blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

بچها میگن حمله بسیار شدید است یاد استالین گراد را زنده کرده نیروهای دولتی هم زیادن و هم مجهز البته روسیه به طور غیر مستقیم کمکهای مختصر نظامی و تعدادی کارشناس نظامی فرستاده ولی در مقایسه ارتش اوکراین چیزی نیست. یگانه برتری جدایی طلبان یا به قول خودشان اپالچنتسی که به فارسی میشه بسیج برتری روحی دارن نترسترن و بهتر میجنگن دقیقتر اگر بگویم مردترن فکر نکون ارتش بی ارزه اوکراین کاری کرده بتونه.

منظورتون از بچه‌ها اینه که با بعضی‌ از جدایی‌ طلبان شخصاً آشنائی دارین؟؟؟
آیا قصد حمله به ماریوپل رو دارند؟؟؟اینجوری تمرکز ارتش یوکراین از دونتسک هم برداشته میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اوکراین خبرنگاران روسی را هدف قرار داد

ارتش اوکراین محل استقرار خبرنگاران روسیه را هدف حمله خمپاره ای قرار داد.
بنا بر این گزارش، خبرنگاران تلویزیونی در حال اعزام به منطقه درگیری بودند که نیروهای ارتش اوکراین ناحیه کیفسکی را گلوله باران کردند.
با وجود حضور شماری از خبرنگاران رسانه های مختلف روسیه در منطقه به هنگام گلوله باران ولی به هیچ یک از آنها آسیبی نرسید.
در جریان این گلوله باران آسیب هایی به غیرنظامیان منطقه رسیده است به طوری که یکی از ساکنان کشته و شش نفر دیگر نیز مجروح شدند.
همچنین بر اثر این گلوله باران یک ایستگاه آتش نشانی و یک نیروگاه برق به کلی ویران شدند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اوکراین : 700 سرباز روسی از مرز اوکراین عبور کرده اند / سربازان اوکراینی مورد حمله قرار گرفتند

همزمان با ضدحمله نیروهای جدایی طلب به نیروهای ارتش اوکراین ، دولت اوکراین ادعا کرد صدها نفر پرسنل ارتش روسیه با پشتیبانی تانک ها و راکت اندازهای smerch از مرز اوکراین عبور کرده اند.

به گزارش الجزیره صدای توپخانه سنگین شب گذشته بارها منطقه دونتسک در شرق اوکراین را لرزانده است

مسکو این ادعای اوکراین را دروغ مطلق دانسته است.

http://www.aljazeera.com/news/europe/2015/01/ukraine-accuses-russian-forces-attack-201512023331663876.html

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر امریکا درست و حسابی به نیروهای اوکراینی کمک کنه بعید میدونم جدایی طلب ها بتونن کاری کنند مگر کمک های بیشتری از روس ها بگیرن

نیاز به کمک امریکاه نیست اوکراین همین جوری هم برتری در نفرات و تسلیحات داره بچها شوخی میکردن که امریکا به اوکراین چند تا اف 35 بده که ما شکارش کنیم از بس که این اوکراینیها ترسو و بی ارزه استن بدتر از ارتش سوریه اگر تا حالاکاری کرده نتوانستن فکر نکونم بعد این کاری کرده بتوانند البته امریکا بعیده کمکی کند .

منظورتون از بچه‌ها اینه که با بعضی‌ از جدایی‌ طلبان شخصاً آشنائی دارین؟؟؟
آیا قصد حمله به ماریوپل رو دارند؟؟؟اینجوری تمرکز ارتش یوکراین از دونتسک هم برداشته میشه

حمله به ماریوپل بعد زمستان
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

BtQLn2zIMAAVu4K~0.jpg عکس یک رزمنده جدایی طلب انچه که در این عکس جالب است نام امام حسین بر روی پیشانی بند ان است

فتوشاپ بید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه فتوشاپ نیست

چرا هست!

اولین بار در جریان سقوط یک هواپیما این کلاه فتوشاپی با "یا حسین" سر بر آورد؛ رایش مارشال این رو توی این تاپیک گذاشته بود که نمیدونم چطور محو شد! حدود یک هفته بعد من تصاویرش رو این  icon_arrowd جا دیدم! به علت پوکیدن لبتاپ تصاویرش متاسفانه در دسترس نیست ولی توی نت پیدا میشه اگر پیدا کردم میذارمش

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?236005-Situation-in-the-Ukraine-Crimea-*Photos-Videos*-ONLY

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پنجمین نشست شورای امنیت درباره بحران اوکراین بی نتیجه ماند

اعضای شورای امنیت سازمان ملل عصر دوشنبه به وقت محلی در حالی پنجمین نشست اضطراری خود را در خصوص بحران اوکراین برگزار کردند که به دلیل اختلاف بین اعضا هیچ گونه نتیجه مثبتی به همراه نداشت.

