gader

نمایشگاه IDEX 2015

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

موشک ارتقا یافته امرام  ساخت Raytheon به نام AMRAAM-ER  Extended Range که برد و ارتفاع درگیری بیشتری خواهد داشت

Raytheon_s_new_AMRAAM_Extended.jpg

AMRAAM-ER نمونه جدید زمین پایه امرام(  SL-AMRAAM) هست  ظاهرا حاصل ازدواج امرام با  استاندارد /  اسپارو! (ESSM) ......!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من همیشه تسلیحات نوین را دوست داشته ام اما داشتن لیزر 20 کیلووات برای آزار دادن سامانه های دشمن خوب است ولی برای زدن خوب نیست.

پدیده گل حرارتی به راحتی در ابتدای خروج لیزر از توپ بوجود می آید که باعث تولید حرارت زیاد در نزدیکی زره پوش می شود.

چنین سلاحی باید قادر باشد که طول موج خود را تغییر بدهد تا برای ارتفاعات مختلف، در هوای آلوده تهران، در حضور گرد و خاک و ریزگرد  و درصدهای رطوبت مختلف از بروز پدیده گل حرارتی جلوگیری بشود. تنها لیزری که من می شناسم و این قابلیت را دارد لیزر اشعه ایکس یا لیزر الکترون آزاد است. که در این ابعاد فسقلی جا نمی شود اگر هم بشود میزان تشعشع ایکس و گاما آن به قدری است که پرسنل را در جا می کشد.

برای جنگ شهری هم خیلی سلاح به درد به خوری نیست.

با یک ترکش یا موج انفجار هم ممکن است سامانه از تنظیم خارج بشود. کلا سلاح ناز نازی هستش.

بدتر از همه این است که برای داشتن 20000 وات لیزر باید شما 200000وات توان تحریک داشته باشید که تولید این توان با موتور یک زره پوش هم شاید شدنی باشد اما نواخت تیر پایین می آید. شوروی سابق هم چنین سلاحی داشت که تولید نشد.

ممکن است از کارتریج های تولید توان استفاده بکنند که آن هم با وجود محدودیت جا و اینکه برای زدن یک هلی کوپتر سوراخ کردن یک نقطه آن اصلا کافی نیست و پرتو لیزر باید به جای حساس بخورد، چندان عملی به نظر نمی رسد. حتی آمریکایی ها هم که از روی ناو با لیزر پهپاد زدند نشان دادند که مدت نسبتا درازی باید پرتو روی هدف قفل باشد تا هدف صدمه جدی ببیند.

البته کم کم این تسلیحات پیشرفت می کنند و ما لیزرهایی خواهیم داشت که با یک تپ یک تانک را متوقف بکنند.

با تمامی احترامی که برای شما قائلم مجبورم با شما مخالفت کنم ...

در مورد مبحث توان حداقل با فایبر لیزرها الان میشه بازده رو به شدت بالا برد ... بحث سیستم های ترکیبی به کنار که خودم هم از طراحیش چیز خاصی نمی دونم ...

خود فایبرلیزر ها می تونند طول موج لیزر رو به وسیله حلقه های مسیر تغییر دهند...

هارمونیک های مخصوصا لیزر های حالت جامد که به شوک و ویبریشن مقاوم هستند می تونند طول موج های مختلفی رو در خروجی ارائه کنند ... از 1064 نانومتر برای مثال تا حدود 300 نانومتر...

بحث ترمال بلومینگ هم خیلی مفصله و کارهای زیادی انجام شده برای پیش گیری از رخ دادن این پدیده و بازم اطلاعاتم در این زمینه نسبتا محدوده ...

برای سرعت اثر لیزر ها هم توصیه می کنم فیلم لحظه برخورد لیزر تدافعی لاکهید مارتین رو مرور کنید ... یک راکت تقریبا به صورت لحظه ای منفجر میشه...

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تمامی احترامی که برای شما قائلم مجبورم با شما مخالفت کنم ...

در مورد مبحث توان حداقل با فایبر لیزرها الان میشه بازده رو به شدت بالا برد ... بحث سیستم های ترکیبی به کنار که خودم هم از طراحیش چیز خاصی نمی دونم ...

خود فایبرلیزر ها می تونند طول موج لیزر رو به وسیله حلقه های مسیر تغییر دهند...

هارمونیک های مخصوصا لیزر های حالت جامد که به شوک و ویبریشن مقاوم هستند می تونند طول موج های مختلفی رو در خروجی ارائه کنند ... از 1064 نانومتر برای مثال تا حدود 300 نانومتر...

بحث ترمال بلومینگ هم خیلی مفصله و کارهای زیادی انجام شده برای پیش گیری از رخ دادن این پدیده و بازم اطلاعاتم در این زمینه نسبتا محدوده ...

