Mohebbi

Members
 • تعداد محتوا

  157
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

414 نشان افتخار

1 دنبال کننده

درباره Mohebbi

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. فیلم گویای سقوط دو هواپیما، سه بالگرد و یک پهپاد نیست. در جایی هم هنوز این مطلب را نخواندم.
 2. اعلان برداشتن مرزهای لهستان با اوکراین ، مهم: اوضاع سخت می شود. رئیس جمهور لهستان: دیگر مرزی بین کشورهای ما - لهستان و اوکراین وجود نخواهد داشت. چنین مرزی وجود نخواهد داشت به طوری که ما با هم در این زمین زندگی می کنیم و با هم شادی و قدرت مشترک خود را می سازیم و بازسازی می کنیم. این کار به ما امکان می دهد هر خطر یا تهدید احتمالی را دفع کنیم. در واقع، رهبری سیاسی لهستان در حال آماده سازی مردم برای ورود نیروها به اوکراین و جنگ آتی با روسیه در خاک اوکراین است. ادعاهای رئیس جمهور لهستان، در شرایط حمله روسیه اعلان می گردد. در این صورت، دولت اوکراین محکوم به نابودی است ( البته بنا به ادعای منابع روسی). بر اساس برآوردهای مختلف، نیروهای ناتو ممکن است در هفته های آینده به عنوان یک گروه "حافظ صلح" در اوکراین مستقر شوند. آنها سعی خواهند کرد از نبرد مستقیم با نیروهای روسیه اجتناب کنند. در عین حال، چنین تکنیکی امکان انتقال واحدهای اضافی نیروهای مسلح اوکراین را از غرب اوکراین به خطوط مقدم شرقی، جایی که ارتش اوکراین متحمل خسارات سنگینی می شود، می دهد.
 3. ارتش روسیه یک بار دیگر حمله تمام عیار وسنگینی را برای کنترل آخرین مقر قوای اوکراینی در این شهر آغاز کرده است. وزارت دفاع روسیه ویدئویی از بمباران سنگین منطقه‌ی صنعتی آزوفستال ماریوپل منتشر کرده است که نشان می‌دهد نیروی هوایی و توپخانه ارتش روسیه در حال بمباران سنگین سوله های این منطقه و محل حضور قوای تحت محاصره اوکراینی است که عمدتا به دلیل عضویت در گردان نئونازی آزوف تنها مرگ یا اسارت در انتظار آنها خواهد بود و بعید است کرملین به آنها اجازه خروج امن از بندر ماریوپل بدهد. https://aparat.com/v/9H7pM منبع، ۱
 4. فیلمی از دستگیری اعضای آزوف در ماریوپل پخش شده، در این فیلم ادعا می شود که یاشین حمیم از فرماندهان آزوف (که یهودی الاصل است) دستگیر شده است. https://www.kasbarg.ir/v/nOnH7kVO4e او یکی از مربیان تروریست‌های داعش در عراق بود و در درگیری با نیروهای مقاومت، شکست سنگینی خورد و با پوشش زنانه فرار کرد. این تروریست در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود: «حاج‌قاسم در هر جنگی وارد شود، کار دشمنانش تمام است. قاسم سلیمانی برای من یک کابوس ترس بود، و من شب‌ها از ترس او با وحشت در مخفیگاهم می‌خوابیدم.» وی صاحب یک گروه بسیار مخوف در اوکراین بود. او بر بسیاری از زمین‌های زراعتی اوکراین از جمله گندم و جو تسلط و نفوذ داشت و صادرات بخش عمده‌ای از غلات اوکراین به وسیله او انجام می‌شد. او تجارت موادمخدر به اروپا را بر عهده داشت و با شیخ‌های عرب حاشیه خلیج‌فارس، تجارت اسلحه و صادرات دختران اوکراینی را انجام می‌داد. تمام نیروهای زیردستش در شرکت «بلک واتر» آمریکا تربیت شده بودند. اکنون یاشین حمیم به دام نیروهای روسی در شهر «ماریوپل» افتاده و به روسیه انتقال یافته است.
