MOHAMMAD

Airforce
 • تعداد محتوا

  3,573
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  3

MOHAMMAD آخرین امتیاز شما در روز 18 اسفند 1393

MOHAMMAD شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

5,575 Excellent

درباره MOHAMMAD

 • رتبه حساب کاربری
  ???? ??? ????? ?????

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,506 نمایش های پروفایل
 1. عزیزم دولت فعلا همچنان و با قدرت به سیاست تنش زدایی(!) ادامه میدهد!
 2. ظاهرا یکی از مقامات سوری گفته که ایران و روسیه به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور دارند و به نوعی غائله رو خوابونده.
 3. دقیقا، با اینکار میشه آمار مصرف موشک و گلوله رو در پدافند هم کاهش داد، ضمن اینکه الینت خودش یک اقدام تهاجمی هم در ذات خودش به حساب میاد. با درود ببخشید متوجه نشدم اسراییلی ها موشکی که 7.5 ماخ سرعتش هست رو با کدوم سامانه میزنن؟ و چطوری بود که حداقل یکی از موشکهای سام 5 پس از از دست دادن هدف عرض سرزمینهای اشغالی رو طی کرد و در دریای مدیترانه افتاد بدون اینکه توسط سامانه های اسراییلی رهگیری بشه یا آسیبی ببینه؟ بله از نظر تئوری امکان چنین چیزی وجود داره. هر سامانه با تعداد مشخصی پرتابگر میتونه لینک بشه و بیشتر از اون نیاز به تشکیل «باتری» جدید هست.
 4. پیری و هزار عیب شرعی.....
 5. اقا بطور کلی این مشکلات سایت کی تموم میشه ان شاء الله؟
 6. این راکت اندازه؟ میشه راکت کالیبر 90 میلیمتری چینی باشه؟
 7. با سلام اگر به سیر روند فرمایشات رهبر معظم انقلاب دقت نظر بفرمایید حتما به این نتیجه می رسید که برجام موشکی ای شکل نخواهد گرفت (علی رغم میل و خواست جمعی در ایران).
 8. با سلام اینو مطمئن هستید؟ منبعش موثقه؟ با سلام و ادب 1- ما از جنگ روی عمدتا دریا بحث می کنیم، جایی که موشک پدافندی زمین پایه دشمن وجود ندارد و نقاط وجود موشکهای پدافندی دریا پایه هم معدود و محدود است. 2- در همین قضیه اف 16 و اف 15 ساقط شده اسراییل، برخی موشکهای سام 5 که موفق به برخورد با هواگردها نشدند از عرض سرزمینهای اشغالی گذر کردند و در دریای مدیترانه افتادند! بدون هر گونه رهگیری موثر یا برخورد سخت. بله درست می فرمایید، منتها چنین توانی در آواکسها و تانکرها وجود ندارد.
 9. با استفاده از رادار قدرتمندش دوست عزیز، ضمن اینکه اف 5 یک جنگنده نسل 3 هست و بازتاب راداری بالایی (به نسبت جثه) داره ولی بازتاب راداری استرایک ایگل نسبت به اف-15 اِی بهبود چشمگیری داشته. اینو بذارید در کنار توان اخلال بالای استرایک ایگل در رادار اف 5. دوست من اومخونتو خودش الگوهایی قطعا از اسپارو و سی اسپارو گرفته و به نوعی نسل بعد موشکهای ضدهواپیما به حساب میاد، ضمن اینکه تموم فاکتورهای اساسیش از اسپارو برتره.
 10. اگر این قضیه خرید موشک اومخونتو صحت داشته باشه مدل Umkhonto-ER-IR اون میتونه یک کیس عالی برای تجهیز همه ی جنگنده های ما علی الخصوص صاعقه باشه! وزن سبکی داره و 30 کیلومتر هم برد داره (که برد اون در شلیک از هواپیما حدودا دو برابر و یا کمی بیشتر میشه) و سرجنگی قدرتمند 23 کیلویی. (البته نوشته در دست توسعه، و این یعنی اینکه هنوز تولید انبوه نشده) حتی همون مدل اینفرا رد معمولی اون (باز هم در صورت دسترسی البته) هم با برد 20 کیلومتر (که در شلیک از هوا به 40 کیلومتر یا بیشتر میرسه) گزینه مناسبی برای صاعقه ها هست.
 11. سلام اخوی چون صیاد 2 کار اومخونتو رو نمیکنه، اومخونتو یه سیستم کوتاهبرد بسیار قابل هست که اگر خرید اون صحت داشته باشه یکی از بهترین خریدهای نظامی بعد از انقلاب (به همراه آر بی اس 70 سوئدی، که هنوز نتایج شکارهاش در جنگ از طبقه بندی در نیومده) هست. صیاد 2 یک پدافند برد بلنده که کارایی خاص خودشو داره و به طور تخصصی برای زدن هواپیماها بهتر هست اما اومخونتو در زدن تهدیداتی مثل موشکهای کروز تخصص بهتری دارد. ضمن اینکه خرج کردن یک موشک صیاد 2 برای به عنوان مثال یک بالگرد دشمن مصداق واقعی «اسراف» هست، در حالی که اومخونتو می تونه همون کار رو با هزینه کمتری انجام بده، پس تهدیدات سنگینتر و دورتر با صیاد و تهدیدات سبکتر و نزدیکتر با اومخونتو پاسخ داده شوند بهتر هست. نرخ جایگزینی سریعتر در میدان نبرد هم فاکتور دیگه ای هست که برگ برنده دیگری برای اومخونتو می باشد، در زمان درگیری های سنگین، سرعت ریلودینگ سامانه هایی مانند اومخونتو با امثال صیاد قابل مقایسه نیست.
