farhad2008

به نظر شما روسیه توانایی درگیری نظامی با ناتو دارد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نظرم بهتره برا اتفاقي كه نمي افته بحث نكنيم ولي اگه بيفته اره روسيه توانشو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به لحاظ توانایی نظامی در حال حاضر احتمال درگیری ناتو و وجود نداره ولی اون چیزی كه مهمه اینه كه همه این تئوریها كه نیروی نظامی در حضور توان اتمی خیلی جای مانور ندارد بی مفهوم شده درسته كه ناتو و روسیه توان اتمی دارن ولی الان میبینین عمده تهدیدات به صورت كلاسیك هست احتمال درگیری ناتو و روسیه در شرایط خاص هست مثلا" اگه ناتو ححماقت می كرد و از گرجستان حمایت می كرد كه اونها هم می دونستن و حمایت نكردن در هر صورت درگیری روسیه و ناتو در واقع درگیری آمریكا و روسیه هست چون ناتو یعنی آمریكا 80 درصد بودجه ناتو مال امریكاست... به لحاظ نظامی اگه حملات تمام عیار باشه و خیلی وسیع صورت بگیره روسیه و آمریكا خیلی سخت آسیب خواهند دید ولی در نهایت به احتمال قوی برد با روسیه خواهد بود چون كمیت بالایی در بعد نظامی داره...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بر همگی بحث جالبیست ==== من داشتم چند تا سایت خارجکی رو همینطوری الکی زیر رو میکردم یه سری نتایج کسب کردم البته شاید درست نباشن ولی فکر کنم به ادامه بحث کمک میکنه واسه اینکه بحث جزیی تر بشه (واسه خودم) رویارویی نظامی این دوتا رو توی چند تا موضوع مینویسم ======= از بعد نیروی زمینی خوب طبق برآورد من روسیه خیلی زور بزنه ۱۵۰۰۰۰۰ نظامی آماده بیشتر نداره ولی ناتو ۳۰۰۰۰۰۰ که البته این ۳۰۰۰۰۰۰ الان بیشترشون درگیر چندتا مسئله مثل عراق و افغانستان و .... هستن گفته شده بود که روسیه ۲۳۰۰۰ تانک داره (انگار بیشترین تعداد تانک در بین کشور های جهان) ولی ۱۰۰٪ تعداد کل تانکهای اعتلاف از ۲۳۰۰۰ تا بیشتر هستش (ولی باز هم موضوع استهلاکشون توی جنگ ها رو مد نظر قرار بدین....روسیه قوای آکبندی داره تقریباً!!!) ====== در مورد نیروی هوایی نتونست چیز قابل توجهی بیبم (که خودم حداقل در موردش مطمئن باشم) اینجاشو از بقیه عزیزان همکاری میطلبیم) ====== نیروی موشکی خوب مطمئنن اگه فقط دو ابر قدرت اتمی دنیا (روسیه و امریکا) بزنن به تیپ و تاپ هم (طبق گفته قدیمیا) چیزی از جهان جز پودر باقی نمیمونه) البته توی همون سایت های خارجکی و چند بار هم توی همین سایت خوندم که سپر دفاع موشکی ناتو همچین بوق بوق هم نیست...شاید بتونه جلوی چندتا موشک های روسیه واسه(بجز توپول-ام) ===== اما مهم ترین عاملی که برتری روسیه رو نشون میده اینهکه شریان حیاتی نفت و گاز اروپا از روسیه است اگه روسیه شیر فلکه گاز نفت رو روی اروپا ببنده مطمئناً بخش زیادی از نیروشون فلج میشه ==== نیروی دریایی رو یادم رفت!!!! جلوی ناتو مطمئناً روسیه حرفی برای گفتن نداره چه از نظر تنوع در محصولات!!!! چه از نظر کمیت ==== ولی در هر صورت در صورت جنگ دو طرف با خاک یکسان میشن(البته اگه به سیم آخر بزنن) (اگر به خاک روسیه حمله بشه مطمئناً روسیه کشور مورد نظر رو شخم میزنه....