ali_64

تحلیل و پیگیری تحولات اسراییل

Recommended Posts

Untitled17.jpg

این عکس بهانه ای شد تا ما صحبتی کنیم با بنی فاطمه و بخواهیم خاطره این عکس را برایمان تعریف کند. او ابتدا تمایلی به بیان این صحبت‌ها هر چند کوتاه نداشت اما با اصرار ما گفت که دو مرتبه با جهاد مغنیه دیدار داشته که هر دو بار در حرم رضوی دیدارها اتفاق افتاده است.

بنی فاطمه گفت دفعه اولی که جهاد را دیدم با دوستانش به مشهد آمده بود که وقتی متوجه حضور من شدند آمدند کنارم. او چهره مرا از جلسات مداحی که دیده بود می‌شناخت و به خاطر علاقه اش به اهل بیت و عزاداری به سبک جوانان ایرانی مداحی های مرا دیده و شنیده بود. آن دیدار خیلی به طول نیانجامید. یادم می ‌آید که موقع رفتن از من خواست حتما سفری به لبنان داشته باشم. می‌گفت جوانان لبنانی بسیار با ایرانی ها علاقمندند به خصوص نسبت به حزب الهی ها.

این دیدار گذشت تا اینکه او برای آخرین بار حدودا دو ماه مانده بود به شروع ماه محرم به ایران آمده بود. یکی از دوستانش که می دانست من در فلان تاریخ در حرم خواهم بود هماهنگ کرده بودند که همدیگر را ببینیم.

عکسی که منتشر کردم مربوط به همان سفر است. آن شب ما از ساعت حدودا 2 بامداد تا اذان صبح در حرم بودیم و صحبت‌ کردیم.

در آن دیدار بود که جهاد از ارادتش به مقام معظم رهبری و سید حسن نصرالله برایم حرف زد و دائم می‌گفت می خواهم با اسرائیل مبارزه کنم. از سبک عزاداری های ما خوشش می‌آمد و بسیار با ارادت نسبت به سید الشهدا(ع) صحبت می‌کرد. می‌گفت اگر بشود حتما برای محرم به ایران می‌آیم. می‌گفت از مداحی محمود کریمی خوشم می‌آید و مداحی «اللهم الرزقنا شهادت» را که من خوانده بودم برایش جذاب بود.

شاید به نظر اغراق بیاید و اینکه حالا چون شهید شده این حرف را می زنم ولی باور کنید ذره ای از حرف‌های جهاد دنیایی نبود و به راستی او لایق شهادت بود.

Untitled16.jpg

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همون بلایی که بر سر وزارت اطلاعات ایران آوردند بعد از شهادت سعید امامی ..

برادر شما شخصاً به این نتیجه رسیدی که کسی که متهم اصلی قتل های ذنجیره ای بوده و به گفته نظام اسلامی توی زندان خودکشی کرده شهید شده؟

جالبه بعضی از دوستان کم کم دارند مقام شهادت هم تنفیض می کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حذف بشه :straight:
ویرایش شده در توسط kid

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان این بحث وزارت اطلاعات رو تموم کنید وگرنه ناچار به ویرایش میشوم

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پایگاه خبری المختصر در گزارشی ابوعلی طباطبائی از فرماندهان ارشد حزب الله را هدف اصلی تهاجم رژیم صهیونیستی در قنیطره معرفی کرد و نوشت این فرد که خواب را از چشمان اسرائیل ربوده چه کسی است؟

اسرائیل در رسانه های وابسته به خود ادعا کرد در حمله به قنیطره موفق شد این فرد که خواب را از چشمان اسرائیلی‌ها ربوده است به قتل برساند.

شبکه ده تلویزیون اسرائیل به نقل از الون بن داوید تحلیلگر مسائل نظامی اعلام کرد: درست است که این عملیات جهاد مغنیه را هدف قرار داده بود اما هدف اساسی در حمله، کشتن ابوعلی طباطبائی بود، شخصی که قدرت هجومی حزب الله را سازماندهی می کند و مردان حزب الله را برای تصرف الجلیل و شهرک های صهیونیست نشین آموزش می‌دهد.

