lordashrafi

Members
 • تعداد محتوا

  734
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

510 Excellent

درباره lordashrafi

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ?????? ??? ????!
 • Interests
  ...

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

2,362 نمایش های پروفایل
 1. من نمیدونم این چه منطقیه که بکار بردید یک مقام امریکایی قبل حمله گفته بودمحتمله که ۸ هدف از جمله ۲ فرودگاه اهداف امریکا باشند . ولی اعلام اولیه وزارت دفاع روسیه حاکی از ۱هدف عادی و ۷ فرودگاهه. که ثابت مبکنه این ۸ هدف ، اون ۸ هدف نیستند به هیچ وجه. ؛ 4 موشک به فرودگاه بین‌المللی دمشق 12 موشک به فرودگاه ضمیر 18 موشک به فرودگاه بلای 12 موشک به فرودگاه نظامی الشعیرات 9 موشک به فرودگاه المزه 16 موشک به فرودگاه حمص 30 موشک به مرکز تحقیقاتی برزه و مرکز جمرایا نکته جالب قضیه که عجیبه که هیچ کسی تا حالا بهش توجه نکرده بود اینه که وزارت دفاع روسیه رسما اعلام کرده این ۸ هدف بالا اهداف حمله بودند در حالی که ۲ هدف از ۳ هدف مورد اصابت قرار گرفته ائتلاف بهیچ عنوان در لیست بالا نیستند. ائتلاف به رهبری امریکا ۲ هدف در حمص رو مورد هجوم قرار داد و عکسهای هوای ای از بعد و قبلش هم منتشر کرد . که اصلا در لیست روس ها نیستند(با اینکه قطعا مورد هجوم و اصابت قرار گرفتند).... درضمن اینکه شما اصرار دارید که دو طرف نمیخواهند اطلاعات را لو بدهند برای بنده بسیار عجیب هست. وزارت دفاع امریکا که عکس های هوایی ۳ هدف بعد و قبل حمله رو در اختیار قرار داد یک بار هم کنفرانس مطبوعاتی گذاشت و چندین جای دبگر هم بهش اشاره شد. وزارت دفاع روسیه هم به هر دری زد. صد در صد تک تک لاشه هایی که دستشون بود رو عکس گرفته و منتشر کردند(مجموعا روی هم رفته ۵ یا ۶ مورد عکس)در نهایت کار به جایی رسید که تعداد شلیک ها و شکار های موفق تک تک انواع واحد های پدافندی از اس ۱۲۵ تا پانیستر رو در کنفرانس رسمی و خبری منتشر کردن که میشه گفت بی سابقه بود همچنین چندین کنفرانس خبری دیگر. اونها حتی لیستی هم از انواع تسلیحات بکار رفته توسط دشمن اوردن که تفاوت های قابل توجهی با لیست ادعا شده ی امریکایی ها داشت ... حالا شاید جالب باشه اولین ادعای سوری ها انهدام ۱۵ موشک متخاصم بود که همه خبرشو از صداسیما شنیدیم. بعد رفته رفته گفتن ۲۰ موشک ناگهان...آخرین عددشون هم ۷۱ شد.... البته گفتم تجربه واهی حمله پری روز اسراعیل و همه گیر شدن خبر مضحک انهدام این موشک های واهی (تازه حتی واسش تعداد و محل هدف و... هم انتخاب کرده بودند) سیگنال بسیار جالبی بود.
