mojtaba62

جنگ نرم گرجستان علیه جدایی طلبان آبخاز ، اقتصاد به عنوان سلاح

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='mojtaba62' timestamp='1404333587' post='389996']
جناب چکا واقعا ازتون نا امید شدم یعنی واقعا نمیدونید ساکاشویلی نزدیک یک ساله که دیگه ریس جمهور گرجستان نیست وحتی تو گرجستان هم نیست و رفته اوکراین ؟ قدرت الان کاملا در دست حزب مقابل است هم ریاست جمهوری و هم نخست وزیری . مشخص شد چقدر از شرایط منطقه اطلاعات به روز دارید . ضمنا طبق کدوم بند از حقوق بین الملل این دو تا منطقه رو میشه جزو روسیه حساب کرد ؟ فعلا که تقریبا تمام کشور های جهان این مناطقو جزو گرجستان میدونن و اگه مهر ورود به ابخازیا تو پاسپورتتون باشه وارد هر کشور سازمان امنیت و همکاری اروپا بشید بلافاصله به جرم عبور غیر قانونی از مرز یکی از کشور های عضو بازداشت میشید .
[/quote]

پست بنده رو درست نخوندید ، بنده سیاست 2008 گرجستان رو گفتم که با شرایط روحی روانی ساکاشویلی قابل توجیه بود اما بعید هست که با تغییر دولت ، بازهم گرجستان چنین اشتباه فاحشی رو مرتکب بشه و تمامیت ارضی خودش رو فدای خوشآمد سران ناتو (آنهم در معاوضه با هیچ تضمینی!) کنه

حقوق بین الملل مساله نیست ، مساله اینجاست که این دو ایالت الان عملا جز روسیه محسوب میشن. شما برای ورود به آبخازیا باید اول ویزای روسیه رو دریافت کنید و از خاک روسیه به آبخازیا برید ، من دیگه واضح تر از این چیزی نمیبنم که نشون دهنده ی این مساله باشه ، حالا هرچقدر که کشورهای اروپایی بخوان مانع تراشی کنند
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1404375416' post='390057']
پست بنده رو درست نخوندید ، بنده سیاست 2008 گرجستان رو گفتم که با شرایط روحی روانی ساکاشویلی قابل توجیه بود اما بعید هست که با تغییر دولت ، بازهم گرجستان چنین اشتباه فاحشی رو مرتکب بشه و تمامیت ارضی خودش رو فدای خوشآمد سران ناتو (آنهم در معاوضه با هیچ تضمینی!) کنه

