Dezchilds

بررسی قدرت نظامی ایران و روسیه ، جنگ احتمالی را چگونه می بینید

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

آخه اصلا جنگ به چه هدفی؟ اول باید هدف جنگ مشخص بشه تا بعد بر مبنای رسیدن طرفین به اهداف شون مشخص بشه کی پیروز میدانه. مثل چنگ 33 روزه که با نگاه کردن به هدف حزب الله که جلوگیری از اشغال لبنان بود و هدف اسرائیل که نابودی حزب الله بود برنده مشخص شد، حزب الله. تو این جنگ هم اولا باید دید شروع کنندده که خواهد بود و هدف طرفین چیست.
فرضی که ایران شروع کنه رو باید کنار بزاریم چون در دکترین ما نیست.
پس اگه جنگی بشه باید روسیه شروع کنه.

حالا بحث اینه که چرا؟ مثلا منافع بیشتر در دریای خزر. خوب پس باید حداقل مناطق ساحلی ایران رو به صورت کامل اشغال کنه تا بعدا بتونه منافع اقتصادی خودش رو با خیال راحت به دست بیاره. حالا باید رو این این بحث کنیم که آیا اشغال کل یا حداقل بخشی از خاک ایران تا کی ممکنه؟؟ روس ها چقدر می تونن دوام بیارن؟؟ اصلا تا کجا می تونن اشغال کنن(منظورم اشغال زمینیه)؟؟ عواقب این جنگ برای اونها چه خواهد بود؟؟ بیشتر از اون سودشه یا کمتر؟؟

