Che

ساختار ارتش ایران در زمان صفویه (1148-907 هـ.ق) به انضمام نبرد چالدران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='lordashrafi' timestamp='1389848925' post='359653']
فاکتور اصلی برای سنجیدن میزان فتوحات و شکست های کشور دیدن تغییرات مساحتی کشوره که بوضوح نمایانگر همه چیز هست نا سلامتی ایران یه دورانی مث روسیه بوده!!
[/quote]

این نظر شماست.....فاکتور اصلی همیشه میزان زمین به دست اومده نیست.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Pishva' timestamp='1389864902' post='359672']
این نظر شماست.....فاکتور اصلی همیشه میزان زمین به دست اومده نیست.....
[/quote]بدون شک قبل از روی کار آمدن استعمار نوین (حدود50 سال پیش)این فاکتور مهم ترین و باارزش ترین فاکتور هست!!!چون تا قبل از استعمار نوین هر کشوری که در جنگ پیروز میشد تا جایی که میتوانست وتا جایی که ارتشش توان اشغال داشت اشغال میکرد و هرچه پیروزیش از نظر کمی و کیفی بزگ تر بود ارتشش توان بیشتری برای اشغال داشت!!! ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثلا یکی از جنگ های ایران که عامل زمین درش مهم نیست و اتفاقا در زمان باستان صورت گرفته ، جنگ سوم ایران و روم در زمان شاهپور یکم هست که منجر به اسارت والرین یا والریانوس شد که این اسارت فاکتور اصلی این نبرد.....همونطور که گفتم همیشه زمین فاکتور اصلی نیست...

====================
این یه نظر شخصیه...خوشحال رایش مارشال عزیز لطف کنن و رای خودشون رو در این باب بیان کنند
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
دوستانی که از شکست های ما احساس ناراحتی میکنن باید عرض کنم عثمانی اون زمان از نظر قدرت شاید مثل آمریکای الان بوده قسمتی از اروپا رو (آندلس سابق و اسپانیا فعلی) رو گرفته بوده قسمتهای مهم آفریقا و تمام خاور میانه جز ایران رو در اختیار داشته و نکته جالب اینجاست که اگر صفویه نبود قطعا" اروپا توسط عثمانی کامل فتح شده بود (چون اگر صفویه نبود عثمانی تمرکزش رو رو اروپا میگذاشت) اینکه صفویه تونسته جلوی عثمانی بیاسته و گاهی عثمانی رو شکست هم بده و بعدها هم نادرشاه پیروزیهای ایران رو تکرار کرد و فکر میکنم آقا محمد خان هم چندبار بر عثمانی پیروز شد برای ما پیروزی بزرگی بوده

اما نکته مهم اینجاست که بعد از گذشت 7000 سال تمدن ایران هنوز هست اما عثمانی کجاست؟
شدن یه سری کشور که واقعا" اکثرا" حقیرن چون استقلال ندارن
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='meshcat' timestamp='1390138893' post='360300']
دوستانی که از شکست های ما احساس ناراحتی میکنن باید عرض کنم عثمانی اون زمان از نظر قدرت شاید مثل آمریکای الان بوده قسمتی از اروپا رو (آندلس سابق و اسپانیا فعلی) رو گرفته بوده
[/quote]

البته اندلس هرگز به دست عثمانیها نیفتاد چون ایزابلا و فردیناند ترتیبش رو قبلا داده بودن! تنها ارتباط عثمانی با اندلس مهاجرت یهودیان اسپانیا به قلمرو عثمانی و شمال آفریقاست.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Reichsmarschall' timestamp='1390148621' post='360335']
البته اندلس هرگز به دست عثمانیها نیفتاد چون ایزابلا و فردیناند ترتیبش رو قبلا داده بودن! تنها ارتباط عثمانی با اندلس مهاجرت یهودیان اسپانیا به قلمرو عثمانی و شمال آفریقاست.
[/quote]

سلام
تا جایی که من میدونم اندلس دست مسلمونها بود نیچه هم در کتابش اشاره کرده و مسیحیانی که بعد از فتح مجدد اندلس اولین کارشون خراب کردن حمومها بوده رو محکوم کرده و تا جایی که میدونم هفتصد هشتصد سال اونجا دست مسلمونها بوده

ولی باز نظر شما صاحبه منم اینا رو شنیدم
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='meshcat' timestamp='1390226076' post='360506']
سلام
تا جایی که من میدونم اندلس دست مسلمونها بود نیچه هم در کتابش اشاره کرده و مسیحیانی که بعد از فتح مجدد اندلس اولین کارشون خراب کردن حمومها بوده رو محکوم کرده و تا جایی که میدونم هفتصد هشتصد سال اونجا دست مسلمونها بوده

ولی باز نظر شما صاحبه منم اینا رو شنیدم
[/quote]

اندلس تا زمان امویان و عباسیان دست مسلمان ها بوده......
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوران حاکميت مسلمانان بر اسپانيا بين 711 تا 1492 هست. ميشه از خلافت اموي تا
شروع دوران رنسانس و کشف آمريکا.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 30 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 30 تیر 1395 - دلیلی ارایه نشده است

اگه همه ی  افتخارات جنگی رو کنار بزارین میبینین که فردی مثل نادر افشار برای افتخار کردن کافیه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.