حقوق بین الملل مساله نیست ، مساله اینجاست که این دو ایالت الان عملا جز روسیه محسوب میشن. شما برای ورود به آبخازیا باید اول ویزای روسیه رو دریافت کنید و از خاک روسیه به آبخازیا برید ، من دیگه واضح تر از این چیزی نمیبنم که نشون دهنده ی این مساله باشه ، حالا هرچقدر که کشورهای اروپایی بخوان مانع تراشی کنند
[/quote]
وقتی هیچ شهروند یا شرکت اروپایی قانونا حق مسافرت و یا داد ستد با ابخازیا رو نداشته باشه و از اون ور تو سرزمین اصلی اروپایی ها سرمایه گذاری کنن و پر توریست اروپایی و امریکایی باشه هر روز باتومی یعنی مقامات تفلیس کاملا به اهدافشون تو تحت فشار گذاشتن ابخاز ها رسیدن حالا شما هی بگو این فشار ها بی اثره . یه بابایی هم بود میگفت اینقدر قطعنامه صادر کنید که قطعنامه دونتون پاره بشه دیدیم چقدر بی اثر بود .
در مورد درگیری مستقیم نظامی با روسیه با شما موافقم گرجی ها حد اقل تو یک دهه اینده با روسیه بعیده درگیر بشن البته ارتش گرجستان داره به سرعت تقویت میشه و اصلا شباهتی دیگه به ارتش سال 2008 نداره صنایع دفاعیش هم مخصوصا تو بحث زرهی واقعا داره خوب جلو میره . همین چند روز پیش شنیدم که واحد تحقیقات پیشرفته دفاعی دلتا داره روی یه تانک مدرن سبک با همکاری اسراییل و لهستان کار میکنه ( ترکیبی از مرکاوا و پی تی 01 ) . فهرست خرید های یک دهه اینده وزارت دفاع رو هم که ببینید ( شامل نسل جدید هورنت . سیستم های پدافندی ضد بالستیک . هلیکوبتر های وایپر و....) بعلاوه تسلیحات و تجهیزاتی مثل هاموی و کوگار و[b] [/b]هیوای و... که امریکایی ها و فرانسوی ها مجانی و در قبال همکاری در عملیات های بین المللی تو خاور میانه و افریقا به گرجستان میدن و ترکیب این ها با نیروهای اموزش دیده و حرف ای و جنگ دیده . به این نتیجه میرسید که ارتش گرجستان تا یک دهه دیگه واقعا قدرت ازار دادن جدی ارتش روسیه رو خواهد داشت .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1. دوباره عرض میکنم : بر فرض صحت موضوع این ماجرا هیچ ربطی به جنگ نرم نداره ... یه اشتباه رو چند بار تکرار میکنید ؟ فرض کنید یه فرد نیمه مطلع با جستجوی کلید واژه ی جنگ نرم بیاد اینجا ... آیا به میلیتاری و کاربرانش نخواهد خندید ؟ تاثیر گذاری از طریق فاکتورهای اقتصادی و اهرم های مالی بر کشور و ملت هدف ،[b] جنگ نیمه سخت [/b]نامیده میشه .
2. تعریفتون از آبادی چیه ؟ ایا هرجایی چارتا برج هوا کردند و تو شب با نور پردازی روی اون برجها ، باقی شهر رواز نظر مخفی کردند میشه آباد ؟ یا هرجایی که مالیات و عوارض گمرکی رو برداشتند و ماشین های کیا و تویوتا یا استوک های اروپایی با قیمت پایین سرازیر شد میشه اباد ؟ جالبه که هی از دبی مثال میزنید ... میدونید دبی با این همه برج سازی و یات های دولوکس کنار پالم بیچ و ماشین های درجه یک اروپایی ... در صورت جدی شدن اوضاع حتی اب شیرین یه روز خودشو نمیتونه تامین کنه ؟
3. خاک بر سر ملتی که روسیه یا امریکا سرنوشتشو تعیین کنه ... چه با جنگ سخت و چه با جنگ نیمه سخت ...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='sedmammad' timestamp='1404387003' post='390098']
