00Amin

نخستين پردازندها مبتني بر مهندسي Nehalem _ Core i7

Recommended Posts

نخستين پردازنده‌هاي مبتني بر مهندسي Nehalem در سال 2008 و تحت برند تجاري Core i7 عرضه شدند. پس از عرضه اين پردازنده‌ها، اينتل مسير پردازنده‌هاي Core i7 را ادامه داد و گونه‌هاي ابتدايي‌تر و ارزان‌قيمت‌تر اين پردازنده‌ها را تحت نام‌هاي Core i5 و Core i3 به کاربران معرفي کرد. هم‌اکنون تعداد پردازنده‌هاي دسکتاپ مبتني بر فناوري Nehalem به بيش از 18 مدل مي‌رسد.

[size=18][color=green]Core i3[/color][/size]
پردازنده‌هاي Core i3 ارزان‌قيمت‌ترين و ابتدايي‌ترين اعضاي خانواده Nehalem هستند. اين پردازنده‌ها هم‌اکنون تنها دو مدل را دربر مي‌گيرند که خصوصيات مشترک آن‌ها به اين صورت است:
- دوهسته‌اي
- 64 کيلوبايت کش L1 براي هر هسته
- 256 کيلوبايت کش L2 براي هر هسته
- 4 مگابايت کش L3 اشتراکي
- پشتيباني از فناوري Hyper Threading
- رابط DMI با سرعت 2 GB/S
- کنترلر مجتمع حافظه با پشتيباني از حافظه‌هاي DDR3 دوکاناله
- پردازنده گرافيکي مجتمع
- فناوري ساخت 32 نانومتري
- دوهسته‌اي‌هاي Core i3 تنها اعضاي خانواده Nehalem بوده که فاقد فناوري Turbo Boost هستند. اين فناوري قادر است بسته به شرايط عملياتي، فرکانس عملياتي پردازنده را به طور خودکار افزايش دهد.
- استفاده از کنترلر گرافيکي HD Graphics در اين پردازنده‌ها نيز منوط به وجود مادربوردي با يکي از تراشه‌هاي H55، H57 و Q57 است.

[size=18][color=green]Core i5[/color][/size]
پردازنده‌هاي Core i5 برخلاف i7ها که بازار کاربران حرفه‌اي را هدف قرار مي‌دهند، براي کاربران نيمه‌حرفه‌اي و متوسط در نظر گرفته شده‌اند. خصوصيات مشترک در بين پردازنده‌هاي Core i5 عبارتند از:
- دو يا چهار هسته‌اي
- 64کيلوبايت کش L1 براي هر هسته
- 256 کيلوبايت کش L2 براي هر هسته
- 4 يا 8 مگابايت کش L3 اشتراکي
- پشتيباني از فناوري Hyper Threading در مدل‌هاي دوهسته‌اي
- استفاده از سوکت LGA 1156
- رابط DMI با سرعت 2 GB/S
- کنترلر مجتمع حافظه با پشتيباني از حافظه‌هاي DDR3 دوکاناله
- پردازنده گرافيکي مجتمع براي مدل‌هاي دوهسته‌اي
- کنترلر مجتمع PCIe 2.0 با 16مسير PCIe
- فناوري Turbo Boost
- فناوري ساخت 45 يا 32 نانومتري
مدل‌هاي 32 نانومتري پردازنده‌هاي Core i5 که هم‌اکنون مدل‌هاي 2 هسته‌اي را شامل مي‌شوند، به کنترلر گرافيکي مجتمع HD Graplucs، مجهز هستند. به عبارتي در اين مدل‌ها پردازنده گرافيکي به جاي تراشه مادربورد، روي پردازنده قرار مي‌گيرند. براي استفاده از خروجي ويديويي اين پردازنده‌ها، بايد آن‌ها را روي مادربوردهايي با يکي از تراشه‌هاي H55، H57 و يا Q57 استفاده کرد. البته نصب اين پردازنده‌ها روي ديگر عضو خانواده LGA 1156 يعني تراشه P55 بلامانع است و تنها پردازنده گرافيکي مجتمع سي‌پي‌يو، غيرفعال خواهد شد. مدل‌هاي 2هسته‌اي Core i5 به 4مگابايت و مدل‌هاي 4 هسته‌اي به 8 مگابايت کش L3 مجهز هستند.

