lordashrafi

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  760
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

579 نشان افتخار

درباره lordashrafi

 • رتبه حساب کاربری
  استوار یکم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ?????? ??? ????!
 • Interests
  ...

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

2,757 نمایش های پروفایل
 1. ایالات متحده در حال ایجاد پایگاه حقوقی برای حمله نظامی به ایران: اسپوتنیک تصمیم دولت آمریکا در خصوص وارد کردن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی خارجی را می توان به عنوان بخشی از آماده سازی پایگاه حقوقی برای کاربرد نیروی نظامی علیه ایران و همچنین عراق و سوریه تلقی نمود. کارشناسان آمریکایی در رابطه با این موضوع به اظهار نظر پرداختند. جیسون بلازاکیس که طی سال های 2018-2008 در وزارت خارجه آمریکا مشغول کار بود گفت:«هر چند وارد کردن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی خارجی بخودی خود اختیاراتی برای هرگونه اقدامی ایجاد نمی کند، اما می تواند بهانه مکملی بدست واشنگتن بدهد تا کاربرد نیروی نظامی علیه ایران را توجیه کند. ایالات متحده می خواهد خط ارتباطی مشخص تری بین تهران و شبکه تروریستی «القاعده» (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)ترسیم کند. دولت ترامپ خواهان انجام این کار است و سعی می کند کلیشه ارتباط بین ایران و «القاعده»را خلق کند. تسا بریجمن معاون سابق مشاور حقوقی در شورای امنیت ملی کاخ سفید در این خصوص گفت:«دولت ترامپ آشکارا در حال «پردازش» افکارعمومی و قانع کردن مردم به این امر است که اجازه کاربرد نیروی نظامی علیه تروریست ها به تاریخ 2001 شامل حال ایران نیز می شود». قطعنامه مصوبه در کنگره در سال 2001، گسترش قانون کاربرد نیروی نظامی علیه تروریست هایی که مسئول عملیات تروریستی در 11 سپتامبر در نیویورک شناخته شدند را دربرمی گیرد. این قطعنامه شامل حال کشورهایی نیز می شود که از تروریست ها حمایت کرده اند. هم اکنون وزارت خارجه آمریکا وارد کردن سپاه در لیست نامبرده را به این بهانه که ایران به مأموران «القاعده» اجازه اقامت در ایران را می دهد توجیه می کند که از آنجا آنهامی توانند شبه نظامی و پول به آسیای جنوبی و سوریه اعزام کنند. دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز 8 آوریل اعلام کرد که واشنگتن، سپاه را یک سازمان تروریستی خارجی در نظر گرفته است. هدف ترامپ درباره تروریستی نامیدن سپاه را می‌توان از زوایای گوناگون بررسی کرد.از یکسو این کار ادای دین به اسرائیل است که به مبارزه انتخاباتی ترامپ در سال 2016 کمک کرد و از سوی دیگر راه‌حلی برای ساکت کردن دیدگاه‌هایی در داخل آمریکا است که نه‌تنها ایران را حامی تروریسم نمی‌دانند بلکه آن را کشوری می‌شناسند که می‌خواهد سیاستی مستقل از آمریکا دنبال کند. آمریکا در سال‌های گذشته ذهن مردم خود را درگیر فرضیه ارتباط ایران با تروریسم کرده و اکنون این فرصت برای تحکیم این تصورات است. بنابراین با شناسایی سپاه به‌عنوان سازمان تروریستی، امیدوارند بتوانند افکار عمومی را قانع کنند که ایران یک کشور حامی تروریسم است. گروه مطالعات روابط بین الملل
 2. نیویورک تایمز : هشدارهای سناتور رند پل به مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره هر گونه تلاش برای دور زدن کنگره به منظور حمله به ایران با واکنش پمپئو روبرو شد. مایک پمپئو روز چهارشنبه طی سخنانی در جلسه استماع کنگره آمریکا با بیان اینکه تردیدی نیست میان شبکه القاعده و ایران ارتباطاتی وجود دارد ، در واقع باب توسل به گزینه احتمال ورود به جنگ با ایران را بدون نیاز قبلی به دریافت مجوز صریح در این باره از کنگره باز گذاشت. اظهارات پمپئو دو روز بعد از آن بیان شد دولت ترامپ نام سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های تروریستی خارجی قرار داد و با این کار به نگرانی ها درباره اقدام نظامی آمریکا علیه این کشور دامن زد. سناتور جمهوریخواه رند پل در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا از پمپئو خواست تا تعهد دهد دولت ترامپ بر اساس مجوز اختیار جنگ که به آمریکا اجازه می داد علیه القاعده و دیگر گروه های افراطی عامل حملات تروریستی یازده سپتامبر به زور و گزینه نظامی متوسل شود، به ایران حمله نخواهد کرد. پمپئو با بی اعتنایی به این موضوع گفت ترجیح می دهد این مسئله را به قانونگذاران محول کند. سناتور پل که از پاسخ پمپئو آشفته شده بود در جواب گفت : من صریحا به شما می گویم کنگره هیچ قدرت یا اختیاراتی برای ورود به جنگ با ایران به شما نداده است. و پمپئو گفت: هیچ تردیدی وجود ندارد که میان القاعده و ایران ارتباط وجود دارد.همین و بس.
 3. lordashrafi

