lordashrafi

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  806
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

799 نشان لیاقت

درباره lordashrafi

 • رتبه حساب کاربری
  ستوان سوم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ?????? ??? ????!
 • Interests
  ...

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

4,198 نمایش های پروفایل
 1. از الان تا ده روز دیگه ایده‌آل‌ترین زمان ممکن برای گرفتن انتقام واقعا سخت هست. اختیارات رییس‌جمهور آمریکا عملا ازش گرفته شده و ارتش فرمانش رو اجرا نخواهد کرد. در این زمان ده روزه هر نوع حمله‌ای به منافع و‌ مواضع آمریکا در منطقه انجام بشه، نمیتونه همراه با تلافی باشه، چون برای تلافی نیاز به چراغ سبز کنگره‌ هست و کنگره نمیتونه جنگی رو شروع کنه که خودش به رییس‌جمهور هشدار میداد شروعش نکنه. اگه جمهوری اسلامی در این تاریخی‌ترین «فرصت پرفکت»، به آمریکا ضربه نزنه، دیگه تا انتهای حیاتش نخواهد زد. برای کسانی که هنوز دلبستگی به این نظام دارند میگم: اگه در این ده روز شاهد یک جهاد بزرگ علیه استکبار نبودید، باید کافی باشه تا نتیجه بگیرید که یک عمر قربانی دروغ بودید.
 2. با شهادت ابومهدی مهندس و جانشینی ابوفدک (گزینه نزدیک به ایران) برای سازمان حشدالشعبی، 4 یگان حشد عتبات وابسته به اماکن مقدس عراق که به آ.سیستانی نزدیک بودند سعی در جدایی از حشد داشتند که فالح الفیاض رییس حشدالشعبی مانع از جدا این یگانها شد. همایش حشد عتبات در ماه گذشته، اصرار بخش حشد مرجعیت (نزدیک به آ.سیستانی) برای جدایی از کالبد حشدالشعبی بود که حال فیاض برای رخ ندادن این دوگانگی و موازنه دست به بازداشت سران سرایا الخراسانی بعنوان نزدیکترین یگان نزدیک به ایران در حشدالشعبی زد. ابتدا حامد الجزایری رییس پیشین یگان 18 (سرایا الخراسانی) بازداشت شد و چند روز پیش جانشین او علی الیاسری نیز به همین سرنوشت دچار شد تا اینکه اعلام شد که بالکل این یگان منحل شده است.
 3. شاید ببر و شیر قوی تر باشند ولی یک گرگ هیچگاه بازیچه سیرک نمیشود. آدولف هیتلر
 4. نقدی بر توییت بالا: الحاق یا عدم الحاق قره باغ به آذربایجان برای ایران علی السویه نیست که ایران بدنبال بیطرفی در قره باغ باشد. حتی اگر این بیطرفی برای میانجیگری است، میانجیگری ایران در همان دهه 1990 شکست خورد... در صورت الحاق قره باغ به آذربایجان احتمال حتی قطع مرز زمینی ارمنستان با ایران نیز وجود دارد. در آن صورت مرز زمینی بین آذربایجان و ترکیه برقرار میشود. اتحاد ژئوپلیتیکی که به سود ایران نیست. زیرا موجب میشود تا همسایگی با ارمنستان که مهمترین کارت بازی ایران در قفقاز است و بوسیله آن ایران میتواند خط انرژی خزر به دریای سیاه و مدیترانه و نیز پایانه انرژی سنگاچال را دچار چالش کند از بین برود. *علاوه بر این پیروزی آذربایجان در قره باغ میتواند تمایلات جدایی طلبانه در آذربایجان ایران را نیز افزایش دهد.* نقشه ای که امید میرفت پی بگیریم؛ البته باید کاری میکردیم که حمایت ایران از ارمنستان نامحسوس بوده و باعث تحریک عواطف آذریهای شمالغرب ایران نشود؛ در واقع جمهوری اسلامی میتوانست یک بازی دوپهلو را انجام دهد، از طریق مرز زمینی تجهیزات روسی را به ارمنستان برساند و از سوی دیگر ائمه جمعه برای عواطف مردم آن منطقه به شکل دیگری رفتار کنند. افسوس...
 5. ترکیه کنونی تا ابد مرهون تلاشهای آتاترک است که با رشادت این سرزمین را از دل ویرانه های امپراتوری عثمانی بیرون آورد. شاید نخستین آوردگاه آتاترک جنگ طرابلس با ایتالیا بود که با وجود رشادت فراوان بدلیل استفاده ایتالیا از بمباران هوایی (برای اولین بار در تاریخ) نتوانست پیروز شود ولی اوج رشادت او در جنگ جهانی اول و نبرد گالیپولی بود که وی با عده ای اندک توانست بر طمع چرچیل بر دو تنگه بسفر و داردانل که قوای استرالیا و نیوزیلند را نیز بهمراه داشت و نیز طمع نیکلای روس بر استانبول چیره شود. در سالهای پس از جنگ اول جهانی و تحمیل پیمان سور به عثمانی که منجر به تجزیه آناتولی میشد وی در نبرد غربی با یونان توانست با کشتار یک میلیون یونانی، ضمن پاکسازی نژادی مناطقی همچون بورسا را آزاد کرد و زمینه ساز پیمان لوزان شد. مرسین، هاتای و معادن مس ارگانی را در نبرد با فرانسه بدست آورد و در شرق نیز در نبرد با ارامنه که منجر به پیمانهای الکساندروپل و کارس شد استانهای شرقی ترکیه کنونی را حفظ کرد. *در این میان عنصر پانترکیسم گرچه سکولار بود ولی با تبدیل دین به نژاد تمامی غیر مسلمانان را از آناتولی اخراج یا نسل کشی کرد.*
