oldmagina

Members
 • تعداد محتوا

  1,289
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  5

oldmagina آخرین امتیاز شما در روز 3 مرداد 1395

oldmagina شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

4,258 Excellent

درباره oldmagina

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  همه جای ایران سرای من است
 • Interests
  نرم افزار

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

2,131 نمایش های پروفایل
 1. و علیکم السلام اتفاقا بیشترین سقوط کشور ما هم مال همین هواپیماهای قدیمی تره که شما میگید هنوز کار می کنند البته خود قدیمی بودن به تنهایی دلیل مشکل نیست ، به روز آوری هایی که ما امکان انجام سیاسی و مالی اش را نداشته ایم ، خیلی وقتها منجر به این مشکلات می شوند.
 2. اول این که در نظر بگیرید که این هواپیما 24 سال عمر داشته و بعد مطلب زیر رو هم بخونید . ELT که مخفف واژه های Emergency Locator Transmitter می باشد؛ اولین بیکن هایی بودند که به منظور اعلام موقعیت اضطراری برای هواپیماها ساخته شده اند. این سیستم جهت فعالیت بر روی فرکانس 121.5 و 243.0 مگاهرتز طراحی شده اند تا موقعیت اضطراری هواپیمایی را که دچار سانحه شده است به هواپیماهای عبوری از فراز هواپیمای سانحه دیده اعلام نماید. بزرگ ترین محدودیت سیستم این است که هواپیمای عبوری باید در داخل محدوده برد فرستنده قرار گیرد تا سیگنال اضطراری را دریافت نماید. یکی از اهداف ابداع سیستم ماهواره ای COSPAS/SARSAT برطرف نمودن این نقص می باشد؛ دیگر قابلیت سیستم COSPAS/SARSAT ارایه داده هایی در مورد موقعیت جغرافیایی هواپیمای سانحه دیده می باشد. اشکال دیگر سیستم ELT این است که در اکثر مواقع این سیستم یا به طور صحیح عمل نمی کرده و یا اشتباها فعال می شده است و فقط در 12 درصد مواقع به طور صحیح عمل نموده است. به دلایل فوق از اول فوریه 2009 سیستم شنود روی فرکانس 121.5 و 243.0 مگاهرتز از سیستم ماهواره ای COSPAS/SARSAT حذف گردیده و به جای آن ELT های نسل جدید بر روی فرکانس 406 مگاهرتز ابداع شده اند. از قابلیت های سیستم جدید ارایه موقعیت های جغرافیایی هواپیمای سانحه دیده و کاهش زمان نجات تا 6 ساعت می باشد. تنها عیب سیستم های جدید ELT قیمت بالای این سیستم تا حدود 3 برابر نسبت به انواع قدیمی تر آن است. همان گونه که بالاتر اشاره شد از اول فوریه 2009 سیستم COSPAS/SARSAT تنها نسبت به فرکانس 406 مگاهرتز حساسیت نشان می دهد و سیستم های قدیمی تر بر روی 12.5 و 243 مگاهرتز جهت استفاده در فرودگاه ها و همچنین قابل استفاده توسط هواپیماهای عبوری از فراز هواپیمای سانحه دیده می باشد.
 3. سلام گنه کرد در بلخ آهنگری ، به شوشتر زدند گردن مسگری