1. دوباره عرض میکنم : بر فرض صحت موضوع این ماجرا هیچ ربطی به جنگ نرم نداره ... یه اشتباه رو چند بار تکرار میکنید ؟ فرض کنید یه فرد نیمه مطلع با جستجوی کلید واژه ی جنگ نرم بیاد اینجا ... آیا به میلیتاری و کاربرانش نخواهد خندید ؟ تاثیر گذاری از طریق فاکتورهای اقتصادی و اهرم های مالی بر کشور و ملت هدف ،[b] جنگ نیمه سخت [/b]نامیده میشه .
2. تعریفتون از آبادی چیه ؟ ایا هرجایی چارتا برج هوا کردند و تو شب با نور پردازی روی اون برجها ، باقی شهر رواز نظر مخفی کردند میشه آباد ؟ یا هرجایی که مالیات و عوارض گمرکی رو برداشتند و ماشین های کیا و تویوتا یا استوک های اروپایی با قیمت پایین سرازیر شد میشه اباد ؟ جالبه که هی از دبی مثال میزنید ... میدونید دبی با این همه برج سازی و یات های دولوکس کنار پالم بیچ و ماشین های درجه یک اروپایی ... در صورت جدی شدن اوضاع حتی اب شیرین یه روز خودشو نمیتونه تامین کنه ؟
3. خاک بر سر ملتی که روسیه یا امریکا سرنوشتشو تعیین کنه ... چه با جنگ سخت و چه با جنگ نیمه سخت ...
[/quote]
گرجستان از نظر زیر ساخت و منابع هیچ کمبودی نداره اب فروان زمین حاصل خیز و جدیدا منابع عظیم گاز طبیعی داره در کنار مردمی با سطح تحصیلات بالا و موقعیتی خوب و رابطه بسیار خوب با غرب و اتحادیه اروپا . نیروگاه های هیدرو الکتریک که گرجستان رو از واردات انرژی تقریبا بی نیاز کرده . سیستم ریلی تقریبا کامل . شبکه مخابراتی و اینترنت بسیار پیشرفته و با سرعت بالا (کمترین سرعتی که میتونید داشته باشید 8 مگ هست ). بر خلاف دبی گرجستان هیچ مشکلی برای تامین نیاز هاش نداره . میمونه رو بنا که الحق و النصاف خوب کار کردن دیگه دارم هر روز میبینم چیزی نیست که متوجهش نشه ادم .
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mojtaba62' timestamp='1404385375' post='390092']
وقتی هیچ شهروند یا شرکت اروپایی قانونا حق مسافرت و یا داد ستد با ابخازیا رو نداشته باشه و از اون ور تو سرزمین اصلی اروپایی ها سرمایه گذاری کنن و پر توریست اروپایی و امریکایی باشه هر روز باتومی یعنی مقامات تفلیس کاملا به اهدافشون تو تحت فشار گذاشتن ابخاز ها رسیدن حالا شما هی بگو این فشار ها بی اثره . یه بابایی هم بود میگفت اینقدر قطعنامه صادر کنید که قطعنامه دونتون پاره بشه دیدیم چقدر بی اثر بود .
در مورد درگیری مستقیم نظامی با روسیه با شما موافقم گرجی ها حد اقل تو یک دهه اینده با روسیه بعیده درگیر بشن البته ارتش گرجستان داره به سرعت تقویت میشه و اصلا شباهتی دیگه به ارتش سال 2008 نداره صنایع دفاعیش هم مخصوصا تو بحث زرهی واقعا داره خوب جلو میره . همین چند روز پیش شنیدم که واحد تحقیقات پیشرفته دفاعی دلتا داره روی یه[b] تانک مدرن سبک با همکاری اسراییل و لهستان کار میکنه ( ترکیبی از مرکاوا و پی تی 01 ) . فهرست خرید های یک دهه اینده وزارت دفاع رو هم که ببینید ( شامل نسل جدید هورنت . سیستم های پدافندی ضد بالستیک . هلیکوبتر های وایپر و....) بعلاوه تسلیحات و تجهیزاتی مثل هاموی و کوگار و هیوای [/b]و... که امریکایی ها و فرانسوی ها مجانی و در قبال همکاری در عملیات های بین المللی تو خاور میانه و افریقا به گرجستان میدن و ترکیب این ها با نیروهای اموزش دیده و حرف ای و جنگ دیده . به این نتیجه میرسید که ارتش گرجستان تا یک دهه دیگه واقعا قدرت ازار دادن جدی ارتش روسیه رو خواهد داشت .
[/quote]