گرجستان رو نبینید) ==== از نظر ایدئولوژیک (اگه فارسیشو رو درت نوشته باشم) ناتو یه قدم جلو تره چون با ابزار های تبلیغاتی وسعی که داره ارتش خودش رو همیشه آماده حمله به کفار آدم خواری مثل روسیه نگه میداره ==== از لحاظ جامعه جهانی همونطور که توی بند قبلی توضیح دادم ایم مهم هم به دستگاه تبلیغاتی غرب سپرده میشه ===== ===== خوشحال میشم در تکمیل یا تکذیب یا .... حرف های من نظری بدین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
توانايي درگيري نظامي با ناتو رو 100٪ داره اما بايد مد نظر داشت كه طرف مقابل ناتو هست . در صورت همچنين درگيري كه خيلي خيلي هم بعيد هست روسيه بايد از تمامي بخش هاي سرزميني خودش دفاع كنه چون جنگ از غرب تا شرق گسترده ميشه براش و يك روسيه هست و طرف مقابل ناتويي كه از تمامي سمت ها ميتونه به روسيه ضربه بزنه البته اين حقيقت مد نظر بايد گرفت كه همين الان هم ارتش روسيه هنوز هم احتياج به نوسازي رو شديدا احساس ميكنه به نظر من روسيه در صورت رخ دادن همچين اتفاقي و اون هم به شكل جنگ هاي كلاسيك موجود به مشكل برخورد ميكنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آها ببخشید یادم رفت
طبق یک برآورد خیلی خیلی تقریبی
روسیه 36 میلیارد دلار بودجه نظامیش بوده
در مقابل ۸۵۰ میلیارد دلار
البته این ارقام برای ۲۰۰۶ بوده
============
یک برآورد تقریبی برای همین سال ۲۰۰۸ هم پیدا کردم که نمی دونم درسته یا نه
نوشته بود:
بودجه نظامی ناتو ۱۱۰۰ میلیارد دلار
و بودجه روسیه 70 میلیارد دلار
====
که اصلا قابل قیاس نیست یعنی همیشه هر طرفی که بودجه نظامیش بیشتره برنده جنگ هستش
ولی اینجا (روسیه) تنها استثناء این قضیه هست
به دلیل این که جماهیر شوروی اینقدر ذخیره موشک و اسلحه داشته که تا ۷ نسل بعد از پوتین و مدودف هم میتونن در کارخونه های اسلحه سازیشون رو ببندن!!!
=======

(این وسط ایران رو نوشته بود ۷.۲ میلیارد دلار-که البته هیچ ربطی هم نداره)
==========
این وسط که من داشتم مطلب خودم رو مینوشتم دوستمون نظر جالبی دادن که:
کل خاک روسیه درگیر این جنگ میشه و...
باید این رو مد نظر قرار بدین که این وسعت خاک میتونه به سود روسیه هم باشه (درسته که دوره اسب و پیاده نظام به شکل زمان ناپلئون تمام شده ولی ....)
در مقابل به دلیل کوچکی نسبی کشور های ناتو (به عیر از عزیزان کانادا و آمریکا)روسیه هرجای مثلاً فرانسه رو بزنه انگار زده چشو چالش رو کامل آورده پایین یا مثلا اگه یکی از ایالت های دور افتاده آلمان رو بزنه انگار زده توی قلب برلین
حالا حساب کنید ناتو مثلا از طرف مغولستان حمله کنه!!!!