 2. این بخش سناریوتون کاملا مشکل داره . عکس ها در نت موجوده بنده برسی کردم .مجموعا ۵ عکس از ‌کروز های ساقط شده نشان داده شدند که حتی ممکنه مجموعا متعلق به یک یا دو موشک باشند ولی حداکثر این ۵ عکس میتوانند متعلق به ۵ موشک باشند. خیلی دلیل غیر قابل باوری هست که قطعات اس ۴۰۰ بین لاشه کروز ها دیده بشوند . چون براحتی میتونند قطعات مشکوک رو جدا کنند و عکس بگیرند. از طرفی بدون مارک یا نشان خاصی چطور غربی ها میتوانند موشک های اس ۴۰۰ رو تشخیص بدهند. به هر حال اس ۴۰۰ در حال حاضر تنها در اختیار روسیه است و سابقه ی عملیاتی ای هم ندارند(که غربی ها بتوانند از اجزا آن مطلع باشند) در مورد کمبود موشک ساقط شده کار سوری ها به جایی کشیده که موشک های پدافندی به زمین خورده رو هم چندین بار در طی این اتفاقات اخیر به عنوان موشک کروز دشمن نشون دادند ولی... از طرفی فیلم ها رو که مشاهده کنید تنها انفجار تعداد معدودی(کمتر از انگشتان یک دست) موشک پدافندی در اسمان آن دیده میشوند (که میتوانند مربوط به خود کشی یا انفجار زود هنگام و بی اثر مو شک های پدافندی هم بشوند) در مجموع با این شواهد ارائه شده ادعای انهدام ۷۱ موشک کروز بسیار مضحک هست(دست کم تا زمان انتشار عکس های بیشتری از کروز های به زمین نشسته که بعید میدونم از این پس عکسی منتشر بشود) قبول کنید وقتی ۷۱ موشک رو میزنید اقلا به عنوان سند باید لاشه ۶۰ تاشونو نمایش بدید چون طبق ادعای شما همه ی موشک های دشمن در خاک خودتون زمین خوردند. وقتی ۵ تا عکس بیرون میاد(با فرض اینکه مربوط به ۵ موشک مجزا باشند) حد اکثر تعداد انهدام های قابل تصور رو با ارفاق به عدد ۱۰ میرسونه. سابقه ی رسانه ای روس ها در الشعیریات کاملا واضح هست ادعای مضحک ۲۳ برخورد و ۳۶ انهدام که عکس های ماهواره ای و حتی فیلم هایی که اعلام الحربی منتشر کرد کاملا ادعاشونو نقض کرد. خب جواب این مورد ساده هست.... چون بجز سه موضع که عکس های ماهواره ای آن منتشر شد امریکایی ها هیچگاه و هیچ جا ادعا نکردند که مثلا به الشعیریات هم حمله کردند بلکه از همون ابتدا ۳ هدف رو برای حمله خودشون معرفی کردند و تصاویر ماهواره ای هر سه هم منتشر شد. ادعای باقی اهداف توسط سوری ها منتشر شد که در ادامه به دلیل احتمالی اون میپردازم؛ حول و حوش ساعت ۳ بامداد امروز که خبر کذب حمله ی موشکی اسراعیل در رسانه های مقاومت پخش شد بلافاصله همون رسانه ها (و به طبع اونها دوستان ما در اینجا) بسرعت خبر انهدام همه ی موشک های اسراعیلی شلیک شده رو پخش کردند در حالی که هیچ حمله ای در کار نبوده ، ادعای واهی موشک و انهدامشون همه کار سوری ها بوده و بعد ها اعلام شده که جنگ الکترونیک صهیون ها و امریکایی ها باعث این توهم شلیک موشک و همچنین انهدامشون بوده. این موضوع خیلی میتونه به ما در فهم حمله چند روز پیش کمک کنه.... همونطور که امریکایی ها اعلام کردن و همینطور که امروز دیدیم یک احتمال قوی بوجود اومده که اصلا هیچ حمله ای بسمت اهداف مورد ادعای سوری ها (بجز همون سه محل) صورت نگرفته باشه. این با توجه به شرایط و مشاهدات (تعداد ناچیزی لاشه موشک و تعداد ناچیزی فیلم از انفجار موشک پدافندی) بنظر بنده محکم ترین سناریو ممکن هست.
 3. اصلاحیه و تکمیلی: مقامات #اسرائیل و همچنین مقامات نظامی #سوریه (به نقل از رویترز) هر دو اعلام کرده‌اند که دیشب هیچ حمله‌ای به پایگاه‌های ارتش عربی سوریه انجام نشده است. پس از اعلام اخطار اشتباه (False Alarm) سامانه‌های پدافندی سوریه فعال شده و شروع به شلیک موشک‌ کرده‌اند ولی حمله‌ای در کار نبوده است... .... طبق اظهارات مقامات #سوریه، اخطار اشتباه دیشب به دلیل "حملات جنگ الکترونیک" مشترک توسط #اسرائیل و ایالات متحده #آمریکا بوده که سامانه‌های راداری پدافند سوریه را هدف قرار داده است. کانال پرتو.
