amiramar

خلاقیت در صنایع نظامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

یه سوال؟ ایا ایران قایق های تندرو کنترل از راه دور داره؟ اگه چنین چیزی وجود داشته باشه فکر کنم در حمله به ناو های دشمن توسط این قایق ها کمترین تلفات انسانی رو خواهیم داشت و البته در حملات انتحاری (کوبیدن قایق به ناو) چون دیگه سرنشینی وجود نداره خیلی راحت میشه از اونها استفاده کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی در مورد این قایق کنترل از راه دور نظر نداره به نظر من که خیلی جالبه. حساب کنید 50تا قایق پر از مواد منفجره با قابلیت پرتاپ موشک اونهم کنترل از راه دور بخواند برن طرف یه کشتی امریکایی. اگه این تاپیک بتونه خودشو تو صفحه اول سایت نگه داره ،فکر کنم جز یکی از بهترین تاپیک های سایت بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان پس با اعلام طرح موافقت شد! این طرح نسل جدیدی از موشک های قاره پیما و فوق دقیق بوده که تا فردا تمام نقشه ها و مستنداتش رو بر روی سایت میگذارم. امیدوارم ما قبل از همه بتونیم این طرح رو عملی کنیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جان شرمنده از افشا کردن طرح منصرف شدم چون میدونم که این طرح قابلیت عملیاتی داره و به صلاح نیست که در این سایت افشا بشه! دوستان کسی نمیدونه چطور با مقامات مربوطه سپاه میشه ارتباط برقرار کرد!میخوام این طرح رو برای مطالعات بیشتر در اختیارشون بزارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر تون در مورد يه پدافند ليزري مثل sky guardآمریکا چیه من فیلمشو دیدم وحشتناکه !! اما این طرح توی ایران عملیه!! یا هواپیمایی که بتونه زیر آب هم بره!! icon_biggrin یا یه پایگاه زیر آب تو خلیج فارس !! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر تون در مورد يه پدافند ليزري مثل sky guardآمریکا چیه من فیلمشو دیدم وحشتناکه !!

خوب ما توانایی ساختشو نداریم.البته در حال حاضر!

یا هواپیمایی که بتونه زیر آب هم بره!!

این دیگه خیلی تخیلی بود!
هیچ سازه ای نمیتونه در مقابل این فشار عظیم داخل شدن در اب مقاومت کنه و متلاشی میشه.

تازه ضد اب کردن هواپیما بماند (water proofing)

یا یه پایگاه زیر آب تو خلیج فارس !!

ارزش تاکتیکی نداره و با توجه به هزینه اش اصلآ به صرفه نیست و راحت با یک اژدر میاد رو اب!!

نظر دوستان در باره اژدر قاره پیما چیست؟!

اگه بتونیم اژدری (زیردریایی بدون سرنشین!) بسازیم که بتونه تعدادی موشک دریا به ساحل رو حمل کنه و بعد اون رو از دهانه اقیانوس هند به سمت سواحل امریکا شلیک کنیم به راحتی میشه به خاک امریکا دسترسی داشت!

به نظرم بشه این اژدر غول پیکر رو ساخت. البته لازم نیست که کسی کنترلش کنه یعنی احتیاجی به کنترل شدن نداره و تمام برنامه و مسیر حرکت در حافظه کامپیوتر اصلی اژدر بارگزاری شده و با توجه به پیشرفت های حوزه کامپیوتر و هوش مصنوعی میتونیم اژدر رو طوری برنامه ریزی کنیم که پس از شلیک به اعماق اب بره و از طریق میدان مغناطیسی زمین مسیر حرکتش رو ردیابی و تصحیح کنه و پس از رسیدن به منطقه مورد نظر اقدام به شلیک موشک ها کنه و بعد خودش رو منفجر کنه!!

کسی میدونه فاصله دهانه اقیانوس هند تا سواحل غربی امریکا چقدر هست؟
احتمالآ با موتورهای گازوییلی و با توجه به حجم و اندازه اژدر بشه این مسیر رو طی کرد.چون به خاطر نداشتن سرنشین احتیاجی به بازگشت نداره و تنها به اندازه رسیدن به خاک امریکا سوخت حمل می کنه!

حتی میتونیم اژدر رو طوری برنامه ریزی کنیم که در فواصل معین به سطح اب بیاد و پس از هواگیری دوباره به زیر اب بره و مسیر حرکتش رو ادامه بده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="nemo"][quote]

به نظرم بشه این اژدر غول پیکر رو ساخت. البته لازم نیست که کسی کنترلش کنه یعنی احتیاجی به کنترل شدن نداره و تمام برنامه و مسیر حرکت در حافظه کامپیوتر اصلی اژدر بارگزاری شده و با توجه به پیشرفت های حوزه کامپیوتر و هوش مصنوعی میتونیم اژدر رو طوری برنامه ریزی کنیم که پس از شلیک به اعماق اب بره و از طریق میدان مغناطیسی زمین مسیر حرکتش رو ردیابی و تصحیح کنه و پس از رسیدن به منطقه مورد نظر اقدام به شلیک موشک ها کنه و بعد خودش رو منفجر کنه!!