 6. "جمهوری اسلامی بزرگترین مجیز گوی امریکا" چیزهایی می‌شنویم این روزها که میگم کاش میشد ترجمه کرد و فرستاد برای مقامات پنتاگون و موساد. اگه بفهمند عده‌ای از ایرانیان چه تصوراتی از توانایی‌ها و امکانات‌شون دارند حتما بشون خیلی خوش میگذره.‌ و فکر می‌کنم این یک زمینه روانشناختی داره.‌ بمباران تبلیغاتی و رسانه‌ای حکومت در طول چهار دهه، قدرت آمریکا رو هرروز به سر سفره مردم عادی آورد. هیچ خانواده‌ای در دنیا به اندازه خانواده ایرانی، درگیر هژمونی آمریکا نیست، حتی اون خانواده‌هایی در خاورمیانه که بمب آمریکا افتاده تو خیاط خونه‌شون. وقتشه طی یه پویش ملی بی عرضگی رو با بیان شایستگی طرف مقابل کتمان نکنیم.
 7. اشتباه نکنید من نگفتم با توجه به اون نظرسنجی فقط ۴۲ درصد مردان ایران حاضرند تو جنگ شرکت کنند من با اطمینان گفتم درصد از این هم پایینتره به دلایلی ۱: ماهیت پیج ذاتا نزدیک به جمهوری اسلامی هست بسیاری از کاربران پیج نظامی ها هستند و اصلا یه نظامی سپاهی پیج رو به من معدفی کرد با برسی کامنت ها و فالور های پیج در چند دقیقه متوجه میشید اصلا این پیج میانگین افراد جامعه نیست انگار بری جلوی مسجد محل نظرسنجی بذاری از افرادی که از خیابون عبور میکنند جالبه منم تاکید کردم انتظار میره در چنین اجتماعی غلظت موافقان نظام و افرادی که حاضر به حضور در جنگ باشند به مراتب بیشتر از میانگین جامعه باشه در واقع من به خط مشی اشاره کردم و گفتم با وجود اون خط مشی این نتیجه حاصل شده که عجیبه وگرنه ۴۲ درصد خیلی هم کم نیست در حد مشارکت در انتخاباته دیگه جنگیدن که طبعا خیلی بدتر از رای دادنه اونم در مقایسه با انتخاباتی که بخاطر هم محلی بودن و دوست بودن و پول و... شانس استخدام و خدمات اجتماعی و... خیلی افرادی که ارادتی به نظام ندارند میان رای میدند ۲: اعتبار نظر افرادی که گفتند در جنگ شرکت نمیکنند بسیار بیشتره
 8. این تفکر که اینستاگرام یه محیط نمایانگر دید واقعی افراد جامعه نیست از نظر من مردوده ارتباط دادنش با نظرسنجی در شبکه های خارجی دشمن جمهوری اسلامی مسخرست این شبکه تنها شبکه اجتماعی خارجی مهم هست که هنوز فیلتر نشده در این شبکه هر تفکری و هر نوع پیجی شانس حضور داره و برای من قابل پذیرش نیست که شما در جامعه هیچ مشتی از جمله خیابون، جمع های اجتماعی،صندوق انتخابات ،اینستاگرام رو نمونه خروار ندونید . راه دور چرا؟؟همین میلیتاری ماهیتش جوری هست که بیشتر طرفداران نظام رو مثل آهنربا جذب میکنه در همین محیط افرادی که از قبل بودند مثل بنده تایید میکنند که شاهد تغییرات غیر قابل انکار نظر عمومی کاربران هستیم.
 9. برعکس مردم ایران در بزنگاه های عدم رضایت از کشور پشت سیستم حکومتی رو خالی کردند قطع به یقین اونی که الان میگه نمیجنگه حرفش بیشتر قابل اتکا هست تا اونی که تو خونه پشت گوشی کنار بخاری با اشاره انگشت خودشو جنگجو معرفی میکنه.
 10. دوستان فکر میکنند ملت ایران با این ترور تحقیر و عصبانی شدند . شاید اوج حس حقارت توامان با خشم ملت که اونها رو اماده انجام یک اقدام بزرگ در کشور کرده بود سر قضیه ترور حاج قاسم سلیمانی بود اما پس از عملکرد مفتضحانه دستگاه امنیتی و نظامی تصمیمگیرنده الان شما نتایج نظر سنجی رو در پیجی میبینید که مخصوص فروش لوازم جنگی و لباس های 5.11 هست . اعضا عمدتا مرد و جنگی تر از متوسط مردم توی خیابون هستند بنده جایی در گروهی دوستانه گفتم "این ترور..." عده ای متفق القول جواب دادند که جمهوری اسلامی تروریست اصلی هست . هرجا در کوچه و خیابون در بین افکار مردم جستجو میکنید میبینید جمهوری اسلامی سقوط کرده ... جنگ اصلی قبل از اینکه تو کف خیابان ها شروع بشه تو کف مغز ها شروع شده بود منتهی دشمن پس از فتح هر میدان رزم،دامنه جنگ رو به بخش جدیدی گسترش میده و بخش جدید رو هم فتح میکنه ____ پی نوشت؛ "بنابر تحلیل شخصی من،جنگ بزرگ از رگ گردن نزدیکتره"
 11. برای دولتی که از پس تأمین امنیت مهم‌ترین مهره‌های خودش هم برنمیاد توصیه می‌کنند بمب اتم اختیار کند! مثل اینه که یه بچه در اسباب‌کشی یه پارچ شیشه‌ای از دستش بیفته بشکنه، بعد بش بگن پارچ رو که انداختی، بیا حداقل این مجسمه تاریخی که تو حراج کریستی خریدیمش رو ببر پایین! خطر حرکت سمت بمب اتم در درجه اول متوجه ایران هست و در درجه دوم میتونه کشور های منطقه رو تهدید کنه.
