farhad29

VIP
 • تعداد محتوا

  274
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

576 نشان افتخار

درباره farhad29

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان یکم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ???????

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

627 نمایش های پروفایل
 1. مشکل امریکا گیر کردن در یک پارادوکس ایدئولوژیک نه ضعیف بودن در برابر حملات سایبری و اقتصادی که سیستم در این زمینه داره کارش خوب انجام میده. نادرشاه با لشکر شاه سلطان حسین تا دهلی تاخت !!!! چون ایدئولوژی و سیستم فکری صفوی فاسد شده بود نشستن اش هزار صلوات پختن بجای جنگیدن.
 2. احسنت نجات امریکا ابرقدرت بدون برخورد فاشیستی سخت و خشن در داخل غیر ممکن هستش. اگر این برخورد نشه قطعا به مشکل برمیخورند. امریکا به رهبری مثل چرچیل یا استالین نیاز داره که فکر کنم جبر زمانه چنین رهبری را بسازه که اگر نسازه خیلی خیلی زود از هم خواهند پاشید. رهبری که دغدغه رای اوردن بعد از هر چهار سال نداشته باشه. نکته بعد فعال شدن احتمالی گسل های اجتماعی در انتخابات اینده و نبود رهبری مانند ایران در امریکا و تذکر دادن در این موارد به کاندیدا ها هستش.
 3. سلام تقریبا یک سال به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مانده. به عقیده شخصی من این انتخابات به احتمال زیاد به آشوب کشیده خواهد شد و ایالات متحده را وارد بحران خواهد کرد. ترامپ نخواهد توانست مجدد انتخاب شود ولی زیر بار شکست هم نخواهد رفت و قدرت را تحویل نخواهد داد. با شروع سال ۲۰۲۰ میلادی انتخابات پیش مقدماتی آمریکا وارد فاز جدید خواهد شد و کل ایالات متحده آرایش انتخاباتی خواهد گرفت. تجمع‌ها و رالی‌های انتخاباتی در کف خیابان شروع خواهند شد. در سال ۲۰۱۶ درگیری‌های خیابانی در ابعاد کوچک اتفاق افتاد ولی آن زمان فضای آمریکا به این شدت قطبی و رادیکال نشده بود. در دو سال گذشته هر دو جناح آمریکا به شدت به سمت رادیکال شدن و فاصله گرفتن از میانه رفتن. ترامپ بر خلاف آنچه که تصور میشود دارای پایگاه مردمی گسترده‌ای نیست بلکه دارای پایگاه وفادار، متحد و منجمدی هست که به آرمان هاش که آمریکا در حال کوچک شدن هست اعتقاد دارند، مقصر اصلی این کوچک شدن هم رنگین پوستان و غیر مسیحی‌ها هستند و ترامپ را آخرین فرصت برای اصلاح روند کوچک شدن آمریکا و از دست رفتن هویت امریکایی میدانند. در طرف مقابل این طیف منجمد و متحد؛ طیف گسترده و پراکنده‌ای وجود داره که دچار فقدان رهبری که همه بتوانند پشتش گرد آیند هست. در سال ۲۰۱۶ همین فقدان رهبری که همه توافق داشته باشند روش باعث شکست شد ولی باز این طیف موفق شد اکثریت آرا حفظ کنه. در سال ۲۰۲۰ اما این فقدان رهبری در پشت بودن یا نبودن ترامپ پنهان می‌شه. پس به عقیده شخصی من با شروع سال ۲۰۲۰ و آمدن این تضاد‌ها به کف جامعه چند پاره شده ایالت متحده ما شاهد ملتهب شدن روزافزون محیط سیاسی و اجتماعی ایالت متحده خواهیم بود که به عقیده من احتمالا با خونریزی و حملات احتمالی گرگ‌های تنها به خشونت مسلحانه هم خواهد کشید. در تاریخ ۳ نوامبر که روز برگزاری انتخابات آینده ایالت متحده هست این تنش‌ها به اوج خواهند رسید و ترامپ خواهد باخت اما همانطور که گفتم نه خود ترامپ شخصیت قبول شکست رو داره و طبق گفت خودش، فقط برد پشت برد میاره و با شکست بیگانه است، و نه طیف منجمد طرفدار ترامپ که ترامپ آخرین شانس خودشون برای نباختن آمریکا به رنگین پوستان و غیر مسیحیان میدانند کوتاه خواهند آمد. البته این یک نظر شخصی زود هنگام درباره انتخابات آتی ایالت متحده هست.
