cheka

Sokol Eshelon ، روحی تازه در پروژه ی ضدماهواره ی روسیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]لطفا هنگام ارسال پست از فونت های بزرگ در قسمت های مختلف پست استفاده نکنید[/background][/right]

[right][color=#FF0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]با تشکر [/background][/font][/color][/right]

[right][color=#FF0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(248, 248, 255)]Cheka[/background][/size][/font][/color][/right]
[/quote]

ببخشیدا ولی توی هیچ قسمت از قوانین سایت ننوشته که این کار ممنوعیت داره. این بند 28 از قوانین سایت فقط به موضوع خط و زبان اشاره میکنه و هیچی راجع به اندازه اون نمیزنه:

[b]28- ارسال پست به هر خط و زباني جز فارسي مجاز نيست و کاربران بايد به زبان و خط فارسي تايپ کنند. فقط در صورتی که مجبور به ارسال پست به زبانی دیگر هستید مجاز به این کار میباشید. مثلا ارسال اصل یک مطلب یا خبر و ... .[/b]

حالا اگر کسی بیاد و همه پست ارسالی خودش رو با اندازه بزرگ بنویسه یه چیزی حرف شما درسته ولی اینکه من بیام برای شاخص کردن قسمت های مهم و کلیدی از مطلبم که نیاز هست خواننده به طور مشخص به اونا توجه کنه، از فونت بزرگ استفاده کنم، چه ایراد و اشکالی وجود داره؟؟؟ خود من توی تاپیک های زیادی دیدم که اعضا در قسمت های مختلف پست خودشون از فونت بزرگ و رنگی استفاده میکنن و هیچ مدیری به اونا ایرادی نگرفته. حالا الان و اینجا این کار اشکال پیدا کرده؟؟؟

اما در مورد مطالب شما. ببینید همون طور که خود شما هم گفتی در آغاز اسم پروژه ماهواره های STSS (سامانه مراقبت و ردگیری فضایی) ، SBIRS LOW (سامانه فرو سرخ فضا پایه پایین) بود . ولی اومدن برای این ماهواره های ارتفاع پایین یه ماموریت کاملا متمایز و متفاوت با ماهواره های اسبیرس و دی اس پی تعریف کردن و این ماموریت اینه که در فاز میانی تا ترمینال سر های جنگی واقعی رو از دیکوی ها و هزار و یک قطعه و اشیای دیگه که با موشک حرکت میکنن ، تشخیص بدن. در حقیقت وظیفه ماهواره های STSS همانا TARGET DISCRIMINATION هست یعنی افتراق و تمیز دادن و تمایز قائل شدن میان اهداف واقعی و اهداف کاذب هست. و اصلا و ابدا وظیفه اخطار زودهنگام پرتاب های موشکی رو بر عهده نداره و این کار مختص به ماهواره های اسبیرس و دی اس پی هست.

بعد از انجام تمیز دادن اهداف توسط STSS هم رادارهای باند ایکس از جمله SBX و AN/TPY-2 به وظیفه خودشون
TARGET ACQUISITION/ILLUMINATION یعنی هدف یابی دقیق میپردازن.
اصلا فلسفه وجودی ماهواره های STSS اینه که سنسورهای زمینی که در هر جنگی بسیار آسیب پذیر هستن و خیلی راحت تر از یک سنسور فضایی مورد حمله و نابودی قرار میگیرند، از تعدادشون کاسته بشه و در عوض بودجه توسعه اونا به سنسورهای فضا پایه تعلق بگیره که در جای امن تری قرار دارن.

[url="http://www.aviationweek.com/awmobile/Article.aspx?id=/article-xml/AW_04_29_2013_p33-572875.xml&p=2"]http://www.aviationw...-572875.xml&p=2[/url]

[size=4]به همین دلیل اصطلاح *ماهواره اخطار زودهنگام موشکی* فقط به اسبیرس و دی اس پی اطلاق میشه. [/size]