 4. سلام دوست گرامی 1 - این مورد ربطی به وزیر حاضر در وزارت دفاع نداره و موضوع تا زمانی که تحریم تسلیحاتی هستیم حل نخواهد شد . 2 - درست است که روی نیروی موشکی سپاه حساب می شود ولی سپاه فقط به عنوان نیروی موشکی تنها نیست . همین الان هم اگر وقت داشته باشید و به ماموریت های محوله سپاه نگاهی بکنید خودتان متوجه می شوید. 3 - اتفاقا همواره از ارتش به عنوان یک نیروی دفاعی یاد شده است و البته کمی به خاطر تحریم تسلیحاتی و بیشتر به خاطر بعضی مشکلات در ساختار تفکر در زنجیره فرماندهی ارشد ، فاقد امکانات است. 4 - ظاهرا شما هم مثل خیلی از دوستان آنطرف آب اصرار دارید که سپاه را شبه نظامی بشناسانید . البته این کار فواید زیادی برای آنوری ها دارد از جمله امکان راحت تحریم یا زدن مارک سازمان تروریستی . گرامی سپاه یک سازمان نظامی تعریف شده است و سازمان رزم آن معادل ارتش است . در واقع نیروی نظامی ایران دو شاخه نظامی دارد که ما آنها را به عنوان سپاه و ارتش میشناسیم و این که چرا ادغام نمی شوند و به یک سازمان تبدیل نمی شوند فعلا دلایل خاص خودش را دارد ؛ که البته ظاهرا به این دلایل در حال کمرنگ شدن هستند و دورنمایی از یک نیروی نظامی واحد که تمام ماموریتهای هر دو نیرو را پوشش دهد ، برای کشورمان در حال ترسیم است . 5 - با توجه به این که سپاه نیروی نظامی است و نه شبه نظامی عادی نیست که دارای امکانات مدرن نباشد ولی همان مشکل تحریم و ساختار تفکر در سپاه هم مشکل ساز می شود ، البته کمتر از ارتش . 6 - ظاهرا می فرمائید که دو نیرو ید واحده هستند ولی کلامتان چیز دیگری می گوید. 7 - الان یک امیر ارتشی و یک سردار سپاهی هر دو دوره عالی فرماندهی و ستاد را در یک دانشکده و همراه هم می گذرانند و مواد درسی آنها هم مشابه است . پس مطمئن باشید میزان درک فارغ التحصیلان این دانشکده در مورد مسائل نظامی مثل اهمیت نیروی هوایی مشابه خواهد بود. ( هر چند این مواد درسی نیاز اساسی برای به روز رسانی و تغییر ساختار دارد .) پی نوشت : نمی دانم کی شاهد این خواهیم بود که داستان سوگیری های ارتشی و سپاهی تمام شود ولی امیدوارم .
 5. سلام دید کلانی که فرمودید در استراتژی نظامی کاملا صحیح است ولی وقتی پای منافع یک ابر قدرت و حفظ موجودیت آن به شکل یک ابر قدرت پیش می آید ، کمی باید کلان تر به قضیه نگاه کنیم . در مورد آمریکائیها و سیاستهای آنها در جهان حماقت و سیاستمندی مفهوم خوبی ندارد ، جمهوری خواهها و دموکراتها هر دو ، دو روی یک سکه هستند . حماقت ترامپ ، سیاست اوباما و حملات پیشگیرانه بوش همگی در خدمت برآوردن یک هدف هستند که کاملا برنامه ریزی شده است و اتفاقات ظاهرا متفاوت کاملا هدفمند و طراحی شده هستند. استراتژی " دفاع پیشگیرانه در عمق " همانطور که فرمودید استراتژی فعلی آمریکائیها است و طبیعتا در خدمت اهدافی در سطوح بالاتر است که بسته به نیاز با استراتژی های جدید قابل جایگزین شدن و یا اصلاح است. طبیعی است که ما فقط به مطالبی در زمینه این اهداف دسترسی خواهیم داشت که آنها بخواهند و طبیعی است که این دسترسی گزیده شده کاملا سو گیری های خاص خودش را باعث خواهد شد . اگر کمی روی مدلسازی های انجام شده اقتصادی مربوط به زمان قبل و حین جنگ جهانی دوم دقت بیشتری کنید تطابق فوق العاده ای با شرایط این سالها دارد ، فقط الان زمان اجرا کاملا کش آمده است و اتفاقات