daria

مسابقه ي تاريخي

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=darkblue]سلام به همه ي دوستان
بعد از هماهنگي هايي كه 4 پنج ماه پيش :lol: با سعيد شد قرار شد اين تاپيك ايجاد بشه(سرعت عملو حال مي كنين :lol: ) . اين هم توضيحات آقا سعيد براي روشن شدن نوع سوالاتي كه ميشه مطرح كرد(به اون قسمت كه مشخص كردم يه توجه ويژه اي بكنيد(چشمك)) [/color]

[quote][color=blue]سلام دوست من
پیشنهاد خوبی مطرح کردید و [b]به شرط شرکت کاربران[/b] میتواند به موضوع مفیدی تبدیل گردد. برای سوالات هم میتوان از تمام مسائل تاریخی طرح سوال کرد از بعد نظامی گرفته تا سیاسی و فرهنگی. اینکه بر فرض سوال کنیم در فلان سال چه اتفاقی افتاد و بعد شخص جواب دهنده بایستی درباره آن توضیح کرد این باعث افزایش سواد تاریخی دوستان میشود. [/color][/quote]
[color=darkblue]مسابقه نیاز به توضیح نداره بدون شرحه ولی یه چند تا نکته رو بگم :
1-ایده ی اولیه ی این تاپیکو از مسابقه ی این عکس چیست گرفتم ولی خب خیلی با اون فرق داره که خودتون به مرور می بینید
2- در مورد جایزه ها اینو بگم که جواب دادن به هر سوال جایزه ای بین0.1 تا 1 اعتبار کاربری داره ولی این که جایزه ی هر سوالی چقدره بسته به بار علمی و آموزشی سوال مشخص میشه
3-تو رو خدا تو مسابقه شركت كنين :mrgreen: :mrgreen: :lol: (آخه من تو اين زمينه تجربه دارم :oops: )

براي اول كار يه سوال خيلي آسون مي پرسم فكر كنم همه بلد باشن البته به سوالاي خفنم مي رسيم :mrgreen: :[/color]
[color=blue]چهار قوم متمدن و باستاني آمريكاي لاتين را نام ببريد(من خودم فقط چهارتا بلد بودم)[/color]
[color=darkblue]جايزه هم يك امتياز كاربريه (البته اگه كسي بيش تر از چهار تا بگه يك امتياز ديگه هم ميگيره) [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قوم اینکا .مایا. آزتک.ماچیکا.موسیکا.ناسکا.. من همین ها رو می دونم. :lol:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام
[quote]قوم اینکا .مایا. آزتک.ماچیکا.موسیکا.ناسکا.. من همین ها رو می دونم. [/quote]
رضا اولين برنده ي مسابقه اس.تبريك ميگم
گفتم آسونه.چهار قوم معروف اينا هستن مايا آزتك اينكا و نازكا(ناسكا)
اما ميشه اقوام كم تر شناخته شده ي ماچيكا موسيكا و المك هم نام برد
--------------------------------------------------------------------------------
امریکای جنوبی مهد اسرار امیزترین تمدنهای بشری میباشد . و "اینکا"ها و "مایا"ها را شاید بتوان سرامد تمام آنها دانست . البته اقوام های دیگری نیز در امریکای جنوبی و لاتین وجود داشتند که امروزه بصورت معمائی در نزد باستان شناسان و محققان قرار گرفتند مثل " مويسکا"ها که "اینکا"ها از بازماندگانشان میباشد و البته "مایا"ها نیز قرابت بسیاری با "اینکا"ها داشتند . " ازتک"ها نیز قدمت بسیاری در امریکای لاتین دارند و همینطور "المک"ها و "ماچیکا"ها نیز سهم بسیاری در امریکای جنوبی دارند . بناهای عظیم "تایاهواناکو " در پرو و همچنین اشکالهای هندسی دشت "ناسکا" مکانهای است که به این اقوام نسبت داده میشود . "تیوتی هواکان" را از زبان "المک"ها گرفته اند و این نامی میباشد که "المک"ها بر آن نهادند . این مطلب را برای این مطرح کردم تا شما عزیزان با پراکندگی قومی در امریکای لاتین اشنا شوید اما تمام این اقوام ها در ائین مذهبی در علم و هنر و از همه بالاتر در اسرار امیز بودند با هم مشترک هستند و تمام این اقوام بازمانده "اینکا"ها میباشند . کشورهای مکزیک ,پرو , کلمبیا , ارژانتین, کاستاریکا, و چند کشور دیگر محلهائی است که اثار این تمدن بزرگ را هر چند بصورت ویرانه در دل خود دارند .
-------------------------------------------------------------------------------------------[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رضا اولين برنده ي مسابقه اس.تبريك ميگم[/quote]
ممنون. البته اسم من مرتضی هست که ریشه این اسم رضا ست. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دارياي عزيز

مسابقه قشنگيه. نتيجه خوبي هم خواهد داشت. تنها ميمونه امتياز كاربري كه من تقبل ميكنم.