دوتا ازون کوره دهاتای اون اطرافم بگیره...فرقی میکنه مگه؟نه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هزینه های جنگ خیلی زیاده برای مثال همین تجهیزات زیاد ی که شما می گین خیلیاشون نیاز به سوخت دارن شما باید وسایل رفاهی و حقوق کارکنان نیروهای نظامی دو طرف رو هم در نظر بگیرد اگر روسه مجبور به لشکر کشی بشه هزینه های زیادی باید پرداخت کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا امین هزینه های جنگ جزو معالات جنگی به صورت پنهان قرار دارن یعنی مثلا میگیم فلانی ۳۰۰۰۰۰۰ نیرو داره فلانی ۱۰۰۰۰۰۰ خوب اینا غذاشون مد نظر قرار گرفته جاشونم مد نظر قرار گرفته وگر نه در جا اخراجشون میکردن peace_sign در مورد سوخت ماشینیجات!!! :rose: هم ...گفتم که روسیه شریان نفت و سوخت اروپا هم در دست داره (بیشتر اروپای غربی هم عضو ناتو هستن )پس ضرر رو ناتو سر این قضیه میکنه روسیه که روی منبع مادام العمری (تقریباً) از سوخت نشسته اما موضوع مهم تر اینکه توی این مناقشه مطمئناً کشور های جنگ طلب و زورگویی مثل اعضا ناتو مارش جنگ رو میزنن پس حتی اگه جنگ هم بشه روسیه در مقام دفاع از خودش میتونه از مرز خودش حتی تکون نخوره که هزینش به وقل شما زاد نشه ====== در ضمن هزینه های جنگ برای هر دو طرفه و ۱۰۰٪ وقتی یک طرف قوای نظامیش و همین طور بودجه سالیانش بیشتر باشه هزینه جاری جنگیش هم به نرخ تصاعدیه (نافرمی)میره بالا در نتیجه اینجا هم ناتو ضرر میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فکر کنم شاید خوب متوجه حرفم نشدید شما می گید روسیه دارای منابع گاز و نفت خوب درست ولی به این موضوع دقیق تر نگاه کنید نفت که از چاه در نمی آورند بریزن داخل جنگنده نیاز به پالایش داره ما فرض می کنیم که روسیه در جنگ پالایشگاه های خودش از دست بده باید احتمالا از جایی دیگه بخره خوب اینجا بودجه کمتر ضرر بیشتر تجهیزات برای نگهداری نیاز به هزینه دارند که با جنگ و آسیب دیدن این هزینه ها بالا می ره مگه روسیه به عنوان مثال چند تا tu160 داره شاید انبار مهمات یکی از سلاح های روسیه نابود شد باید تولید داشته باشن حتی برای جابه جایی نیرو هم هزینه لازم است خیلی از سربازان روسی در شهر های خودشان ساکن هستند ولی برای جنگ باید به شهر های دیگر بروند که احتمالا باید ۲۴ ساعته در پایگاه یا اردو گاه باشند این هم یعنی هزینه ی بیشتر سربازان زخمی احتیاج به درمان دارند این هم یعنی هزینه بیشتر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیزکم اتفاقاً منظور شما کاملاً مشخص بود و تنها انتظاری که از من میرفت این بود که متوجهش بشم!!!!(چی شد) باز هم نظر شما رو به گفته های قبلم جلب میکنم توی این جنگ روسیه تنها نمیجنگه ناتو هم میجنگه!!!در نتیجه هر دو طرف باید خرج کنن ====== در ضمن تو چرا به این هزینه ها هزینه لواشک و آدامس و همچنین بادکنک سربازارو اضافه نکردی؟ آخه پسر جان یه بار درست بخون مطالب قبلی رو نوشته بودم که همه اینجور هزینه ها حساب شده ==== در ضمن نیروهای ذخیره هزینه بریشون یه خورده بالاتره ولی وقتی بحث دفاع از خاک باشه این چیزا اصلاً مهم نیست(حتی اگه فقط بحث جنگ متقابل هم باشه این هزینه ها اصلا مهم نیست....) (اون سربازایی که توی شهر های خودشونن اسمشون سرباز ذخیره است!!!) ==== اما بحث نفت و حلقوم ماشین ها من گفتم شما نفت رو بریز توی طیاره؟ peace_sign نگفتم دیگه... شما فرض کن همین نفت خامی که میگی باید بره توی پالایشگاه های روسیه (که جزو ۳ کشور پالایشگاهی جهان هستش) و بخشیش هم میره توی اروپا....نره!!! به همین راحتی...نره توی کارخونه ها به این وضعیت میگن...خوراک نبود...