MOHAMMAD

Airforce
 • تعداد محتوا

  3,658
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  7

MOHAMMAD آخرین امتیاز شما در روز 13 خرداد 1398

MOHAMMAD شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

5,967 نشان حکمت

درباره MOHAMMAD

 • رتبه حساب کاربری
  ???? ??? ????? ?????

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

3,304 نمایش های پروفایل
 1. سلام ببینید دوست گرامی صِرف وجود مشکلاتی که نام بردید (و درست هم هستند) دلیل نمیشه که به الزامات متوقف مانده ی هوانیروز بی توجهی بشود. یگان بال ثابت هوانیروز برخلاف اینکه معمولا اسمی ازش نبوده و نیست، اما از مهمترین بخشهای هوانیروز بوده و هست. و اینکه در سالهای اخیر به هواپیمای جدیدی مجهز نشده دلیل نمی شود که تا ابد هم همینطور باقی بماند. شما به عنوان یک فرد مطلع در حوزه مسائل نظامی، بهتر از من شاید بدونید که از همون دهه ی 60 که پی سی 7 ها وارد ایران شدند؛ بلافاصله ساخت برخی قطعات پر مصرف اونها در ایران شروع شد، در سال 68 هم با اسمبل حدود 10 فروند پی سی 7 با قطعات وارد شده و تولید شده، پروژه S.68 شکل گرفت. طبیعتا پیشرفتهای تکنولوژیک از سال 68 تا 98 در زمینه مهندسی مواد و روشهای تولید اعم از ریخته گری و CNC و ... باعث شده که دست کشور در تولید این هواپیما بالاتر بره. باز هم تاکید میکنم وجود نیازهای دیگر در نیروی زمینی (اعم از زرهی و خودرویی و .....) باعث بی توجهی به این حوزه مهم نمیشه. اونم حوزه ای که سالها بدلیل اهمیت بیشتر حوزه هواپیماهای توربوپراپ آموزشی در نهاجا، متاسفانه مغفول مانده. پس نباید دچار خلط مبحث بشیم. در نیروی زمینی بالگرد جای خود، زرهی جای خود، تجهیزات پیشرفته جای خود، هواپیمای بال ثابت هم جای خود. هیچیک جای دیگری را نمیگیره، خصوصا حوزه ای که سالها بدلایل مخلتف (مالی، دسترسی، عدم توجه و . . . ) مغفول مونده. به عنوان هواپیمای پشتیبانی نزدیک شاید خیر، ولی به عنوان نقش آموزشی-شناسایی قطعا بله.
 2. شاید قصد بکارگیریش در یگان بال ثابت هوانیروز رو دارند.
 3. حالا مشخص میشه که چرا روسها برای موشک آلامو از این شکل کانارد بهره گرفتند. من حتی یادمه که جایی خوندم که موشک آلامو از عملگرهای هیدرولیکی(!) برای کنترل کاناردهاش استفاده میکنه، ولی متاسفانه منبع یادم نیست.
 4. با کلیت مطلب آقا ابراهیم موافقم، ولی خب وضعیت خاص سیاسی-نظامی منطقه باعث می شد تا عملا نشه موشکباران شدیدتری را در فاز اول تحمیل نمود (هرچند برای فاز دوم -در صورت پاسخ یانکی ها- پیش بینی شده بود). پایگاه باید جوری زده می شد که در «فاز اول اطلاع رسانی» آمریکایی ها بتونن پوششی برای تلفات ایجاد کنن تا در فشار رسانه ها برای جبران قرار نگیرند.
 5. سلام با اجازه یک احتمال دیگر هم من اضافه میکنم، موشکهای سام 6 موجود در زرادخانه یمنی ها، مجهز شده به ردگیر اپتیکی/حرارتی به همراه سایت حسگر اپتیکی جداگانه. آسیب وارده به بالگرد آپاچی تقریبا به میزان زیادی مویدِ سنگین بوده سرجنگیِ موشک اصابت کننده است...
 6. چرا؟ چون حرف حقی رو زده؟ این که دلیل نمیشه فرد رو زیر سوال ببرید.
 7. تصویر فیک هست، چون وحید حقانیان که در عکس می بینید الان مدتی هست از جمع کارکنان بیت منفک شده و دیگه اونجا نیست....
 8. مدیران محترم ارشد توضیحی در مورد این موضوع و اتفاقی که برای تاپیک من افتاده دارند؟
 9. یه تاپیکی داشتم با نام استراتژی کیفیت کمیت، در مورد ارتقاء و به کارگیری اف5 در نیروی هوایی بود، اونجا یادمه که 10 سال قبل یه سری پیشنهاداتی رو در این زمینه داده بودیم با دوستان. نمیدونم چرا حذفش کردند بعد پستهاش رو بردند توی تاپیک بررسی جامع نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران! (واقعا چرا تاپیک رو حذف کردن و در یه تاپیک طولانی ادغام کردند که اصلا به راحتی قابل پیدا کردن نیست؟!!!!)
 10. MOHAMMAD

  Vympel R-73

  ممنون، ای کاش یکی از دوستان در یکی از سایتهای مجاز(!) آپلود کنه که امثال ما هم بتونن ببینن. بله متاسفانه حق با شماست، استاتوس میلیتاری رو تلگرامیزه کرده و باعث ایجاد بحثهای بشدت سطحی و کم عمق شده. همچنین بعضا افرادی در استاتوس فعال هستند که شما یک پست نظامی در انجمن از اونها نمی بینید ولی الی ما شا الله در استاتوس فعالند! خب یه همچین تیپ افرادی چرا در میلیتاری هستند؟ واضحه و همه می دونن! --------------------------------- راستی خبری از نسخه جدید آرچر یا هوا به هوای کوتاهبرد جدیدی از روسها نیست؟