shafaghi

Members
 • تعداد محتوا

  21
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

22

درباره shafaghi

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز دوم

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

148 نمایش های پروفایل
 1. سلام به دوستان پیشنهاد میکنم روند جنگ در سوریه و عراق را یکبار از اول مطالعه کنید... جنگ جنگ هست... در قالب جنگ و اثرات جنگ نکته ها بررسی بشه... زود نباید تصمیم گرفت... دیدتون رو نه برای پایان جنگ بلکه برای ۱۰ سال بعدش... یه بررسی خوب سیاسیون حاکم و غیر حاکم در دو کشوره... رویکردهای و چالش های آینده است و یا ماهیت تغییر قوا و یا عدم توازن آن.
 2. مقایسه جنگ خلیج فارس با جنگ رژیم صهیونیستی با مصر قابل تامل هست. بازمان کنونی و ارتقای موشکی و شناسایی هم قابل تامل هست. حال امریکایی ها با علم به توان موشکی عراق و استفاده از فاکتور زمان عمل کردند. با این موافقم و ایضا سن بالای ناوگان و یا اینکه تسلیحات جدید رو چقدر میشه روی این ها پیاده کرد رو هم باید اضافه نمود. نکته ای که عزیزمون worior مطرح نمودند واضح هست بحث هزینه با حداکثر امکانات .
 3. ا اگر این مسله بالفرض قطعی باشه جایگاه تاکتیک و رزم نظامی کجاست ... آیا باید پایانی برای آن در نظر گرفت یا نه؟خلاصه میشه در شناسایی و انهدام؟؟
 4. زمانی که دامنه ی جنگ گسترش پیدا کنه نقش نیروی هوایی مشخص میشه ... بازدارندگی موشکی کفایت اون زمان را نمی کنه .. در ثانی یک ناوگان سر پا با تجهیز ات موشکی با برد مناسب عملیاتی تر هست.
 5. فقط بحث بودجه مطرح نیست ، خوب شرط زمان هم هست دسترسی به هر کدوم از دو قسم با توجه به تهدید سریع صورت بگیره... الویت میشه. دوم سوای عمر بالای ناوگان ... هزینه ی اورهال و عملیاتی در شرایط به شدت افزایشی میشه.
 6. البته مبلغ زیادی هست منتهی شرایط متفاوت هست و این رو باید در نظر گرفت که این توانایی خرید موشک هم برای نروژ وجود داشته و بنابر شرایطشون اقدام به خرید کردن. یه مسله ای که مطرح هست بررسی کیفیت رزم هوایی نروژ هست که باید صورت بگیره ... نکته دوم مشمول زمان شدن تجهیزات هست که دو عامل را سبب میشه یکی اینکه تکنولوژی روز رو خریداری کردین و دیگری با توجه به تغییر نسل جنگنده ها ساخت و نگهداریشون میتونه در آینده مقرون بصرفه بشه ...
 7. باز خوبه یه کیبرد هست ... دم اذان اینو مینویسم... خدایا همه ی بیماران به خصوص بیماران سرطانی و صعب العلاج رو شفا عاجل قرار بده. قیمت داروهاشون خیلی بالاست بازار آزاد وحشتناک..
 8. مهم ترین موضوع بحث مبادلات پولی و مالی است. بانک مشترک کافی نیست. بلکه ساز و کار مالی جدیدی میطلبه. نکته بعد حجم خام فروشی نفت هست هر چند پتروشیمی و پالایشگاه مشترک ارایه میشه. و این مطلب نباید فراموش بشه که نفت بازیگران خودشو رو داره. مصرف گرایی تام اشتباه راهبردی است ولی اگر با انتقال دانش و زمینه سرمایه گذاری باشه موجب رونق تولید و اشتغال و تراز تجاری و صادراتی بالا بره خوبه. زمان عامل مهم دیگری است که باید بهش پرداخت که در طی آن روند ها و رویکردها ممکنه تغییر کنه چه غرب یا شرق.
 9. یه نکته در صورت ورود بعد از انهدام بخش قدیمی و درگیری نیرو های پیاده شما به علت تراکم بالا محور 1... نیروی پیاده دشمن با علم بر توپخونه شما با استفاده از کمین و تعداد بالاشون(نکات +) .... پس از ورود پیاده شما عمل کرده و درگیری توپخونه عملا برای دو طرف مشکل یا خنثی میشه چون احتمال زدن نیروی خودی هست. پس یا توجه به شناخت بیشتر و تعداد بالای نیروها دست برتر رو میتونن داشته باشند.
 10. در هنگام ورود به شهر از محور 1 بعد از عملیات توپخانه شما... توپخونه دشمن بزنه با توجه به بافت محور 1 ممکنه در بخش های بازتر باشه... هنگام ورود پیاده ها توپخونه دشمن بزنه تلفات شما سنگین میشه.
 11. در محور 1 مشکلی که وجود داره اینه که شناخت کافی از مواضع نداریم... ولی محور 2 آشناتر.