lordashrafi

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  800
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

766 نشان لیاقت

درباره lordashrafi

 • رتبه حساب کاربری
  ستوان سوم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ?????? ??? ????!
 • Interests
  ...

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

4,077 نمایش های پروفایل
 1. اشتباه نکنید من نگفتم با توجه به اون نظرسنجی فقط ۴۲ درصد مردان ایران حاضرند تو جنگ شرکت کنند من با اطمینان گفتم درصد از این هم پایینتره به دلایلی ۱: ماهیت پیج ذاتا نزدیک به جمهوری اسلامی هست بسیاری از کاربران پیج نظامی ها هستند و اصلا یه نظامی سپاهی پیج رو به من معدفی کرد با برسی کامنت ها و فالور های پیج در چند دقیقه متوجه میشید اصلا این پیج میانگین افراد جامعه نیست انگار بری جلوی مسجد محل نظرسنجی بذاری از افرادی که از خیابون عبور میکنند جالبه منم تاکید کردم انتظار میره در چنین اجتماعی غلظت موافقان نظام و افرادی که حاضر به حضور در جنگ باشند به مراتب بیشتر از میانگین جامعه باشه در واقع من به خط مشی اشاره کردم و گفتم با وجود اون خط مشی این نتیجه حاصل شده که عجیبه وگرنه ۴۲ درصد خیلی هم کم نیست در حد مشارکت در انتخاباته دیگه جنگیدن که طبعا خیلی بدتر از رای دادنه اونم در مقایسه با انتخاباتی که بخاطر هم محلی بودن و دوست بودن و پول و... شانس استخدام و خدمات اجتماعی و... خیلی افرادی که ارادتی به نظام ندارند میان رای میدند ۲: اعتبار نظر افرادی که گفتند در جنگ شرکت نمیکنند بسیار بیشتره
 2. این تفکر که اینستاگرام یه محیط نمایانگر دید واقعی افراد جامعه نیست از نظر من مردوده ارتباط دادنش با نظرسنجی در شبکه های خارجی دشمن جمهوری اسلامی مسخرست این شبکه تنها شبکه اجتماعی خارجی مهم هست که هنوز فیلتر نشده در این شبکه هر تفکری و هر نوع پیجی شانس حضور داره و برای من قابل پذیرش نیست که شما در جامعه هیچ مشتی از جمله خیابون، جمع های اجتماعی،صندوق انتخابات ،اینستاگرام رو نمونه خروار ندونید . راه دور چرا؟؟همین میلیتاری ماهیتش جوری هست که بیشتر طرفداران نظام رو مثل آهنربا جذب میکنه در همین محیط افرادی که از قبل بودند مثل بنده تایید میکنند که شاهد تغییرات غیر قابل انکار نظر عمومی کاربران هستیم.
 3. برعکس مردم ایران در بزنگاه های عدم رضایت از کشور پشت سیستم حکومتی رو خالی کردند قطع به یقین اونی که الان میگه نمیجنگه حرفش بیشتر قابل اتکا هست تا اونی که تو خونه پشت گوشی کنار بخاری با اشاره انگشت خودشو جنگجو معرفی میکنه.
 4. دوستان فکر میکنند ملت ایران با این ترور تحقیر و عصبانی شدند . شاید اوج حس حقارت توامان با خشم ملت که اونها رو اماده انجام یک اقدام بزرگ در کشور کرده بود سر قضیه ترور حاج قاسم سلیمانی بود اما پس از عملکرد مفتضحانه دستگاه امنیتی و نظامی تصمیمگیرنده الان شما نتایج نظر سنجی رو در پیجی میبینید که مخصوص فروش لوازم جنگی و لباس های 5.11 هست . اعضا عمدتا مرد و جنگی تر از متوسط مردم توی خیابون هستند بنده جایی در گروهی دوستانه گفتم "این ترور..." عده ای متفق القول جواب دادند که جمهوری اسلامی تروریست اصلی هست . هرجا در کوچه و خیابون در بین افکار مردم جستجو میکنید میبینید جمهوری اسلامی سقوط کرده ... جنگ اصلی قبل از اینکه تو کف خیابان ها شروع بشه تو کف مغز ها شروع شده بود منتهی دشمن پس از فتح هر میدان رزم،دامنه جنگ رو به بخش جدیدی گسترش میده و بخش جدید رو هم فتح میکنه ____ پی نوشت؛ "بنابر تحلیل شخصی من،جنگ بزرگ از رگ گردن نزدیکتره"
 5. برای دولتی که از پس تأمین امنیت مهم‌ترین مهره‌های خودش هم برنمیاد توصیه می‌کنند بمب اتم اختیار کند! مثل اینه که یه بچه در اسباب‌کشی یه پارچ شیشه‌ای از دستش بیفته بشکنه، بعد بش بگن پارچ رو که انداختی، بیا حداقل این مجسمه تاریخی که تو حراج کریستی خریدیمش رو ببر پایین! خطر حرکت سمت بمب اتم در درجه اول متوجه ایران هست و در درجه دوم میتونه کشور های منطقه رو تهدید کنه.