۱۰ سال دیگه اگه گرجستان هورنت بخواد عملیاتی کنه احتمال زیاد پکفا عملیاتی میشه ... تا ۲۰۲۵ !
داخل بحث زرهی هم گرجستان که اصلا توان دستیابی به کمیت روسیه رو نداره ! به غیر از اون همین روسیه هم داره به سمت ارتقاهای بسیار زیاد بر روی تانک هاش پیش میره که تا اون موقع مطمئنا دست برتر زرهی رو خواهد داشت همچنان که الان داره ...
در مقابل وایپرها کاموف ۵۲ و میل ۲۸ شکارچی شب الان روسیه داره ...
متنوع ترین سامانه های پدافندی روسیه هم به کنار !

عزیزم شوخیشم زشته ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1404392683' post='390113']
۱۰ سال دیگه اگه گرجستان هورنت بخواد عملیاتی کنه احتمال زیاد پکفا عملیاتی میشه ... تا ۲۰۲۵ !
داخل بحث زرهی هم گرجستان که اصلا توان دستیابی به کمیت روسیه رو نداره ! به غیر از اون همین روسیه هم داره به سمت ارتقاهای بسیار زیاد بر روی تانک هاش پیش میره که تا اون موقع مطمئنا دست برتر زرهی رو خواهد داشت همچنان که الان داره ...
در مقابل وایپرها کاموف ۵۲ و میل ۲۸ شکارچی شب الان روسیه داره ...
متنوع ترین سامانه های پدافندی روسیه هم به کنار !

عزیزم شوخیشم زشته ...
[/quote]
گرجستان قراره تو سرزمین خودش بجنگه یعنی خیلی مزایا نسبت به روسیه داره اصلا لازم نیست روسیه رو شکست بده همین که اونقدر به روسیه ضربه بزنه که روس ها از خیر اون دو تا منطقه بگذرن کافیه . تو بخش هوایی همین که بتونه اسمان خودش رو پوشش کامل بده کفایت میکنه . برای همین و با توجه به کوچیک بودن گرجستان هورنت برای دفاع هوایی و داگفایت بهترین انتخاب ممکنه هست ( البته صحبت از گیرفن هم هست به جای هورنت ) ضمنا پدافند های میانبرد اسپایدر اسراییلی رو همین الان دارن . تانک های شرقی همشون مشکلات ذاتی دارن حالا هر چقدر میخوای ارتقاشون بده گرجستان همین الان چند صد لانچر جاوالین در اختیار داره یعنی با توجه با جغرافیای کوهستانی جنگلی گرجستان تی 90 پشم . ضمنا حتی بهترین مدل های تی 90 هم نمیتونن در مقابل مرکاوا مارک 4 که به زودی تحویلش به گرجستان اغاز میشه حرفی برا گفتن داشته باشن . در مورد هلی برد از کی تا حالا میل 28 میتونه حریف وایپر بشه ما خبر نداشتیم .
این خدای قدرتی که شما از روسیه ساختید وقتی اسمش اتحاد جماهیر شوروی بود و خیلی قوی تر از الان در مقابل 4 تا مجاهد که کلاش به دست کم اورد و عقب نشینی کرد . ویرایش شده در توسط mojtaba62
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه مشکلات ذاتی تانک ها شرقی رو بگید؟
توان موشکی و توپخانه ای روسیه آیا توان پوشش کل گرجستان رو نداره ؟
کاموف ۵۲ و میل ۲۸ چه نقصی جلوی وایپر دارند ؟
جدیدترین نسخه های تی ۹۰ صرفا به وسیله جاولین پشم؟ تنوع سلاح های ضد زره روسی رو هم فراموش کردید؟
چه تعداد مرکاوا م ۴ قراره تحویل گرجستان بشه؟ آیا همین مرکاوا سال ۲۰۰۶ معلوم نشد چقدر مشکلات داره؟ پرونده عملیاتی این تانک جلو حزب الله واضحه دیگه جلو نیروهای روسی بماند...

دقیقا روسیه کجا جلو ۴ تا مجاهد اینطور که شما میگید کم آورد؟

متاسفم براتون که نحوه استفاده از یک سلاح رو هیچ وقت در نظر نمی گیرید ! تجربه جنگ رو در نظر نمی گیرید و ...

روی کاغذ حزب الله هیچ نیست ولی در عمل اسراپیل رو از چند ده سال پیش شروع کرد به بیرون کردن از خاک لبنان ...

بمب افکن های Tu 160 رو هم در نظر بگیرید و ...

