hosseingmn

نقاط ضعف و قوت دشمن

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان خوبم سلام من از اول تا آخر تاپيك رو خوندم و لذت بردم هرچند كه اين اواخر بحث يكم از اون دسته بندي كه اواسط تاپيك به شكل خلاصه انجام شده بود دور شده من از آقا سعيد و ساير دوستان يه سوال دارم فكر مي كنم يه چيزي از قلم تو اين تحليلها افتاده اونم پارامتر زمان هستش فرض كنيم كه تمام تجهيزاتي كه داريم عملياتي باشد و تجهيزاتي رو هم كه تا به حال ازش نام برده شده به نوعي تهيه بشن به ولي قطعا در طول حملات دشمن سيستم هاي ما آسيب خواهد ديد فكر نمي كنم كسي بگه كه اين اتفاق نخواهد افتاد در جنگ دوم خليج بعد از چهل روز نبرد از راه هوا تحركات زميني در عراق اتفاق افتاد سوال من اينه با توجه به حجم عظيم زرادخانه آمريكا كه قابل مقايسه با حجم زراذخانه هاي ما نيست ( كافيه يه نگاهي به انبار تجهزات نظامي از رده خارجشون بكنيم!!! :| ) تا كي ميتونيم با فرض تحقق تمام ادواتي كه دوستان فرمودند مقاومت كنيم درصورت طولاني شدن جنگ تجهيزات ما يا به اتمام خواهد رسيد ويا از بين خواهد رفت اين موضوع مهمي هستش هيچ كس از زمان حرفي نزد فكر ميكنيد چقدر مقامت از طرف ما آمريكا رو خسته خواهد( پارامتر زمان) كرد ويا اصلا چه مدت ميتونيم مقاوت كنيم (پارامتر زمان) البته منظورم مثل مقاومت فعلي در عراق نيست كه كشورشون اشغال شده( من ديدن گشت ارشاد رو سر چهار راه ها رو به ديدن سربازان آمريكايي ترجيح مي دم icon_cool ) ولي نيرو هاي موجود به شكل زيرزميني فعاليت مي كنن منظورم مقاومت و شكست دشمن بدون از هم پاشيدن كشور هستش خواهش ميكنم نظرتون رو بگيد من در اين مورد خيلي خوش بين نيستم اگر حملات هواي به عنوان مثال بشه 120 روز خيلي به لحلظ لجستيك مشكلي براي اونا پيش نمياد ولي ميتونه براي ما كمر شكن باشه( چه به لحاظ هزينه هاي تامين مجدد و يا حتي امكان تامين مجدد و چه به لحاظ جايگرين كردن نيروي هاي متخصص نظامي قطعا اين جنگ شبيه به جنگ با عراق نخواهد بود كه با 40 روز آموزش سر از خط مقدم در آورد آصلا خط مقدم كجا خواهد بود !!!؟ ما با تكنولوژي آمريكا خواهيم جنگيد پس به نيروي متخصص نياز خواهيم داشت) اين موضوع يه نقطه قوت براي اوناست و يك نقطه ضعف براي ما براي برطرف كردن اين نقطه ضعف چه بايد كرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.