[size=4]اما در مورد باز و بسته شدن دریچه لنزهای ماهواره ها. اولا که من همونجا هم گفتم این لیزر که هیچ لیزرهای بسیار قدرتمند تر هم نمیتونن اثری بر روی فاصله ای به اون اندازه بگذارن. من که نمونه ای سراغ ندارم که حتی خود آمریکایی ها ادعا کرده باشند لیزری ساختن که میتونه در فاصله 36000 کیلومتری روی عملکرد یه ماهواره خللی وارد کنه. شما اگر نمونه ای سراغ داری ما رو روشنمون کن.[/size]
[size=4]شاید در دهه های آینده چنین لیزرهای پرقدرتی ساخته بشه ولی الان...!!!!![/size]

[size=4]دوما من مطلبی رو که درباره این ماهواره و این سیستم خاصش خوندم عینا منتقل کردم. حالا چه جوری میخواد حفاظت کنه رو فکر کنم فقط تعداد انگشت شماری از طراحان و سازندگان این سیستم تو شرکت لاکهید مارتین و نورثروپ گرومن و وزارت دفاع آمریکا بدونن و عقل امثال من و شما حالا حالاها به چگونگیش قد نده. [/size][size=4]این ویدیو ها هم توی سایت رسمی لاکهید مارتین هست و دیدنش ضرر نداره:[/size]
[size=4][url="http://www.lockheedmartin.com/content/dam/lockheed/data/space/video/sbirs/GEOCapability_032210_v1Short.wmv"]http://www.lockheedm...210_v1Short.wmv[/url][/size]
[size=4][url="http://www.lockheedmartin.com/content/dam/lockheed/data/space/video/sbirs/SBIRSMission.wmv"]http://www.lockheedm...BIRSMission.wmv[/url][/size]

در مورد قسمت آخر هم بازم میخوام همون حرف خودم رو تکرار کنم که: اگر این فرضیات ایجاد اختلال و این حرفا رو مد نظر قرار بدیم ، پس همه کسانی که با گوشه ای از توانایی های فضایی-نظامی آمریکا آشنایی دارند، میتونن کلاه خودشون رو قاضی کنن و تعداد و کیفیت موارد مشابهی از این دست رو برای آمریکایی ها هم متصور بشوند.
حالا بین خودمون بمونه کلا من به یه چیزی باور دارم و بهش اعتقاد پیدا کردم که این جور ادعاهای جنگ سردی رو چه از طرف شوروی و چه از طرف آمریکا(البته به میزان کمتر) باید از یه گوش بشنوی و از گوش دیگه در کنی.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right]
در مورد قسمت آخر هم بازم میخوام همون حرف خودم رو تکرار کنم که: اگر این فرضیات ایجاد اختلال و این حرفا رو مد نظر قرار بدیم ، پس همه کسانی که با گوشه ای از توانایی های فضایی-نظامی آمریکا آشنایی دارند، میتونن کلاه خودشون رو قاضی کنن و تعداد و کیفیت موارد مشابهی از این دست رو برای آمریکایی ها هم متصور بشوند.
حالا بین خودمون بمونه کلا من به یه چیزی باور دارم و بهش اعتقاد پیدا کردم که این جور ادعاهای جنگ سردی رو چه از طرف شوروی و چه از طرف آمریکا(البته به میزان کمتر) باید از یه گوش بشنوی و از گوش دیگه در کنی.
[/quote][/right]

پس با توجه به این موضوع که شما میگید ما هم به ماه فرستادن انسان رو درست نمی دونیم . اینقدر هم دلیل و مدرک ارائه شده واسه رد و دفاع از این نظریه . ولی چون شما میگید این ادعا ها کلا کشک تشریف دارند پس ما هم اون رو کشک می دونیم....
با توجه به پست هایی که از شما به تازگی دیدم دارم بهتون جدا توصیه می کنم فقط یک طرفه تو سر روس ها نزنید که از اون طرف هم میشه بدجور تو سر آمریکایی ها زد ...

چون آمریکا ادعایی کرد که خیلی بزرگ تر از زمان خودش بود...