چنان لاکپشتی می افتند که رابطه بین آنها زیاد به چشم نمی آید. یک کره شمالی میلیتاریست و عصیانگر ضامن تغییر رویه ژاپنی ها از اقتصاد مطلق به نظامی گری خواهد شد و این جاست که پای چین هم به میان خواهد آمد. در واقع به جای سیاست درگیری بین سه قطب سلفی _ اخوانی _ شیعی که در خاورمیانه جدید پایه گذاری شد ، تقابل بین ژاپن و چین خواهد بود که خاور دور جدید را پایه گذاری خواهد کرد ( کره شمالی فقط فتیله انبار باروت است ! ) و طبیعی است که با این وضعیت ، هزینه ها کمر اقتصاد خاور دور را نیز خم خواهد کرد ؛ همان اتفاقی که در خاور میانه افتاد و مطمئن باشید با رسیدن پروژه خاور دور به یک نقطه غیر قابل برگشت ( همان اتفاقی که در خاورمیانه افتاد ) ، کلید شروع رسمی پروژه اروپا هم خواهد خورد ، هر چند الان هم پیش لرزه ها در اروپا کم کم دارد خودش را نشان می دهد.
 6. سلام آمریکا احتمالا تا در جنوب شرق آسیا یک جنگ تمام عیار به وجود نیاره از چیزی دست نمیکشه . تمام حرکتهای انجام شده هم در همین جهت است . داستان اصلا سیاسی نیست ، موضوع کمی پایه ای تر است و به اقتصاد مربوط می شود. جنگ جهانی دوم برای آمریکائیها یک نعمت بود و اونها رو از یک کشور دست چندم تبدیل به یک ابر قدرت کرد. اتفاقی که باعث تجربه ای فوق العاده برای آمریکائیها شد ، موضوع بیرون بودن سرزمین اصلی آمریکا از جنگ بود در حالی که بقیه کشورها در میان شعله های جنگ میسوختند . نظم حاصل شده بعد از جنگ جهانی دوم که بر اساس سلطه کامل اقتصادی آمریکا در دنیا تعریف میشد، کم کم داره شل میشه و با قدرت گرفتن سایر کشورها، اقتصاد آمریکا روز به روز داره لرزه های شدیدتری رو متحمل میشه . از زمانی که بلوک شرق فرو ریخت ، رهبری همه جانبه امریکا در "دنیای آزاد" مفهوم خودش را از دست داد و نشانه هایی از بروز مشکلات در روابط کشورهایی که قبلا زیر سلطه کامل تلقی می شدند ، به وجود آمد. ظاهرا آمریکائیها دارند همان تجربه خودشان از جنگ جهانی دوم را ، البته به شکل کنترل شده اجرا می کنند ، پله اول خاورمیانه بود که فعلا تومارش را در هم پیچیده اند و تا سالها بعد هم کمر راست نخواهد کرد. پله بعدی شرق دور است که قرار است آنجا هم شاهد تولد خاور دور جدیدی باشیم که دوباره چین و ژاپن برای سالهای آینده تضعیف شوند و هیچ ادعایی نداشته باشند و در نهایت موضوع به اروپای جدید هم خواهد رسید و دوباره آنها را هم سر به راه ! ( می توانید بخوانید ورشکسته اقتصادی ) خواهند کرد. و البته همه اینها این بار بدون اتفاق افتادن واضح جنگ جهانی سوم است . در واقع میتوانیم بگوییم که جنگ جهانی سوم با فروپاشی بلوک شرق شروع شده است و نرم نرمک تا سالها بعد هم ادامه پیدا کرد. پی نوشت : زیادی خلاصه شد ولی چاره ای نبود.
 7. سلام اون مثل قدیمی رو شنیده اید : از طلا بودن پشیمان شدیم ، لطف فرموده و ما را مس فرمائید . متاسفم ولی شده داستان این روزهای فروم اسبق میلیتاری و داستان ارتقای سایت !!!