شات داون شد بله به همین راحتی (حالا که شما این همه ریز به مسائل نگاه میکنید که دکمه سرآستین سرباز روسی رو هم جزو هزینه های اصلی جنگ میگیرید به این موضوع توجه کنید که قسمتهایی در پالایشگاه های نفت وجود داره که اگر یک لحظه کارخونه شات داون بشه غیر قابل استفاده میشن این قسمتها به پول آمریکایی ها کم کمش ۶۰۰-۷۰۰ میلیون دلار قیمتشونه) حالا این بیشتره یا دکمه سر آستین؟ حالا هی نفت خام بریز توی هواپیما ====== اما من نگفتم که بودجه نظامی روسیه اینقدر کمه که توی نگه داری وسایل نظامیش مشکل داره این رو دیگه هر کسی میدونه.... این ۷۰ میلیارد دلار کمه کمش هیچ کاری نکنه میتونه چهارتا غارغارکو سالم نگه داره در ضمن این ۷۰ میلیار رو شما در مواقع ضروری و فورس ماژور حتماً یک چیزی!!! بالای ۵ درش ضرب کن این نکته رو هم آخر سر گفتم که یادت بمونه بودجه درمانی ایران با ۷۰ میلیون نفر ۵۰ میلیون دلار هم نیست....حالا من میگم بادکنک ،ناراحت میشی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام درجنگ حرف اول آموزش و تعليم ميزنه وبعد تكنولژى و سوخت و تجهيزات لازم در جنگ گرجستان روسيه نشان داد كه همه شرايط رو داره با اينكه پيمان ناتو كشورهاي زيادي رو شامل ميشه و ازقدرت نظامي بالايي برخوردار هستند و لي مثل روسيه از يك اجماع فرماندهي بهره نمي برند بلكه ممكن درشرايط خواص هركدام با توجه به منافع خودشون عمل كنند ويا براي رسيدن به اجماع و وحدت فرماندهي زمان و مكان مناسب براي روياروي رو ازدست بدند و ضمنا روسيه از منابع نفتي سرشاري برخوردار هست ولي اونا بشدت وابسته هستند و اين ميتونه سرنوشت رويارويي تايين كنه مثال آلمان نازي در زمان جنگ دوم ... البته ناتو از پشتوانه قوي مثل آمريكا برخوردار هست كه اين خود باعث طولاني شدن و غير قابل پيشبيني رويارويي رو در پي خواهد داشت درضمن دوطرف ممكن سلاحهاي رو داشته باشند كه تابحال رو نكرده باشند كه اين هم تاثير گذار خواهد بود در اين جنگ تلفات فوق العاده زياد خواهد بود مخصوصا غير نظاميان بيگناه اقتصاد جهاني بشدت لطمه خواهد ديد و ممكن در اين ميان چين هم به ژاپن و بعضي از ايالتهاي غربي آمريكا حمله كنه كه به احتمال قوي منتج به اشغال ژاپن خواهد شد اين رويا رويي ممكن بعلت وصعت درگيري حتي ممكن چينيها تا مرزهاي كشورمان دست به اشغال كشورهاي آسياي بزنند ........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ناوهای جنگی سازمان ناتو، وارد دریای سیاه شدند. دریادار پیم بدت Pim Bedet معاون فرمانده ناتو در جنوب بلژیك با تایید این خبر گفت : ناوچه آمریكایی یو اس اس تیلور نیز قرار است تا چند روز آینده به این ناوها بپیوندد. روسیه هنوز به این خبر واكنش نشان نداده است اما به نظر می رسد ورود ناوهای جنگی ناتو به دریای سیاه ، تنش ناتو با روسیه را تشدید كند. خبر دیگر اینكه دو كشتی آمریكایی و لهستانی ساعاتی قبل با عبور از تنگه دریایی چناق قلعه در غرب عازم دریایی سیاه شدند. تركیه با ورود ناوهای سازمان پیمان آتلانتیك شمالی ناتو به دریای سیاه مخالفت كرد. عبدالله گل، رئیس جمهور تركیه تاكید كرد: در منطقه دریای سیاه، هیچ نیازی به ترتیبات جدید نیست و كشورهای حوزه این دریا، خود می توانند امنیت آن را حفظ كنند. همزمان با تشدید اختلاف روسیه و غرب بر سر مناقشه گرجستان ، نماینده روسیه در سازمان پیمان آتلانتیك شمالی توقف همكاری نظامی كشورش را با ناتو تایید كرد. وزیر امور خارجه روسیه هم در واكنش به اظهارات مقامات كاخ سفید مبنی بر ادامه توقف همكاری ناتو با روسیه تا هنگام حل بحران گرجستان تاكید كرد: آن اندازه كه ناتو به همكاری روسیه نیازمند است ، روسیه به این سازمان نیاز ندارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.