سلاح داشتن یه حرفه تعداد و نحوه استفاده از سلاح هم یه چیزه ...
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شرمنده یک سوال گادری داشتم
مردم اجاریا از کدام تبارند. کمتر از صد سال پیش خیلی از مسلمانان باتومی از ان مناطق خارج شدند .اجداد اردوغان هم از این منطقه خارج شده اند.
من فکر کنم بابای گرجستان هم تنوان رقابت نظامی با روسیه را نداشته باشد. بودجه نظامی دو طرف اصلاً نیاز به قیاس ندارد
  • Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم این مساله که ارتش گرجستان به هیچ عنوان توانایی رویارویی نظامی با روسیه رو نداره و در آینده ی نزدیک هم نخواهد داشت کاملا واضح هست ! حداکثر کاری که نیروهای مسلح و امنیتی گرجستان میتونند انجام بدن اینه که همانند 20 سال گذشته به حمایتشون از تروریست های چچنی ادامه بدن که البته سابقه ی این دو دهه نشون داده چنین کاری موجب انعطاف سیاست های کرملین نخواهد شد

[quote name='mojtaba62' timestamp='1404393779' post='390117']
وقتی اسمش اتحاد جماهیر شوروی بود و خیلی قوی تر از الان در مقابل 4 تا مجاهد که کلاش به دست کم اورد و عقب نشینی کرد .
[/quote]

این مساله کاملا آف تاپیک هست اما اگر تحقیق بفرمایید میبینید مسائل افغانستان اونطور که پروپاگاندای غرب میخواست نشان بده (ویتنام اتحاد جماهیر شوروی) نبوده ، این مساله رو در تاپیک های مرتبط در فروم مفصلا بحث شده
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فضای تاپیک داره عوض میشه! ولی راجع به بحثی که مجتبی خان کردن، من از سیاست گرجی ها خیلی خوشم آمد، اینطور که معلومه با برنامه صحیح و جدیت دارن کارشون رو پیگیری میکنن! ولی خب برام یک چیزی سؤاله، این هایی که شما می فرمایید، مستلزم سرمایه گذاریه. این سرمایه ها برای عمران و آبادانی مناطقی که گفتید، از کجا میاد؟ وام های دُوَلِ غربی؟ بالأخره این خرجی که در کوتاه مدت و به این صورت یکه شما دارید میگید، دارن میکنن، نمیتونه همه اش از سیستم مالیاتی این کشور استخراج شده باشه!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1404394982' post='390122']
شرمنده یک سوال گادری داشتم
مردم اجاریا از کدام تبارند. کمتر از صد سال پیش خیلی از مسلمانان باتومی از ان مناطق خارج شدند .اجداد اردوغان هم از این منطقه خارج شده اند.
من فکر کنم بابای گرجستان هم تنوان رقابت نظامی با روسیه را نداشته باشد. بودجه نظامی دو طرف اصلاً نیاز به قیاس ندارد
[/quote]
اجار ها یکی از اقوام گرجی هستند . اردوغان اجار نیست لاز است . لاز ها هم یکی از دیگر از اقوام گرجی هستن که تو مناطق مرزی بین ترکیه و گرجستان ( بیشتر توی ترکیه ) زندگی میکنند و اکثرا تابعیت هر دو کشور رو دارن . منطقه لاز نشین ترکیه از نظر تاریخی تا همین صد سال و خورده ای سال پیش همیشه جزو گرجستان بوده که بعد عثمانی تصرفش کرد در حقیقت اجداد اردوغان جایی نرفتند عثمانی اومد و اونجا رو تصرف کرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mojtaba62' timestamp='1404396269' post='390129']
اجار ها یکی از اقوام گرجی هستند . اردوغان اجار نیست لاز است . لاز ها هم یکی از دیگر از اقوام گرجی هستن که تو مناطق مرزی بین ترکیه و گرجستان ( بیشتر توی ترکیه ) زندگی میکنند و اکثرا تابعیت هر دو کشور رو دارن . منطقه لاز نشین ترکیه از نظر تاریخی تا همین صد سال و خورده ای سال پیش همیشه جزو گرجستان بوده که بعد عثمانی تصرفش کرد در حقیقت اجداد اردوغان جایی نرفتند عثمانی اومد و اونجا رو تصرف کرد .
[/quote]بعد از تشکیل جمهوریت ترکیه ،بین مذاکرات با شوروی بخش هایی به ترکیه مثل قارص ملحق شده اند.اما ک.ج.ک می گفت اجداد اردوغان از جایی امده اند که به گمان من هنوز هم جز گرجستان است.
سیل عظیمی ازمهاجرین باتومی وارد ایران هم شد که همگی مسلمان بودند.خانواده مادربزرگ پدری من هم جز ان افراد بودند .مادربزرگ من متولد باتومی بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1404394347' post='390119']
میشه مشکلات ذاتی تانک ها شرقی رو بگید؟
توان موشکی و توپخانه ای روسیه آیا توان پوشش کل گرجستان رو نداره ؟
کاموف ۵۲ و میل ۲۸ چه نقصی جلوی وایپر دارند ؟
جدیدترین نسخه های تی ۹۰ صرفا به وسیله جاولین پشم؟ تنوع سلاح های ضد زره روسی رو هم فراموش کردید؟
چه تعداد مرکاوا م ۴ قراره تحویل گرجستان بشه؟ آیا همین مرکاوا سال ۲۰۰۶ معلوم نشد چقدر مشکلات داره؟ پرونده عملیاتی این تانک جلو حزب الله واضحه دیگه جلو نیروهای روسی بماند...