کسی میدونه فاصله دهانه اقیانوس هند تا سواحل غربی امریکا چقدر هست؟
احتمالآ با موتورهای گازوییلی و با توجه به حجم و اندازه اژدر بشه این مسیر رو طی کرد.چون به خاطر نداشتن سرنشین احتیاجی به بازگشت نداره و تنها به اندازه رسیدن به خاک امریکا سوخت حمل می کنه!

حتی میتونیم اژدر رو طوری برنامه ریزی کنیم که در فواصل معین به سطح اب بیاد و پس از هواگیری دوباره به زیر اب بره و مسیر حرکتش رو ادامه بده![/quote]
اگر این امکان بود حتماً ایران اول هواییش رو می ساخت تا درون آبی
بعد میدان مغناطیسی زمین با توجه به هر منطقه متفائت است وو هرسال تغییراتی نیز میکند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هميشه در ساخت هر چيزي از قاشق و چنگال گرفته تا ادوات نظامي بايد بعضي مساپل رو در نظر گرفت . اول اينكه هدف از ساخت اين وسيله چيه . دوم اينكه منافع و فوايد اين وسيله بيشتره يا مخارجي كه جهت ياخت اون بايد بشه . و سومين مساله و مهمترينش اينه كه آيا اين وسيله آسون ترين و ارزان ترين و مطمپن ترين روش براي رسيدن به هدف مورد نظر هست يا نيست. من يه سوال از طراح اژدر قاره پيما دارم . اژدري كه شما ميخواين بسازين چه حسني نسبت به كشتي داره؟ اگه قرار باشه به اين راحتي بريم برسيم به ساحل آمريكا با يه كشتي هم ميشه اين كارو كرد . اين همه هم تحقيقات براي به وجود آوردن تكنولوژي به درد نخور و هزينه ياخت و ... هم نميكنيم. با يه كشتي ميريم اونجا . اگه بخواين اينهمه هزينه كنيم كه يه اژدر اينجوري بسازيم كه همه مشكلات مملكت رو ميتونيم با پولش حل كنيم و كلي هم اضافه مياد يه چند تا رزم ناو و سوخو 35 و .. هم ميخريم. icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقايون من دو طرح علمي نظامي دارم به كي بدم؟ icon_biggrin

اول همينجا به خودمون بگو ببينيم واقعا علمي و عملي هست يا نه . اينجا بعضي از دوستان هستند كه ميتونن كمكت كنن. اگه من هم بتونم راهنمايي كنم خوشحال ميشم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر این امکان بود حتماً ایران اول هواییش رو می ساخت تا درون آبی
بعد میدان مغناطیسی زمین با توجه به هر منطقه متفائت است وو هرسال تغییراتی نیز میکند.

شما خودت بهتر میدونی که در حال حاضر امکان ساختش موشک های بالستیک قاره پیما برای ما وجود نداره و تازه در صورت ساخت هم احتمال رسیدنش به خاک امریکا با توجه به تکنولوژی نظامی امریکا ضعیف است و حتمآ این نکته رو فراموش نکردی که دقت این موشک قاره پیما چقدر پایین هست و بدون سر جنگی غیر متعارف هیچ ارزشی نداره و حتمآ این نکته رو میدونی که تا ما تکنولوژی موشکی خودمون رو تکمیل کنیم امریکا دفاع ضد موشکی خودش رو تکمیل کرده و ...!

در مورد نحوه مسیر یابی هم به اون اندازه ای که اطلاعات داشتم اظهار نظر کردم حتمآ روش های دیگه ای هم وجود داره وگرنه این هم زیر دریایی چطور در سرتاسر دنیا تردد می کنند؟! بدون اینکه مسیر رو گم کنند.

من يه سوال از طراح اژدر قاره پيما دارم . اژدري كه شما ميخواين بسازين چه حسني نسبت به كشتي داره؟

هیچ کشتی نظامی از ناحیه ما قدرت رسیدن به 1000 کیلومتری امریکا رو هم نداره چه برسه به حمله به خاک این کشور!

اگه قرار باشه به اين راحتي بريم برسيم به ساحل آمريكا با يه كشتي هم ميشه اين كارو كرد .

تنها یک ناو هسته ای میتونه چنین مسیری رو به صورت رفت و برگشت طی کنه گرچه هرگز فرصت بازگشت رو پیدا نخواهد کرد و به طور قطع با نابودی خودش همراه خواهد بود!

