MOHAMMAD

Airforce
 • تعداد محتوا

  3,593
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

MOHAMMAD آخرین امتیاز شما در روز 18 اسفند 1393

MOHAMMAD شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

5,618 نشان حکمت

درباره MOHAMMAD

 • رتبه حساب کاربری
  ???? ??? ????? ?????

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,697 نمایش های پروفایل
 1. MOHAMMAD

  F-35 Lightning II

  درسته، هزینه کمرشکن «نت» جنگنده های یوروفایتر برخی از کشورهای با اقتصاد متوسط اروپایی (نظیر اسپانیا) را وادار به تجدید نظر در انتخاب خود و رفتن به سوی فروش جنگنده های خود نموده است، چه آنکه اینگونه کشورها تهدیدات آنچنانی هم ندارند و نهایتا در قالب ائتلافهای چند کشوره به برخی عملیاتهای محدود نظامی می پردازند. تجربه ی اسپانیا بهترین نتیجه برای کشوری همچون بلژیک است که روی کاغذ شرایطی کاملا مشابه با آن دارد، ضمن اینکه خودِ لفظ جنگنده نسل پنجم (که برای اف 35 به کار می رود) کشش زیادی را برای انتخاب آن بوجود خواهد آورد.
 2. میزان خبرسازی جعلی رسانه های محور عربی-عبری-غربی از حمله به الحدیده بسیار زیاد هست، دوستان فریب پروپاگاندا رو نخورید. فقط همینو بدونید که آمریکا و فرانسه و احتمالا اسراییل هم بصورت مستقیم وارد نبرد با انصار الله شده اند. امام زمان ان شا الله به شیر بچه های انصار الله یاری بده.
 3. MOHAMMAD