  تاپیک تحولات اسراییل

  رقیب نتانیاهو شکست خود را در انتخابات پارلمانی اسرائیل پذیرفت ائتلاف "آبی و ­سفید" نیروی اپوزیسیون اسرائیل به رهبری بنی گانتس شکست خود را در مقابل رقیب خود، بنیامین نتانیاهو پذیرفت. یئیر لاپید از ائتلاف "آبی و ­سفید" در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بنی گانتس که فرمانده پیشین نیروهای مسلح اسرائیل بوده است، گفت: «ما در این دوره نبردیم و به انتخاب مردم احترام می‌گذاریم.» بنی گانتس در این رابطه گفت: «مبارزه به پایان نرسیده است و حال ما با دیگر احزاب وارد گفت‌وگو خواهیم شد.» در پی شمارش ۹۹،۸۶ درصد تعرفه‌های انتخاباتی، حزب لیکود به رهبری نتانیاهو و ائتلاف "آبی و سفید" هر یک می‌توانند بر روی ۳۵ کرسی از ۱۲۰ کرسی پارلمان (کنست) حساب کنند. در صورتی که کرسی‌های احزاب راست را به کرسی‌های حزب لیکود بیفزاییم، آنگاه اردوگاه نتانیاهو به ۶۵ کرسی در برابر ۵۵ کرسی اپوزیسیون دست خواهد یافت. نتانیاهو موفقیت خود را"غیرقابل تصور" خوانده است.
 4. lordashrafi