در صورتی که احتمال شناسایی یک اژدر در اعماق ابها نزدیک به صفره و از لحظه شلیک تا رسیدن به مقصد و شلیک موشک ها هیچ کس قار به شناسایی و ردگیری اون نیست! چون اصلآ کسی از وجود این سلاح ها خبر نداره و با توجه به گستردگی پهنه اقیانوس اطلس با صدها ماهواره و هواپیماهای ضد زیردریایی هم نمیشه ردش رو پیدا کرد!

بعد شما فکر کردی به همین سادگی میشه کشتی فرستاد به سمت امریکا و هیچ کس هم متوجه نشه ؟! ما حتی با داشتن ناو هواپیما بر هم توانایی نزدیک شدن به خاک امریکا رو نداریم و اصلآ توجیه اقتصادی نداره که ناوهای چند میلیارد دلاری رو برای غرق شدن به سمت امریکا بفرستیم در حالی این اژدرها به خاطر نداشتن سرنشین از بسیاری از تجهیزات بی نیاز هستند و قیمت تمام شده اونها صدها مرتبه کمتر از یک ناو جنگی خواهد بود!

و البته تکنولوژی لازم برای ساخت اونها به مراتب ساده تر از تکنولوژِی ساخت یک موشک 40 متری قاره پیما خواهد بود؟!

اين همه هم تحقيقات براي به وجود آوردن تكنولوژي به درد نخور و هزينه ياخت و ... هم نميكنيم. با يه كشتي ميريم اونجا .

اصلآ میخواید با یک قایق موتوری بریم هم به صرفه تره و هم اینکه اسممون رو به عنوان احمق ترین انسان هایی که عرض اقیانوس اطلس رو با قایق موتوری طی کردند تو کتاب گینس ثبت می کنند!

من میگم اژدر شما بگو زیر دریایی!

مگه داشتن یک زیر دریایی که بتونه به خاک امریکا برسه برای ما یک ارزو نیست؟!

ولی همه میدونن که بدون داشتن زیر دریایی های اتمی چنین چیزی امکان پذیر نیست و حتی با داشتن چنین زیر دریایی هم انجام چنین عملیاتی در حکم کشته شدن دهها خدمه اون زیر دریایی هست حالا قیمت چند میلیارد دلاری اون بماند.

پس ما یه کاری می کنیم سرنشینان این زیر دریایی رو برمیداریم و به جای همه اون تجهیزاتی که به درد یک زیر دریایی بدون سرنشین نمی خوره سوخت پر می کنیم تا بتونه خودش رو به خاک امریکا برسونه چون قرار نیست که دیگه برگرده!

مطمعنآ این طرح نواقصی داره که با تحقیقات کافی قابل حل شدنه اما اونهایی که تو این زمینه تخصص دارند به خوبی ارزش این سلاح رو درک می کنند و ذکر این نکته هم لازمه که چنین تجهیزاتی تنها به درد ما میخوره و امریکا یا هیچ کشور دیگه ای چنین ابزاری براش ارزشی نداره.

من فکر می کنم همه چیزهای لازم برای ساخت این زیردریایی رو هم در اختیار داریم حتی مسیر مستقیم رسیدن به خاک امریکا که خودش بزرگترین مزیت برای چنین سلاحی است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول همينجا به خودمون بگو ببينيم واقعا علمي و عملي هست يا نه . اينجا بعضي از دوستان هستند كه ميتونن كمكت كنن. اگه من هم بتونم راهنمايي كنم خوشحال ميشم

هر جايي ممكنه جاسوس هايي پيدا بشن من بايد طرحهاي مخصوصا نظامي رو به آدم مطمپني بدم ولي در كل راجع به رهگيري هواپيماهاي پنهان كار و موشك هاي غير قابل انهدامه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمو جان من باز نفهميدن اين اژدرت چه حسني نيبت به كشتي داره . اگه كشتي نميتونه به 1000 كيلومتري آمريكا بريه اژدري هم كه شما ميگين به اونجا نميرسه . البته من خودم اين موضوع رو ميدونستم فقط ميخوايتم خودت قبول كني كه با اين طرحت كلي پول بايد دور بريزيم آخرش هم برسيم به اينكه اين اژدر به 1000 كيلومتري آمريكا هم نميرسه . به نظر من ديگه لزومي نداره روي اين طرح كه عملي نيست زياد بحث كننين دويت عزيز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هر جايي ممكنه جاسوس هايي پيدا بشن من بايد طرحهاي مخصوصا نظامي رو به آدم مطمپني بدم ولي در كل راجع به رهگيري هواپيماهاي پنهان كار و موشك هاي غير قابل انهدامه