دوستان تحلیل یک جنگ باید به صورت فوق باشه نه به این صورت که خوب این یکی 100 تا موشک داره این یکی 30 تا این یکی .... . آخه بازی جنرال که نیست!! ناسلامتی دنیای واقعیه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسایی که به تاپیک خورده میگیرند شرایط فعلی رو درک کنند الان دیگه مناسبات سیاسی روسیه مثل قبلآ نیست . انگار بعضی ها خواب تشریف دارند که حرفای این مردک عوضی ( نیکلای ماکاروف) رئیس ستاد ارتش رو سیه رو نشنیدند آیا هنوز هم تهدید روسیه رو جدی نمیگیرید و اونو به چشم دوست و برادر نگاه میکنید ؟ خیلی خنده دارهه icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و تشكر به نظر من كشورهايي مثل آمريكا و روسيه و چين آنقدر از نظر نظامي قوي هستند كه مقايسه ما با آنها بيشتر به شوخي شبيه است و فرماندهان و سياستمداران ما آنقدر با تجربه هستند كه از رويارويي مستقيم با اينگونه كشورها خودداري كرده و اشتباه عراق را تكرار نكنند.دوستان فراموش نفرمايند كه ما كشوري در حال توسعه هستيم و بهتر است خودمان را با اينگونه كشورها مقايسه كنيم.مثلا فكر كنيد كه اگر جنگي بين ما واعراب خليج فارس شعله ور شود در مقابل اين همه سلاح پيشرفته آنها چكار بايد بكنيم ؟آن هم با وجود تحريم ما و پشتيباني نامحدود از آنها.جهت يادآوري توجه دوستان را به سالهاي آخر جنگ و برتري يافتن ميراژها و تانكهاي عراقي بر تجهيزات ما وكم شدن و فرسوده شدن تجهيزات ما و در مقابل افزايش و مدرن شدن تجهيزات عراق جلب ميكنم .به نظر من شجاعت و شهادت طلبي بي اهميت نيست ولي يك خلبان شجاع با يك اف14 یا میگ 29 فرسوده و بدون سلاح مدرن چطور در مقابل آخرین نمونه های جنگنده های غربی مجهز به سلاحهای نسل جدید و تجهیزات جنگ الکترونیک بروز دوام میآورد؟هرگز نباید فکر کنیم که در مقابل فلان برتری دشمن ما هم مثلا از برتری موشکی خودمان استفاده میکنیم چون اولا آنها سالهاست که در فکر مقابله با توانایی موشکی کشور هایی مثل ما و کره شمالی هستند و خود و هم پیمانانشان مثل اعراب رادر مقابل این تهدید مجهز میکنند ونه به طور کامل ولی تا حد زیادی از برتری موشکی ما کم میکنند و در آن صورت ما میمانیم و برتری هوایی و تجهیزاتی آنها.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض سلام به دوستان
روسیه از امریکا ضعیف تره اما خطرش بیشتره چون همسایه و نزدیکتره .  از امریکایی ها یه زره  وطن پرست ترن . البته بعضی دوستان مرغ همسایه ر غاز میبینن. متاسفانه این ذهنیت تو بعضی از ایرانیها هست از اسم روسیه میترسن اینم فکر میکنم از زمان قاجار به وجود اومده چون هر وقت اراده میکردن میومدن یتیکه از ایرانو صاحب میشدن. الان نه ایران اون ایرانه ۲۰۰ ساله قبله نه روسیه اون روسیه. این خرس خیلی بزرگه ولی مریضه در ظمن این بزرگی همچین هم خوب نیست چون هزینه کشور بالا میره سطح کنترل میاد پایین . روسیه از نظر اداری غرق در فساد تو روسیه فراونن ادمایی که عین خیار کشورشونو بفروشن.روسا ادمای شجاع و از خود گذشته زیاد دارن اما ما ایرانیها خیلی بیشتر داریم . بعضی از ایرانیها از روسا میترسن ولی از ایرانیها همه روسا میترسن(منظورم از نظرپیشامدن جنگ) .تو افغانستان چنان ذهر چشمی ازشون گرفتن که از مسلمونا میترسن مخصوصا خاورمیانه. ولی هرچی باشه میراث دارشوروی هستن
به خاطر مواضع ضد امریکایی ایران روسا از ایران خوششون میاد من فکر نمیکنم حالا حالاها جنگی بین ایران و روسیه پیش بیاد مگر  ایران اینکه پیشروی کنه به سمت قفقاز اکثر کارشناسایه روس ایرانو در اینده برای روسیه خطرناک میدونن. انشالا برنامه اتمی ادامه پیدا کنه تحریمها برداشته بشه ایران طولی نمیکشه که ابرقدرت بشه.
با درود فراوان [size=18][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه وقنی مقایسه جنگ با آمریکا و ناتو میشه همه میگن می زنیم آش و لاش شون می کنیم لت و پار می کنیم و تا خود پاریس و واشنگتن پیش میرن ولی در مقایسه با روسیه ما کلی ضعیفیم و ....
درست مقایسه کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
به نظر من روسها چه بخوان چه نخوان در آینده ایرانو رقیبی حتی خطرناک تر از آمریکا میبینند ، واسه همینه هیچ وقت نمیان کاری کنن که به نفع ما بشه و هیچ شکی در برخورد منافع درآینده وجود ندارد،و همچنین هیچوقت از ایران خوششون نمیاد
اما به نظر من روسیه از آمریکا ضعیفتره مثالش هم جنگی که با گرجستان داشتند ، و در صورتی که جنگی رخ بده ما به هیچ وجه بازنده نخواهیم بود ،
در ضمن ما الان خودمون سلاح میسازیم در حد اینا و الان دیگه زمان جنگ نیست که ما فقط کاربر اونا باشیم،تا در مواقع حساس دستمون رو بزارن تو پوست گردو!
به نظر من ایران پیروز میدان خواهد بود اما اگر چند سال دیگه (مثلا 10سال) اونوقت دیگر قضیه کلا فرق می کند
درود بر ایران :rose: ویرایش شده در توسط 132

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روسیه بگیریم دنیا گرفتیم ارزش خطر کردن داره 

• Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اين تاپيك كجا بود من نديدم ؟  icon_eek  raised_eyebrow  :laughing:

روسیه بگیریم دنیا گرفتیم ارزش خطر کردن داره 

فرازي از سخنان جناب هيتلر ... قبل از عمليات بارباروسا !!! 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امریکا رو که گرفتیم اروپا رو هم

اسراییل رو هم زدیم شتک کردیم fi_lone_ranger fi_lone_ranger

داداش یک قیچی اضافه کن تا عرب و ترک رو هم بگیریم دیگه :mrgreen: :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امریکا رو که گرفتیم اروپا رو هم

اسراییل رو هم زدیم شتک کردیم fi_lone_ranger fi_lone_ranger

داداش یک قیچی اضافه کن تا عرب و ترک رو هم بگیریم دیگه :mrgreen: :mrgreen:

خرده کاری قبول نمی کنیم تو کار فله ای هستیم   :cowboy:  

اين تاپيك كجا بود من نديدم ؟  icon_eek  raised_eyebrow  :laughing:

فرازي از سخنان جناب هيتلر ... قبل از عمليات بارباروسا !!! 

هیتلر که خودش هم نفهمید می خواد بره مسکو یا اوکراین درگیر بود با فرماندهاش 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.