[size=18][color=green]Core i7[/color][/size]
اين پردازنده‌ها، نخستين پردازنده‌هاي اينتل با کنترلر حافظه مجتمع محسوب مي‌شوند. خصوصيات اصلي اين پردازنده‌ها عبارتند از:
- چهارهسته‌اي
- 64 کيلوبايت کش L1 براي هر هسته
- 256 کيلوبايت کشL2 براي هر هسته
- 8 مگابايت کش L3 اشتراکي
- پشتيباني از فناوري Hyper Threading
- استفاده از سوکت LGA 1366 يا LGA 1156
- رابط QPI با سرعت 4.8 GB/S يا 6.4GB/S براي مدل‌هاي سوکت LGA 1366
- رابط DMI با سرعت 2GB/S براي مدل‌هاي سوکت LGA 1156
- کنترلر مجتمع حافظه با پشتيباني از حافظه‌هاي DDR3 سه کاناله براي مدل‌هاي سوکت LGA 1366
- کنترلر مجتمع حافظه با پشتيباني از حافظه‌هاي DDR3 دوکاناله براي مدل‌هاي سوکت LGA 1156
- کنترلرمجتمع PCIe 2.0 براي مدل‌هاي سوکت LGA 1156 با 16 مسير PCIe
- فناوري Turbo Boost
- فناوري ساخت 45 نانومتري
رابط يا Bus پل ارتباطي ميان پردازنده و چيپ‌ست مادربورد است.
هم‌اکنون پردازنده‌هاي Core i7 در دو سري 800 و 900 ديده مي‌شوند. سري 900 شامل مدل‌هاي گران‌قيمت‌تر و سريع‌تر هستند که از سوکت LGA 1366 استفاده مي‌کنند. اين سوکت در انحصار مادربوردهاي با تراشه X58 هستند. مدل‌هاي سري 800 نيز از سوکت LGA 1156 استفاده مي‌کنند. براي اين سوکت تراشه‌هاي مختلفي موسوم به تراشه‌هاي سري 500 طراحي شده که P55، H55 و H57 معروف‌ترين آن‌ها هستند.

هفته نامه عصر ارتباط

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بجز آی7 و آی5 سری 700 بقیه شون تقاوت کارایی چندانی با کور2 نداشته و ارزش خرید هم ندارن.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول والاخر

اینتل کوفتی که ارتباطش با صهیونیستها مشخصه!!!

ولی من اخر نفهمیدم amd هم صهیونیستیه؟؟؟!!!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستش نمیدونم amd هم یهودی هست یا نه اما میشه حدس زد که هست منتهی خرید از این شرکت بهتر از خرید محصولات اینتل هست که مرکز اون در اسرائیل و تمام درآمدرش مستقیم به جیب صهیونیستها میره.

طی تحقیقی که انجام دادم شرکتهای صهیونیستی از بین انواع تبلیغاتی که انجام میدهند یک نوع مشترک دارند و آن استفاده از مان*کن ها برای معرفی محصولات جدید. شرکتهای amd و اینتل و nvidia هر سه چنین تبلیغاتی دارند و حتی ati که زیرمجموعه amd هست رو کارتهای رادئون از عکس دختر نیمه لخت استفاده میکنه.

به هر حال فعلا کار خاصی نمیشه کرد تا روزی که خودمون بتونیم سخت افزار بسازیم.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]راستش نمیدونم amd هم یهودی هست یا نه اما میشه حدس زد که هست منتهی خرید از این شرکت بهتر از خرید محصولات اینتل هست که مرکز اون در اسرائیل و تمام درآمدرش مستقیم به جیب صهیونیستها میره.

طی تحقیقی که انجام دادم شرکتهای صهیونیستی از بین انواع تبلیغاتی که انجام میدهند یک نوع مشترک دارند و آن استفاده از مان*کن ها برای معرفی محصولات جدید. شرکتهای amd و اینتل و nvidia هر سه چنین تبلیغاتی دارند و حتی ati که زیرمجموعه amd هست رو کارتهای رادئون از عکس دختر نیمه لخت استفاده میکنه.

به هر حال فعلا کار خاصی نمیشه کرد تا روزی که خودمون بتونیم سخت افزار بسازیم.[/quote]

عجب!!!!
راستش اگه اینطوری باشه دیگه شرکتی نمیمونه که مال یهودیها نباشه
یه عکس از تبلیغ بستنی میهن دیدم یه دختر خانوم به قول شما mannequin نیمه عریان رو تبلیغ بود

اینطوری اصلا قابل قبول نیست
خوب صابون لوکس هم عکس زن نیمه لخت داره icon_cheesygrin
اما وقتی صادراتش به ایران رسمی شد عکس محجبه میزنه برای ایران
به نظر من این فقط یه شگرد تبلیغاتیه که حالا ممکنه رواجش کار یهودیا باشه اما یه دلیل منطقی نیست

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من این فقط یه شگرد تبلیغاتیه که حالا ممکنه رواجش کار یهودیا باشه اما یه دلیل منطقی نیست[/quote]

نگفتم فقط این نوع تبلیغ رو میکنن بلکه به مشترک و پرحجم بودن چنین تبلیغاتی در شرکتهای صهیونیستی نسبت به سایر شرکتها اشاره کردم.

