blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

حتی پرس تی وی هم اعتقاد داره چین منفعت زیادی از تحریم روسیه می بره 

http://www.presstv.ir/farsi/detail/1393/01/29/2850/china-winner-of-new-usrussia-conflict/

الان صنایع غیر نطامی و غیر موشکی در روسیه پیشرفته تره یا مالزی و اندونزی !!؟؟

ویرایش شده در توسط majid363
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمیدونم چرا شورروی یکهو وارد رکود صنعتی شد. روسیه یا شووروی یکی ز کشورهای بسیار صنعتی در دهه های شصت هفتاد هشتاد میلادی بود. به نظر من دلیلش منحرف شدن از اصولهایی بود که جامعه شون رو بر اساسش ساخته بودن.

اتحادیه اروپا، یک هفته به روسیه مهلت داده است تا از مناطق شرقی اوکراین عقب نشینی کند والا با تحریمهای بیشتر (به احتمال زیاد SWIFT) مواجه میشود.

روسیه داره از حدش تجاوز میکند! این کشور سودای امپراتوری تزاری را دارد! خدا کند جنگ جهانی سوم بین روسیه و غرب اتفاق بیفتد تا هردویشان نابود شوند!  :-x

اینطوری نگو برادر

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حدود 8 یا 9 سال پیش، زمانیکه بحث جنگ جهانی سوم در زمان جورج بوش خیلی داغ شده بود، بازار پیشگویی هم داغ بود. در آن زمان، یک پیشگویی از شاه نعمت ولی خواندم و چقدر با خودم خندیدم که اینها فقط پیشگویی هستند و امکان نداره اتفاق بیفتد اما داره کم کم اتفاقا می افتد. در یکجا گفته شده که روسیه با غرب میجنگد بطوریکه انگلستان برای همیشه نابود خواهد شد و خود روسیه توسط چین، نابود خواهد شد!

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اولا دقیقا سود و ضرر ناتو هم کاملا در این مورد تاثیرگذار هست . طبق گفته ی خود شما که هر کشوری بر اساس منافع خودش تصمیم می گیره
دوما فعلا هیچ کشوری پتانسیل های چین رو برای تولید با کیفیت و ارزان نداره
سوما مشکل شما اینه که منافع رو فقط در موضوع اقتصاد می بینید . مسائل مهم تری هم وجود داره

اينکه غرب ضررميکنه هيچ تاثيرى بر تصميم گيرى چين نداره سوال اينجاست که اين جنگ چه تاثيرى بر اقتصاد چين داره يعنى چين بر اساس منافع خودش تصميم ميگيره (ياد اون خرى افتادم که ميخواست خود کشى کنه تا صاحابش ضرر کنه)

اتفاقا کاملا بر عکس نظر شما اخيرن برخى از اقتصاد هاى نوظهور مانند اقتصاد هند پتانسيل لازم براى سرمايه گذارى رو فراهم کرده طبق پيش بينى ها تا سال دو هزارو شصت پنجاه درصد اقتصاد دنيا در اختيار کشور هاى نو ظهور خواهد بود. که از اين بين چين تنها بيست الى بيست و پنج درصد از اقتصاد دنيا رو تشکيل خواد داد
براى اثبات نظرم ميتونم به روند افزايشى .مصرف نفت در اقتصاد هاى نو ظهور اشاره کنم که تاثير زيادى بر بازار هاى نفتى گذاشته بطور مثال افزايش مصرف نفت در هند بسيار محسوس و زياده علتش هم سر مايه گذارى وسيع کارخانه ها و شرکت هاى عموما اروپايى و امريکايى در هندوستان هست دولت هندوستان هم اقدامات مثبتى براى جذب سرمايه بيشتر از سوى سر مايه گذاران کرده