همین آمریکا لیزری با برد 400 هزار کیلومتر ساخته که از اون فاصله با دقت زیاد ارسال اطلاعات می کنه . خوب در 36000 کیلومتری هم پس می توان بیم رو با bq خیلی بهتر روی ماهواره تابوند.... ویرایش شده در توسط hamedof

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای حامدوف (که از اون اوف اسمت خیلی چیزا دستگیر آدم میشه) اولا که من تو سر هیچ کشوری نمیزنم و هیچ کشوری رو الکی گنده و باد نمیکنم. من انتقاد میکنم اونم فقط و فقط با دلیل و مدرک و با منطق علمی و عقلانی. اگر آمریکا یا حرف کشور دیگه ای هم بیاد و یه سری حرف یامفت بزنه ، سراغ اونا هم میرم و نقد و تحلیلش خواهم کرد. درضمن منم جدا به شما توصیه میکنم که که کمتر به دیگران از این دست توصیه ها بکنید و به امورات خودتون بپردازید.

در مورد سفر به ماه هم شما به عنوان یک انسان آزاده ،آزاد و مختار هستی که هر جوری که دلت میخواد و دوست داری فکر کنی و هر چیزی رو که میخوای باور کنی یا نکنی. همون طوری که من آزادم که فکر کنم فرضیه دروغ بودن سفر انسان به ماه احمقانه ترین و مضحک ترین شوخی تاریخ بشریت هست. :winking:

[size=4]آخه عزیز من شما داری چیزیو مطرح میکنی که من واقعا نمیدونم خودتو زدی به اون راه یا واقعا جدی گفتی شایدم مطلبو اشتباه متوجه شدی.(ایشالا این مورد آخری باشه).[/size]
[size=4]اون لیزری که شما منظورت هست و یه تاپیک هم براش زدی [/size][url="http://www.military.ir/forums/topic/24382-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%DB%8C%DA%A9%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7/"]http://www.military....فضایی-ناسا-برا/[/url] همون طوری که از اسمش معلومه [size=4]برای ایجاد ارتباطات هست نه برای ایجاد تخریب و اختلال. قدرت تولید انرژی این ماهواره فقط 295 وات هست که معلوم نیست چه درصدی از این انرژی صرف لیزر میشه. شاید هم شما فکر میکنی با این قدرت میتونن یه ماهواره رو بترکونن هان؟؟ :coffee:[/size]
[url="http://www.nasa.gov/mission_pages/LADEE/main/index.html"]http://www.nasa.gov/mission_pages/LADEE/main/index.html[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد مضحک ترین شوخی هم براتون بعدا تاپیکی ایجاد می کنم .

اما در مورد لیزر بهتره بدونید که در لیزر چیزی که فقط هی عنوان می کنید قدرت این چند واته و قدرت اون یکی اینقدر وات هستش . خوب بهتر بدونید در آزمایشگاه لیزر ، حتی یک لیزر 5 [b]میلی[/b] وات قابلیت کور کردن شما رو داره (حتی امکان از بین بردن کل شبکیه نیز وجود داره). چیزی که از توان لیزر بسیار مهم تره چیزی هست به نام bq که طریقه محاسبش اینجا مطرح نیست ولی bq به قطر پرتو در نقطه مورد نظر بستگی داره . نیروی هوایی ارتش آمریکا بر روی لیزر هایی با bq یک میکرون هم در دست ساخت داشته ، الان رو نمی دونم به کجا رسیده این طرح ها . ولی شما همین 200 وات رو اگر بر روی 1 میلی متر متمرکز کنی می تونی یک قطعه الکترونیکی رو بسوزونی ....

مطالبی هم که در سایت های مختلف تحت عنوان لیزر مطرح میشه عمدتا نادرست هستند . چون یک لیزر فاکتورهای بسیار زیادی داره که فقط یکی از اون ها قدرت لیزر هست . باید دید این لیزر به شیوه پالسی عمل می کنه ، کیو سوویچینگ ، شیوه متناوب ، bq ، انرژی انفجاری ، انرژی گرمایی بر بازه های زمانی مختلف که کعمولا در 2 و 20 میلی ثانیه بررسی میشه و هزاران فاکتور دیگه ....

صرف گفتن اینکه فلان لیزر فلان توان رو داره نمی تونه ما رو به نتیجه برسونه .