 4. چرا نمادین؟ تحقیقات میتواند اسم رمز ساخت و اضافه کردن سانتریفیوژ های پیشرفته باشه !!!! شاید نیاز تحقیقاتی ما بر چند زنجیره ۱۶۴ تایی ای ار ۶ و ۵ باشه بزودی. گام بعد هم میتونه شروع ساخت یک راکتور اب سنگین بومی جدید جدای از اراک باشه. در برجام ما تعهد دادیم که نیروگاه بومی جدیدی نسازیم.
 5. معمره النعمان شهر تروریست خیزی و رفتن به سمتش قطعا باعث خودزنی های شیمیایی میشه و ترکیه و امریکا هم ساکت نخواهند نشست.
 6. و ما افسوس به نظر نمیاد شینپو باشه. باید نواقص شینو برطرف کرده باشند. http://www.hisutton.com/Analysis - Sinpo Class Ballistic Missile Sub.html
 7. عدم مشارکت و کمک مقاومت نشون میده گمانه زنی ها در مورد شیطنت روس ها زیاد بی راه نبود.
 8. برای فرماندهان سوری جان سربازها هیچ اهمیتی نداره و هنوز در بر همان پاشنه ۷-۸ سال پیش میچرخه. متاسفانه ارتش سوریه با این شکست نشون داد که بدون مقاومت هیچ پخی نیست.
 9. بله معامله قرن صحنه اصلی نبرد و مکانی که آینده رو میسازه نه ادلب بلکه معامله قرنه(ادلب مثل جبهه فرعی میمونه برای ایجاد دشمنی در صفوف مخالفین معامله قرن در این برهه حساس کنونی). نقش اسلام گرایی سنی و نزدیکی ایران به این طیف از یک سمت و نقش مجهول اما سازنده شخص پوتین از طرفی دیگر در حمایت از معامله قرن مسائلی هستش که هر شخصی رو نگران میکنه. لپ کلام نمیذارن صلح و یک دستی بین ما و اسلام گرا‌های سنی به وجود میاد.
 10. بعضی از دوستان و کارشناسان مثل اقای معصومی زارع به این عملیات ادلب خوشبین نیستن و معتقدن روسها دارن موش میدوونن علیه ایران با این عملیات بی موقع. ایا شما طلاع دارین جبهه مقاومت از زمان شروع عملیات راضی هستش یا نه ؟
 11. وضعیت واشنگتن خنده داره. آب و برق سفارت ونزوئلا را قطع کردن و نمیزارن غذا وارد سفارت بشه دیروز پلیس میخواست حمله کنه تا طرفداران مادورو را از سفارت تخلیه کنه و بعد به طرفداران گوایدو سفارت را بده اما مقاومت نیروهای خود جوش مردمی زد جنگ نگذاشته تا بحال به هدفشون برسند. https://twitter.com/codepink/status/1126457410040868865 https://twitter.com/lilytaj5/status/1125808783580704769
 12. پایگاه هوایی کارلوتا سقوط نکرد تجمع هم در بیرون پایگاه رخ داد. به عقیده من حوادث دیروز یک تله برای سوزوندن کارت کودتا بود.
 13. کودتا شکست خورده مگر اینکه از خارج حمله بشه
 14. بامداد ۳۰ آوریل به وقت کاراکاس در بزرگراهی روبرو پایگاه هوای Lacarlota خوان گوایدو به همراه تعدادی سرباز که بازوبند آبی پوشیده بودن در صفحه تلویزیون ظاهر شدن و به یکی‌ از رهبران فراری داده شده از زندان خوشامد گفتن. گوایدو سپس از تمام سربازان خواست که به مقابله با نظام مادورو برخیزن و مردم هم به خیابان بیان. سوال این است که چرا پایگاه هوایی به عنوان نقطه آغاز کودتا انتخاب شده و هدف از این کودتا ضعیف تا به اینجا چیست؟