 4. درحالی که منابع خبری نزدیک به محور مقاومت و ارتش #سوریه از حمله موشکی #اسرائیل به پایگاه های ضمیر(۳موشک)، شعیرات(۹ موشک)، تی فور (۹موشک) و مقابله پدافند هوایی ارتش سوریه با آنها خبر هایی را با ارسال عکس و کلیپ مخابره میکنند، خبرگزاری نورس وابسته به جریانهای مخالف دولت سوریه مدعیست هیچگونه حمله ای به سه پایگاه نام برده صورت نگرفته است. هنوز هیچ منبع رسمی صحت یا سقم اخبار منتشر شده و در حال انتشار مداوم را تائید نکرده است. @Conflicts_Reporter
 5. احتمالش کمه امروز رفتم دوباره شمردم بعد ا اینهمه مدت تنها ۵لاشه موشک نمایش داده شده که ۳تاش غیر تاماهاوک بوده و ۲ ویا حد اکثر ۳ تاشم تاماهاوک بوده به هیچ عنوان بعد از این مدت با توجه به در اختیار داشتن همه نقاطی که احتمال افتادن موشک وجود داشت از ۷۱ فروند اقلا باید ۶۰ فروند نمایش داده میشد. از حیث کمبود موشک کار به جایی رسیده که ۲ بار لاشه موشک های سوری فیل شده رو جای موشک های دشمن نشون دادند که البته قضیش در کانال ها برسی شد.. فوری؛ خبر هایی میرسه که از فعال شدن پدافند دمشق و الشعیریات و تی ۴ حکایت داره. شنیده میشه که اسراعیل حمله کرده.
 6. دوست عزیز بنده هم علم غیب ندارم که بگم کدوم طرف درست میگه. لطفا کمی صبر کنید تا مثل الشعیریات با استناد موثق موضوع رو پیگیری کنیم. پی نوشت. ؛ جیمز متیس اشاره کرده بود که امریکا ۱۲۰ موشک شلیک کرده با احتساب فرانسه و انگلستان تعداد موشکا به اقلا ۱۵۰ میرسه. دوستان روس ها میگن ۱۰۳ موشک رو دیدن. بنظرتون این منشا تفاوت در کجاست؟
 7. درسته که روسها در مورد هجوم به الشعیریات غلو های سنگین تری کردند و تصاویر تلویزیون دولتی و تصاویر هوایی و تصاویر ماهواره ای دروغ هاشون رو بر ملا کرد . اما قسمت دوم داستان هم امریکا یی ها بودند که حرف اونها هم (مبنی بر موفقیت ۱۰۰ درصدی) درست بنظر نمیرسید. و مستندات حاکی بر عدم صحت گفته هاشون بود. البته قبول دارم که باید تصاویر لاشه موشک ها بیرون بیاید. ولی الانکه ۱۶ ساعت گذشته تصویر لاشه حد اقل ۴ موشک بیرون اومده فکر کنم تا ساعات بعدی لاشه های بیشتری مشخص بشود.