[b]شما هم بهتره برچسب نزنی.... هر کسی هر چیز ی رو که دوست داره می بینه .... آواتار و امضای من رو اگه میدیدی بد نبود ... هر دو از تئودور مین من دانشمندی [color=#ff0000]آمریکایی[/color]...[/b]

[b]پی نوشت :[/b]
داخل لینکی که قرار دادید هم در مورد روبات که منظورش همون ماهواره است بحث کرده و توان روبات رو 295 وات اعلام کرده نه لیزر رو !!! :chatterbox: ویرایش شده در توسط hamedof

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1373198914' post='320193']
[size=4]داخل لینکی که قرار دادید هم در مورد روبات که منظورش همون ماهواره است بحث کرده و توان روبات رو 295 وات اعلام کرده نه لیزر رو !!! [/size] :chatterbox:
[/quote]

شما اگر نوشته من رو دوباره بخونی متوجه میشی که نوشته بودم:
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]قدرت تولید انرژی این ماهواره فقط 295 وات هست که معلوم نیست چه درصدی از این انرژی صرف لیزر میشه.[/background][/right]
[size=4][/quote][/size]
[size=4]یعنی توان کلی این ماهواره این مقدار هست و ما نمیدونیم چه مقدار ازش مورد استفاده و تغذیه لیزر قرار میگیره.[/size]

[size=4]درضمن خودت توی همون تاپیک این ماهواره نوشتی:[/size]

[quote]
[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(248, 248, 255)]کاربرد اساسی این سیستم در ارسال فیلم های سه بعدی کیفیت بالا از فاصله ی 400 هزار کیلومتری از کاوشگر LADEE به یکی از پایگاه های زمینی نیومکزیکو ، کالیفرنیا و یا اسپانیا خواهد بود .[/background][/size][/font][/color][/right]
[size=4][/quote][/size]

[size=4]افتاد الان؟؟؟؟[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما بهتره دوباره متنی رو که نوشتم بخونید تا بفهمید منظورم من از زدن اون مثال تنظیم bq بود نه توان لیزر .

همینجا معلوم میشه که از لیزر چی می دونید ...

ما نوع اون لیزر نصب شده داخل LADEE رو می دونیم ؟

پس چطور می خواهیم بدونیم انرژی رو چطور تامین خواهد کرد ؟

اگر این لیزر از نوع FEL باشه چی ؟ به جای دادن انرژی مستقیم ، با کمک الکترون ها یک زنجیره بینهایت رو آغاز می کنیم و این زنجیره رو فقط کنترل می کنیم تا از یک حدی بیشتر نشود .

اگر لیزر شیمیایی باشه چطور ؟

و هزاران اگر دیگر در مورد منبع انرژی که می تونه بیشتر از این ها کنه توان رو . شما اصلا می دونید با لامپ های زنون FXQ میشه توان خرجی 7 کیلووات از لیزر گرفت ؟! شما انرژی کمی القا می کنه ولی واکنش های شیمیایی زنجیره ای تا پایان کار انرژی های خیلی بیشتری به شما میده .

پس بحث در مورد منبع انرژی اینجا منتفیه . بحث اساسی ساخت لیزر بر خلاف چیزی که شما فکر می کنید بحث القای انرژی نیست . بحث اساسی خنک سازی لیزرها ، چگونگی دفع مواد سمی حاصل از برخی لیزرهای توان بالا و مباحث بسیار پیچیده تر در مورد لیزر هاست . وگرنه که من تا الان باید لیزر 100 کیلووات میساختم برای مصارف ضد بالستیک .

چی شد که ناوهای لیزری پروژه هاشون کنسل شد ؟ همینطور تانک های لیزرافکن ؟! همین مباحث تنظیم بود . اما الابعد از گذر چندین سال بشر داره با ساخت قطعات اپتیکی قوی به وسیله دی الکتریک ها این دقت رو روز به روز افزایش میده .

وقتی دقت بره بالا ، انرژی نهایی رسیده به هدف هم بیشتر میشه . وقتی یک لیزر 5 میلی وات با دقت بالا می تونه بافت های بدنی شما رو از بین ببره مطئن باشید یک لیزر توان بالا می تونه کار های وحشتناک تری انجام بده.

