Mohebbi

Members
 • تعداد محتوا

  123
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

160 نشان افتخار

1 دنبال کننده

درباره Mohebbi

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان سوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. ضمن تشکر از ارسال این پست. به نظر می رسد این گونه مطالب تنها نقل قول هایی است که از سوی برخی فرماندهان سپاه و برخی عزیزانی که به همه جوانب جنگ آگاهی ندارند پخش و گسترده شده است. تمامی مطالب ذکر شده در این چند پست قابل نقد است که فکر می کنم مجالی برای این کار نیست.
 2.     هنوز هم استفاده از لامپ های مهتابی درسته یا نه؟
 3.   دلیلش اینه که ما واقعا پهپاد نداریم!!! همش نمایشه   پهپاد فطرس که این همه براش داستان گفتند (با اون موشک هایی که بهش چسبوندند)، کجاست؟؟؟؟ من کم کم دارم اعتقاد میارم که مقدار زیادی از صنعت نظامی و دفاعی ما، نمایشی هستند.     باور کنید اگر ده تا پرنده در آن واحد در سوریه در حال پرواز باشند، هیچ جنبنده ای جرات حرکت نداره. به پرواز در آوردن ده تا پهپاد  و پشتیبانی آن ها ظاهرا کاری نداره و هزینه کمتری داره نسبت تلفات بالای انسانی و تجهیزات زمینی. پس مشکل کجاست که این اتفاق نمی افته؟! مشکل اینجاست که ما واقعا پهپاد درست-حسابی نداریم!!!
 4. من هم موافقم. برام جالبه همه اون هایی که دارن ایتطوری انتقاد می کنند در مورد رزمایش نیروی زمینی سپاه هیچی نمیگن!!!!! معلومه چون اون سپاهه و این هم ارتشه و دستش از همه جا کوتاه!!!!! به نظر من که وافعا دست همه عزیزان جهاد خودکفایی درد نکنه. خدا بهشون سلامتی بده که دارن با کمترین امکانات بهینه سازی و خدمات رو در سطح ارتش ارائه میدند.
 5. به اتفاق های اخیر ،اخبار و آرایش نیروها در منطقه اگر توجه کنیم، بعید نیست اگر پیش بینی کنیم که قراره پایان عمر عربستان با دستان ایران صورت میگیره.
 6.   جواب حرفتون در متن خودتون هست:   نکته اول: دقیقا از اونجایی که وظایف و ارتش و سپاه فرق میکنند، سپاه چه نیازی به هوانیروز دارد؟؟؟؟؟ جز این که سپاه میخاد در همه امور حضور داشته باشه؟؟؟ به چه قیمتی؟؟؟ به قیمت این که هوانیروز ارتش کمرنگ بشه؟ به قیمت این که بودجه ای که باید صرف بالگردهای هوانیروز بشه بره برای سپاه خرج بشه؟ به قیمت این که روحیه این سربازان فداکار ملت و کشور خراب بشه؟؟   دوست عزیز! این کار شبیه همون کاریه که امنیت خلیج فارس رو از نیروی دریایی ارتش گرفتند و به سپاه دادند!!! کاری بر خلاف قانون اساسی! کاری با فشارهای زیاد سرداران محترم! بهتر نبود از نیروی دریایی حمایت میشد تا نیروی دریایی بتونه مظهر اقتدار بیشتری باشه! فکر میکنم همه کسانی که حداقل با نیروی دریایی (ارتش) سروکاری دارند می دونند که اون ها چقدر سرخورده شدند از این تصمیم.   برخی ها با تصمیماتشون میان ارتش رو ضعیف می کنند بعد با ظاهر حق به جانب میان ازش انتقاد می کنند که چرا ارتش ضعیف شده!!!! خب برادرای من خودتون این بلا رو سرش اوردید!!!!   نکته دوم: استاندارد کبری و هرچی دیکه اسمش رو بذارید چیزی نیست که مشکل تکنولوژی کبری های هوانیروز رو حل کنه!! تکنولوزی کبری ها برای نزدیک 50 سال پیشه. حالا شما هرچقدر بخواین اون ها را آپدیت کنید محدودیت دارید. پلتفرم این هلی کوپترها باید عوض بشه و این یعنی یک هلی کوپتر جدید. یعنی بودجه، یعنی حمایت دولت و حکومت از خرید پرنده های جدید. تصور نکیند هلی کوپترهای سوپرکبری امریکا همون کبری های قدیمی هستند که نوسازی شدند، خیر. اون ها دوباره تولید شدند. حالا اگر سپاه بخواد برای خودش ناوگان پرنده راه بندازه (با توجه به حمایت هایی که ازش میشه و قدرت سیاسی که پیدا کرده) همه یا بیشتر بودجه ای که باید صرف نوسازی و بهینه سازی و خرید هوانیروز (ارتش) بشه میره برای سپاه خرج میشه.   نکته سوم: با تمام ارادتی که عزیزان سپاه دارم (کسانی که جانشون رو در کف دست گذاشتند) اما باید یادآور بشم که نباید در هرکاری وارد شد. ممکنه صدماتش بیشتر از منافعش باشه برای کشور.
 7. بهتر نیست به جای تشکیل هوانیروز سپاه، کمی به فکر هوانیروز ارتش بودند؟؟؟؟؟؟؟؟ همین سیاست هاست که ارتش رو ضعیف نگه داشته. برخی ها از ارتش و عملکردش خیلی انتقاد میکنند اما یادشون رفته اگر این ارتشی که الان ازش انتقاد میکنند نبود عراق سرنوشت جنگ رو همون روزهای اول جنگ مشخص میکرد. همین سیاست هاست که روحیه ارتشی ها رو ضعیف میکنه. حیف این ارتش که بهش بی مهری میشه!!!!!!!
 8. متاسفانه اخبار مبنی بر حمله زمینی عربستان به سوریه است:   http://www.aparat.com/v/tGBVZ
 9.   ]چقدر ناوش قدیمی و زنگ زده است؟!!!!
 10. آخر ایمنی رو این روس ها رعایت کردند!!!! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
 11. Mohebbi

  مقایسه میگ - 35 وسوخو- 35bm

  پس قیمت چی میشه؟ فکر کنم mig35  به طور قابل ملاحظه ای ارزانتر باشه   در شمن چرا دنبال خرید Su-35 نیستند؟ روس ها نمی دن یا ایران متقاضی نیست؟
 12.  به خدا این ارتشی ها خیلی مردن. با این همه مشکلات، کمبودها، حقوق ها و دستمزدها، تا پای جان ایستادند.   خداوند نگه دارشان باشد.
 13. چه شبکه ای؟ چه ساعتی؟