Mohebbi

Members
 • تعداد محتوا

  171
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

533 نشان افتخار

1 دنبال کننده

درباره Mohebbi

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. سناریوی دیگری برای تغییر بحران اوکراین - پایان یا تغییر نبرد؟ سی‌بی‌اس نیوز به نقل از ستاد فرماندهی این لشکر گزارش داد، لشکر 101 هوابرد ارتش آمریکا آماده ورود به اوکراین در صورت بروز تنش‌های بیشتر بین مسکو و کیف یا حمله به یکی از کشورهای عضو ناتو است. به نقل از این رسانه، سرتیپ جان لوباس، معاون فرمانده این لشکر، گفت: ما آماده دفاع از هر وجب از خاک ناتو هستیم. فرمانده تیم رزمی تیپ دوم، سرهنگ ادوین ماتایدس، به نوبه خود خاطرنشان کرد که نیروهای او که در رومانی مستقر شده‌اند، نیروهای روسی را از نزدیک تحت نظر دارند، اهدافی را برای تمرین می‌سازند و تمرین‌هایی را انجام می‌دهند که دقیقاً آنچه را که در جریان است تکرار می‌کند. " . سی بی اس نیوز خاطرنشان کرد: در مجموع، حدود 4700 سرباز از پایگاه خانگی 101 هوابرد در فورت کمبل، کنتاکی، برای تقویت جناح شرقی ناتو مستقر شده اند. فرماندهان این نیرو به سی‌بی‌اس نیوز مکرراً گفته‌اند که همیشه «آماده جنگ امشب هستند» و در حالی که برای دفاع از خاک ناتو در آنجا هستند، اگر درگیری‌ها تشدید شود یا حمله‌ای به ناتو انجام شود، کاملاً آماده هستند تا از مرز عبور کنند. اوکراین،» این رسانه افزود.
 2. ضمن احترام به همه مدافعان امنیت، عکس ها رو که می بینیم در اندازه مانور نظامی نیست. انگار بیشتر امدند تا عکس بگیرند.
 3. گزارش RT از پهبادهای ایرانی https://www.aparat.com/v/Dlqhp
 4. با سلام. هر طور که فکر میکنم، این حملات نشانه ضعف بیش از حد ارتش روسیه در حمله به اهداف نظامی در اوکراین است. به تعبیر دیگه، روس ها می دانستند (و می دانند) مراکز نظامی و تجهیزات اورکراین در کدام نقاط مستقر هستند اما تا کنون نتواسته بودند حمله کنند. اودسا فاصله زیادی تا خرسون و کریمه ندارد و به راحتی می شد با راکت (غیر هدایت شونده) و بمب های هدایت پذیر هوایی ارزان قیمت مورد حمله قرار گیرد اما این اتفاق نیفتاد. تنها توجیهی که می توانم پیدا کنم کمبود شدید مهمات و راکت برای حمله به اهداف در عمق خاک اوکراین است که ا ارتش روسیه بعید بود. روس ها برای چنین نبرد فرسایشی آماده نبودند و فکر می کردند با حمله برق آسا به کیف دولت رو میشه عوض کرد. نتیجه اش نابودی نیروی زمینی و بدنامی هوایی و دریایی روسیه بود.
 5. سلام به نظر سالم افتاده در آب. چند احتمال وجود داره: 1- جمینگ اوکراینی ها یا ناتو 2- دور شدن از فرستنده و قطع ارتباط 3- مشکل فنی در هر سه مورد خوب نیست. حیفه که سرنگون بشوند.
 6. سیستم پدافندی جدید در راه اوکراین 1- وزارت دفاع ایالات متحده با Raytheon برای ساخت سیستم های موشکی زمین به هوا NASAMS برای اوکراین قرارداد بسته است. https://www.ukrinform.net/rubric-ato/3559184-pentagon-places-order-to-produce-nasams-for-ukraine.html. NASAMS (سامانه موشکی سطح به هوا پیشرفته ملی/نروژی) یک سیستم دفاع هوایی زمینی با برد کوتاه تا متوسط به صورت توزیع شده و شبکه ای است که توسط Kongsberg Defense & Aerospace (KDA) و Raytheon تولید شده است. این سیستم برای وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد)، هلیکوپترها، موشک های کروز، وسایل نقلیه هوایی جنگی بدون سرنشین (UCAV) و هواپیماها طراحی شده است. 2- «پت ریدر» سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به جمعی از خبرنگاران اعلام کرد این نهاد آمریکایی تا ۶۰ روز آینده سیستم دفاع هوایی «سامانه موشکی پیشرفته زمین به هوای ملی» (NASAMS) را به اوکراین خواهد فرستاد. https://www.mashreghnews.ir/news/1418559