  تاپیک تحولات اسراییل

  ترامپ: پیشتازی نتانیاهو در انتخابات نشانه خوبی برای صلح است به گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمریکا در سخنانی در کاخ سفید پیشتازی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل در انتخابات پارلمانی این کشور را "نشانه خوبی برای صلح" خواند. اردوی راستگرایان پیرامون نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل برنده شده است. با توجه به پیروزی احزاب راست و مذهبی، نتانیاهو می‌رود تا برای بار پنجم نخست وزیر اسرائیل شود. نتیجه نهایی و رسمی انتخابات شامگاه پنجشنبه یا بامداد جمعه اعلام می‌شود.
 5. بهترین ترین پاسخ عملی حمله سایبریه. قطعا هم دوستان در نظر دارند. میشه اختلالاتی در زیر ساخت های امریکا ایجاد کرد حساسیت حمله مستقیم رو هم نخواهد داشت(مثل پرل هابر) ولی میتونه خسارت کافی رو به دشمن بزنه.
 6. http://s8.picofile.com/file/8...20190223_105552_218.mp4.html فیلم فرار خوان گوایدو از مرز کلمبیا!!! (خبری در راه است) ____ تکمیلی : رهبر خود خوانده ونزوئلا با کمک تعدادی از سران و سربازان ارتش از کشور خارج شد. خوان‌ گوایدو، رییس جمهوری موقت ونزوئلا و رهبر مخالفان این کشور شامگاه جمعه ۲۲ فوریه اعلام کرد ارتش در کمک به او برای پشت سر گذاشتن چالش ممنوعیت مسافرت به خارج از کشور که از سوی دولت نیکولاس مادورو علیه او اعمال شده است «مشارکت» داشته تا او بتواند در کنسرت موسیقی خیریه‌ای در کلمبیا حضور یابد. به گزارش خبرگزاری فرانسه خوان گوایدو که خود را به عنوان رییس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرده و از سوی ۵۰ کشور به رسمیت شناخته شده است با حضور در این کنسرت موسیقی خیریه‌ای در کلمبیا گفت:« ما به لطف مشارکت نیروهای مسلح در این عملیات است که این‌جا حضور داریم». پس از آنکه نیکلاس مادورو به ارتش ونزوئلا دستور داده تا مانع از ورود کمک‌های بشردوستانه به این کشور شود، گوایدو جهت جمع آوری و وارد کردن این کمک‌های بشردوستانه از مرزهای کشورش عبور کرده و به کلمبیا رفته است. او در مورد احتمال بازگشت به خاک ونزوئلا توضیحی نداد .
 7. لغو سفر هفته آینده «جان بولتون»، مشاور امنیت کاخ سفید به «سئول» پایتخت کره جنوبی در پی بحران جاری در ونزوئلا کاخ سفید اعلام کرده است که جان بولتون بدیل نظارت بر اوضاع بحرانی ونزوئلا این سفر را لغو کرده است. خبری در راه است _____ خبرفوری «خوآن گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس جمهور موقت ونزوئلا با تعدادی از نظامیان این کشور از نقطه مرزی مجاور با پل کمبیا، به شهر کوکوتا در کلمبیا رفت! بعداز ورود به خاک کلمبیا توسط یک هلیکوپتر به مکان نامعلومی منتقل شد!
 8. احتمالا مانور نظامی مدتیه تموم شد و منظور پتانسیل ازاد این ناوگان برای استقرار در حوالی ونزوئلاست .
 9. خوآن گوایدو رهبر مخالفان و رئیس جمهور خود خوانده ونزوئلا: شما نیروهای گارد ملی ونزوئلا، سه روز وقت دارید تا به جنگ ما برای پایان استبداد و انتقال قدرت به دولت موقت و برگزاری انتخابات آزاد بپیوندید. کل کشور در حال تماشای شما است و امید دارد در ۲۳ فوریه (شنبه) شما را در کنار خود ببیند. وقت آزادی ونزوئلا فرا رسیده است. فراخوان خوآن گواید: ونزوئلا برای ۲۳فوریه خطاب به سربازخانه های [ارتش] ونزوئلا آنها ۳ روز فرصت دارند طبق قانون اساسی این کشور برای کمک و نجات جان‌ها برای ورود کمک های بشردوستانه بسیج شوند. ______ توییت مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا: اظهارات پرزیدنت ترامپ کاملا مشخص و واضح بود، مادورو باید ونزوئلا را آزاد کند. مردم ونزوئلا برای آزادی و دموکراسی بپاخواسته‌اند و ایالات متحده آمریکا در کنار آنها ایستاده است. _____ در همین رابطه؛ بابک تقوایی کارشناس نظامی: در ۲۵ ژانویه، ناو یو اس اس آبراهام لینکلن CVN-72 جهت انجام یک مانور نظامی دریایی و یک عملیات مشترک برای استقرار به مدیترانه و خلیج فارس حرکت کرد. اکنون گفته میشود جنگنده های این ناو (۳۰جنگنده F/A18 هورنت و ۱۱جنگنده F/A18 سوپر هورنت) میتوانند جهت هر گونه عملیات نظامی علیه رژیم مادورو در ونزوئلا مورد استفاده قرار بگیرد.