از طرفى شما حساب کنيد اگه اين کشور ها سر مايه هاشون رو در کشور خودشون هم سرمايه گذارى کنن به هيچ عنوان ضررى که چين متحمل ميشه رو متحمل نخواهند شد
اين بحث طولانى تر از اونى شد که بايد ميشد اين يک مساله خيلى ساده و بديهيه اين سرمايه گذار نيست که لنگ بازار چينه بلکه اين چينه که لنگ سر مايه سرمايه گذاره وگرنه به جاى اينکه چين براى حفظ سر مايه امتيازات ويژه در نظر بگيرت اين امريکاست که بايد براى حفظ سر مايش در چين امتياز بده

شما اشاره کرديد امورى هستند که در تصميم گيرى اهميت بيشترى از اقتصاد دارند اولا چه امورى؟؟ دوما اين امیر هرچه باشند براى کشورى که تمام .نفوذ و اعتبار جهانيش پايبند اقتصاده در بهترين حالت در درجه دوم اهميت قرار ميگيره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته سر جنگ گرجستان هم بساط تعریف و تمجید از "اقدامات متقابل" غرب به راه بود اما مشخص شد آخر جز پروپاگاندای پوچ چیزی از طرف غرب انجام نشد 

در مورد چین این نکته مهم هست که اگرچه مراودات اقتصادی چین و آمریکا بالاست اما هر دو طرف میدانند که بصورت غیرقابل اجتنابی سمت یک رقابت سنگین در مقابل یکدیگر در همه زمینه ها (از جمله نظامی ، حوزه انرژی و اقتصادی) پیش میروند و چین برای برنده شدن در این مسابقه نیاز به منبع انرژی امن و خارج از نفوذ آمریکا دارد که بهمین دلیل رویکرد استراتژیک چین برای تامین انرژی از یک سو روسیه و از سوی دیگر میدان های نفتی آفریقا است

قرارداد 400 میلیارد دلاری که اخیرا بین روسیه و چین برای تامین گاز چین برای 30 سال (با قیمت 350 دلار برای هر هزار متر مکعب) منعقد شده هم این نیاز چین رو مرتفع میکنه هم بازار صادرات انرژی روسیه رو بیش از پیش از بازار اروپا بی نیاز میکند . از طرف دیگر روسیه برای فروش محصولات انرژیش از نفوذ سیاسی به مراتب بالاتری نسبت به ایران برخورداره و با توجه به تجربه ی چند دهه ای این کشور در صنایع داخلی و مقابله با تحریم ها ، تکرار قضیه ما برای انها بعید بنظر میرسد

افزایش قیمت گاز در انگلستان به رکورد چهارماهه گذشته

https://uk.news.yahoo.com/uk-gas-prices-four-month-high-tight-supply-124907893.html#fbTgVwB

آموزش شهروندان اوکراین برای صرفه جویی در مصرف انرژی برای زمستان آینده

http://rt.com/news/183860-ukraine-energy-saving-gas/

مریکاست...

پیش نویس برنامه انرژی اضطراری اتحادیه اروپا برای مقابله با قطع احتمالی گاز

از گزینه های اتحادیه اروپا در این پیش نویس میتوان به محدود کردن مصرف گاز در صنایع و ممنوع کردن صادرات آن اشاره کرد

http://news.asiaone.com/news/world/europe-drafts-emergency-energy-plan-eye-russia-gas-shut-down

بالای 80در صد اقتصاد چین وابسطه به ارروپا و امریکاست.....چین اگه عددی بود تا الان یه حرکتی باسه تایوانش می کرد.....چینیا اگه مرد بودن کشورشون نمیشد مستعمره کار خانجات اروپا امریکا....بنده باسه واردات لباس 2 سال پیش رفتم چین...کارگرای چینی با حقوق روزی 4 دلار داشتند باسه اربابای اتریشی...امریکایی و...کار می کردند....تا الان چین به صورت مستقل هیچ برندی تودنیا نداره.....امار صادراتشون باسه این بالاست که ا روپا و امریکا چون کارگر تو چین بی نهایت ارزونه میان تو چین تولید میکنند مثل نوکیا ...فیلیپس...جینو.... روسیه هم قلادش دسته امریکاست همون جور که تمام قطعنامه های شورای امنیت بر علیه ایران را  روسیه یا مثبت داد یا ممتنع یا ازترس امریکا اس300 وجود نکردند به ما وسوریه بدند.....مگه عربستان باسه المپیک زمستانی چند تا بمب گذاری رو انجام نداد پی چرا هیچ غلطی نکردند....امریکا با قدرت رسانه ایش داره روسیه رو دشمن اروپا جلوه میده ا....در نتیجه اونایی که دنبال استقلال نسبی اروپا از امریکا بودند باسه مدت هامیرن تو حاشیه....کشور های همسایه روسیه هم روابط بسیار پر رنگتری با امریکا پیدا می کنندو....