دونستن چندتا اسم مهم نیست . اینکه بدونی اصل اون تکنولوژی چطور کار می کنه مهمه با جزئیات کار . خیلی ها توی همین سایت اسم و مشخصات زیادی از تجهیزات مختلف می دونند اما عده ای اندکی توانایی ساخت دارند .

بهتره به صورت علمی جواب من رو بدید . ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قانونی درباره ی فونت بزرگ نوشتن وجود نداره اما اینگونه نوشتن هم ظاهر تاپیک رو خراب میکنه ، مطمئن باشید بچه های فروم انقدر چشماشون ضعیف نیست که لازم باشه اعداد و ارقام رو با فونت بزرگ بنویسید، برای تاکید روی بخشی از نوشته تون هم از Bold و تغییر رنگ میتونید استفاده کنید :winking:

اما در مورد بحثمون ، بسیار خب اگر مشکل شما تنها اصطلاح "اخطار زودهنگام موشکی" هست، قبول STSS یک ماهواره ی اخطار زودهنگام نیست. در واقع ماهواره های SBRIS اهداف رو در فاز پرتاب کشف و Target Acquisition رو انجام میدن و اطلاعات اهداف رو به ماهواره ی STSS میفرستند. از اینجا به بعد وظیفه ی STSS هست که اهداف رو در فاز mid course و Terminal ردیابی و بقول شما Target Discrimination رو انجام میده. توجه داشته باشید ماهواره های SBRIS هیچ توانی برای ردیابی اهداف در فاز میانی و ترمینال ندارند.

اما همین توضیحات و این واقعیت که با شکست لیزر هوابرد YAL-1، عملا قابلیت رهگیری و انهدام موشک های بالستیک توسط سپر دفاع موشکی آمریکا به فاز Midcourse و ترمینال محدود شده، میتونیم متوجه بشیم قابلیت و دقت رهگیری اهداف سپر دفاع موشکی آمریکا به حد زیادی به ماهواره های STSS وابسته است. اینکه سنسورهای هواپایه مصونیت بیشتری در حملات داشتند هم با معرفی تسلیحات ASAT عملا در حال از بین رفتن هست و با تیررس قرار گرفتن STSS در برد سامانه ضد ماهواره ی روسیه، دقت و توانایی سپر موشکی در معرض آسیب پذیری جدی هست.

در مورد مکانیزم حفاظتی ماهواره ها، اگر در مورد چیزی اطلاع نداریم مجبور نیستیم ازش دفاع کنیم ! از نظر منطقی ، صرف باز و بسته شدن هوشمند دریچه ها ، در هنگام نیاز، لنزهای ماهواره ها رو از خطر لیزر مصون نخواهد داشت. حالا اگر مهندسان لاکهید مارتین و وزارت دفاع میدانند خوش بحالشان ! ولی با این اطلاعات موجود برای ما، ادعای مصونیت ماهواره های سپر دفاع موشکی آمریکا یک بلوف بیشتر نیست.

در مورد بخش آخر هم بنده مستندات خودم رو ارایه دادم و همونطور که نشان دادم، [b]خود پنتاگون [/b]هم به در اختیار داشتن چنین توانایی در شوروی اذعان داشته است. انتخاب با دوستان هست که بپذیرنش یا خیر
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث جالبی بود...

چرا ادامه ندادید؟

شما دارید یک سناریو رو جوری کنار هم میچینید که همه چیز طبق روند از قبل پیش بینی شده ای داره صورت میگیره و اصلا موارد پیش بینی نشده رو در نظر نگرفتید
هیچ سلاحی بدون تاکتیک تاثیری نخواهد داشت و قطعا این ماهواره ها نیز یه تاکتیک کاری خواهند داشت مخصوصا اگر این موضوع کور شدن ماهواره های آمریکا در زمان شوروی صحت داشته باشه که هیچ شکی نیست پس از این همه مدت آمریکایی ها یه چاره ای اندیشیدند ویرایش شده در توسط ALFARD

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه موارد پیش بینی نشده ؟ البته تاکتیک عملی جمعی هست و اگر اشتباه نکنم منظورتون تکنیک کاری بوده ؟ خوشحال میشم در این باره بیشتر توضیح بدید ، چه امکانی وجود داره که در نظر نگرفته شده ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.