  قاهر F-313

  شما خودت استادی نیاز به توضیح ما نداری.
 4. منکر اقداماتی که فرمودید نیستم، ولیکن باز هم فرمایشات شما تایید عرایض بنده هست، آنها تهدید «لفظی» میکنند، در عمل نمی توانند کاری در کشور ثالث بکنند؛ مگر اینکه همکاری آنها با ایران اثبات شود که چنین چیزی فقط در صورت «اقرار علی نفس» ایشان ممکن است. خیر، از سال 1971 نیکسون رییس جمهور وقت آمریکا به پشتوانگی طلا برای دلار پایان داد. در واقع از آن سال دولت آمریکا هر آنچه اراده کرده دلار فاقد پشتوانه چاپ کرده، البته خودشون یه سری مبناهای «ادعایی» برای پشتوانه دلار دارند (مثلا حجم اقتصاد آمریکا) ولی دیگه طلا نیست. اخیرا الکس مونی نماینده ویرجینیای غربی پیشنهاد کرده که مجددا طلا پشتوانه دلار گردد ولی به عقیده بسیاری متخصصین حجم حباب اقصاد آمریکا به حدی شده که اساسا طلای لازم برای پشتوانه سازی دلار برای آن، در آمریکا وجود ندارد. عذرخواهی میکنم اینا دیگه همش حرفه و حرف هم که باد هواست..... یارو برداشته برابری ارز خودشو با طلا حذف کرده و الی ما شا الله دلار «بدون ارزش ذاتی» چاپ کرده، اونوقت از بقیه توقع داره که به نظام طلا پایبند باشن، مگه داریم؟ مگه میشه؟ دقیقا درسته. آمریکا تورم خودش رو (که طبق بررسی متخصصین فن 400 درصد هست) رو با نظام معاملاتی «دلار پایه» به بیش از 100 کشور دنیا (از جمله ایران، البته تا 2 ماه پیش) صادر میکنه و این 400 درصد روی اونها سرشکن میشه، هر کدوم تقریبا از چنددهم درصد تا حدود 10 درصد سهمشون میشه؛ به این ترتیب خودش سالم میمونه و آسیبی نمیبینه.
 5. شما اول باید انواع تحریمهای واضعه علیه ایران رو بشناسید (که توصیه می کنم مطالعه شون کنید) ولی خب تا به اونجا، جهت اطلاعتون یکی از تحریمهایی که علیه ایران وضع شده اینه که دولت ایران و . . . حق استفاده از دلار و مبادله اون رو ندارند، در معاملات بزرگ هم بادی مبادلات از طریق بانکها و سیستم سوئیفت انجام بشه، که کاملا تحت اشراف اطلاعاتی آمریکاست، فلذا شما نمی تونید از دلار اصلا استفاده کنید. اما در پاسخ، شما دلار را بصورت فیزیکی و تراکنشی(بانکی) از مبادله حذف میکنید، اما در کوتاه مدت اون رو به عنوان مبنای معاملاتی حفظ میکنید و این باعث میشه تا بتونید به یک مبنای مشترک بین خودتون و طرف مقابل برای مبادلات دست پیدا کنید. پس، دلار از «چرخه ی مبادله» حذف میشه اما ارزشگذاری پولهای دو طرف مبادله بر اساس اون انجام میشه. (بازهم تاکید میکنم در کوتاه مدت) این کار به این صورت انجام میشه که در همون تاریخی که قرار هست شما مبادله مالی با طرفت داشته باشی، ارزشگذاری ارزهای طرفین بر مبنای دلار انجام میشه و مبادله صورت میگیره، فرضا شما یه قرارداد خرید به ارزش یک میلیون دلار از چین داری، قراره به قول خودت یه ماه دیگه پیش پرداخت 200 هزار دلاری بهش بدی، در همون تاریخ پرداخت پیش پرداخت، ارزشگذاری ارزهای طرفین با دلار انجام میشه و شما «معادل ارزش ریالی» 200 هزار دلار رو به حساب شرکت مربوطه نزد بانک مرکزی ج.ا.ا (یا بانک عامل دیگر در ایران) واریز میکنی، بانک مرکزی ج.ا.ا هم از طریق نت (از کانال امن و غیر قابل ردیابی توسط آمریکا) اطلاعات مربوطه رو برای بانک مرکزی جمهوری خلق چین میفرسته و بانک مرکزی چین هم شرکت مربوطه رو به همون میزان در نزد خودش یا بانک عامل دیگر، بستانکار میکنه. بعد طبق قرارداد شما به قول خودت 3 ماه دیگه پارت اول رو تحویل میگیری و حالا قراره قسط دوم پول رو بازم به مبلغ مثلا همون 200 هزار دلار واریز کنی؛ در اینجا فرضا ریال در برابر دلار دچار افت شده و 5 درصد(مثلا) کاهش ارزش داشته، اما از اون طرف یوان افزایش ارزش داشته و مثلا 7 درصد در برابر دلار رشد پیدا کرده. در اینجا با یه حساب خطی، ارزش میزان پولی که باید برای طرفت حواله کنی مشخص میشه که باز هم به همون روش اشاره شده کار انجام میشه. اینجوری پول رو قسط قسط واریز میکنی و جنس رو هم پارت پارت تحویل میگیری. دِ نشد دِ، اومدی و نسازی، این فرمایش شما برای وقتی هست که آمریکا «ابزارهایی برای اطلاع از معاملات با ایران» در دستش باشه، اون ابزارها هم چرخه دلار (U-Turn) و سوئیفت هستند. با حذف این دو از مبادلات بین کشورها، دیگه فدرال رزرو و وزارت خزانه داری (اتاق جنگ اصلی آمریکا علیه ایران) ابزاری ندارن که بفهمند که فلان شرکت خارجی با ایران قرارداد منعقد کرده یا خیر؟ یا پولی رد و بدل شده یا نه؟ دولت هند و چین و فلان و بهمان هم مگر مغز جیگر میل نموده باشند که خودشون خودشون رو لو بدهند. ------------------------------------------------------- در مورد دو پست قبلتر خودم که در پاسخ به استاد واریور نگاشته شده بود لازم هست قید کنم که منظور از نداشتن عقل سلیم، دولتهای متأخر بوده و نه خدای ناکرده ابراهیم خان عزیز.
 6. MOHAMMAD