برای اینکه یک شرکت را صهیونیستی بدانیم یا نه باید قبل از همه این موضوع را تحقیق کنیم که سود نهایی آن بدست چه کسانی میرسد؟ ممکن است حتی یک شرکت در بین سهامدارنش یک نفر یهودی نباشد اما سود آن بواسطه مکانی به نفع صهیونیسم بشود. مثلا شرکت فورد آمریکا را میتوان چنین موضوعی دانست البته اکنون نه بلکه در گذشته. شناسایی اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و ریشه و تبار آنها و مراودات شرکت با کشورهای مختلف و نقاطی که سرمایه گذاری میکند اینها ما را به جواب میتواند برساند. ممکن هم هست با این سوالات به جوابی نرسیم که در اینصورت تنها راه گزینه اول یعنی تشخیص سودبرنده واقعی است مانند چند شرکتی که در داخل کشور متاسفانه وجود دارد ...

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب بله خودتون هم میگید باید تحقیق بشه نه از روی عکس روی بسته بندی
حالا خیلی از مشروبات الکلی مال یهودیاست اما رو نیم درصدش هم عکس یه خانوم یا زن نمیبینیم !

به هر حال تو این سیل تولیدات تجاری از چین گرفته تا آمریکا نمیشه از رو عکس یه شرکت رو دسته بندی کرد یا حتی اینتکه اگه یه شرکت عکس زن رو اصلا نزنه بگیم این یهودی نیست سودش حلالشون
به هر حال...

یه چیز دیگه هم در مورد کارتهای گرافیکی کار بسته بندی و زدن عکس خانوم نیمه عریان رو بسته بندیها بیشتر کار این شرکای تجاریه amd هستش مثل sapphire

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مركز اينتل تو سانتا كلاراي كاليفرنياست نه اسراييل. هرچند توي اسراييل و كشورهاي ديگر هم شعباتي دارد.عموما ساخت پردازنده هايي با اين قدرت مباحث امنيتي را پيش مي كشد و از اينرو اينتل و AMD اجازه ندارند در خارج از آمريكا كار طراحي و قسمت هاي مهم كمپاني را نهادينه كنند. عموما قسمت هاي بازاريابي منطقه اي و دفاتر فروش و ... انها در خارج از خاك آمريكا قرار دارد. چون اين يك بحث hi-tech است و كنگره آمريكا معمولي در اين زمينه ها شوخي ندارد.
اين بحث صهيونيستي بودن يا نبودن كمپاني ها رو من عموما قبول ندارم. يادم مياد يك راهپيمايي جلوي سفارت سوييس داشتيم و در ان يك نفر بنري از شركت هاي حامي اسراييل آورده بود كه من نگاه كه كردم ديدم لوگوي تمام شركت هاي بزرگ دنيا را در آن قرار داده. مثل كوكا كولا و ... بعدش اونوقت در كشور ما انواع و اقسام نوشابه هاي كوكا كولا و پپسي با مجوز دولت و سازمان استاندارد و و...وجود دارد! حالا اينتل مثل نان شب واجب،نوشابه ديگه چرا؟ nestle هم يكي ديگر از كمپاني ها بود كه جالب اينجاست در كشور ما يك شركت مجوز رسمي واردات محصولات نستله را نيز گرفته و قانونا انواع نسكافه و شكلات تا شير بچه را وارد مي كند!
اين كه يك نفر يهودي توي سهامداران يك شركت باشه اون شركت ميشه صهيونيستي كمي دور از عقلانيت است.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول والاخر