 8. سلام در شرایط فعلی اون ها هم دارن بهترین کاری رو که میتونن میکنن ( البته از نظر منافع خودشون ) . مثل یکی به نعل و یکی به میخ رو شنیده اید ؟! روسها معمولا همین طوری معامله می کنند ، یعنی در کل سعی می کنند از هر دو طرف تا میتونن بدوشن و بالاخره هم همون قرار اولشون رو تقریبا ( بین حدود 50 تا 100 درصد ، بسته به منافعی که دستشون میرسه ) انجام می دهند ولی با دریافت کلی امتیاز از هر دو طرف ! کشور ما که قبلا بیشتر از یک بار این داستان رو تجربه کرده است : نیروگاه اتمی بوشهر ، تی 72 ها ، زیر دریایی ها ، میگ 29 ها و ... . تقریبا هر چی از روسها خریده ایم همین بازی رو ( البته با شدت و ضعفش ) انجام داده اند . طبیعت قرارداد با روسها همیشه همینه ( نه فقط برای ما ، برای همه مشتریهاشون همینه ) و طبیعی است که در هر قراردادی که با اونا بسته میشه این موارد هم دیده میشه .
 9. سلام ممنون و خسته نباشید . میتونید مثل قبل نقشه های به روز شده رو هم تو پستاتون اضافه کنید ؟!
 10. سلام هنوز هم هیچ کشوری بدون هزینه و وقت زیاد نمیتونه به مرزهایی که شما اشاره می فرمائید برسد. هیچ کشوری هم حاضر نیست لبه تکنولوژی موجود خودش را به بقیه بفروشد. اگر کمی دقت بکنید تمام تسلیحات فروخته شده یک پله عقب تر از واقعیت موجود کشور عرضه کننده هستند. در مورد پی نوشت شما هم : ایالات متحده جت پیشرفته ای مثل اف 35 را به بقیه کشورها میفروشد ولی آیا شما می توانید یک اف 35 موجود و فعال آمریکایی را با یک اف 35 موجود و تحویل شده به ترکیه یا ژاپن یا حتی رژیم اشغالگر قدس برابر بدانید ؟ حالا حرفی از سلاح استراتژیک و غیر قابل صادراتی مثل اف 22 نمیزنم
 11. سلام چقدر اخبار جدید و سر موقع زیاد شده اند ! خبر دارید که صندلی نمایندگان همین رژیم در سازمان ملل بغل دست صندلی نمایندگان کشورمون هست ؟! آیا دوست دارید از سازمان ملل هم انصراف بدیم( مثل ورزش) ؟
 12. سلام دوست عزیز در روابط بین الملل کلمه دوست مفهوم درستی را القا نمی کند ، چه برسد به این که دوست خوب را معنی بکنیم . در روابط بین الملل بحث در مورد منافع حاصل از هر عملکرد و نتایج آن است که برنامه های آینده را صورت می دهد. نه فقط روسیه ، بلکه هیچ کشوری در دنیای فعلی دوست کشور دیگر محسوب نمی شود. البته موضوع منافع حاصل از عملکردها در زمینه روابط بین الملل فقط به منافع مالی محدود نیست و معمولا کشورهای موفق تر آنهایی هستند که قابلیت برنامه ریزی های بلند مدت تر را دارا هستند . در کذشته روسها در این سطح برنامه ریزی موفقیتهای زیادی داشته اند ولی هیچوقت نتوانسته اند بهترین باشند. در این یک مورد با شما موافق نیستم . روسها تا به حال هیچوقت و به هیچ کس اختیار استفاده از آخرین تکنولوژی هایشان را نداده اند ، حتی در دوران جنگ سرد و به نزدیکترین هم پیمانانشان . چه برسد به الان که دیگر انتفاع عقیدتی آنها هم به کنار رفته است
 13. سلام نه گرامی .من اسمش را میگذارم یک گمانه زنی با توجه به سابقه تاریخی روسها در کیفیت صادراتی محصولات نظامی مطرح کردم و البته این گذشت زمان است که درست بودن و یا اشتباه بودن این گمانه زنی را نشان خواهد داد.