دقیقا روسیه کجا جلو ۴ تا مجاهد اینطور که شما میگید کم آورد؟

متاسفم براتون که نحوه استفاده از یک سلاح رو هیچ وقت در نظر نمی گیرید ! تجربه جنگ رو در نظر نمی گیرید و ...

روی کاغذ حزب الله هیچ نیست ولی در عمل اسراپیل رو از چند ده سال پیش شروع کرد به بیرون کردن از خاک لبنان ...

بمب افکن های Tu 160 رو هم در نظر بگیرید و ...

سلاح داشتن یه حرفه تعداد و نحوه استفاده از سلاح هم یه چیزه ...
[/quote]
در مورد ایرادات ذاتی تانک های روسی به خصوص اتو لودر چرخ و فلکی فکر کنم به اندازه کافی تو سایت بحث شده من لازم نیست چیزی بگم .
توپخانه روس ها توان پوشش کامل گرجستان رو ندارن ضمنا گرجستان داره از سیستمهای پدافندی اسپایدر و به زودی ایرون دووم استفاده میکنه همچی دست و پا بسته نیست ضمنا روس ها یه مشکل جدی برای حمله توپخانه ای فله ای به گرجستان دارن تعدادی از مقدس ترین مکان های مذهبی ارتودکس ها تو تفلیس و حومشه حمله توپخانه ای یا حتی بمباران هوایی تفلیس همون هزینه سیاسی رو برای یه سیاستمدار روس داره که حمله توپخانه ای و بمباران نجف و کربلا برای یه سیستمدار ایرانی تو همون سال 2008 هم حتی یک بمب توی تفلیس ننداختن .توان توپخانه ای و موشکی گرجستان رو هم اصلا دست کم نگیرید مخصوصا با این اکسترا های 300 میلیمتری که تازه از اسراییل تحویل گرفتن . تعداد مرکاوا ها رو اونطور که من شنیدم 300 تاس و عملکرد مرکاوا مارک 4 هم واقعا قابل قبول بوده تو فروم زیاد سرش بحث شده من ادامش نمیدم . در مورد تجربه جنگی و نحوه استفاده از سلاح گرجی ها هم با تجربه هستن هم اموزش دیده اگه نبودن امریکا خطرناک ترین منطقه افغانستان یعنی هلمند رو نمیداد دست گرجی ها . کلا گرجی ها تو تمام تاریخ ثابت کردن که تو جنگیدن کار امدن و شجاع هیچ شباهتی هم به ارتش ظفرمند عراق ندارن . اگر تاریخ اروپا رو نخوانده اید الله وردی خان اولانیدزه و سپاه گرجی تبارش رو که میشناسید . در مورد تی یو 160 . تی یو 22 ام 3 رو گرجی ها سال 2008 زدن با اون امکانات کمشون الان قطعا میتونن تی یو 160 رو بزنن . و در نهایت بچه ها راس میگن زیادی داریم از موضوع تاپیک فاصله میگیریم .

