MOHAMMAD

Airforce
 • تعداد محتوا

  3,538
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

MOHAMMAD آخرین امتیاز شما در روز 18 اسفند 1393

MOHAMMAD شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

5,575 Excellent

درباره MOHAMMAD

 • رتبه حساب کاربری
  ???? ??? ????? ?????

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,303 نمایش های پروفایل
 1. صرفاً جهت اطلاع دوستان، امروز اف 35 در ارتش اسراییل رسماً عملیاتی شد، چندی قبل هم در حال پرواز آزمایشی بر فراز لبنان بودند که ...
 2. اصلا اصراری ندارم که عرایض من را بپذیرید، برخی چیزها را گذر زمان مشخص میکند.
 3. من منظورم این عکس بود (سرجنگی سمت چپ) که قرار داده شده بود: و اینکه این سرجنگی سام 6 هست نه سام 2. در تصویر به اشتباه قید شده SA2 .
 4. حالا سام 2 یا غیر اون، (البته این عکس سرجنگی یک موشک سام 6 هست) اما این سرجنگی مربوط به یک موشک زمین به هوا هست، چرا؟ از روی ابعاد و اندازه ترکشها. این ترکشها اندازه بهینه برای آسیب زدن به هواگردها هستند. این سرجنگی به هیچ عنوان سرجنگی یک موشک زمین به زمین نیست. اونهم خا-55 با اون کاربردی که براش تعریف شده. گول یکسری کذاب تلگرامی رو نخورید.
 5. وقتی با گذشته مقایسه می کنیم همین 3 تا موشک هم که زده شده بسیار خوب هست. یه زمانی بود هواپیماهای اسراییلی میومدن تو ارتفاع پست و با بمبهای مارک تاسیسات سوری ها رو بمباران می کردند. بعدا (طی جنگ داخلی با تروریستها) با دریافت تجهیزات سخت افزاری جدید از روسها و خصوصا دریافت کمکهای انسانی و نرم افزاری از ایران که منجر به بهسازی و بهینه سازی سامانه های قدیمی ارتش اسراییل شد کار به جایی رسید که پرنده های اسراییل در آسمان سوریه مورد تهدید قرار می گرفتند و حتی در راه بازگشت و بر فراز خاک سرزمینهای اشغالی هم در تهدید بودند ( اون اف 15 که توسط اس 200 بر فراز خاک سرزمینهای اشغالی آسیب دید ولی تونست فرود بیاد که یادتونه). لذا اقدام اسراییلی ها محدود شد به موشک پراکنی از آسمان لبنان و جولان اشغالی، که اون هم هزینه بسیار بالایی از نظر مالی براشون داره. حتی موردی داشتیم که هواپیمای «جدید» اسراییلی ها بر فراز آسمان لبنان در کمند ترکشهای موشک سامانه اس 200 مدرن شده سوری ها بدست مستشاران ایرانی قرار گرفت و مجبور به فرود اضطراری شد (اسراییلی ها اعلام کردند که این هواپیما با لک لک(!) برخورد کرده است!) حالا اسراییلی ها با احتیاط زیاد و از فاصله دورتر اقدام به شلیک موشکها می کنند که نتیجه ای جز رویت زودتر موشکهاشون برای رادارها رو نداره. در نتیجه، هشیاری و آمادگی بیشتر برای پدافند سوریها بدست میاد. در واقع اسراییلی ها بدست خودشون دارن مثل یه مانور با شرایط جنگی برای سوری ها شبیه سازی میکنند و این بهترین تمرین برای سیستم پدافندی سوری هاست، هرچند اشکالاتی هم که در سیستم سوری ها وجود دارد کم نیست.
 6. دقیقا همینطور هست، عقب بودن گلنگدن هم دو معنی دارد، یا فشنگهای داخل خشاب به اتمام رسیده اند و یا شکار لحظه ی عقب بودن گلنگدن توسط عکاس هست (چون فقط ده تا پوکه در تصویر دیده میشه،با فرض پر بودن خشاب اسلحه مابقی پوکه ها یا از کادر خارج شده اند و یا هنوز فشنگشان شلیک نشده). بنظر فرد داخل عکس آدم حرفه ای هست، نوع حمایل بسیار کاربردی ای برای اسلحه اصلیش انتخاب کرده. و اما اسلحه اصلیش، AK-103 یا همون کلاش 133 به قول ما.