به اين شكل كه هر :

10 امتياز كاربري يك كارت شارژ 1000 تومني
20 امتياز يك كارت 2000 تومني
30 امتياز يك كارت 5000 تومني

.............................
اولا امتياز 5 تا 5 تا ندين كه ورشكست ميشيم ! ( شوخي كردم)
دوما عادلانه باشه و اول سوال مشخص باشه.(امتيازش)
سوما شماره كارت پي ام ميشه به كاربر.

موفق باشين

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام
مشتاقانه منتظر ایجاد مسابقه در این مورد هستم،به نظرم جذابیت بالایی داره و باعث آفزایش آگاهی تاریخی کسانی مثل بنده خواهد شد... :lol:
امیدوارم سایر دوستان هم اعلام آمادگی کنند...
با تشکر ویژه از جناب آرمانی...[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام
[quote]ممنون. البته اسم من مرتضی هست که ریشه این اسم رضا ست.[/quote]
شرمنده :lol: ماشاءالله از بس رضا تو سايت داريم گفتم حتما اسم تو هم رضاست:lol: راستي اگه اصلاعات مختصر و مفيدي در مورد اين اقوام داري بنويس تا ما هم استفاده كنيم
سلام به برادر آرماني
شرمنده كردين اساسي :mrgreen: اميدوارم دوستان هم استقبال كنن
[quote]امیدوارم سایر دوستان هم اعلام آمادگی کنند...[/quote]
اميدوارم
-----------------------------------------------------------------------------------
يه نكته ي ديگه اين كه دوستان مي تونن سوالات خودشونو مطرح كنن فقط در مورد جايزه به اين چند نكته توجه داشته باشيد
1- هر سوال جایزه ای بین0.1 تا 1 اعتبار کاربری داره
2-دوما عادلانه باشه و اول سوال مشخص باشه.(امتيازش)
3- هر نوع سوالاي كه بخ.اين مي تونين مطرح كنين مثلا جا خالي :mrgreen: ، تستي :lol:، صحيح غلط :mrgreen:، تشريحي ، اين عكس چيست و ... نوع امتياز بنديشم اين طوري باشه كه مثلا اگه قراره سوالتون از نوع جا خالي باشه مثلا 10 تا سوال پرسيده بشه هر كسي به هر ده تا درست جواب داد 1 امتياز بگيره (البته سوالا زياد هم آسون نباشن)
بعد از اين كه جواب سوال پائيني مشخص شد مي تونيد سوالاتونو بنويسيد
-----------------------------------------------------------------------------------[/color]
[color=blue]اما سوال دوم :
«پنجگان» چيست
سوال 0.3 امتياز داره([b]به كامل ترين جواب امتياز داده ميشه[/b]) و اگه كسي بتونه عكسي هم از ش بذاره 0.1 امتيازه ديگه ميگيره(فكر كنم تو كل اينترنت فقط يه عكس ازش باشه)[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از نوآوری‌های ساسانی است به نام «پنجگان» که طبق توصیف‌های برجامانده از آن (برای نمونه در کتاب تاریخ طبری) سلاحی بوده که می‌توانستند هم‌زمان ۵ تیر را با آن شلیک کنند.
اینم جواب :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]یکی از نوآوری‌های ساسانی است به نام «پنجگان» که طبق توصیف‌های برجامانده از آن (برای نمونه در کتاب تاریخ طبری) سلاحی بوده که می‌توانستند هم‌زمان ۵ تیر را با آن شلیک کنند.
اینم جواب :lol:[/quote]
سلام برادر
بله درسته ولي هنوز كامل نيست بايد بنويسي تو كدوم جنگ استفاده شده(اگه بگردي جوابش تو سايت هست)
راستي منبعت رو هم بنويس (اسم كتاب)
عكس چي پيدا نكردي؟؟؟[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نام کتاب: سواره نظام نخبه‌ی ساسانیان (Sassanian Elite Cavalry)
نویسنده: دکتر کاوه فرخ
ناشر: آسپری (Osprey Publishing)
سال انتشار: ۲۰۰۵ م/۱۳۸۴ خ
عکس هم اینترنت رو زیر و رو کردم چیزی پیدا نکردم فعلا دارم می گردم ! نمی دونم چرا یهو سرعت اینترنت خیلی کم شده به زور سایت میاره
البته لازم به ذکره که تا اونجایی که من می دونم از این سلاح اصلا عکسی وجود نداره و فقط از طرحش بر اساس تعریف هایی که شده در تاریخ یه نقاشی کشیدن ولی هر چی می گردم همین نقاشی هم پیدا نمی شه !
یافتم یافتم !! یافتم یافتم !!
بنا بر تاریخ طبری، وَهْرِزْ، فرمانده سپاه ایران ، در جنگ با یمن (570 میلادی ) به سربازانش دستور داد تا با «بَنْجکان » تیراندازی کنند. طبری اشاره می کند که اهالی یمن قبل از آن چنین نُشّابی (تیرهایی ) ندیده بودند. جوالیقی در المعرّب گفته است که واژة بَنْجکیّه گاهی هنگام پرتاب پنج تیر به سوی یک هدف به کار می رفته است . ظاهراً شکل فارسی این واژه پنجگان بوده است . در لغت نامة دهخدا نیز این واژه نوعی تیر معنا شده است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دريا جان خواهش ميكنم. اگر واقعا سوالات جالب و اموزنده باشه مبلغ جوايز جا داره بيشتر بشه.

