پرش به


تصویر

قوانین بخش بروز رسانی کاربران


 • تاپیک قفل شده این تاپیک قفل شده است یا شما مجوز ارسال پست به آن را ندارید.
بدون پاسخ

#1 OFFLINE   REZAT1980

REZAT1980

  مدیر اول سایت

 • Administrators
 • 392 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 03 فوریه 2016 - 12:18

*
پست محبوب

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام؛

 

قوانین ویژه بخش بروز رسانی (استاتوس) ، باهدف قانونمند نمودن این بخش از انجمن وزین میلیتاری تدوین شده است ، کاربران عزیز با مطالعه این قوانین ، مسئولیت رفتار و ارسال های خود را در استاتوس برعهده خواهند گرفت و ان شاءالله سبب استفاده مفید در جهت ارتقای سایت خواهد شد.

شایان ذکر است قوانین اصلی انجمن کما فی السابق در تمام بخش های سایت ( از جمله استاتوس) نافذ بوده و خواهد بود، اما این قوانین ذیل، جهت تفسیر و صراحت در جزئیاتی است که در مدت گذشته محل سوال یا بعضا ابهام بوده است.

 

این قوانین ، بدون استثناء برای همه کاربران ( مدیریت  انجمن / مدیران عزیز بخش ها / کاربران قدیمی / کاربران جدید و..) لازم الاجراست و در صورت تخلف ، بدون هیچ اغماضی ، جریمه ها اعمال خواهد شد .

 

 1. انجمن میلیتاری ، انجمنی است با ماهیت نظامی ، در نتیجه کاربران محترم می بایست تمامی  تلاش خود را بر ارسال مطالب مرتبط متمرکز نمایند ، با این وجود از تمامی مطالبی که به رشد اخلاقی ، فکری، علمی و فرهنگی وعلی الخصوص نظامی کاربران کمک کند ، استقبال خواهد شد . و بخش بروز رسانی ( استاتوس) جزئی از انجمن می باشد که با توجه به خصوصیات آن، دارای حوزه عملکرد متفاوت و البته کاملا مرتبط با رسالت اصلی سایت می باشد.
 2. از آنجا که بخش استاتوس، امکانات و زمینه کافی برای بحث منطقی و مستدل نداشته و سابقا هم نتیجه این بحث ها ضرر و آسیب به ارتباط کاربران و رسالت اصلی سایت بوده، لازم است کاربران از مجادله و مباحث تنش زا در این بخش خودداری نمایند. از جمله ارسال بحث ها و اخبار سیاسی. در مواردی که نیاز باشد، با تشخیص مدیران در موضوعات مهم، تاپیک های مرتبط با چارچوب مشخص ایجاد خواهد شد؛ به طور مثال: تاپیک مذاکرات هسته ای.

تبصره یک  : ارسال هرگونه استاتوس  خبری با تفسیر و تحلیل تحریک آمیز ، حاوی مطالب توهین آمیز به شکل مستقیم و غیر مستقیم بلافاصله حذف خواهد شد .

تبصره دو : توصیه می شود، موارد غیر سیاسی که احتمال می دهید در پاسخ ها به بحث های سیاسی کشیده شود، ارسال نفرمایید یا به صورت قفل شده ارسال نمایید تا تصمیم در مورد حذف شدن یا باقی ماندن آن توسط مدیران اتخاذ شود.

 

3- ارسال هرگونه استاتوس با هدف  اختلاف افکنی و تضعیف نیروهای مسلح ( ارتش جمهوری اسلامی ایران / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / بسیج و.. ) بلافاصله حذف خواهد شد .

تبصره یک : به شکل مسلم ، از هرگونه نقد منطقی ، بدون کاربرد واژه های تحریک کننده و تمسخر آمیز ، استقبال خواهد شد .

4- ارسال هرگونه استاتوس حاوی توهین به مقامات لشکری ( شامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ، ارتش جمهوری اسلامی ایران ، نیروی انتظامی و بسیج  و...) و کشوری ( بویژه روسای جمهور)  ( سابق و فعلی ) موجبات حذف و برخورد متناسب را فراهم خواهد نمود .

5- ارسال هرگونه استاتوس با هدف تبلیغ مستقیم و غیر مستقیم فرقه های ضاله و گروهکهای معاند ، بسرعت حذف و کاربر متخلف برخورد قانونی خواهد شد .

6- هرگونه استاتوس با هدف حمایت از رژیم اشغالگر قدس ( مستقیم و غیر مستقیم ) بسرعت حذف و با کاربرمتخلف ، برخوردقانونی خواهد شد .

تبصره یک : این مساله در ارتباط  با ماهیت نامشروع این رژیم خواهد بود و ارتباطی به بررسی توانایی نظامی و فناورانه این رژیم نخواهد داشت .

7- هرگونه استاتوس حاوی کلمات و واژه های توهین آمیز ، رکیک و ... نسبت سایر کاربران ( صرف نظراز موقعیت ، سابقه عضویت ، مسئولیت و نوع فعالیت و ... ) بسرعت حذف و با کاربر متخلف ، به شدید ترین وجه ممکن برخورد خواهد شد .

توضیح یک : بند شماره هفت ، بدلیل سابقه زیاد وقوع چنین مواردی در استاتوس آورده شده و بدون استثناء ، اجرا خواهد شد .