[quote]مركز اينتل تو سانتا كلاراي كاليفرنياست نه اسراييل. هرچند توي اسراييل و كشورهاي ديگر هم شعباتي دارد.عموما ساخت پردازنده هايي با اين قدرت مباحث امنيتي را پيش مي كشد و از اينرو اينتل و AMD اجازه ندارند در خارج از آمريكا كار طراحي و قسمت هاي مهم كمپاني را نهادينه كنند. عموما قسمت هاي بازاريابي منطقه اي و دفاتر فروش و ... انها در خارج از خاك آمريكا قرار دارد. چون اين يك بحث hi-tech است و كنگره آمريكا معمولي در اين زمينه ها شوخي ندارد.
اين بحث صهيونيستي بودن يا نبودن كمپاني ها رو من عموما قبول ندارم. يادم مياد يك راهپيمايي جلوي سفارت سوييس داشتيم و در ان يك نفر بنري از شركت هاي حامي اسراييل آورده بود كه من نگاه كه كردم ديدم لوگوي را در آن قرار داده. مثل كوكا كولا و ... بعدش اونوقت در كشور ما انواع و اقسام نوشابه هاي كوكا كولا و پپسي با مجوز دولت و سازمان استاندارد و و...وجود دارد! حالا اينتل مثل نان شب واجب،نوشابه ديگه چرا؟ nestle هم يكي ديگر از كمپاني ها بود كه جالب اينجاست در كشور ما يك شركت مجوز رسمي واردات محصولات نستله را نيز گرفته و قانونا انواع نسكافه و شكلات تا شير بچه را وارد مي كند!
اين كه يك نفر يهودي توي سهامداران يك شركت باشه اون شركت ميشه صهيونيستي كمي دور از عقلانيت است.[/quote]


اولا تعلق اینتل به این فرقه خونخار که اظهر من الشمسه

ثانیا قاعده اش این است که تحقیق بشه،تمام شرکت هایی که موجب تقویت این غده سرطانی اند معلوم، معرفی و سپس برخورد بشه!!!

ثالثا یکی از مسائلی که ما با نهادهایی مانند وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه ، مجلس مراکز تحقیقاتی ، مراکزی از سپاه، دانشگاهها و ... داریم

کم کاری در همین موارده!!! و اینکه" تمام شركت هاي بزرگ دنيا" تغییری در لزوم برخود ایجاد نمی کنه !!!

نامربوط اینکه: شنیده بودم بخش تولید amd قراره به کشورهای عربی فکر کنم عربستان یا امارات منتقل بشه درسته؟!!

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مركز اينتل تو سانتا كلاراي كاليفرنياست نه اسراييل. هرچند توي اسراييل و كشورهاي ديگر هم شعباتي دارد.عموما ساخت پردازنده هايي با اين قدرت مباحث امنيتي را پيش مي كشد و از اينرو اينتل و AMD اجازه ندارند در خارج از آمريكا كار طراحي و قسمت هاي مهم كمپاني را نهادينه كنند. عموما قسمت هاي بازاريابي منطقه اي و دفاتر فروش و ... انها در خارج از خاك آمريكا قرار دارد. چون اين يك بحث hi-tech است و كنگره آمريكا معمولي در اين زمينه ها شوخي ندارد.
اين بحث صهيونيستي بودن يا نبودن كمپاني ها رو من عموما قبول ندارم. يادم مياد يك راهپيمايي جلوي سفارت سوييس داشتيم و در ان يك نفر بنري از شركت هاي حامي اسراييل آورده بود كه من نگاه كه كردم ديدم لوگوي تمام شركت هاي بزرگ دنيا را در آن قرار داده. مثل كوكا كولا و ... بعدش اونوقت در كشور ما انواع و اقسام نوشابه هاي كوكا كولا و پپسي با مجوز دولت و سازمان استاندارد و و...وجود دارد! حالا اينتل مثل نان شب واجب،نوشابه ديگه چرا؟ nestle هم يكي ديگر از كمپاني ها بود كه جالب اينجاست در كشور ما يك شركت مجوز رسمي واردات محصولات نستله را نيز گرفته و قانونا انواع نسكافه و شكلات تا شير بچه را وارد مي كند!
اين كه يك نفر يهودي توي سهامداران يك شركت باشه اون شركت ميشه صهيونيستي كمي دور از عقلانيت است.[/quote]

مرکز تحقیقات و توسعه فناوری amd در آلمان و شهر درسدن اگر اشتباه نکنم قرار داره و اینتل هم در اسرائیل و شهر حیفا.

صهیونیستی بودن شرکتهای بزرگ خارجی (نه همگی) رو هم قبول نکنیم تنها سر خودمون کلاه گذاشتیم. کاری به فروش محصولات این شرکتها در ایران ندارم. اینکه بطور مثال شرکت کوکاکولا سالانه بخشی از درآمدش را به دولت اسرائیل کمک کند یا شرکت اینتل مبلغ پانصد میلیون دلار کمک به این رژیم کند نشان از صهیونیستی و در خدمت سازمان صهیونیسم بودن این شرکتها است.

معمولا یهودیان رده بالا هم صهیونیست هستند پس ابتدا باید صهیونیست بودن را فرض بگیریم و اگر خلاف آن ثابت شد میشود یهودی. همچنان که صهیونیسم با یهودیت واقعی به کلی تفاوت دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.