 12. فاجعه جاییست که سی سال پس از جنگ تمامی پرونده های دیپلماتیک ایران دست ظریف و تیم نیویورکیهای وزارت خارجه بوده است. فردی که در سخت ترین روزهای جنگ تمام عیار هشت ساله خدمت سربازی خود را در نیویورک گذرانده و بعد از ترور مهمترین دانشمند هسته ای کشور بجای چیدن سناریوی اقدام متقابل، در پست اینستاگرامی ایران را شیشه عطری تصویر می کند که حتی اگر نابودش هم بکنند آتشی گریبان دشمنانش را نمیگیرد و فقط بوی خوش به دیگران تحویل می دهد. این چیزی جز دعوت اسراییل به اقدام جدید نیست.
 13. (ویرایش:تصویر همسر نخست وزیر ارمنستان) طبق گفته ها اسکندر برای کشور گشایی هاش باید مسافت های زیادی رو با اسب میپیمود و برای اینکه بتونه این مسافت های طولانی رو هر چه سریعتر طی کنه از یه ترفند جالب استفاده میکرد. اسب های ماده رو جلوی اسب های نر قرار میداد و لشکر رو به حرکت مینداخت. اسب های نر که ماده ها رو میدیدن تحرک میشدن و برای افزایش شانس برقراری رابطه ، تند تر حرکت میکردن تا به اسب های ماده برسن.اسب های ماده هم که متوجه موضوع میشدن میترسیدن و فرار میکردن به سمت جلو و اونا هم تند تر راه میرفتن. در نتیجه کل لشکر با سرعتی بیشتر از حالت نرمال حرکت میکرد. این مساله خیلی جاها کاربرد داره مثلا در انتخابات در بیزنس ها مثل گیمینگ کافه رستوران ها که با تخفیف روز بانوان و تشویق های مختلف سعی میکنند خانم هارو وارد چرخه بیزنسشون کنن یا شبکه های اجتماعی خوب میدونن که انگیزه ی بسیاری از مردان برای حضور در این شبکه ها اینه که بتونن به این وسیله با زنها ارتباط برقرار کنن پس اگه میخوای مردها رو تو هر جایی مثل شبکه های اجتماعی یا جنگ وارد کنی باید زنها رو وارد کنی ، اگر میخوای مرد هارو نگه داری باید زنها رو نگهداری.زنها که باشن ، مردها هم هستن. پس خیلی جاها باید اولویت رو به زنها بدی .خواسته های زنها باید بسیار زودتر و بهتر اجابت بشه و راضی نگه داشته بشن. ماده ها رو میندازی جلو ، نر ها هم به دنبالشون میدون. در نتیجه این لشکر هر چه سریعتر حرکت میکنه و اینستاگرام/سیاست/لشکر و.... سوار بر این موج، هر چه زودتر به مقصد مورد نظرشون میرسن. اما مساله فقط بحث نیاز جنسی نیست بطور کل برسی های جامعه شناختی نشون داده میزان همدلی افراد جامعه در مواجهه با مشکلات و اسیب های کودکان بخصوص کودکان دختر و خانم ها به مراتب بیشتر از پسر ها و مرد هاست . به همین صورت برای غلیان احساسات مردمی میتونی از تصویر و امار کشته های خانم یا کودک استفاده کنی و کشته شدن اقایون رو نادید بگیری نمونه هاش بی اندازه زیاده کافیه جستجو کنید چنتا نمونه قرار میدم. (میزان افزایش جان باختگان مذکر حوادث قتل طی یکسال از کل جانباختگان خانم بیشتره اما مرگ مردان برد رسانه ای نداره ) پی نوشت: ۹۷ درصد تلفات جنگی ۷۵ درصد بیخانمان ها ۹۳ درصد حوادث و تلفات محل کار ۸۰ درصد خودکشی ها موفق را مردان تشکیل می‌دهند اصولا مرگ در اثر عوامل غیر طبیعی یه امر مردانه هست اما این مساله روتین هست کسی رو ازار نمیده و ارزش رسانه ای زیادی نداره
 14. زمینه های متعددی را میتوان برای آغاز به رسمیت شناختن اسراییل از جانب دولت بحرین برشمرد، ولی مهمترین زمینه آن بدون شک، ضعف مخالفان و نابالغی اپوزیسیون کشور بحرین است که پادشاه بحرین بدون ترس از فشار افکار عمومی، به شناسایی رسمی اسراییل مبادرت میورزد. حدود یک دهه پیش در بحبوحه جریانات بهار عربی، بحرین از جمله کشورهایی بود که تظاهرات ضد دولتی در آن انجام شد. با رادیکال شدن تظاهرات در هفته های آغازین سال 2011، نمایندگان حزب الوفاق بزرگترین حزب اپوزیسیون شیعی در بحرین از پارلمان استعفا دادند ولی این حزب بجای رادیکال شدن در همان سال 2011 با این ایده که «ما در پی ایجاد حکومت شیعی در بحرین نیستیم» در قامت اپوزیسیون پارلمانی و نه برانداز به مذاکرات آشتی ملی پیوست. پس از شکست مذاکرات در ژانویه 2014 و کمی بعد دستگیری شیخ علی سلمان دبیرکل الوفاق و نهایتاً حکم انحلال این حزب تنها به صدور بیانیه و نهایتاً تحریم دو انتخابات پارلمانی در 2014 و 2018 دست زدند. بدون اینکه در عرصه مدنی بتوانند برای حکومت بحرین هزینه زا باشند و امروز نیز در برابر عادیسازی روابط بحرین و اسراییل تنها به صدور بیانیه اکتفا کرده اند.
 15. lordashrafi