 6. فاجعه جاییست که سی سال پس از جنگ تمامی پرونده های دیپلماتیک ایران دست ظریف و تیم نیویورکیهای وزارت خارجه بوده است. فردی که در سخت ترین روزهای جنگ تمام عیار هشت ساله خدمت سربازی خود را در نیویورک گذرانده و بعد از ترور مهمترین دانشمند هسته ای کشور بجای چیدن سناریوی اقدام متقابل، در پست اینستاگرامی ایران را شیشه عطری تصویر می کند که حتی اگر نابودش هم بکنند آتشی گریبان دشمنانش را نمیگیرد و فقط بوی خوش به دیگران تحویل می دهد. این چیزی جز دعوت اسراییل به اقدام جدید نیست.
 7. (ویرایش:تصویر همسر نخست وزیر ارمنستان) طبق گفته ها اسکندر برای کشور گشایی هاش باید مسافت های زیادی رو با اسب میپیمود و برای اینکه بتونه این مسافت های طولانی رو هر چه سریعتر طی کنه از یه ترفند جالب استفاده میکرد. اسب های ماده رو جلوی اسب های نر قرار میداد و لشکر رو به حرکت مینداخت. اسب های نر که ماده ها رو میدیدن تحرک میشدن و برای افزایش شانس برقراری رابطه ، تند تر حرکت میکردن تا به اسب های ماده برسن.اسب های ماده هم که متوجه موضوع میشدن میترسیدن و فرار میکردن به سمت جلو و اونا هم تند تر راه میرفتن. در نتیجه کل لشکر با سرعتی بیشتر از حالت نرمال حرکت میکرد. این مساله خیلی جاها کاربرد داره مثلا در انتخابات در بیزنس ها مثل گیمینگ کافه رستوران ها که با تخفیف روز بانوان و تشویق های مختلف سعی میکنند خانم هارو وارد چرخه بیزنسشون کنن یا شبکه های اجتماعی خوب میدونن که انگیزه ی بسیاری از مردان برای حضور در این شبکه ها اینه که بتونن به این وسیله با زنها ارتباط برقرار کنن پس اگه میخوای مردها رو تو هر جایی مثل شبکه های اجتماعی یا جنگ وارد کنی باید زنها رو وارد کنی ، اگر میخوای مرد هارو نگه داری باید زنها رو نگهداری.زنها که باشن ، مردها هم هستن. پس خیلی جاها باید اولویت رو به زنها بدی .خواسته های زنها باید بسیار زودتر و بهتر اجابت بشه و راضی نگه داشته بشن. ماده ها رو میندازی جلو ، نر ها هم به دنبالشون میدون. در نتیجه این لشکر هر چه سریعتر حرکت میکنه و اینستاگرام/سیاست/لشکر و.... سوار بر این موج، هر چه زودتر به مقصد مورد نظرشون میرسن. اما مساله فقط بحث نیاز جنسی نیست بطور کل برسی های جامعه شناختی نشون داده میزان همدلی افراد جامعه در مواجهه با مشکلات و اسیب های کودکان بخصوص کودکان دختر و خانم ها به مراتب بیشتر از پسر ها و مرد هاست . به همین صورت برای غلیان احساسات مردمی میتونی از تصویر و امار کشته های خانم یا کودک استفاده کنی و کشته شدن اقایون رو نادید بگیری نمونه هاش بی اندازه زیاده کافیه جستجو کنید چنتا نمونه قرار میدم. (میزان افزایش جان باختگان مذکر حوادث قتل طی یکسال از کل جانباختگان خانم بیشتره اما مرگ مردان برد رسانه ای نداره ) پی نوشت: ۹۷ درصد تلفات جنگی ۷۵ درصد بیخانمان ها ۹۳ درصد حوادث و تلفات محل کار ۸۰ درصد خودکشی ها موفق را مردان تشکیل می‌دهند اصولا مرگ در اثر عوامل غیر طبیعی یه امر مردانه هست اما این مساله روتین هست کسی رو ازار نمیده و ارزش رسانه ای زیادی نداره
 8. زمینه های متعددی را میتوان برای آغاز به رسمیت شناختن اسراییل از جانب دولت بحرین برشمرد، ولی مهمترین زمینه آن بدون شک، ضعف مخالفان و نابالغی اپوزیسیون کشور بحرین است که پادشاه بحرین بدون ترس از فشار افکار عمومی، به شناسایی رسمی اسراییل مبادرت میورزد. حدود یک دهه پیش در بحبوحه جریانات بهار عربی، بحرین از جمله کشورهایی بود که تظاهرات ضد دولتی در آن انجام شد. با رادیکال شدن تظاهرات در هفته های آغازین سال 2011، نمایندگان حزب الوفاق بزرگترین حزب اپوزیسیون شیعی در بحرین از پارلمان استعفا دادند ولی این حزب بجای رادیکال شدن در همان سال 2011 با این ایده که «ما در پی ایجاد حکومت شیعی در بحرین نیستیم» در قامت اپوزیسیون پارلمانی و نه برانداز به مذاکرات آشتی ملی پیوست. پس از شکست مذاکرات در ژانویه 2014 و کمی بعد دستگیری شیخ علی سلمان دبیرکل الوفاق و نهایتاً حکم انحلال این حزب تنها به صدور بیانیه و نهایتاً تحریم دو انتخابات پارلمانی در 2014 و 2018 دست زدند. بدون اینکه در عرصه مدنی بتوانند برای حکومت بحرین هزینه زا باشند و امروز نیز در برابر عادیسازی روابط بحرین و اسراییل تنها به صدور بیانیه اکتفا کرده اند.
 9. lordashrafi