برای سرعت اثر لیزر ها هم توصیه می کنم فیلم لحظه برخورد لیزر تدافعی لاکهید مارتین رو مرور کنید ... یک راکت تقریبا به صورت لحظه ای منفجر میشه...

درود به دوست دانشمندم.

طبیعی است که دانش قدیمی من در مورد لیزرها به یک فیزیک دان جوان نمی رسد. من هم کاملا قبول دارم که دیر نخواهد بود که لیزرهای عملیاتی در نبردها ببینیم ولی خوب تا یک ارتش واقعی در یک جنگ واقعی از این تسلیحات استفاده نکند مشکلاتش بیرون نمی زند.

در جنگ عراق با اینکه آمریکایی ها انواع و اقسام تجهیزات اینچنین را داشتند اما استفاده نکردند. پس این نشان می دهد که در جنگ شهری آنها هم خیلی اعتقادی به این تسلیحات ندارند و این تجهیزات فعلا پخته نیستند.

در پدافند هوایی و نقطه ای هم باید دید در درگیری احتمالی دریایی آیا آمریکایی ها سلاح را تست خواهند کرد یا ریسک نمی کنند.

انفجار موشک که پر از سوخت و مواد منفجره است با یک پرتو لیزر طبیعی است اما برای سرنگون کردن یک هلی کوپتر این پرتو باید به جای حساس بخورد. (باک سوخت، مهمات طرفین و ...) مضاف بر اینکه به محض استفاده از لیزر محل سلاح مشخص می شود و اگر یک دیده بان در منطقه باشد، کار خودروی زرهی مجهز به لیزر سخت می شود.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قصد جسارت نبود ! تنها می خواستم این نکته رو یادآوری کنم که عملیاتی شدن این دست تسلیحت به معنای واقعی نزدیکتر از حد انتظار ماست و از نظر من از حدود 2020 تا 2025 این تسلیحات به صورت گسترده قابل استفاده خواهند شد....

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درود به دوست دانشمندم.

طبیعی است که دانش قدیمی من در مورد لیزرها به یک فیزیک دان جوان نمی رسد. من هم کاملا قبول دارم که دیر نخواهد بود که لیزرهای عملیاتی در نبردها ببینیم ولی خوب تا یک ارتش واقعی در یک جنگ واقعی از این تسلیحات استفاده نکند مشکلاتش بیرون نمی زند.

در جنگ عراق با اینکه آمریکایی ها انواع و اقسام تجهیزات اینچنین را داشتند اما استفاده نکردند. پس این نشان می دهد که در جنگ شهری آنها هم خیلی اعتقادی به این تسلیحات ندارند و این تجهیزات فعلا پخته نیستند.

در پدافند هوایی و نقطه ای هم باید دید در درگیری احتمالی دریایی آیا آمریکایی ها سلاح را تست خواهند کرد یا ریسک نمی کنند.

انفجار موشک که پر از سوخت و مواد منفجره است با یک پرتو لیزر طبیعی است اما برای سرنگون کردن یک هلی کوپتر این پرتو باید به جای حساس بخورد. (باک سوخت، مهمات طرفین و ...) مضاف بر اینکه به محض استفاده از لیزر محل سلاح مشخص می شود و اگر یک دیده بان در منطقه باشد، کار خودروی زرهی مجهز به لیزر سخت می شود.

این خبر چدید هم در کاربرد لیزرهای پرتوان برای متوقف کردن ماشینها جالبه

http://news.yahoo.com/laser-weapon-stops-truck-tracks-mile-away-144508504.html

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هدف من از ایجاد این تاپیک این بود که در کنار دوستان با قرار دادن تصاویر مختلف نو اوری ها بررسی بشه و در یک کلمه تحولات موجود رصد بشه.

نتیجه ای که من گرفتم اینه که در بخش نیروی زمینی در نفربرها برای رسیدن به برتری اتش  ازتیربار ها با کالیبر 50 به سمت توپ هایی با کالیبر 23 الی 30 رفته اند و اوج هنر در این زمینه هم همان برجک تی 40 هستش .

داعش با تاکتیکال های خودش که با تیربارهای کالیبر 50 و ضد هوایی 23 م.م تجهیز شده بودند یه بار دیگه اهمیت حملات برق اسا رو نشون داد. ادوات زرهی که در این نمایشگاه بودند توپ های داشتن که به کمک تجهیزات اپتیکی ،لیزری و الکترونیکی یه برتری اتش در مقابل انواع تاکتیکال ها و نفربرهای موجود ایجاد می کردند و در عین حال توان تحرک بالایی داشتن.

دوشتان لطف کنن نظرات خوشونو در این زمینه بگن

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://www.aparat.com/v/01JjT
http://www.aparat.com/v/fw6Dm
http://www.aparat.com/v/4jh8T
http://www.aparat.com/v/dWz4o
http://www.aparat.com/v/ng7Ik
کلیپ های جدید از این نمایشگاه ویرایش شده در توسط urmia
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.