[quote name='gader' timestamp='1404396765' post='390132']
بعد از تشکیل جمهوریت ترکیه ،بین مذاکرات با شوروی بخش هایی به ترکیه مثل قارص ملحق شده اند.اما ک.ج.ک می گفت اجداد اردوغان از جایی امده اند که به گمان من هنوز هم جز گرجستان است.
سیل عظیمی ازمهاجرین باتومی وارد ایران هم شد که همگی مسلمان بودند.خانواده مادربزرگ پدری من هم جز ان افراد بودند .مادربزرگ من متولد باتومی بود
[/quote]
فامیلی مادر بزرگتون رو بگید تا بگم دقیقا مال کجا بودن . گرجی ها فامیلی های مشخص و دارای ریشه دارن .

[quote name='PersianKing' timestamp='1404395199' post='390125']
فضای تاپیک داره عوض میشه! ولی راجع به بحثی که مجتبی خان کردن، من از سیاست گرجی ها خیلی خوشم آمد، اینطور که معلومه با برنامه صحیح و جدیت دارن کارشون رو پیگیری میکنن! ولی خب برام یک چیزی سؤاله، این هایی که شما می فرمایید، مستلزم سرمایه گذاریه. این سرمایه ها برای عمران و آبادانی مناطقی که گفتید، از کجا میاد؟ وام های دُوَلِ غربی؟ بالأخره این خرجی که در کوتاه مدت و به این صورت یکه شما دارید میگید، دارن میکنن، نمیتونه همه اش از سیستم مالیاتی این کشور استخراج شده باشه!
[/quote]
گرجی ها تخصص زیادی تو گرفتن کره از هوا دارن . مثلا تو دقیق بغل مرز ابخازیا تو ساحل دریای سیاه یه تیکه زمین بلا استفاده و متروک رو ورداشتن منطقه ازاد توریستی اعلام کردن . دولت اعلام کرد من جاده و فرودگاه و امکانات زیر بنایی رو میسازم هر کی خواست بیاد اینجا هتل . رستوران .مرکز تفریحی . کازینو و اینا بسازه زمین مجانی بهش میدم و اگه سرمایه گذاریش از 5 میلیون دلار بیشتر بود تا 5 سال ازش مالیات بر درامد هم نمیگیرم الان اون زمین بلا استفاده شده یکی از لوکس ترین شهرک های توریستی شرق اروپا و کلی ادم دارن توش کار میکنن دولت هم هزینه اولیش رو از فروش بقیه زمین ها که کاربرد مسکونی داشت ( بلاخره کسی که میاد رستوران میزنه خونه هم میخواد دولت هم که نگفته بود زمین مسکونی رو مفتی میدم ) در اورد ویرایش شده در توسط mojtaba62
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مورد ایرادات ذاتی تانک های روسی به خصوص اتو لودر چرخ و فلکی فکر کنم به اندازه کافی تو سایت بحث شده من لازم نیست چیزی بگم .[/quote]

آیا همه تانک های روسی اتولودر چرخ و فلکی دارند؟ اتولودر زنجیری رو چی میگید؟ بعد از اون هم حتی اگه اتولودر چرخ و فلکی باشه در قسمت حلقه برجک میشه با افزایش صفحات زرهی تا حدودی این ضعف رو پوشش داد .

[quote]توپخانه روس ها توان پوشش کامل گرجستان رو ندارن[/quote]

محض اطلاع توپخانه شامل راکت انداز های برد بلند هم میشه ...