 8. امریکا تعداد شلیک های خودش رو بیش از ۱۱۸ دد اعلام کرده(متیس گفته بیش از دو برابر حمله گذشته) با در نظر گرفتن تعداد حماتانگلستان و فرانسه حد اقل به عدد ۱۵۰ میرسیم اما روسها میگویند ۱۰۳ عدد شلیک شده. کسی میدونه ریشه این تفاوت حداقل ۴۷ فروندی در چه چیزی تهفته است؟ برای تعیین تعداد بر خورد ها و... باید صبر کرد. مثل حمله به الشعیریات. قطعابعد از گذشت مدتی(حد اکثر چند ماه) حقیقت مطلب روشن میشه. البته دوستان سابقه الشعیریات رو برای روسها به یاد بیارند.شاید هم ایندفعه روسها چندان غلو نکرده باشند. اما سوال اینجاست. امریکایی ها دقیقا دنبال چه چیزی بودند؟ رژیم سوریه قطعا با این حمله سر نگون نخواهد شد.این حمله هم به احتمال بسیار بالا دارای فاز های بعدی نخواهد بود(توضیح دادم اگر قرار بر این بود قطعا اولین اقدام اونها انجام عملیات سر کوب پدافند(SEAD) باید میبود که هر گز اینطور نشد.) معادله ی نبرد هم بعید میدونم عوض شود. ناو هاشون چرا منطقه رو ترک نمیکنن؟ نقشه بعدی اونها برای گرفتن سهمی بزرگتر از سوریه چه خواهد بود؟ اصلا آیا این اتفاقات باعث شده که ترامپ از تصمیم قبلی اش(مبنی بر خروج از سوریه) صرف نظر کرده باشد؟ رژیم سوره حاکمیت کورد ها رو بر بخش های تحت تسلطشون تایید کرده؟ ایابر نامه ای واقعا برای پس گرفتن ادلب و قسمت های شمالی از ترکیه وجود دارد؟ ایا درصدی امکان دارد که سوریه با این تعامل نسبتا خوبی که با کرد ها پیدا کرده قصد پس گیری نقاط اشغال شده را از انها داشته باشد.؟ یادم می آید در حول و حوش بحران رفراندون کردستان عراق خبری منتشر شده بود که سوریه حاکومت کرد ها رو در شمال پذیرفته.
 9. [از کنفرانس خبری پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده] 76 تیر موشک به سمت تاسیسات برزه شلیک شد که شامل 57 تاماهاک و 19 تیر JASSM بودند. پدافند هوایی سوریه موفق به انهدام حتی یک تیر موشک، با وجود شلیک 40 تیر موشک پدافندی نشده است و اکثر شلیک‌ها پس از اتمام حملات هوایی ائتلاف صورت گرفته است. "ما هیچ شواهدی در اختیار نداریم که سامانه‌های پدافندی #روسیه در حملات بامداد امروز استفاده شده باشند. پدافند هوایی #سوریه 40 موشک شلیک کرد که تقریبا همگی آنها پس از آخرین حملات متحدین بود." کروزر CG-61 مونتِرِی 30 تیر موشک کروز تاماهاوک از دریای سرخ شلیک کرد. ناوشکن DDG-58 لابون نیز 7 تیر تاماهاوک از دریای سرخ شلیک کرد. ناوشکن DDG-76 هیگینز هم در طی حملات دیشب 23 تیر تاماهاوک از شمال خلیج فارس به سوی سوریه شلیک کرد. بمب‌افکن‌های B-1 لنسر موشک‌های کروز JASSM را شلیک کرده (۱۹عدد)و شکاری‌های F-22 رپتور نقش جنگ الکترونیک را بر عهده داشتند. مخازن نگهداری مواد شیمیایی شنشار نیز با 22 تیر موشک توسط هر سه عضو ائتلاف مورد حمله قرار گرفت و بانکرهای نگهداری مواد شیمیایی توسط 7 تیر موشک هدف قرار گرفتند. *در کل 105 تیر موشک اهداف مختلف را مورد اصابت قرار دادند. کانال پرتو ..... این هم ادعای امریکایی هاست و باید منتظر اخبار موثق تر با سند معتبر باشیم. از طرفی توجه کنید این حمله بدون هیچگونه عملیات سر کوب پدافندیصورت گرفت. قطعا هدف تغییر رژیم اسد یا حملات دامنه دار تر نبوده و نیست چون اگر این چنین بود ابتدا با موج اول حمله باید سر کوب پدافند رو شاهد میبودیم. و در حملات بعدی نقاط استراتژیک .