این روزها سئوالی که ذهن اسرائیلی ها را به خود مشغول کرد این است که واکنش سید حسن نصرالله به حمله قنیطره چگونه خواهد بود؟ حزب الله به کشته شدن طباطبائی چه واکنشی نشان خواهد داد؟

با توجه به اهمیت و جایگاهی که طباطبائی دارد اطلاعاتی از او به دست آورده ایم که می توانداین مبارز را بهتر معرفی کند و نقش او را در مقاومت لبنان آشکارتر کند. بر خلاف آنچه که از طباطبائی گفته شد او بزرگ شده ایران نیست بلکه از پدری ایرانی و مادری لبنانی است که در جنوب لبنان رشد کرد و در همان ایام جوانی به مقاومت لبنان پیوست. طباطبائی مراحل ترقی در مقاومت لبنان را پله پله طی کرد تا به فرماندهی نیروهای واکنش _واحد پشتیبانی عملیات هجومی حزب الله-منصوب شد.

البته نیروی واکنش حزب الله پس از شهادت عماد مغنیه، با نیروهای ویژه این جنبش ادغام شد تا نیرویی با نام واحد رضوان( برگرفته از نام شیخ رضوان که لقب عماد مغنیه بود) شکل بگیرد، اما تا زمانی که این نیرو فعال بود در راس آن طباطبائی قرار داشت هر چند پس از تشکیل واحد رضوان نیز سخنان و دستورات طباطبائی در این واحد بسیار نافذ بود ولی با حضور نظامی حزب الله در سوریه جایگاه این مبارز با تغییراتی مواجه شد زیرا از موقعیت قبلی خود به موقعیتی جدید یعنی مدیریت حضور نظامی حزب الله در سوریه نقل مکان کرد.

اسرائیلی‌ها او را چهره خطرناکی می خوانند. بر اساس اطلاعاتی که رسانه‌های اسرائیلی منتشر کرده‌اند طباطبائی ماموریت داشت تا زمینه را برای حمله نظامی به اسرائیل در بلندی‌های جولان سوریه فراهم کند.

اسرائیل مدعی کشته شدن طباطبائی است اما در فهرستی که حزب الله از شهدای خود در قنیطره منتشر کرده است نامی از طباطبائی دیده نمی‌شود و حتی نام او در میان مجروحان نیز قرار ندارد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله کیبوتس در اسرائیله .

می دونم تاپیک در مورد مووع متفاوتی هست ولی خوشحال می شم در تاپیکی جداگانه به این مسئله بپردازیم . جناب کید خوشبختانه در این مدت تونستم مطالعات دقیقی نسبت به دین عزیز اسلام داشته باشم . برعکس همدینان خودم که اگر خواست مطالعه اسلام رو دارند با غرض نسبت به مطالعه اسلامی می روند من با فکری کاملا باز به سمت مطالعه قران و تفاسیر و احادیث رفتم و بجای روخونی روزنامه وار و غرض وار ایات قران با شرکت در جلسات قرانی اخر هفته توسط مسلمانان و با استفاده از علمای بزرگ شهر تورنتو این کتاب رو مطالعه کردم . مهمترین مسئله در زمینه خواندن ایات قران توجه و درک Context ایات هست . یعنی ایات باید با درنظر گرفتن شرایط زمانی و سیاسی زمان پیامبر خوانده شوند . اگر با نگاه شما جلوبرویم با مشکل برمیخوریم . به ایه زیر توجه کنید :

بادیه نشینان عرب در کفرو نفاق از دیگران سختتر و به اینکه حدود انچه را کهخدا بر فرستاده اش نازل کرده ندانند سزاوارترند و خدا دانای حکیم است ( سوره توبه ایه 97)

شما چگونه این ایه رو تفسیر می کنید ؟ ایا از نظر شما بادیه نشینان عرب امروز هم در کفر ونفاق هستند یا اینکه این ایه به زمان بخصوص دوران پیامبر و رفتار بادیه نشینان عرب در ان زمان مربوط است .

نظر شما در مورد سوره 111 المسد چیست . ایه می فرماید بریده باد د دست ابولهب  و مرگ بر او باد و ...... سؤال در اینجاست که ابولهب کیست ؟ قران هیچ حرفی در مورد اینکه ابولهب کیست نمی زند و یا اینکه او چه رابطه ای با پیغبر دارد . یا منظور این ایه این است که هر که اسمش ابولهب هست باید هر دو دستش بریده شود . مطمئنا شما در جواب می گویید ابولهبی که قران در مورد او سخن می گوید عموی پیامبر است و منظور هر عربی نیست که نامش اتفاقی ابولهب باشد . در زمینه ایات قران که در مورد یهودیان صحبت شده همین دقت لازم باید در نظرگرفته شود .