[quote]ضمنا گرجستان داره از سیستمهای پدافندی اسپایدر و به زودی ایرون دووم استفاده میکنه همچی دست و پا بسته نیست[/quote]

گنبد آهنین که خیلیییی خوب امتحانش رو پس داده ! به همون منابع غربی مراحعه کنید در این باره ...

[quote]ضمنا روس ها یه مشکل جدی برای حمله توپخانه ای فله ای به گرجستان دارن تعدادی از مقدس ترین مکان های مذهبی ارتودکس ها تو تفلیس و حومشه حمله توپخانه ای یا حتی بمباران هوایی تفلیس همون هزینه سیاسی رو برای یه سیاستمدار روس داره که حمله توپخانه ای و بمباران نجف و کربلا برای یه سیستمدار ایرانی تو همون سال 2008 هم حتی یک بمب توی تفلیس ننداختن[/quote]

با بحث دقت توپخانه های مدرن و راکت ها آشنایی ندارید ؟ موشک اسکندر و ... رو هم اصلا به حساب نمیاریما که می تونه کل گرجستان رو شخم بزنه ...
جه نیازی هست که روسیه تفلیس رو بزنه وقتی می تونه کلی هدف نظامی رو از بین ببره؟

[quote]تعداد مرکاوا ها رو اونطور که من شنیدم 300 تاس و عملکرد مرکاوا مارک 4 هم واقعا قابل قبول بوده تو فروم زیاد سرش بحث شده من ادامش نمیدم[/quote]
همون ادامه ندی بهتره ! اطلاعات زرهیتون کاملا واضحه چقدره ! در ضمن اگه منطقه کوهستانیه و به قول خودتون تانک کار نمیده این واسه گرجستان هم صادق خواهد بود ....

اون تی یو ۲۲ هم تا جایی که من یادمه شناسایی بوده ! و ربط دادنش به تی یو ۱۶۰ هیچ منطقی نداره ....

شما بحث نمی کنی ! تفکرات خودت رو به عنوان حقایق نظامی مطرح می کنی ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mojtaba62' timestamp='1404393779' post='390117']
گرجستان قراره تو سرزمین خودش بجنگه یعنی خیلی مزایا نسبت به روسیه داره اصلا لازم نیست روسیه رو شکست بده همین که اونقدر به روسیه ضربه بزنه که روس ها از خیر اون دو تا منطقه بگذرن کافیه . تو بخش هوایی همین که بتونه اسمان خودش رو پوشش کامل بده کفایت میکنه . برای همین و با توجه به کوچیک بودن گرجستان هورنت برای دفاع هوایی و داگفایت بهترین انتخاب ممکنه هست ( البته صحبت از گیرفن هم هست به جای هورنت ) ضمنا پدافند های میانبرد اسپایدر اسراییلی رو همین الان دارن . تانک های شرقی همشون مشکلات ذاتی دارن حالا هر چقدر میخوای ارتقاشون بده گرجستان همین الان چند صد لانچر جاوالین در اختیار داره یعنی با توجه با جغرافیای کوهستانی جنگلی گرجستان تی 90 پشم . ضمنا حتی بهترین مدل های تی 90 هم نمیتونن در مقابل مرکاوا مارک 4 که به زودی تحویلش به گرجستان اغاز میشه حرفی برا گفتن داشته باشن . در مورد هلی برد از کی تا حالا میل 28 میتونه حریف وایپر بشه ما خبر نداشتیم .
این خدای قدرتی که شما از روسیه ساختید وقتی اسمش اتحاد جماهیر شوروی بود و خیلی قوی تر از الان در مقابل 4 تا مجاهد که کلاش به دست کم اورد و عقب نشینی کرد .
[/quote]

عزیز دلم ، یک بحثی هست به نام « عمق استراتژیک » ... هر کی ندارش توی جنگ باخته .
کمترین کاری که روسیه می تونه بکنه اینه که جنگ رو فرسایشی کنه . ویرایش شده در توسط blender
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.