توضیح دو : از القاب یا برچسب های غیرشایسته و ناپسند که توهین غیرمستقیم به دیگران باشد، استفاده نفرمایید.

 

8- استاتوس های حاوی مطالب غیر اخلاقی بسرعت حذف و با کاربر متخلف بشدت برخورد خواهد شد .

9- کلیه استاتوس ها با ماهیت تشدید اختلافات قومی ، قبیله ای ، دینی ، مذهبی ، بسرعت حذف و با کاربرمتخلف ،بشدت برخورد خواهد شد .

 10- تمامی ارسال ها در استاتوس می بایست به زبان پارسی صورت گیرد .

تبصره : در صورت ارسال لینک خبری به زبانی غیر از پارسی ، کاربر موظف هست یک توضیح بدون تفسیر تحریک آمیز را به زبان پارسی ارائه دهد .

11- در صورت حذف کامنت ها در استاتوس و تاپیک ها ، کاربران می توانند سئوال خود را در قالب PM ، به یکی از مدیران ارسال نموده و مدیریت نیز موظف است در اسرع وقت بدان پاسخ گوید . بنابراین هر گونه سوال، نقد یا اعتراض در استاتوس ممنوع می باشد و این موارد حذف و در صورت تکرار با کاربر خاطی برخورد صورت میگیرد.

تبصره : به PM های  تمسخر آمیز و حاوی توهین ، پاسخی داده نخواهد شد و کاربر موظف هست از ادبیات محترمانه استفاده نماید .

توصیه : قبل از ارسال هرکامنتی ، 5 دقیقه در ارتباط با آن فکر کنید ، در نتیجه ، کمتر شاهد بروز تنش در استاتوس (به شکل  خاص ) و در انجمن ( به شکل  عام) خواهیم بود .

 

 

12- دوستان بسیار عزیزی که قبل از تدوین این قوانین ، در چهارچوب های تعیین شده ، به ارسال استاتوس مبادرت می نمودند ، مسلماً از اعمال این قوانین رضایت خواهند داشت .

 

جریمه های در نظر گرفته شده برای کاربران متخلف :

             در صورت بروز تخلف و بدون در نظر گرفتن گرایش سیاسی و....

 1. برای مرتبه نخست ، دادن تذکر در استاتوس ( به شکل عمومی و خطاب به همه و به شکل خاص به یک کاربر)
 2. برای مرتبه دوم ، ارسال هشدار کتبی
 3. برای مرتبه سوم ، کاربر متخلف برای 5 هفته از ارسال استاتوس محروم خواهد شد
 4. برای مرتبه چهارم ، کاربرمتخلف ، بمدت 6 ماه از استاتوس محروم خواهد شد .
 5. در صورت ادامه یافتن رفتارهای قانون شکنانه ، اکانت کاربر متخلف ، با محدودیتهای جدی روبرو خواهد شد .

بدیهی است در مواردی ممکن است این جریمه ها، بنابر شرایط تخلف و یا میزان تکرار تخلف توسط کاربر، متغیر باشد که مدیریت ارشد در این زمینه تصمیم نهایی را اتخاذ می نماید.

 

پی نوشت :

1- با رعایت همه موارد بالا، و علیرغم توصیه ها، استفاده های معمولی دیگر از استاتوس از جمله: ارتباط بین کاربران، آدرس دهی و سایر موارد و همچنین ادبیات کمتر رسمی نسبت به تاپیک ها، بلا مانع است و کاربران در این زمینه آزادی عمل دارند.

2 – امیدواریم با تدوین و اجرای این قوانین ، شاهد آرامش منطقی و طبیعی در استاتوس و انجمن باشیم تا نیازی به اعمال قوانین و جریمه ها نباشد .

3- به شکل مشخص ، قوانین فوق الذکر کامل نیستند و شدت و ضعف خود را خواهند داشت ، در نتیجه هر 3 ماه یکبار (با توجه به بررسی بیلان کاربران عزیز در استاتوس  ) در مفاد آن تجدید نظر بعمل خواهد آمد .

           4- شاید در نظر نخست ، مفاد قوانین فوق الذکر ، مقداری سخت گیرانه باشد ، اما برای ایجاد نظم ( شرط  نخست کار علمی ) ، بازگرداندن انجمن به ماهیت اصلی و روال طبیعی ، دوری از حواشی نامتعارف و... لازم خواهد بود . در نتیجه ، جنبه علمی و آکادمیک تعداد بیشتری از کاربران عزیز به منصه ظهور خواهد رسید و این هدف اصلی انجمن بشمار می رود .

 

5- این قوانین در زمان انتخابات با حساسیت بیشتری پیگیری می شود (بدون آنکه نیازی به حذف بخش استاتوس باشد ) . در نتیجه ، این عملکرد کاربران عزیز است که تعیین کننده وجود یا عدم وجود بخش استاتوس خواهد بود .

6- قوانین فوق ، صرفاً با هدف کمک به پر رنگ شدن وجه علمی انجمن تدوین شده است ، بنابراین ، همه دوستان را به پرهیز از ورود به حاشیه و حرکت بسمت ارتقاء علمی انجمن دعوت می کنم .

 

 

با تشکر از مدیر بزرگوار و گرامی جناب MR9 که زحمت تدوین این قوانین را برعهده گرفتند.


 • 41


0 کاربر در حال بازدید از این انجمن است

0 عضو, 0 مهمان, 0 کاربر مخفی