 10. اطلاعیه وزارت دفاع روسیه درباره تسلیحات مهاجمان و سامانه‌های دفاعی استفاده شده توسط سوریه در عملیات بامداد امروز جزئیات را به تفکیک در ذیل بخوانید: جنگنده‌ها و هواپیماهای عملیات کننده آمریکا: بی 1-بی، اف 15 و اف 16 انگلیس: تورنادو فرانسه: رافائل تسلیحات استفاده شده توسط مهاجمان: GBU-38، تاماهاوک و Scalp EG سامانه‌های پدافندی مورد استفاده ارتش سوریه اس - 125 اس 200 بوک اتعداد موشک‌های شلیک شده: 120 موشک نتیجه: 71 موشک رهگیری شد(شاید منظور تلاش برای انهدام باشه)و 15 موشک هم سقط شد http://ar.mil.ru/ar/news_page/country/more.htm?id=12171300@egNews منبع؛ Military_Press
 11. وزارت دفاع روسیه بیان کرده است که 71 از 103 موشک شلیکی را رهگیری کرده است.. گفته 71 موشک از 103 موشک شلیک رهگیری شده است ...رهگیری یعنی کشف شده و اونها دیدنش و نه اینکه منهدم شده است زیرا کشف و درگیری دو مسئله جدا ولی مربوط به هم هستند .البته امریکا بیان کرده 120 موشک شلیک کرده است جنگاوران. از این گذشته سابقه ی الشعیریات و ادعای مضحک ۲۳ برخورد رو همه در خاطره داریم.
 12. تکمیلی/ ماکرون: ظرف چند روز آینده درباره اقدام نظامی در سوریه تصمیم‌گیری می‌کنیم. در صورتی که حمله‌ای صورت گیرد، علیه توانمندی‌های شیمیایی سوریه خواهد بود، نه متحدان دمشق. فارس
 13. درسته فکر میکنم باید صبر کرد. خبر جدید اینکه چین و روسیه قویا از مذاکرات حول توانایی هسته ای و موشکی کره شمالی استقبال کردند و گفتگو رو بهترین مسیر برای صلح جهانی قلمداد کردند. بله اصولا کره شمالی توانایی بالاتری در زمینه ی موشکی و هسته ای داره و با دستان باز تری داره میره پای میز اگه بخواد صد درصد میتونه با کنار گذاشت بمب ، هسته ایشو بدون محدودیت چندانی حفظ کنه ولی ما نخواستیم سمت بمب بریم و تنها جایی که امریکا میتونست ازمون امتیاز بگیره تو مذاکرات هسته ای ،خود اصل بحث هسته ای بود.البته ترامپ در توئیتی اشاره کرد که کره شمالی خودش خواستار مذاکره سر بمب اتم و انرژی هسته ای و همچنین موشک های بالستیکه. نکته عجیبش مذاکره مستقیم با خود شخص ترامپ هست. که جدیت کره شمالی رو میرسونه . اما در مورد دلایل این نرمش کره شمالی جای تردید هست. ولی دلایلی که بیان شده هم قابل توجه هستند از جمله اینکه؛ همه میدونند در کره شمالی از قدیم کمبود شدید سوخت وجود داشته . با این تحریم ها ی اخیر حتی چین تحریم کرد. پس دستگاه های صنعتی کره شمالی چطور باید بچرخند؟ اگر قرار باشه جنگی بشه کره شمالی چطور باید افراد رو جابجا کنه(در مقیاس وسیع) چطور باید توپ و تانک رو جابجا کنه؟ چطور میتونه کشنده های موشک های بالستیک رو جابجا کنه . زیر دریایی.... هواپیما... پس میبینم اگر قضیه کاهش مجدد فروش سوخت جدی باشه واقعا ماشین جنگ کره شمالی عملا بی خاصیت خواهد بود(بخصوص پس از مدت کوتاهی از جنگ) یک دو کلمه ای هم از بر جام گفتید. به شخصه خدا رو شکر میکنم که مملکت ۸ سال دست رئیس جمهور محبوبتون بود.... http://www.entekhab.ir/fa/news/286587/احمدی-نژاد-پیشنهاد-کرده-بود-خودش-با-اوباما-مذاکره-کند-و-همه-مواد-غنی-شده-هسته-ای-را-یک-جا-به-آنها-بدهد-او-به-دنبال-چیزی-بدتر-از-این-برجام-بود وگرنه بدون وجود چنین حقایقی مثل لینک بالا گردن دولت رو میزدید.