Skyhawk

VIP
 • تعداد محتوا

  5,406
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  20

Skyhawk آخرین امتیاز شما در روز 22 دی

Skyhawk شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

15,369 Excellent

درباره Skyhawk

 • رتبه حساب کاربری
  ???? ????????

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

9,836 نمایش های پروفایل
 1. رحمانی فضلی: حوادث خیابان پاسداران به هیچ وجه منتسب به جریان دراویش نیست. ---- همونطور که مشخصه نظرات و تحلیل ها بر محور نادرستی قرار گرفتن! ظاهرا گلستان هفتم پاسداران مورد هجوم بیگانگان فضایی قرار گرفته بود!
 2. سلام منظور بنده این نیست که از رادار سار استفاده نشه و به هلال احمر کمکی صورت نگیره! اما باید توجه داشت که هلال احمر یک سازمان و ارگان مستقله! نباید در این جور مواقع آویزون ارتش و سپاه باشه! با توجه به ماهیت این ارگان حتی شاید بتونه پهپاد و تجهیزات خارجی(مثل رادار سار) هم خریداری کنه. تا به حال صدها فروند پهپاد(در انواع مختلف)تولید شده اما این ارگان ظاهرا چیزی در اختیار نداره!
 3. اینکه رادار سار فعلا به صورت گسترده عملیاتی نیست واضحه اما پروژه در فاز ابتدایی هم قرار نداره. با این حال اگر هم این سیستم عملیاتی شده باشه به این معنی نیست که هر لحظه در جهت اهداف سازمان هلال احمر در وضعیت آماده به خدمت قرار بگیره! فکر نمیکنم خرید چند پهپاد اختصاصی برای هلال احمر هزینه چندانی داشته باشه که در چنین وضعیتی هلال احمر دست به دامان نیروهای نظامی میشه!اونهم در شرایطی که حتی ساعت ها هم ارزشمند محسوب میشن! --- یک نکته ای که در رابطه با پهپاد مرصاد 145 به ذهنم رسید اینه که با توجه به توان موتور این پهپاد(از نوع روتکس914)احتمالا ابعادی مشابه پهپاد شاهد 129 رو خواهد داشت. بعید نیست که این پهپاد حاصل مهندسی معکوس پردیتور آمریکایی باشه یا اینکه ترکیبی از شاهد و ام کیو 1. شاید این تصویر هم با پهپاد مذکور بی ارتباط نباشه: همچنین مدل تونل باد موشکی که در سمت چپ تصویر قرار داره خیلی به موشک کوتاه برد Rapier شبیهه!انگار که بالک های میانی تغییر شکل داده و یک بوستر به انتهای موشک اضافه شده باشه.
 4. در آستانه دهمین سالگرد پرتاب ماهواره بر سفیر امید سازمان فضایی: از اروپا و چین درخواست کرده‌ایم اگر ماهواره‌هایشان لاشه هواپیما(ATR-72) را رصد کردند به ما اطلاع دهند پ.ن:جهت ثبت در تاریخ
 5. ‌با گذشت قریب به ۳۰ ساعت از سقوط هواپیما، عجیبه که هنوز سیگنال جعبه سیاه دریافت نشده و به تبع اون موقعیت هواپیما مشخص نشده! این سانحه که مثل سوانح دیگر گذشت! اما هلال احمر به جای تجسس چشمی از بالگردها، باید از پهپادهای مجهز به رادار سار استفاده کنه که فناوریش هم در داخل موجوده. حداقل چهار فروند از این پهپاد(مثل مهاجر۶)در نقاط مختلف کشور استقرار پیدا کنه تا در مواقع بحران سریعا بشه از پهپاد و رادارش برای پیدا کردن سریع هواپیما(خصوصا مدفون در برف بهمن)استفاده کرد.
 6. ‌ATR-72-600 در بالای سکان عمودی هم درج شده‌.
 7. اینکه پس از سقوط هواپیما مسئولین چی میگن چندان قابل استناد نیست! گاها در هنگام طراحی یک هواپیما ایرادات ساختاری پدید میاد که ممکنه تا سالها مخفی بمونه و بعد از وقوع حادثه کشف بشه! در پست قبل هم گفته شد که تا اطمینان از عدم وجود چنین اشکالاتی قرارداد ای تی آر رو معلق کنن. با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه احتمال یخ زدگی سطوح کنترل محتمله و حداقل از این لحاظ باید بررسی بشه. سلام علیکم به به جناب الدمگینا
 8. اخیرا در رسانه ها خبری منتشر شده که نشون دهنده رابطه فامیلی مالک یکی از شرکت های سازنده ماشین های اداری با کاووس سید امامی هست. ظاهرا غیر از رابطه فامیلی در زمینه فعالیت های زیست محیطی هم مشارکت هایی داشتند و این شرکت از موسسه حیات وحش میراث پارسیان به مدیریت کاووس سید امامی حمایت مالی غیر مستقیم هم کرده. با توجه به این نکاتی که ذکر شد و عمق نفوذ تولیدات این شرکت در سازمانها و ارگان های مختلف, باید نسبت به امنیت سیستم ها بازبینی صورت بگیره! این مورد یادآور قضیه پرینترهای شرکت اچ پی و اختلال در پدافند عراقه و باید جدی گرفته بشه! --- یه بحث دیگه هم حضور مانیتورها و دیگر تولیدات این شرکت در شعب رای گیری انتخاباته که اینم موضوع مهمیه.
 9. با توجه مدل هواپیمای سقوط کرده که از خانواده ATR-72 هست, جا داره که تا زمان مشخص شدن علت سانحه، تحویل گرفتن این تایپ هواپیما و قراردادش تعلیق بشه. همونطور که با سقوط ایران 140 در حوالی تهران خط تولید این هواپیما بسته شد و پروازهاش متوقف شدند. درسته که سن این هواپیما(اونطور که تا الان گفته میشه)نسبتا بالاست اما باید توجه داشت که هواپیماهای قدیمی تر از این هم در حال حاضر در خطوط هواپیمایی ما در حال پرواز هستن! ممکنه که در طراحی هواپیما و ساختارش نقصی وجود داشته باشه که در شرایط خاص(مثل ارتفاع,فشار و دمای هوا)این ایراد منجر به از کار افتادن سیستم ها(مثل سطوح کنترل)بشه که نتیجه اش مشخصه! فلذا اگر ایران 140 به علت اهمیت دادن به جان مردم کنار گذاشته شد, باید در این خصوص هم تا مشخص شدن نتیجه تیم بررسی سانحه, خرید هواپیما تعلیق بشه! این هواپیما هم همچین تحفه ای نیست که نگرانی وجود داشته باشه!
 10. شما تصویر رو از این زاویه بررسی کنید, مشخصه که صیاد3 نیست اما تا حدودی به صیاد4 شباهت داره. حق با شماست, متاسفانه فایل رو اشتباه آپلود کردم! اتفاقا طولانی شدن آپلود فایل هم شک برانگیز بود لینک اصلاح شد. https://www.aparat.com/v/K5gAB
 11. خواهش میکنم. فکر میکنم اینها تنها تصاویر این نمایشگاه هستن و خود این گزارش هم فقط یک بار پخش شد و به صورت اتفاقی دیدمش. در بالای مدل طائر یک موشک کوچکتر دیده میشه که ظاهرا اونهم پدافندیه و میشه گفت احتمالا قصد دارند نمونه داخلی BUK M-3 رو بر پایه فناوری سوم خرداد ارائه کنند. مدل جنگنده هم به طرح سوپر اف ۷ شباهت داره و احتمالا یه مدل مطالعاتی برای دانشجوهاست!
 12. نمایشگاه جلوه های تحول-دانشگاه امام حسین بمب هوا به سطح با برد 5 کیلومتر و دقت اصابت 5 متر مدل های تونل باد(فاتح۱۱۰-کروز یا علی-کروز ضدناو-طائر۲و...) لینک مخابرات لیزری نور الهدی دستگاه اندازه گیری سرعت و میزان اغتشاش جریان C.T.A بالانسهای استاتیکی و دینامیکی موتور پهپاد https://www.aparat.com/v/K5gAB
 13. همینکه این بار بر خلاف دفعات گذشته پدافند سوریه موفقیت داشته و‌ تونسته حداقل یک فالکون سرنگون کنه و از طرفی پای پهپاد ما هم در میان بوده، باعث میشه که این موضوع اهمیت پیدا کنه و فرضیه فریب بررسی بشه! شخصا هنوز به نتیجه خاصی نرسیدم اما این فرضیه همچین هم بی پشتوانه مطرح نشده! به قول شما شاید ابزار یا تاکتیک جدیدی بدست اومده و برای تست اون ابزار یا تاکتیک از پهپاد صاعقه و مرکز کنترلش به عنوان طعمه برای بیرون کشیدن جنگنده های رژیم اسرائیل استفاده شده! پ.ن: در خبرها نقل شده که یک فروند ایگل هم مورد اصابت قرار گرفته که تونسته به پایگاه برگرده.
 14. بیشتر از بحث سرنگون سازی پهپاد صاعقه(معلوم نیست از نوع وانکله یا توربینی)جا داره که به بحث چگونگی ضعف جنگنده فالکون در برابر پدافند هوایی سوریه پرداخته بشه و اینکه چگونه جنگ الکترونیک پیشرفته نیروی هوایی رژیم اسرائیل(که معمولا در مقالات ذکر میشه)نتونست مانع از رهگیری و انهدام این جنگنده بشه؟ درسته که جنگنده اف ۱۶ به خودی خود در برابر پدافند هوایی آسیپ پذیره اما وقتی پای پاد های اخلالگر(با اون توصیفاتی که ازشون میشه)به میان بیاد اوضاع فرق میکنه! این نکته ای هست که قبلتر از این ما ندیده بودیم و شاید اساس فرضیه فریب از اینجا نشات میگیره! --- پیش از این پهپاد آمریکایی آرکیو ۱۷۰ توسط پدافند هوایی ایران مورد شناسایی قرار گرفت و به یه نحوی نشانده شد! فلذا پهپاد صاعقه هم از این قاعده مستثنی نیست و پس از شناسایی پهپاد،مقابله صورت میگیره و پهپاد ابزار دفاعی خاصی برای دفاع در اختیار نداره! اصولا فلسفه پنهانکاری هم برای دیرتر کشف شدنه! رژیم اسرائیل در یک‌ محدوده جغرافیایی نسبتا کوچک با استقرار سیستم های نظارتی الکترواپتیکال و حرارتی میتونه نسبتا راحت این تهدیدات رو کشف و با اونها مقابله کنه. رهگیری موفق جنگنده ایگل در یمن هم این رو اثبات کرد.
 15. ظاهرا موشک کروزی در کار نبود! دوستان نظرشون اینه که اون فیلم برای ایرانه که قبلا به صورت رسمی رسانه ای نشده! البته سانسور کردن محیط اطراف(که میتونه پوشش گیاهی و عوارض جغرافیایی منطقه رو نشون بده)هم سند خوبی برای این ادعاست! خصوصا اینکه در پرتاب موشک برکان۲ ما چنین چیزی نمی بینیم! علاوه بر اینها قطعات موشک کروز رو نمایش ندادن! قطعاتی مثل موتور و بخش های الکترونیکی. همونطور که عرض شد، اگر ما تجهیزات بده بودیم، منپد و نمونه ساده شده حرز نهم رو ارسال میکردیم! ----- بدون برجام نگرانی خیلی جدی بابت تبعات احتمالی اقدامات وجود نداشت! الان برجام خودش به اهرم فشار بر علیه ما تبدیل شده! طبق خواسته ترامپ در ماه های آینده قراره به محور مقاومت و موشکی هم تسری پیدا کنه! فرض کنید شما میلیون ها تومان یا بیشتر در بورس سرمایه گذاری کرده باشید، بعد بتونید کاری کنید که بورس با مشکل مواجه بشه! آیا اینکار رو انجام می دید؟ بعد از برجام چندین تحریم جدید بر تحریم ها افزوده شده اما ما ندیدیم که شکایت جدی به کمیسیون ارسال بشه و قضیه یکجوری فیصله پیدا کرده! درحالی که ما میدونیم که تحریم هایی که بر روی هم انباشته میشن و همزمان تعلیق میشن(رئیس جمهور آمریکا فعلا قوانین تصویب شده رو اجرا نمیکنه)، زیر ساخت تحریم های آینده هستن و در آینده یک روزی اجرا خواهند شد! حالا با این وضعیت چطور نیشه انتظار داشت که کاری کرد که منجر به شکست برجام بشه؟ درسته که برجام یک قرارداد مطلوب نیست، اما با پذیرش این قرارداد ما وارد یک بازی شدیم و‌ یک جورایی تصمیمات و اقداماتمون هم میتونه مدیریت بشه!