bmosavi

Members
 • تعداد محتوا

  274
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

bmosavi آخرین امتیاز شما در روز 9 اسفند 1395

bmosavi شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

534 نشان افتخار

11 دنبال کنندگان

درباره bmosavi

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

3,037 نمایش های پروفایل
 1. ژریسکوپ ، سالها قبل یک کلیپ دیده بودم. در هلند بود. با ان همه چیزهایی جابجا میکردند. بر روی بردهایی مثل raspberry pi پروژه انجام میدادند. اتفاقا کتابخانه ی چنین چیزی موجود هست. نشانگر دارد. که موقعیت پهپاد را در راستای زمین مشخص میکند.
 2. بر اساس لاین ۲۳ هست و احتمالا استراتژی این هست که از همین یک سوم اسرائیل گاز را استخراج میکند و اجازه به استخراج طرف لبنانی نمیدهد. ۱۰ سال بعد نیز سودددهی استخراج تمام میشود و تمام. تهدیدها بر روی کاریش بود نه دو سوم قانا.
 3. بسم الله الرحمان الرحیم بحران سفر نانسی پلوسی امریکایی به جزیره ی جمهوری چین با افزایش تنشها بین چین و ایالات متحده, اعلام شد که نانسی پلوسی به عنوان یک مقام بلند پایه سفری به جمهوری چین تایپه خواهد داشت. مفهوم این سفر نیز در دید دستگاه سیاسی چین به معنی پا گذاشتن بر روی چین واحد که ایالات متحده ان را محترم میشمارد تلقی شد. تهدید سیاسی و نظامی از طرف دستگاه دیپلماسی جمهوری خلق چین به عنوان راهکار و جواب اولیه بروز نمود. اما این تهدیدها مانع از انجام سفر نشد. اما اینکه بلند پایه ترین مقام ایالات متحده بعد از 25 سال پا بر روی جمهوری چین تایوان میگذارد, به قدر کافی برای انجام سفر نانسی پلوسی کافی بود. به این صورت ایالات متحده حمایت خود از متحدین خود را نشان میدهد. این یک پیام واضح برای اوکراین نیز هست که ایالات متحده در این نبرد کنونی اوکراین را تنها نخواهد گذاشت. با این حال سفر انجام انجام شد و نانسی پلوسی در تایپه فرودامد. اولین جواب جمهوری خلق چین, حرف از تبعات شدید سیاسی بود. اما لحظاتی بعد جمهوری خلق چین نیز در جواب این سفر اعلام نمود یک رزمایش با مهمات جنگی انجام خواهد داد. جمهوری خلق چین بعد از 26 سال رزمایش با مهمات جنگی در تنگه و اطراف جزایر متعلق به جمهوری چین تایوان انجام میدهد. البته این رزمایشه به خوبی نشان از تنگتر شدن حلقه ی محاصره ی جمهوری چین تایوان دارد. بنا بر اعلامیه ها, این رزمایش شامل شش منطقه ی ابی میشود. که در سه منطقه به منطقه ی ابی مورد ادعای تایوان تجاوز نموده. البته اگر سیاست یک چین را قبول داشته باشیم, این رزمایش در خاک جمهوری خلق چین میباشد. عکس اول: https://pbs.twimg.com/media/FZKqfvjaMAApgFc?format=jpg&name=large مناطق رزمایش به خوبی مشخص است. عکس دوم: https://pbs.twimg.com/media/FZKy2VQWYAEWaSu?format=jpg&name=large تفاوت بین رزمایش 26 سال قبل هنگام سومین بحران تنگه ی تایوان با رزمایش فعلی کاملا مشخص میباشد. عکس سوم: https://pbs.twimg.com/media/FZNseWBUUAIwqal?format=jpg&name=large این رزمایش به نوعی جواب در خور توجه به اعضای محور غربی یعنی ژاپن نیز هست. در این عکس به خوبی نشان داده شده که رزمایش جمهوری خلق چین در محدوده ابهای ژاپن نیز انجام میشود.
 4. البته به این نوع استفاده بسیج عمومی گفته میشوند و با مزدور یا افراد شرکت خصوصی نظامی تفاوت دارد. محور در این نوع پول نیست و حتی عقیده نیست.بلکه امنیت نفس و امنیت ملی قوم هم مذهب هست. و در نوع مزدور شرکتهای خصوصی پول هست. در واقع عدم توانایی در ایجاد امنیت باعث پرداخت پول در قبال گرفتن سرویس های امنیتی نظامی میشود. اما ج.ا.ا و نیروی قدس به خوبی این توانایی ایجاد بسیج عمومی را دارد.
 5. a26 حدود ۵۰۰ میلیون دلار دلفین کلاس المانی حدود ۶۰۰ میلیون دلار این کلاس عموما بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار هزینه دارد. سوریو کلاس ژاپنی برای استرالیا فکرکنم همین بازه ی قیمتی بود
 6. 4 میلیارد دلار برای ۴ عدد زیردریایی با این تناژ بالا نیست؟
 7. اسرائیل و نیروی دریای ان برای نوسازی و جوابگویی برای تهدیدات نوین، در ۲۰۱۵ میلادی سفارش ساخت ۴ عدد ناوچه را داد که به صورت مشترک در شرکتهای المانی German Naval Yards Holdings GmbH و ThyssenKrupp Marine Systems ساخته شوند. ناوچه ها دارای مشخصات زیر هستند: تعداد : ۴ هزینه: ۵۰۵ میلیون دلار هر فروند ، براورد سال ۲۰۱۵ تناژ: ۱۹۰۰ تن درازا: ۹۰ متر برد : ۴ هزار مایل دریایی یا ۷۴۰۰ کیلومتر سنسورها و ایونیک: EL/M-2248 MF-STAR AESA radar تسلیحات: یک عدد اتوملامر توپ سینه، دو عدد ایستگاه ۲۳ میلیمتر تایفون، کانتینر لانچ عمودی ۳۲ عددی برای باراک ۸ سطح به هوا، کانتیر لانچ عمودی ۴۰ عدد برای سی دام، ۱۶ عدد ضد کشتی گابریل۵، دو عدد لانچر اژدر ۳۲۴ میلیمتری پد هلی کوپتر و نوع ان: ۱ عدد و MH-60 Seahawk multi mission ۴ ناوچه های موسوم اسم ساعر۶ را به خود گرفتند و بر اساس ناوچه ی المانی Braunschweig-class corvette ساخته میشوند. تا کنون ۲ عدد از انها ساخته شده است. ناوچه ی Magen در یازده نوابر ۲۰۲۰ تحویل و ناوچه ی دوم در ۴ ماه می ۲۰۲۱ تحویل داده شد. این دو ناوچه عملیاتی هستند. ناوچه ی ins oz یا دومین ناوچه ۶ روز قبل تحویل داده شد. https://euro-sd.com/2021/05/news/sea/22843/ins-oz-handed-over/ https://en.wikipedia.org/wiki/Sa'ar_6-class_corvette
 8. بنده ۲ اسال قبل وارد این مقوله شده ام. اصولا دو جریان م