البته من تلاش رئیس جمهور سابق رو هم بخاطر تلاش برای این مذاکرات سرزنش نمیکنم به هر حال فشار رو همه مردم عادی در سال ۹۰و۹۱ و۹۲ دیدند ایشون که بیشتر از همه لمس کردند ... البته نمونه های دیگری هم هست؛ https://www.khabaronline.ir/detail/464750/World/diplomacy سرانجام واکنش نظام به فعالیت های احمدی نژاد در حالی که همه تلاش های پنهانی و محرمانه محمود احمدی نژاد و یارانش با بی اعتنایی و بی اعتمادی آمریکایی ها روبرو شده بود، او در آخرین سفرش به نیویورک برخلاف سخنرانی هایی که در آن به ایالات متحده حمله می کرد، در موضعی عجیب آخرین تیر ترکشش را رها کرد و گفت:«ایران جایگاه ایالات متحده آمریکا را می داند و بر این باور است که ما می توانیم با همدیگر رابطه داشته باشیم.» اظهاراتی که واکنش صریح مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب را در پی داشت؛ دکتر علی اکبر ولایتی گفت: «سیاست های کلی ایران درباره ی ایالات متحده تغییر نکرده و هیچ تصمیم جدیدی در این باره گرفته نشده است.»
 14. رهبر کره شمالی سرانجام تسلیم قاطعیت ترامپ شد. مشاور امنیت ملی کره جنوبی، چانگ ای یون، به کاخ سفید خبر داده است که رهبر کره شمالی آماده است خلع سلاح هسته ای شود و با ترامپ دیدار کند. آقای ترامپ این دیدار را پذیرفته و احتمالا تا دو ماه دیگر (مه ۲۰۱۸) این دیدار انجام خواهد شد. سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید با تایید این خبر گفته است که هنوز تحریمهای سفت و سخت کره شمالی برقرار است . کاخ سفید نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرده که مکان و زمان دقیق این دیدار فعلا مشخص نیست اما آقای ترامپ پذیرفته که با رهبر کره شمالی دیدا رکند. روز پنج شنبه هیاتی بلندپایه از کره جنوبی به واشنگتن رفت تا جزئیات مذاکرات مهمی را که در کره شمالی انجام داده بود، به آگاهی پرزیدنت ترامپ برساند. این هیات همچنین دعوتنامه کتبی رهبر کره شمالی از پرزیدنت ترامپ برای دیدار با وی و همچنین پیشنهاد تعلیق آزمایش های هسته ای را تقدیم رئیس جمهور آمریکا کرده است.(همچنین به عنوان پیش نیاز وعده داد تا زمان دیدار هیچ آزمایش اتمی ای انجام ندهد) آگاهان سیاسی می گویند که فشارهای کمرشکن ترامپ بر روی کره شمالی و تحریمهای گسترده و سنگینی که آمریکا علیه کره شمالی وضع کرده و همچنین قاطعیت کلامی و لفظی ترامپ علیه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، توانسته است کره شمالی را از لحاظ سیاسی واقتصادی به زانو درآورد. (بخصوص تحریم های اخیر نفتی) همچنین تا زمان ریاست جمهوری ترامپ، هیچ رئیس جمهوری در آمریکا موفق نشده بود چین را وادار سازد تا در چنین سطح گسترده ای با آمریکا برای فشار به کره شمالی همراه شود. در صورتی که کره شمالی به صورت واقعی تن به خلع سلاح هسته ای بدهد و از دشمنی فزاینده با آمریکا دست بردارد، یک پیروزی تاریخی برای آمریکا و شخص پرزیدنت ترامپ محسوب خواهد شد _____ .( باید ترامپ ،این مرد دیوانه نما را تا سال ۲۰۲۴ تحمل کنیم)
 15. به علت اشتباهات تایپی پست بالا اندکی غیر قابل فهم بود و قابلیت ویرایش نیز(بعد از مدتی) وجود نداشت به همین منظور در قالب "نقل قول" اصلاح شد لطفا پست قبلی برداشته شود.