آقا خیلی استفاده کردیم

با توجه به عکس موشکی ایرانی که گذاشتید و آیه قرآنی که توی استاتوس نوشته بودید فکر می کردم که مسلمون دو آتیشه باشید

خلاصه جالبه که حتی از فلسطین اشغالی هم تو میلیتاری عضو داریم

برخلاف بعضی از دوستان که طرفدار تک صدایی اند من دوست دارم حرف هایی سایرین (منظور پسرعموتونه) رو هم بشنوم

دوستان این بحث وزارت اطلاعات رو تموم کنید وگرنه ناچار به ویرایش میشوم

با تشکر

بزرگوار یک توضیح مختصر می دادی که چرا صحبت کردن در مورد این موضوع ممنوعه

ویرایش شده در توسط mopmop
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا خیلی استفاده کردیم

با توجه به عکس موشکی ایرانی که گذاشتید و آیه قرآنی که توی استاتوس نوشته بودید فکر می کردم که مسلمون دو آتیشه باشید

برخلاف بعضی از دوستان که طرفدار تک صدایی اند من دوست دارم حرف هایی سایرین (منظور پسرعموتونه) رو هم بشنوم

بسم الله الرحمن الرحیم

دقیقا با جناب mopmop موافقم

استفاده بردیم و امیدوارم مخالفین بازهم نظراتشان را بفرمایند تا دید بهتری نسبت به مسائل پیدا کنیم

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقا خیلی استفاده کردیم

بزرگوار یک توضیح مختصر می دادی که چرا صحبت کردن در مورد این موضوع ممنوعه

اولا موضوع تاپیک چیزه دیگری است و دوم کارهای مربوط به وازارت اطلاعات در این سایت جایی ندارد چونکه یه بحث سیاسی است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اولا موضوع تاپیک چیزه دیگری است و دوم کارهای مربوط به وازارت اطلاعات در این سایت جایی ندارد چونکه یه بحث سیاسی است

ما در مورد شهید خواندن یک بنده خدا داشتیم حرف میزدیم

ولی ممنون که جواب دادید

:rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این ماجرای اعلام بی اطلاعی اسراییل از حضور شهید الله دادی در استان قنیطره سوریه یکم عجیبه
معنیش اینه که هنوز میتونیم به سرویس های اطلاعاتی خودمون و حزب الله بیخ گوش اسراییل امیدوار باشیم
و ادعای اسراییل مبنی بر نفوذ در حزب الله چرته
و یا با اعلام این خبر میخوان طبعات اقدام متقابله ایرانو کم کنن
اگه مقام بالاتری رو هم شهید میکردن بازم واکنش ما همینه
چوب خط کشورمون پر شده الان تو چند جبهه داریم با این کشور حوزه خلیج فارس میجنگیم به صورت نیابتی و خودمون تحت شدید ترین تحریم ها هستیم
خبر تایید نشده ای هست مبنی بر موافقت روسیه(سفر اخیر وزیر دفاع روسیه به تهران)به فروش اس 400 به ایران و اس 300 به حزب الله

و اینکه هشدار موساد به امریکا مبنی بر اینکه اعمال تحریم های جدید باعث شکست مذاکرات به طور کامل خواهد شد!!
یحتمل صبر برو و بچ سپاه ته کشیده
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو دین ما ، اول برای دشمن طلب هدایت و آمرزش کن اگر نشد جوانمردانه باهاش بجنگ. ما از این چیزا نداریم

جوانمردانه. عجب کلمه ای.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جوانمردانه. عجب کلمه ای.

جهود رو چه به درک جوانمردی...

• Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جهود رو چه به درک جوانمردی...

والدین من مسلمان هستن فکر کنم من هم مسلمانم دیگه.

اگر از جوانمردی حرف میزنیم باید خودمان هم جوانمرد باشیم. ایا تنها مسلمان هستیم کافی هست؟ استفاده از کلماتی همچون جهود درست هست؟ وقتی که شما به عنوان یک مثال, جوانمردی را در همین یک خط عمل نمیکنید, ایا میتوانید حرف از جوانمردی بزنید؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.