 5. پاسخ یکی از سایت های روسی: Kiev’s Actions Receiving Tough Responses From The Russian Army کیف پاسخ سختی رو از سوی ارتش روسیه دریافت خواهد کرد: این دقیقا همان بهانه ای ممکنه باشه که روسیه، تمام سطوح مختلف اقتصادی و بنیادین اوکراین را نابود کند.
 6. ادعایی در مورد عمق تاسیسات زیر زمینی ماریوپل
 7. خجالت هم خوب چیزیه. میگه چند تا نفت کش بدید به ما!
 8. دقیقا، سوال منم همینه. موشک بدون قفل خلبان که نمی تونه قفل کنه. پس باید حتما سامانه ای در جلوی یا زیر هلیکوپتر وجود داشته باشه (که نیست). این بالگرد، همان طور که مشخصه در شکل، توانایی شلیک تاو رو هم نداره (معروف هستند به هلی کوپتر های توپدار).
 9. مگر موشک های F&F نیازی به سامانه هدف گیری اولیه ندارند؟ چطور بدون سامانه هدف گیری اولیه، قابل شلیک هستند؟
 10. برخی اخبار مروری از شبکه ها و کانال های خبری امروز: 1- سرنگونی جنگنده سوخو۲۴ اوکراینی عصر روز گذشته پدافند هوایی ارتش روسیه در منطقه ایزیوم استان خارکیف در شرق اوکراین موفق شد یک فروند جنگنده سوخو۲۴ نیروی هوایی اوکراین را که به قصد بمباران نیروهای روسی مستقر در این منطقه به پرواز درآمده بود سرنگون کند. این هواپیما ها کجا هستند که چند روز یک بار سقوط می کنند؟! 2- اداره تحقیقات اوکراین اعلام کرد که مقامات این کشور ۱۰ کشتی تجاری روسیه را که در بندر اودسا در حال دریافت خدمات تعمیر و نگهداری بودند، توقیف و تصاحب کرده‌اند. منبع 3-پوتین به اروپا: شما نمی‌توانید گاز ما را رها کنید ولی ما به سمت شرق می‌رویم. منبع 4- روسیه اعلام کرده است در چارچوب تصمیم جدید «یک کارخانه ساخت موشک زمین به هوا» را در نزدیکی پایتخت اوکراین بمباران کرده و حدود ۳۰ «مزدور لهستانی» را کشته است. منبع 5- انهدام تجهیزات روسی توسط کالبیر 35 (مشخص نیست البته چه زمان و مکانی است). https://media.khabaronline.ir/d/2022/04/15/0/5684737.mp4 6- وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، کنترل کارخانه فولاد ایلیچ در بندر ماریوپل را در دست گرفته است. منبع 7- اخرین نقشه بندر ماریوپل 8- غرق شدن ناو مسکوا، سر و صدای زیادی را در طرف روسی به راه انداخته است. این ناو می بایست سال ها پیش برای تعمیرات و به روز رسانی اساسی سرویس می شده و که به دلیل عدم امادگی در برابر تهدیدات و استفاده مناسب طرف اوکراینی از موقعیت جوی، آسیب دید. کمک اطلاعاتی ناتو بدون شک در این عملیات نقش مهمی داشته است. مسیر حرکت هواپیمای RC-135 ناتو و پهباد گلوباک هاک در زمان حمله نتیجه: این جنگ برای روسیه درس های خیلی خوب و البته بسیار سنگینی داشت.
 11. امیدواریم این نبرد به زودی به پایان برسد . ضمن تشکر، اگر مطالبی هم قابل استفاده و قابل ارجاع دادن (حتی با نگاه طرف اکراینی) موجود هست، برای همه بگذراید (البته من بارها دیده ام که سایر اعضا مطالب رو شبکه های اروپایی و امریکایی نقل می کنند). این خیلی خوبه که در یک گروه همه طرز تفکرات نظر و نقد خودشون رو بیان کنند. در مورد سهم روسیه، انگلیس و امریکا در ظلم به مردم ایران، شاید بشه در موضوعی دیگر گفتگو کنیم .