 7. سلام به دوستان این موشک خرمشهر تاپیک مستقل نداره؟
 8.   ممنون، ولی نیاز به پاسخ دقیق داریم که فعلا بنظر میاد کسی نداره.
 9. یه سوال فنی، آیا کرار هم مثل تی 72 باید پس از شلیک لوله اش در زاویه خاصی قرار بگیره تا ریلود انجام بشه یا این محدودیت را نداره؟
 10. یادش بخیر....   رضا بلیز....   این موشک در برد کوتاه برای ناوهای ما از سایر گزینه هایی که مطرح میشن(نظیر کروتال/اف ام 80/ حزر نهم) و تور ام یک بهتر هست.
 11. ممنون، ای کاش در مورد مکانیزم کشندگی این سیمها بیشتر توضیح داده بودید، همونطور که اشاره کردید با این سیمها می توان سر طرف مقابل را برید، اما این سیمها روش تمیزتر و بی سر و صداتری نیز در اختیار فرد مهاجم قرار میدهند.   اگر از نوع سیم غیر برنده استفاده شودپس از انداختن سیم به دور گردن طرف مقابل و محکم کشیدن آن ، جریان خون به مغز وی قطع می شود. در این حالت چیزی حدود 5 ثانیه زمان لازم است تا وی کاملا سست شود و کمتر از 10 ثانیه نیز لازم است تا بمیرد(اگر به مغز انسان 8 ثانیه خون نرسد دچار مرگ می شود). در این حالت از خون و خونریزی و خر خر کردن گلوی بریده شده خبری نیست و قتل در سکوت کامل انجام می گیرد. البته حدودا 3 ثانیه اول طرف کمی دست و پا می زند ولی چون حمله از عقب انجام می شود در موقعیتی نیست که خودش را رها کند و 99.9 درصد افراد هم راه رهایی از چنین موقعیتی را نمی دانند و نمی توانند در آن 3 ثانیه طلایی کاری برای خود بکنند. برخلاف تصور عامه، این سیم عموما با خفه کردن نمی کشد، بلکه با قطع جریان خونرسانی به مغز باعث مرگ مغزی می شود. اگر شدت حلقه سیم کمتر باشد مجراهای تنفسی را می بندد ولی رگهای خونرسان به سر را نه، و آنوقت 3 دقیقه زمان لازم است تا فرد بمیرد ولی در صورت تنگتر کردن حلقه، فقط 8 ثانیه.   هرگز، هرگز، هرگز چنین کاری (شوخی یا جدی) را بر روی هیچ موجود زنده ای امتحان نکنید. حتی نگه داشتن 3 ثانیه یا کمتر سیم در حالت کاملا بسته ممکن است به بروز آسیبهای جدی و غیرقابل برگشت مغزی شود.
 12.   به همون دلیلی که سران بلژیک در جنگ جهانی دوم احساس خطر نکردند و کشورشون پل پیروزی آلمان بر خط دفاعی مستحکم فغانس شد، در واقع آلمانها با اشغال بلژیک خط دفاعی پیچیده فرانسوی ها را دور زدند و آن را اشغال کردند.
 13.   با تشکر از زحمات شما، دقیقا در زمانی که داشتم مطلب شما را می خواندم به همین مطلب فکر میکردم، سالها آرزوی خیلی از ما این بود که بشویم مثل آمریکا و بتوانیم خیلی از نیازمندیهایمان را از بخش خصوصی تأمین کنیم. برخی چیزها مبانی فکری آدم را بطور بنیادی تغییر می دهد!
 14.   بحث ترکیه نیست، ترکیه بیشتر یک Case Study هست اینجا، روی صحبت من با اون دسته افرادی هست که صِرفِ تجهیزات نظامی رو برگ برنده در نبردهای آینده می دونن( که از قضا از درجه بالاهای سایت هم چنین دیدگاههایی دارند و اصطلاحا فن سالار یا تکنوکرات هستند!) این افراد هیچگاه نمی تونن شکستهای ترکیه در الباب یا نبردهای فرسایشی و بی نتیجه ارتش آمریکا در فلوجه رو توجیه فنی و علمی بکنند.
 15. خیلی دلم می خواد بدونم اونهایی که ارتش ترکیه رو بسی بالاتر و ورزیده تر از نیروهای مسلح ما می دانستند پس از شکست خفت بار الباب کجا هستند؟!