  دكتر محمد مصدق و بررسي كودتاي 28 مرداد

  بزرگترین نقد به رفتارهای کاشانی و مصدق در دهه 1330 این است که هر دویشان دید اشتباهی نسبت به امریکا داشتند تا جاییکه به جرأت میتوان گفت واقعیات دوران جنگ سرد را درک نمیکردند. غیر از کاشانی که امریکای"in god we trust" را بهترین گزینه برای مقابله با کمونیستها و توده ایهای بی خدا میدانست، مصدق بر اساس ذهنیت قبلی و مثبتی که نسبت به امریکا در افکار عمومی وجود داشت فکر میکرد با اتکا به «نیروی سوم» امریکا میتواند جلوی شوروی و انگلستان را بگیرد. چنین کاری را پیشتر امیرکبیر و مدرس کرده بودند. امیرکبیر با اتکا به نیروی سوم امریکا و در مقطعی آلمان میخواست تا بین روسیه و انگلستان موازنه کند و مدرس نیز در مقطع عضویت در دولت در تیعید میخواست تا با اتکا به نیروی سوم عثمانی جلوی روس و انگلیس بایستد. ولی اشتباه مصدق در این بود که امریکا را امریکای دوران امیرکبیر می دید نه امریکای امپریالیست جنگ سرد، امریکایی که با دیپلمات خوشنامی چون ساموئل بنجامین، تلاش یک معلم امریکایی بنام هوارد باسکرویل در صف مشروطه خواهان و یا مستشاران مالی همچون آرتور میلسپو و مورگان شوستر شناخته میشد که فرسنگها با امریکای امپریالیست جنگ سرد فاصله داشت. بطور قطع نقطه اشتراک اشتباهات آن دو این بود که جهان سیاست را فارق از: ماکیاولیسم جمعی میدیدند(اگر با مفهوم ماکیاولیسم آشنایی ندارید روی لینک کلیک کنید)