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درسته اقتصاد چین و آمریکا در حال حاضر وابستگی زیادی به هم دارند اما به هر صورت این حالت گذار به دو رقیب اقتصادی قطعا رخ خواهد داد و چین و آمریکا هم هر دو دارن براش آماده میشن (هرچند که فعلا از اقدام جدی خودداری میکنه)

دنیای سیاست دنیای امتیاز دهی و گرفتن هست دوست عزیز

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمیدونم چرا شورروی یکهو وارد رکود صنعتی شد. روسیه یا شووروی یکی ز کشورهای بسیار صنعتی در دهه های شصت هفتاد هشتاد میلادی بود. به نظر من دلیلش منحرف شدن از اصولهایی بود که جامعه شون رو بر اساسش ساخته بودن.

اینطوری نگو برادر

چرا برادر !؟

من از امریکا خوشم نمیاد اما دلیلی نمیشود که بروم در دهان روسیه!

همین روسیه میدانید چه ظلمی به مسلمانان کرده است؟ شرق دور روسیه، بیشتر از اقوام ترک مسلمان هستند که تمامی این سرزمینها توسط امپراطوری روسیه در قرن 17 و 18 تصرف شدند. روسها مساجد و قرانها را سوزاندند! در تاجیکستان فقط هزاران جلد کتب عربی و فارسی را سوزاندند. آیا میدانستید تا اواخر قرن 19 ام، تاجیکها، قرقیزها، ازبکها، تاتارها و قزاق ها به خط عربی مینوشتند و روسیه تزاری آنها را مجبور کرد به الفبای cyrillic بنویسند. 

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا برادر !؟

من از امریکا خوشم نمیاد اما دلیلی نمیشود که بروم در دهان روسیه!

همین روسیه میدانید چه ظلمی به مسلمانان کرده است؟ شرق دور روسیه، بیشتر از اقوام ترک مسلمان هستند که تمامی این سرزمینها توسط امپراطوری روسیه در قرن 17 و 18 تصرف شدند. روسها مساجد و قرانها را سوزاندند! در تاجیکستان فقط هزاران جلد کتب عربی و فارسی را سوزاندند. آیا میدانستید تا اواخر قرن 19 ام، تاجیکها، قرقیزها، ازبکها، تاتارها و قزاق ها به خط عربی مینوشتند و روسیه تزاری آنها را مجبور کرد به الفبای cyrillic بنویسند. 

وقتی من یا کسی دیگه نکات برجسته و قوی یک کشور  رو میگه دلیل نمیشه سگ حلقه به گوش اون کشور باشه یا نوکر و جیره خوار کشوری باشه

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من، روسیه ضرر شدیدی میکند. اگر تحریم های SWIFT اعمال بشود، فکر میکنم 50% ارزش روبل کاسته بشود. ما باید از این فرصت استفاده کنیم و به اروپا گاز بفروشیم! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درسته اقتصاد چین و آمریکا در حال حاضر وابستگی زیادی به هم دارند اما به هر صورت این حالت گذار به دو رقیب اقتصادی قطعا رخ خواهد داد و چین و آمریکا هم هر دو دارن براش آماده میشن (هرچند که فعلا از اقدام جدی خودداری میکنه)

دنیای سیاست دنیای امتیاز دهی و گرفتن هست دوست عزیز

دوست عزیز با شناختی که از اقتصاد چین دارم چین رقیب اقتصادی امریکا نیست بلکه در اقتصاد امریکا حل شده است چین تا الان حدودا1600 میلیارد دلار اوراق غرضه بانک مرکزی امریکارو خریده ....چین تو قضیه اخراج روسیه از گروه 8 هیچ حرکتی نکرد وممتنع بود.....امریکا متاسفانهاقتصاد دنیا رو تبدیل به دهکده ایی کرده که 35 درصد ان مال اوست.....