  دكتر محمد مصدق و بررسي كودتاي 28 مرداد

  بزرگترین نقد به رفتارهای کاشانی و مصدق در دهه 1330 این است که هر دویشان دید اشتباهی نسبت به امریکا داشتند تا جاییکه به جرأت میتوان گفت واقعیات دوران جنگ سرد را درک نمیکردند. غیر از کاشانی که امریکای"in god we trust" را بهترین گزینه برای مقابله با کمونیستها و توده ایهای بی خدا میدانست، مصدق بر اساس ذهنیت قبلی و مثبتی که نسبت به امریکا در افکار عمومی وجود داشت فکر میکرد با اتکا به «نیروی سوم» امریکا میتواند جلوی شوروی و انگلستان را بگیرد. چنین کاری را پیشتر امیرکبیر و مدرس کرده بودند. امیرکبیر با اتکا به نیروی سوم امریکا و در مقطعی آلمان میخواست تا بین روسیه و انگلستان موازنه کند و مدرس نیز در مقطع عضویت در دولت در تیعید میخواست تا با اتکا به نیروی سوم عثمانی جلوی روس و انگلیس بایستد. ولی اشتباه مصدق در این بود که امریکا را امریکای دوران امیرکبیر می دید نه امریکای امپریالیست جنگ سرد، امریکایی که با دیپلمات خوشنامی چون ساموئل بنجامین، تلاش یک معلم امریکایی بنام هوارد باسکرویل در صف مشروطه خواهان و یا مستشاران مالی همچون آرتور میلسپو و مورگان شوستر شناخته میشد که فرسنگها با امریکای امپریالیست جنگ سرد فاصله داشت. بطور قطع نقطه اشتراک اشتباهات آن دو این بود که جهان سیاست را فارق از: ماکیاولیسم جمعی میدیدند(اگر با مفهوم ماکیاولیسم آشنایی ندارید روی لینک کلیک کنید)
 10. سیاست برایان هوک علیه ایران مبتنی بر «فشار حداکثری اقتصادی-رسانه ای» در کنار مذاکره پشت پرده بود. ولی ورود الیوت آبرامز به پست نمایندگی وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با توجه به سوابق وی منجر به چند تغییر خواهد شد. نام آبرامز برای نخستین بار پس از قضیه ایران-کنترا به ایران پیوند خورد؛ جاییکه وی در دهه 1980 نقش اساسی در تسلیح کنتراهای نیکاراگوئه، ژنرالهایی چون نوریگا، ریوس مونت و سایر میلیشیای راستگرای امریکای لاتین داشت. وی کشتار ال-موزوته که کشتار 1000 روستایی بوسیله ارتش السالوادور بود را دروغ کمونیستها و جبهه FMLN خواند. تاکتیک خشن وی تا جاییست که حقوق بشر را پروپاگاندای چپ میخواند. وی دوران دانشجوییش در دهه 1960 یک مک کارتیست بود و دندان خود را در دعوا با جنبش دانشجویی دهه 1960 از دست داد. سیاستگذاری او در مورد ایران چنانچه از سوابقش پیداست ممکن است به درگیری نیمه سخت ایران و امریکا، ایجاد میلیشیای مسلح ضدحکومت، ترور و حتی «دولت در تبعید» بیانجامد. چنانچه وی برخلاف هوک با رضا پهلوی رابطه نزدیکی دارد و حتی در سخنرانی پهلوی در انستیتو واشنگتن حضور داشت. _____ پ.ن: سگ هار واقعی تازه وارد گود شد. امیدوارم عمر مسئولیتش با رای اوردن بایدن کوتاه بشه.
 11. امریکا امروز قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایرانو ارائه میکنه به شورای امنیت . احتمال رای اوردنش بالاست و احتمال وتو شدنش بیشتر اینکه چین وتو میکنه یا روسیه به من و شمای میلیتاریست نشون نیده که ایران سبد خریدشو چطوری چیده . ترجیح شخصی من اینه که روسیه وتو کنه بخاطر بازار مرغوبتری که داره. اما دلخوش نشید اگر وتو شد وتو هم بشه، احتمالا از جو موجود استفاده میکنه و با کمک بریتانیا مکانیسم ماشه رو فعال میکنه به طور کلی فکر می‌کنم جمهوری اسلامی باید قید لغو تحریم‌های تسلیحاتی رو بزنه و خلاص! طرف صد تا راه برای سنگ اندازی داره.