 12. دوستان ساده نباشید، کره شمالی به نقطه ی «غیر قابل بازگشت» رسید و به خاطر همین هم الان اومده سر میز مذاکرات. تازه با چه سیاستی بیاد خدا داند و باید منتظر موند. ضمن اینکه در طول مذاکرات مدام می کوبه تو سر تیم آمریکایی که شما به وعده ها تون وفادار نیستین و .... (به مورد ایران اشاره می کند، به افق خیره می شود و لبخندی میزند...)
 13. سلام می خواستم پاسخ سوال پست قبلی تون رو بدم که دیدم آقا رضا زحمتشو کشیدن، اما در مورد این سوالتون، هر کسی را بهر کاری ساختند، برای مقابله با ایگلهای سعودی در فامد باید از «جنگنده» مناسب فامد استفاده کرد. حتما می پرسید پس اف 5 ها یا صاعقه ها چی؟ اف 5 و صاعقه باید در پلن رزمی تخصصی خودش وارد نبرد با ایگل بشه و اتفاقا اونجا بسیار هم موفقه، منتها وقتی می تونه به خوبی با حریفی مثل اف 15 روبرو بشه که با هدایت خوب رادارهای زمینی و جنگنده های در آسمان از زاویه مناسب به اون نزدیک بشه. به یاد بیارید که رمز موفقیت اف 5 تبریزی که میگ 25 سرگرد الریان (بنا به قولی) را سرنگون کرد فقط و فقط هدایت عالی کنترلر شکاری بود، و اگر یکی از سایدویندرهای اون لانچ میشد حتی لاشه ی میگ 25 هم بدست خودمون می افتاد. پس در یک نبرد هوایی جنگنده ی رهگیر باید در ماموریتی که برای آن تخصص دارد وارد شود. همانطور که آقا رضا هم اشاره داشتند اگر پلتفرم اف 5/صاعقه سنگین شود به میزان زیادی قابلیت مانور خود را از دست میدهد و این یعنی نقض غرض. جهت اطلاع، زمانی که عربستان اف 15 های سی خود را تحویل گرفت این هواپیماها در داگفایت تمرینی با اف 5 های خود سعودی ها موفقیت خیلی شایانی به دست نیاوردند و شکستهایی داشتند. در حالی که اف 15 سی بنا به اذعان سازنده قرار بود در داگفایت بسیار قابلتر باشد و فاجعه ی اف 15 اِی (که یک بازنده ی محض در برابر اف 5 بود) نباشد. حال اگر همین پلتفرم صاعقه تحت پروتکل امن مخابراتی و با هدایت کنترلر زمینی/هوایی/الینت و ...از زاویه مناسب به اف 15 مهاجم نزدیک شود می تواند بخوبی آن رابه زحمت بیندازد و حتی اگر موفق به اسقاط آن نشود حداقل ماموریت آن را Abort نماید. بله من هم موافقم اگر بتوانیم موشکی فامد با وزن حداکثر 150 کیلوگرم و ترجیحا رم جت (افزایش برد بواسطه حذف مخزن سوخت) بسازیم آن را به تعداد حداکثر دو عدد روی اف 5 نصب کنیم ولی نصب فکور را موافق نیستم که دلایل آن ذکر شد. این تایگر اولی خودش از راه دور طعمه ی مناسبی برای موشکهای آمرام سعودی هست، و بدلیل وجود موشکهای سنگین و پر پسای فکور در زیر بالها (که مانند اف 14 نیمه پنهان هم نیستند) در هنگام شلیک موشک به سمتش نمی تواند مانوردهی مناسبی داشته باشد و هدف قرار می گیرد. اما پرنده ی دوم شانس بسیار بیشتری برای گریز دارد. دو برابر تراست بیشتر خیلی زیاده، اگر می فرمودید 10 یا 15 درصد قابل قبولتر بود، دو برابر بدون تغییر ابعاد غیر ممکن هست (با تکنولوژی فعلی). توربوفن بدون پس سوز هم بدرد داگفایت نمی خورد، در داگفایت پس سوز بسیار کارا هست و نبودن اون موجب استال زودتر هواپیما در گردش، افزایش شعاع گردش، کاهش شتاب و یکسری ایرادات دیگر می شود. ضمن اینکه افزودن فن به موتور توربوجت باعث افزایش قطر بدنه اون میشه که با فرض ابتدایی تون (عدم تغییر ابعاد موتور) تناقض داره.
 14. در دایرکت هیت مسئله مانوردهی و مانور پذیری پیش میاد که موضوع رو بغرنج تر میکنه، مضافا اینکه موشک به احتمال قوی توسط رادار آواکس مورد شناسایی قرار میگیره، در حمله ی بالستیکی این نگرانی کمتر هست یا وجود نداره، اما مسئله مهم زمان باز شدن پوشش محافظ سر جستجوگر و نحوه ی انکشاف هدف هست، راداری یا تصویری؟