 10. حقیقت اینه که مردم ونزوئلا با امار فقر بالای ۹۰ درصدی گرسنگی بالای ۶۰درصدی به این اقلام نیاز دارند حالا نیت امریکا از فرستادن این اقلام چی هست رو فکر میکنم همه ما هم نظریم.
 11. «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید: ایالات متحده به سرعت در حال حرکت برای انتقال کمک به ونزوئلا و برای کمک به مردم و دولت جدید آن به رهبری خوان گوایدو است. امیدواریم مردم ونزوئلا و نیروهای نظامی را ببینیم که صلح‌آمیز در کنار هم آمده تا اجازه دهند این کمک به ونزوئلا منتقل شود. خبرگزاری آسوشیتدپرس: برخی از محموله‌ها حاوی ذرت، عدس، آرد و تن ماهی است. کوین ویتاکر، سفیر آمریکا در کلمبیا گفت این فقط شروع ارسال کمک‌های بشردوستانه است و کمک‌های بیشتری در راه خواهد بود. ویتاکر در پاسخ به این که اگر مادورو جلوی کاروان را گرفت چه می‌کند گفت: با هر مانعی اقدام درخور خواهیم داشت. همان‌طور که پرزیدنت ترامپ گفته، همه گزینه‌ها روی میز است. خوان گوایدو: تمامی کمک‌های بشردوستانه به دست مردم ونزوئلا خواهد رسید. «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس جمهوری موقت #ونزوئلا روز جمعه ۱۹ بهمن در پیامی ویدیوئی به تمامی مردم ونزوئلا اطمینان داد کمک‌های بشردوستانه ارسالی «طبق برنامه زمان‌بندی شده و مشخص»، به دست مردم خواهد رسید. «نیکلاس مادورو» اعلام کرد، اجازه نخواهد داد کمک های بشردوستانه آمریکا که «خوآن گوآیدو» رهبر مخالفان و رئیس جمهور موقت #ونزوئلا درخواست داده است، وارد کشور شود! این کمک ها درحال حاضر در «کوکوتا» مرز با کلمبیا با این کشور جمع آوری شده و مردم ونزوئلا بشدت به این اقلام ضروری غذایی و دارویی نیازمند هستند.
 12. سفیر ونزوئلا در عراق نیز به «گوایدو» پیوست سفیر ونزوئلا در عراق اعلام کرد: دیگر خود را به نیکولاس مادورو دیکتاتور ونزوئلا وفادار نمی‌دانم سفیر ونزوئلا در عراق در یک پیام ویدئویی که در پایگاه «Nacional» منتشر شد اعلام کرد جایگاه ما صرفا در کنار مردم، قانون اساسی و پارلمان ونزوئلا است. سفیر ونزوئلا با ستایش از گوایدو تاکید کرد او حق و وظیفه قانونی حضور در جایگاه ریاست جمهوری را دارد. گفتنی است پیش از سفیر ونزوئلا، وابسته نظامی ونزوئلا در واشنگتن نیز هفته گذشته قطع همکاری خود را با مادورو اعلام کرده بود
 13. کشف ۳ موشک قبل از شلیک به پایگاه آمریکایی عین الاسد. مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی مشترک عراق امروز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد سه فروند موشک از نوع (گراد) که بصورت تایمدار تنظیم شده بود تا شلیک کند، در ارتفاعات منطقه الدولاب استان الانبار (غرب) کشف و ضبط شده است. در این اطلاعیه تصریح شده است که این موشک ها به سمت پایگاه عین الاسد هدفگیری شده بود و ۱۵ دقیقه قبل از شلیک کشف و خنثی شد.
 14. استقرار یگان‌های دریایی آمریکا در سواحل کلمبیا برخی اخبار و فیلم‌های منتشر شده از ورود نیروهای آمریکا به سواحل کلمبیا جهت کمک به ارتش این کشور در مواجهه با نیروهای وفادار به رئیس جمهور ونزوئلا حکایت دارد / انتخاب کلمبیا بخش‌هایی از ارتش خود را به سمت مرز ونزوئلا به حرکت درآورد. ایوان دوک، رئیس جمهور کلمبیا، پیش‌بینی کرد نیکلاس مادورو تا چند ساعت دیگر سرنگون خواهد شد