مگر نقشه هاي نظامي و فايل هاي اتوكد و طراحي جنس و روش ساختش رو هم ميخواي بذاري اينجا ؟
اگه ميخواي حرف بزني كه نميشه ازش جاسوسي كرد . برادر من الان ما اگه يه موشك تكنولوژي بالا رو داشته باشيم حتي احتمال اينكه بتونيم بعد از 3 سال مهندسي معكوسش كنيم خيلي كمه چه برسه به اينكه بخوايم موشكي رو بسازيم كه مثلا يه مقاله فقط در موردش خونديم و كه در اين صورت عملا ساختنش محاله. اگه قصد نداري نقشه ها و تكنولوژي ساختش رو اراپه كني با خيال راحت طرحت رو بگو چون اگه نقشه هاش دست خودت باشه آمريكا هم نميتونه بسازدش. مهندسي معكوس كه همينجوري الكي نيست. اگه به اين راحتي باشه كه آمريكا چون تعريف اس 400 رو شنيده و چند تا هم عكس ازش ديده بايد 2 ماه بعد لنگه همونو بسازه!! تا حالا ديدي يه هواپيماي آمريكايي هم شكل هواپيماي روسي باشه ؟‌ مگه عكس ها و نقشه هاي بدنه هواپيما ها تو اكثر كتابها نيست . وقتي مثلا روسيه ميدونه از نظر آيروديناميكي فلان هواپيماي آمريكا بهترين آيروديناميك رو داره و نقشه هاش رو هم داره چرا با اون بدنه هواپيما توليد نمي كنه ؟ جوابش خيلي راحته . چون انتقال تكنولوژي و مهندسي معكوس اينقدرها الكي نيست كه روسيه و حتي آمريكا به اين راحتي بتونن انجام بدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نمو جان من باز نفهميدن اين اژدرت چه حسني نيبت به كشتي داره . اگه كشتي نميتونه به 1000 كيلومتري آمريكا بريه اژدري هم كه شما ميگين به اونجا نميرسه . البته من خودم اين موضوع رو ميدونستم فقط ميخوايتم خودت قبول كني كه با اين طرحت كلي پول بايد دور بريزيم آخرش هم برسيم به اينكه اين اژدر به 1000 كيلومتري آمريكا هم نميرسه . به نظر من ديگه لزومي نداره روي اين طرح كه عملي نيست زياد بحث كننين دويت عزيز

نمیدونم شما چرا اینقدر به سخنرانی غیر مستدل و پرت و پلا گفتن علاقه داری؟! icon_biggrin

اخه رو چه حسابی می گی این سلاح تا 1000 کیلومتری امریکا هم نمیرسه؟

عزیز من قضیه کشتی با اژدر زمین تا اسمون تفاوت داره.کشتی های نظامی با اون اندازه و حجمشون توسط نیروی دریایی افغانستان هم از فاصله 1000 کیلومتری قابل شناسایی هست !
و در این مورد بحثی نداریم.

اما اژدری که داره در عمق 400-500 متری اقیانوس حرکت می کنه (شاید کمتر ، من در رابطه با عمق عمل این سلاح ها اطلاع زیادی ندارم) و هیچ تکنولوژی و راداری وجود نداره که بتونه اجسام رو در این عمق اب شناسایی کنه؟! چطور ممکنه به 1000 کیلومتری امریکا هم نرسه؟

مطمعن این سلاح در صورت ساخته شدن به راحتی تا 1 کیلومتری خاک امریکا هم پیش خواهد رفت!

زیردریایی های اتمی با همه تشکیلات دفاعی شون حداکثر تا فاصله چند کیلومتری (اندازه دقیقش رو نمیدونم) قادر به شناسایی اجسام موجود در اطراف زیر دریایی هستند حالا شما چطور ادعا می کنید که امریکا میتونه در پهنه میلیون ها کیلومتر مربعی اقیانوس یک جسم 40-50 متری رو پیدا کنه؟!

تازه اگر از وجود چنین چیزی اطلاع داشته باشه!

هر چقدر که اسمان امریکا از نظر امنیت برای پرنده های مهاجم مرگبار و غیر قابل نفوذ هست در مقابل راه های زیر دریایی متصل به خاک این کشور بی نهایت اسیب پذیر و مخفیانه است؟

شما ببین امریکا از سمت غرب چند هزار کیلومتر ساحل دریایی داره و با وجود همه پیشرفت هایی که کرده قادر نیست امنیت خودش رو در زیر دریا به اندازه امنیت هواییش تامین کنه و این بیشتر به دلیل ساختار و ویژگی های خاص محیط دریاست و ضعف امریکا نیست بلکه نقطه ضعف همه کشور هایی است که دارای مرزهای دریایی عمیق و طولانی هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.