 12. با سلام و احترام به نظر شما، پیشنهاد میکنم نظرات شخصی را در گروه نگذاریم. به نظر من، نه روس ها دوست ما هستند و نه اوکراینی ها، نه چینی ها و نه غربی ها، فقط منافع برای ایشان مهمه. لذا شخصا خواهم گفت: زنده باد ارتش قهرمان وطنم ایران
 13. توضیحات وزارت دفاع روسیه در مورد وضعیت کنونی رزمناو مسکوا: این کشتی در اثر آتش سوزی و انفجار مهمات آسیب دید، اما غرق نشد. آتش سوزی رزمناو مسکوا مهار شد. تا صبح امروز، 14 آوریل، هیچ گونه آتش سوزی در فضای باز (روی عرشه) وجود نداشت. انفجار مهمات متوقف شده است. (بر خلاف برخی خبرها) رزمناو مسکوا همچنان شناور است. تسلیحات موشکی اصلی آسیبی ندیده است و خدمه به کشتی های ناوگان دریای سیاه در منطقه منتقل شده اند (برخی خبرها از 400 الی 500 نفر خدمه آن سخن گفته اند). در حال حاضر برای یدک کشی آن به بندر اقداماتی در حال انجام است. اما علل آتش سوزی مشخص نیست و در دست بررسی است. کاخ کرملین اعلام کرد که پوتین از وضعیت کشتی رزمناو مسکو مطلع شده است. منابع: https://www.reuters.com/world/europe/russia-says-fire-moskva-missile-cruiser-is-contained-2022-04-14 https://southfront.org/russian-ministry-of-defence-the-cruiser-moskva-damaged-but-not-sunk https://www.theguardian.com/world/2022/apr/14/russia-says-warship-seriously-damaged-by-explosion-as-putin-builds-forces-in-east-ukraine
 14. قدم زدن جانسون و زلنسکی در کیف پایتخت اوکراین اقدامی بسیار جالب، متفکرانه و حرفه ای برای طرف غربی و البته بسیار ناامیدکننده برای طرف روس! چقدر جذاب می شد اگر چند تا بمب همان لحظات در کیف منفجر می شد یا آژیر هوایی کشیده می شد. این جنگ نشان داد که سیستم جاسوسی، شناسایی و فرماندهی روس ها چندان قوی نیست. آخرش هم، جانسون کادو میگیره https://cdn.mashreghnews.ir/d/2022/04/10/0/3447558.mp4
 15. با سلام همان طور که جناب oldmagina گفتند، شاید اصلا قرار نبوده که کیف تصرف بشه. به تعبیر دیگر، هر چند حجم تلفات روس ها در شمال (جبهه کیف) بالا بود، اما اشغال و سرنگونی دولت کیف (همانطور که روس ها هم قبلا گفته بودند) در اولویت نبود. به نظر من ایجاد جبهه کیف، تقسیم توان ارتش اوکراین در جبهه های مختلف به همراه انهدام ماشین جنگی اوکراین (زرهی و پدافند هوایی و نیروی هوایی) هدف اصلی بوده که البته موفق هم بودند. البته نباید از تلفات و اشتباه های روس ها هم در این میان غافل ماند. در روزهای اینده احتمالا شاهد حمله گسترده در جنوب اوکراین خواهیم بود. برای راحتی پیشروی در جبه های شرق و جنوب، روسیه باید از روش Search and Destroy (گشت هوایی در کل اوکراین) استفاده کند که پشتیبانی نیروهای زمینی اوکراین را مختل کند. در غیر این صورت به دلیل گسترش جبهه ها و نیز پشتیبانی ضدزرهی غرب در باتلاق بدی گرفتار خواهد شد.