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اتحادیه اروپا، یک هفته به روسیه مهلت داده است تا از مناطق شرقی اوکراین عقب نشینی کند والا با تحریمهای بیشتر (به احتمال زیاد SWIFT) مواجه میشود.
روسیه داره از حدش تجاوز میکند! این کشور سودای امپراتوری تزاری را دارد! خدا کند جنگ جهانی سوم بین روسیه و غرب اتفاق بیفتد تا هردویشان نابود شوند!  :-x

اين حرف .رو نزن برادر اين جنگ خانمان سوز اتيشش دامن همه رو ميگيره مگه در جنگ جهانى اول و دوم فقط آلمان در آتش سوخت؟؟ يکى از عواقب اون جنگ کشته شدن مليون ها ايرانى در اثر قحطى بود با وسعت گرفتن اين جنگ هم شک نکنيد باقى کشور ها از آسيب مصون نخواهند بود از جمله خود ما بلا خره جنگه از جنگ در طول تاريخ به هيچ کسى حلوا نرسيده که به ما برسه
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من، روسیه ضرر شدیدی میکند. اگر تحریم های SWIFT اعمال بشود، فکر میکنم 50% ارزش روبل کاسته بشود. ما باید از این فرصت استفاده کنیم و به اروپا گاز بفروشیم! icon_cheesygrin

میشه بگی چه جوری ....نفتمون رو دستمون با این تحریما مونده....اونوقت گاز که تابلو تررو بفروشیم با کدوم خط لوله... ازکجا....کی تضمین میکنه حالا که نفتو بردند پولشو نمی دند بیان پول گازو بدند....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چین تا الان حدودا1600 میلیارد دلار اوراق غرضه بانک مرکزی امریکارو خریده ....

از اینکه چین 1600 میلیارد دلار بدهی های آمریکا رو خریداری کرده استدلال کردید در اقتصاد آمریکا حل شده ؟

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه بگی چه جوری ....نفتمون رو دستمون با این تحریما مونده....اونوقت گاز که تابلو تررو بفروشیم با کدوم خط لوله... ازکجا....کی تضمین میکنه حالا که نفتو بردند پولشو نمی دند بیان پول گازو بدند....

از طریق ترکیه! فقط کافیه چند ده کیلوکتر لوله از ترکیه به یونان و رومانی بکشیم. خود ترکیه هفته پیش اعلام کرد آمادگی دارد گاز ایران را به اروپا برساند!

مطمئنا تا آن موقع، تحریمها همبرداشته میشه. زمستان نزدیک هست و اروپا گاز نداره! ما نفرستیم، اذربایجان میفرسته. :-(

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز با شناختی که از اقتصاد چین دارم چین رقیب اقتصادی امریکا نیست بلکه در اقتصاد امریکا حل شده است چین تا الان حدودا1600 میلیارد دلار اوراق غرضه بانک مرکزی امریکارو خریده ....چین تو قضیه اخراج روسیه از گروه 8 هیچ حرکتی نکرد وممتنع بود.....امریکا متاسفانهاقتصاد دنیا رو تبدیل به دهکده ایی کرده که 35 درصد ان مال اوست.....

دقيقا همينطوره يک جايى خونده بودم که استرانژى امريکا اينه که هر کشورى که بنظر پتانسيل رقابت با امريکا در حوزه اقتصادى داشته باشه رو تا حد زيادى به خودش وابسته کنه تاريخ هم انجام اين عمل رو تاييد ميکنه پاى اول سر مايه گذارى در.اقتصاد هاى نوظهور همين امريکاست
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.