  قاهر F-313

  پسار فشاری.
 7. MOHAMMAD

  اسلحه انفرادی ذوالفقار

  خیلی از پروژه ها بیش از یه سال طول کشیده، اونم با بودجه های عریض و طویل دولتی!
 8. تعجب میکنم، دو چیز را به هم ربط میدهید و سعی میکنید از آن عدم امکان اجرای پیمان پولی دو جانبه را به دلایلی که در ذهن دارید نتیجه بگیرید! این موضوع قبلا حل شده و در هر روز ارزش معاملاتی ارزهای دو طرف ملاک عمل قرار میگیرد (همانطور که الان هم که ارز واسط دلار در بین است دقیقا همین عمل صورت میگیرد و اول هر روز تا ارزش مبادله دلار در آن روز مشخص نشده هیچ معامله ای صورت نمی گیرد). حتی در بسیاری از پیمانها، برای رفع مشکل اختلافات در تعیین ارزش متقابل ارزهاشون، پذیرفتند که «فعلا» ارزش گذاری متقابل ارزها بر مبنای ارزش آنها با دلار یا یورو انجام شود و سپس تبدیل صورت گیرد (مثلا در پیمان فرضی بین سوییس و برزیل، ابتدا ارزش رئال با دلار مشخص و ارزش فرانک هم با دلار تعیین و سپس نرخ مبادله ای طرفین مشخص می شود، اما دلاری جابجا نمی شود)، اینطوری زمینه بروز بسیاری از اختلافات از بین می رود. اما در مورد تورم لجام گسیخته، بله به قول یکی از اساتید اقتصاد آمریکا تورم الان در ایران 77 درصد (یعنی بسیار بیش از 49 درصد در زمان هاشمی) هست (به قولی برادران لیبرال در ایران در شکستن رکورد همدیگه رقابت خوبی دارند!)، اما فرض کنید ما بخواهیم با روسیه بر مبنای پیمان پولی دوجانبه تجارت کنیم، در این حالت که ارزش پول ما روز به روز افت میکند بسی خوش به حال صادر کنندگان و کمی بد به حال وارد کنندگان است. نکته خوشمزه ماجرا اینجاست که حتی اگر پیمان پولی دوجانبه هم در کار نباشد، باز هم وضعیت همین است؛ چرا؟ چون نرخ ارزش ارزها را با ارز مرجع (دلار) می سنجند فلذا باز هم اوضاع همین است و از اساس تفاوتی در وجود یا عدم وجود پیمان پولی «در اجرا» نیست. با «فروختن» چیزی حل نمی شود، به شما و همه دوستان توصیه میکنم مستند «فروشنده» قسمت 1 و 2 رو حتما ببینید، چندبار از یه سوراخ گزیده شویم.......
 9. عذرخواهی میکنم رفیق قدیمی جناب لیبرال! صحبت بنده هیچ ربطی به اشغال اقتصاد ایران (در ظاهر) توسط ایکس و ایگرگ نداره، اقتصاد بین الملل ایران در بند همانیست که تجارتش وابسته به اون هست، یعنی ارز واسطی به نام دالر! ساده اش میشه این که وقتی شما اجازه تراکنش دلاری نداری و به لحظه اینگونه تراکنشها رصد میشن، «عقل سلیم» حکم میکنه که بری دنبال پیمان پولی دوجانبه که این ارز واسط رو حذف کنی و خطر تحریم رو هم از سر طرف خارجی ای که با شما معامله میکنه برداری (در هر معامله ای ارز مبادله میشه، مگر کالا با کالا) که هم طرف راغب بشه با شما معامله کنه و هم خطر پرداخت جریمه ای که متوجه طرف خارجی میشه از سر خودت رفع بشه. آقا ولش کن چی گفتم، عقل سلیم........ اخیرا دولت در اقدامی بسیار دیرهنگام، ارز یورو رو جایگزین دلار در مبادلات بین المللی کرد (اشتباه پشت اشتباه، البته اشتباهی با تبعات کمتر)، در حالی که حداقل با 50 تا 60 کشور نیازی به چنین کاری هم نداریم.
 10. عذرخواهی از آف تاپیک، اگر لیبرالهای عزیز بذارن (که بعیده ارباباشون اجازه بدن که بذارن!) پیمانهای پولی دوجانبه با خریداران نفت مون به سرانجام برسه، هم نفت فروخته میشه و هم پول اون به راحتی به کشور بر میگرده، مشکل از عدم اراده جدی دولت در اجرای پیمانهای پولی دو جانبه است. تصور بفرمایید ما حتی با چین (شریک اصلی تجاری مون) و روسیه (مهمترین شریک فعلی سیاسی مون) پیمان پولی دو جانبه نداریم و این یعنی فاجعه ای که فقط اهل فن معنی اون رو می فهمند.
 11. MOHAMMAD

