rainbow

نظرسنجی کارامدترین نیرو در زمان جنگ احتمالی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من با توجه به وضعیت و شرایط کشور خودمون نیروی زمینی رو موثرترین میدونم.
شاید این موضوع در یک کشور دیگه فرق داشته باشه اما در ایران بدون شک همینه به این دلیل:
این که دشمنان احتمالی ما آمریکا و ناتو هستن پس از جهت تکنولوژی و تجهیزات از ما بالاتر هستند و نیروی هوایی و دریایی ما عملا کاری نمیتونن از جهت مقابله به مثل باهاشون پیش ببرن
میمونه نیروی موشکی و نیروی زمینی
نیروی زمینی ارجح تره چون وقتی خاک یک کشور اشغال بشه دیگه نیروهای موشکی تاکتیکی و استراتژیکی هم درش وجود ندارن ونابود میشن اما نیروی زمینی اگه بتونه مانع ورود دشمن به خاک کشور بشه اون موقع هست که نیروی موشکی هم در نقش پشتیبانی از اون میتونه ضربات سختی رو به دشمن وارد کنه
نمونه کاملا موفق این استراتژی حزب الله در جنگ 33روزه بود.
از جهت توانایی ادوات و تکنولوژی اصلا با اسراییل قابل مقایسه نبود و حتی در بعضی آمارها تلفات حزب الله در جنگ رو بسیار بیشتر از اسراییل میدونن
اما نکته مهم این بود که:
حزبالله به هیچ وجه زمین به اسراییل نداد و با تاکتیکهای هوشمندانه(والبته استفاده از توان موشکهای تاکتیکی)و ایمان بخدا و اهل بیت(ع)جنگ رو فرسایشی کرد و آخرسر هم اسراییل رو شکست داد.[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست جديدمان Jackov به نكته ي خوبي اشاره كردند. بكار بردن استراتژي و تاكتيك درست مي تواند سرنوشت يك جنگ را عوض كند. البته اين استراتژي فقط به نيروي زميني محدود نمي شود و بكار گيري تاكتيك درست و هماهنگي بين همه قوا باعث پيروزي در ميدان جنگ مي شود. داشتن تجهيزات خوب شرط كافي براي پيروزي نيست. شرط پيروزي بكارگيري تجهيزات موجود به بهترين نحو ممكن است البته با چاشني روحيه جنگ آوري و ايمان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همه دوستان من نزديك به 2.5 هستش كه مطالب سايتو دنبال مي كنم ولي اين اولين پستي كه ميدم به نظر من تمام نيروها در كنار هم و با يك تاكتيك درست و پشتيباني مردمي كه از همه مهمتره تواني رو ايجاد ميكنه كه نه تنها آمريكا بلكه تمام دنيا هم نميتونه يه وجب از خاك مارو بگيره پس راهبردي ترين عامل وحدته. اما اگه بين گزينه هاي نظرسنجي من نيروي هوايي رو انتخاب ميكنم.ما از نظر سخت افزاري اطلاعات درستي از اين نيرو نداريم چه برسه به اطلاع از تاكتيك هاي دفاعي و تهاجمي كه فرماندهان براي روزهاي حساس جنگ در نظر گرفتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من نیروی دریایی چون بابستن تنگه هرمز ضربه بزرگی به دشمن وارد میشه هیچ کشتی ورود و خروج نمیتونه داشته باشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب تو هر جنگ مدرنی تو هفته اول جنگ به تاسیسات زیر بنایی حمله میشه که کار توان موشکی ونیروی هواییه که در ایران چونکه نیروی هوایی بیشتر جنبه تدافعی داره
این توان موشکی که مهمتره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.