرا حدود 5 ثانيه طول مي كشه ؟![img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/raised%20eyebrow.gif[/img] icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من میگم یه گلوله آماده شلیک بوده که پس از انداختن نارنجک توی لوله گلوله و نارنجک منهدم شده و دومین نارنجک دیگه رفته تو تانک و منهدمش کرده اصلا هم کسی داخل ماخل نبوده چون میتونسته با اون تیربار هم محور با لوله یارو رو به راحتی بزنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تحلیل بنده این بود که خدمه تانک اولین نارنجک رو به وسیله گلوله توپی که داشتن
و با شلیک اون از تانک بیرون میندازن
چند ثانیش رو هم شمردم
از زمانی که ضامن رو کشید نه از زمانی که شاسی رو رها کرد
این تحلیل من بود نگفتم که صد در صد درسته شکر خدا اینجا استاد کم نداریم

برادر رضا 2250
هم تحلیلی داشتن ما خوندیم
البته که اگر لوله تانک تکون نخوره تیربار هم محور هم تکون نمیخوره واسه همینه که بهش میگن هم محور ویرایش شده در توسط saeghe_1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='saeghe_1' timestamp='1367337998' post='309975']
چند ثانیش رو هم شمردم

برادر رضا 2250
البته که اگر لوله تانک تکون نخوره تیربار هم محور هم تکون نمیخوره واسه همینه که بهش میگن هم محور
[/quote]
چرا یه مقدار محدودی حرکت میکنه مثل چشم میمونه روی سر که خودش هم میتونه یه مقدار حرکت کنه البته خیلی محدود بالاخره میتونست برای فراری دادن شخص هم که شده شلیکی بکنه احتمال این که کسی نباشه توش خیلی زیاده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='saeghe_1' timestamp='1367337998' post='309975']
چند ثانیش رو هم شمردم

برادر رضا 2250
البته که اگر لوله تانک تکون نخوره تیربار هم محور هم تکون نمیخوره واسه همینه که بهش میگن هم محور
[/quote]

اي بابا ، ناراحت شدي ؟!
نازك نارنجي نباش ...

بگذريم

اگه به فيلم دقت كني ، حدودا در زمان يك دقيقه و بيست و يك ثانيه وهابي نزديك لوله تانك سرش را مي دزده و شروع به فرار مي كنه و در زمان يك دقيقه و 26 ثانيه فيلم انفجار نخست روي مي ده ، به همين خاطر احتمال انفجار نارنجك در لوله هست نه شليك خدمه .

علاوه بر اين برفرض محال كه خدمه در داخل تانك باشند. حتما از پريسكوب اين شورشي را مي بينند و نيازي به اين ندارند كه دقيقا بعد از انداختن نارنجك شليك كنند . اگر همون موقع كه پاي لوله داره در حال از ضامن خارج كردن نارنجك هست تانك شليك كنه ، طرف ناكار مي شه .

نكته اساسي كه باعث شده باور باقي ماندن خدمه در داخل تانك براي من سخت باشه اينه كه وقتي يك تانك هدف قرار بگيره و سامانه هاي اون از كار بيافتند طوري كه حتي برجك توانايي چرخش نداشته باشه ، بطور عادي خدمه بلافاصله تانك را ترك مي كنند . وقتي اولين گلوله ، راكت يا... به تانك اصابت كرد و تانك تحركش را از دست داد ، هر لحظه امكان داره گلوله يا راكت بعدي از راه برسه و احتمال زنده ماندن خدمه با گذشت هر ثانيه كمتر مي شه و بهترين كار ترك ، مركب آهنين است .

از طرف ديگه ، با توجه به احتياط هاي ناشيانه شورشي نارنجك به دست به دليل پرهيز از حركت مستقيم و كنار جاده به سمت تانك به نظر مي رسه نيروهاي طرفدار اسد در اون حوالي حضور دارند و خدمه تانك تنها نبودن و پس از اصابت تانك به همراه بقيه منطقه را ترك كردند.

////

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.