  قاهر F-313

  بال همه هواپیماهای جنگنده از حداقل 50 - 60 سال قبل به این طرف پسگرایی داره؛ برای کاهش پسا در سرعتهای نزدیک به صوت و مافوق اون. میزان این زاویه در هر پرنده ای با محاسبات دقیق و علمی بدست میاد و اینطوری نیست که همینطوری چشمی یه زاویه ای رو تعیین کنند.
 12. MOHAMMAD

  پیگیری تحولات غزه

  دقیقا نمیدونم، بستگی به خرج مربوطه داره. اگر عاقل باشند با زاویه زیر 45 شلیک می کنند که Apogee و در نتیجه تایم در اختیار سیستم گنبد آهنین برای رهگیری بیاد پایین.
 13. MOHAMMAD

  پیگیری تحولات غزه

  بله درسته ولی خب از همین تصاویر ما تقریبا به نوع مهمات شلیک شده پی بردیم.
 14. MOHAMMAD

  پیگیری تحولات غزه

  رعب که ایجاد میکنه، منتها هدف تنها ایجاد رعب نیست، به نوعی به چالش کشیدن گنبد آهنین و وادار سازی اسراییل به پذیرش هژمونی محدود گروههای مقاومت در باریکه غزه است. ضمن اینکه پرتاب این خمپاره و راکتها دقت بالایی نداره و هدفگیری دقیق با اونها مشکل هست. همونطور که عرض شد ایجاد رعب و وحشت فرع بر ماجرا هست ولی خب جهت نمونه:
 15. MOHAMMAD

  پیگیری تحولات غزه

  با اینکه اخبار و تصاویر زیادی از برخورد خمپاره ها و راکتهای شلیک شده از غزه به نواحی صهیونیستی منتشر نشده و سانسور شدیدی در این زمینه اعمال می شود اما تصاویر زیر مشخص می کند که تعدادی از پرتابه های شلیک شده با موفقیت از سد آیرون دام عبور کرده و به شهرکهای صهیونیستی اصابت کرده اند. ترکشهای خمپاره یا راکت که در یک پارک اصابت کرده است، با توجه به ضخامت ترکشها، احتمال خمپاره 120 یا مینی کاتیوشا بالا است: به محل اصابت ترکشها بر روی دیوار دقت فرمایید: پرتابه ای (احتمالا راکت) که به یک پارک اصابت کرده است: نفربر اسراییلی در نزدیکی مرز با نوار غزه با انتشار دود استتار تلاش می کند تا خود را از خطر موشکها و راکتهای ضد زره برهاند: پرتابه ی کم قدرتی (احتمالا خمپاره 60) که به یک زمین بازی برخورد کرده است: