Antiwar

War
 • تعداد محتوا

  1,493
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  2

Antiwar آخرین امتیاز شما در روز 8 مهر 1392

Antiwar شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

3,188 Excellent

درباره Antiwar

 • رتبه حساب کاربری
  ???? ??? ???

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Earth
 1. به نظر میرسه تجهیز و اموزش نیروهای مورد نظر امریکایی ها به اخر رسیده و وقت خروجشون از حالت انفعال نسبی هست.
 2. مشکل در ارزیابی از راهبر روسیه در سوریه هست، روس ها دقیقا دو هدف را در سوریه دنبال می کنند: 1. عدم خروج سوریه و خصوصا پایگاه نظامی آنها از حوزه استحفاظیشان 2. نگه داشتن برگ سوریه به عنوان یک استخوان لای زخم برای مذاکره با طرف غربی. سوریه حکم وجه مصالحه دارد. همان طور که می بینید روس ها هیچ تمایلی ندارند که مساله سوریه حل بشود! زیرا که اگر حل بشود اولین مشکل آن خواهد بود که به جای مساله سوریه باید راجع به اکراین و کریمه مذاکره کنند. سوای از این موضوع به بهانه های مختلف الان حضور نظامی کسترده در دروازه های اروپا پیدا کردند که این را می توانید با حرکت ناتو به مرزهای روسیه تعبیر کنید!   روس ها اگر واقعا قصد داشتند مساله سوریه را حل کنند تا به حال حل شده بود. سوریه باید بماند تا حتی بعد از انتخابات آمریکا تا وجه مصالحه باشد بین غرب و شرق! علت این آتش بست ها و مذاکرات پی در پی هم همین است.
 3. اشتباه نکنید. من اگر جای ایران باشم هیچ کار خاصی نمی کنم. فقط انگولک و تحریک روسها و اگر خیلی زرنگ باشم چینی ها.... هر چقدر امریکایی ها روس ها رو تحقیر و تحریک کنن نفعش توی جیب ماست.
 4. من اگر جای روس ها بودم از نوژه همدان یک پرواز انجام میدادم و در منطقه دیرالزور بر سر داعش و قنیطره بر سر وحوش النصره و رفقا دوتا تاکتیکال کوچک هسته ای یا نوترونی مینداختم. نقطه سر خط. بعلاوه پشتیبانی کامل هوایی از عملیات در این دونقطه تا پاکسازی مرز با اسراییل و رفع حصر از دیرالزور. اتش بس هم به جای خود باقی باشد فعلا...
 5. در این عملیات آمریکا به در گفت که دیوار بشنوه! یعنی عصام جان با زبون خوش برگرد همونجا که بودی و الا دو تا اف ۱۶ و دوتا تاندر بولت لازمه برای ۸۰ تا کشته! معنی دار نیست؟
 6. رفقا. امتحان هر کسی یک چیزی هست. یکی پای کیبرد و در عرصه نبرد ذهن ها و یکی در میدان جنگ و چشم در چشم دشمن.   یک وقت در امتحان خودمان سر افکنده نشویم. با قضاوت های مبتنی بر ندانسته ها (اصلا روی صحبتم با کسانی نیست که دارند نقدهای مبتنی بر دانش می کنند. دارند نقاط ضعف را بر میشمرند. دارند پیشنهاد برای بهبود کار می دهند)   بگذارید یادآوری کنیم   ان مع العسر یسرا.... به درستی پس از سختی آسانی است...
 7. نظرتون راجع به پیشه وران و مردم عادی ای که در زمان حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام به جنگ با ناکثین، قاسطین و مارقین رفتند چیه؟ شاید بهتر هست این سوال را از فقیه طرح کنید که از نظر اسلام داشتن شغل جنگجوی حرفه ای معنی دارد؟ این که ما مزدور باشیم که فقط بجنگیم... یا جنگ یک واجب کفایی است و اگر عدم کفایت احراز شد وظیفه هر کسی است که برای دفاع از جان و مال و ناموس اسلام اقدام کند به قدر وسع خودش. تا جایی که خاطر بنده هست و از آیات قران بر می آید اجبار برای ورود به جنگ در بیشتر جنگ های صدر اسلام بوده مگر برای کسانی که عذرهایی شرعی داشتند. اتفاقا شماتت های عجیبی هم در مورد کسانی که بهانه می آوردند و سر باز می زدند به چشم می خورد.   البته با شما موافقم شاید بهتر است در این خصوص فقیه نظر بدهد: در خصوص این که ملاک کفایت در واجب کفایی عرفی است یا به تشخیص رهبر خواهد بود و این که اگر عرفی است عرف شخصی حاکم است یا نوعی؟
 8. از ظواهر امر به نظر می رسد یک توافق ضمنی در خصوص حرکت به سمت مواضع داعش در عراق و سوریه بین شرق و غرب صورت گرفته (منو یاد اتحاد شوروی و متفقین میندازه)... ما بقی یا شیطنت خشتک نشینان هست یا چانه زنی برای اضافه شدن به لیست گروه های غیر تروریست! خصوصا در رابطه با جبهه النصره... این فرض به جای خودش ولی همیشه احتمال خنجر از پشت منتفی نیست.    نظرتون راجع به شهدای صدر اسلام چیه؟ خیلی هاشون به نظر می رسد اصلا آموزش نظامی ندیده بودند امکانات لازم هم برای جنگ نداشتند. یا مثلا چرا خداوند می فرماید فضل الله المجاهدین علی القاعدین؟ قاعدین چرا قاعدین می شدند؟ (البته این مقایسه تنها در خصوص عنوان شهید هست... و الا نباید از ضعف آموزش و تجهیزات و انواع تاکتیک و استراتژی و فرماندهی گذشت....)
 9. به نظر میرسد آرامش در سوریه به ارامش و مذاکرات صلح در یمن گره خورده هست لذا برخی تحرکات میتواند به منظور تحریک طرف دیگر باشد. کسی که یک بار تا اون میزان حریف را در منگنه گذاشت حتما بازم میتونه اما بحث هزینه این کار هست. تا کجا میخواستیم بریم جلو؟ واکنش طرف دیگه چی می بود؟ مسایل همش نظامی نیست بلکه آرایش سیاسی خیلی وقتا تعیین کننده تر هست. وقتی مذاکرات صلح در سوریه شروع شد باید شروع میشد چون فقط ما تو دنیا نیستیم و فقط درگیری در سوریه نیست. پلان را باید بزرگتر دید. نیروی نظامی ای موفق هست که در نقشه چیدن میوه ها در دیپلماسی حرکت کند.
 10. سلام برادر،  خدا پدر و مادرت رو رحمت بفرسته. دقیقا منظورم همین بود. به نظر نمیرسه اصلا ساختش مشکل باشه و ما از پسش بر نیاییم. شایدم بشه راحت خریدش و این چیزی هست که ورق جنگی مثل سوریه و عراق را بر می گردونه. درست مثل کاری که تاو علیه ما کرد. فکر کنم این مدل مین ریزها کاری که اون راکت انداز میکرد رو نتونه به خوبی انجام بده. ما همچون چیزی لازم داریم که اقلا بین فاصله 15 تا 20 کیلومتری طرف مقابل را زمین گیر کند. 
 11. http://image.slidesharecdn.com/newmicrosoftpowerpointpresentation10-150325014740-conversion-gate01/95/new-microsoft-power-point-presentation-10-12-638.jpg?cb=1428305318 http://media.defenceindustrydaily.com/images/ORD_AGM-154A_JSOW_Releasing_Cluster-Bombs_lg.gif http://image.slidesharecdn.com/newmicrosoftpowerpointpresentation10-150325014740-conversion-gate01/95/new-microsoft- power-point-presentation-10-7-638.jpg?cb=1428305318   می دونم نگرانی شما چیه. من دنبال چیزهایی شبیه موردهای بالا هستم. البته مینیمال شده که بشه از پرتابه های موجود پرتابشون کرد. وقتی داریم راجع به یک مهمات کلاستر صحبت می کنیم دیگه اون گرا گیری دقیق لازم نیست. در این حد انتظار میره دیده بان و توپخانه در خط های اصلی حاضر باشه. ضمن این که حتی یک فاز بزرگتر میشه فکر کرد. با یک حساب و کتاب باید دید چندتا از چنین مهماتی لازم هست تا یک محوطه وسیع را آلوده کنیم. یعنی اصلا گراگیری به اون معنی که شما می گی رو بذار کنار. جارو کنی بره محوطه رزم را. مشکل امثال تاو این هست که در شرایطی که یک حمله وسیع صورت گرفته قبضه محدود هست و شما مشکل دیگری که دارید شلوغی خط و شلیک های مداوم کالیبر بالا به خط شماست که فرصت را برای نشانه گیری و عمل ازتون می گیره. یادمون نره یک کامیون با چندین تن مواد منفجره وقتی منفجر میشه حتی اگر فاصله داشته باشه با خط موج انفجار کل نیروی پشت خاکریز را اگر نکشه منگ و ناکارآمد خواهد کرد. این راه حل که دارم پیشنهاد می دم مال وقتی نیست که یک انتحاری به سمت خط پدافند اومده، مال زمانی است که 4000 هزار نفر جان برکف با 7 یا 8 انتحاری و کلی تاکتیکال و اسلحه های سنگین کالیبر بالا دارن با حداکثر سرعت میریزن سمت خط شما. در این شرایط قاعدتا شما می تونید یک حدث هایی نسبت به شروع واقعه داشته باشید. (همون چیزی که در العیس اتفاق افتاد) راه حلی که مثل فیلم های منتشر شده نزنیم به چاک و فرار کنیم روشهایی مثل این هست. به نظر روس ها زمانی که پوشش هوایی می دادند از انواعی از کلاسترهای استفاده می کردند. ایراد این روش را تا حدی دوستمون بالا گفتند و اضافه کن این را که امکان جم شدن سیگنال هدایت هم هست. اما یک کارایی میشه کرد: به یک سازه کروی ناپایدار فکر کن (مثل توپ تنیس) که دارای یک موتور مثلا ویبراتور باشد که اون رو از ایستادن باز بداره و از سر خط رهاش کنی یا پرتابش کنی و با سرعت بالا و در تعداد بالا بره به سمت خط مقابل و داری فیوزهای مجاورتی یا تایمری باشه. یک منطقه را می تونه جهنم کنه. فکر کنم چیز جالبی باشه. خیلی رویا پردازانه هست ولی نشدنی نیست.
 12. بیشتر ایدم یک دستگاه منجنیقی شکل قدرتمند هست که هزینه بالایی نداشته باشه! یک کلاهک با تعداد بالایی بامبلت کلاستری رو پرتاب کنه! البته از خمپاره یا توپ سنگین هم میشه استفاده کرد و حتی همین موشک های برد کوتاه ترموباریکی که استفاده می کنند را شاید بشه به یک کلاستر بامب ارتقا داد!
 13. موافقم ولی مشکل در سوریه این هست که خط ها مرتب باید جا به جا بشه لذا بعضی وقت ها فرصت این کار نیست و شما سریع باید خط رو تثبیت کنی بری در پدافند به علاوه باید مین گذاری و آی ای دی در نزدیک خط دشمن یا اقلا در فاصله زیاد با خط خودی ایجاد بشه که شدنی نیست، ضمن این که چنین کاری میتونه در تک بعدی دست و پای نیروی خودی را برای پیش روی بگیره لذا نظرم این هست که همین مین های که پرتاب می شود اقلا تایمر دار باشه و بعد از زمانی خود به خود از بین بره یا کدهای انفجار داشته باشند. ضمن این که مین پرتابی فرصت شناسایی و دور زدنش رو از نیروی مقابل می گیره.
 14. باهات موافق نیستم رفیق. اصلا خوبیه مین ریزی خوشه ای این هست که نیاز به دقت نداره. میشه به محض این که حس کردی قراره جبهه بزرگی از حمله مثل تل العیس صورت بگیره فضای وسیعی رو پر از مین کنی در حد یک دشت باز و یک فرش مین درست کنی. انتحاری هم ماشین رالی نیست که بتونه از تعداد زیادی مین که در یک فضای بیست تا سی متری پهن شدن جا خالی بده. به هر حال فکر کنم ما اگر ساعت ها هم بحث کنیم نتیجه نمیده :) این یک ایده است درست مثل نظر شما یعنی موشک تاپ اتک  (مشکل ضد تانک ها حتی تاپ اتک ها این هست که در حجم بالای آتش کالیبر بالا که توسط انتحاری و نیروهای از جان گذشته خط اول تکفیری ها شلیکش می شود، نشانه گیری و شکلیک موشک ضد تانک سخت و حتی غیر ممکنه و نمی تونه خطر نفرات خط شکن بالا و انتحاری های پی در پی را پوشش کامل بدهد، مگر این که بریم سراغ امثال جاوولین که می تونن خارج از دید مستقیم شلیک کنند. مشکل دوم این است که در برد این موشک ها موج انفجار ماشین های انتحاری کل خط پدافند را در هم می شکند) می دونی راهش چیه؟ شروع کنیم به ساختن ایده هامون و برشون داریم ببریم وسط میدون ببینیم هر کدوم چقدر عملیاتی هست و گیر و گورش کجاست و سپس نسل بعدیشو بسازیم. اینا ایده هستند که باید ساخته و پرداخته بشود. درمان این درد هنر هست. درمان سوریه و این فاصله ای که بین شیعه و سنی ایجاد شد فقط هنر ضد جنگ هست. همونی که اروپا را از دل جنگ کشید بیرون. گاهی یک بیت شعر یا یک رمان اثرش از میلیون ها دلار بیشتره.  این جنگ نابغه هایی مثل آوینی میخواد که البته این بار باید با استراتژی جدید و مناسب فضای جدید عمل کنند وگرنه ناخواسته در پلان دشمن اثر خواهند ساخت.
 15. این هم ایده بدی نیست ولی فعلا زوده. چون هزینه بردار هست. شاید بعدها. درواقع داریم راجع به مین های متحرک صحبت می کنیم که کاملا نمونه دریایی داره. فکر کنید نسبت به یک صوت، فرکانس یا هر چیزی که تانک از خودش ساطع می کند حساس باشه و به سمتش بره و یا حتی از طریق اپراتور عمل کنه.