در این نشست که باردیگر به درخواست نماینده دائم اوکراین در سازمان ملل برگزار شد، کریستی لوکاس رییس دوره ای شورای امنیت رفراندوم الحاق کریمه به روسیه را یک اقدام غیر قانونی و در تضاد با قانون اساسی اوکراین توصیف کرد و گفت که چهار عضور دائمی شورای امنیت سازمان آن را رد کرده اند.
جرالد آراد نماینده دائم دولت فرانسه در سازمان ملل نیز گفت : تلاش همه کشور های غربی این است که راه حل صلح آمیزی برای این بحران پیدا کنند و از شدت گرفتن تنش های سیاسی جلوگیری نمایند.
وی افزود : همه کشورهای غربی عضو شورای امنیت در زمینه سیاست های مربوط به این بحران با یکدیگر اشتراک نظر دارند و این رفراندوم را غیر قانونی و در تعارض با حق حاکمیت ملی اوکراین می شناسند.
نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل افزود در زمان حاضر ارتش روسیه با توسل به زور وارد خاک کریمه شده و بسیاری از کانال های ارتباطی در این کشور را تحت کنترل گرفته است.
وی افزود : مهم ترین مشکل کنونی شورای امنیت طرح فراندومی است که توسط دولت روسیه طراحی شده و موجب بروز بحران های بین المللی گسترده ای خواهد شد.
نماینده فرانسه گفت نهایت تلاش ما این است که روسیه را راضی کنیم تا قبل از اینکه اوضاع بیشتر از این بحرانی تر بشود برای حل این مشکل به مذاکره و گفت وگو روی آورد.
وی افزود : با تصریح موضع فرانسه در رابطه با رفراندوم مربوط به کریمه تاکید کرد که نتایج این رفر اندوم از نظر دولت متبوع او قابل قبول نخواهد بود.
مارک لیال گرانت نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل تاکید کرد که دولت خود مختار کریمه این قدرت را ندارد تا بطور یک جانبه و بدون توجه به رای مردم اوکراین چنین رفراندومی را برگزار کند.
وی نیز بر این نکته تاکید کرد که هرگونه نتیجه ای که این رفراندوم در بر داشته باشد از نظر دولت انگلیس غیر قانونی است و بازتاب دهنده اراده و نظر مردم اوکراین محسوب نمی شود.
نماینده انگلیس با تاکید بر اینکه تمام تلاش ها برای متقاعد کردن روسیه بی نتیجه مانده است، گفت : این اقدام لطمه بزرگی به اعتبار روسیه زده و موجب انزوای کامل این کشور در عرصه بین المللی شده است.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا هست!

اولین بار در جریان سقوط یک هواپیما این کلاه فتوشاپی با "یا حسین" سر بر آورد؛ رایش مارشال این رو توی این تاپیک گذاشته بود که نمیدونم چطور محو شد! حدود یک هفته بعد من تصاویرش رو این  icon_arrowd جا دیدم! به علت پوکیدن لبتاپ تصاویرش متاسفانه در دسترس نیست ولی توی نت پیدا میشه اگر پیدا کردم میذارمش

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?236005-Situation-in-the-Ukraine-Crimea-*Photos-Videos*-ONLY

عکس نیست ویدیو است عکس از رویی ویدیو گرفته شد اگر ویدیوشو پیدا کردم میزارم البته نمیدانم از یوتیوب اجازه دارم یا نه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عکس نیست ویدیو است عکس از رویی ویدیو گرفته شد اگر ویدیوشو پیدا کردم میزارم البته نمیدانم از یوتیوب اجازه دارم یا نه

درسته من اشتباه می کردم جای که من دیدم اون قسمت یا حسین رو ازش عکسی نذاشته بود منم  زیاد بهش دقت نکردم!

pic1-0776.jpg

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10293/pic1-0774.jpg]thumb_pic1-0774.jpg[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10293/pic1-0773.jpg]thumb_pic1-0773.jpg[/url]

یا حشین است! یا من اشتباه میکنم؟

DSC_0197_thumb11.jpg

---------------------------------

برج مراقبت فرودگاه دونتسک بعد از سقوط ...!

pXRSp4WV.png

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سقوط فرودگاه دونتسك، مظهر مقاومت ارتش اوكراين

iuj6spcoa564qbvda238.jpg

7ng8ibuwvd5fesi9r1pg.png

alhrxt5y82g52ddes0t2.jpg

fb48i098qrxf5mo5l2ur.jpg

خوب شد که معنی مقاومت را هم فهمیدیم

پس فرودگاه دونتسک کامل سقوط کرد ؟

از این زودتر هم میگرفتن تصمیم گیریهای سیاسی و چانه زنی های پشت پرده سیاست مدارها گرفتن فرودگاه را به تعویق انداخت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خوب شد که معنی مقاومت را هم فهمیدیم
از این زودتر هم میگرفتن تصمیم گیریهای سیاسی و چانه زنی های پشت پرده سیاست مدارها گرفتن فرودگاه را به تعویق انداخت

اگر بزارن  کیف رو هم میگیرن البته هدف بعدی ماریاپوله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کشته شدن 41 تن در یکی از خشونت آمیزترین روزهای شرق اوکراین

به گزارش خبرگزاری فرانسه، براساس این گزارش 41 سرباز و غیرنظامی طی 24 ساعت گذشته در درگیری های شرق اوکراین کشته شدند.

این تلفات شامل 13 کشته به دنبال گلوله باران یک اتوبوس در شهر دونتسک و همچنین 10 سرباز بوده است.

اردوارد باسورین یکی از فرماندهان جدایی طلبان اعلام کرد که 10 غیرنظامی در شهر گورلیوکا منطقه دونتسک کشته شدند. همچنین هشت تن دیگر نیز در یک منطقه لوهانسک کشته شدند.

این امار تلفات در حالی اعلام شده است که در روزهای اخیر درگیری ها در شرق اوکراین تشدید شده است و تشدید تنش ها در شرق اوکراین، جامعه جهانی را نگران کرده است و اقدامات دیپلماتیک غرب برای پایان دادن به بحران اوکراین همچنان ناکام بوده است.

http://www.irna.ir/fa/News/81475169/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.