ALI

هویتزر اس.اس.پی.اچ-1 پرایموس ( SSPH-1/ PRIMUS )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام

[quote]چرا برد گلوله های راکتی بیس بلید اون کمتر از برد گلولهای معمولیش هست؟!! [/quote]

اشتباه تایپی است که انشاالله به زودی توسط اخوی محمد عزیز (رایش مارشال) اصلاح خواهد گردید.

[quote]هر چند که در نبردهای امروزه دیگه خبری از درگیری های فوق کوتاهبرد توپها در صحنه نبرد نیست اما در صورت لزوم به انجام چنین درگیری ای این توپ امتحان خوبی پس نخواهد داد. افسران توپخانه در دانشگاههای دفاعی حتی شلیک مستیم با توپ را نیز می آموزند!![/quote]

چرا این هویتزر امتجان خوبی پس نخواهد داد؟؟؟

البته رنج حرکت عمودی لوله این هویتزر از 5- درجه الی 85 درجه است. بنابراین این هویتزر نیز قابلیت شلیک مستقیم را دارد.

منظور از کمترین برد شلیک 4900 متر ، شلیک بالستیک با زاویه لوله 85 درجه است. :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]منظور از کمترین برد شلیک 4900 متر ، شلیک بالستیک با زاویه لوله 85 درجه است.[/quote]

معذرت می خوام علی جان، ولی کدوم آی کیو ای یه همچین کاری ممکنه بکنه؟!

[quote]چرا این هویتزر امتجان خوبی پس نخواهد داد؟؟؟[/quote]

بدلیل لزوم نبرد کوتاهبرد در مواقع خاص بر علیه اهداف دشمن خصوصا اهداف زرهی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی یه نکته ای به ذهنم رسید، کاربرد شلیک توپ در زاویه 85 درجه احتمالا می تونه برای این باشه که هدفی رو که در پشت کوه یا تپه ای در نزدیکی هست، بزنند. در این صورت اون کاری که علی آقا فرمودند توجیه پذیر هست.

فلذا من اون انتقادم رو پس می گیرم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مالای اسرئیا خیلی زیبا و کارا هستن ولی یکی هم خودمون داریم فکر کنم رعد اگر میه تاپیک اون رو هم بزنین تا بحث بشه در موردش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

البته یک نکته در باره هویتزرها خدمتتان عرض کنم و اینکه امروزه هیچگاه از هویتزر برای پشتیبانی نیروهای خودی در مسافتهای کمتر از 12 کیلومتر استفاده نمی شود .

هویتزرها معمولا به طور متوسط 2.5 برابر تانکها قیمت دارند و به نسبت MBT ها کمتر قدرت مانور دارند و کمتر قدرت درگیری مستقیم با دشمن را دارند و به همین دلیل کمتر آنها را در معرض خطر قرار میدهند.

در فواصل کمتر معمولا از خمپاره اندازهای متوسط 90 و 120 میلیمتری و سنگین 150 میلیمتری به جای هویتزرها استفاده می شود.

[quote]مالای اسرئیا خیلی زیبا و کارا هستن ولی یکی هم خودمون داریم فکر کنم رعد اگر میه تاپیک اون رو هم بزنین تا بحث بشه در موردش.[/quote]

اپرا جان فکر کنم تاپیک معرفی هویتزر رعد در همین سایت موجود باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.