 7. هرچند که وارد شدن ایران به تهاجم روسیه به اوکراین اشتباه است، اما این نکته خالی از طنز و چندان دور از واقعیت نیست: روسیه، واقعا به کمک سپاه قدس و مستشاری ایران نیاز دارد تا آبرویش نرود...... در سوریه اروپا، امارات و عربستان و ترکیه با چراغ سبز امریکا پشت داعش و النصره و فلیق و غیره بودند اما حضور ایران مانع از سقوط بشار شد. ایران با دستانی نه چندان پر از شکست سوریه جلوگیری کرد اما روسیه این ابر قدرت توانایی استفاده از نیروی هواییش رو نداره، توان و انگیزه زرهی اش افتضاحه و جلوی اوکراین (که غرب داره ازش فقط حمایت تسلیحاتی میکنه) کم اورده. اینه معنای فرماندهی . خدا رحمتش کند هرچند که رحمت شده هست.
 8. سلام. اگر توانش رو داشت فکر خوبی بود. برنامه روس ها با اشتباه اولشون در شمال اوکراین، به هم ریخت.
 9. جناح دادن به دشمن از طرفین خیلی کار خطرناکیه . ممکنه روس ها قیچی شون کنند . با توجه به اینکه روس ها با مقاومت کمی عقب نشستند، ممکنه این آغاز قتلگاه برای اوکراینی ها باشه.
 10. با سلام. من چند نکته به ذهنم می‌رسد ۱. دقیقا به همان دلیل و دلایلی که روسیه نتوانست از توان نظامی خود، که ادعا میکرد، استفاده کند (مانند ضعف فرماندهی، عدم آگاهی به جنگ های نوین و ....) ۲. نابودی زیرساخت های نظامی اوکراین در طول جنگ ۳. عدم بودجه کافی برای تولید انبوه در دوران قبل از جنگ (شبیه روسیه که ظاهرا انبارهایش پر از مهمات توپخانه معمولی بوده نه تسلیحات هوشمند و هدایت شونده) ۴. نابودی و تلفات بالای نیروی انسانی با انگیزه در ارتش و نیروهای نظامی اوکراینی مانند ازوف ها ۵. عدم کیفیت محصولات نظامی ادعا شده (خیلی مهمه: یک محصول نظامی باید بالاترین کیفیت و استاندارد و اطمینان رو داشته باشه). این مساله رو در طرف روسی هم به وضوح می بینیم.
 11. روبات ساخت ایران با یک نارنجک انداز کوچک عقب در همایش ارتش 2022 روسیه به نمایش درآمد. ربات نارنجک انداز - نمایشگاه ارتش 2022 - روسیه https://www.aparat.com/v/jDBAK https://www.khabaronline.ir/news/1662793/ببینید-رونمایی-از-ربات-نارجک-انداز-ایرانی-در-همایش-ارتش-۲۰۲۲
 12. بررسی عملکرد پدافند و نیروی هوایی روسیه در جنگ اوکراین/ آیا سوخو۳۵، اس۴۰۰ و آواکس برای ایجاد برتری هوایی کافی نبودند؟ +تصاویر https://www.mashreghnews.ir/news/1408351/بررسی-عملکرد-پدافند-و-نیروی-هوایی-روسیه-در-جنگ-اوکراین-آیا-سوخو۳۵ تحلیل مناسبی از ضعف عملکرد و پشتیبانی هوایی روسیه در جنگ اوکراین
 13. فیلم گویای سقوط دو هواپیما، سه بالگرد و یک پهپاد نیست. در جایی هم هنوز این مطلب را نخواندم.
 14. اعلان برداشتن مرزهای لهستان با اوکراین ، مهم: اوضاع سخت می شود. رئیس جمهور لهستان: دیگر مرزی بین کشورهای ما - لهستان و اوکراین وجود نخواهد داشت. چنین مرزی وجود نخواهد داشت به طوری که ما با هم در این زمین زندگی می کنیم و با هم شادی و قدرت مشترک خود را می سازیم و بازسازی می کنیم. این کار به ما امکان می دهد هر خطر یا تهدید احتمالی را دفع کنیم. در واقع، رهبری سیاسی لهستان در حال آماده سازی مردم برای ورود نیروها به اوکراین و جنگ آتی با روسیه در خاک اوکراین است. ادعاهای رئیس جمهور لهستان، در شرایط حمله روسیه اعلان می گردد. در این صورت، دولت اوکراین محکوم به نابودی است ( البته بنا به ادعای منابع روسی). بر اساس برآوردهای مختلف، نیروهای ناتو ممکن است در هفته های آینده به عنوان یک گروه "حافظ صلح" در اوکراین مستقر شوند. آنها سعی خواهند کرد از نبرد مستقیم با نیروهای روسیه اجتناب کنند. در عین حال، چنین تکنیکی امکان انتقال واحدهای اضافی نیروهای مسلح اوکراین را از غرب اوکراین به خطوط مقدم شرقی، جایی که ارتش اوکراین متحمل خسارات سنگینی می شود، می دهد.