 12. من نگفتم در حمله اخیر تلفات دادیم . یکسری موارد حاشیه دیگری فرمودید که جای خودش باید برسی بشه.
 13. مگه اسامی و دلیل شهادت همه ی بیش از ۲۱۰۰(امار چند سال پیش) شهیدمون در سوریه رو داریم که بتونیم قاطعانه حرف بزنیم امروز میشه فهمید امریکا در تکریت چقدر تلفات داد ولی این شفافیت اطلاعاتی در مورد ایران وجود نداره که بشه ادعای شمارو قبول کرد سیستم اطلاع رسانی در ایران در این موارد عقیمه. اما همین الان میدونم شهدای ما حاصل حمله اسرائیل همون ۸ نفر نبودند حداقل همین لحظه میتونم شهید سردار الله دادی رو به لیست ۸ نفره شما اضافه کنم که خط بطلانی بر این ادعای شما بکشم ... حمله به نطنز بنظر من توسط موشک کروز رخ داده نظرم رو سابقا گفتم و دلایلش رو این با حوادث روزمره دیگه در امریکا و ...فرق داره سکوت فرماندهان نظامی، محرمانه خواندن علت حادثه و اعلام نکردن دلیلش اونو از حوادث نظامی دیگه در هر کشور و منطقه ای جدا میکنه ____ اما در مورد انتقام: اگر از ابعاد مختلف اقتصادی سیاسی اجتماعی نظامی حساب کنیم. طرف مقابل خیلی بدهی داره که هنوز صاف نکرده ما قبل انقلاب رو بذاریم کنار بعد انقلاب از ناو وینسنس تا سردار سلیمانی هزاران ترور و حادثه و رخداد و ضرر اقتصادی بدون پاسخ مونده. این قرض باید پرداخت بشه اما در حال تلنبار شدن هست . سیر حوادث پس از انتخاب شدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور امریکا رو ببینید... هر روز گستاختر از دیروز... قطعا ۴.۵ سال دیگه نمیشه با این روند جلو رفت ...
 14. اگر درست فهمیده باشم منظورتونو تجهیزات با حضور در عکس ارتقا پیدا نمیکنند ولی افرادارتقا پیدا میکنند...
 15. سپتامبر 2007 اسراییل در عملیات «البُستان» دست به بمباران تأسیسات اتمی سوریه زد. این قضیه پس از دستگیری علی عسگری معاون وزارت دفاع ایران در ترکیه اتفاق افتاد که اسراییل متوجه شد سوریه با کمک کره شمالی دست به احداث رآکتور اتمی الکِبر در دیرالزور زده است. پس از حمله به رآکتور دیرالزور، بشار اسد اگر چه تصمیمی برای اقدام متقابل داشت ولی در نهایت از ترس اسراییل از آن صرف نظر کرد. در نخستین اظهارنظر، اسد با لاپوشانی قضیه،اصل وجود چنین رآکتوری را منکر شد و این را با اتهام سلاح کشتار جمعی صدام برابر کرد. زمان گذشت و امروز اسراییل کمتر هفته ای هست که بخشی از مراکز نظامی سوریه را بمباران نکند. حکایت ایران نیز چنین است از چند سال پیش اسراییل شروع به حملات گاه و بیگاه به نیروهای سپاه قدس در سوریه کرد که ابتدا با تکذیب طرف ایرانی همراه میشد شدت حملات امروز به حملات هفتگی رسیده است و حال در بیابانهای ایران تأسیسات اتمی مورد حمله قرار میگرد. ادامه دادن سیاست انفعال به بهانه نیفتادن در دام جنگ طلبی نتانیاهو و منقضی نشدن تحریم تسلیحاتی، باعث خواهد شد حمله بعدی به مراکز حساس تر باشد. زبانم لال... امشب سوریه میتواند فرداشب ایران باشد