در مورد اين سوال و جوابش واقعا ممنونم. مطلب بسيار جالبي بود. (5 تير همزمان )
بهت اطمينان ميدم كه از طرف مديريت سايت حمايت لازم بشه. انشاالله.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هنوز مشتاقانه منتظر امتیاز کاربری هستم :mrgreen: و همینطور سوال بعدی ! امیدوارم اسون باشه ! البته اگه خواستین می تونین پیشنهاد افزایش جوایز رو از جایزه من شروع کنید :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
من هنوز مشتاقانه منتظر امتیاز کاربری هستم Mr. Green و همینطور سوال بعدی ! امیدوارم اسون باشه ! البته اگه خواستین می تونین پیشنهاد افزایش جوایز رو از جایزه من شروع کنید :lol:
[/quote]

چه خوش خوراک! هنوز جوایز و امتیازات مسابقه ی این تصویر چیست رو ندادن! شما دنبال امتیاز این مسابقه ای که تازه شروع شده؟! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.
خسته نباشی دریا جان ان شاء الله مسابقه خوبی میشه.

از برادر آرمانی هم تشکر لازم رو دارم. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]سلام
منمنون از دوستان به خاطر لطفشون :mrgreen:
[quote]من هنوز مشتاقانه منتظر امتیاز کاربری هستم Mr. Green و همینطور سوال بعدی ! امیدوارم اسون باشه ! البته اگه خواستین می تونین پیشنهاد افزایش جوایز رو از جایزه من شروع کنید
[/quote]
بابا برادر آرمانی ما رو شرمنده کردن :lol:دارن نقدی حساب می کنن تاون وقت تو منتظر امتیاز کاربری هستی.اما افزایش جایزه از شما شروع میشه(آخه من هرچی حساب کردم دیدم با 0.2 امتیاز ، 0.2 امتیاز نه کسی برنده میشه نه میشه برادر آرمانیو ورشکست کرد:lol:) جایزه برنده ی سوال دوم 0.5 امتیاز هست
[quote]البته لازم به ذکره که تا اونجایی که من می دونم از این سلاح اصلا عکسی وجود نداره و فقط از طرحش بر اساس تعریف هایی که شده در تاریخ یه نقاشی کشیدن ولی هر چی می گردم همین نقاشی هم پیدا نمی شه ![/quote]
بله درسته یه نقاشیه ولی من فکر می کردم پیدا کردنش خیلی آسون باشه برای همین امتیازشو این قدر کم دادم . به هر حال ان نقاشی تو گالری سایت هست ولی یه سری توضیحات داره که صبر می کنم عکسو توضیحاتو با هم بذارم
---------------------------------------------------------------------------------------------[/color]
[color=blue]سوال سوم : چرا بعضیا میگن تخت جمشید آتیش نگرفته؟؟؟(دلیلشون کاملا علمیه)
سوال 1 امتیاز داره تاریخ انقضاش هم دو روزه
موفق باشید[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.